Politikai pripažino savo bejėgiškumą

Daugiau kaip per 10 metų nesugebėję pasiekti, kad iš Smulkiojo ir vidutinio verslo skatinimo fondo būtų remiami verslininkai, politikai nuleido rankas. Ekonomikos ir finansų komiteto posėdyje nutarta naikinti minėtąjį fondą, o fonde likusį lėšų likutį pervesti į Privatizavimo fondą.

Ekonomikos ir finansų komiteto nariai dauguma balsų nusprendė pritarti Tarybos sprendimo projektui dėl Smulkiojo ir vidutinio verslo skatinimo fondo panaikinimo.

 

Smulkiojo ir vidutinio verslo skatinimo fondas formuojamas iš 10 proc. įplaukų, patekusių į Privatizavimo fondą. Šis fondas buvo įsteigtas dar 2003 metais, tačiau nebuvo gyvybingas. Fonde susikaupę apie 200 tūkst. Lt taip ir nepasiekė verslininkų, o galop buvo panaudoti Savivaldybės skoloms dengti.
Vėliau Smulkiojo ir vidutinio verslo skatinimo fondas Tarybos sprendimu buvo visiškai panaikintas. Pernai bandyta šį fondą vėl atgaivinti, parengti jo nuostatus, kurie iki šiol buvo gana migloti ir nesuteikė galimybių verslininkams pasinaudoti fondo parama. Buvusios merės D. Žebelienės pavedimu sudaryta darbo grupė fondo lėšų panaudojimo nuostatams parengti praėjusį rudenį susitiko su smulkiaisiais rajono verslininkais ir mėgino su jais išsiaiškinti, kokios paramos labiausiai reikia mažiesiems verslininkams. Tąkart kalbinti verslininkai sakė, kad net ir nedidelė 5-10 tūkst. Lt parama labai parverstų verslo plėtrai, ypač jį pradedantiems. Tik reikia tinkamų sąlygų šiai paramai gauti.
Nei rajono politikams, nei administracijai nepavyko parengti tinkamų fonde esančių lėšų skyrimo ir naudojimo nuostatų, todėl susikaupusiais beveik 85 tūkst. Lt verslininkai taip ir negalėjo pasinaudoti. „Tarėmės, svarstėme kelerius metus, bet nieko nepavyko nuveikti ir niekas tokios paramos nesikreipė“, – apgailestavo Ekonomikos ir finansų komiteto pirmininkas Vaidas Pavilonis.
„Kalta Savivaldybė, kad fondas neveikia. Važinėjome, bendravome ir matėme, kad verslininkams buvo aktualu gauti tuos kelis tūkstančius. Jie nekalti, kad nesugebame parengti tinkamų nuostatų“, – antrino Tarybos narys Alfonsas Vanagas. „Fondą uždarome todėl, kad nesugebėjome paruošti įstatų“, – konstatavo jo kolega Edvardas Vitkauskas.
Nors Algirdas Balčytis siūlė neskubėti naikinti Smulkiojo ir vidutinio verslo skatinimo fondo, tikintis, kad gal pavyks jį reanimuoti vėliau, dauguma komiteto narių nutarė pritarti Tarybos sprendimo projektui dėl Smulkaus ir vidutinio verslo skatinimo fondo naikinimo.

Vaidotas VILKAS

Hits: 41

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Juokas gydo ir stiprina imunitetą! Rekomenduojame tris knygas, kurios privers kvatotis

Apie juoko naudą girdėjo kiekvienas: gaminasi vitaminas C, atsipalaiduoja raumenys ir mažėja patiriamo streso žala! Sutikite, to reikia kiekvienam šiuolaikiniam žmogui, kuris kartais pamiršta stabtelėti ir pasidžiaugti viena kita smagia akimirka. Gerų progų pasijuokti toli ieškoti nereikia. Visada verta pažiūrėti komediją ar perskaityti nuotaikingą knygą. Rekomenduojame tris romanus, kuriuos skaitydami prunkščiosite ir šluostysite juoko ašaras. Knygas parinkome labai skirtingas, tad tikime, kad jos įtiks įvairių skonių žmonėms.    Fredrik Backman „Gyveno kartą Uvė“ Švedų rašytojas Fredrik Backman garsus tuo, kad

Sveikatą gerinantys pirkiniai visai šeimai

Labai dažnai galima išgirsti žmones sakant, kad šeima jų gyvenime – didžiausias turtas. Ir tai – tiesa, tačiau taip pat nereikėtų pamiršti ir dar vienos, labai svarbios laimingo bei kokybiško gyvenimo sudedamosios dalies. Tai – sveikata. Tik šeima, kurios visi nariai yra visiškai sveiki, gali jaustis labai laiminga bei gyventi visavertį gyvenimą. Taigi, peršasi išvada, kad kiekviena šeima turi atsakingai galvoti apie sveikatą gerinančius sprendimus. Nešvaistykite laiko veltui ir savo dienotvarkę planuokite taip, kad bent valandą per dieną, visi kartu

Lėlių namas: nuo ko priklauso jo kaina?

Nereikia ir sakyti – gražus, erdvus, spalvingas ir stilingas lėlių namas yra kone kiekvienos mergaitės svajonė. Taigi, na, o tėveliams, seneliams, tetoms ar dėdėms, belieka tik įgyvendinti šią svajonę. Vis dėlto, suaugusieji, kurie nusprendžia pradžiuginti mažąsias princeses šiuo drįstume sakyti kilnojamu–nekilnojamu turtu, ne juokais suglumsta: pastebi, kad kainos skiriasi net kelis kartus. Tad atsakykime į klausimą, kodėl egzistuoja tokie didelį skirtumai? Kambarių skaičius Viena iš priežasčių, kodėl lėlių namų kainos yra tokios skirtingos, tai – kambarių skaičius. Šiandien galite savo

Kaip iškepti puikaus skonio šašlykus?

Atšilus lietuviai prisimena mėsos kepimo ant žarijų tradiciją ir mėgaujasi galimybe ruošti mėsą po atviru dangumi naudojasi vis daugiau žmonių.  Prekybos tinklo „Iki“ atstovai pastebi, kad vis daugiau pirkėjų į krepšelius deda ant žarijų kepti tinkamos mėsos paketus. „Populiariausi iš kepti ant žarijų tinkamų gaminių yra kiaulienos ir vištienos šašlykai. Šiltuoju sezonu jų parduodama iki 80 proc. daugiau. Pagal populiarumą po kiaulienos šašlykų rikiuojasi kiaulienos dešrelės – jas pirkėjai taip pat renkasi kepti ant grotelių. Į populiariausių trejetuką patenka ir

Taip pat skaitykite