Policija – apie pirmąjį šių metų ketvirtį

Tauragės apskrities vyriausiasis policijos komisariatas skelbia pirmojo šių metų ketvirčio nusikalstamumo ir avaringumo apžvalgą. Šiam komisariatui priklauso ir Šilutės rajono, ir Pagėgių savivaldybės policijos komisariatai (apžvalgoje duomenys pagal rajonus nėra išskaidyti).

Tauragės aps. VPK per 2021 m. I ketvirtį užregistravo 5358 pranešimus apie įvykius, iš kurių buvo užregistruotos 306, o ištirtos 243 nusikalstamos veikos. 2020 m. tuo pačiu laikotarpiu užregistruotos 426, o ištirta 221 nusikalstama veika. Pastebima, kad šių metų pirmą ketvirtį nusikalstamų veikų sumažėjo 28,2 proc. (daugiausiai sumažėjo vagysčių). Tai galima sieti ir su karantinu, kai žmonės daugiau laiko buvo namuose – vagystėms tai kliuvinys. Be to, dėl karantino ir per šventes, ilgus nedarbo savaitgalius žmonės nevažinėjo lankyti tėvų, vaikų, giminaičių, tad gyvenamieji namai ar butai ilgesniam laikui nebūdavo paliekami be priežiūros.

Kitos nusikalstamos veikos – dokumentų klastojimas, neteisėtas disponavimas nusikalstamu būdu gautu turtu ir kovos su epidemijomis ar užkrečiamomis ligomis taisyklių pažeidimai. Tuo tarpu dominuojančios nusikalstamos veikos išliko tos pačios, t. y. fizinio skausmo sukėlimas ar nežymus sveikatos sutrikdymas, vagystės ir transporto priemonių vairavimas  neblaivių asmenų. Būtent šios nusikalstamos veikos per 2021 m. I ketv. sudarė pusę visų įregistruotų.

Tauragės aps. VPK pareigūnai užregistravo 16 sunkių ir labai sunkių nusikaltimų, iš kurių ištyrė 8 nusikalstamas veikas. Tai narkotinių medžiagų platinimas, seksualinis prievartavimas ir neteisėtas disponavimas akcizais apmokestinamomis prekėmis. Tauragės aps. VPK pareigūnai teisės pažeidimams, susijusiems su neteisėta akcizais apmokestinamų prekių apyvarta, skyrė ypatingą dėmesį. Iš viso pareigūnai per 2021 m. pirmą ketvirtį konfiskavo 13 070 pakelių cigarečių, nepaženklintų Lietuvos Respublikos Vyriausybės nustatyto pavyzdžio banderolėmis. Taip pat ne mažiau dėmesio sulaukė ir nusikalstamos veikos, susijusios su neteisėta narkotinių medžiagų apyvarta. Be nustatytų pažeidimų, susijusių su disponavimu narkotinėmis medžiagomis, buvo nustatyti ir 4 narkotinių medžiagų platintojai.

Eismo saugumo situacija buvo geresnė nei 2020 m. Per 2021 m. I ketv. užregistruota 16 įskaitinių (eismo įvykiai, kurių metu žuvo arba sužeistas eismo dalyvis) eismo įvykių, praėjusių metų tuo pačiu laikotarpiu tokių eismo įvykių buvo 30. Eismo įvykių metu buvo sužeista 17 žmonių, vienas žuvo (2020 m. I ketv. sužeisti 37 žmonės, žuvo – 4).

Tauragės apskrities VPK inf.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Siūlo nekeisti nekilnojamojo turto mokesčių

Šilutės rajono savivaldybės taryba turi apsispręsti dėl kitų metų nekilnojamojo turto mokesčių. Kol kas siūlo jų nekeisti ir palikti galiojusius iki šiol. Kokie jie? Lietuvos Respublikos nekilnojamojo turto mokesčio įstatymo 6 straipsnyje nustatytas mokesčio tarifas – nuo 0,5 procento iki 3 procentų nekilnojamojo turto mokestinės vertės. Konkretų tarifą, kuris galios savivaldybės teritorijoje nuo kito mokestinio laikotarpio pradžios, Savivaldybė nustato iki einamojo mokestinio laikotarpio liepos 1 dienos. Jeigu savivaldybės taryba iki šio termino tarifo nenustato, savivaldybės teritorijoje taikomas minimalus 0,5 proc.

Šventuosius Jokūbo metus pasitikome tradiciniame piligrimų žygyje

2021 metai – Šventieji Jokūbo metai. Tai metai, kai liepos 25 d. yra sekmadienis, o per šimtmetį tai nutinka keliolika kartų. Šv. Jokūbo kelias (isp. Camino de Santiago) – katalikų piligriminis kelias į Kompostelos Santjago katedrą Ispanijoje kur, manoma, yra palaidotas Apaštalas Jokūbas. Šis kelias žinomas nuo viduramžių, jam jau virš 1000 metų. Važiuodami pernai specialiais šio kelio ženklais sužymėtu keliu susipažinome su mūsų krašto kultūros ir istorijos paveldu. Išvykstančius piligrimus palaimino ir išlydėjo Šilutės katalikų parapijos dekanas Remigijus Saunorius.

Bitininkai kviečiami teikti paraiškas

Bičių laikytojai, bitininkų asociacijos, bitininkų kooperatyvai, mokslo ir studijų institucijos jau gali teikti paramos paraiškas Paramos Lietuvos bitininkystės sektoriui 2020–2022 metų programos priemonėms įgyvendinti. Šiam kvietimui skirta 180 954 Eur. Programoje numatytos priemonės, kurioms įgyvendinti bitininkai gali gauti valstybės paramą: techninė pagalba bitininkams ir jų grupėms; kova su avilių kenkėjais ir bičių ligomis, ypač varoatoze; bičių avilių transportavimo į ganyklas racionalizavimas; medaus fizinių ir cheminių savybių analizė; bičių šeimų atnaujinimas; bitininkystei ir bitininkystės produkcijai skirtos taikomųjų mokslinių tyrimų programos; rinkos

Savaitė prasidėjo vagystėmis

Pirmąjį vasaros mėnesį pagausėjo vagysčių, sulaikytų neblaivių vairuotojų bei, kaip įprasta, netrūko smurtautojų. Šios savaitės pirmadienį ir antradienį Šilutės rajono policijos komisariate užfiksuoti šie įvykiai, kuriuos tiria pareigūnai. Birželio14 d. pavakare iš garažo Užkardos g., Gaidelių kaime, Šilutės sen., buvo pavogtas suvirinimo aparatas ir virinimo vielos ritės. Nuostolis 500 eurų. Policija tiria ir birželio 5 d. įvykį, kai buvo pastebėtas išdaužtas autobusų stotelės Lietuvininkų g., Šilutėje, šoninis stiklas. Nuostolis 220 eurų. Birželio14-15 d. Liepų g., Šilutėje,  iš automobilio „Honda Accord“

Taip pat skaitykite