Plevėsavo baltos knygų burės

Balandžio 27-28 d. bibliotekininkai pakvietė vaikus ir jų mokytojus bei tėvelius į tarptautinę vaikų knygos mugę „Kviečia baltos knygų burės 2017“. Laukė įdomi programa. Bibliotekos lankytojai galėjo išvysti spektaklį–pasaką „Sniego karalienė“. Buvo pristatyta rašytojos Evelinos Daukšaitės knyga „Laimė yra lapė“. Šilutės pagrindinių mokyklų pradinukams buvo surengtas literatūrinis protų mūšis „Personažų pėdsekiai“. Pristatyta jaunosios šilutiškės rašytojos Ignės Zarambaitės trečioji knyga „Elzė ir senojo dvaro paslaptis“. Įvyko susitikimas su gimnazistu kūrėju Luku Arlausku. Supažindinta su „Šimtaeiliu tau, LIE-TU-VA“. Būta ir daugiau renginių.
Senojo dvaro paslaptis
Į bibliotekos palėpėlę besirenkančius Martyno Jankaus pagrindinės mokyklos mokinius ir jų mokytojas pasitiko ant staliuko pasodinta Ignės pasiūta lėlė Elija ir naujoji knyga. Staliukus puošė darželio gėlės (Ignės knygoje daug dėmesio skiriama sodui).
Knygos autorė Ignė Zarambaitė susirinkusiems skaitytojams papasakojo savo knygos „Elzė ir senojo dvaro paslaptis“ atsiradimo istoriją. Mokiniams Ignė paporino kelių dvarų istorijas. Jos sprendimu knygos veiksmas vyksta Leonpolio dvare. Anot Ignės, vaikystėje jai teko lankytis senuose dvaruose, ji sakė mėgusi kurti ir pasakoti kiemo draugams visokias istorijas, kurių net pati kartais išsigąsdavo…
Savo skaitytojams jaunoji kūrėja papasakojo, kaip Elzės šeima apsigyveno dvare, kaip ji su mama stengėsi atgaivinti seną apleistą dvaro sodą, kokie nuotykiai nutinka Elzei, kai ji, radusi daržo lysvėje raktą, nusileidžia į požemį ir patenka į praeities laikus. Demonstruodama skaidrėse knygos iliustracijas, knygos autorė greta rodė ir savo piešinius, kuriuose pavaizduoti jos knygos veikėjai.
Paklausta, kodėl ne šiais gražiais piešiniais iliustravo savo knygą, atsakė, kad tokios yra knygų leidimo taisyklės – leidėjas parenka profesionalų dailininką. Mažieji skaitytojai iš Martyno Jankaus pagrindinės mokyklos norėjo sužinoti, per kiek laiko buvo parašyta knyga, kiek puslapių ją sudaro ir kitų dalykų.
Atsakiusi į visus klausimus, Ignė Zarambaitė pridūrė, kad jai labai svarbi mamos nuomonė, tad jai pirmajai parodo savo kūrybą.

Šilutiškė bibliotekininkė Ignė Zarambaitė jauniesiems skaitytojams išleido trečiąją knygą „ELZĖ ir senojo dvaro paslaptis“.
Petro Skutulo nuotr.

Jaunasis kūrėjas ir programuotojas
Vydūno gimnazijos gimnazistas Lukas Arlauskas, pristatė naujausią savo apysaką „Draugystė“ ir kompiuterinę programėlę – viktoriną „Quizzarium“. Susirinkusiems vaikams įspūdį darė tai, kad Lukas, kaip tikras rašytojas, surengė draugams popietę, pats išsamiai papasakojo apie save, savo mokymosi ypatumus, draugystę su suaugusiais. Jis spinduliavo žavesiu…
Knygos autorius apie naujausią savo knygą, kalbėjo: „Visada buvau kupinas visokiausių minčių. Daug laiko praleisdamas namuose, kurdavau įvairias istorijas. Mano mokytoja Dalia Agintienė, kol dar mokiausi Šilutės Martyno Jankaus pagrindinėje mokykloje, skatino tai daryti. Rašau nuo trečios klasės. O penktoje klasėje iš mano apsakymų sudarėme rinktinę ir pasirodė pirmoji knyga „Klevo lapelių pasaka“. Netrukus išėjo „Nepaprastos bato kelionės“. Po to sukūriau nuotykių apysaką „Nepaprasti draugų nuotykiai“. Šiandien jums pristatau savo naujausią knygą ,,Draugystė“.
Ši knyga skirta mano mažajai sesutei, kuri jau iškeliavusi Anapilin. Rašydamas įsijaučiu, galiu net pašokti nuo kėdės… Man svarbu, ką mano skaitytojas, išklausau kitų nuomones, prieš ruošdamas knygą“.
Apie Luko knygą savo įspūdžiais pasidalijo minėtoji Ignė Zarambaitė, kuri dirba bibliotekininke: ,,Knygoje pasakojama apie vaiko virsmą paaugliu. Veiksmą konstruoja pasakotojas. Jis vertina veikėjus, kartais yra šališkas, palaiko kai kuriuos veikėjus. Kartais jis susilieja su pačiu pasakotoju. Pagrindinis veikėjas Benas ieško savęs, nes dalį savęs paliko vaikystėje“. Ignė rekomendavo visiems perskaityti šią gimnazisto Luko Arlausko knygą.
Antroje susitikimo dalyje Lukas papasakojo, kaip kūrė programėlę „Quizzarium“, padėkojo informatikos mokytojai Tatjanai Balvočienei už pagalbą ir gimnazistui Vyteniui Papieviui už įgarsinimą.

Lukas Arlauskas vaikų knygų mugėje.

Šimtaeilio kūrėjai
Biblioteka pakvietė Lietuvos 100-mečiui sukurti šimtaeilį. Į kvietimą atsiliepė mokiniai iš Saugų J. Mikšo ir Pamario pagrindinių mokyklų, Šilutės pirmosios ir Žemaičių Naumiesčio gimnazijų, Švėkšnos „Saulės“ gimnazijos ir šios gimnazijos Inkaklių daugiafunkcio centro. Ketureilius rašė ketvirtų, penktų, septintų, devintų ir dešimtų klasių mokiniai. Iš viso buvo sueiliuotos 272 eilutės. Iš jų bibliotekos komisija, sudaryta iš rajono lietuvių kalbos mokytojų ir bibliotekininkės, sudėliojo šimtaeilį, kurį 25 mokiniai ir perskaitė bibliotekoje. Renginio svečias, Šilutės kamerinio teatro aktorius Vytautas Bartuška perskaitė šimtaeilį dar kartą, sudėliodamas svarbiausius akcentus. Kūrėjai klausėsi labai susidomėję. Šventės viešnia Pelytė apdovanojo visus skaitovus padėkomis ir dovanėlėmis. Šio konkurso organizatorė Vita Gerulienė padėkojo mokiniams ir jų mokytojoms, pridurdama, kad padėkos bus išdalintos visiems konkurso dalyviams, bus išleistas leidinukas „Šimtaeilis tau, LIE-TU-VA“.

Šimtaeilio kūrėjai – rajono mokyklų mokiniai.

Dvi dienas bibliotekoje šurmuliavo vaikai, diskutavo svečiai iš kitų rajono bibliotekų ir Latvijos Respublikos. Kasmetinis renginys pavyko, vaikai patyrė daug teigiamų emocijų, susipažino su naujais žmonėmis, dar kartą įsitikino, kad skaityti knygas įdomu ir naudinga.
Birutė Morkevičienė

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Tegul sklando Vydūno mintys tarp mūsų

Šią penktadienio pavakare prie Bitėnų (Pagėgių sav.) kapinių, kartais pavadinamų Mažosios Lietuvos panteonu, vartų susirinko būrelis žmonių. Jie iš M. Jankaus muziejaus, Rambyno regioninio parko, Pagėgių savivaldybės, Vydūno bibliotekos. Proga susirinkti – prieš 30 metų šioje smėlio kalnelio viršukalnėje amžinojo poilsio buvo paguldyti iš Vokietijos pargabenti garsiojo Vydūno (Vilhelmo Storosto) palaikai. Vydūno bibliotekos direktorė Milda Jašinskaitė-Jasevičienė, lyg atsiprašydama susirinkusiųjų, sakė, kad renginys nebus toks, kokį planavo dėl tądien ir naktį siautusios vėtros. Prieš žengiant per vartus į jaukias kapinaites, M.

Spalio 22-oji. Griežtesnė tvarka Šilutės prekybos centruose

Lietuvoje nuo spalio 22 d. dėl sparčiai plintančio COVID-19 įsigaliojo griežtesnė tvarka aptarnaujant pirkėjus prekybos centruose bei mažose parduotuvėse. Vienur aptarnauja tik turinčius galimybių pasą, kitur reguliuoja pirkėjų srautus pagal į parduotuvę įsinešamų krepšelių ar vežimėlių prekėms kiekį. Prekybos centre IKI Dariaus ir Girėno g., Šilutėje, veikiantis prekybos centras „Iki“ spalio 22 d. aptarnavo pirkėjus, tik gavusius su ištraukiama rankena didokus krepšius prekėms susidėti. Prie įėjimo į prekybos salę budinti centro darbuotoja pirkėjui primindavo, kad paimtų šį krepšį. Patogus, nes

Naktį audra talžė ir Šilutės rajoną

Jau spalio 21-oji, ketvirtadienis, su vėju ir dažnu lietumi neleido užmiršti Hidrometeorologijos tarnybos ir Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo tarnybos paviešintų ir net gyventojams išsiųstų pranešimų, kad bus audra, siautės stiprus vėjas. Šilutėje orai buvo keistai permainingi: štai Pagryniuose, Šilutės priemiestyje, stiprus vėjas plėšė medžių lapus, padange greitai slinko debesys, tai nušvisdavo saulė, tai staiga prapliupdavo lietus, o pavakare padangėje pasirodė vaivorykštės puslankis, greta – mažiau ryškus antras. Vėjas vis stiprėjo. Tačiau ir toks pabjuręs oras šalčio neatnešė. Naktis jau buvo

„Mano VMI“ jau galima rasti žemės mokesčio deklaracijas

žemės mokesčio

Klaipėdos apskrities valstybinė mokesčių inspekcija (Klaipėdos AVMI) informuoja, kad nuo spalio 21 d. privačios žemės savininkai prisijungę prie Mano VMI jau gali sužinoti mokėtiną žemės mokesčio sumą už 2021 m. ir iš karto ją apmokėti. VMI e. paslaugomis nesinaudojantieji žemės mokesčio deklaracijų sulauks paštu iki lapkričio pradžios. Žemės mokestį šiais metais reikia sumokėti iki lapkričio 15 d. Šilutės rajono savivaldybėje šiais metais žemės mokestis apskaičiuotas 11,5 tūkst. privačios žemės savininkų, kurie į savivaldybės biudžetą sumokės beveik 646,2 tūkst. eurų: apie

Taip pat skaitykite