Pirmoji, personalinė, šeimyninė…

Šiais žodžiais galima apibendrinti fotografijų ir meninės kalvystės parodą „Pasaulis mūsų akimis“, atidarytą F. Bajoraičio bibliotekoje. Nedidelėje bibliotekos palėpėje vos sutilpo Ingos Šalčiūtės-Kuzminskienės fotografijos, Romo Šalčiaus ir Manto Kuzminskio kalvystės dirbiniai.

Iš kairės. Pirmosios, personalinės ir šeimyninės parodos autoriai Romas Šalčius, Inga Šalčiūtė- Kuzminskienė ir Mantas Kuzminskis.

Iš kairės. Pirmosios, personalinės ir šeimyninės parodos autoriai Romas Šalčius, Inga Šalčiūtė- Kuzminskienė ir Mantas Kuzminskis.

Mantas Kuzminskis prisipažino, kad kalvyste susidomėti paskatino patyręs kalvis uošvis Romas Šalčius. Prieš keletą metų sugrįžęs iš Airijos, Mantas pabandė kalti metalą, taip įsitraukė, kad su malonumu kalviauja iki šiol.
„Nebuvo lengva. Prireikė kelerių metų, kol pradėjo išeiti tai, ko aš noriu. Pagrindų išmokė uošvis Romas, o paskui, kai viską perpratau, pasigavau savo kelią. Supratau, kad jis bus netradicinis, labiau modernus. Norėjau daryti tai, kas žmonėms nematyta“, – pasakojo M. Kuzminskis. Jis prisipažino, kad darbų idėjos gimsta naktį, tačiau jas įgyvendinant kartais išeina visai ne tai, kas buvo sumanyta iš pradžių. Nors stengiasi pradėti ir pabaigti vieną darbą, tačiau kartais kilus naujai minčiai tenka skubiai griebtis ją realizuoti.
„Nuo pirminio sumanymo – minties, kaip nori įgyvendinti sumanymą, galutinis rezultatas skiriasi apie 70 procentų. Dirbant su metalu reikia ilgo laiko, kol su juo susidraugauji, kol pripranti prie jo ir jis pats bedirbant parodo, kaip jį turi lenkti, kalti, apdirbti. Tai ateina per praktiką, susidraugaujant su medžiaga. Metalas atrodo šaltas, kietas, bet kai pradedi su juo dirbti, jis pasidaro plastiškas, šiltas. Tokį malonu liesti. Kai pabaigi darbą, stengiesi jo neįsimylėti, nes paskui labai sunku su juo išsiskirti. Todėl pabaigęs darbą atsisveikinu su juo, padedu į šoną ir darau kitą. Ir tai visą laiką įdomu. Nebe taip įdomu, kai reikia padaryti du vienodus dirbinius. Kiekvieną kartą norisi iššūkio. Jeigu esi pats patenkintas darbo rezultatu, tai yra labai labai malonu“, – antrino žentui R. Šalčius.

Autorių darbai buvo eksponuojami bibliotekos palėpėje.

Autorių darbai buvo eksponuojami bibliotekos palėpėje.

Jis sakė, kad rezultatas labai priklauso nuo paties metalo, nes jį įkaitinus tėra kelios minutės, per kurias reikia padaryti dirbinį. Daug kartų iš naujo kaitinti metalo negalima, nes blogėja jo savybės. Romas Šalčius prisipažino, kad labai mėgsta ir medį, todėl savo darbuose neretai derina abi medžiagas.
Inga Šalčiūtė-Kuzminskienė pasakojo, kad fotografija susidomėjo, kai jai padovanojo fotoaparatą. Norėjosi iš gauto prietaiso išspausti kuo geresnį rezultatą. Pamažu vis labiau įsitraukė. „Kaip matote, mano nuotraukose dominuoja mergaitės. Mėgstu fotografuoti moteris. Jos visos skirtingos, bet visos pačios pačios gražiausios. Kiekvieną nuotrauką apgalvoju iš anksto. Geriausiai tai sekasi daryti važiuojant automobiliu. Kyla idėjų, ką noriu matyti savo nuotraukose. Taip po truputį randasi portretai. Ilgai bendrauju su savo modeliais, kalbamės, kol merginos supranta, ko aš noriu, atsipalaiduoja prieš objektyvą. Visi mano modeliai – šilutiškės merginos. Kai kurias pažįstu, kitoms pasiūlau pozuoti per feisbuką. Vienos atsiliepia, kitos – ne. Visaip pasitaiko“, – apie savo darbus kalbėjo Inga.
Kelios fotografijose pavaizduotos merginos dalyvavo šios parodos atidaryme ir tvirtino, kad su Inga dirbti joms buvo įdomu ir lengva.
Paroda „Pasaulis mūsų akimis“ F. Bajoraičio bibliotekoje veiks iki rugsėjo 13 d.

Vaidotas VILKAS

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Kaip išsirinkti dyzelinių automobilių servisą?

Šiandien daugelis žmonių neįsivaizduoja gyvenimo be automobilių. Gyvenimas be jų būtų sunkus ir sugaištume daug laiko keliaudami iš vietos į vietą. Tačiau dyzelinis automobilis reikalauja daug priežiūros, o įvairūs gedimai nėra išimtis. Turbūt lengviausias būdas patikimai ir greitai pataisyti vieną ar kitą transporto priemonės gedimą yra kreiptis į remonto centrą. Savaime suprantama, kad kai kurias problemas galima išspręsti patiems, tačiau tikrai ne kiekvienas turi tokių gabumų. Išsirinkti autoservisą gali būti sunku, ypač jei planuojate naudotis šiomis paslaugomis pirmą kartą. Reikia

Piniginę perkeliame į telefoną. Kaip išsaugoti mokėjimo korteles išmaniuosiuose?

Piniginė – jau atgyvena, nes daugumą kortelių galite saugoti tiesiog savo telefone. Vos keliais mygtukų paspaudimais atsiskaitysite už pirkinius tiek prekybos centre ar restorane, tiek ir internete. Kaip išsaugoti korteles savo išmaniuosiuose įrenginiuose, pasakoja „Bitės Profai“. „Pamažu visas reikalingas korteles – tiek mokėjimo, tiek nuolaidų – galėsime išsaugoti išmaniuosiuose įrenginiuose. Įkėlus korteles į skaitmeninę piniginę „Google Pay“ ar „Apple Pay“ visas jas rasite vienoje vietoje. Perkant tereiks keliais mygtuko paspaudimais „įjungti“ ją savo telefono ekrane ir pridėjus telefoną prie bekontakčio

Paminklų kainos. Kodėl pigiai dažniausiai blogai?

Geros kokybės paminklai tarnauja kelis šimtus metų ir net jiems praėjus vis dar mena čia amžinojo poilsio atgulusio žmogaus vardą. Žinoma, tikrai ne visi paminklai, kurių siūlo rinka, yra tokie geri. Dažniausiai glumina paminklų kainos, kurios taip pat lyginamos su daug klausimų keliančia kokybe. Ar tikrai brangiau yra geriau ir kodėl kinta kaina? Akmuo – viskas Kaina pirmiausia kinta nuo medžiagos, kuri yra naudojama paminklo gamyboje. Kiek daugiau kainuoja granitas, tačiau jis tarnauja labai daug metų, nereikalauja jokios priežiūros ir

Kviečia nauja paroda „Lietuva Vilniaus universiteto bibliotekoje: Šilutė“

Rugsėjo 21 d. Vilniaus universiteto biblioteka Šilutės rajono savivaldybės Fridricho Bajoraičio viešojoje bibliotekoje pristatys rankraščių ir senųjų spaudinių parodą „Lietuva Vilniaus universiteto bibliotekoje: Šilutė“. Renginio metu bus parodyti Lietuvos istorijai ir kultūrai reikšmingi dokumentai, tarp kurių ir šaltiniai, susiję su Šilutės miesto ir krašto praeitimi. Paroda „Lietuva Vilniaus universiteto bibliotekoje: Šilutė“ veiks nuo 13 iki 16 val. Parodos atidarymo renginio pradžia – 15 val. Šis Šilutei skirtas renginys – Vilniaus universiteto bibliotekos nuo 2015 metų tęsiamo projekto „Lietuva Vilniaus universiteto

Taip pat skaitykite