Pinigų muziejus kviečia į pinigų gyvūnų paiešką

Vasarą miesto džiunglėse užstrigusius ir apie gamtą svajojančius gyventojus Lietuvos banko Pinigų muziejus kviečia susipažinti su jo ekspozicijos gyvūnais. Čia galima išvysti pasaulio žvėrių ir paukščių, įvairiausių ropojančių, plaukiančių, šliaužiančių padarėlių, kurie vaizduojami ant įvairių pasaulio šalių pinigų. Pinigų muziejus pradėjo informacinę kampaniją. Jos šūkis „Klaidžioji miesto džiunglėse? Susipažink su Pinigų muziejaus gyvūnais“.

„Kviečiame lankytojus užsukti pas mus susipažinti su Lietuvos ir pasaulio pinigų istorija, apžiūrėti muziejaus ekspoziciją ir išmėginti interaktyviąsias pramogas. Siekiame, kad vasarą pramogauti mieste susiruošę gyventojai pinigus ne tik skaičiuotų, bet ir galėtų susipažinti su jų įvairove“, – sako Pinigų muziejaus vadovė Asta Ravaitytė-Kučinskienė. Pasak jos, šį kartą pinigų įvairovei atskleisti pasirinkti gyvūnai ir paukščiai, vaizduojami ant Lietuvoje ir kitose pasaulio šalyse naudotų ir naudojamų banknotų ir monetų.

Vieni tokių pinigų yra prieš trisdešimt metų Lietuvoje naudoti laikinieji pinigai – talonai. Ar žinote, kiek iš ant penkiolikos talonų atvaizduotų gyvūnų yra įtraukti į Raudonąją knygą? Ar kiek gyvūnų buvo pavaizduota ant jų per tuos trejus metus, kai juos naudojome? Ant kurios valstybės 2 eurų proginės monetos pavaizduotas nacionalinis Lietuvos paukštis arba kokiu gyvūnu Zimbabvė nusprendė papuošti savo 100 trilijonų dolerių banknotą?

Į šiuos ir kitus klausimus jums padės atsakyti Pinigų muziejaus darbuotojai ekskursijų ir edukacijų metu. Pinigų muziejus yra atviras visiems, ekskursijos ir muziejaus lankymas yra nemokami. Daugiau sužinoti galima apsilankius Lietuvos banko Pinigų muziejaus interneto svetainėje.

Pinigų muziejaus inf.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Rekomenduojami video

Visi naujausi straipsniai

Atnaujinta prie Šilutės ligoninės stovinti skulptūra „Pūga“

Šilutės rajono savivaldybė savo naujienose skelbia, kad Savivaldybės  lėšomis atnaujinta istorinė skulptūra „Pūga“, stovinti prie Šilutės ligoninės.  Priminsime ne kartą „Pamaryje“ aprašytą istoriją: šis paminklas skirtas Natkiškių kaimo (dabar Pagėgių sav.) medicinos felčerei Zosei Petraitienei, kuri, vykdama pas gimdyvę, 1982 m. sausio 6 d. žuvo siautėjant stipriai pūgai. Po penkerių metų priešais Šilutės ligoninę buvo atidengta skulptūra „Pūga“ (skulptorius Antanas Šnaras, architektas Petras Lapė). 1994 metais Natkiškiuose, kurių apylinkėse ir įvyko nelaimė, Z. Petraitienės vardu pavadinta mokykla. Z. Petraitienė jaunystėje

Laukuose nuiminėjate derlių. Neparsineškite į ūkį afrikinio kiaulių maro

Prasidėjus grūdų derliaus nuėmimo darbams, Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba (VMVT) ragina ūkininkus laikytis biosaugos ir iš laukų neparsinešti į savo ūkį afrikinio kiaulių maro (AKM). VMVT specialistai įspėja, kad tuose pačiuose laukuose gali būti vaikščioję AKM užsikrėtę šernai. Jie galėjo užkrėsti nuimamą derlių, šiaudus, žolę ir pan.  Siekiant apsisaugoti nuo viruso plitimo, privaloma visas į ūkį grįžtančias transporto priemones dezinfekuoti. Kokiais grūdais šerti kiaules? Specialistai primena, kad šerti kiaules šių metų derliaus grūdais galima tik juos išlaikius 60 dienų. 

Brangs komunalinės atliekos

Šilutės rajono savivaldybės taryba posėdyje planuoja svarstyti didesnius įkainius už komunalinių atliekų surinkimą ir tvarkymą. Siūloma pakeisti Šilutės r. savivaldybės tarybos 2021 m. gruodžio 16 d. sprendimo „Dėl Šilutės rajono savivaldybės vietinės rinkliavos už komunalinių atliekų surinkimą iš atliekų turėtojų ir atliekų tvarkymą nuostatų patvirtinimo“ 1 punktu patvirtintų nuostatų 1 priedą. Su UAB „Ecorevice“ 2024 m. sausio 8 d. sudaryta viešojo pirkimo sutartis, kuri įsigaliojo 2024 m. balandžio 15 d. Pagal sutarties sąlygas pasikeitė atliekamų paslaugų kaina. Padidėjo metinė pastoviosios

Gėlių puokštės iš Ramunių gatvės  

Kur šiandien žmonės dažniausiai susipažįsta? Teisingai – internete. Pamačiusi, kokias gražias gėlių puokštes kuria usėniškė Vaida Breiterienė, nusprendžiau susipažinti. Tai buvo dar pavasarį. Akis patraukė puokštė su senoviniais kaimiškais baltais narcizais ir panorau jų pasimerkti. Ilgai netruko ir gėlės jau puikavosi vazoje mūsų namuose, skleisdamos nuostabų aromatą.Tuo labiau džiaugiausi, kad pavyko pamaloninti į renginį bibliotekoje atvykusias viešnias iš Kauno. Žiedai pievose ir prie namų Dienas leisti tarp savo auginamų, laukuose ir pievose skinamų gėlių Vaida pradėjo išėjusi iš darbo. Prie

Taip pat skaitykite