Po atostogų – tik nuotolinis mokymas

Po mokinių atostogų, sausio 4 d., rajono mokyklose vėl prasidėjo nuotolinis mokymas. Pradinukai ir vyresnių klasių mokiniai, gimnazistai mokomi nuotoliniu būdu, jiems klasę atstoja vieta prie kompiuterio namuose. Į rajono vaikų darželius susitrenka vos ketvirtadalis mažųjų, kurių tėvai buvo nusprendę leisti savo vaikus į šias įstaigas.

„Nuotolinis mokymas, pradėtas pavasarį, buvo didelis išbandymas, o dabar tai nebėra naujovė nei mokytojams, nei mokiniams bei jų tėvams. Tačiau visi, kiek žinau, norėtų įprastinio mokymo klasėse. Gyvas kontaktas reikalingas ir naudingas. Pirmąją po mokinių atostogų nuotolinio mokymo dieną nesulaukiau nei tėvų, nei mokytojų skambučių. Šiandien rengiu pasitarimą su švietimo įstaigų vadovais, irgi nuotoliniu būdu. Žinau, kad pasitaiko ir COVID-19 užsikrėtusių mokytojų, kurie serga nesunkiai, veda pamokas…“ – telefonu pasakojo Šilutės r. savivaldybės Švietimo ir kultūros skyriaus vedėja Dainora Butvydienė.

D. Butvydienė pasiteiravome: ar mokytojams padidėjo atlyginimai?

Pasirodo, simboliškai… Kas gauna 1000 Eur, kas 800 ar 600 eurų. Mat atlyginimas priklauso nuo darbo stažo, kvalifikacijos, pamokų krūvio ir t. t. Atlyginimų kitimas esąs labai mažas. Jau girdėti pastebėjimų, kad dėl nuotolinio mokymo prastėja mokinių žinios, randasi spragų.

„Rezultatai priklauso ir nuo mokinio, jo noro ir sąlygų mokytis, nuo tėvų požiūrio, pagalbos… Bet kai šeimoje nuotoliniu būdu turi mokytis vaikai ir taip tenka dirbti tėvams, ypač gerų rezultatų negali tikėtis. Visiems dabar sunku. Ministerija svarsto, gal ilginti šiuos mokslo metus. Tačiau tai tik kalbos“, – sakė D. Butvydienė. Ji taip pat priminė, jog tėvų buvo paprašyta neleisti mažųjų į rajono vaikų darželius, jeigu nėra būtinybės. Šias įstaigas belanko 25-26 proc. vaikų, kurie turi vietas darželiuose.

Linkėdama visiems neužsikrėsti COVID-19 virusu, D. Butvydienė sakė pati kol kas yra sveika, tačiau užsikrėtusių koronavisuso infekcija yra daug giminaičių, draugų, pažįstamų: „Vieni serga sunkiai, kiti – labai sunkiai ir jau ligoninėje, yra ir besigydančių namuose. Raginimas saugotis yra pagrįstas…“

Nuo sausio didėja kai kurių švietimo darbuotojų atlyginimai

LR Švietimo, mokslo ir sporto ministerijos Komunikacijos skyrius išplatino pranešimą, kad nuo sausio didėja atlyginimai bendrojo ugdymo ir profesinių mokyklų vadovams, taip pat auklėtojams, akompaniatoriams, koncertmeisteriams, mokyklų bibliotekininkams.

Numatyta auklėtojų, akompaniatorių ir koncertmeisterių pareiginės algos pastoviosios dalies koeficientus 2021 m. vidutiniškai padidinti 13,4 proc.

Įgyvendinant Lietuvos švietimo ir mokslo šakos kolektyvinę sutartį, nuo sausio panaikinami bendrojo ugdymo mokyklų vadovų, jų pavaduotojų ugdymui ir mokyklų ugdymą organizuojančių skyrių vedėjų pareiginės algos pastoviosios dalies koeficientų intervalai ir nustatomi tik maksimalūs koeficientai, todėl finansavimo metodikose patikslinti atitinkami rodikliai, pagal kuriuos apskaičiuojamos šiam tikslui skiriamos lėšos. Taip pat didės ir profesinių mokyklų vadovų atlyginimai. 2020 m. didinant pedagogų atlyginimus, mokyklų įstaigų vadovų atlyginimai nedidėjo.

Kaip jau buvo skelbta anksčiau, nuo kitų metų rugsėjo bus didinamas švietimo pagalbos specialistų darbo užmokestis, atlyginimai turėtų padidėti vidutiniškai 18,5 proc. (nuo 10 iki 25 proc.).

 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Kalėdinis žąsų turgus Mažojoje Lietuvoje. NEPRAŽIOPSOKIT!

Gruodžio 18 d. lygiai 8 VAL. iš ryto Pagėgiuose, Turgaus g. prasidės vienintelis Lietuvoje „Kalėdinis žąsų turgus Mažojoje Lietuvoje“! 2017 m. „Kalėdiniam žąsų turgui Mažojoje Lietuvoje“ suteiktas tautinio paveldo produkto sertifikatas. Bus programa Jomarke alasą kels, kupčystę riktingai ves pievininkai, sūrininkai, paukštininkai. Veiks lioterija „Laimėk žąsį“, sušildys tija, kafija ir švarczupė! Pirkti bus visokio tavoro, reiks tik derėtis maloniai. Jomarko „šukdytojai“ – aktoriai Jonas Buziliauskas (Beausis) ir Giedrius Viduolis (Tata). Visus lietuvius ir lietuvaites iš visų miestų, miestelių ir ūkių

Kalėdų Senelis ir jo pagalbininkė jau keliauja į Šilutės H. Šojaus muziejų

Laba diena, turime džiugią žinią! Kalėdų Senelis ir jo pagalbininkė jau ruošia roges ir elnius kelionei į Šilutės Hugo Šojaus muziejų. Kalėdų senelis visų – mažų ir didelių draugų lauks gruodžio 11 ir 18 d. nuo 10:00 iki 16:00 val., o pagalbininkė Kalėdų Senelio rezidenciją aprodys gruodžio 10 ir 16 d. nuo 10.00 iki 16.00 val. Visus pasitiksime su dovanėlėmis ir šventine nuotaika, o susitikimo akimirkos bus įamžintos nuotrauka. Įėjimo kaina 5 eurai. Išsami informacija tel. 8 682 29145, 8

Švėkšnoje kuriama „Stebuklinga kalėdinė žydinti pieva“

Švėkšnos seniūnijos gyventojai, jauni ir brandaus amžiaus, ruošiasi artėjančioms didžiosioms metų šventėms – Kalėdinės eglės įžiebimui tradicinėje miestelio vietoje šalia šv. Apaštalo Jokūbo bažnyčios. Ir ne tik… Švėkšnos seniūnas Alfonsas Šeputis pasakojo, kad eglė būsianti karkasinė, kaip jau įprasta, ne žaliaskarė: „Prisidedame prie medžių išsaugojimo…“ Eglę planuojama įžiebti gruodžio 16 d. 16.30 val. Puošimo darbai prasidės gruodžio 8 d. „Jeigu COVID-19 neplis, jeigu šiek tiek nurimusi banga nepakils, ruošiamės švęsti prie eglės. Susirenka žmonės. Savaitę iki eglės įžiebimo švėkšniškiai puoš

Šilutėje duris atvers paramos valgykla

Šia gera žinia pasidalino Šilutės rajono savivaldybės Socialinės paramos skyriaus vedėjas Alvidas Šimelionis. Tik prieš keliolika metų Šilutėje nepasiturintys gyventojai gaudavo talonus ir eidavo pavalgyti nemokamų pietų į „Šilutės baldų“ valgyklą. Vėliau tokios paramos nebuvo, o artėjant Kalėdų šventėms Savivaldybė kviečia į paramos valgyklos atidarymą. Tilps 20 žmonių Iš A. Šimelionio išgirdome prašymą neviešinti šios valgyklos atidarymo datos, nes ten pavalgyti būsią tik 20 vietų, jeigu susirinktų gausiai, būtų nesmagu palikti žmones už durų. Valgyklos atidarymo renginys planuojamas lapkričio pabaigoje. 

Taip pat skaitykite