Politikai pripažino savo bejėgiškumą

Daugiau kaip per 10 metų nesugebėję pasiekti, kad iš Smulkiojo ir vidutinio verslo skatinimo fondo būtų remiami verslininkai, politikai nuleido rankas. Ekonomikos ir finansų komiteto posėdyje nutarta naikinti minėtąjį fondą, o fonde likusį lėšų likutį pervesti į Privatizavimo fondą.

Ekonomikos ir finansų komiteto nariai dauguma balsų nusprendė pritarti Tarybos sprendimo projektui dėl Smulkiojo ir vidutinio verslo skatinimo fondo panaikinimo.

 

Smulkiojo ir vidutinio verslo skatinimo fondas formuojamas iš 10 proc. įplaukų, patekusių į Privatizavimo fondą. Šis fondas buvo įsteigtas dar 2003 metais, tačiau nebuvo gyvybingas. Fonde susikaupę apie 200 tūkst. Lt taip ir nepasiekė verslininkų, o galop buvo panaudoti Savivaldybės skoloms dengti.
Vėliau Smulkiojo ir vidutinio verslo skatinimo fondas Tarybos sprendimu buvo visiškai panaikintas. Pernai bandyta šį fondą vėl atgaivinti, parengti jo nuostatus, kurie iki šiol buvo gana migloti ir nesuteikė galimybių verslininkams pasinaudoti fondo parama. Buvusios merės D. Žebelienės pavedimu sudaryta darbo grupė fondo lėšų panaudojimo nuostatams parengti praėjusį rudenį susitiko su smulkiaisiais rajono verslininkais ir mėgino su jais išsiaiškinti, kokios paramos labiausiai reikia mažiesiems verslininkams. Tąkart kalbinti verslininkai sakė, kad net ir nedidelė 5-10 tūkst. Lt parama labai parverstų verslo plėtrai, ypač jį pradedantiems. Tik reikia tinkamų sąlygų šiai paramai gauti.
Nei rajono politikams, nei administracijai nepavyko parengti tinkamų fonde esančių lėšų skyrimo ir naudojimo nuostatų, todėl susikaupusiais beveik 85 tūkst. Lt verslininkai taip ir negalėjo pasinaudoti. „Tarėmės, svarstėme kelerius metus, bet nieko nepavyko nuveikti ir niekas tokios paramos nesikreipė“, – apgailestavo Ekonomikos ir finansų komiteto pirmininkas Vaidas Pavilonis.
„Kalta Savivaldybė, kad fondas neveikia. Važinėjome, bendravome ir matėme, kad verslininkams buvo aktualu gauti tuos kelis tūkstančius. Jie nekalti, kad nesugebame parengti tinkamų nuostatų“, – antrino Tarybos narys Alfonsas Vanagas. „Fondą uždarome todėl, kad nesugebėjome paruošti įstatų“, – konstatavo jo kolega Edvardas Vitkauskas.
Nors Algirdas Balčytis siūlė neskubėti naikinti Smulkiojo ir vidutinio verslo skatinimo fondo, tikintis, kad gal pavyks jį reanimuoti vėliau, dauguma komiteto narių nutarė pritarti Tarybos sprendimo projektui dėl Smulkaus ir vidutinio verslo skatinimo fondo naikinimo.

Vaidotas VILKAS

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Menininkė unikaliai pavaizdavo internetą 

Žinoma menininkė Jolita Vaitkutė trimis meniniais kūriniai pavaizdavo internetą – naudodama namuose randamus daiktus ji įkūnijo su kokiomis savybėmis jai siejasi naujos kartos 5G internetas. Neįprasta, nauja forma lietuvių kūrėja perteikė namų interneto greitį ir stabilumą. „Užduotis pavaizduoti internetą buvo sunki. Juk internetas mums – būtinas, tačiau jo apčiuopti ar pamatyti negalime. Dažnai internetą priimame kaip duotybę – kad jis tiesiog yra. Visgi jam dingus vos akimirkai, iškart jo pasigendame. Kurdama ieškojau formų kaip perteikti svarbiausias interneto savybes – tam

Sekmadienį – į muziejų nemokamai

2023-aisiais, kaip ir ankstesniais metais, Kultūros ministerijai pavaldūs muziejai kiekvieną paskutinį mėnesio sekmadienį kviečia lankytojus apžiūrėti savo nuolatines ekspozicijas nemokamai. Lankytojų taip pat lauks Kernavės archeologinės vietovės muziejus. Pirmoji tokia proga – jau šį sekmadienį, sausio 29 d. „2022 metais nemokamo muziejų lankymo paskutinį kiekvieno mėnesio sekmadienį galimybe pasinaudojo 336 251 lankytojas. Tai gerokai daugiau nei 2021-aisiais ir 2020-aisiais, kai lankytojų skaičius svyravo apie 200 tūkst. kasmet. Tiesa, reikia atsižvelgti į tai, kad tai buvo vadinamieji pandeminiai metai ir dėl

Dėl potvynio kai kuriuose valstybinės reikšmės keliuose draudžiamas eismas

Dėl spartaus vandens lygio kilimo Lietuvos vakarinėje dalyje daugėja apsemtų valstybinės reikšmės kelių. Potvynio metu pablogėja ne tik kelio dangos konstrukcija, bet ir kyla pavojus patiems eismo dalyviams. Būtent todėl šiuo metu maždaug 37-38 km valstybinės reikšmės rajoninių kelių ruožuose dėl apsėmimo yra ribojamas eismas. Vieni kelių ruožai yra pravažiuojami, kituose eismas draudžiamas. Dėl padidėjusio vandens kiekio Lietuvos vakarinėje dalyje apsemti 16 valstybinės reikšmės rajoninių kelių ruožai, kuriais draudžiamas eismas. Didžiausias – 60 centimetrų  – vandens gylis nustatytas rajoniniame kelyje

Projektų valdymo programos

Projektų valdymo programomis valdomi tam tikro proceso rinkiniai, kuriais siekiama didesnio masto efektyvumo. Projektų valdymas apima atskirų užduočių koordinavimą, o programos valdymas yra susijusių sugrupuotų projektų koordinavimas. Projektai sujungiami į programą, kai tokio rinkinio valdymo nauda yra didesnė atskirų vienetų valdymą. Susijusi sąvoka yra projektų portfelio valdymas – metodas, skirtas organizacijoms valdyti ir įvertinti daugybę projektų sugrupuojant juos į strateginius portfelius. Tada analizuojamas portfelių bendras efektyvumas, jų įvertinimai lyginami su faktinėmis išlaidomis, ar jie atitinka didesnius strateginius organizacijos tikslus. Taigi,

Taip pat skaitykite