Po atostogų – tik nuotolinis mokymas

Po mokinių atostogų, sausio 4 d., rajono mokyklose vėl prasidėjo nuotolinis mokymas. Pradinukai ir vyresnių klasių mokiniai, gimnazistai mokomi nuotoliniu būdu, jiems klasę atstoja vieta prie kompiuterio namuose. Į rajono vaikų darželius susitrenka vos ketvirtadalis mažųjų, kurių tėvai buvo nusprendę leisti savo vaikus į šias įstaigas.

„Nuotolinis mokymas, pradėtas pavasarį, buvo didelis išbandymas, o dabar tai nebėra naujovė nei mokytojams, nei mokiniams bei jų tėvams. Tačiau visi, kiek žinau, norėtų įprastinio mokymo klasėse. Gyvas kontaktas reikalingas ir naudingas. Pirmąją po mokinių atostogų nuotolinio mokymo dieną nesulaukiau nei tėvų, nei mokytojų skambučių. Šiandien rengiu pasitarimą su švietimo įstaigų vadovais, irgi nuotoliniu būdu. Žinau, kad pasitaiko ir COVID-19 užsikrėtusių mokytojų, kurie serga nesunkiai, veda pamokas…“ – telefonu pasakojo Šilutės r. savivaldybės Švietimo ir kultūros skyriaus vedėja Dainora Butvydienė.

D. Butvydienė pasiteiravome: ar mokytojams padidėjo atlyginimai?

Pasirodo, simboliškai… Kas gauna 1000 Eur, kas 800 ar 600 eurų. Mat atlyginimas priklauso nuo darbo stažo, kvalifikacijos, pamokų krūvio ir t. t. Atlyginimų kitimas esąs labai mažas. Jau girdėti pastebėjimų, kad dėl nuotolinio mokymo prastėja mokinių žinios, randasi spragų.

„Rezultatai priklauso ir nuo mokinio, jo noro ir sąlygų mokytis, nuo tėvų požiūrio, pagalbos… Bet kai šeimoje nuotoliniu būdu turi mokytis vaikai ir taip tenka dirbti tėvams, ypač gerų rezultatų negali tikėtis. Visiems dabar sunku. Ministerija svarsto, gal ilginti šiuos mokslo metus. Tačiau tai tik kalbos“, – sakė D. Butvydienė. Ji taip pat priminė, jog tėvų buvo paprašyta neleisti mažųjų į rajono vaikų darželius, jeigu nėra būtinybės. Šias įstaigas belanko 25-26 proc. vaikų, kurie turi vietas darželiuose.

Linkėdama visiems neužsikrėsti COVID-19 virusu, D. Butvydienė sakė pati kol kas yra sveika, tačiau užsikrėtusių koronavisuso infekcija yra daug giminaičių, draugų, pažįstamų: „Vieni serga sunkiai, kiti – labai sunkiai ir jau ligoninėje, yra ir besigydančių namuose. Raginimas saugotis yra pagrįstas…“

Nuo sausio didėja kai kurių švietimo darbuotojų atlyginimai

LR Švietimo, mokslo ir sporto ministerijos Komunikacijos skyrius išplatino pranešimą, kad nuo sausio didėja atlyginimai bendrojo ugdymo ir profesinių mokyklų vadovams, taip pat auklėtojams, akompaniatoriams, koncertmeisteriams, mokyklų bibliotekininkams.

Numatyta auklėtojų, akompaniatorių ir koncertmeisterių pareiginės algos pastoviosios dalies koeficientus 2021 m. vidutiniškai padidinti 13,4 proc.

Įgyvendinant Lietuvos švietimo ir mokslo šakos kolektyvinę sutartį, nuo sausio panaikinami bendrojo ugdymo mokyklų vadovų, jų pavaduotojų ugdymui ir mokyklų ugdymą organizuojančių skyrių vedėjų pareiginės algos pastoviosios dalies koeficientų intervalai ir nustatomi tik maksimalūs koeficientai, todėl finansavimo metodikose patikslinti atitinkami rodikliai, pagal kuriuos apskaičiuojamos šiam tikslui skiriamos lėšos. Taip pat didės ir profesinių mokyklų vadovų atlyginimai. 2020 m. didinant pedagogų atlyginimus, mokyklų įstaigų vadovų atlyginimai nedidėjo.

Kaip jau buvo skelbta anksčiau, nuo kitų metų rugsėjo bus didinamas švietimo pagalbos specialistų darbo užmokestis, atlyginimai turėtų padidėti vidutiniškai 18,5 proc. (nuo 10 iki 25 proc.).

 

Hits: 63

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Šilutės pareigūnas ne tarnybos metu sulaikė du pažeidėjus

Tauragės aps. VPK Šilutės r. PK Veiklos skyriaus tyrėjas balandžio 8 d. apie 10.41 val., ne tarnybos metu, Šilutės r., Barzdūnų k., pastebėjo iš kiemo išvažiuojantį automobilį „Seat“, kurio vairuotojui, pareigūno žiniomis, yra atimta teisė vairuoti. Pareigūnas siekdamas užkirsti kelią galimai nelaimei, priėjo prie automobilio vairuotojo ir prisistatė esantis policijos pareigūnas. Bendraujant su pažeidėju, nuo jo sklido stiprus alkoholio kvapas, todėl pareigūnas nedelsdamas iškvietė kolegų ekipažą. Atvykus pareigūnams, 49-erių vairuotojui nustatytas sunkus (2,72 prom.) girtumas. Šio pareigūno pastangomis nuo pelnytos

Jei nenaudoji automobilio ir laikai jį kieme

Seimas pritarė siūlymui griežtinti atsakomybę už neeksploatuojamų automobilių laikymą bendrojo naudojimo kiemuose. Ne tik didžiųjų miestų gyventojai turi bėdų dėl gyvenamųjų namų kiemuose ir jų prieigose laikomų automobilių, kurie ten stovi metų metus, nes daugelis jau netinka važiuoti dėl savo blogos būklės, o gal savininkai tiesiog neturi kur kitur jų laikyti. Seimas po svarstymo bendru sutarimu pritarė Administracinių nusižengimų kodekso pataisoms, kuriomis siekiama reglamentuoti ne tik neeksploatuojamų, bet ir negalimų eksploatuoti transporto priemonių laikymą bendrojo naudojimo vietose. Pasak projekto iniciatoriaus

Ką reikia žinoti apie universalias padangas?

Universalios padangos dėl savo ypatumų dar yra vadinamos visasezonėmis – savotiškas kompromisas tiems, kas nenori rūpintis padangų keitimu keičiantis sezonams. Iš esmės jų išvaizda ir ženklinimas niekuo per daug nesiskiria nuo specializuotų variantų, tačiau čia taip pat galima sutikti įprastus ženklus 205/55 R16, tačiau yra šiokių tokių protektoriaus skirtumų. Jomis vairuotojai gali važinėti ištisus metus tiek šiltu, tiek ir šaltu oru, įvairiais keliais. Universalios padangos leidžia sutaupyti šiek tiek pinigų, tačiau ar jos gali prilygti specializuotiems gaminiams? Vienareikšmiškai – ne.

Šilutėje veikia vakcinavimo centras

Šilutės r. savivaldybė savo interneto svetainėje skelbia, kad Šilutėje pradeda balandžio 14 d. pradeda veikti vakcinavimo centras Šilutėje, jis bus Atgimimo al. 3, Vydūno gimnazijos sporto salėje. Pranešama, kad šiuo metu skiepijami 65 metų amžiaus ir vyresni asmenys. Asmenys, kurie dar nebuvo pakviesti skiepytis savo gydymo įstaigoje, gali registruotis tel. +370 642 65 960 arba internetu https://forms.gle/4zwSdJKWhU3ZyPgu9     Hits: 22

Taip pat skaitykite