Politikai pripažino savo bejėgiškumą

Daugiau kaip per 10 metų nesugebėję pasiekti, kad iš Smulkiojo ir vidutinio verslo skatinimo fondo būtų remiami verslininkai, politikai nuleido rankas. Ekonomikos ir finansų komiteto posėdyje nutarta naikinti minėtąjį fondą, o fonde likusį lėšų likutį pervesti į Privatizavimo fondą.

Ekonomikos ir finansų komiteto nariai dauguma balsų nusprendė pritarti Tarybos sprendimo projektui dėl Smulkiojo ir vidutinio verslo skatinimo fondo panaikinimo.

 

Smulkiojo ir vidutinio verslo skatinimo fondas formuojamas iš 10 proc. įplaukų, patekusių į Privatizavimo fondą. Šis fondas buvo įsteigtas dar 2003 metais, tačiau nebuvo gyvybingas. Fonde susikaupę apie 200 tūkst. Lt taip ir nepasiekė verslininkų, o galop buvo panaudoti Savivaldybės skoloms dengti.
Vėliau Smulkiojo ir vidutinio verslo skatinimo fondas Tarybos sprendimu buvo visiškai panaikintas. Pernai bandyta šį fondą vėl atgaivinti, parengti jo nuostatus, kurie iki šiol buvo gana migloti ir nesuteikė galimybių verslininkams pasinaudoti fondo parama. Buvusios merės D. Žebelienės pavedimu sudaryta darbo grupė fondo lėšų panaudojimo nuostatams parengti praėjusį rudenį susitiko su smulkiaisiais rajono verslininkais ir mėgino su jais išsiaiškinti, kokios paramos labiausiai reikia mažiesiems verslininkams. Tąkart kalbinti verslininkai sakė, kad net ir nedidelė 5-10 tūkst. Lt parama labai parverstų verslo plėtrai, ypač jį pradedantiems. Tik reikia tinkamų sąlygų šiai paramai gauti.
Nei rajono politikams, nei administracijai nepavyko parengti tinkamų fonde esančių lėšų skyrimo ir naudojimo nuostatų, todėl susikaupusiais beveik 85 tūkst. Lt verslininkai taip ir negalėjo pasinaudoti. „Tarėmės, svarstėme kelerius metus, bet nieko nepavyko nuveikti ir niekas tokios paramos nesikreipė“, – apgailestavo Ekonomikos ir finansų komiteto pirmininkas Vaidas Pavilonis.
„Kalta Savivaldybė, kad fondas neveikia. Važinėjome, bendravome ir matėme, kad verslininkams buvo aktualu gauti tuos kelis tūkstančius. Jie nekalti, kad nesugebame parengti tinkamų nuostatų“, – antrino Tarybos narys Alfonsas Vanagas. „Fondą uždarome todėl, kad nesugebėjome paruošti įstatų“, – konstatavo jo kolega Edvardas Vitkauskas.
Nors Algirdas Balčytis siūlė neskubėti naikinti Smulkiojo ir vidutinio verslo skatinimo fondo, tikintis, kad gal pavyks jį reanimuoti vėliau, dauguma komiteto narių nutarė pritarti Tarybos sprendimo projektui dėl Smulkaus ir vidutinio verslo skatinimo fondo naikinimo.

Vaidotas VILKAS

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Artėja galingas vėjas, pajūryje siautės audra

Lietuvos hidrometeorologijos tarnyba praneša, kad ketvirtadienį, spalio 21 d., Lietuvos link pasuko naujas žemo atmosferos slėgio sūkurys ir užgrius didele jėga.  Stiprės pietų, pietvakarių vėjas, kurio gūsių gali neatlaikyti medžiai, yra pavojaus ir nesandariems statiniams, lauke paliktiems daiktams. Ypač pavojinga palikti automobilius po medžiais, kurie, neatlaikę stipraus vėjo, gal lūžti, užgriūti automobilius, pastatus ir kt. Nulaužtų, išverstų medžių gali rastis ir keliuose, gatvėse, todėl patartina be būtinos priežasties  nevykti į kelionę. Visoje šalyje vėjo gūsiai sieks 15-20 m/s. Artėjant vakarui

Kas geriausiai padeda įveikti rudeninį liūdesį?

Kaip įveikti liūdesį? Trumpėjančios dienos, vis labiau apniukęs oras ir spaudžiantis šaltukas – tai tik kelios priežastys, kurios atrodo kaltos dėl suprastėjusio nuotaikos ir išaugusio noro nieko neveikti. „Eurovaistinės“ farmacininkė sako, kad slogią nuotaiką rudenį įveikti galima, tereikia nedelsti ir imtis priemonių. Farmacininkė Elvyra Ramaškienė sako, kad rudenį dažniau nei įprastai klientai užsuka į vaistinę ieškodami priemonių, kurios padėtų išsaugoti energiją ir gerą nuotaiką. „Rudenį dažniau pasidaro liūdna, nes baigiasi vasara, mažai saulės, tad ir mūsų organizme nepasigamina natūraliai vitaminas

Kaip elgtis siaučiant stipriam vėjui?

Kaip elgtis siaučiant stipriam vėjui?

Šiandien Lietuvoje siaus labai stiprus vėjas, ypač vakariniuose šalies rajonuose. Bendrovė „Energijos skirstymo operatorius“ (ESO) stiprina budinčias pajėgas ir ruošiasi operatyviai likviduoti galimus gedimus bei prašo gyventojų gamtos stichijų metu būti atidiems. Kaip elgtis siaučiant stipriam vėjui? Svarbu nesiartinti prie elektros įrenginių ar oro linijų, o pastebėjus pažeistus elektros tinklo įrenginius ar nutrūkusius laidus, būtinai nedelsiant apie tai pranešti ESO telefonu 1852. Pateikiame keturis svarbiausius elgesio principus, padėsiančius išvengti skaudžių nelaimių. Pagrindinis dalykas, kurį turi atsiminti kiekvienas, tai pastebėjus nutrūkusį elektros

Vilkyškiuose sekmadienį Mišias aukos vyskupas

Vilkyškiuose, Šv. Onos bažnyčioje, šį sekmadienį (spalio 24 d.) 14 val. šv. Mišias aukos Telšių vyskupas Algirdas Jurevičius.   Po šv. Mišių bažnyčios šventoriuje bus šventinamas 8 metrų aukščio ąžuolinis kryžius, skirtas bažnyčios rūsiuose sovietinių KGB smogikų nukankintoms aukoms atminti. Kunigas Kęstutis Pajaujis kviečia visus dalyvauti.

Taip pat skaitykite