Politikai pripažino savo bejėgiškumą

Daugiau kaip per 10 metų nesugebėję pasiekti, kad iš Smulkiojo ir vidutinio verslo skatinimo fondo būtų remiami verslininkai, politikai nuleido rankas. Ekonomikos ir finansų komiteto posėdyje nutarta naikinti minėtąjį fondą, o fonde likusį lėšų likutį pervesti į Privatizavimo fondą.

Ekonomikos ir finansų komiteto nariai dauguma balsų nusprendė pritarti Tarybos sprendimo projektui dėl Smulkiojo ir vidutinio verslo skatinimo fondo panaikinimo.

 

Smulkiojo ir vidutinio verslo skatinimo fondas formuojamas iš 10 proc. įplaukų, patekusių į Privatizavimo fondą. Šis fondas buvo įsteigtas dar 2003 metais, tačiau nebuvo gyvybingas. Fonde susikaupę apie 200 tūkst. Lt taip ir nepasiekė verslininkų, o galop buvo panaudoti Savivaldybės skoloms dengti.
Vėliau Smulkiojo ir vidutinio verslo skatinimo fondas Tarybos sprendimu buvo visiškai panaikintas. Pernai bandyta šį fondą vėl atgaivinti, parengti jo nuostatus, kurie iki šiol buvo gana migloti ir nesuteikė galimybių verslininkams pasinaudoti fondo parama. Buvusios merės D. Žebelienės pavedimu sudaryta darbo grupė fondo lėšų panaudojimo nuostatams parengti praėjusį rudenį susitiko su smulkiaisiais rajono verslininkais ir mėgino su jais išsiaiškinti, kokios paramos labiausiai reikia mažiesiems verslininkams. Tąkart kalbinti verslininkai sakė, kad net ir nedidelė 5-10 tūkst. Lt parama labai parverstų verslo plėtrai, ypač jį pradedantiems. Tik reikia tinkamų sąlygų šiai paramai gauti.
Nei rajono politikams, nei administracijai nepavyko parengti tinkamų fonde esančių lėšų skyrimo ir naudojimo nuostatų, todėl susikaupusiais beveik 85 tūkst. Lt verslininkai taip ir negalėjo pasinaudoti. „Tarėmės, svarstėme kelerius metus, bet nieko nepavyko nuveikti ir niekas tokios paramos nesikreipė“, – apgailestavo Ekonomikos ir finansų komiteto pirmininkas Vaidas Pavilonis.
„Kalta Savivaldybė, kad fondas neveikia. Važinėjome, bendravome ir matėme, kad verslininkams buvo aktualu gauti tuos kelis tūkstančius. Jie nekalti, kad nesugebame parengti tinkamų nuostatų“, – antrino Tarybos narys Alfonsas Vanagas. „Fondą uždarome todėl, kad nesugebėjome paruošti įstatų“, – konstatavo jo kolega Edvardas Vitkauskas.
Nors Algirdas Balčytis siūlė neskubėti naikinti Smulkiojo ir vidutinio verslo skatinimo fondo, tikintis, kad gal pavyks jį reanimuoti vėliau, dauguma komiteto narių nutarė pritarti Tarybos sprendimo projektui dėl Smulkaus ir vidutinio verslo skatinimo fondo naikinimo.

Vaidotas VILKAS

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Tvarus garderobas: kaip jį susikurti kiekvienam?

Žodis „tvarumas“ jums vis dar asocijuojasi su vėjo jėgainėmis ar elektriniais automobiliais? Be reikalo. Aplinkos tausojimu galima užsiimti ir vaikščiojant po prekybos centrą bei ieškant naujų marškinėlių ar renkantis suknelę. To savo klientus moko socialinio verslo įmonės įkūrėja, Copie prekės ženklo steigėja ir draugiško aplinkai garderobo kūrėja Gerūta Navickaitė. Ji pataria, kaip elgtis kuo atsakingiau ir padaryti kuo mažesnį poveikį aplinkai, kurioje gyvename. Mada – tvarumo ir ekologijos problema Norint pagaminti vienerius džinsus pramonininkai sunaudoja apie 8000 litrų vandens nuo

Šią savaitę sugrįš ir 29 laipsnių karščiai

Lietuvos hidrometeorologijos tarnyba informuoja apie šios savaitės orus: po lietaus sugrįžta šiluma ir net karščiai. Sinoptikai prognozavo, kad šiandien, pirmadienį, tankesnių debesų kaupėsi vakarinėje ir šiaurinėje Lietuvos dalyje, čia ir palijo. Temperatūra įdienojus pakils iki 19-22, šalies pietryčiuose 23-24 laipsnių. Rugpjūčio 9 d., antradienį, naktį debesys sklaidysis, bet kai kur šiaurės vakariniuose rajonuose trumpai palis. Paryčiais vietomis matomumą mažins nusidriekęs rūkas. Temperatūra kris iki 9-14, pajūryje bus 15-16 laipsnių. Antradienio dieną debesų vis dar bus nemažai, vietomis iš jų sulauksime

Vagystė Rusnėje: nuostoliai siekia 6,5 tūkstančio

Policija informuoja apie rugpjūčio 5-8 d. užfiksuotus įvykius Šilutės rajone. Jie tiriami. Rugpjūčio 4-5 d. Ilgbrastės k., Švėkšnos sen.,  iš moteriai, gim. 1951 m., priklausančio garažo buvo pavogta žoliapjovė, benzininis pjūklas, grąžtas, akumuliatoriaus krautuvas ir du akumuliatoriniai suktuvai. Nuostolis 1000 eurų. Rugpjūčio 6 d. naktį Ramučių k., Gardamo sen., neblaivus (2,16 prom.) vyras, gim. 1996 m., vairuodamas automobilį BM, nepasirinko saugaus važiavimo greičio, nesuvaldė jo, ir atsitrenkė griovyje į pakelės medį. Vairuotojas ir neblaivus (1,97 prom.) keleivis, gim. 1996 m.,

NEZ Baltijos šalių ralio kroso čempionato etape Lietuvos himnas nesuskambo

Sekmadienį Vilkyčių automobilių sporto komplekse baigėsi visą savaitgalį trukęs ralio kroso festivalis. Šeštadienį čia varžėsi Lietuvos ir Latvijos ralio kroso čempionato dalyviai  Šiaurės Europos zonos Baltijos šalių (NEZ) ralio kroso čempionato dalyviai. Priešingai nei šeštadienį, sekmadienio lenktynėse lietuviai liko varžovų iš Latvijos ir Estijos šešėlyje. Sekmadienį prie starto antrame Šiaurės Europos zonos Baltijos šalių ralio kroso čempionato etape stojo beveik keturios dešimtys dalyvių, kurie varžėsi penkiose klasėse. „NEZ Touring Car“ įskaitoje susigrūmė du estai, suomis ir latvis. Po dramatiško finalo

Taip pat skaitykite