Petro Tamavičiaus pieno ūkis pripažintas „Metų ūkiu“

Nuo ūkininko P. Tamavičiaus sodybos ūkinių pastatų veda tiesus takas abipus pievų, kuriose ganosi jo melžiamų karvių banda. Takas kruopščiai nuvalytas, karvių pėdsakų nė su žiburiu nerasi. Pasak ūkininko, jo karvės yra protingos, savo vietą žino, atėjus laikui ateina prie vartų ne tik pašaro, bet ir pieno atiduoti. Netrukus jos žygiuos į naują karvidę.

Kiekviena ūkininko Petro Tamavičiaus karvė per metus duoda po 8300 litrų pieno. Prieš 8 metus ūkis jau buvo pripažintas geriausiu rajone.

Ūkininkas Petras Tamavičius prie pieno melžimo įrangos.

Apie Gurgždžių kaimo (Juknaičių sen.) ūkininką Petrą Tamavičių rašėme ankstesniuose „Pamario“ puslapiuose. Ir šįkart sugrįžti pas ūkininką buvo malonu. Nors pats ūkininkas pripažįsta, kad šie metai jam nėra lengvi, tačiau darbo nesikratantis, naujovių nevengiantis 100 ha žemės plotų šeimininkas sulaukė spaudos dėmesio dar kartą. Šiemet jo ūkis pripažintas geriausiu 2014 metų ūkiu Šilutės rajone.
Pasak Šilutės r. savivaldybės Kaimo reikalų skyriaus vedėjo Alfredo Stasio Nausėdos, tokį pripažinimą ūkininkui lėmė inovacijų taikymas ūkyje bei dalyvavimas įvairiose programose, nes ir rajoninio konkurso „Metų ūkis 2014“ nuostatuose numatyta šiuo konkursu skatinti ūkininkus pažangiau ūkininkauti, siekti gamybos efektyvumo ir ekologinės pusiausvyros bei geriau tvarkytis savo ūkyje.
Konkurse galėjo dalyvauti rajono ūkininkai, įregistravę ūkius Ūkininkų registre, dalyvaujantys ūkininkų veikloje ir ūkininkaujantys savivaldybėje, kurioje veikia Ūkininkų sąjunga. Konkursas vyko dviem etapais, pirmiausia išrinkti geriausi ūkininkų ūkiai seniūnijose, vėliau – savivaldybėje. Vertinimo komisija vertino ūkio veiklą ir jo rezultatus, atsižvelgė į ūkininko kvalifikaciją, išsilavinimą, kitus kriterijus.
Komisijos pirmininkas A. S. Nausėda ir nariai Lietuvos ūkininkų sąjungos Šilutės skyriaus pirmininkas Kęstutis Andrijauskas, Šilutės konsultavimo biuro vedėja Ina Kuzmienė, Savivaldybės administracijos vyriausiais specialistas-gamtosaugininkas Remigijus Rimkus ir Šilutės seniūnas Raimondas Steponkus vieningai nusprendė pripažinti šių metų ūkiu Petro Tamavičiaus ūkį ir skirti jam 1000 Lt prizą.
Ūkininkas bus pakviestas ir pagerbtas Dagotuvių šventėje, Žemaičių Naumiestyje. Rajoninio turo nugalėtojas tradiciškai dalyvaus šalies geriausių šių metų ūkininkų pagerbimo šventėje.
Ūkininkas P. Tamavičius suskaičiavo, kad turima žemė jam leidžia išlaikyti ne daugiau kaip 62 karves, todėl didinti karvių bandos jis nebeketina.
Laisvos žemės aplinkui jo turimas valdas daugiau nėra, o pirkti pašarus ar važiuoti šienauti toliau jam neapsimoka. Taigi, būtent tokiai melžiamų karvių bandai jis pastatė modernią karvidę. Šio pastato statybai vien medžiagoms įsigyti prireikė 300 tūkst. Lt. Medžiagoms pirkti ūkininkas pasinaudojo lengvatine 150 tūkst. Lt parama iš Kaimo paramos fondo.
Simboliška, kad prieš porą metų pradėti statybos darbai pabaigti šiemet, projektas įgyvendintas birželio 29 d., per ūkininko P. Tamavičiaus 60-metį. Taigi, jubiliejus buvo skirtas pastatui priduoti ir registruoti.
Gyvulių ūkio savininkas pasakojo, kad projektą Nacionalinei mokėjimo agentūrai pateikė 2011 m., jį patvirtino tik po metų. 2012-ųjų rudenį buvo pradėta karvidės statyba, o po dvejų metų išaugo naujutėlis, modernus pastatas, kurio bendra vertė pasiekė bemaž milijoną litų. Taip nutiko todėl, kad per tą laiką, kai buvo pateiktas ir patvirtintas projektas, medžiagų ir statybos darbų kainos išaugo dvigubai.
Nors projektas įgyvendintas, tačiau ūkininkas dar skaičiuoja darbus, kuriuos jam teks padaryti. Karvidėje dar reikia plytelėmis išklijuoti dvejų metrų aukščio sienas. Ūkininkas sakė sienas paruošiantis pats, o plytelėms išklijuoti teks samdyti gerai išmanantį meistrą.
P. Tamavičius atviravo, kad ūkyje netrūksta technikos, tačiau dar planuoja įsigyti pašarų dalytuvą, kuris tiksliai pagal receptūrą paruoštų šieną iš ritinių. Dar norėtų senąjį MTZ traktorių pakeisti naujesniu ir galingesniu.
Nuo ankstaus ryto iki vakaro ūkyje triūsiančiam gyvulių augintojui dar padeda trys samdomi darbininkai. P. Tamavičius su šypsena sakosi esąs universalus: kai reikia, jis yra zootechnikas ar veterinaras bei melžėjas, o kartais – ir mechanizatorius, statybininkas. Ir, žinoma, darbų vadovas.
Naujoje karvidėje bus melžiamos karvės, o senieji pastatai liks veislinei bandai, užtrūkusioms karvėms ir veršeliams auginti. Naujosios karvidės pagalbinėse patalpose bemaž viskas paruošta darbui. 62 karves pamelžti galės viena melžėja. Vienu metu bus melžiamos 5 karvės. Melžimo aparatus plaus automatizuotos linijos, rengiamos patalpos veterinarijai.
Modernus ūkininkas nevengia naujovių. Papildomai įsigijo įrenginį, kuris vandenį boileryje šildo nuo pieno šaldytuvo ( 2,5 tonos talpos) kompresoriaus – tai jam leis sutaupyti išlaidų karštam vandeniui, kurį naudoja pieno linijoms plauti, o žiemą – net patalpas šildyti.
Apsilankiusiems gyvulių augintojo Petro Tamavičiaus ūkyje akį džiugina ypatinga tvarka, prasidedanti nuo įvažiavimo į sodybą ir lydinti kiekviename žingsnyje.

Laima PUTRIUVIENĖ

Hits: 150

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Nepritarta siūlymui Sausio 13-ąją paskelbti nedarbo diena

Seimo Socialinių reikalų ir darbo komitetas trečiadienį vienbalsiai nepritarė siūlymui Sausio 13-ąją, Laisvės gynėjų dieną, paskelbti nedarbo diena. Komiteto pirmininkas Mindaugas Lingė sakė, kad per 30 metų nusistovėjo tradicijos, kaip šalyje minima ši diena, o įvedus laisvadienį jos nutrūktų. „Tradicijos labai gyvos su žvakelių degimu languose, su paskaitomis, su liudininkų atsiminimais, specialiomis pamokomis. Jei padarytume laisvadienį, šita tradicija nutrūktų“, – komiteto posėdyje trečiadienį sakė M. Lingė. Jis akcentavo, kad žiūrint iš ekonominio taško, Lietuva išsiskiria kaip viena daugiausiai laisvadienių turinčių

Apgavikai rašo laiškus…

„Luminor“ bankas perspėja, jog kai kurie banko klientai balandžio 20 dieną gavo melagingus elektroninius laiškus, kurie neva  siunčiami banko vardu. Šiuose laiškuose pridedamas ir mokėjimo pranešimas, neva išduotas paties kliento prašymu. Laiškai siunčiami kartu su prisegtu dokumentu, kurio pavadinimas – „Luminor_bankas_Mokejimas_pdf.iso.txt“. Šiame dokumente yra kenkėjiška programa, kurios tikslas yra išgauti konfidencialius klientų duomenis. Banko sukčiavimo prevencijos ekspertai perspėja klientus jokiu būdu neatidaryti šio laiško priedo. Jeigu dokumentas buvo atidarytas, rekomenduojame nedelsiant susisiekti su savo IT saugos specialistais, kad jie patikrintų,

Juokas gydo ir stiprina imunitetą! Rekomenduojame tris knygas, kurios privers kvatotis

Apie juoko naudą girdėjo kiekvienas: gaminasi vitaminas C, atsipalaiduoja raumenys ir mažėja patiriamo streso žala! Sutikite, to reikia kiekvienam šiuolaikiniam žmogui, kuris kartais pamiršta stabtelėti ir pasidžiaugti viena kita smagia akimirka. Gerų progų pasijuokti toli ieškoti nereikia. Visada verta pažiūrėti komediją ar perskaityti nuotaikingą knygą. Rekomenduojame tris romanus, kuriuos skaitydami prunkščiosite ir šluostysite juoko ašaras. Knygas parinkome labai skirtingas, tad tikime, kad jos įtiks įvairių skonių žmonėms.    Fredrik Backman „Gyveno kartą Uvė“ Švedų rašytojas Fredrik Backman garsus tuo, kad

Sveikatą gerinantys pirkiniai visai šeimai

Labai dažnai galima išgirsti žmones sakant, kad šeima jų gyvenime – didžiausias turtas. Ir tai – tiesa, tačiau taip pat nereikėtų pamiršti ir dar vienos, labai svarbios laimingo bei kokybiško gyvenimo sudedamosios dalies. Tai – sveikata. Tik šeima, kurios visi nariai yra visiškai sveiki, gali jaustis labai laiminga bei gyventi visavertį gyvenimą. Taigi, peršasi išvada, kad kiekviena šeima turi atsakingai galvoti apie sveikatą gerinančius sprendimus. Nešvaistykite laiko veltui ir savo dienotvarkę planuokite taip, kad bent valandą per dieną, visi kartu

Taip pat skaitykite