Pirmoji, personalinė, šeimyninė…

Šiais žodžiais galima apibendrinti fotografijų ir meninės kalvystės parodą „Pasaulis mūsų akimis“, atidarytą F. Bajoraičio bibliotekoje. Nedidelėje bibliotekos palėpėje vos sutilpo Ingos Šalčiūtės-Kuzminskienės fotografijos, Romo Šalčiaus ir Manto Kuzminskio kalvystės dirbiniai.

Iš kairės. Pirmosios, personalinės ir šeimyninės parodos autoriai Romas Šalčius, Inga Šalčiūtė- Kuzminskienė ir Mantas Kuzminskis.

Iš kairės. Pirmosios, personalinės ir šeimyninės parodos autoriai Romas Šalčius, Inga Šalčiūtė- Kuzminskienė ir Mantas Kuzminskis.

Mantas Kuzminskis prisipažino, kad kalvyste susidomėti paskatino patyręs kalvis uošvis Romas Šalčius. Prieš keletą metų sugrįžęs iš Airijos, Mantas pabandė kalti metalą, taip įsitraukė, kad su malonumu kalviauja iki šiol.
„Nebuvo lengva. Prireikė kelerių metų, kol pradėjo išeiti tai, ko aš noriu. Pagrindų išmokė uošvis Romas, o paskui, kai viską perpratau, pasigavau savo kelią. Supratau, kad jis bus netradicinis, labiau modernus. Norėjau daryti tai, kas žmonėms nematyta“, – pasakojo M. Kuzminskis. Jis prisipažino, kad darbų idėjos gimsta naktį, tačiau jas įgyvendinant kartais išeina visai ne tai, kas buvo sumanyta iš pradžių. Nors stengiasi pradėti ir pabaigti vieną darbą, tačiau kartais kilus naujai minčiai tenka skubiai griebtis ją realizuoti.
„Nuo pirminio sumanymo – minties, kaip nori įgyvendinti sumanymą, galutinis rezultatas skiriasi apie 70 procentų. Dirbant su metalu reikia ilgo laiko, kol su juo susidraugauji, kol pripranti prie jo ir jis pats bedirbant parodo, kaip jį turi lenkti, kalti, apdirbti. Tai ateina per praktiką, susidraugaujant su medžiaga. Metalas atrodo šaltas, kietas, bet kai pradedi su juo dirbti, jis pasidaro plastiškas, šiltas. Tokį malonu liesti. Kai pabaigi darbą, stengiesi jo neįsimylėti, nes paskui labai sunku su juo išsiskirti. Todėl pabaigęs darbą atsisveikinu su juo, padedu į šoną ir darau kitą. Ir tai visą laiką įdomu. Nebe taip įdomu, kai reikia padaryti du vienodus dirbinius. Kiekvieną kartą norisi iššūkio. Jeigu esi pats patenkintas darbo rezultatu, tai yra labai labai malonu“, – antrino žentui R. Šalčius.

Autorių darbai buvo eksponuojami bibliotekos palėpėje.

Autorių darbai buvo eksponuojami bibliotekos palėpėje.

Jis sakė, kad rezultatas labai priklauso nuo paties metalo, nes jį įkaitinus tėra kelios minutės, per kurias reikia padaryti dirbinį. Daug kartų iš naujo kaitinti metalo negalima, nes blogėja jo savybės. Romas Šalčius prisipažino, kad labai mėgsta ir medį, todėl savo darbuose neretai derina abi medžiagas.
Inga Šalčiūtė-Kuzminskienė pasakojo, kad fotografija susidomėjo, kai jai padovanojo fotoaparatą. Norėjosi iš gauto prietaiso išspausti kuo geresnį rezultatą. Pamažu vis labiau įsitraukė. „Kaip matote, mano nuotraukose dominuoja mergaitės. Mėgstu fotografuoti moteris. Jos visos skirtingos, bet visos pačios pačios gražiausios. Kiekvieną nuotrauką apgalvoju iš anksto. Geriausiai tai sekasi daryti važiuojant automobiliu. Kyla idėjų, ką noriu matyti savo nuotraukose. Taip po truputį randasi portretai. Ilgai bendrauju su savo modeliais, kalbamės, kol merginos supranta, ko aš noriu, atsipalaiduoja prieš objektyvą. Visi mano modeliai – šilutiškės merginos. Kai kurias pažįstu, kitoms pasiūlau pozuoti per feisbuką. Vienos atsiliepia, kitos – ne. Visaip pasitaiko“, – apie savo darbus kalbėjo Inga.
Kelios fotografijose pavaizduotos merginos dalyvavo šios parodos atidaryme ir tvirtino, kad su Inga dirbti joms buvo įdomu ir lengva.
Paroda „Pasaulis mūsų akimis“ F. Bajoraičio bibliotekoje veiks iki rugsėjo 13 d.

Vaidotas VILKAS

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Atnaujintoje Vainuto bažnyčioje šv. Mišias aukojo Telšių vyskupas

Vakar, sausio 16 d., Vainuto parapijos tikintiesiems sekmadienio šv. Mišios buvo ne eilinės. Jas aukojo Telšių vyskupas ordinaras Algirdas Jurevičius ir gausus būrys kunigų.  Kartu atvyko vyskupijos generalvikaras kanauninkas Vilius Viktoravičius. Dalyvavo Šilutės dekanato dekanas kanauninkas Remigijus Saunorius, vicedekanas Julius Meškauskas, Vainuto parapijos klebonas Vidmantas Šidlauskas, iš Vainuto kilęs diakonas Egidijus Cibauskas. Dalyvavo visi Šilutės rajono savivaldybės vadovai, tarp jų – ir meras Vytautas Laurinaitis, beje, pats iš šios parapijos. Susirinko tikintieji vainutiškiai, seniūnas Vitalijus Mockus, Vainuto gimnazijos direktorė Laima

Kiek vandens yra Žemės atmosferoje ir kas nutiktų, jei staiga jis visas iškristų?

Remiantis JAV geologijos tarnybos duomenimis, apie 71 proc. Žemės paviršiaus yra padengta vandeniu, o vandenynuose randama milžiniška dalis — net 96,5 proc. – planetos vandens atsargų.   Tačiau vanduo nelieka tik apačioje — kaip vandens ciklo (taip pat vadinamo hidrologiniu ciklu) dalis jis keliauja ir į atmosferą. Kiek vandens yra atmosferoje bet kuriuo duotuoju momentu? Kiek jo šiuo metu yra virš mūsų galvų ir, jei visa tai iškristų vienu metu, kokį poveikį tai sukeltų? Šiuo metu danguje yra milijardai galonų

Orai: šią savaitę šėls vėjas, bus kritulių

Pirmadienis Šilutės krašte tebėra vėjuotas, sniego nebesimato, nors savaitgalį kai kur buvo menkai pasnigę. Vėjo genami debesys pabarsto sniego žirniukų. Vėjas nerimsta. Kokių orų tikėtis šią savaitę? Sausio 17 d., pirmadienį, šalyje siautės vėjas, vyraus tikras kritulių kokteilis – nuo lietaus iki sniego. Eismo sąlygos bus sudėtingos. Šiaurės vakarų krypties vėjo gūsiai įsismarkaus iki 18-23, vietomis iki 24-26, pajūryje iki 28 metrų per sekundę. Vilniuje įdienojus oras šils iki 1, Kaune ir Klaipėdoje iki 2 laipsnių. Šiauliuose ir Panevėžyje bus

Daugelis vairuotojų pamiršta savo pareigas pėstiesiems

Vis dar pasitaiko vairuotojų, kurie pėsčiąjį yra linkę praleisti tik tada, kai jis jau žengia ar yra įžengęs į perėją. Tačiau Kelių eismo taisyklės aiškiai sako, kad privaloma sustoti prie perėjos ir tuo atveju, kai pėsčiasis dar tik laukia galimybės žengti į ją.   Tauragės aps. VPK pareigūnai 2022 m. sausio 10-13 d. stebėjo, ar vairuotojai sustoja prieš pėsčiųjų perėjas, kaip to reikalaujama pagal taisykles. Rezultatai nedžiugina. Reido metu nustatyti 54 pažeidimai. Šilutės rajone 23 vairuotojams buvo surašyti administracinio nusižengimo

Taip pat skaitykite