Pirminės žinios apie vandens siurblius

Vanduo yra vienas iš tų dalykų, be kurių mes galėtume išgyventi vos keletą dienų. Todėl švarus vanduo, net ir tas, kuris nėra geriamas, nėra kažkokia prabanga, o būtinybė. Tai aiškios ir suprantamos visiems tiesos.

Kalba sukasi apie vandenį,  kuris yra ne mažiau svarbus ir kitoms gyvenimo  bei veiklos sritims: žemdirbystei, buičiai, pramonei, gamybai, prekybai ir kt. Didelę įtaką ir pagalbą švarinant vandenį šiandien suteikia vandens siurbliai. Ne viena siurblių parduotuvė gali pasiūlyti kokybišką ir platų asortimentą. Tad rinktis tikrai yra iš ko.

Be abejonės, šis įrenginys yra aktualesnis žmonėms, gyvenantiems nuosavame name. Ypač kai aktualu daržų ar gėlynų laistymas, šis prietaisas – nepamainomas pagalbininkas. Juk švarų vandenį mėgstame ir toleruojame ne tik mes, bet ir augalai. Vandens siurbliu galima išpumpuoti vandenį iš baseinų, kubilų, pumpuoti vandenį jūsų daržui iš tam tikrų tvenkinių. Taip pat siurblys gali išpumpuoti vandenį iš tam tikrų patalpų nutikus nelaimei: garažų, rūsių.

Vandens siurbliai labai reikalingi ne tik individualių namų šeimininkams, bet ir įmonėms bei įvairioms tiek mažesnėms, tiek didesnėms gamykloms. Todėl verta žinoti, jog grubiai vandens siurbliai skirstomi į buitinius ir pramoninius. Pramoninius vandens siurblius parenka specialistai, kurie gerai išmano savo darbą. Štai buitinių vandens siurblių naudotojams verta žinoti, jog namų ūkiui skirti vandens siurbliai yra dviejų tipų: panardinami bei paviršiniai. Paviršinius siurblius dažniausiai pasirenkama tais atvejais, kai vanduo reikalingas ne tik kasdieniniam vartojimui, bet ir tada, kai reikalinga itin  galinga vandens srovė. Tiesa, jie turi vieną trūkumą – dirba šiek tiek garsiau. Tuo tarpu, panardinami siurbliai atsparūs vandens poveikiui, todėl ilgai nesurūdys, o būdami po vandeniu skleis nežymų garsą.

Žmonės, pirmą kartą planuojantys įsigyti vandens siurblį, nuogąstauja dėl sudėtingos šių prietaisų priežiūros. Galime patikinti, kad jie  nereikalauja kokios nors ypatingos priežiūros, kad prietaisas kur kas ilgiau funkcionuos. Be abejonės, jais rūpintis ir stebėti kažkokius prietaiso darbo pasikeitimus visuomet bus į naudą. Taip vandens siurbliai tarnaus ilgai ir užtikrins, jog švaraus vandens namuose niekada netruks.

pr2023/106

 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Rekomenduojami video

Visi naujausi straipsniai

Vydūno viešojoje bibliotekoje atidaryta garsoteka. Kas tai?

Ilgai puoselėta bibliotekos kolektyvo mintis bibliotekoje įkurti kampelį, kur būtų galima ne tik skaityti, bet ir klausytis knygų, poezijos, kraštiečių kūrybos ar atsiminimų, jau materializuota. Rugsėjo 26-os popietę į Vydūno viešosios bibliotekos naujai įkurtos garsotekos atidarymą rinkosi bičiuliai ir svečiai. Planuojama, jog ši erdvė suteiks galimybę skaityti tiems, kurie to daryti negali dėl regėjimo ar kitų problemų, ar tiesiog norintiems atsipūsti nuo kasdienybės. Ši erdvė taipogi galės tapti patogia darbo vieta lankytojams: studentams, mokiniams ar dirbantiesiems. Garsoteka bus nuolat plečiama,

Fizinis aktyvumas, smegenų lavinimas ir miegas – svarbiausi būdai, padedantys gerinti atmintį

Atmintis – gyvybiškai svarbi žmogaus gyvenimui. Dauguma situacijų, kai ką nors pamirštame, eikvoja mūsų laiką ir kelia įtampą. Didėjant informacijos srautams, greitėjant gyvenimo ritmui, nemažai žmonių skundžiasi suprastėjusia atmintimi. Dėl to nukenčia gyvenimo kokybė. Specialistų teigimu, atmintį, kaip ir kūną, reikia nuolat lavinti. Geriausiai tai atliekame kokybiškai išsimiegodami, būdami fiziškai aktyvūs, subalansuotai maitindamiesi ir kontroliuodami stresą. Pasak Šeškinės poliklinikos medicinos psichologės Monikos Zarembaitės, atmintis žmogui yra labai svarbi. Be jos ne tik nieko neišmoktume, bet ir neprisimintume pernykščių vasaros atostogų

Tyrimas: ketvirtadalis į pensiją išėjusių lietuvių planuoja dirbti toliau

25 proc. arba lygiai ketvirtadalis lietuvių, pasiekę pensinį amžių, ketina ir toliau dirbti bent dalį darbo dienos, rodo Baltijos šalių gyventojų apklausos duomenys. Beveik pusė jų – 12 proc. – planuoja likti dirbti pilnu etatu. Psichologų teigimu, pasilikti darbe sulaukus pensijos gyventojus skatina kompleksinės priežastys, tarp kurių finansinis saugumas – nėra vienintelė. „Citadele“ banko užsakymu „Norstat“ atliktos reprezentatyvios gyventojų apklausos duomenys rodo, kad Lietuvoje, sulaukę pensinio amžiaus pilnu etatu planuoja dirbti 12 proc., o dalį etato – 13 proc. gyventojų.

Apmokės gydymo įstaigoms viršsutartines paslaugas

Siekiant gerinti sveikatos priežiūros paslaugų prieinamumą pacientams, numatoma gydymo įstaigoms apmokėti visas šiais metais virš sutarties suteiktas ambulatorines, dienos stacionaro bei dienos chirurgijos  ir slaugos paslaugas. Tam bus skirtos reikiamos Privalomojo sveikatos draudimo fondo lėšos. Tikimasi, jog šis sprendimas paskatins gydymo įstaigas priimti daugiau naujų pacientų, trumpės paslaugų laukimo eilės. Sveikatos apsaugos ministras Arūnas Dulkys teigia, kad vykdomas pažadas, duotas gydymo įstaigoms, didesne apimtimi apmokėti už suteiktas sveikatos paslaugas, taip sprendžiant eilių problemą. „Po pandemijos sveikatos apsaugos sistema susidūrė su

Taip pat skaitykite