Po pasaulį pasižvalgę jaunieji ūkininkai kuriasi kaime

Vainuto seniūnijos ūkininkų Ksaveros ir Jono Stirbių svajonė išsipildė – po studijų į namus sugrįžęs sūnus Ernestas tęsia ūkininkavimo tradiciją. Apie ūkininkavimą išmano ir jauniausias Stirbių sūnus, Vainuto gimnazijos septintokas Lukas.

Stirbiai.

Stirbiai.

Tarp studentų – vienintelis ūkininkas
Ernestas – tikras vainutiškis, čia gimė, augo, baigė vidurinę. Ksavera pamena, kad dar mokyklos suole sūnus pasvajodavo apie tai, kad norėtų gyventi mieste, bet netoli namų, gal Klaipėdoje.
Ernestas pasirinko geodezijos studijas Vilniaus Gedimino technikos universitete. Į egzaminus išskubėjo apsėjęs laukus, buvo, bene vienintelis VGTU geodezijos kursą studijuojantis jaunasis ūkininkas.
Ir tuometinėje Vainuto vidurinėje mokykloje Ernestas buvo vienintelis kartu su brandos atestatu turėjęs ir kitą – jaunojo ūkininko pažymėjimą. Ernesto tėvai, matydami sūnaus polinkį prie žemės ūkio, patys puoselėdami mintį apie ūkininkavimo tradicijų tęsimą, tokiam žingsniui pritarė.
Namuose – geriausia

Broliai Ernestas ir Lukas.

Broliai Ernestas ir Lukas.

Studijų metais Ernestas netruko suprasti, kad nesijaučia miesto žmogumi. Kasmet vis labiau miestas jam darėsi svetimas. Supratęs, kad neliks gyventi mieste, iš „valdiško“ atlyginimo namo nepasistatys, audė mintį apie grįžimą į kaimą. Abejojo, ar jo išrinktoji draugė Karolina sutiks Vilnių iškeisti į kaimą. Bet abejonės netruko išsisklaidyti, mat Ernestas ir Karolina turi daug bendrų bruožų. Jie panašūs ne tik išoriškai, bet ir savo pomėgiais.Vienas jų – pažintinės kelionės.
Dar studijuodami abu taupė ir aplankė daugybę šalių. Kelionių įspūdžiai atsispindi gausybėje, profesionaliai padarytų nuotraukų. Pačių fotografuotas akimirkas patys maketavo, aprašė ir dabar turi geros kokybės spausdintų nuotraukų albumus. Pirmajame albumo puslapyje yra žemėlapis, kuriame nubrėžtos linijos nuo Lietuvos iki Rumunijos, Bulgarijos, Čekijos, Turkijos, Austrijos, Graikijos, Olandijos, Italijos, Anglijos ir kitų šalių žymi Ernesto ir Karolinos pažintines keliones. Tik viena kelionė į Suomiją buvo ir pažintinė, ir davusi finansinės naudos. Ernestui teko padirbėti statybose Suomijoje. Karolina nenusiminė – neradusi darbo su gardžiais valgiais laukdavo iš darbo grįžtančio Ernesto. Uždirbtos lėšos statybose netrukus tapo geru priedu prie jaunosios poros sumanymo pasistatyti savus namus.

Ūkininkų sodyboje netrūksta įvairių veislių šunų. Savo augintinį, belgų aviganį Lordą  iš Vilniaus atsivežė  Karolina. Nepratęs gyventi pririštas prie būdos, Lordas apie tai visada praneša garsiai. Draugiškai bendrystei visada nusiteikęs Lordo kaimynystėje įsikūręs haskių veislės šuo Haris.

Ūkininkų sodyboje netrūksta įvairių veislių šunų. Savo augintinį, belgų aviganį Lordą iš Vilniaus atsivežė Karolina. Nepratęs gyventi pririštas prie būdos, Lordas apie tai visada praneša garsiai. Draugiškai bendrystei visada nusiteikęs Lordo kaimynystėje įsikūręs haskių veislės šuo Haris.

Nieko nėra tvirčiau ir patikimiau, kaip savo gyvenimo pamatus statyti ten, kur yra tėvų, senelių šaknys. Jaunoji pora namą pasistatė Vainuto miestelyje, toje pačioje vietoje, kur stovėjo Ernesto senelių namas.
Vilnių iškeitė į kaimą
Ne viena Karolinos draugė stebėjosi jos sprendimu gyvenimą Vilniuje iškeisti į kaimą. Ir Karolina pripažįsta, kad tokį sprendimą padarė tik mylėdama savo išrinktąjį. Vilniuje gimusi, augusi Karolina į Vainutą atvažiavo ir neišsigando, nors sostinės ir kaimo gyvenimo privalumai bei skirtumai buvo akivaizdūs. „Kaime net artimiausio kaimyno negreit prisišauksi“, – tarsteli Karolina. Na o fermos gyventojai jos negąsdino. Biologiją studijuojanti Karolina nuo vaikystės mylėjo ir pati augino įvairiausių gyvūnų, planavo studijuoti veterinariją.

Naujoji ferma.

Naujoji ferma.

Statybos
Statybos vyksta ir Ernesto tėvų ūkyje. Prieš kelis dešimtmečius pastatytame gyvenamajame name bemaž visi medžio darbai yra padaryti šeimininko Jono rankomis. Dar prieš dešimtmetį statytoje ūkininkų Ksaveros ir Jono Stirbių fermoje yra laikoma 70 raguočių, dar tiek pat – kitose fermose.
Pažangūs, ekonomiškai stiprūs ūkininkai savo ūkį plėtoja pagal naujausias technologijas. Pernai išdygo nauja ferma. Ji prisiglaudė prie senesnio ūkinio pastato. Naujoje fermoje baigiama montuoti įranga, čia netrukus bus perkelti ūkininkų Ksaveros ir Jono bei jaunojo ūkininko Ernesto Stirbių auginami galvijai. Planuojama, kad čia kol kas sutalpins per 40 buliukų.
Ūkininkai domisi naujovėmis, jas diegia savo ūkyje, dalyvauja įvairiose programose. Prieš kelerius metus įsigytas Europoje pripažinimą pelnęs žolės presas su moderniausiomis kompiuterinėmis technologijomis, vaizdo kameromis labai pasiteisino ruošiant pašarus. Pernai paruošta 1200 rulonų šienainio. Darbštūs ir kryptingai dirbantys ūkininkai yra rajono geriausiųjų ūkininkų sąraše. Apdovanojimų pelnė ir jaunieji ūkininkai Karolina ir Ernestas Stirbiai. Pernai jiems įteiktas Šilutės r. savivaldybės mero padėkos raštas už iš kartos į kartą perimamą šeimos ūkį ir jo tradicijų puoselėjimą.

Laima PUTRIUVIENĖ

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Kaip išsirinkti dyzelinių automobilių servisą?

Šiandien daugelis žmonių neįsivaizduoja gyvenimo be automobilių. Gyvenimas be jų būtų sunkus ir sugaištume daug laiko keliaudami iš vietos į vietą. Tačiau dyzelinis automobilis reikalauja daug priežiūros, o įvairūs gedimai nėra išimtis. Turbūt lengviausias būdas patikimai ir greitai pataisyti vieną ar kitą transporto priemonės gedimą yra kreiptis į remonto centrą. Savaime suprantama, kad kai kurias problemas galima išspręsti patiems, tačiau tikrai ne kiekvienas turi tokių gabumų. Išsirinkti autoservisą gali būti sunku, ypač jei planuojate naudotis šiomis paslaugomis pirmą kartą. Reikia

Piniginę perkeliame į telefoną. Kaip išsaugoti mokėjimo korteles išmaniuosiuose?

Piniginė – jau atgyvena, nes daugumą kortelių galite saugoti tiesiog savo telefone. Vos keliais mygtukų paspaudimais atsiskaitysite už pirkinius tiek prekybos centre ar restorane, tiek ir internete. Kaip išsaugoti korteles savo išmaniuosiuose įrenginiuose, pasakoja „Bitės Profai“. „Pamažu visas reikalingas korteles – tiek mokėjimo, tiek nuolaidų – galėsime išsaugoti išmaniuosiuose įrenginiuose. Įkėlus korteles į skaitmeninę piniginę „Google Pay“ ar „Apple Pay“ visas jas rasite vienoje vietoje. Perkant tereiks keliais mygtuko paspaudimais „įjungti“ ją savo telefono ekrane ir pridėjus telefoną prie bekontakčio

Paminklų kainos. Kodėl pigiai dažniausiai blogai?

Geros kokybės paminklai tarnauja kelis šimtus metų ir net jiems praėjus vis dar mena čia amžinojo poilsio atgulusio žmogaus vardą. Žinoma, tikrai ne visi paminklai, kurių siūlo rinka, yra tokie geri. Dažniausiai glumina paminklų kainos, kurios taip pat lyginamos su daug klausimų keliančia kokybe. Ar tikrai brangiau yra geriau ir kodėl kinta kaina? Akmuo – viskas Kaina pirmiausia kinta nuo medžiagos, kuri yra naudojama paminklo gamyboje. Kiek daugiau kainuoja granitas, tačiau jis tarnauja labai daug metų, nereikalauja jokios priežiūros ir

Kviečia nauja paroda „Lietuva Vilniaus universiteto bibliotekoje: Šilutė“

Rugsėjo 21 d. Vilniaus universiteto biblioteka Šilutės rajono savivaldybės Fridricho Bajoraičio viešojoje bibliotekoje pristatys rankraščių ir senųjų spaudinių parodą „Lietuva Vilniaus universiteto bibliotekoje: Šilutė“. Renginio metu bus parodyti Lietuvos istorijai ir kultūrai reikšmingi dokumentai, tarp kurių ir šaltiniai, susiję su Šilutės miesto ir krašto praeitimi. Paroda „Lietuva Vilniaus universiteto bibliotekoje: Šilutė“ veiks nuo 13 iki 16 val. Parodos atidarymo renginio pradžia – 15 val. Šis Šilutei skirtas renginys – Vilniaus universiteto bibliotekos nuo 2015 metų tęsiamo projekto „Lietuva Vilniaus universiteto

Taip pat skaitykite