Po pasaulį pasižvalgę jaunieji ūkininkai kuriasi kaime

Vainuto seniūnijos ūkininkų Ksaveros ir Jono Stirbių svajonė išsipildė – po studijų į namus sugrįžęs sūnus Ernestas tęsia ūkininkavimo tradiciją. Apie ūkininkavimą išmano ir jauniausias Stirbių sūnus, Vainuto gimnazijos septintokas Lukas.

Stirbiai.

Stirbiai.

Tarp studentų – vienintelis ūkininkas
Ernestas – tikras vainutiškis, čia gimė, augo, baigė vidurinę. Ksavera pamena, kad dar mokyklos suole sūnus pasvajodavo apie tai, kad norėtų gyventi mieste, bet netoli namų, gal Klaipėdoje.
Ernestas pasirinko geodezijos studijas Vilniaus Gedimino technikos universitete. Į egzaminus išskubėjo apsėjęs laukus, buvo, bene vienintelis VGTU geodezijos kursą studijuojantis jaunasis ūkininkas.
Ir tuometinėje Vainuto vidurinėje mokykloje Ernestas buvo vienintelis kartu su brandos atestatu turėjęs ir kitą – jaunojo ūkininko pažymėjimą. Ernesto tėvai, matydami sūnaus polinkį prie žemės ūkio, patys puoselėdami mintį apie ūkininkavimo tradicijų tęsimą, tokiam žingsniui pritarė.
Namuose – geriausia

Broliai Ernestas ir Lukas.

Broliai Ernestas ir Lukas.

Studijų metais Ernestas netruko suprasti, kad nesijaučia miesto žmogumi. Kasmet vis labiau miestas jam darėsi svetimas. Supratęs, kad neliks gyventi mieste, iš „valdiško“ atlyginimo namo nepasistatys, audė mintį apie grįžimą į kaimą. Abejojo, ar jo išrinktoji draugė Karolina sutiks Vilnių iškeisti į kaimą. Bet abejonės netruko išsisklaidyti, mat Ernestas ir Karolina turi daug bendrų bruožų. Jie panašūs ne tik išoriškai, bet ir savo pomėgiais.Vienas jų – pažintinės kelionės.
Dar studijuodami abu taupė ir aplankė daugybę šalių. Kelionių įspūdžiai atsispindi gausybėje, profesionaliai padarytų nuotraukų. Pačių fotografuotas akimirkas patys maketavo, aprašė ir dabar turi geros kokybės spausdintų nuotraukų albumus. Pirmajame albumo puslapyje yra žemėlapis, kuriame nubrėžtos linijos nuo Lietuvos iki Rumunijos, Bulgarijos, Čekijos, Turkijos, Austrijos, Graikijos, Olandijos, Italijos, Anglijos ir kitų šalių žymi Ernesto ir Karolinos pažintines keliones. Tik viena kelionė į Suomiją buvo ir pažintinė, ir davusi finansinės naudos. Ernestui teko padirbėti statybose Suomijoje. Karolina nenusiminė – neradusi darbo su gardžiais valgiais laukdavo iš darbo grįžtančio Ernesto. Uždirbtos lėšos statybose netrukus tapo geru priedu prie jaunosios poros sumanymo pasistatyti savus namus.

Ūkininkų sodyboje netrūksta įvairių veislių šunų. Savo augintinį, belgų aviganį Lordą  iš Vilniaus atsivežė  Karolina. Nepratęs gyventi pririštas prie būdos, Lordas apie tai visada praneša garsiai. Draugiškai bendrystei visada nusiteikęs Lordo kaimynystėje įsikūręs haskių veislės šuo Haris.

Ūkininkų sodyboje netrūksta įvairių veislių šunų. Savo augintinį, belgų aviganį Lordą iš Vilniaus atsivežė Karolina. Nepratęs gyventi pririštas prie būdos, Lordas apie tai visada praneša garsiai. Draugiškai bendrystei visada nusiteikęs Lordo kaimynystėje įsikūręs haskių veislės šuo Haris.

Nieko nėra tvirčiau ir patikimiau, kaip savo gyvenimo pamatus statyti ten, kur yra tėvų, senelių šaknys. Jaunoji pora namą pasistatė Vainuto miestelyje, toje pačioje vietoje, kur stovėjo Ernesto senelių namas.
Vilnių iškeitė į kaimą
Ne viena Karolinos draugė stebėjosi jos sprendimu gyvenimą Vilniuje iškeisti į kaimą. Ir Karolina pripažįsta, kad tokį sprendimą padarė tik mylėdama savo išrinktąjį. Vilniuje gimusi, augusi Karolina į Vainutą atvažiavo ir neišsigando, nors sostinės ir kaimo gyvenimo privalumai bei skirtumai buvo akivaizdūs. „Kaime net artimiausio kaimyno negreit prisišauksi“, – tarsteli Karolina. Na o fermos gyventojai jos negąsdino. Biologiją studijuojanti Karolina nuo vaikystės mylėjo ir pati augino įvairiausių gyvūnų, planavo studijuoti veterinariją.

Naujoji ferma.

Naujoji ferma.

Statybos
Statybos vyksta ir Ernesto tėvų ūkyje. Prieš kelis dešimtmečius pastatytame gyvenamajame name bemaž visi medžio darbai yra padaryti šeimininko Jono rankomis. Dar prieš dešimtmetį statytoje ūkininkų Ksaveros ir Jono Stirbių fermoje yra laikoma 70 raguočių, dar tiek pat – kitose fermose.
Pažangūs, ekonomiškai stiprūs ūkininkai savo ūkį plėtoja pagal naujausias technologijas. Pernai išdygo nauja ferma. Ji prisiglaudė prie senesnio ūkinio pastato. Naujoje fermoje baigiama montuoti įranga, čia netrukus bus perkelti ūkininkų Ksaveros ir Jono bei jaunojo ūkininko Ernesto Stirbių auginami galvijai. Planuojama, kad čia kol kas sutalpins per 40 buliukų.
Ūkininkai domisi naujovėmis, jas diegia savo ūkyje, dalyvauja įvairiose programose. Prieš kelerius metus įsigytas Europoje pripažinimą pelnęs žolės presas su moderniausiomis kompiuterinėmis technologijomis, vaizdo kameromis labai pasiteisino ruošiant pašarus. Pernai paruošta 1200 rulonų šienainio. Darbštūs ir kryptingai dirbantys ūkininkai yra rajono geriausiųjų ūkininkų sąraše. Apdovanojimų pelnė ir jaunieji ūkininkai Karolina ir Ernestas Stirbiai. Pernai jiems įteiktas Šilutės r. savivaldybės mero padėkos raštas už iš kartos į kartą perimamą šeimos ūkį ir jo tradicijų puoselėjimą.

Laima PUTRIUVIENĖ

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Šilutės rajone pastatyti tekstilės konteineriai. Kur jie?

Šilutės rajono savivaldybė gyventojus informuoja, kad ir Šilutės rajone pagaliau bus tekstilės konteineriai, į kuriuos galima išmesti nenaudojamus ir nereikalingus tekstilės gaminius. Tekstilės konteinerių statymo vietos: Šilutės seniūnija, Lietuvininkų g. 17; PC „IKI“, Dariaus ir Girėno g. 11, Šilutė; Autobusų stotis, Tilžės g. 22, Šilutė; Geležinkelio g. 4, Šilutė; Dzūkų g. 24, Šilutė; Tilžės g. 59, Verdainės k. (VIADA degalinėje); Mokyklos g. 6, Laučių k.; Beržų g., Macikų k. (prie autobusų stotelės); Santakos g. 2, Pagrynių k.; Miško g. 22,

Pareigūnai pateko į avariją

Tauragės apskrities VPK informuoja apie įvykius Šilutės rajone. Kaimyninėje Pagėgių savivaldybėje į avariją pateko pareigūnai. Spalio 6 d. po pietų  Pagėgių sav., kelio Kaunas – Jurbarkas – Klaipėda 122-ajame kilometre, automobilis „Audi S5“, vairuojamas trisdešimtmečio vyro, išvažiavo į priešpriešinio eismo juostą ir susidūrė su tarnybiniu automobiliu „Škoda Octavia“, kurį vairavo tarnybos metu neuniformuotas Valstybės sienos apsaugos tarnybos Pagėgių rinktinės pareigūnas. Eismo įvykio metu sužaloti abu vairuotojai bei „Škoda Octavia“ kartu važiavęs Kybartų užsieniečių registracijos centro pareigūnas. Pareigūnai, jiems suteikus medicinos

Gyventojams – kompensacijos už taršių šildymo katilų keitimą

Energetikos ministerija informuoja, kad neprijungtų prie centrinio šildymo sistemos daugiabučių namų gyventojai ir individualių gyvenamųjų namų savininkai, norintys pasikeisti iškastiniu kuru kūrenamus katilus į netaršius šildymo įrenginius, jau gali teikti paraiškas paramai gauti. Šiems metams iš Klimato kaitos programos tam skirta net 25 mln. eurų. Antrajam kvietimui, kurį spalio 3 d. paskelbė Aplinkos projektų valdymo agentūra (APVA), suplanuota 15,3 mln. eurų. Maksimali paramos suma pareiškėjui siekia 14,5 tūkst. eurų, vidutiniškai ji sudaro 2,7 tūkst. eurų. Gamtines dujas, dyzelinį krosnių kurą,

Vydūno bibliotekoje – knygos „Bericht aus dem Leben: Kunigo Franz Adomat atsiminimai“ sutiktuvės

Rudenišką 2022 m. rugsėjo 29 d. vakarą Pagėgių sav. Vydūno viešosios bibliotekos bendruomenė  kraštiečius kvietė iš arčiau susipažinti su Pagėgių krašto istorija bei su čia gyvenimo brydę palikusiomis asmenybėmis. Vienas tokių iškilių asmenų – Rytų Prūsijos gyventojas, liuteronų kunigas Franz Adomat. Jo autentiškas autobiografinis pasakojimas sugulė į knygą „Bericht aus dem Leben: Kunigo Franz Adomat atsiminimai“. Daug žinių apie Žukus Šį leidinį sudarė ir redagavo Žukų evangelikų liuteronų parapijos pirmininkas, bažnyčios istorijos žinovas kraštietis Raimondas Genutis. Susirinkusiesiems jį pristatė bibliotekos

Taip pat skaitykite