Poezijos pavasaris Juknaičiuose

Pavasaris – tai metas, kai gamta atgyja ir nusidažo nuostabiomis spalvomis, o atbundantis gamtos grožis, pirmųjų pavasario gėlių kvapas pažadina poetinio žodžio troškimą. Galbūt todėl balandžio mėnesį net du kartus juknaitiškiai buvo sukviesti į būrį pasiklausyti poezijos, muzikos ir dainų.

Literatūrinių pašnekesių svečias – Anatolijus Žibaitis.

Pirmojo susitikimo „Grįžtantys paukščiai“ metu savo kūrybos eilėraščius skaitė juknaitiškė Eugenija Jefimovienė. Eugenija baltą popieriaus lapą prakalbino dar būdama moksleivė. Ji ypatingą norą širdies balsą išreikšti eilėmis pajuto Lietuvos atgimimo metu. „Eilės gimsta netikėtai, įkvėptos impulso – gražios gamtos, iš meilės šeimai ir žmonėms“, – atviravo eiliuotoja.
Savo kūrybos eilėmis poezijos pavasarį praturtino svečias Eugenijus Šuldiakovas. Eilėraščių posmus keitė melodijos, atliekamos pianistės Kristinos Budvydytės-Mejerės bei juknaitiškio Vladislavo Panovo. Savo kūrybos melodijomis žavėjo Tatjana Petravičienė. Dainavo Juknaičių moterų vokalinis ansamblis „Vėjūnė“ (vadovė Jūratė Šukienė), Šilutės neįgaliųjų draugijos ansamblis „Viltis“ (vadovas Antanas Kmita). Klausytojus džiugino gitaros garsai ir Nikolajaus Filimonovo, Ado Nausėdos dainuojamoji poezija.
Antrasis renginys vyko Nacionalinės Lietuvos bibliotekų savaitės metu. Šilutės F. Bajoraičio viešosios bibliotekos Juknaičių filiale buvo surengti literatūriniai pašnekesiai „Kaktuso aštrumo tas gyvenimas“. Pamario krašto knygų suaugusiems ir vaikams autorė, Žemaitijos rašytojų bendrijos narė Dalia Žibaitienė poezijos bei prozos gerbėjams pasakojo apie savo kūrybą. Drauge su poete literatūriniuose pašnekesiuose dalyvavo ir jos knygų redaktorius, gerai Pamario krašte žinomas lietuvių kalbos mokytojas, savojo krašto istorijos puoselėtojas Anatolijus Žibaitis.
Renginio pradžioje buvusi pedagogės D. Žibaitienės mokinė Birutė Jankauskienė padeklamavo savo mokytojos eilėraštį „Likimas“. Vėliau literatė pristatė savo knygas ir naujausią, jau dešimtąją, knygą „Tarp dienos ir nakties“.
D. Žibaitienė sako, kad jos eilės yra tarsi paslaptis, kurią turi atrasti, išsiaiškinti pats skaitytojas. Autorė padovanojo Juknaičių bibliotekai dvi knygas ir palinkėjo skaitytojams, kad širdies šviesa nustelbtų nakties tamsą.
Apžvelgdama Anatolijaus Žibaičio knygą „Gardamo istorijos vingiai“ D. Žibaitienė pasidžiaugė knygos viršelio dailininkės Kristinos Blankaitės darbu, paskaitė keletą ištraukų iš knygos. Kruopštus, pasiaukojantis ne vienerių metų darbas davė rezultatą – taip atsirado knyga apie Gardamo istoriją. Šiam leidiniui informacija po kruopelytę surinkta iš įvairiausių šaltinių. A. Žibaitis padovanojo Juknaičių bibliotekos skaitytojams knygą ir pakvietė ją skaitant pakeliauti po tikrų žemaičių žemę, pajusti Mažosios Lietuvos kvapą Žemaitijoje.
Literatūrinių pašnekesių dalyviai padėkojo knygų autoriams už prasmingai praleistą laiką, palinkėjo jiems sėkmės kūryboje.
Rasa Vaičiulienė, F. Bajoraičio viešosios bibliotekos
Juknaičių filialo bibliotekininkė

Hits: 248

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Mažosios Lietuvos atstovai kreipėsi į Prezidentą dėl krašto heraldikos kūrimo

2021 m. balandžio 16 d. Mažosios Lietuvos etninės kultūros globos taryba oficialiu raštu kreipėsi į Lietuvos Respublikos Prezidentą, prašydama padėti išspręsti nevaisingą diskusiją su Lietuvos heraldikos komisija (LHK), kuri atsisako įteisinti Mažosios Lietuvos vietos žmonių pasirinktą regiono herbo simbolį. Kurti etnografinio Mažosios Lietuvos regiono heraldiką imtasi 2014 metais. Mažosios Lietuvos etninės kultūros globos taryba sukvietė regiono savivaldybių (Klaipėdos miesto, Klaipėdos rajono, Neringos, Jurbarko, Tauragės rajono, Pagėgių ir Šilutės) kultūrininkus, visuomenininkus, senuosius krašto gyventojus, išeiviją išreikšti nuomonę, koks simbolis geriausiai atspindėtų

Kintų mokykloje istorijos moko dr. Rubenas Bukavickas

Gera žinia Kintų pagrindinės mokyklos bendruomenės vardu interneto svetainėje pasidžiaugė šios mokyklos vadovė Asta Gužauskienė. Istorijos mokytojas Rubenas Bukavickas gavo mokslų daktaro laipsnį. Direktorė Asta Gužauskienė rašo: „Kad darbuotojai kelia kvalifikaciją mokymuose, kursuose, seminaruose, daugumai visuomenės tai yra žinoma ir gana įprasta. Bet priimti sprendimą studijuoti – iššūkis! Kintų mokykloje mėgstami iššūkiai – kasmet studijuoja vidutiniškai po penkis darbuotojus: vieni siekia profesijos ar papildomos profesijos, persikvalifikavimo, kiti – pedagogikos studijų ar net mokslinio laipsnio! Šiuo metu mokykloje dirba 47 darbuotojai,

COVID-19 Šilutės rajone: per parą nustatyti 5 nauji atvejai, sergančiųjų – 398, paskiepyti per 7 tūkst. gyventojų

Praėjusią parą, trečiadienį, Lietuvoje patvirtinta 1344 nauji koronaviruso (COVID-19) atvejai, mirė 14 žmonių, ketvirtadienį pranešė Statistikos departamentas. Šilutės rajone – 5 nauji atvejai.  Balandžio 22 d. duomenimis, Šilutės rajone šiuo metu iš viso sergančiųjų koronavirusu – 398 asmenys, o mirusiųjų nuo COVID-19 – 63. Nuo karantino pradžios užsikrėtė 2 797 Šilutės r. savivaldybės gyventojai. Iš jų pasveiko 2 253 asmenys. Žinoma, jog iš viso Šilutės r. savivaldybėje paskiepyti 7 056 asmenys. Iš viso Lietuvoje nuo pandemijos pradžios COVID-19 susirgo 237 950

Balandžio 22-oji – Pasaulinė žemės diena

Pasaulinę Žemės dieną Jungtinės Tautos oficialiai paskelbė 1971 m. Žemės dienai buvo pasirinktas pavasario lygiadienis – laikas, kai dienos ir nakties ilgumas tampa vienodas visuose Žemės rutulio taškuose. Lietuvai atgavus Nepriklausomybę, Žemės dienos iniciatorius John McConnell kreipėsi į mūsų tautą, ragindamas tapti Žemės globėjais, o pavasario ekvinokciją, kuri skirtingose planetos vietose yra kovo 20-21 d., minėti kaip Pasaulinę žemės dieną. Atsiliepiant į šį kreipimąsi, Lietuvos Respublikos Atkūriamasis Seimas (tuometinė Lietuvos Respublikos Aukščiausioji Taryba) 1992 m. Žemės dieną oficialiai įteisino ir

Taip pat skaitykite