Pirmojoje spaudos konferencijoje Seimo narys kalbėjo apie žemę ir vandenis

Šilutės rajone išrinktas Lietuvos Respublikos Seimo narys Alfredas Stasys Nausėda ir jo padėjėjas Valentinas Dylertas Savivaldybės mažojoje posėdžių salėje surengė pirmąją spaudos konferenciją. Daugiausiai dėmesio skirta žemės ūkio, mokesčių, potvynio reikalams.

Seimo nario padėjėjas Valentinas Dylertas (kairėje) ir Šilutės rajone išrinktas Lietuvos Respublikos Seimo narys Alfredas Stasys Nausėda surengė pirmąją spaudos konferenciją.

Seimo nario padėjėjas Valentinas Dylertas (kairėje) ir Šilutės rajone išrinktas Lietuvos Respublikos Seimo narys Alfredas Stasys Nausėda surengė pirmąją spaudos konferenciją.

Alfredas Nausėda sakė, kad surengti pirmąją spaudos konferenciją paskatino žmonių domėjimasis naujai išrinkto Seimo nario veikla. Nors Seime jis dirba dar tik pora mėnesių, o nauja vyriausybė – dar trumpiau, A. Nausėda pažadėjo atsakyti į visus rūpimus klausimus.
Pirmiausia jis pasidžiaugė, kad dirbdamas Seimo Kaimo reikalų komitete parengė įstatymą dėl nekilnojamojo turto grąžinimo išvadų. Šilutės ir Pagėgių savivaldybėse susiklostė tokia padėtis, kad ūkininkai nebeturėjo galimybių įsigyti valstybinės žemės, o tik ją nuomotis.
Žemės nuosavybė tapo savotišku verslu. Buvo perkamos žemės grąžinimo išvados ir pagal tas išvadas žemė iš ūkininko atimama. Pasak Seimo nario, dabar, jeigu išsinuomotą žemę dirbi 2-3 metus, pagal išvadas jos atgauti nebepavyks, o liepos mėnesį nekilnojamos nuosavybės grąžinimo išvadas numatoma visiškai panaikinti.
Anot A. Nausėdos, būtina skirti daugiau dėmesio melioracijai, nes šiuo metu melioracijos įrenginių būklė prasta, jie apleisti ir neprižiūrimi.
A. Nausėda išreiškė susirūpinimą seklėjančiomis upėmis. Dėl šios priežasties didėja potvyniai, nebeįplaukia neršti vertingos žuvys. Upes verkiant reikia valyti ir gilinti. Šioms problemoms analizuoti kovą planuojama rengti išvažiuojamąjį Aplinkos komiteto posėdį, į jį kviestis mokslininkų.
Kalbėta ir apie estakados statybą. Alfredas Nausėda paaiškino, kodėl atsiėmė savo siūlymą skirti lėšų estakadai statyti. Jis sakė, kad tuomet buvo pateikti 126 siūlymai, o ką tik pradėjusi dirbti vyriausybė visus, išskyrus tris, atmetė. Atsiimdamas savo siūlymą, A. Nausėda sakė įgijęs galimybę pakartotinai jį teikti svarstyti Vyriausybei po pusmečio.
„Estakados nesužlugdžiau. To neįvyko ir neįvyks. Kelių direkcija siūlė estakados statybą pradėti 2019 metais. Stengsimės statybą paankstinti, norisi turėti patikimą susisiekimą su Rusne jau 2018 metais – valstybės šimtmečiui. Nežinau, gal reikėjo lipti per galvas, bet gruodžio viduryje suformuota Vyriausybė dar nebuvo pasirengusi skirstyti lėšų, tad daugumą pasiūlymų atmetė“, – aiškino savo poelgio motyvus A. Nausėda.
Pasiteiravus, kaip jis vertina netikėtai padidėjusius mokesčius dirbantiems pagal autorines sutartis, verslo ir individualios veiklos liudijimus, Seimo narys tvirtino, kad tai esanti klaida ir ją artimiausiu metu reikės ištaisyti. Pats ūkininkaujantis A. Nausėda sakė, kad, jo manymu, socialinis draudimas turėtų būti savanoriškas. Dabar, kai tik žmogui nebeapsimoka dirbti, jis tampa socialiai remtinu, o po to labai dažnai degraduoja.
Spaudos konferencijoje dalyvavęs verslininkas Rimantas Jaruškevičius pavadino šį mokesčių didinimą „benzino įpylimu norintiems išvažiuoti iš Lietuvos“. Beje, kalbėdamas apie estakados statybą, jis pasiūlė steigti fondą ir pradėti rinkti statybai privačias lėšas. Esą tai pagreitintų šalies vadovų sprendimą dėl estakados statybos pradžios.
Prabilus apie Seimo narių skaičiaus mažinimą trečdaliu, Alfredas Nausėda sakė, kad tai nesąs paprastas sprendimas. Iš vienos pusės, žmonių Lietuvoje mažėja, tai galėtų būti mažiau ir Seimo narių, iš kitos pusės – Seimo narių turi būti tiek, kad nenukentėtų paties Seimo veikla, produktyvumas. Todėl nevienareikšmiškai vertinamas ir kitas siūlymas – ilginti arba trumpinti Seimo narių kadenciją.
Pasiteiravus, ar nenumatoma sumažinti pridėtinės vertės mokesčio, A. Nausėda sakė, kad šis klausimas bus svarstomas vėliau. Taip bus daroma ir su prieštaringai vertinama idėja mažinti alkoholio pardavimo vietų.

Rimantas Jaruškevičius (dešinėje) siūlė Seimo nariui, kaip, jo nuomone, paspartinti estakados statybą įsteigiant specialų fondą.

Rimantas Jaruškevičius (dešinėje) siūlė Seimo nariui, kaip, jo nuomone, paspartinti estakados statybą įsteigiant specialų fondą.

Klausimo sulaukė ir Alfredo Nausėdos padėjėjas Valentinas Dylertas. Jo teirautasi, dėl ko į Seimo nario biurą kreipiasi žmonės. Šis atsakė, kad jau sulaukė 48 lankytojų. Dažniausiai žmonėms rūpėjo žemės grąžinimo reikalai, kurie, atrodo, pagaliau pradedami tvarkyti. Taip pat susidurta su bėda, kad dešimtmetį bylinėjantis senajam šių kraštų gyventojui niekaip nepavyksta atgauti turėtos savo nuosavybės. Dažnai žmonės kreipiasi dėl didelių mokesčių už buitinių atliekų tvarkymą, tačiau pasigilinus jokių pažeidimų neaptinkama. Bent keturis kartus žmonės skundėsi dėl blogo Šilutės rajono tarybos narių darbo. Anonimais norintys likti piliečiai tvirtino, kad Tarybos nariai jų nepriima ir nenori padėti. Pasak V. Dylerto, jis pasigedo daugiau įvairesnių siūlymų iš verslininkų.
Baigdamas pirmąją spaudos konferenciją Alfredas Nausėda teiravosi, kaip su juo norėtų bendrauti žiniasklaidos atstovai. Siūlyta arba rengti spaudos konferencijas nuolat, nustatytu laiku, arba, kai atsiras svarbių naujienų. Sutarta, kad geriau susitikti tuomet, kai tam atsiras rimtų priežasčių.

Vaidotas VILKAS

Hits: 339

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Pandemija – ne kliūtis vestuvėms, bet nuotaika – lyg per karą 

Pasaulyje siaučianti pandemija ir dėl jos gruodžio viduryje sugriežtintas karantinas sujaukė įsimylėjėlių planus, bet noras tuoktis niekur nedingo. Tai rodo ir naujausi Statistikos departamento duomenys apie įvykusias santuokas. Karantino režimu dirbantys civilinės metrikacijos skyriai jų praėjusį kovą įregistravo 541. Santuokų skaičius, palyginti su 2020 m. kovu, Lietuvoje beveik nesumažėjo. Tuomet jų buvo įregistruota panašiai – 520. Tiesa, pernai kovą jau irgi siautė pandemija ir galiojo karantinas. Per antrosios koronaviruso infekcijos bangos piką – sausio mėnesį – Lietuvoje susituokė 329 poros. Tačiau

Dvi Savivaldybės įmonės pernai dirbo nuostolingai, viena – pelningai

Šilutės r. savivaldybės tarybos nariai komitetuose svarsto trijų Savivaldybės uždarųjų akcinių bendrovių praėjusių metų veiklos ataskaitas. Savivaldybei pavaldžios šios įmonės: Šilutės šilumos tinklų, „Šilutės vandenų“ ir Šilutės autobusų parko. UAB „Šilutės vandenys“, direktorius – Alfredas Markvaldas, pernai dirbo pelningai: gauta 79,9 tūkst. Eur pelno. Dėl karantino nuotoliniu būdu dirbo daug švietimo, kultūros, kitų įstaigų, buvo uždarytų viešbučių, kavinių, restoranų ir kt., tad lyg ir normalu būtų manyti, kad vandens reikėjo mažiau. Kita vertus, gyventojai dirbo nuotoliniu būdu iš namų, iš

Geriausia dovana mokyklai – knygos

Šilutės rajone mokyklas baigusieji, pasirinkusieji savo gyvenimo ir jau nemažai juo nuėjusieji, pasiekusieji ne tik mintyse saugo šviesų savosios mokyklos paveikslą. Jie ir jų sutuoktiniai kartais į savo mokyklą sugrįžta su dovanomis. Štai į Vainuto gimnazijos istoriją su dėkingumu įrašyti Nijolė ir Valdas Petrauskai. Nijolė 1961 m. baigė tuometinę Vainuto vidurinę mokyklą, ji dirba redaktore. Jos vyras Valdas – vertėjas, verčia knygas iš anglų, prancūzų, italų, lenkų, ispanų, švedų, portugalų kalbų. V. Petrausko vertimo žanrai: proza, drama, poezija. Vertėjas gimė

Naujausiuose pašto ženkluose – nykstantys pilkasis ruonis ir lūšis

Lietuvos paštas penktadienį Išleidžia Lauros Aleknavičiūtės kurtų pašto ženklų seriją „Europa. Nykstanti nacionalinė laukinė gamta“. Serija sudaryta iš dviejų pašto ženklų. Abiejų ženklų nominalas – po 0,75 Eur, tiražas – po 22 000 vnt. Kartu su pašto ženklais bus išleistas ir pirmos dienos vokas. Antspaudavimas pirmos dienos datos spaudu vyksta Vilniaus pašte, adresu Totorių g. 8. Viename iš pašto ženklų pavaizduotas pilkasis arba kitaip dar žinomas kaip ilgasnukis ruonis. Lotyniškasis ilgasnukio ruonio pavadinimas kildinamas iš graikų kalbos žodžio, reiškiančio „maža

Taip pat skaitykite