Politikai menkai tesidomi Šilutės perspektyvomis

Šilutės politikai mėgsta viešai pakalbėti apie būsimus statinius, projektus, privatizuojamus objektus ir statybvietes, tačiau galimybe sužinoti, kaip Šilutė galėtų atrodyti ateityje, pasinaudoti neskubėjo. Specialiai iš Vilniaus atvykę ir Šilutės miesto vandens turizmo bei Šilutės miesto neužstatytų teritorijų formavimo specialiųjų planų koncepcijas pristatę architektai bendravo tik su keliais kolegomis ir Savivaldybės administracijos darbuotojais bei Savivaldybės meru Vytautu Laurinaičiu ir Tarybos nariu Steponu Kazlausku.

Šilutės vandens turizmo ir Šilutės miesto neužstatytų teritorijų formavimo specialiųjų planų koncepcijos aptarime tedalyvavo keli žmonės.

Šilutės vandens turizmo ir Šilutės miesto neužstatytų teritorijų formavimo specialiųjų planų koncepcijos aptarime tedalyvavo keli žmonės.

Šilutės miesto vandens turizmo bei Šilutės miesto neužstatytų teritorijų formavimo specialiuosius planus rengia UAB „Urbanistika“. Į Šilutę atvyko šios įmonės atstovai Linas Naujokaitis ir Alicija Grigūnienė. Specialiųjų planų kūrėjai iš karto perspėjo, kad darbas tėra įpusėtas, tad dabar būtų geriausia proga išsakyti pastabas, siūlyti, ką reikėtų keisti.
Pristatydami Šilutės vandens turizmo specialiojo plano metmenis, autoriai visą savo dėmesį skyrė Šyšos akvatorijai. Nuo Šilutės mažųjų laivų uosto iki pat užtvankos ties AB „Biofuture“ gamykla. Visą upės atkarpą jie suskirstė į tris vandens turizmo plėtros centrus. Jie galėtų būti prie uosto, ties miesto parku ir prie užtvankos.
Koncepcijos autorių manymu, reikėtų įrengti daugiau vietų mažiesiems laivams švartuoti, galėtų atsirasti daugiau vandenyje plaukiojančių statinių, pavyzdžiui, restoranų, kavinių ar gyvenamųjų namų, o vieta ties užtvanka galėtų būti skirta mažam viešbutėliui, ar aikštelei su vietomis palapinėms statyti.
Iš Vilniaus atvykusių projektų autorių idėjomis suabejojo Steponas Kazlauskas: „Nesame Ispanija, kur ilgai būna gražūs orai. Parodyti kažko taip pat nedaug turime. Dvi-trys dienos ir Šilutėje nebėra ką veikti. Šilutės uoste laisvų vietų dar užtenka. Viešbučiai – pustuščiai. Sunku įsivaizduoti, kas galėtų investuoti savo pinigus į Šilutės vandens turizmo infrastruktūrą“.
Po nedidelių diskusijų apie vandens turizmą svečiai pasiūlė aptarti, kaip ir ką Šilutėje derėtų statyti. Neužstatytų teritorijų specialusis planas leidžia nuspręsti, kokias vietas palikti parkams, skverams, rekreacijai, o kokias užstatyti. Specialusis planas gali padėti apsispręsti, ką reikėtų daryti dabar, kai Šilutė įtraukta į Lietuvos Respublikos tikslinių vietovių sąrašą ir turime galimybę sulaukti 30-40 milijonų litų investicijų miesto infrastruktūros plėtrai.
Savivaldybės Architektūros ir urbanistikos skyriaus vedėjo pavaduotojo – vyriausiojo rajono architekto Edmundo Benečio nuomone, labai apmaudu, kad specialiųjų planų koncepcijos tesulaukė labai mažai politikų dėmesio, nes dabar tinkamiausias metas susipažinti su architektų siūlomais planais ir pateikti savo minčių apie galimą tolimesnę Šilutės raidą.
Su specialiųjų planų metmenimis rajono politikai dar bus supažindinti Savivaldybės tarybos komitetų posėdžiuose ir turės nuspręsti, ar svarstyti siūlomą koncepciją Tarybos posėdyje.

Vaidotas VILKAS

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Rekomenduojami video

Visi naujausi straipsniai

Nacionaliniame miškasodyje „Kad giria žaliuotų“ jau dalyvavo Šilutės krašto medžiotojai

miškasodis

Pagrindinis Nacionalinio miškasodžio renginys šiemet vyks balandžio 20 d. Planuojama pasodinti net 100 simbolinių girių visoje Lietuvoje. Šilutės rajono medžiotojų klubų atstovai, pakviesti Šilutės rajono medžiotojų ir žvejų draugijos pirmininkės Nijolės Endrikaitienės,  miškininkams talkino anksčiau.   Iš įvairių medžiotojų klubų susirinkę pora dešimčių medžiotojų ir jų šeimų narių trečiadienį Kintų girininkijos Rūdynų miške atsodino vieno hektaro iškirstą plotą. Darbas vyko sklandžiai, mat talkininkams vadovavo, beje, ir pats sodino šių miškų girininkas Tomas Lukošius. Pasak jo, medžiotojai tądien iš viso pasodino

Ant tilto rastas aprūdijęs šaunamasis ginklas

Tauragės apskrities VPK praneša apie įvykius Šilutės rajone. Balandžio 17 d. vakare, po 20 val., Sakūčių k., Kintų sen., ant tilto rastas aprūdijęs šaunamasis ginklas. Ginklas paimtas. Surinkta medžiaga. Balandžio 17 d. vėlų vakarą buitinio konflikto metu Šilutėje neblaivi (2,00 prom.) moteris, gim. 1967 m., sukėlė fizinį skausmą vyrui, gim. 1981 m. Įtariamoji sulaikyta. Pradėtas ikiteisminis tyrimas. Balandžio 18 d. rytą Šilutės r. PK gautas pranešimas, jog balandžio 17 d. apie 14 val. Šyšgirių k., Kintų sen., pievoje pastebėta, kad

Aukcione laimėjo autokroso trasą

Registrų centras skelbia, kad tarp e. aukcionų laimikių – buvusios kareivinės ir autokroso trasa… Šių metų pradžia elektroninių aukcionų entuziastams nepašykštėjo patrauklių pasiūlymų – Registrų centro administruojamame elektroninių varžytynių ir aukcionų portale naujus savininkus surado buvusios kareivinės, autokroso trasa ir kiti įdomūs objektai. Be to, džiaugtis gali ir didelio pirkėjų susidomėjimo sulaukusių aukcionų organizatoriai, kuriems už parduodamą turtą pavyko gauti keliskart didesnę pinigų sumą. „E. varžytynių ir aukcionų portalas yra patogus įrankis įmonėms ir institucijoms realizuoti savo turimą turtą didžiausią

Seimas įteisino galimybę laikinai naudotis laisva valstybine žeme

Ketvirtadienį Seimas priėmė Žemės bei Vietos savivaldos įstatymų pataisas ir įteisino galimybę valstybinės žemės patikėtiniams išduoti sutikimus laikinai naudotis laisvos valstybinės žemės fondo žemės plotais. Savivaldybės ir Nacionalinė žemės tarnyba plotus, kuriuose nesuformuoti žemės sklypai ir kurie iki 2023 m. gruodžio 31 d. pagal Nacionalinės žemės tarnybos išduotame leidime laikinai naudotis valstybine žeme žemės ūkio veiklai vykdyti nurodytas sąlygas, buvo naudojami žemės ūkio veiklai vykdyti, galės būti perduoti laikinai naudotis ne ilgiau kaip iki 2026 m. gruodžio 31 d. Aplinkos

Taip pat skaitykite