Plaukioti pasienio vandenyse galima tik paisant nustatytų reikalavimų

Valstybės sienos apsaugos tarnybos (VSAT) Pagėgių pasienio rinktinė, atsižvelgdama į įtemptą geopolitinę padėtį, ragina asmenis, plaukiančius į pasienio vandenis, būti budriais, dėmesingais bei paisyti nustatytų reikalavimų.

Jei asmenys išplaukia į pasienio vandenis neturėdami tikslo išvykti už Lietuvos teritorijos ribų, jie privalo:

  • būti įrašyti į asmenų, turinčių teisę būti valstybės sienos apsaugos zonoje, pasienio juostoje, pasienio vandenyse, kurių vandenimis arba krantais eina išorės siena, sąrašą;
  • pranešti Valstybės sienos apsaugos tarnybos struktūrinio padalinio budėtojui apie išplaukimo vietą, laiką, išplaukiančių asmenų skaičių ir jų pilietybes, planuojamą plaukiojimo rajoną, privažiavimo prie marių kranto vietą, jeigu ketinama išplaukti atgabentomis prie kranto plaukiojimo priemonėmis, numatomą grįžimo laiką, o grįžę – apie grįžimą į prieplauką ar krantą;
  • Lietuvos Respublikos piliečiai, išplaukiantys į pasienio ruožą Kuršių mariose, privalo turėti asmens tapatybę patvirtinantį dokumentą, o užsieniečiai – asmens tapatybę ir teisėtą buvimą Lietuvos Respublikoje patvirtinantį dokumentą;
  • turi būti atidūs ir neužplaukti už plūdurais žymimos valstybės sienos linijos.

Iš anksto pasirūpinti patekimu į sąrašą turėtų ir tie asmenys, kurie planuos kitokias vandens pramogas, pvz., plaukti laivu Nemunu nuo Jurbarko iki Nidos arba plaukioti kitomis nuomojamomis plaukiojimo priemonėmis pasienio vandenyse, kurių vandenimis arba krantais eina išorės siena.

 

Asmenys prašymus gali pateikti atvykę į VSAT centrinę įstaigą Vilniuje, VSAT pasienio rinktines ar pasienio užkardas bei elektroninėmis priemonėmis per elektroninio pristatymo sistemą. Prašymo įrašymas į sąrašą terminas yra iki 10 dienų.

Už buvimą VSAZ ir/ar pasienio vandenyse asmenims, neįrašytiems į sąrašą, numatyta administracinė atsakomybė. Pirmą kartą toks sulaikytas asmuo gali būti įspėtas arba nubaustas bauda nuo 40 iki 90 eurų. Pakartotinai įkliuvusiam pažeidėjui gali būti skirta bauda nuo 90 iki 170 eurų.

Pagal tarptautines sutartis valstybės siena su Rusijos Federacijos Kaliningrado sritimi prasideda nuo trijų sienų sankirtos  Lietuvos, Lenkijos ir  Rusijos, siena driekiasi per  Vištyčio ežerą, eina Lieponos upe, kerta Matlaukio tvenkinį.  Toliau siena eina Širvintos upe, šiai įtekėjus į Šešupę tęsiasi pastarąja iki santakos su Jotija. Nuo Smalininkų iki Skirvytės atsišakojimo valstybės siena eina Nemunu, toliau tęsiasi Skirvyte ir Tiesiąja. Šiaurės rytų kryptimi siena kerta Kuršių marias ir Kuršių neriją.

Pasienio ruožo Kuršių mariose plotis – 1300 m į šalies teritorijos gilumą nuo Lietuvos Respublikos ir Rusijos Federacijos valstybės sienos.

Sienos apsaugos zoną rodo plūdurai

Kuršių mariose pastatytas 31 specialus plūduras, kuris žymi kelių šimtų metrų pločio valstybės sienos apsaugos zoną, esančią prie pat Lietuvos ir Rusijos valstybių sienos linijos. Į šią zoną be pasieniečių leidimo įplaukti draudžiama.

Lietuvos piliečiai ir užsieniečiai valstybės sienos apsaugos zonoje gali būti tik su pasieniečių išduotais  leidimais ir asmens dokumentais.

Už neteisėtą buvimą valstybės sienos apsaugos zonoje numatyta administracinė atsakomybė.

VSAZ pasienyje su Rusija yra prie tiltų ar viadukų, kur nusikalstamumo per valstybės sieną rizika tebevertinama kaip aukšta, bei pasienio vandenyse, kur apsunkintas valstybės sienos stebėjimas.

VSAZ taip pat yra Vištyčio ežere – taip siekiama išvengti netyčinio valstybės sienos kirtimo dėl neatsargumo šiame vandens telkinyje.

Valstybės siena Vištyčio ežere, Matlaukio tvenkinyje bei Kuršių mariose pažymėta nustatytos formos ženklais (užplaukus už minėtų ženklų traktuojama kaip valstybės sienos pažeidimas).

Valstybės siena prie Lieponos, Širvintos, Šešupės upių pažymėta nustatytos formos valstybės sienos ženklais (ženklai sumontuoti sausumoje), minėtuose upėse perplaukus upės vidurį traktuojama kaip valstybės sienos pažeidimas.

Valstybės siena prie Nemuno, Skirvytės, Tiesiosios upių pažymėta nustatytos formos valstybės sienos ženklais (ženklai sumontuoti sausumoje), minėtuose upėse  valstybės siena eina farvateriu, kirtus farvaterį ir prisišvartavus prie Rusijos kranto traktuojama kaip valstybės sienos pažeidimas.

VSAT Pagėgių pasienio rinktinės inf.

 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Įsimenanti literačių rudeninė pažintis su Užnemune

Išvyką į Kybartų miestelį, įsikūrusį pasienyje su Kaliningrado sritimi, sugalvojome ne atsitiktinai. 2022 metus Lietuvos Respublikos Seimas yra paskelbęs Sūduvos metais ir Lietuvos Katalikų Bažnyčios Kronikos metais. Mūsų, Šilutės TAU sambūrio „Vėdrynas“ literačių, laukė ekskursija po istorinį Kybartų senamiestį ir, žinoma, po 2002 metais netikėtai atrastus požemius, esančius po Kybartų geležinkelio stotimi. Keturių valandų ekskursijoje mus lydėjo gidas Vitas Katkevičius, veiklus ir atsidavęs savo miestui Kybartų bendruomenės pirmininkas, pakvietęs mus į šią kelionę. Ties Jurbarku pervažiavę ilgiausią Lietuvoje tiltą per

Seimas paskelbė savivaldos rinkimus, jie vyks kitų metų kovo 5 d.  

2023 m. kovo 5 d. Lietuvoje vyks eiliniai savivaldybių tarybų ir merų rinkimai. Tokią rinkimų datą savo nutarimu įtvirtino Seimas. Už tokį Seimo pirmininkės Viktorijos Čmilytės-Nielsen parengtą nutarimą ketvirtadienį balsavo 119 Seimo narių, prieš balsavusių nebuvo, 1 parlamentaras susilaikė. Nutarimas dėl savivaldos rinkimų datos įsigalios šių metų spalio 7 d. Seimui paskelbus rinkimų datą, prasidės politinė rinkimų kampanija. Rinkimų kodeksas numato, kad rinkimų politinė kampanija prasideda nuo rinkimų datos paskelbimo ir baigiasi praėjus 100 dienų nuo Vyriausiosios rinkimų komisijos (VRK)

Savaitgalį pasitrauks lietus, sugrįš šalnos ir rudeniška šiluma

Hidrometeorologijos tarnyba praneša, kad rugsėjo 23 d., penktadienį, tankesni debesys sukinėsis rytinėje šalies pusėje. Vietomis sulauksime trumpalaikio, nedidelio lietaus. Labiausiai jis tikėtinas rytiniuose rajonuose. Pūs nestiprus šiaurės vakarų, šiaurės krypties vėjas. Aukščiausia temperatūra sieks 12-16 laipsnių šilumos. Rugsėjo 24 d., šeštadienį, naktį debesys sklaidysis, trumpai palis tik kai kur šalies rytuose ir pajūryje. Vėjas beveik visiškai nurims, dalyje Lietuvos formuosis rūkas. Temperatūra kris iki 1-6, pajūryje –  7-10 laipsnių šilumos. Vietomis žemės paviršių nubalins 0-4 laipsnių šalnos. Šeštadienio dieną debesuotumas

Išrinkti konkurso „Metų ūkis“ Šilutės rajono nugalėtojai

Specialiai sudaryta komisija rugsėjį tradiciškai rinko konkurso „Metų ūkis“ Šilutės rajono nugalėtojus. Šiuo konkursu siekiama skatinti ūkininkus pažangiai ūkininkauti, efektyvinti gamybą, laikytis ekologinės pusiausvyros. 3-ioji vieta šiame konkurse atiteko daržininkystės Grabupiuose (Šilutės sen.) plėtojančiam Vytautui Valančiui. 31-erių ūkininkas pasakojo, kad šia veikla užsiima jau 7-erius metus, augina bulves, kopūstus, morkas, svogūnus bei įvairias prieskonines žoleles. Jis savo produktais prekiauja turguje, tiekia pajūrio kavinėms. Ateityje planuoja atidaryti savo specializuotą parduotuvę. Pasak Vytauto, dabar ruošiamas cechas, kuriame bus rauginamos daržovės, kurių bus

Taip pat skaitykite