Planuoja bendrus su latviais projektus

sinagoga

Švėkšnos sinagoga. Nuotr. iš „Pamario“ archyvo.

Šilutės rajono savivaldybės taryba svarstys, ar pritarti Šilutės Hugo Šojaus muziejaus dalyvavimui projekte „Paveldo horizontai: Švėkšna ir Kuldyga tada ir dabar“ bei kitame projekte „Inovacijos vandens ekosistemų atkūrimui“. 

Sinagoga ir rūsys

Šilutės Hugo Šojaus muziejus kartu su Kuldygos savivaldybe (Latvija) teiks paraišką siekdami sutvarkyti ir įveiklinti Švėkšnos sinagogą ir konservuoti Kuldygoje vienintelį išlikusį Kuldygos viduramžių pilies objektą – rūsį.

Projekto tikslas – atkurti ir įveiklinti kultūros paveldo objektus skatinant dviejų šalių bendradarbiavimą ir kultūros paveldo objektų populiarinimą.

Tarybai pritarus, bus rengiama 2021-2027 VI-A Latvijos-Lietuvos bendradarbiavimo per sieną programos paraiška finansavimui gauti. Šiuo metu atnaujinama Švėkšnos sinagogos kapitalinio projekto sąmata.

Projekto pagrindiniai tikslai: Švėkšnos sinagogos pastato kapitalinis remontas; Kuldygoje esančio vienintelio išlikusio Kuldygos viduramžių pilies objekto – rūsio – konservavimas; turistinių maršrutų, einančių per Švėkšną ir Kuldygą, populiarinimas; keitimasis patirtimi saugant ir įveiklinant kultūros paveldo pastatus; interaktyvios programėlės, leisiančios nusikelti iš vieno miesto į kitą, sukūrimas.

Pagrindinis projekto partneris – Šilutės Hugo Šojaus muziejus.

Programos lėšos –  600 000 Eur.  Šilutės Hugo Šojaus muziejaus programos lėšų biudžetas (ERPF) – 318 000 Eur (53 proc.). Savivaldybės biudžeto lėšos – ne mažiau nei 150 000 Eur.

Kuldygos savivaldybės (Latvija) programos biudžetas (ERPF) – 282 000,00 Eur (47 proc.).

Tvenkiniai Švėkšnoje ir Tukumse

Savivaldybės tarybai pateikta svarstyti ir klausimas dėl Šilutės r. savivaldybės dalyvavimo projekte „Inovacijos vandens ekosistemų atkūrimui“.

Šilutės r. savivaldybė kartu su Tukumso savivaldybe (Latvija) teiktų paraišką gauti lėšų sutvarkyti vandens telkiniui Vilkėno g., Švėkšnoje, ir atnaujinti kai kuriuos vandens telkinius Tukumso mieste.

Projekto tikslas –  atkurti vandens telkinius, išvalyti juos nuo ūkinės taršos, įdiegti inovatyvias vandens aeravimo priemones ir eksperimentines žuvų rūšis.

Tarybai pritarus, būtų rengiama 2021-2027 m. VI-A Latvijos-Lietuvos bendradarbiavimo per sieną programos paraiška finansavimui gauti. Šiuo metu yra rengiamas Švėkšnos tvenkinio tvarkymo projektas.

Vienas iš tvarkytinų projekto objektų – Čigonų ežeras (latv. Čigānu ezers) Tukumse. Nuotrauka iš wikimapia. 

Bendra projekto vertė – 720 000 Eur. Iš jų ES lėšos – 330 000 Eur (80 proc.), Šilutės r. savivaldybės biudžeto lėšos – 66 tūkst. Eur (20 proc.), Tukumso savivaldybės įnašas – 324 tūkst. Eur (45 proc.).

Informaciją apie šiuos projektus Tarybai pateikė Planavimo ir plėtros skyriaus viešojo administravimo institucijos specialistė Simona Bokštaitė-Dryžienė.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Rekomenduojami video

Visi naujausi straipsniai

Vyriausybės taupymo lakštų išplatinta už 2,5 mln. eurų

Vyriausybės_taupymo_lakštai

Pirmadienį baigėsi Vyriausybės taupymo lakštų (VTL) vienuoliktos emisijos platinimas – gyventojai įsigijo VTL už 2,5 mln. eurų, sudaryti 282 sandoriai. Už šią naują vienerių metų trukmės VTL emisiją gyventojams bus mokama 3,1 proc. metinių palūkanų. Pernai atnaujinus VTL platinimą, per vienuolika emisijų gyventojai viso įsigijo VTL už 203,9 mln. eurų. Vienuoliktos emisijos VTL gyventojai galėjo įsigyti birželio 3-17 d. Ši emisija bus išperkama 2025 m. birželio 18 d. VTL platinami per Finansų ministerijos atrinktus platintojus – „Swedbank“ ir SEB bankus.

Joninių ilgąjį savaitgalį policija neleis atsipalaiduoti

Tradicinė Rasos ir Joninių šventė būriais sutraukia pramogautojus. Visoje šalyje suintensyvėja eismas, miestuose, miesteliuose ir keliuose susidaro spūstys. Jau nuo pirmadienio policijos pareigūnai ruošiasi ilgajam savaitgaliui – stiprina patruliavimą. Birželio 21-ąją, penktadienį, bus vykdoma specialioji 24 valandų kontrolė. Nuo pirmadienio, birželio 17 dienos, policijos pareigūnai pradėjo vykdyti net dešimt dienų truksiančią sustiprintą vairuotojų blaivumo ir apsvaigimo nuo narkotinių ar kitų psichiką veikiančių medžiagų ir greičio kontrolę, daug atidžiau stebės eismo dalyvius ir sieks išaiškinti šiurkščius ir pavojų saugiam eismui keliančius

„Regitra“ paskelbė naują numerio ženklų seriją – patinkantį derinį ras ne tik „Matricos“ gerbėjai

Galima tikėti skaičių ar raidžių magija, galima netikėti, tačiau artimą, asmeninę ar simbolinę reikšmę turinčios ženklų kombinacijos kasdienybę truputį pagyvina ir netgi palengvina. Pavyzdžiui, ne eilės tvarka parinktus, o paties išsirinktus automobilio valstybinio numerio ženklus lengviau įsiminti. Tuo tarpu įmonėms, paženklinusioms visas turimas transporto priemones vienodų raidžių ar skaičių registracijos numerio deriniais, tampa paprasčiau administruoti autoparką. Birželio 18 d. „Regitra“ paskelbė 50 naujų numerio derinių automobiliams iš „N“ raidės, o elektromobilių ženklinimui bus išleista visiškai nauja serija EC. Taip pat

Skoniai iš Mažosios Lietuvos: nacionalinis kultūros kelias „Vėtrungių kelias“ kviečia ragauti kafijos

Birželio 21-28 dienomis etnografiniame Mažosios Lietuvos regione pasklis kafijos aromatas! Nacionalinis kultūros kelias „Vėtrungių kelias“ ir kultūrinio paveldo arbatos ir kavos gamintojai „Dvaro kavos“ kviečia į „Vėtrungių ir kafijos dienas“. Visame Mažosios Lietuvos regione gyventojai ir keliautojai turės galimybę pasivaišinti autentišku lietuvininkų kulinarinio paveldo gėrimu, kuris gaminamas iš vietinių žaliavų (gilių, miežių, morkų, cikorijos) ir gardinamas pienu. Progų minėti Vėtrungių ir kafijos dienas 2024-aisiais yra net dvi! Pirmoji – 180-asis vėtrungių gimtadienis. 1844 m. birželio 26 d. buvo paskelbtas valdžios

Taip pat skaitykite