Poezijos pavasaris Juknaičiuose

Pavasaris – tai metas, kai gamta atgyja ir nusidažo nuostabiomis spalvomis, o atbundantis gamtos grožis, pirmųjų pavasario gėlių kvapas pažadina poetinio žodžio troškimą. Galbūt todėl balandžio mėnesį net du kartus juknaitiškiai buvo sukviesti į būrį pasiklausyti poezijos, muzikos ir dainų.

Literatūrinių pašnekesių svečias – Anatolijus Žibaitis.

Pirmojo susitikimo „Grįžtantys paukščiai“ metu savo kūrybos eilėraščius skaitė juknaitiškė Eugenija Jefimovienė. Eugenija baltą popieriaus lapą prakalbino dar būdama moksleivė. Ji ypatingą norą širdies balsą išreikšti eilėmis pajuto Lietuvos atgimimo metu. „Eilės gimsta netikėtai, įkvėptos impulso – gražios gamtos, iš meilės šeimai ir žmonėms“, – atviravo eiliuotoja.
Savo kūrybos eilėmis poezijos pavasarį praturtino svečias Eugenijus Šuldiakovas. Eilėraščių posmus keitė melodijos, atliekamos pianistės Kristinos Budvydytės-Mejerės bei juknaitiškio Vladislavo Panovo. Savo kūrybos melodijomis žavėjo Tatjana Petravičienė. Dainavo Juknaičių moterų vokalinis ansamblis „Vėjūnė“ (vadovė Jūratė Šukienė), Šilutės neįgaliųjų draugijos ansamblis „Viltis“ (vadovas Antanas Kmita). Klausytojus džiugino gitaros garsai ir Nikolajaus Filimonovo, Ado Nausėdos dainuojamoji poezija.
Antrasis renginys vyko Nacionalinės Lietuvos bibliotekų savaitės metu. Šilutės F. Bajoraičio viešosios bibliotekos Juknaičių filiale buvo surengti literatūriniai pašnekesiai „Kaktuso aštrumo tas gyvenimas“. Pamario krašto knygų suaugusiems ir vaikams autorė, Žemaitijos rašytojų bendrijos narė Dalia Žibaitienė poezijos bei prozos gerbėjams pasakojo apie savo kūrybą. Drauge su poete literatūriniuose pašnekesiuose dalyvavo ir jos knygų redaktorius, gerai Pamario krašte žinomas lietuvių kalbos mokytojas, savojo krašto istorijos puoselėtojas Anatolijus Žibaitis.
Renginio pradžioje buvusi pedagogės D. Žibaitienės mokinė Birutė Jankauskienė padeklamavo savo mokytojos eilėraštį „Likimas“. Vėliau literatė pristatė savo knygas ir naujausią, jau dešimtąją, knygą „Tarp dienos ir nakties“.
D. Žibaitienė sako, kad jos eilės yra tarsi paslaptis, kurią turi atrasti, išsiaiškinti pats skaitytojas. Autorė padovanojo Juknaičių bibliotekai dvi knygas ir palinkėjo skaitytojams, kad širdies šviesa nustelbtų nakties tamsą.
Apžvelgdama Anatolijaus Žibaičio knygą „Gardamo istorijos vingiai“ D. Žibaitienė pasidžiaugė knygos viršelio dailininkės Kristinos Blankaitės darbu, paskaitė keletą ištraukų iš knygos. Kruopštus, pasiaukojantis ne vienerių metų darbas davė rezultatą – taip atsirado knyga apie Gardamo istoriją. Šiam leidiniui informacija po kruopelytę surinkta iš įvairiausių šaltinių. A. Žibaitis padovanojo Juknaičių bibliotekos skaitytojams knygą ir pakvietė ją skaitant pakeliauti po tikrų žemaičių žemę, pajusti Mažosios Lietuvos kvapą Žemaitijoje.
Literatūrinių pašnekesių dalyviai padėkojo knygų autoriams už prasmingai praleistą laiką, palinkėjo jiems sėkmės kūryboje.
Rasa Vaičiulienė, F. Bajoraičio viešosios bibliotekos
Juknaičių filialo bibliotekininkė

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Rotarietiška pavakario talka Mažiuose

talka Mažių kapinaitėse

Jau vienuolikti metai kasmet rudenį ir pavasarį rotariečiai susirenka į talką Mažių kapinaitėse (Šilutės sen.). Darbo netrūksta: per vasarą priželia aukštos žolės, rudenį ir per visą žiemą ąžuolai storai pribarsto lapų,  tai vienur, tai kitur vis išlenda medžių atžalos. Vakar, spalio 18 d., taip pat vyko talka, tik šį kartą su patalkiais ir pokalbiais apie Vydūną.   Kažkur netoliese gimė Vydūnas   Atsiverčiu Šilutės Rotary klubui Vydūno bibliotekos padovanotą storą Vaclovo Bagdonavičiaus ir Aušros Martišiūtės-Linartienės parašytą monografiją VYDŪNAS ir randu

Kelionės išlaidų apmokėjimas – reikšminga pagalba suinteresuotiems darbu užsienyje

Namų remontas, „kapitalinis vizitas“ pas odontologą, svajonių atostogos su šeima ar naujas automobilis – svajonių ir planų turime kiekvienas, deja, ne visi turi palankias galimybes juos įgyvendinti. Bene dažniausia to priežastis – stinga lėšų. Jei Lietuvoje siūlomos darbo vietos jums nėra priimtinos dėl atlyginimo dydžio ar kitų priežasčių, atviros ir kitų valstybių darbo rinkos: tereikia žinoti, kaip išsirinkti geriausią karjeros sprendimą! Darbas užsienyje su apmokama kelione – palanki galimybė ir tiems, kuriems išvyka į vieną ar kitą šalį būtų „neįkandama“

Ar valstybinių ir privačių medicinos įstaigų įranga skiriasi?

Turbūt sutiksite, kad sveikata yra svarbiausias žmogaus turtas. Žinoma, norisi visada jaustis gerai ir kad tiek kūnas, tiek siela visada būtų sveiki. Tokiu atveju reikalinga nuolatinė savo kūno priežiūra, kuri apima tiek mūsų kasdienius ritualus, tiek medicininę įrangą, kuri gali diagnozuoti problemas dar tada, kol jos labai mažos. Tiesa, dažnai girdime, kad medicininė įranga valstybinėse ir privačiose klinikose skiriasi. Dėl to to kinta ir ligos radimo tempai. Ar tai yra tiesa? Negalime pasiremti faktais, kadangi nebuvo atliktas toks tyrimas. Tačiau

Rusniškis Saulius Bukantas – per plauką nuo „Auksinės Krivūlės“ riterio apdovanojimo

Šiandien, spalio 19 d., Vilniuje šešioliktą kartą šalies savivaldybėms bus teikiami svarbiausi metų apdovanojimai – „Auksinės Krivūlės“ statulėlės ir trims savivaldai nusipelniusiems asmenims – „Auksinės Krivūlės“ riterio ženklai. Esame informavę, kad Šilutės r. savivaldybės taryba pasiūlė „Auksinės Krivūlės“ riterio ženklu apdovanoti Rusnės bendruomenės „Rusnės sala“ pirmininką Saulių Bukantą. Iškilmių dieną paaiškėjo, kad apdovanoti šiuo ženklu buvo pasiūlyta 14 veiklių, aktyvių ir savo darbais išsiskyrusių asmenų. S. Bukanto kandidatūrą palaikė 7 Lietuvos savivaldybių asociacijos valdybos nariai, tad vos vienas balsas nulėmė,

Taip pat skaitykite