Pirmojoje spaudos konferencijoje Seimo narys kalbėjo apie žemę ir vandenis

Šilutės rajone išrinktas Lietuvos Respublikos Seimo narys Alfredas Stasys Nausėda ir jo padėjėjas Valentinas Dylertas Savivaldybės mažojoje posėdžių salėje surengė pirmąją spaudos konferenciją. Daugiausiai dėmesio skirta žemės ūkio, mokesčių, potvynio reikalams.

Seimo nario padėjėjas Valentinas Dylertas (kairėje) ir Šilutės rajone išrinktas Lietuvos Respublikos Seimo narys Alfredas Stasys Nausėda surengė pirmąją spaudos konferenciją.

Seimo nario padėjėjas Valentinas Dylertas (kairėje) ir Šilutės rajone išrinktas Lietuvos Respublikos Seimo narys Alfredas Stasys Nausėda surengė pirmąją spaudos konferenciją.

Alfredas Nausėda sakė, kad surengti pirmąją spaudos konferenciją paskatino žmonių domėjimasis naujai išrinkto Seimo nario veikla. Nors Seime jis dirba dar tik pora mėnesių, o nauja vyriausybė – dar trumpiau, A. Nausėda pažadėjo atsakyti į visus rūpimus klausimus.
Pirmiausia jis pasidžiaugė, kad dirbdamas Seimo Kaimo reikalų komitete parengė įstatymą dėl nekilnojamojo turto grąžinimo išvadų. Šilutės ir Pagėgių savivaldybėse susiklostė tokia padėtis, kad ūkininkai nebeturėjo galimybių įsigyti valstybinės žemės, o tik ją nuomotis.
Žemės nuosavybė tapo savotišku verslu. Buvo perkamos žemės grąžinimo išvados ir pagal tas išvadas žemė iš ūkininko atimama. Pasak Seimo nario, dabar, jeigu išsinuomotą žemę dirbi 2-3 metus, pagal išvadas jos atgauti nebepavyks, o liepos mėnesį nekilnojamos nuosavybės grąžinimo išvadas numatoma visiškai panaikinti.
Anot A. Nausėdos, būtina skirti daugiau dėmesio melioracijai, nes šiuo metu melioracijos įrenginių būklė prasta, jie apleisti ir neprižiūrimi.
A. Nausėda išreiškė susirūpinimą seklėjančiomis upėmis. Dėl šios priežasties didėja potvyniai, nebeįplaukia neršti vertingos žuvys. Upes verkiant reikia valyti ir gilinti. Šioms problemoms analizuoti kovą planuojama rengti išvažiuojamąjį Aplinkos komiteto posėdį, į jį kviestis mokslininkų.
Kalbėta ir apie estakados statybą. Alfredas Nausėda paaiškino, kodėl atsiėmė savo siūlymą skirti lėšų estakadai statyti. Jis sakė, kad tuomet buvo pateikti 126 siūlymai, o ką tik pradėjusi dirbti vyriausybė visus, išskyrus tris, atmetė. Atsiimdamas savo siūlymą, A. Nausėda sakė įgijęs galimybę pakartotinai jį teikti svarstyti Vyriausybei po pusmečio.
„Estakados nesužlugdžiau. To neįvyko ir neįvyks. Kelių direkcija siūlė estakados statybą pradėti 2019 metais. Stengsimės statybą paankstinti, norisi turėti patikimą susisiekimą su Rusne jau 2018 metais – valstybės šimtmečiui. Nežinau, gal reikėjo lipti per galvas, bet gruodžio viduryje suformuota Vyriausybė dar nebuvo pasirengusi skirstyti lėšų, tad daugumą pasiūlymų atmetė“, – aiškino savo poelgio motyvus A. Nausėda.
Pasiteiravus, kaip jis vertina netikėtai padidėjusius mokesčius dirbantiems pagal autorines sutartis, verslo ir individualios veiklos liudijimus, Seimo narys tvirtino, kad tai esanti klaida ir ją artimiausiu metu reikės ištaisyti. Pats ūkininkaujantis A. Nausėda sakė, kad, jo manymu, socialinis draudimas turėtų būti savanoriškas. Dabar, kai tik žmogui nebeapsimoka dirbti, jis tampa socialiai remtinu, o po to labai dažnai degraduoja.
Spaudos konferencijoje dalyvavęs verslininkas Rimantas Jaruškevičius pavadino šį mokesčių didinimą „benzino įpylimu norintiems išvažiuoti iš Lietuvos“. Beje, kalbėdamas apie estakados statybą, jis pasiūlė steigti fondą ir pradėti rinkti statybai privačias lėšas. Esą tai pagreitintų šalies vadovų sprendimą dėl estakados statybos pradžios.
Prabilus apie Seimo narių skaičiaus mažinimą trečdaliu, Alfredas Nausėda sakė, kad tai nesąs paprastas sprendimas. Iš vienos pusės, žmonių Lietuvoje mažėja, tai galėtų būti mažiau ir Seimo narių, iš kitos pusės – Seimo narių turi būti tiek, kad nenukentėtų paties Seimo veikla, produktyvumas. Todėl nevienareikšmiškai vertinamas ir kitas siūlymas – ilginti arba trumpinti Seimo narių kadenciją.
Pasiteiravus, ar nenumatoma sumažinti pridėtinės vertės mokesčio, A. Nausėda sakė, kad šis klausimas bus svarstomas vėliau. Taip bus daroma ir su prieštaringai vertinama idėja mažinti alkoholio pardavimo vietų.

Rimantas Jaruškevičius (dešinėje) siūlė Seimo nariui, kaip, jo nuomone, paspartinti estakados statybą įsteigiant specialų fondą.

Rimantas Jaruškevičius (dešinėje) siūlė Seimo nariui, kaip, jo nuomone, paspartinti estakados statybą įsteigiant specialų fondą.

Klausimo sulaukė ir Alfredo Nausėdos padėjėjas Valentinas Dylertas. Jo teirautasi, dėl ko į Seimo nario biurą kreipiasi žmonės. Šis atsakė, kad jau sulaukė 48 lankytojų. Dažniausiai žmonėms rūpėjo žemės grąžinimo reikalai, kurie, atrodo, pagaliau pradedami tvarkyti. Taip pat susidurta su bėda, kad dešimtmetį bylinėjantis senajam šių kraštų gyventojui niekaip nepavyksta atgauti turėtos savo nuosavybės. Dažnai žmonės kreipiasi dėl didelių mokesčių už buitinių atliekų tvarkymą, tačiau pasigilinus jokių pažeidimų neaptinkama. Bent keturis kartus žmonės skundėsi dėl blogo Šilutės rajono tarybos narių darbo. Anonimais norintys likti piliečiai tvirtino, kad Tarybos nariai jų nepriima ir nenori padėti. Pasak V. Dylerto, jis pasigedo daugiau įvairesnių siūlymų iš verslininkų.
Baigdamas pirmąją spaudos konferenciją Alfredas Nausėda teiravosi, kaip su juo norėtų bendrauti žiniasklaidos atstovai. Siūlyta arba rengti spaudos konferencijas nuolat, nustatytu laiku, arba, kai atsiras svarbių naujienų. Sutarta, kad geriau susitikti tuomet, kai tam atsiras rimtų priežasčių.

Vaidotas VILKAS

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Sekmadienį įsigalioja naujos Konstitucijos pataisos

Gegužės 22 d., sekmadienį, įsigalioja trys prieš mėnesį Seimo priimtos Konstitucijos pataisos, susijusios su rinkimais. Visos jos svarbios tiek dėl kitąmet įvyksiančių merų ir savivaldybių tarybų rinkimų, tiek dėl 2024 metais numatomų Seimo rinkimų. Pagrindiniame šalies dokumente įtvirtintos nuostatos dėl tiesioginių merų rinkimų, jaunesnių kandidatų į Seimą ir apribojimo užimti pareigas, pažeidus Konstituciją, trukmės nustatymo. Seimas, įgyvendindamas Konstitucinio Teismo nutarimą, priimtomis Konstitucijos pataisomis nusprendė, kad savivaldos teisė turi būti įgyvendinama ne tik per savivaldybių tarybas, bet ir per savivaldybių merus.

Vasaros pranašai – žaibai: kaip apsisaugoti?

Sakoma, kad tikroji vasara prasideda tik nugriaudėjus pirmosioms perkūnijoms. Turbūt retas laukia šios gamtos stichijos. Ji gali būti išties pavojinga tiek žmonių sveikatai ir gyvybei, tiek turtui. Ir nors daugeliui turbūt nebereikia priminti, kad žaibuojant negalima slėptis po aukštais medžiais ar būti vandenyje, tačiau dar ne visi žino, kaip nuo šios stichijos poveikio apsaugoti elektroninę įrangą, kurią didelės energijos iškrova gali sugadinti nepataisomai ir pridaryti rimtų nuostolių. Stichija, kurios verčiau pasisaugoti Kas sekundę visame pasaulyje į žemės paviršių trenkia apie

Prognozuojamas lietingas ir vėjuotas savaitgalis

Gegužės 20-ąją, penktadienį, į Lietuvą artės šaltasis atmosferos frontas. Bus debesuota su pragiedruliais. Daugelyje vietovių praslinks trumpi lietūs, kuriuos vietomis lydės perkūnijos. Kai kur nušniokš smarkiai. Pūs apysmarkis pietvakarių, vakarų. Kai kur numatomi staigūs vėjo gūsiai iki 15-18 m/s. Bus šilta diena, daug kur šils iki 18-23, beveik visur pietinėje šalies dalyje iki 24-26, tik prie jūros ir šiaurės rytiniuose rajonuose vietomis tesušils iki 15-17 laipsnių. Gegužės 21 d., šeštadienį, naktį visoje šalyje žymesnio lietaus nenumatoma, tik dienai pereinant į

Ilgametė Šilutės ligoninės gydytoja – Lietuvos gydytojų sąjungos garbės narė

Pikžirnienė

Vilniuje įvyko Lietuvos gydytojų sąjungos (LGS) suvažiavimas, kurio metu Šilutės ligoninės Reanimacijos ir intensyvios terapijos skyriaus vedėjai Audronei Pikžirnienei buvo suteiktas šios organizacijos Garbės nario vardas. Gydytoja anesteziologė–reanimatologė A. Pikžirnienė LGS Šilutės filialui vadovavo 20 metų. Per šį laikotarpį pasiekta daug dalykų, gerinančių gydytojų darbo sąlygas, finansavimą sveikatos apsaugai, visuomenės sveikatą.  Lietuvos gydytojų sąjunga yra profsąjunginė savarankiška, savanoriška organizacija, vienijanti daugiau nei  70 proc. Lietuvos gydytojų ir ginanti gydytojų profesines, darbo, ekonomines, socialines teises bei interesus. 1989–aisiais šalies Atgimimo laikotarpiu

Taip pat skaitykite