Po pasaulį pasižvalgę jaunieji ūkininkai kuriasi kaime

Vainuto seniūnijos ūkininkų Ksaveros ir Jono Stirbių svajonė išsipildė – po studijų į namus sugrįžęs sūnus Ernestas tęsia ūkininkavimo tradiciją. Apie ūkininkavimą išmano ir jauniausias Stirbių sūnus, Vainuto gimnazijos septintokas Lukas.

Stirbiai.

Stirbiai.

Tarp studentų – vienintelis ūkininkas
Ernestas – tikras vainutiškis, čia gimė, augo, baigė vidurinę. Ksavera pamena, kad dar mokyklos suole sūnus pasvajodavo apie tai, kad norėtų gyventi mieste, bet netoli namų, gal Klaipėdoje.
Ernestas pasirinko geodezijos studijas Vilniaus Gedimino technikos universitete. Į egzaminus išskubėjo apsėjęs laukus, buvo, bene vienintelis VGTU geodezijos kursą studijuojantis jaunasis ūkininkas.
Ir tuometinėje Vainuto vidurinėje mokykloje Ernestas buvo vienintelis kartu su brandos atestatu turėjęs ir kitą – jaunojo ūkininko pažymėjimą. Ernesto tėvai, matydami sūnaus polinkį prie žemės ūkio, patys puoselėdami mintį apie ūkininkavimo tradicijų tęsimą, tokiam žingsniui pritarė.
Namuose – geriausia

Broliai Ernestas ir Lukas.

Broliai Ernestas ir Lukas.

Studijų metais Ernestas netruko suprasti, kad nesijaučia miesto žmogumi. Kasmet vis labiau miestas jam darėsi svetimas. Supratęs, kad neliks gyventi mieste, iš „valdiško“ atlyginimo namo nepasistatys, audė mintį apie grįžimą į kaimą. Abejojo, ar jo išrinktoji draugė Karolina sutiks Vilnių iškeisti į kaimą. Bet abejonės netruko išsisklaidyti, mat Ernestas ir Karolina turi daug bendrų bruožų. Jie panašūs ne tik išoriškai, bet ir savo pomėgiais.Vienas jų – pažintinės kelionės.
Dar studijuodami abu taupė ir aplankė daugybę šalių. Kelionių įspūdžiai atsispindi gausybėje, profesionaliai padarytų nuotraukų. Pačių fotografuotas akimirkas patys maketavo, aprašė ir dabar turi geros kokybės spausdintų nuotraukų albumus. Pirmajame albumo puslapyje yra žemėlapis, kuriame nubrėžtos linijos nuo Lietuvos iki Rumunijos, Bulgarijos, Čekijos, Turkijos, Austrijos, Graikijos, Olandijos, Italijos, Anglijos ir kitų šalių žymi Ernesto ir Karolinos pažintines keliones. Tik viena kelionė į Suomiją buvo ir pažintinė, ir davusi finansinės naudos. Ernestui teko padirbėti statybose Suomijoje. Karolina nenusiminė – neradusi darbo su gardžiais valgiais laukdavo iš darbo grįžtančio Ernesto. Uždirbtos lėšos statybose netrukus tapo geru priedu prie jaunosios poros sumanymo pasistatyti savus namus.

Ūkininkų sodyboje netrūksta įvairių veislių šunų. Savo augintinį, belgų aviganį Lordą  iš Vilniaus atsivežė  Karolina. Nepratęs gyventi pririštas prie būdos, Lordas apie tai visada praneša garsiai. Draugiškai bendrystei visada nusiteikęs Lordo kaimynystėje įsikūręs haskių veislės šuo Haris.

Ūkininkų sodyboje netrūksta įvairių veislių šunų. Savo augintinį, belgų aviganį Lordą iš Vilniaus atsivežė Karolina. Nepratęs gyventi pririštas prie būdos, Lordas apie tai visada praneša garsiai. Draugiškai bendrystei visada nusiteikęs Lordo kaimynystėje įsikūręs haskių veislės šuo Haris.

Nieko nėra tvirčiau ir patikimiau, kaip savo gyvenimo pamatus statyti ten, kur yra tėvų, senelių šaknys. Jaunoji pora namą pasistatė Vainuto miestelyje, toje pačioje vietoje, kur stovėjo Ernesto senelių namas.
Vilnių iškeitė į kaimą
Ne viena Karolinos draugė stebėjosi jos sprendimu gyvenimą Vilniuje iškeisti į kaimą. Ir Karolina pripažįsta, kad tokį sprendimą padarė tik mylėdama savo išrinktąjį. Vilniuje gimusi, augusi Karolina į Vainutą atvažiavo ir neišsigando, nors sostinės ir kaimo gyvenimo privalumai bei skirtumai buvo akivaizdūs. „Kaime net artimiausio kaimyno negreit prisišauksi“, – tarsteli Karolina. Na o fermos gyventojai jos negąsdino. Biologiją studijuojanti Karolina nuo vaikystės mylėjo ir pati augino įvairiausių gyvūnų, planavo studijuoti veterinariją.

Naujoji ferma.

Naujoji ferma.

Statybos
Statybos vyksta ir Ernesto tėvų ūkyje. Prieš kelis dešimtmečius pastatytame gyvenamajame name bemaž visi medžio darbai yra padaryti šeimininko Jono rankomis. Dar prieš dešimtmetį statytoje ūkininkų Ksaveros ir Jono Stirbių fermoje yra laikoma 70 raguočių, dar tiek pat – kitose fermose.
Pažangūs, ekonomiškai stiprūs ūkininkai savo ūkį plėtoja pagal naujausias technologijas. Pernai išdygo nauja ferma. Ji prisiglaudė prie senesnio ūkinio pastato. Naujoje fermoje baigiama montuoti įranga, čia netrukus bus perkelti ūkininkų Ksaveros ir Jono bei jaunojo ūkininko Ernesto Stirbių auginami galvijai. Planuojama, kad čia kol kas sutalpins per 40 buliukų.
Ūkininkai domisi naujovėmis, jas diegia savo ūkyje, dalyvauja įvairiose programose. Prieš kelerius metus įsigytas Europoje pripažinimą pelnęs žolės presas su moderniausiomis kompiuterinėmis technologijomis, vaizdo kameromis labai pasiteisino ruošiant pašarus. Pernai paruošta 1200 rulonų šienainio. Darbštūs ir kryptingai dirbantys ūkininkai yra rajono geriausiųjų ūkininkų sąraše. Apdovanojimų pelnė ir jaunieji ūkininkai Karolina ir Ernestas Stirbiai. Pernai jiems įteiktas Šilutės r. savivaldybės mero padėkos raštas už iš kartos į kartą perimamą šeimos ūkį ir jo tradicijų puoselėjimą.

Laima PUTRIUVIENĖ

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Šilutėje paminėtos 99-osios Klaipėdos krašto prijungimo prie Lietuvos metinės

Klaipėdos krašto prijungimo prie Lietuvos diena laikoma Klaipėdos šturmo diena – sausio 15-oji. Šiam istoriiam ir svarbiam Lietuvai įvykiui paminėti skirta prie Šilutės r. savivaldybės stovinti stilizuota atminimo siena su įrašais. Savivaldybės aikštėje ir vyko Šilutės Hugo Šojaus muziejaus organizuotas renginys šiai datai paminėti. Istorinius faktus, glaudžiai siejančius Šilutę su Klaipėdos sukilimu apžvelgė muziejaus istorikas Ignas Giniotis. Žodį tarė Savivaldybės meras Vytautas Laurinaitis, akcentavęs šio 99 metų senumo įvykio svarbą atkurtai Lietuvos valstybei. Jis pastebėjo, kad kitąmet, minint šio įvykio

Grafikos darbų paroda „Jonuko kelionė“ Ramučiuose

Šilutės F. Bajoraičio viešosios bibliotekos Ramučių filialo lankytojus nuo metų pradžios džiugina Vilniaus dailės akademijos grafikos bakalaurės Dainoros Vingytės grafikos darbų paroda „Jonuko kelionė“. Dainora Vingytė (g. 1995) – jaunosios kartos menininkė, kilusi iš Žemaičių Naumiesčio, baigusi Šilutės meno mokyklą, Šilutės Vydūno gimnaziją, 2020 metais Vilniaus dailės akademijoje įgijo grafikos bakalauro laipsnį. 2019 m. menininkė pelnė trečią vietą tarptautiniame A. Švėgždos piešinių konkurse. Jaunoji menininkė savo kūrybines idėjas išreiškia skirtingomis technikomis ir temomis. Ji  tapo, piešia, kuria iliustracijas, bet pagrindinis

Katastrofinio stiprumo vėjas Ventėje siekė 35,5 m/s

Lietuvos hidrometeorologijos tarnyba pranešė, kad sausio 14 d. užfiksuotas katastrofinio stiprumo vėjo greitis ir perkūnija. Medžius vertęs itin stiprus ir gūsingas vėjas sutrikdė elektros tiekimą, mat buvo pažeistos skirstomojo tinklo elektros oro linijos. ESO praneša, kad daugiausia elektros linijų gedimų yra Šiaulių ir Klaipėdos rajonuose. Iš viso jų buvo per 40 tūkst., šiuo metu elektros tiekimas jau yra atstatytas daugiau nei 20 tūkst. namų ūkių. Dauguma atsijungimų fiksuota sausio 14 d., penktadienį, tarp 8 ir 9.30 val. ryto. Klaipėdos uoste

Kam siūloma suteikti Garbės ambasadorių vardus?

Šilutės rajone verčiamas naujas lapas krašto istorijoje: Savivaldybės tarybai nusprendus iškiliems asmenims, kurie savo veikla garsina kraštą gyvendami ir dirbdami užsienyje, stiprina Šilutės rajono ryšius su partneriais užsienyje, ten pristato Šilutės kraštą ir užsiima jam naudinga veikla bei kt., suteikti Šilutės rajono savivaldybės Garbės ambasadorių vardus, jau skelbiamos ir pirmosios trys kandidatūros. Šilutės rajono savivaldybės meras Vytautas Laurinaitis 2022 m.  sausio 10 d. potvarkiu siūlo Savivaldybės tarybai suteikti Šilutės rajono savivaldybės Garbės ambasadoriaus vardą Ritai Kundrotaitei Šilas, Rūtai Žičkienei, Laurai

Taip pat skaitykite