Plaukimas baidarėmis su vaikais: saugios kelionės patarimai

Ramus plaukimas baidarėmis su šeima – tai patogus laisvalaikis gamtoje ir neišdildomas įspūdis. Pamirškite kasdienius rūpesčius, susikraukite lagaminus ir leiskitės į kelionę baidarėmis! Tiesa, jei nuspręsite plaukti su vaikais, jums gali kilti daug klausimų. Vienas iš dažniausiai užduodamų klausimų: ar tikrai saugu vaikus pasiimti plaukti baidarėmis? Keliautojų dažnai klausiama, kokiu maršrutu pasirinkti ir kokių papildomų saugumo priemonių reikėtų imtis?

Pateikiame trumpą atmintinę, kaip plaukimą baidarėmis su vaikais paversti malonia, saugia ir įsimintina jūsų šeimos pramoga.

Plaukdami laikykitės svarbių saugos taisyklių

Plaukimas baidarėmis yra saugi pramoga, puikiai tinkanti mažiausiems ir vyriausiems vaikams. Žinoma, plaukimas baidarėmis, kaip ir bet kuri kita aktyvi veikla, reikalauja laikytis tam tikrų taisyklių.

Galime užtikrinti, kad baidarė išliks saugi ir stabili viso plaukimo metu, tačiau apsisukti nėra taip paprasta, kaip gali pasirodyti iš pirmo žvilgsnio. Tiesą sakant, įlipdami į baidarę ir išlipdami iš jos greičiausiai apvirsite, todėl būkite atsargūs. Atminkite, kad turite įlipti ir išlipti po vieną, o kitas privalo laikyti baidarę.

Plaukdami laikykitės svarbių saugos taisyklių

Vaikai stoja į baidarę pirmi. Įlipdami atsistokite šalia vidurio, suimkite už krašto ir stenkitės kuo greičiau atsisėsti, kad baidarė įgautų stabilumą. Pageidautina, kad bent vienas iš tėvų kada nors būtų plaukiojęs baidare.

Visuomet reikia sausų drabužių, laikomų vandens nepraleidžiančiuose maišuose. Nesvarbu, ar plaukiate seklia upe, ar ramiu ežeru, plaukimo metu privalu dėvėti gelbėjimosi liemenę. Liemenių yra įvairių dydžių: nuo skirtų mažiausiems vaikams (iki 20 kg) iki 140 kg sveriantiems suaugusiems.

Tinkamas baidarės modelis, vaikiškos kėdės. Kas tai ir kam reikia?

Keliaujant su šeima svarbu pasirinkti tinkamą baidarę. Nuomojama stiklo pluošto baidarė yra kaip stabili valtis, tačiau tuo pat metu lengvai manevruojama ir inertiška. Baidarės puikiai tinka plaukiantiems su vaikais, nes jos turi didesnį tarpą tarp priekinių ir galinių keleivių nei kitos baidarės.

Specialiai pagal užsakymą pagaminta vaikiška kėdutė baidarės viduryje užtikrina mažųjų keliautojų saugumą ir komfortą. Aukštas sėdynės atlošas leidžia patogiai atsilošti ir mėgautis kelione bei vaizdais. Priklausomai nuo vaiko amžiaus ir ūgio, baidarės priekyje gali sėdėti ir jaunesni keliautojai. Vyresni nei 6 metų vaikai dažniausiai sėdi priekyje ir gali sekti maršrutą ir irkluoti. Maksimali baidarės irklavimo jėga ir valdymas priklauso nuo gale sėdinčio irkluotojo, todėl priekyje sėdintis vaikas tik padės plaukti, bet nevargins. Jaunesni vaikai dažniausiai sėdi tarp dviejų suaugusiųjų baidarės viduryje ant jiems skirtų kėdžių. Paprastai mažyliai ramiai užmiega po valandos plaukimo.

Pasirinkite tinkamą plaukimo maršrutą ir datą

Svarbu pasirinkti tinkamą plaukimo maršrutą, kad maudytis su vaiku būtų malonu ir saugu. Baidarių pramogoms rekomenduojama rinktis ne per stiprios srovės upę. Vienas tinkamiausių variantų keliauti su vaikais Lietuvoje – maudynės Žeimenoje. Ten vaizdingas maršrutas, galima grožėtis ne tik pušynų žaluma ir paupio pievomis, bet ir povandeniniu upės pasauliu. Nors plaukti Žeimena nesunku, nenuobodžiauti padės netikėti posūkiai ir vingiai, nuvirtusių medžių kliūtys, upės siaurėjimas ir platėjimas. Kadangi Žeimenoje paprastai nėra kliūčių, dėl kurių reikia lipti ir neštis baidarę, ši upė yra vienas geriausių variantų keliauti su vaikais. Plačiau apie plaukimą galite paskaityti tinklalapyje.

pr2022/102

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Rekomenduojami video

Visi naujausi straipsniai

Sutikta Birutės Morkevičienės knyga „Saulės taku“

Šilutės F. Bajoraičio viešojoje bibliotekoje kovo 28-osios pavakarę įvyko susitikimas su Šilutės trečiojo amžiaus universiteto literatų sambūrio „Vėdrynas“ literate, Lietuvos nepriklausomų rašytojų sąjungos nare Birute Morkevičiene, pristatyta jos nauja knyga „Saulės taku“. Šilutėje gyvenanti literatė yra išleidusi keturias autorines knygas, devynių knygų redaktorė,  penkių – bendraautorė. B. Morkevičienė publikuoja straipsnius rajono spaudoje, eilėraščius – laikraštyje „Gintaro gimtinė“. Renka medžiagą ir teikia rajono laikraščio „Šilokarčema“ literatų sambūrio „Vėdrynas“ pasiūlytam priedui „Žodžio šviesoje“. Susitikimo metu autorės poeziją skaitė Šilutės pirmosios gimnazijos moksleiviai.

Momentiniai mokėjimai bus vykdomi ir Velykų laikotarpiu

Lietuvos bankas primena, kad šventiniu laikotarpiu dėl momentinių mokėjimų teikiamų galimybių didžioji dauguma mokėjimo paslaugomis besinaudojančių klientų galės pervesti pinigus į sąskaitą kitame banke ar elektroninių pinigų įstaigoje (EPĮ) per kelias sekundes. Įprastus pavedimus atliekantys klientai turėtų atkreipti dėmesį į tai, kad jie nebus vykdomi Didįjį penktadienį, šventinį savaitgalį ir antrąją šv. Velykų dieną, t. y. kovo 29-balandžio 1 dienomis. Momentiniai mokėjimai gavėjams kitose finansų įstaigose bus atliekami kaip įprastai – 24 val. per parą, 7 dienas per savaitę. Juos

Lankantiems gražiausias Lietuvos vietas – nuostabius vaizdus atveriantys apžvalgos bokštai

Lietuvoje – daugiau nei 30 kvapą gniaužiančias panoramas atveriančių apžvalgos bokštų, kurie kartu su kitais gamtoje esančiais turistiniais objektais nuolat patenka tarp populiariausių keliautojų pasirinkimų, rodo kasmet atliekami vietinio turizmo tyrimai. Nacionalinė turizmo skatinimo agentūra VšĮ „Keliauk Lietuvoje“ kartu su turizmo informacijos centrais ir Valstybine saugomų teritorijų tarnyba parengė rekomenduojamų aplankyti apžvalgos bokštų, apžvalgos ratų, platformų, bokštelių ir kitų statinių sąrašą. Pasiryžę įkopti į visus 36, pasieksite daugiau nei 600 m aukštį, prilygstantį dviem Eifelio bokštams, pastatytiems vienas ant kito.

Netrukus žengsime į vasaros laiką − kodėl šis metas itin pavojingas vairuotojams?

Įvairūs tyrimai ir gyventojų apklausos rodo, kad du kartus per metus persukinėti laikrodžio rodykles iš žiemos į vasaros laiką ir atvirkščiai daugeliui žmonių nėra priimtina. Apie laiko sukiojimo poveikį žmogaus sveikatai kalbama nuolat, nes tai turi poveikio mūsų fizinei ir psichinei savijautai, išauga kritinių ligų rizika, mažėja darbingumas. Tačiau yra dar viena priežastis, dėl kurios laiko pasukimas dukart metuose tampa mirtinai pavojingu gyvybei. Artūro Juodeikio, „Lietuvos draudimo“ Žalų departamento direktoriaus, komentaras Laiko keitimas paveikia ne tik žmogaus sveikatą ir savijautą,

Taip pat skaitykite