Po atostogų – tik nuotolinis mokymas

Po mokinių atostogų, sausio 4 d., rajono mokyklose vėl prasidėjo nuotolinis mokymas. Pradinukai ir vyresnių klasių mokiniai, gimnazistai mokomi nuotoliniu būdu, jiems klasę atstoja vieta prie kompiuterio namuose. Į rajono vaikų darželius susitrenka vos ketvirtadalis mažųjų, kurių tėvai buvo nusprendę leisti savo vaikus į šias įstaigas.

„Nuotolinis mokymas, pradėtas pavasarį, buvo didelis išbandymas, o dabar tai nebėra naujovė nei mokytojams, nei mokiniams bei jų tėvams. Tačiau visi, kiek žinau, norėtų įprastinio mokymo klasėse. Gyvas kontaktas reikalingas ir naudingas. Pirmąją po mokinių atostogų nuotolinio mokymo dieną nesulaukiau nei tėvų, nei mokytojų skambučių. Šiandien rengiu pasitarimą su švietimo įstaigų vadovais, irgi nuotoliniu būdu. Žinau, kad pasitaiko ir COVID-19 užsikrėtusių mokytojų, kurie serga nesunkiai, veda pamokas…“ – telefonu pasakojo Šilutės r. savivaldybės Švietimo ir kultūros skyriaus vedėja Dainora Butvydienė.

D. Butvydienė pasiteiravome: ar mokytojams padidėjo atlyginimai?

Pasirodo, simboliškai… Kas gauna 1000 Eur, kas 800 ar 600 eurų. Mat atlyginimas priklauso nuo darbo stažo, kvalifikacijos, pamokų krūvio ir t. t. Atlyginimų kitimas esąs labai mažas. Jau girdėti pastebėjimų, kad dėl nuotolinio mokymo prastėja mokinių žinios, randasi spragų.

„Rezultatai priklauso ir nuo mokinio, jo noro ir sąlygų mokytis, nuo tėvų požiūrio, pagalbos… Bet kai šeimoje nuotoliniu būdu turi mokytis vaikai ir taip tenka dirbti tėvams, ypač gerų rezultatų negali tikėtis. Visiems dabar sunku. Ministerija svarsto, gal ilginti šiuos mokslo metus. Tačiau tai tik kalbos“, – sakė D. Butvydienė. Ji taip pat priminė, jog tėvų buvo paprašyta neleisti mažųjų į rajono vaikų darželius, jeigu nėra būtinybės. Šias įstaigas belanko 25-26 proc. vaikų, kurie turi vietas darželiuose.

Linkėdama visiems neužsikrėsti COVID-19 virusu, D. Butvydienė sakė pati kol kas yra sveika, tačiau užsikrėtusių koronavisuso infekcija yra daug giminaičių, draugų, pažįstamų: „Vieni serga sunkiai, kiti – labai sunkiai ir jau ligoninėje, yra ir besigydančių namuose. Raginimas saugotis yra pagrįstas…“

Nuo sausio didėja kai kurių švietimo darbuotojų atlyginimai

LR Švietimo, mokslo ir sporto ministerijos Komunikacijos skyrius išplatino pranešimą, kad nuo sausio didėja atlyginimai bendrojo ugdymo ir profesinių mokyklų vadovams, taip pat auklėtojams, akompaniatoriams, koncertmeisteriams, mokyklų bibliotekininkams.

Numatyta auklėtojų, akompaniatorių ir koncertmeisterių pareiginės algos pastoviosios dalies koeficientus 2021 m. vidutiniškai padidinti 13,4 proc.

Įgyvendinant Lietuvos švietimo ir mokslo šakos kolektyvinę sutartį, nuo sausio panaikinami bendrojo ugdymo mokyklų vadovų, jų pavaduotojų ugdymui ir mokyklų ugdymą organizuojančių skyrių vedėjų pareiginės algos pastoviosios dalies koeficientų intervalai ir nustatomi tik maksimalūs koeficientai, todėl finansavimo metodikose patikslinti atitinkami rodikliai, pagal kuriuos apskaičiuojamos šiam tikslui skiriamos lėšos. Taip pat didės ir profesinių mokyklų vadovų atlyginimai. 2020 m. didinant pedagogų atlyginimus, mokyklų įstaigų vadovų atlyginimai nedidėjo.

Kaip jau buvo skelbta anksčiau, nuo kitų metų rugsėjo bus didinamas švietimo pagalbos specialistų darbo užmokestis, atlyginimai turėtų padidėti vidutiniškai 18,5 proc. (nuo 10 iki 25 proc.).

 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

COVID-19 – socialinės globos įstaigose

Socialinės apsaugos ir darbo ministerija kiekvieną pirmadienį skelbia naujausią informaciją apie koronaviruso plitimą Lietuvos socialinės globos įstaigose. Šilutės rajone veikia minimai ministerijai pavaldūs Macikų socialinės globos namai, vietos Savivaldybės pavaldumo Šilutės socialinės globos namai (buvę senelių globos namai), yra trys privatūs – „Pamario senjorų namai“, „Senjorų Eldoradas“ ir „Globavita“. Ministerija skelbia, kad šalyje esančiuose globos namuose įkurdinta beveik 13 tūkst. garbaus amžiaus ir neįgalių žmonių. Tokių namų yra 215, šiuo metu veikia 206. Rugpjūčio 2 d. duomenimis, šiuo metu nustatyti

Kviečiame teikti pasiūlymus Gyvūnų gerovės metams paminėti

Seimui 2022 m. paskelbus Gyvūnų gerovės metais, Aplinkos ministerija kviečia visuomenę, socialinius partnerius, verslą pasidalinti idėjomis, kaip juos paminėti. Pasiūlymų laukiame iki rugpjūčio 20 d. elektroniniu paštu info@am.lt. Atrinktos priemonės bus įtrauktos į Gyvūnų gerovės metų minėjimo programą. „Aš norėčiau, kad kiekvieni metai būtų gyvūnų gerovės, nes dėmesio šiai sričiai stokojama tiek iš valstybės, tiek iš piliečių. Juk, pripažinkim, kad dar požiūris į gyvį kaip į daiktą, nuosavybę, kažkokį madingą atributą, pelno nešėją labai gajus“, – pastebi aplinkos ministro patarėjas,

Prezidentas: sienų apsaugai – platesni karių įgaliojimai

Lietuvos Respublikos Prezidentas Gitanas Nausėda antradienį susitikęs su krašto apsaugos ministru Arvydu Anušausku ir kariuomenės vadu gen. ltn. Valdemaru Rupšiu aptarė karių įsitraukimą ekstremaliosios situacijos metu. Šalies vadovas teigiamai įvertino susitikimo metu krašto apsaugos ministro A. Anušausko pristatytus Krašto apsaugos sistemos organizavimo ir karo tarnybos įstatymo bei Karinės jėgos naudojimo statuto pakeitimus, nustatančius konkrečius įgaliojimus, kuriuos kariai įgytų ekstremaliųjų situacijų metu, ir šių įgaliojimų įgijimo sąlygas. „Įstatymų pakeitimai leis kariams efektyviai prisidėti tiek saugant Lietuvos Respublikos sienas, tiek, poreikiui esant,

Taip pat skaitykite