Poezijos takais su rašytoju Jonu Endrijaičiu

Pasitikdama 15-ąją Nacionalinę Lietuvos bibliotekų savaitę „Biblioteka: informacija ir žinios – kiekvienam“, Pagėgių savivaldybės viešosios bibliotekos bendruomenė pakvietė kraštiečius ir visus literatūrinio, meninio žodžio gerbėjus į poeto, rašytojo, dainuojamosios poezijos kūrėjo bei atlikėjo, pedagogo, žurnalisto, Vilniaus vaikų ir jaunimo klubo „Kregždutė“ vadovo, literatū

Poetas Jonas Endrijaitis (centre su gitara) tarp Pagėgių krašto poezijos gerbėjų. Astos Andrulienės nuotr.

rinės Jono Aisčio premijos laureato Jono Endrijaičio kūrybos popietę.

Renginio metu pristatytos naujausios, šiemet išleistos šio autoriaus poezijos knygos: lyrikos kūrinių rinkinys suaugusiems „Vėpūtinis prie obels“ ir eilėraščių rinkinėlis vaikams „Vėpūtinukai“ – tai dvi knygos viename leidinyje.
Kalbėdamas apie šiuos naujausius savo kūrinius, susitikimo su pagėgiškiais metu autorius pašmaikštavo, kad idėja sujungti vaikams ir suaugusiems skirtas knygas į vieną kilo pagalvojus, kad tėvams ar seneliams užmigdžius mažuosius su knygelės „Vėpūtinukai“ eilėraštukais, būtų labai patogu tiesiog atsiversti kitą knygos pusę ir pasimėgauti suaugusiems skirtais lyriniais posmais. Jono Endrijaičio knygų puslapiuose atsiveria įstabus, vaikų svajonėmis nuspalvintas pasaulis, kuriame atskleidžiamas vaiko ryšys su gamta, paukščiais, gyvūnais. Suaugusiems skirtoje rašytojo kūryboje vyrauja laikui nepavaldžios ir skaitytojo širdį sušildančios amžinosios gyvenimo vertybės: gimtosios kalbos puoselėjimo svarba, žmogaus giminystės šaknų žinojimo reikšmė, pagarba ir meilė Tėvynei bei jos istorijai, tėvams ir mylimam žmogui. Poetizuojami Lietuvos miestai ir miesteliai, šalies „upių tėvas“ Nemunas, žmonijos „tiltas“ tarp praeities ir dabarties.
Pirmąjį savo eilėraštį „Vilko batai“ šeštoje klasėje parašęs poetas Jonas Endrijaitis dar besimokydamas mokykloje pradėjo ir įdainuoti savo rašomą poeziją. O šiuo metu jis jau yra išleidęs ne vieną kompaktinę plokštelę. Visą J. Endrijaičio kūrybos popietę Pagėgiuose skambėjo rašytojo atliekamos jo eilių pagrindu sukurtos dainos.
Eilių, dainuojamosios poezijos ir džiugios nuotaikos sklidina Nacionalinės Lietuvos bibliotekų savaitės pradžia Pagėgiuose nepaliko abejingų: ilgai netilo Jono Endrijaičio dainos, skambėjo poeto skaitomos eilės ir įdomūs jo pasakojimai „iš gyvenimo kraitės“. Įsigiję rašytojo knygų ir gavę autoriaus autografą, pagėgiškiai neatsisveikino, bet kvietė vėl Joną Endrijaitį sugrįžti į Pagėgius.

Sonata Vitkutė
Pagėgių savivaldybės viešosios bibliotekos metodininkė – skaitytojų aptarnavimo skyriaus vedėja

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Lietuvos žemės ūkio konsultavimo tarnyba gyvuoja tris dešimtmečius 

Lygiai prieš 30 metų, birželio 1 d., tuometinės Ekonomikos ministerijos nutarimu buvo įregistruota Lietuvos žemės ūkio konsultavimo tarnyba. Veiklos trisdešimtmečio proga į šios tarnybos Šilutės biurą susirinko šios organizacijos kūrimo iniciatoriai, pirmasis jos vadovas, aktyviausi šių laikų parteriai. Kolektyvą pasveikino Šilutės rajono savivaldybės meras. Konsultantų prireikė, kai masiškai kūrėsi privatūs ūkiai VšĮ Lietuvos žemės ūkio konsultavimo tarnybos Šilutės biuro vadovė, gyvulininkystės konsultantė Ina Edita Kuzmienė priminė biuro kūrimosi istoriją, papasakojo apie dabartinę veiklą. Tuo metu masiškai steigėsi privatūs ūkininkų ūkiai.

Kultūros darbuotojai gilino edukacijų kūrimo žinias

Edukacijos tapo neatsiejamomis kultūros įstaigų veiklos dalimis, skatinančiomis moksleivių ir visuomenės narių kultūrinį sąmoningumą, dvasinį, intelektualinį, emocinį, socialinį tobulėjimą. Edukacinių programų pasiūla išties didžiulė, tačiau ne visų turinys atliepia dalyvių lūkesčius. Todėl norint pasiūlyti kuo įdomesnes, kokybiškesnes edukacijas itin svarbu tinkamai įvaldyti jų kūrimo ir vedimo technikas. Siekiant atnaujinti bei pagilinti edukacinių programų kūrimo įgūdžius gegužės 23-24 d. Šilutės r. savivaldybės F. Bajoraičio, Klaipėdos r. savivaldybės J. Lankučio viešųjų bibliotekų bibliotekininkai bei Šilutės rajono kultūros įstaigų darbuotojai dalyvavo mokymuose „Kultūros

Abiturientai verčia naują gyvenimo knygos lapą

Ir Šilutės rajono abiturientams jau nuskambėjo paskutinis skambutis. Gimnazijose vyko smagios šventės. Šilutės pirmoji gimnazija savo interneto svetainėje pasidalijo jaunimo mintimis per paskutinę literatūros pamoką „Kokia norėtum būti knyga?“ (mokiniai galėjo pasirinkti, ar jie pasirašys, ar liks anonimais). Norėčiau būti Vinco Mykolaičio-Putino romanu „Altorių šešėly“, kur vykstantys konfliktai būdingi man, nes dar nežinau, ko noriu iš gyvenimo baigusi mokyklą. (Junita Barškietytė) Aš norėčiau būti psichologiniu romanu „Gyvenimas ir aš“. Romano temos: gyvenimo samprata bei savęs analizavimas, meilė sau bei kitiems.

Laistome augalus: kaip nuobodžią rutiną paversti malonia pramoga?

Perfrazuojant garsią frazę iš vieno filmo, „su dideliu augalų kiekiu ateina ir didžiulė atsakomybė juos prižiūrėti“. Kai balkonus ir terasas jau puošia galybė gėlių, o šiltnamiuose ir daržuose jau įsitaisė visų mėgstami agurkai, pomidorai bei kitos daržovės, jiems reikia vis daugiau priežiūros, taip pat – ir pakankamai vandens. Gresiančią nuobodžią laistymo rutiną ir tampomus kibirus su vandeniu galima paversti netgi visai malonia pramoga, rašoma „Fiskars“ pranešime žiniasklaidai. Tačiau tam reikėtų įsiminti kelias svarbias taisykles, kurių nepaveiks net ir nepastovios oro

Taip pat skaitykite