Po įtemptų kovų „Šilutė“ baigė sezoną

Praėjusią savaitę „Šilutė“ (treneris Arvydas Straupis) pralaimėjo atkrintamųjų varžybų ketvirtfinalio rungtynių seriją „Mažeikiams“ (treneris Aloyzas Rudys) rezultatu 0:3, tačiau pergalė nugalėtojų aukštaūgiui Raimundui Petrauskui kainavo du nuskeltus dantis ir 6 siūles ant smakro, taip pat – diskvalifikaciją vienerioms rungtynėms. Visi susitikimai buvo įtempti.

Pirmosios rungtynės vyko Mažeikiuose kovo 18 d. Nors reguliariojo čempionato lyderė „Mažeikių“ komanda turėjo aikštelės pranašumą, tačiau pergalę pelnė ne taip lengvai – 76:66 (14:16, 24:17, 18:22, 20:11). Likus žaisti apie dvi minutes rezultatas 68:64 vis dar kėlė abejonių, kieno bus viršus. Vis dėlto geriau sužaidę kėlinuko pabaigą nugalėjo mažeikiškiai.
Tiesa, per rungtynes būta ir aukų: „Šilutės“ vidurio puolėjas Arnas Kazlauskas (Nr. 30) alkūne tyčia ar netyčia kliudė varžovų aukštaūgio R. Petrausko smakrą. Pastarasis nugriuvo apsipylęs krauju. Pakilęs nuo grindų R. Petrauskas šoko aiškintis santykių. Jį suvaldė draugai ir treneris. Už tai R. Petrauskas buvo diskvalifikuotas vienerioms rungtynėms, o veteranas A. Kazlauskas atsipirko nesportine pražanga.
Tarp mūsiškių naudingiausiai žaidė vidurio puolėjas N. Anglickis, pelnęs 14 taškų.
Leido svečiams atsigauti
Per antras rungtynes namuose „Šilutė“, palaikoma gausiai susirinkusių aistruolių, energingai „kasė duobę“ „Mažeikiams“. Po pirmojo kėlinuko pamariškiai pirmavo rezultatu 25:13. Antrasis kėlinukas prasidėjo E. Mološčiako tritaškiu ir taikliais E. Sosnovskio baudos metimais. Veržliai žaisdama „Šilutė“ kėlinuko viduryje įgijo net 18 taškų persvarą – 35:17. Deja, pribaigti sutrikusių varžovų nesugebėjo – leido jiems be atsako paeiliui pelnyti 16 taškų – 35:33.
Atsigavę svečiai po dviejų kėlinukų beatsiliko tašku – 38:37. O „Šilutę“, rodos, sėkmė apleido, nekrito tritaškiai: pataikė 6 iš 29 (taiklumas 20,7 proc.). Vis dėlto mūsiškiai nepasidavė, kovojo iki galo ir, likus žaisti apie dvi minutes, po A. Ramonaičio (Nr. 8) tritaškio komandas beskyrė 4 taškai – 66:70. Tačiau svečiai sugebėjo išsaugoti pergalę – 66:77.
„Šilutei“ daugiausiai taškų pelnė E. Sosnovskis – 15.
Mažeikiai stipresni
Kovo 22 d. trečiosios rungtynės vyko Mažeikiuose. Pergalę šventė salės šeimininkai – 87:69 (35:20, 8:22, 20:14, 24:13). Įpusėjus rungtynėms, komandas skyrė tik taškas – 43:42. Trečiąjį kėlinuką E. Sosnovskis buvo išvedęs „Šilutę“ į priekį – 50:51, bet žemaičiai po A. Gydros, I. Vaitkaus tritaškių, R. Petrausko dvitaškio susigrąžino persvarą – 63:56.
Per paskutinę dešimtminutę „Šilutei“ kelią į pergalę užkirto klaidos bei netaiklūs metimai. Pamariškiai iš viso padarė 21 klaidą, mažeikiškiai – 12. Šilutiškių dvitaškių pataikymo procentas – 29 proc. (10 iš 34), šeimininkų – 52 proc. (24 iš 46).
Šį kartą daugiausiai taškų „Šilutei“ pelnė E. Šaulys – 20.
„Mažeikiai“ pirmi iškopė į pusfinalį, o „Šilutė“ iškrito ir sezoną jau baigė. NKL finalas balandžio 12-13 d. vyks Palangoje.

Saulius Lukauskas

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Tradicinėje Vydūno atminimo konferencijoje dėmesys skirtas karo tematikai

Rugpjūčio 4 dieną įvykusioje konferencijoje „Vydūnas: kada karų nebebus“ daug dėmesio skirta karo tematikai, jo kilimo priežasčių apžvalgai ir pan. Tema pasirinkta neatsitiktinai – Mažosios Lietuvos šviesuolis, filosofas Vydūnas šiai temai skyrė taip pat nemažai dėmesio. Vydūno vardu pavadintoje Pagėgių bibliotekoje kasmet tradiciškai buriasi šio šviesuolio idėjas vertinantys ar propaguojantys entuziastai ne tik iš Lietuvos, bet ir iš užsienio. Rugpjūčio pirmąją savaitę Pagėgių savivaldybės Vydūno viešoji biblioteka bei Vydūno draugija organizuoja konferenciją, kurios metu aptariami svarbiausi per pastaruosius metus nuveikti

Norinčių modernizuoti savo individualų namą iš Šilutės rajono – tik 32

Šiemet paraiškų gauti finansavimą už gyvenamųjų namų (vieno ar dviejų butų) modernizavimą skaičius išaugo bene dvigubai. APVA gavo beveik 1300 paraiškų už daugiau kaip 11 mln. eurų. Iš Aplinkos ministerijos administruojamos Klimato kaitos programos lėšų šiai priemonei skirta 10 mln. eurų. „Kalbant apie šio kvietimo rezultatus, pirmiausia džiugina beveik dvigubai išaugęs paraiškų skaičius – praėjusio kvietimo metu buvo gautos 653 paraiškos. Vertinant pastarųjų trijų metų kvietimų rezultatus, tendencijos panašios – norinčių modernizuoti savo individualų namą gyventojų skaičius kasmet auga“, –

Tarptautinė tautos diena      

Rugpjūčio 9 d. minima Tarptautinė pasaulio vietinių tautų diena. 1992 m. rugpjūčio 9 d. pirmą kartą įvyko tautų darbo grupių susirinkimas dėl žmonių teisių apsaugos. Tarptautinę tautos dieną paskelbė minėtina diena Jungtinių tautų organizacija 1994 m. gruodžio 23 d. Ši diena skirta ginti vietinių tautų – čiabuvių teises. Čiabuviai, dar vadinami aborigenais, autochtonais – tai senieji vietiniai tam tikros vietovės žmonės, tebegyvenantys arba gyvenę toje teritorijoje iki dabartinių gyventojų įsikūrimo. Čiabuvių bendruomenės laikosi savitų tradicijų, išsiskiria iš visos visuomenės. Tokios

Už pareigūnų žeminimą socialiniuose tinkluose gresia baudos

Policijos pareigūnai, dirbdami savo darbą, sulaukia ne tik šiltų padėkos žodžių. Vis dar pasitaiko drąsuolių, nevengiančių įžeidinėti pareigūnus. Antai socialinio tinklo „Facebook“ paskyroje „Kur stovi trikojis Šilutėje“ buvo patalpinti du įrašai, žeminantys policijos pareigūnus. Labai drąsi 27-erių socialinių tinklų lankytoja ir iškalbingas 59-erių vyriškis savo veiksmais įžeidė ne tik policijos pareigūnų garbę ir orumą, bet ir padarė administracinius nusižengimus, numatytus Lietuvos Respublikos administracinių nusižengimų kodekso 508 straipsnyje (Statutinio valstybės tarnautojo, karo policijos ar žvalgybos pareigūno garbės ir orumo pažeminimas). Už

Taip pat skaitykite