Petro Tamavičiaus pieno ūkis pripažintas „Metų ūkiu“

Nuo ūkininko P. Tamavičiaus sodybos ūkinių pastatų veda tiesus takas abipus pievų, kuriose ganosi jo melžiamų karvių banda. Takas kruopščiai nuvalytas, karvių pėdsakų nė su žiburiu nerasi. Pasak ūkininko, jo karvės yra protingos, savo vietą žino, atėjus laikui ateina prie vartų ne tik pašaro, bet ir pieno atiduoti. Netrukus jos žygiuos į naują karvidę.

Kiekviena ūkininko Petro Tamavičiaus karvė per metus duoda po 8300 litrų pieno. Prieš 8 metus ūkis jau buvo pripažintas geriausiu rajone.

Ūkininkas Petras Tamavičius prie pieno melžimo įrangos.

Apie Gurgždžių kaimo (Juknaičių sen.) ūkininką Petrą Tamavičių rašėme ankstesniuose „Pamario“ puslapiuose. Ir šįkart sugrįžti pas ūkininką buvo malonu. Nors pats ūkininkas pripažįsta, kad šie metai jam nėra lengvi, tačiau darbo nesikratantis, naujovių nevengiantis 100 ha žemės plotų šeimininkas sulaukė spaudos dėmesio dar kartą. Šiemet jo ūkis pripažintas geriausiu 2014 metų ūkiu Šilutės rajone.
Pasak Šilutės r. savivaldybės Kaimo reikalų skyriaus vedėjo Alfredo Stasio Nausėdos, tokį pripažinimą ūkininkui lėmė inovacijų taikymas ūkyje bei dalyvavimas įvairiose programose, nes ir rajoninio konkurso „Metų ūkis 2014“ nuostatuose numatyta šiuo konkursu skatinti ūkininkus pažangiau ūkininkauti, siekti gamybos efektyvumo ir ekologinės pusiausvyros bei geriau tvarkytis savo ūkyje.
Konkurse galėjo dalyvauti rajono ūkininkai, įregistravę ūkius Ūkininkų registre, dalyvaujantys ūkininkų veikloje ir ūkininkaujantys savivaldybėje, kurioje veikia Ūkininkų sąjunga. Konkursas vyko dviem etapais, pirmiausia išrinkti geriausi ūkininkų ūkiai seniūnijose, vėliau – savivaldybėje. Vertinimo komisija vertino ūkio veiklą ir jo rezultatus, atsižvelgė į ūkininko kvalifikaciją, išsilavinimą, kitus kriterijus.
Komisijos pirmininkas A. S. Nausėda ir nariai Lietuvos ūkininkų sąjungos Šilutės skyriaus pirmininkas Kęstutis Andrijauskas, Šilutės konsultavimo biuro vedėja Ina Kuzmienė, Savivaldybės administracijos vyriausiais specialistas-gamtosaugininkas Remigijus Rimkus ir Šilutės seniūnas Raimondas Steponkus vieningai nusprendė pripažinti šių metų ūkiu Petro Tamavičiaus ūkį ir skirti jam 1000 Lt prizą.
Ūkininkas bus pakviestas ir pagerbtas Dagotuvių šventėje, Žemaičių Naumiestyje. Rajoninio turo nugalėtojas tradiciškai dalyvaus šalies geriausių šių metų ūkininkų pagerbimo šventėje.
Ūkininkas P. Tamavičius suskaičiavo, kad turima žemė jam leidžia išlaikyti ne daugiau kaip 62 karves, todėl didinti karvių bandos jis nebeketina.
Laisvos žemės aplinkui jo turimas valdas daugiau nėra, o pirkti pašarus ar važiuoti šienauti toliau jam neapsimoka. Taigi, būtent tokiai melžiamų karvių bandai jis pastatė modernią karvidę. Šio pastato statybai vien medžiagoms įsigyti prireikė 300 tūkst. Lt. Medžiagoms pirkti ūkininkas pasinaudojo lengvatine 150 tūkst. Lt parama iš Kaimo paramos fondo.
Simboliška, kad prieš porą metų pradėti statybos darbai pabaigti šiemet, projektas įgyvendintas birželio 29 d., per ūkininko P. Tamavičiaus 60-metį. Taigi, jubiliejus buvo skirtas pastatui priduoti ir registruoti.
Gyvulių ūkio savininkas pasakojo, kad projektą Nacionalinei mokėjimo agentūrai pateikė 2011 m., jį patvirtino tik po metų. 2012-ųjų rudenį buvo pradėta karvidės statyba, o po dvejų metų išaugo naujutėlis, modernus pastatas, kurio bendra vertė pasiekė bemaž milijoną litų. Taip nutiko todėl, kad per tą laiką, kai buvo pateiktas ir patvirtintas projektas, medžiagų ir statybos darbų kainos išaugo dvigubai.
Nors projektas įgyvendintas, tačiau ūkininkas dar skaičiuoja darbus, kuriuos jam teks padaryti. Karvidėje dar reikia plytelėmis išklijuoti dvejų metrų aukščio sienas. Ūkininkas sakė sienas paruošiantis pats, o plytelėms išklijuoti teks samdyti gerai išmanantį meistrą.
P. Tamavičius atviravo, kad ūkyje netrūksta technikos, tačiau dar planuoja įsigyti pašarų dalytuvą, kuris tiksliai pagal receptūrą paruoštų šieną iš ritinių. Dar norėtų senąjį MTZ traktorių pakeisti naujesniu ir galingesniu.
Nuo ankstaus ryto iki vakaro ūkyje triūsiančiam gyvulių augintojui dar padeda trys samdomi darbininkai. P. Tamavičius su šypsena sakosi esąs universalus: kai reikia, jis yra zootechnikas ar veterinaras bei melžėjas, o kartais – ir mechanizatorius, statybininkas. Ir, žinoma, darbų vadovas.
Naujoje karvidėje bus melžiamos karvės, o senieji pastatai liks veislinei bandai, užtrūkusioms karvėms ir veršeliams auginti. Naujosios karvidės pagalbinėse patalpose bemaž viskas paruošta darbui. 62 karves pamelžti galės viena melžėja. Vienu metu bus melžiamos 5 karvės. Melžimo aparatus plaus automatizuotos linijos, rengiamos patalpos veterinarijai.
Modernus ūkininkas nevengia naujovių. Papildomai įsigijo įrenginį, kuris vandenį boileryje šildo nuo pieno šaldytuvo ( 2,5 tonos talpos) kompresoriaus – tai jam leis sutaupyti išlaidų karštam vandeniui, kurį naudoja pieno linijoms plauti, o žiemą – net patalpas šildyti.
Apsilankiusiems gyvulių augintojo Petro Tamavičiaus ūkyje akį džiugina ypatinga tvarka, prasidedanti nuo įvažiavimo į sodybą ir lydinti kiekviename žingsnyje.

Laima PUTRIUVIENĖ

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Tegul sklando Vydūno mintys tarp mūsų

Šią penktadienio pavakare prie Bitėnų (Pagėgių sav.) kapinių, kartais pavadinamų Mažosios Lietuvos panteonu, vartų susirinko būrelis žmonių. Jie iš M. Jankaus muziejaus, Rambyno regioninio parko, Pagėgių savivaldybės, Vydūno bibliotekos. Proga susirinkti – prieš 30 metų šioje smėlio kalnelio viršukalnėje amžinojo poilsio buvo paguldyti iš Vokietijos pargabenti garsiojo Vydūno (Vilhelmo Storosto) palaikai. Vydūno bibliotekos direktorė Milda Jašinskaitė-Jasevičienė, lyg atsiprašydama susirinkusiųjų, sakė, kad renginys nebus toks, kokį planavo dėl tądien ir naktį siautusios vėtros. Prieš žengiant per vartus į jaukias kapinaites, M.

Spalio 22-oji. Griežtesnė tvarka Šilutės prekybos centruose

Lietuvoje nuo spalio 22 d. dėl sparčiai plintančio COVID-19 įsigaliojo griežtesnė tvarka aptarnaujant pirkėjus prekybos centruose bei mažose parduotuvėse. Vienur aptarnauja tik turinčius galimybių pasą, kitur reguliuoja pirkėjų srautus pagal į parduotuvę įsinešamų krepšelių ar vežimėlių prekėms kiekį. Prekybos centre IKI Dariaus ir Girėno g., Šilutėje, veikiantis prekybos centras „Iki“ spalio 22 d. aptarnavo pirkėjus, tik gavusius su ištraukiama rankena didokus krepšius prekėms susidėti. Prie įėjimo į prekybos salę budinti centro darbuotoja pirkėjui primindavo, kad paimtų šį krepšį. Patogus, nes

Naktį audra talžė ir Šilutės rajoną

Jau spalio 21-oji, ketvirtadienis, su vėju ir dažnu lietumi neleido užmiršti Hidrometeorologijos tarnybos ir Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo tarnybos paviešintų ir net gyventojams išsiųstų pranešimų, kad bus audra, siautės stiprus vėjas. Šilutėje orai buvo keistai permainingi: štai Pagryniuose, Šilutės priemiestyje, stiprus vėjas plėšė medžių lapus, padange greitai slinko debesys, tai nušvisdavo saulė, tai staiga prapliupdavo lietus, o pavakare padangėje pasirodė vaivorykštės puslankis, greta – mažiau ryškus antras. Vėjas vis stiprėjo. Tačiau ir toks pabjuręs oras šalčio neatnešė. Naktis jau buvo

„Mano VMI“ jau galima rasti žemės mokesčio deklaracijas

žemės mokesčio

Klaipėdos apskrities valstybinė mokesčių inspekcija (Klaipėdos AVMI) informuoja, kad nuo spalio 21 d. privačios žemės savininkai prisijungę prie Mano VMI jau gali sužinoti mokėtiną žemės mokesčio sumą už 2021 m. ir iš karto ją apmokėti. VMI e. paslaugomis nesinaudojantieji žemės mokesčio deklaracijų sulauks paštu iki lapkričio pradžios. Žemės mokestį šiais metais reikia sumokėti iki lapkričio 15 d. Šilutės rajono savivaldybėje šiais metais žemės mokestis apskaičiuotas 11,5 tūkst. privačios žemės savininkų, kurie į savivaldybės biudžetą sumokės beveik 646,2 tūkst. eurų: apie

Taip pat skaitykite