Plevėsavo baltos knygų burės

Balandžio 27-28 d. bibliotekininkai pakvietė vaikus ir jų mokytojus bei tėvelius į tarptautinę vaikų knygos mugę „Kviečia baltos knygų burės 2017“. Laukė įdomi programa. Bibliotekos lankytojai galėjo išvysti spektaklį–pasaką „Sniego karalienė“. Buvo pristatyta rašytojos Evelinos Daukšaitės knyga „Laimė yra lapė“. Šilutės pagrindinių mokyklų pradinukams buvo surengtas literatūrinis protų mūšis „Personažų pėdsekiai“. Pristatyta jaunosios šilutiškės rašytojos Ignės Zarambaitės trečioji knyga „Elzė ir senojo dvaro paslaptis“. Įvyko susitikimas su gimnazistu kūrėju Luku Arlausku. Supažindinta su „Šimtaeiliu tau, LIE-TU-VA“. Būta ir daugiau renginių.
Senojo dvaro paslaptis
Į bibliotekos palėpėlę besirenkančius Martyno Jankaus pagrindinės mokyklos mokinius ir jų mokytojas pasitiko ant staliuko pasodinta Ignės pasiūta lėlė Elija ir naujoji knyga. Staliukus puošė darželio gėlės (Ignės knygoje daug dėmesio skiriama sodui).
Knygos autorė Ignė Zarambaitė susirinkusiems skaitytojams papasakojo savo knygos „Elzė ir senojo dvaro paslaptis“ atsiradimo istoriją. Mokiniams Ignė paporino kelių dvarų istorijas. Jos sprendimu knygos veiksmas vyksta Leonpolio dvare. Anot Ignės, vaikystėje jai teko lankytis senuose dvaruose, ji sakė mėgusi kurti ir pasakoti kiemo draugams visokias istorijas, kurių net pati kartais išsigąsdavo…
Savo skaitytojams jaunoji kūrėja papasakojo, kaip Elzės šeima apsigyveno dvare, kaip ji su mama stengėsi atgaivinti seną apleistą dvaro sodą, kokie nuotykiai nutinka Elzei, kai ji, radusi daržo lysvėje raktą, nusileidžia į požemį ir patenka į praeities laikus. Demonstruodama skaidrėse knygos iliustracijas, knygos autorė greta rodė ir savo piešinius, kuriuose pavaizduoti jos knygos veikėjai.
Paklausta, kodėl ne šiais gražiais piešiniais iliustravo savo knygą, atsakė, kad tokios yra knygų leidimo taisyklės – leidėjas parenka profesionalų dailininką. Mažieji skaitytojai iš Martyno Jankaus pagrindinės mokyklos norėjo sužinoti, per kiek laiko buvo parašyta knyga, kiek puslapių ją sudaro ir kitų dalykų.
Atsakiusi į visus klausimus, Ignė Zarambaitė pridūrė, kad jai labai svarbi mamos nuomonė, tad jai pirmajai parodo savo kūrybą.

Šilutiškė bibliotekininkė Ignė Zarambaitė jauniesiems skaitytojams išleido trečiąją knygą „ELZĖ ir senojo dvaro paslaptis“.
Petro Skutulo nuotr.

Jaunasis kūrėjas ir programuotojas
Vydūno gimnazijos gimnazistas Lukas Arlauskas, pristatė naujausią savo apysaką „Draugystė“ ir kompiuterinę programėlę – viktoriną „Quizzarium“. Susirinkusiems vaikams įspūdį darė tai, kad Lukas, kaip tikras rašytojas, surengė draugams popietę, pats išsamiai papasakojo apie save, savo mokymosi ypatumus, draugystę su suaugusiais. Jis spinduliavo žavesiu…
Knygos autorius apie naujausią savo knygą, kalbėjo: „Visada buvau kupinas visokiausių minčių. Daug laiko praleisdamas namuose, kurdavau įvairias istorijas. Mano mokytoja Dalia Agintienė, kol dar mokiausi Šilutės Martyno Jankaus pagrindinėje mokykloje, skatino tai daryti. Rašau nuo trečios klasės. O penktoje klasėje iš mano apsakymų sudarėme rinktinę ir pasirodė pirmoji knyga „Klevo lapelių pasaka“. Netrukus išėjo „Nepaprastos bato kelionės“. Po to sukūriau nuotykių apysaką „Nepaprasti draugų nuotykiai“. Šiandien jums pristatau savo naujausią knygą ,,Draugystė“.
Ši knyga skirta mano mažajai sesutei, kuri jau iškeliavusi Anapilin. Rašydamas įsijaučiu, galiu net pašokti nuo kėdės… Man svarbu, ką mano skaitytojas, išklausau kitų nuomones, prieš ruošdamas knygą“.
Apie Luko knygą savo įspūdžiais pasidalijo minėtoji Ignė Zarambaitė, kuri dirba bibliotekininke: ,,Knygoje pasakojama apie vaiko virsmą paaugliu. Veiksmą konstruoja pasakotojas. Jis vertina veikėjus, kartais yra šališkas, palaiko kai kuriuos veikėjus. Kartais jis susilieja su pačiu pasakotoju. Pagrindinis veikėjas Benas ieško savęs, nes dalį savęs paliko vaikystėje“. Ignė rekomendavo visiems perskaityti šią gimnazisto Luko Arlausko knygą.
Antroje susitikimo dalyje Lukas papasakojo, kaip kūrė programėlę „Quizzarium“, padėkojo informatikos mokytojai Tatjanai Balvočienei už pagalbą ir gimnazistui Vyteniui Papieviui už įgarsinimą.

Lukas Arlauskas vaikų knygų mugėje.

Šimtaeilio kūrėjai
Biblioteka pakvietė Lietuvos 100-mečiui sukurti šimtaeilį. Į kvietimą atsiliepė mokiniai iš Saugų J. Mikšo ir Pamario pagrindinių mokyklų, Šilutės pirmosios ir Žemaičių Naumiesčio gimnazijų, Švėkšnos „Saulės“ gimnazijos ir šios gimnazijos Inkaklių daugiafunkcio centro. Ketureilius rašė ketvirtų, penktų, septintų, devintų ir dešimtų klasių mokiniai. Iš viso buvo sueiliuotos 272 eilutės. Iš jų bibliotekos komisija, sudaryta iš rajono lietuvių kalbos mokytojų ir bibliotekininkės, sudėliojo šimtaeilį, kurį 25 mokiniai ir perskaitė bibliotekoje. Renginio svečias, Šilutės kamerinio teatro aktorius Vytautas Bartuška perskaitė šimtaeilį dar kartą, sudėliodamas svarbiausius akcentus. Kūrėjai klausėsi labai susidomėję. Šventės viešnia Pelytė apdovanojo visus skaitovus padėkomis ir dovanėlėmis. Šio konkurso organizatorė Vita Gerulienė padėkojo mokiniams ir jų mokytojoms, pridurdama, kad padėkos bus išdalintos visiems konkurso dalyviams, bus išleistas leidinukas „Šimtaeilis tau, LIE-TU-VA“.

Šimtaeilio kūrėjai – rajono mokyklų mokiniai.

Dvi dienas bibliotekoje šurmuliavo vaikai, diskutavo svečiai iš kitų rajono bibliotekų ir Latvijos Respublikos. Kasmetinis renginys pavyko, vaikai patyrė daug teigiamų emocijų, susipažino su naujais žmonėmis, dar kartą įsitikino, kad skaityti knygas įdomu ir naudinga.
Birutė Morkevičienė

Hits: 341

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Juokas gydo ir stiprina imunitetą! Rekomenduojame tris knygas, kurios privers kvatotis

Apie juoko naudą girdėjo kiekvienas: gaminasi vitaminas C, atsipalaiduoja raumenys ir mažėja patiriamo streso žala! Sutikite, to reikia kiekvienam šiuolaikiniam žmogui, kuris kartais pamiršta stabtelėti ir pasidžiaugti viena kita smagia akimirka. Gerų progų pasijuokti toli ieškoti nereikia. Visada verta pažiūrėti komediją ar perskaityti nuotaikingą knygą. Rekomenduojame tris romanus, kuriuos skaitydami prunkščiosite ir šluostysite juoko ašaras. Knygas parinkome labai skirtingas, tad tikime, kad jos įtiks įvairių skonių žmonėms.    Fredrik Backman „Gyveno kartą Uvė“ Švedų rašytojas Fredrik Backman garsus tuo, kad

Sveikatą gerinantys pirkiniai visai šeimai

Labai dažnai galima išgirsti žmones sakant, kad šeima jų gyvenime – didžiausias turtas. Ir tai – tiesa, tačiau taip pat nereikėtų pamiršti ir dar vienos, labai svarbios laimingo bei kokybiško gyvenimo sudedamosios dalies. Tai – sveikata. Tik šeima, kurios visi nariai yra visiškai sveiki, gali jaustis labai laiminga bei gyventi visavertį gyvenimą. Taigi, peršasi išvada, kad kiekviena šeima turi atsakingai galvoti apie sveikatą gerinančius sprendimus. Nešvaistykite laiko veltui ir savo dienotvarkę planuokite taip, kad bent valandą per dieną, visi kartu

Lėlių namas: nuo ko priklauso jo kaina?

Nereikia ir sakyti – gražus, erdvus, spalvingas ir stilingas lėlių namas yra kone kiekvienos mergaitės svajonė. Taigi, na, o tėveliams, seneliams, tetoms ar dėdėms, belieka tik įgyvendinti šią svajonę. Vis dėlto, suaugusieji, kurie nusprendžia pradžiuginti mažąsias princeses šiuo drįstume sakyti kilnojamu–nekilnojamu turtu, ne juokais suglumsta: pastebi, kad kainos skiriasi net kelis kartus. Tad atsakykime į klausimą, kodėl egzistuoja tokie didelį skirtumai? Kambarių skaičius Viena iš priežasčių, kodėl lėlių namų kainos yra tokios skirtingos, tai – kambarių skaičius. Šiandien galite savo

Kaip iškepti puikaus skonio šašlykus?

Atšilus lietuviai prisimena mėsos kepimo ant žarijų tradiciją ir mėgaujasi galimybe ruošti mėsą po atviru dangumi naudojasi vis daugiau žmonių.  Prekybos tinklo „Iki“ atstovai pastebi, kad vis daugiau pirkėjų į krepšelius deda ant žarijų kepti tinkamos mėsos paketus. „Populiariausi iš kepti ant žarijų tinkamų gaminių yra kiaulienos ir vištienos šašlykai. Šiltuoju sezonu jų parduodama iki 80 proc. daugiau. Pagal populiarumą po kiaulienos šašlykų rikiuojasi kiaulienos dešrelės – jas pirkėjai taip pat renkasi kepti ant grotelių. Į populiariausių trejetuką patenka ir

Taip pat skaitykite