Pervesta visa gyventojų skirta parama: 600 tūkst. ją skyrusių sulauks pranešimų

Šiemet gyventojai paramai skyrė rekordinę sumą – 29 mln. Eur. Valstybinė mokesčių inspekcija (VMI) informuoja, kad šešiems šimtams tūkstančių gyventojų bus išsiųsti informaciniai pranešimai apie jų pateiktų prašymų skirti dalį sumokėto pajamų mokesčio (GPM) paramai įvykdymą. Šį pranešimą galima peržiūrėti prisijungus prie Elektroninio deklaravimo sistemos (EDS), skiltyje „Pranešimai“.

„Didžioji dalis pranešimų jau pasiekė gavėjus, likusius planuojama išsiųsti iki savaitės pabaigos. Atkreipiame gyventojų dėmesį, kad gavus tokį pranešimą, imtis jokių papildomų veiksmų nereikia – tai žinia, kad šiemet ar ankstesniais laikotarpiais jų pateiktas prašymas buvo įgyvendintas, o atitinkama paramos suma apskaičiuota bei pervesta pasirinktam gavėjui (-ams)“, – teigia VMI viršininkės pavaduotojas Martynas Endrijaitis.

VMI atstovo teigimu, atkreipti dėmesį reiktų tik tais atvejais, kai gaunate pranešimą, kad pateiktas prašymas neįvykdytas. „Šiemet nepavyko įgyvendinti 32 tūkst. pateiktų prašymų, nes 11,5 tūkst. juos teikusių gyventojų laiku nedeklaravo pajamų. Dar 6,1 tūkst. gyventojų per mokestinį laikotarpį negavo apmokestinamųjų pajamų, nuo kurių galėtų būti skaičiuojama pajamų mokesčio dalis, o 5,3 tūkst. gyventojų nepašalino pajamų mokesčio deklaracijose esančių trūkumų arba nepateikė prašomų dokumentų“, – sako M. Endrijaitis primindamas, kad pranešimą apie pervestą jo paramą gavęs gyventojas, kuris yra įsitikinęs, jog per pastaruosius 5 metus neteikė prašymo skirti savo GPM dalies tam tikram gavėjui, turėtų apie tai informuoti VMI (paklausimu per Mano VMI, atvykus į aptarnavimo padalinį ar telefonu).

Šiemet 455 tūkst. gyventojų paramai skyrė rekordinę 29 mln. Eur sumą, išsami skirtos paramos statistika skelbiama VMI svetainėje. Paramą, kaip ir pernai, išsidalino beveik 23 tūkst. gavėjų (paramos gavėjai, meno kūrėjai, politinės partijos, profesinės sąjungos bei susivienijimai). Praėjusiais metais 484 tūkst. gyventojų paramai skyrė beveik 27,6 mln. eurų.

Šiemet nepavyko įvykdyti apie 8,7 tūkst. gyventojų prašymų, nes juose buvo nurodyti juridiniai asmenys, jau nebeturintys teisės gauti pajamų mokesčio dalies. Likusiems apie 500 gavėjų skirta 190 tūkst. eurų suma nepervesta, nes gavėjai nesusitvarkė su banko sąskaitomis susijusių klausimų arba nepateikė paramos gavimo bei panaudojimo ataskaitų.

Pranešimą spaudai parengė Valstybinė mokesčių inspekcija

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Rekomenduojami video

Visi naujausi straipsniai

Po vandeniu atsidūrusio Vilkyčių automobilių sporto komplekso šeimininkai skaičiuoja nuostolius

Šilutės rajone esantis Vilkyčių automobilių sporto kompleksas – vienintelė Lietuvoje trasa, kurioje jau daugelį metų vyksta Europos automobilių autokroso čempionato etapas. Šios varžybos suplanuotos ir šiemet. Jos vyks birželio 8-9 d. Tačiau organizatorių planus ramiai ruoštis varžyboms sujaukė gamta – dalis Vilkyčių automobilių sporto komplekso nukentėjo nuo potvynio. Kebeliuose, ant Veiviržo upės kranto 1987-ais metais Kazimiero Gudžiūno įkurtas automobilių sporto kompleksas kasmet sutraukia tūkstančius automobilių sporto gerbėjų. Čia per metus organizuojamos mažiausiai trejos tarptautinės automobilių kroso ir ralio kroso varžybos.

Bavarijos princas Luitpoldas papasakojo apie giminystės ryšius su Lietuva

Nedaugelis žino, kad Lietuvą ir Vokietijos Bavarijos žemę nuo seno sieja ypatingi santykiai. Istoriniai šaltiniai byloja apie garsiosios Vitelsbachų dinastijos giminystės ryšius su Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės (LDK) valdovų dinastijomis, Aukštutinės Bavarijos Ingolštato universitete studijavo ne vienas Lietuvos didikas, o ant ilgiausios pasaulyje Burghauzeno pilies vartų iki šiol puikuojasi herbas su Vyčio simboliu.   Glaudų Lietuvos ir didžiausios pagal plotą Vokietijos žemės ryšį patvirtina ir Jo Karališkoji Didenybė Bavarijos princas Luitpoldas. Praėjusiais metais jis lankėsi Lietuvoje, kur aptarė verslo klausimus ir

Katyčiuose rasta granata, Šilutėje – gaisras virtuvėje

Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamentas, Tauragės apskrities VPK praneša apie įvykius Šilutės rajone. Vasario 22 d. vakare Skvero g., Katyčiuose, rasta rankinė granata. Įvestas planas „Skydas“. Atvykę išminuotojai rastą rankinę granatą išsivežė. Vasario 21 d. per pietus ugniagesiai gelbėtojai gavo pranešimą apie gaisrą daugiabučiame name H. Zudermano gatvėje, Šilutėje. Pranešta, kad bute gaminant maistą užsidegė aliejus. Gaisro metu apdegė virtuvės baldai ir buitinė technika. Aprūko 30 m² lubų ir sienų. Nuo sausio 24 iki vasario 3 d. vyras, gim. 1986

To nebuvo dešimt metų! Dėl potvynio atidarytos Kauno hidroelektrinės pralaidos

Kauno HES

Kauno hidroelektrinėje (Kauno HE), kurią valdo „Ignitis gamyba“, pirmą kartą per daugiau nei 10 metų dėl potvynio buvo atidarytos pralaidos, kad iš Kauno HE tvenkinio būtų išleidžiamas perteklinis vanduo. Hidroelektrinės pralaidų atidarymas nors retas, bet įprastas procesas. Dažniausiai jis vykdomas tuomet, kai vandens debitas yra didesnis už debitą, kurį galima praleisti per hidroagregatus elektros energijos gamybos proceso metu.  Pralaida keletui dienų buvo atidaryta praėjusią savaitę. Paskutinį kartą dėl potvynio Kauno hidroelektrinės pralaida buvo pakelta 2013 m. Pasak „Ignitis gamybos“ gamybos

Taip pat skaitykite