Poezijos pavasaris Juknaičiuose

Pavasaris – tai metas, kai gamta atgyja ir nusidažo nuostabiomis spalvomis, o atbundantis gamtos grožis, pirmųjų pavasario gėlių kvapas pažadina poetinio žodžio troškimą. Galbūt todėl balandžio mėnesį net du kartus juknaitiškiai buvo sukviesti į būrį pasiklausyti poezijos, muzikos ir dainų.

Literatūrinių pašnekesių svečias – Anatolijus Žibaitis.

Pirmojo susitikimo „Grįžtantys paukščiai“ metu savo kūrybos eilėraščius skaitė juknaitiškė Eugenija Jefimovienė. Eugenija baltą popieriaus lapą prakalbino dar būdama moksleivė. Ji ypatingą norą širdies balsą išreikšti eilėmis pajuto Lietuvos atgimimo metu. „Eilės gimsta netikėtai, įkvėptos impulso – gražios gamtos, iš meilės šeimai ir žmonėms“, – atviravo eiliuotoja.
Savo kūrybos eilėmis poezijos pavasarį praturtino svečias Eugenijus Šuldiakovas. Eilėraščių posmus keitė melodijos, atliekamos pianistės Kristinos Budvydytės-Mejerės bei juknaitiškio Vladislavo Panovo. Savo kūrybos melodijomis žavėjo Tatjana Petravičienė. Dainavo Juknaičių moterų vokalinis ansamblis „Vėjūnė“ (vadovė Jūratė Šukienė), Šilutės neįgaliųjų draugijos ansamblis „Viltis“ (vadovas Antanas Kmita). Klausytojus džiugino gitaros garsai ir Nikolajaus Filimonovo, Ado Nausėdos dainuojamoji poezija.
Antrasis renginys vyko Nacionalinės Lietuvos bibliotekų savaitės metu. Šilutės F. Bajoraičio viešosios bibliotekos Juknaičių filiale buvo surengti literatūriniai pašnekesiai „Kaktuso aštrumo tas gyvenimas“. Pamario krašto knygų suaugusiems ir vaikams autorė, Žemaitijos rašytojų bendrijos narė Dalia Žibaitienė poezijos bei prozos gerbėjams pasakojo apie savo kūrybą. Drauge su poete literatūriniuose pašnekesiuose dalyvavo ir jos knygų redaktorius, gerai Pamario krašte žinomas lietuvių kalbos mokytojas, savojo krašto istorijos puoselėtojas Anatolijus Žibaitis.
Renginio pradžioje buvusi pedagogės D. Žibaitienės mokinė Birutė Jankauskienė padeklamavo savo mokytojos eilėraštį „Likimas“. Vėliau literatė pristatė savo knygas ir naujausią, jau dešimtąją, knygą „Tarp dienos ir nakties“.
D. Žibaitienė sako, kad jos eilės yra tarsi paslaptis, kurią turi atrasti, išsiaiškinti pats skaitytojas. Autorė padovanojo Juknaičių bibliotekai dvi knygas ir palinkėjo skaitytojams, kad širdies šviesa nustelbtų nakties tamsą.
Apžvelgdama Anatolijaus Žibaičio knygą „Gardamo istorijos vingiai“ D. Žibaitienė pasidžiaugė knygos viršelio dailininkės Kristinos Blankaitės darbu, paskaitė keletą ištraukų iš knygos. Kruopštus, pasiaukojantis ne vienerių metų darbas davė rezultatą – taip atsirado knyga apie Gardamo istoriją. Šiam leidiniui informacija po kruopelytę surinkta iš įvairiausių šaltinių. A. Žibaitis padovanojo Juknaičių bibliotekos skaitytojams knygą ir pakvietė ją skaitant pakeliauti po tikrų žemaičių žemę, pajusti Mažosios Lietuvos kvapą Žemaitijoje.
Literatūrinių pašnekesių dalyviai padėkojo knygų autoriams už prasmingai praleistą laiką, palinkėjo jiems sėkmės kūryboje.
Rasa Vaičiulienė, F. Bajoraičio viešosios bibliotekos
Juknaičių filialo bibliotekininkė

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Pasak entnologo L. Klimkos, iki Šeštinių dera viską pasėti

Paskutinį pavasario mėnesį paprastai švenčiame ir dvi kilnojamąsias katalikų bažnyčios šventes – Šeštines ir Sekmines. Šeštinės – Kristaus dangun įžengimo šventė, kilnojama pagal Velykų laiką tarp gegužės 4 ir birželio 2 d., būna šeštosios savaitės po Velykų ketvirtadienį. Tai privaloma šventė tikintiesiems. Kryžiaus dienos Pirmosios trys tos savaitės dienos pažymimos kaip taikos, sveikatos ir derliaus maldavimų dienos. Šios dienos dar buvo vadintos Kryžiaus dienomis. Kadaise Lietuvos kaimuose visas tas dienas žmonių būriai giedodami litanijas eidavo melstis prie kaimo kryžių. Jie

Vyriausybė pritarė, kad medžiotojams būtų privaloma drausti civilinę atsakomybę

Vyriausybė pritarė Seimo siūlymui įvesti privalomą civilinį draudimą kiekvienam medžiotojui. Tačiau siūlo nustatyti vėlesnę šios prievolės įsigaliojimo datą ir numatyti instituciją, kuri vykdys priežiūros funkciją. „Medžiotojai turi apsidrausti, nes tai apsaugos juos pačius nuo įvairių sudėtingų situacijų, kuriose jie gali atsidurti įvykus nelaimei medžioklės metu. Todėl šis sprendimas yra tikrai prasmingas“, – komentavo aplinkos ministras Simonas Gentvilas. Medžioklės įstatyme įtvirtinus pareigą medžiotojams draustis civilinės atsakomybės draudimu bus garantuojamas žalos atlyginimas tretiesiems asmenims, jei jiems, jų sveikatai ar turtui būtų padaryta

Meldinių nendrinukių sutiktuvės Šyšos polderyje

Po kelių metų pertraukos, birželio 1 d. Šyšos polderyje vyks meldinių nendrinukių sutiktuvės. Šį paukštį saugantys ūkininkai ir gamtos mylėtojai kviečiami 12 val. prie Šyšos polderio 2-osios siurblinės, kur, ragaujant skanias vaišes ir klausantis supančios gamtos garsų, vyks neformalus bendravimas su gamtininkais, bus aptariamos šios rūšies apsaugos naujovės, diskutuojama apie ūkininkams iškylančias problemas. Vakare (nuo 19 val.) susirinkusieji bus kviečiami pasitikti saulėlydį klausantis meldinių nendrinukių Šyšos polderio pievose. Išvykimas 19 val. nuo Šyšos polderio 2-osios (naujosios) siurblinės. „Nekantraujame po visų

Pasak VMI, šilutiškiai už 2021 metus dar nesumokėjo beveik 186,8 tūkst. eurų GPM

Klaipėdos apskrities valstybinė mokesčių inspekcija (Klaipėdos AVMI) informuoja, kad beveik 900 Šilutės r. savivaldybės gyventojų gegužės–birželio mėnesiais sulauks pranešimų apie deklaruotą ir laiku nesumokėtą gyventojų pajamų mokestį (GPM) už 2021 m., kurį reikėjo sumokėti iki gegužės 2 d. Šilutiškiai už praėjusius metus bendrai skolingi 186,8 tūkst. eurų GPM. VMI gyventojus apie turimas skolas informuoja savo iniciatyva per Mano VMI, o nesinaudojančius e.paslaugomis – paštu. „Didžioji dalis mokesčių mokėtojų mokesčius deklaruoja ir sumoka laiku, dėkojame jiems. Visgi kasmet turime ir vėluojančių.

Taip pat skaitykite