Po atostogų – tik nuotolinis mokymas

Po mokinių atostogų, sausio 4 d., rajono mokyklose vėl prasidėjo nuotolinis mokymas. Pradinukai ir vyresnių klasių mokiniai, gimnazistai mokomi nuotoliniu būdu, jiems klasę atstoja vieta prie kompiuterio namuose. Į rajono vaikų darželius susitrenka vos ketvirtadalis mažųjų, kurių tėvai buvo nusprendę leisti savo vaikus į šias įstaigas.

„Nuotolinis mokymas, pradėtas pavasarį, buvo didelis išbandymas, o dabar tai nebėra naujovė nei mokytojams, nei mokiniams bei jų tėvams. Tačiau visi, kiek žinau, norėtų įprastinio mokymo klasėse. Gyvas kontaktas reikalingas ir naudingas. Pirmąją po mokinių atostogų nuotolinio mokymo dieną nesulaukiau nei tėvų, nei mokytojų skambučių. Šiandien rengiu pasitarimą su švietimo įstaigų vadovais, irgi nuotoliniu būdu. Žinau, kad pasitaiko ir COVID-19 užsikrėtusių mokytojų, kurie serga nesunkiai, veda pamokas…“ – telefonu pasakojo Šilutės r. savivaldybės Švietimo ir kultūros skyriaus vedėja Dainora Butvydienė.

D. Butvydienė pasiteiravome: ar mokytojams padidėjo atlyginimai?

Pasirodo, simboliškai… Kas gauna 1000 Eur, kas 800 ar 600 eurų. Mat atlyginimas priklauso nuo darbo stažo, kvalifikacijos, pamokų krūvio ir t. t. Atlyginimų kitimas esąs labai mažas. Jau girdėti pastebėjimų, kad dėl nuotolinio mokymo prastėja mokinių žinios, randasi spragų.

„Rezultatai priklauso ir nuo mokinio, jo noro ir sąlygų mokytis, nuo tėvų požiūrio, pagalbos… Bet kai šeimoje nuotoliniu būdu turi mokytis vaikai ir taip tenka dirbti tėvams, ypač gerų rezultatų negali tikėtis. Visiems dabar sunku. Ministerija svarsto, gal ilginti šiuos mokslo metus. Tačiau tai tik kalbos“, – sakė D. Butvydienė. Ji taip pat priminė, jog tėvų buvo paprašyta neleisti mažųjų į rajono vaikų darželius, jeigu nėra būtinybės. Šias įstaigas belanko 25-26 proc. vaikų, kurie turi vietas darželiuose.

Linkėdama visiems neužsikrėsti COVID-19 virusu, D. Butvydienė sakė pati kol kas yra sveika, tačiau užsikrėtusių koronavisuso infekcija yra daug giminaičių, draugų, pažįstamų: „Vieni serga sunkiai, kiti – labai sunkiai ir jau ligoninėje, yra ir besigydančių namuose. Raginimas saugotis yra pagrįstas…“

Nuo sausio didėja kai kurių švietimo darbuotojų atlyginimai

LR Švietimo, mokslo ir sporto ministerijos Komunikacijos skyrius išplatino pranešimą, kad nuo sausio didėja atlyginimai bendrojo ugdymo ir profesinių mokyklų vadovams, taip pat auklėtojams, akompaniatoriams, koncertmeisteriams, mokyklų bibliotekininkams.

Numatyta auklėtojų, akompaniatorių ir koncertmeisterių pareiginės algos pastoviosios dalies koeficientus 2021 m. vidutiniškai padidinti 13,4 proc.

Įgyvendinant Lietuvos švietimo ir mokslo šakos kolektyvinę sutartį, nuo sausio panaikinami bendrojo ugdymo mokyklų vadovų, jų pavaduotojų ugdymui ir mokyklų ugdymą organizuojančių skyrių vedėjų pareiginės algos pastoviosios dalies koeficientų intervalai ir nustatomi tik maksimalūs koeficientai, todėl finansavimo metodikose patikslinti atitinkami rodikliai, pagal kuriuos apskaičiuojamos šiam tikslui skiriamos lėšos. Taip pat didės ir profesinių mokyklų vadovų atlyginimai. 2020 m. didinant pedagogų atlyginimus, mokyklų įstaigų vadovų atlyginimai nedidėjo.

Kaip jau buvo skelbta anksčiau, nuo kitų metų rugsėjo bus didinamas švietimo pagalbos specialistų darbo užmokestis, atlyginimai turėtų padidėti vidutiniškai 18,5 proc. (nuo 10 iki 25 proc.).

 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Visi naujausi straipsniai

Ant ledo: policija primena taisykles ir baudas

Atėjus šalčiams ant ledo traukia čiuožinėtojai, žvejai ar smalsuoliai, norintys išbandyti ledo tvirtumą. Tačiau pramoga gali baigtis tragedija. Policijos pareigūnai primena keletą taisyklių, kurių laikymasis gali išgelbėti gyvybę. Ledas laikomas tvirtu ir išlaikančiu žmogų, jeigu jo storis yra daugiau nei 7 cm. Išlaikyti grupę žmonių gali ledas, kai jo storis ne mažesnis kaip 12 cm. Trapus, plonas ledas būna tose vietose, kur matosi įšalusių medžių šakų, krūmai, nendrės, kur įteka upeliai ar šaltiniai, neseniai buvo iškirstos eketės. Mėgėjų žvejybos vidaus

Naujas koronaviruso protrūkis Pagėgiuose. Šilutės rajone 32 nauji susirgimai

Nacionalinio visuomenės sveikatos centro (NVSC) duomenimis, praėjusią parą Lietuvoje patvirtinti 1149 nauji COVID-19 ligos atvejai. Šilutės rajone – 32 nauji susirgimai. Iš viso šiuo metu serga 1001. Per praėjusią parą fiksuoti protrūkiai Šilutės rajone įsikūrusiuose Macikų socialinės globos namuose ir Pagėgių palaikomojo gydymo, slaugos ir senelių globos namuose. Per praėjusią parą izoliuoti 2194 asmenys. Iš viso izoliacijoje, įskaitant žmones, kuriems patvirtinta COVID-19 liga, šiuo metu yra 89 436 asmenys. Koronavirusas įsisuko ir į Pagėgių palaikomojo gydymo, slaugos ir senelių globos

Per šalčius – jokio alkoholio!

Dalis Lietuvos, išskyrus pajūrį, anot sinoptikų, gali sulaukti net iki 25 laipsnių šalčio. Gyventojai nuo tokių šalčių jau atprato, mat pernai žiemos beveik nebuvo. Medikai pateikia tris svarbiausius patarimus, kaip kaip elgtis per šalčius: nebandyti šildytis alkoholiu, lauke kvėpuoti per nosį ir rengtis taip, kad būtų palikta kuo mažiau atviro kūno. Šiuo metu apranga lauke turi būti kaip svogūnas – daug sluoksnių ir su oro tarpais. Peršalti galima ir trumpam išlipus iš automobilio ar išėjus iš namų į lauką. Per

Pagėgiuose nuo koronaviruso pradėti skiepyti ir sunkiomis ligomis sergantys pacientai

Šią savaitę Pagėgių savivaldybę pasiekė pirmoji COVID-19 vakcinų siunta, iš viso gauta 120 Pfizer – BioNTech vakcinos dozių. Sausio 14-osios rytą Pagėgiuose paskiepyta pirmoji medicinos darbuotoja, VšĮ „Pagėgių pirminės sveikatos priežiūros centras“ slaugytoja Laima Vitkuvienė, taip pat dirbanti savivaldybės mobiliame punkte. Pagėgių savivaldybės meras Vaidas Bendaravičius džiaugiasi, kad skiepai jau pasiekė Pagėgių savivaldybę ir, kaip tikėtasi, vakcinavimas prasidėjo sklandžiai. „Vakcinacija garantuos saugesnes darbo sąlygas Pagėgių savivaldybės įstaigų darbuotojams, sumažins užsikrėtimo riziką patiems darbuotojams, pacientams bei ligoniams. “ – teigia Savivaldybės

Taip pat skaitykite