Po rinkimų: Šilutės rajone permainų nebus?

Vyriausioji rinkimų komisija paskelbė išankstinius savivaldybių tarybų ir tiesioginių merų rinkimų rezultatus. Šilutės rajono savivaldybės Taryboje – tik keturi nauji vietos politikai…

Antrajame tiesioginių merų rinkimų ture varžysis dabartinis Šilutės rajono savivaldybės meras Vytautas Laurinaitis, surinkęs 39,5 proc. rinkėjų balsų, ir savivaldybės Tarybos narys Tomas Budrikis, gavęs 16,24 proc. rinkėjų balsų.

V. Laurinaičio vadovaujama Demokratų sąjunga „Vardan Lietuvos“ Šilutės rajono savivaldybės taryboje gavo 10 mandatų. Jie rinkėjų valia tenka visiems dabartiniams savivaldybės Tarybos nariams, išskyrus Darijų Pundžių, kuris iš 50 vietos kandidatų sąraše išreitinguotas į 5 vietą ir sugrįžta dirbti į savivaldybės Tarybą, kurioje anksčiau jau yra dirbęs.

T. Budrikio vadovaujami rajono socialdemokratai gauna 6 mandatus. Naujiena – Kęstutis Vaičiūnas, iš 7 vietos sąraše pakilęs į antrą, taip pat mandatą gauna ir Vidmantas Gečas. Jiedu nėra savivaldybės Tarybos nariai. Mandatus gauna ir dabartiniai savivaldybės Tarybos nariai – iš Liberalų sąjūdžio pas socialdemokratus perbėgęs Algirdas Gečas ir iš „valstiečių“ perėjęs Sigitas Majus.

Primename, kad demokratai ir socialdemokratai dabar priklauso savivaldybės Tarybos valdančiajai daugumai. Taryboje bus 25 nariai ir tiesiogiai išrinktas meras. Tad šios dvi partijos jau turi daugumą – 16 mandatų.

Tiesa, partija „Laisvė ir teisingumas“ gavo 2 mandatus: abu tenka dabartinę valdančiąją daugumą palaikantiems ir su ja gerai sutariantiems Daivai Žebelienei ir Edvardui Jurjonui, pastarasis yra savivaldybės Tarybos narys, D. Žebelienė laikinai eina administracijos direktoriaus pareigas.

Opozicija palaikymo nesulaukė

Tėvynės sąjunga-Lietuvos krikščionys demokratai gauna 4 mandatus, iki šiol turėjo 5. Kartu su 3 Liberalų sąjūdžio atstovais jie sudarė 8 narių opoziciją. Ji mažėja, nes Liberalų sąjūdis iš turėtų 3 mandatų telaimėjo vieną, jis tenka Daivai Plikšnienei, dabartinei savivaldybės Tarybos narei. Konservatorių atstovai visi lieka tie patys: Žygimantas Kurlianskas, Sandra Tamašauskienė, Zigmantas Merliūnas ir Zigmantas Jaunius.

Švėkšna rajono valdžioje vėl turi 3 savo seniūnijos atstovus vietoj buvusių 4: Ž. Kurlianską, Z. Merliūną ir socialdemokratą Antaną Martinkų.

Regionų partija gavo 2 mandatus. Jie tenka dabartinei savivaldybės Tarybos narei Lijanai Jagintavičienei ir naujokui rajono valdžioje Domantui Kairiui.

„Valstiečių“ neliko…

Nė vieno mandato negavo Valstiečių ir žaliųjų sąjungos Šilutės skyrius, buvę „valstiečiai“ S. Majus į valdžią vėl patenka su socialdemokratais, Edgaras Padimanskas – su Demokratų sąjunga „Vardan Lietuvos“…

Į savivaldybės Tarybą neišrinkta ir Darbo partijos atstovų, jų čia nėra ir dabar. Rinkėjų pasitikėjimo nesulaukė ir mandatų negavo Tautos teisingumo sąjunga (centristai, tautininkai).

Stasė Skutulienė

2 komentarai

  • Vaida

    Bėgiojantiems iš partijos į partiją išvis neleisčiau įrašyti į sąrašus. Jeigu pažiūras vartai kaip blynus keptuvėje, koks iš tavęs politikas?

  • prognozė

    O kas bus, jei laimės Ž. Kurlianskas? Iš ko jis sudarys koaliciją? Konservatoriai – 4, Regionų partija – 2, Liberalai – 1. (7 prieš 18), kažkas neįtikėtino, nors tikėtina, kad politinės šiukšlės A. Pupšys ir A. Gečas gali vėl išduoti dabartines partijas dėl vietos Taryboje. Kas iš likusių ryšis eiti su konservatoriais ir visam gyvenimui palaidoti save?

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Lietuvos bankas siūlo atsisakyti 1 ir 2 euro centų monetų. Kaip apvalintų kainas?

Lietuvos bankas (LB) siūlo atsisakyti 1 euro cento ir 2 euro centų monetų. Anot banko duomenų, nuo euro įvedimo Lietuvos gyventojai kas metus pameta apie trečdalį milijono tokių monetų. Pamestų cento monetų bendra vertė nuo euro įvedimo siekia 2,4 mln. eurų. Pasak Lietuvos banko Politikos, emisijos ir kontrolės skyriaus vyriausiosios specialistės Editos Lisinskaitės, šioms monetoms pakeisti ir tvarkyti Lietuvos valstybė kasmet išleidžia pusę milijono eurų. „Valstybė kasmet išleidžia po pusę milijono eurų šių monetų (kurių didžiąją dalį pametame) kaldinimui ir

Kaip sekėsi rinkimuose Klaipėdos regiono merams?

Klaipėdos regiono plėtros taryboje bus permainų. Joje dirbs ir buvusių, ir naujų merų, tarybų narių, o veikla prasidės patvirtinus galutinius rinkimų rezultatus. Žinoma, ir naujosioms politikų taryboms apsisprendus, ką jos deleguos į Regiono plėtros tarybą. Klaipėdos regiono plėtros taryboje svarstomi šių savivaldybių reikalai: Klaipėdos ir Palangos miestų, Klaipėdos, Šilutės, Kretingos, Skuodo r., Neringos savivaldybių. Ilgas kelias per kopas Šis meras eina 50-uosius metus. Jis – iš anapus marių. Buvo žvejys-motoristas, kasininkas-inspektorius, miško darbininkas. Nuo 2013 metų – meras. Baigęs Klaipėdos

Priešgaisrinės tarnybos ZIL-ams – po 30 metų…

Šilutės rajono savivaldybės taryba svarstys jai pavaldžios Priešgaisrinės tarnybos praėjusių metų veiklos ataskaitą ir apsispręs, ar jai pritarus. Retai sulaukia dėmesio ši tarnyba, vadovaujama Dariaus Endzelio. Pasidomėkime ataskaita. Šilutės r. savivaldybės priešgaisrinė tarnyba įregistruota 2016 m. Tarnyba vykdo pirminius gelbėjimo darbus gaisrų ir katastrofų, gamybinių avarijų metu, teikia techninę pagalbą savivaldybės organizacijoms ir gyventojams ekstremalių situacijų atvejais. Tarnyba finansuojama iš valstybės ir savivaldybės biudžeto. Tarnyba yra pavaldi rajono savivaldybei, tačiau išvykusi į incidentą, ji tampa pavaldi Valstybinei priešgaisrinei gelbėjimo tarnybai,

Nors rugsėjo 1-oji toli…

Šilutės rajono savivaldybės taryba kovo pabaigoje planuojamame posėdyje svarstys sprendimo projektą dėl švietimo įstaigų. Ketinama nustatyti  bendrojo ugdymo mokyklose, gimnazijose, Žemaičių Naumiesčio mokykloje-darželyje, Traksėdžių Šilojų mokykloje numatomą klasių skaičių, mokinių skaičių jose, priešmokyklinio ugdymo grupių skaičių ir vaikų skaičių jose, nurodant klasių jungimus. Mokyklų vadovai pateikė Švietimo ir kultūros skyriui numatomą mokinių ir klasių skaičių, priešmokyklinio ugdymo grupių ir vaikų skaičių jose 2023–2024 m. m., specialiųjų poreikių mokinių skaičių bendrojo ugdymo mokyklose. Pagal pateiktą informaciją bendrojo ugdymo ir Traksėdžių Šilojų

Taip pat skaitykite