Politikai pripažino savo bejėgiškumą

Daugiau kaip per 10 metų nesugebėję pasiekti, kad iš Smulkiojo ir vidutinio verslo skatinimo fondo būtų remiami verslininkai, politikai nuleido rankas. Ekonomikos ir finansų komiteto posėdyje nutarta naikinti minėtąjį fondą, o fonde likusį lėšų likutį pervesti į Privatizavimo fondą.

Ekonomikos ir finansų komiteto nariai dauguma balsų nusprendė pritarti Tarybos sprendimo projektui dėl Smulkiojo ir vidutinio verslo skatinimo fondo panaikinimo.

 

Smulkiojo ir vidutinio verslo skatinimo fondas formuojamas iš 10 proc. įplaukų, patekusių į Privatizavimo fondą. Šis fondas buvo įsteigtas dar 2003 metais, tačiau nebuvo gyvybingas. Fonde susikaupę apie 200 tūkst. Lt taip ir nepasiekė verslininkų, o galop buvo panaudoti Savivaldybės skoloms dengti.
Vėliau Smulkiojo ir vidutinio verslo skatinimo fondas Tarybos sprendimu buvo visiškai panaikintas. Pernai bandyta šį fondą vėl atgaivinti, parengti jo nuostatus, kurie iki šiol buvo gana migloti ir nesuteikė galimybių verslininkams pasinaudoti fondo parama. Buvusios merės D. Žebelienės pavedimu sudaryta darbo grupė fondo lėšų panaudojimo nuostatams parengti praėjusį rudenį susitiko su smulkiaisiais rajono verslininkais ir mėgino su jais išsiaiškinti, kokios paramos labiausiai reikia mažiesiems verslininkams. Tąkart kalbinti verslininkai sakė, kad net ir nedidelė 5-10 tūkst. Lt parama labai parverstų verslo plėtrai, ypač jį pradedantiems. Tik reikia tinkamų sąlygų šiai paramai gauti.
Nei rajono politikams, nei administracijai nepavyko parengti tinkamų fonde esančių lėšų skyrimo ir naudojimo nuostatų, todėl susikaupusiais beveik 85 tūkst. Lt verslininkai taip ir negalėjo pasinaudoti. „Tarėmės, svarstėme kelerius metus, bet nieko nepavyko nuveikti ir niekas tokios paramos nesikreipė“, – apgailestavo Ekonomikos ir finansų komiteto pirmininkas Vaidas Pavilonis.
„Kalta Savivaldybė, kad fondas neveikia. Važinėjome, bendravome ir matėme, kad verslininkams buvo aktualu gauti tuos kelis tūkstančius. Jie nekalti, kad nesugebame parengti tinkamų nuostatų“, – antrino Tarybos narys Alfonsas Vanagas. „Fondą uždarome todėl, kad nesugebėjome paruošti įstatų“, – konstatavo jo kolega Edvardas Vitkauskas.
Nors Algirdas Balčytis siūlė neskubėti naikinti Smulkiojo ir vidutinio verslo skatinimo fondo, tikintis, kad gal pavyks jį reanimuoti vėliau, dauguma komiteto narių nutarė pritarti Tarybos sprendimo projektui dėl Smulkaus ir vidutinio verslo skatinimo fondo naikinimo.

Vaidotas VILKAS

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Praėjo laikas, kai visam gyvenimui pakakdavo vienos profesijos

Besikeičianti darbo rinka rodo, jog dabar svarbiausiu veiksniu, lemiančiu konkurencingumą ir galimybę gauti norimą darbą, yra skaitmeninės žinios. Pasak karjeros konsultantės, lektorės ir Lietuvos karjeros specialistų asociacijos direktorės Daivos Šilienės, vis dažniau pastebimas susidomėjimas vyresnio amžiaus žmonių įsidarbinimo galimybėmis. Jie noriai mokosi, įgyja naujas kompetencijas bei siekia išlikti aktyvūs.     Amžius nebėra kriterijus Projekto „Prisijungusi Lietuva“ rezultatai rodo, kad iš daugiau nei 102 tūkst. mokymų dalyvių net 52 proc. yra dirbantys asmenys. Daugiausiai mokytis panoro 51–65 metų amžiaus grupėje esantys

Nauji reikalavimai žemės ūkiui – teks prisidėti prie klimato kaitos mažinimo

2021 m. birželio 25 d. Europos parlamentas ir Taryba susitarė dėl naujos bendros žemės ūkio politikos, kurios esminis tikslas yra tvarus žemės ūkis. Jau nuo 2023 metų Lietuvos ir kitų Europos Sąjungos (ES) šalių žemdirbiai turės prisidėti prie konkrečių priemonių mažinant klimato kaitą bei šiltnamio efektą sukeliančių dujų (ŠESD) išmetimą. Naujojoje politikoje numatoma, kad nuo 2023 m. aplinkosaugos ir poveikio klimato kaitai mažinimo priemonėms turės būti skiriama ne mažiau 25 proc. nuo bendros šalies gaunamos paramos žemės ūkiui. Tai palies

Kaip vystosi smegenys: trumpai apie vaiko raidą ir jos skatinimą

Vos tik gimusį kūdikį pasaulis pasitinka spalvų, garsų, skonių ir judesių įvairove – jis ją jaučia, tačiau kiekvienu iš šių jutimų jam dar reikės išmokti naudotis pačiam. Todėl pirmąsias 1000 dienų jo smegenys formuosis ir augs aktyviausiai nei tai darys kada nors vėliau, o raidos rezultatams didelę įtaką turės tėvai bei aplinka. Patarimais, kaip padėti vaikui augti ypatinguoju laikotarpiu iki 3 metų, ir įžvalgomis apie smegenų raidą, su tėvais dalijasi viena iš socialinės iniciatyvos „MaMaDu“ įkūrėjų Marija Dautartaitė, stažuotę atlikusi

Kada nebūtinas COVID-19 tyrimas

Jeigu persirgote COVID-19 ar jau esate pasiskiepiję, pasinaudoti medicinos įstaigų paslaugomis bus lengviau. Šilutės rajone šiomis išimtimis kol kas galės pasinaudoti nedaug gyventojų, mat, liepos 27 d. duomenimis, paskiepyta tik 16 101 rajono gyventojas, tai sudaro tik 43,3 proc. Nuo karantino pradžios užsikrėtė 3118 gyventojų, 2905 – pasveiko, 66 – mirė. Šiuo metu serga jau 46 asmenys. Pagal vėl sparčiai plintančio COVID-19 naujų atvejų skaičius Šilutės rajonas priskirtas raudonajai zonai. Šiuo metu sparčiausiai koronavirusas plinta Klaipėdos apskrities savivaldybėse. Pateikiame Sveikatos

Taip pat skaitykite