Pirmojoje spaudos konferencijoje Seimo narys kalbėjo apie žemę ir vandenis

Šilutės rajone išrinktas Lietuvos Respublikos Seimo narys Alfredas Stasys Nausėda ir jo padėjėjas Valentinas Dylertas Savivaldybės mažojoje posėdžių salėje surengė pirmąją spaudos konferenciją. Daugiausiai dėmesio skirta žemės ūkio, mokesčių, potvynio reikalams.

Seimo nario padėjėjas Valentinas Dylertas (kairėje) ir Šilutės rajone išrinktas Lietuvos Respublikos Seimo narys Alfredas Stasys Nausėda surengė pirmąją spaudos konferenciją.

Seimo nario padėjėjas Valentinas Dylertas (kairėje) ir Šilutės rajone išrinktas Lietuvos Respublikos Seimo narys Alfredas Stasys Nausėda surengė pirmąją spaudos konferenciją.

Alfredas Nausėda sakė, kad surengti pirmąją spaudos konferenciją paskatino žmonių domėjimasis naujai išrinkto Seimo nario veikla. Nors Seime jis dirba dar tik pora mėnesių, o nauja vyriausybė – dar trumpiau, A. Nausėda pažadėjo atsakyti į visus rūpimus klausimus.
Pirmiausia jis pasidžiaugė, kad dirbdamas Seimo Kaimo reikalų komitete parengė įstatymą dėl nekilnojamojo turto grąžinimo išvadų. Šilutės ir Pagėgių savivaldybėse susiklostė tokia padėtis, kad ūkininkai nebeturėjo galimybių įsigyti valstybinės žemės, o tik ją nuomotis.
Žemės nuosavybė tapo savotišku verslu. Buvo perkamos žemės grąžinimo išvados ir pagal tas išvadas žemė iš ūkininko atimama. Pasak Seimo nario, dabar, jeigu išsinuomotą žemę dirbi 2-3 metus, pagal išvadas jos atgauti nebepavyks, o liepos mėnesį nekilnojamos nuosavybės grąžinimo išvadas numatoma visiškai panaikinti.
Anot A. Nausėdos, būtina skirti daugiau dėmesio melioracijai, nes šiuo metu melioracijos įrenginių būklė prasta, jie apleisti ir neprižiūrimi.
A. Nausėda išreiškė susirūpinimą seklėjančiomis upėmis. Dėl šios priežasties didėja potvyniai, nebeįplaukia neršti vertingos žuvys. Upes verkiant reikia valyti ir gilinti. Šioms problemoms analizuoti kovą planuojama rengti išvažiuojamąjį Aplinkos komiteto posėdį, į jį kviestis mokslininkų.
Kalbėta ir apie estakados statybą. Alfredas Nausėda paaiškino, kodėl atsiėmė savo siūlymą skirti lėšų estakadai statyti. Jis sakė, kad tuomet buvo pateikti 126 siūlymai, o ką tik pradėjusi dirbti vyriausybė visus, išskyrus tris, atmetė. Atsiimdamas savo siūlymą, A. Nausėda sakė įgijęs galimybę pakartotinai jį teikti svarstyti Vyriausybei po pusmečio.
„Estakados nesužlugdžiau. To neįvyko ir neįvyks. Kelių direkcija siūlė estakados statybą pradėti 2019 metais. Stengsimės statybą paankstinti, norisi turėti patikimą susisiekimą su Rusne jau 2018 metais – valstybės šimtmečiui. Nežinau, gal reikėjo lipti per galvas, bet gruodžio viduryje suformuota Vyriausybė dar nebuvo pasirengusi skirstyti lėšų, tad daugumą pasiūlymų atmetė“, – aiškino savo poelgio motyvus A. Nausėda.
Pasiteiravus, kaip jis vertina netikėtai padidėjusius mokesčius dirbantiems pagal autorines sutartis, verslo ir individualios veiklos liudijimus, Seimo narys tvirtino, kad tai esanti klaida ir ją artimiausiu metu reikės ištaisyti. Pats ūkininkaujantis A. Nausėda sakė, kad, jo manymu, socialinis draudimas turėtų būti savanoriškas. Dabar, kai tik žmogui nebeapsimoka dirbti, jis tampa socialiai remtinu, o po to labai dažnai degraduoja.
Spaudos konferencijoje dalyvavęs verslininkas Rimantas Jaruškevičius pavadino šį mokesčių didinimą „benzino įpylimu norintiems išvažiuoti iš Lietuvos“. Beje, kalbėdamas apie estakados statybą, jis pasiūlė steigti fondą ir pradėti rinkti statybai privačias lėšas. Esą tai pagreitintų šalies vadovų sprendimą dėl estakados statybos pradžios.
Prabilus apie Seimo narių skaičiaus mažinimą trečdaliu, Alfredas Nausėda sakė, kad tai nesąs paprastas sprendimas. Iš vienos pusės, žmonių Lietuvoje mažėja, tai galėtų būti mažiau ir Seimo narių, iš kitos pusės – Seimo narių turi būti tiek, kad nenukentėtų paties Seimo veikla, produktyvumas. Todėl nevienareikšmiškai vertinamas ir kitas siūlymas – ilginti arba trumpinti Seimo narių kadenciją.
Pasiteiravus, ar nenumatoma sumažinti pridėtinės vertės mokesčio, A. Nausėda sakė, kad šis klausimas bus svarstomas vėliau. Taip bus daroma ir su prieštaringai vertinama idėja mažinti alkoholio pardavimo vietų.

Rimantas Jaruškevičius (dešinėje) siūlė Seimo nariui, kaip, jo nuomone, paspartinti estakados statybą įsteigiant specialų fondą.

Rimantas Jaruškevičius (dešinėje) siūlė Seimo nariui, kaip, jo nuomone, paspartinti estakados statybą įsteigiant specialų fondą.

Klausimo sulaukė ir Alfredo Nausėdos padėjėjas Valentinas Dylertas. Jo teirautasi, dėl ko į Seimo nario biurą kreipiasi žmonės. Šis atsakė, kad jau sulaukė 48 lankytojų. Dažniausiai žmonėms rūpėjo žemės grąžinimo reikalai, kurie, atrodo, pagaliau pradedami tvarkyti. Taip pat susidurta su bėda, kad dešimtmetį bylinėjantis senajam šių kraštų gyventojui niekaip nepavyksta atgauti turėtos savo nuosavybės. Dažnai žmonės kreipiasi dėl didelių mokesčių už buitinių atliekų tvarkymą, tačiau pasigilinus jokių pažeidimų neaptinkama. Bent keturis kartus žmonės skundėsi dėl blogo Šilutės rajono tarybos narių darbo. Anonimais norintys likti piliečiai tvirtino, kad Tarybos nariai jų nepriima ir nenori padėti. Pasak V. Dylerto, jis pasigedo daugiau įvairesnių siūlymų iš verslininkų.
Baigdamas pirmąją spaudos konferenciją Alfredas Nausėda teiravosi, kaip su juo norėtų bendrauti žiniasklaidos atstovai. Siūlyta arba rengti spaudos konferencijas nuolat, nustatytu laiku, arba, kai atsiras svarbių naujienų. Sutarta, kad geriau susitikti tuomet, kai tam atsiras rimtų priežasčių.

Vaidotas VILKAS

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Natkiškietės prakalbino moliūgus

Natkiškių kultūros namuose, meno mėgėjų kolektyvų atstovai kartu su „Moterų seklyčia“, bandė prakalbinti moliūgus. Edukaciją ir pavadinome „Prakalbink moliūgą“. Atmosfera buvo draugiška, šilta, o dirbančiųjų nuotaika puiki ir pakili. Atlikus gana sunkų, bet gerą darbą, smagu pasigrožėti ne tik patiems, bet akis paganyti ir kitiems. Ačiū meno mėgėjų kolektyvų atstovams ir darbščiųjų rankų būrelio moterims už edukacinę veiklą. Po trijų valandų darbo, sėdome prie pabaigtuvių stalo. Vaišinomės meno vadovo Valdo iškeptu pyragu, žolelių arbata. Dėkojame už moliūgus Sonatai ir Rimui

Pieno separatoriai – šiuolaikinio verslo pagalbininkai

Daugelis mūsų kasdien vartoja pieno produktus, geria gryną pieną. Tačiau taip pat daugelis nepagalvoja apie tai, kaip pienas pasiekia mūsų stalą, mūsų stiklines ir tuo pačiu skrandžius.  Žinoma, tai yra ilgas darbas, kuris prasideda gyvūno priežiūra ir baigiasi technikos indėliu, kuris garantuoja ne tik tikslumą, tačiau ir našumą. Darbų optimizacijai reikalingas pieno separatorius be kurio šiuolaikinė pieninkystės rinka nebūtų tokia gera kokia yra šiuo metu. Nors įranga buvo išrasta jau XIX amžiuje, tačiau plačiai pradėta naudoti tik XX. Šiuo metu

Kokybiški dažai, lakas bei klijai Kaune – kaip išsirinkti?

Kokybiškos ir tinkamos priemonės yra bene svarbiausias aspektas, kai kalbame apie įvairius remonto darbus. Esminiais faktoriais dažniausiai tampa būtent geras lakas, dažai bei klijai. Kaunas pasižymi išties didele šių prekių pasirinkimo įvairove, todėl garantuotai surasite jus labiausiai tenkinantį variantą. Visgi, sudėtingiausiu aspektu gali būti nežinojimas, nuo kur pradėti šias paieškas. Geriausiu pagalbininku šioje situacijoje galėtų būti info.lt portalas, mat čia vienoje vietoje surasite daug skirtingų įmonių, o tai palengvins išsirinkti optimaliausią variantą. Kokybiški dažai Dažai Kaune yra viena populiariausių prekių,

Savivaldybė planuoja imti 750 tūkst. Eur ilgalaikę paskolą

Ar imti ilgalaikę 750 tūkst. eurų paskolą spalio paskutinę savaitę bus svarstoma Šilutės r. savivaldybės tarybos posėdyje. Kitą savaitę vyksiančiuose Tarybos komitetų posėdžiuose dėl to vyks svarstymai ir diskusijos. Savivaldybės Biudžeto ir finansų skyriaus vedėja Dorita Mongirdaitė vietos politikams pateiktame aiškinamajame rašte nurodo, kad  Savivaldybės 2021 metų prognozuojamos pajamos, nuo kurių skaičiuojamas Savivaldybės skolinimosi limitas, yra 25 823 tūkst. eurų. Savivaldybės skolinimosi limitas (60 proc.) sudaro 15 493,8 tūkst. eurų. Savivaldybės negrąžintų ilgalaikių paskolų likutis 2021 m. sausio 1 d.

Taip pat skaitykite