Plaukimas baidarėmis su vaikais: saugios kelionės patarimai

Ramus plaukimas baidarėmis su šeima – tai patogus laisvalaikis gamtoje ir neišdildomas įspūdis. Pamirškite kasdienius rūpesčius, susikraukite lagaminus ir leiskitės į kelionę baidarėmis! Tiesa, jei nuspręsite plaukti su vaikais, jums gali kilti daug klausimų. Vienas iš dažniausiai užduodamų klausimų: ar tikrai saugu vaikus pasiimti plaukti baidarėmis? Keliautojų dažnai klausiama, kokiu maršrutu pasirinkti ir kokių papildomų saugumo priemonių reikėtų imtis?

Pateikiame trumpą atmintinę, kaip plaukimą baidarėmis su vaikais paversti malonia, saugia ir įsimintina jūsų šeimos pramoga.

Plaukdami laikykitės svarbių saugos taisyklių

Plaukimas baidarėmis yra saugi pramoga, puikiai tinkanti mažiausiems ir vyriausiems vaikams. Žinoma, plaukimas baidarėmis, kaip ir bet kuri kita aktyvi veikla, reikalauja laikytis tam tikrų taisyklių.

Galime užtikrinti, kad baidarė išliks saugi ir stabili viso plaukimo metu, tačiau apsisukti nėra taip paprasta, kaip gali pasirodyti iš pirmo žvilgsnio. Tiesą sakant, įlipdami į baidarę ir išlipdami iš jos greičiausiai apvirsite, todėl būkite atsargūs. Atminkite, kad turite įlipti ir išlipti po vieną, o kitas privalo laikyti baidarę.

Plaukdami laikykitės svarbių saugos taisyklių

Vaikai stoja į baidarę pirmi. Įlipdami atsistokite šalia vidurio, suimkite už krašto ir stenkitės kuo greičiau atsisėsti, kad baidarė įgautų stabilumą. Pageidautina, kad bent vienas iš tėvų kada nors būtų plaukiojęs baidare.

Visuomet reikia sausų drabužių, laikomų vandens nepraleidžiančiuose maišuose. Nesvarbu, ar plaukiate seklia upe, ar ramiu ežeru, plaukimo metu privalu dėvėti gelbėjimosi liemenę. Liemenių yra įvairių dydžių: nuo skirtų mažiausiems vaikams (iki 20 kg) iki 140 kg sveriantiems suaugusiems.

Tinkamas baidarės modelis, vaikiškos kėdės. Kas tai ir kam reikia?

Keliaujant su šeima svarbu pasirinkti tinkamą baidarę. Nuomojama stiklo pluošto baidarė yra kaip stabili valtis, tačiau tuo pat metu lengvai manevruojama ir inertiška. Baidarės puikiai tinka plaukiantiems su vaikais, nes jos turi didesnį tarpą tarp priekinių ir galinių keleivių nei kitos baidarės.

Specialiai pagal užsakymą pagaminta vaikiška kėdutė baidarės viduryje užtikrina mažųjų keliautojų saugumą ir komfortą. Aukštas sėdynės atlošas leidžia patogiai atsilošti ir mėgautis kelione bei vaizdais. Priklausomai nuo vaiko amžiaus ir ūgio, baidarės priekyje gali sėdėti ir jaunesni keliautojai. Vyresni nei 6 metų vaikai dažniausiai sėdi priekyje ir gali sekti maršrutą ir irkluoti. Maksimali baidarės irklavimo jėga ir valdymas priklauso nuo gale sėdinčio irkluotojo, todėl priekyje sėdintis vaikas tik padės plaukti, bet nevargins. Jaunesni vaikai dažniausiai sėdi tarp dviejų suaugusiųjų baidarės viduryje ant jiems skirtų kėdžių. Paprastai mažyliai ramiai užmiega po valandos plaukimo.

Pasirinkite tinkamą plaukimo maršrutą ir datą

Svarbu pasirinkti tinkamą plaukimo maršrutą, kad maudytis su vaiku būtų malonu ir saugu. Baidarių pramogoms rekomenduojama rinktis ne per stiprios srovės upę. Vienas tinkamiausių variantų keliauti su vaikais Lietuvoje – maudynės Žeimenoje. Ten vaizdingas maršrutas, galima grožėtis ne tik pušynų žaluma ir paupio pievomis, bet ir povandeniniu upės pasauliu. Nors plaukti Žeimena nesunku, nenuobodžiauti padės netikėti posūkiai ir vingiai, nuvirtusių medžių kliūtys, upės siaurėjimas ir platėjimas. Kadangi Žeimenoje paprastai nėra kliūčių, dėl kurių reikia lipti ir neštis baidarę, ši upė yra vienas geriausių variantų keliauti su vaikais. Plačiau apie plaukimą galite paskaityti tinklalapyje.

pr2022/102

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Tradicinėje Vydūno atminimo konferencijoje dėmesys skirtas karo tematikai

Rugpjūčio 4 dieną įvykusioje konferencijoje „Vydūnas: kada karų nebebus“ daug dėmesio skirta karo tematikai, jo kilimo priežasčių apžvalgai ir pan. Tema pasirinkta neatsitiktinai – Mažosios Lietuvos šviesuolis, filosofas Vydūnas šiai temai skyrė taip pat nemažai dėmesio. Vydūno vardu pavadintoje Pagėgių bibliotekoje kasmet tradiciškai buriasi šio šviesuolio idėjas vertinantys ar propaguojantys entuziastai ne tik iš Lietuvos, bet ir iš užsienio. Rugpjūčio pirmąją savaitę Pagėgių savivaldybės Vydūno viešoji biblioteka bei Vydūno draugija organizuoja konferenciją, kurios metu aptariami svarbiausi per pastaruosius metus nuveikti

Norinčių modernizuoti savo individualų namą iš Šilutės rajono – tik 32

Šiemet paraiškų gauti finansavimą už gyvenamųjų namų (vieno ar dviejų butų) modernizavimą skaičius išaugo bene dvigubai. APVA gavo beveik 1300 paraiškų už daugiau kaip 11 mln. eurų. Iš Aplinkos ministerijos administruojamos Klimato kaitos programos lėšų šiai priemonei skirta 10 mln. eurų. „Kalbant apie šio kvietimo rezultatus, pirmiausia džiugina beveik dvigubai išaugęs paraiškų skaičius – praėjusio kvietimo metu buvo gautos 653 paraiškos. Vertinant pastarųjų trijų metų kvietimų rezultatus, tendencijos panašios – norinčių modernizuoti savo individualų namą gyventojų skaičius kasmet auga“, –

Tarptautinė tautos diena      

Rugpjūčio 9 d. minima Tarptautinė pasaulio vietinių tautų diena. 1992 m. rugpjūčio 9 d. pirmą kartą įvyko tautų darbo grupių susirinkimas dėl žmonių teisių apsaugos. Tarptautinę tautos dieną paskelbė minėtina diena Jungtinių tautų organizacija 1994 m. gruodžio 23 d. Ši diena skirta ginti vietinių tautų – čiabuvių teises. Čiabuviai, dar vadinami aborigenais, autochtonais – tai senieji vietiniai tam tikros vietovės žmonės, tebegyvenantys arba gyvenę toje teritorijoje iki dabartinių gyventojų įsikūrimo. Čiabuvių bendruomenės laikosi savitų tradicijų, išsiskiria iš visos visuomenės. Tokios

Už pareigūnų žeminimą socialiniuose tinkluose gresia baudos

Policijos pareigūnai, dirbdami savo darbą, sulaukia ne tik šiltų padėkos žodžių. Vis dar pasitaiko drąsuolių, nevengiančių įžeidinėti pareigūnus. Antai socialinio tinklo „Facebook“ paskyroje „Kur stovi trikojis Šilutėje“ buvo patalpinti du įrašai, žeminantys policijos pareigūnus. Labai drąsi 27-erių socialinių tinklų lankytoja ir iškalbingas 59-erių vyriškis savo veiksmais įžeidė ne tik policijos pareigūnų garbę ir orumą, bet ir padarė administracinius nusižengimus, numatytus Lietuvos Respublikos administracinių nusižengimų kodekso 508 straipsnyje (Statutinio valstybės tarnautojo, karo policijos ar žvalgybos pareigūno garbės ir orumo pažeminimas). Už

Taip pat skaitykite