Perspėjimas apie pavojingą meteorologinį reiškinį – kaitrą          

Lietuvos hidrometeorologijos tarnyba prie Aplinkos ministerijos įspėja, kad karščiai tęsiasi. Šiandien, rugpjūčio 24 d., aukščiausia oro temperatūra didesnėje šalies dalyje sieks 30-32 laipsnius karščio. Labai karštas bus ir ketvirtadienis, ir penktadienis.

Stichinis meteorologinis reiškinys kaitra,­ kai aukščiausia oro temperatūra pasiekia 30°C ir daugiau ir laikosi 3 dienas ar ilgiau iš eilės. Taip šį reiškinį apibrėžia Lietuvos hidrometeorologijos tarnyba.

Gali atsiliepti sveikatai

Karštis gali paveikti kiekvieno žmogaus sveikatą, bet ypač jautrūs yra kūdikiai ir vaikai iki 4 metų amžiaus, 65 metų amžiaus ir vyresni žmonės, asmenys, turintys antsvorio, dirbantys sunkų fizinį darbą, sergantys įvairiomis ligomis (endokrininės, inkstų, širdies ir kraujagyslių sistemų). Per karščius galima nukentėti dėl nudegimų, šilumos smūgio, saulės smūgio, hipoksijos (deguonies bado). Atsižvelgdami į tai, visuomenės sveikatos specialistai ragina nebūti abejingiems savo ir artimųjų sveikatai.

Šį perspėjimą paskelbė Sveikatos mokymo ir ligų prevencijos centras.

Karšta trečiadienį ir ketvirtadienį

Lietuvos hidrometeorologijos tarnyba paskelbė, kad rugpjūčio 24 d., trečiadienį, vėl bus karšta. Dangumi plauks reti debesys, dažnai lepins saulės spinduliai, tik vakariniuose rajonuose debesų bus šiek tiek daugiau. Popietę vakariniuose rajonuose kai kur trumpai palis, pagrūmos perkūnija. Vėjas pūs iš rytų, pietryčių, 5-10 m/s greičiu, tik vakariniuose rajonuose vėjas bus besikeičiančios krypties. Diena bus karšta, temperatūra kils iki 28-32°C, tik vakariniuose rajonuose kai kur bus 26-27°C.

Rugpjūčio 25 d., ketvirtadienį, naktį daugiau debesų telksis Vakarų ir Šiaurės Lietuvoje, čia vietomis trumpai palis, griaudės perkūnija. Šalies pietryčiuose vyraus mažai debesuoti ir sausi orai. Vėjas bus besikeičiančios krypties, pūs 4-9 m/s greičiu, per perkūniją kai kur gūsiai sieks 15-17 m/s. Naktis bus šilta ir tvanki, temperatūra pažemės iki 15-20 laipsnių. Ketvirtadienio dieną debesuotumas bus nepastovus, po pietų ir vakarop vietomis galimos trumpos liūtys su perkūnija, per perkūniją vėjo gūsiai kai kur sieks 15-17 m/s. Temperatūra kils iki 27-32 laipsnių karščio. Pūs nestiprus besikeičiančios krypties vėjas.

Rugpjūčio 26 d., penktadienį, vietomis trumpai palis, gali ir perkūnija sugriaudėti. Naktį vės iki 15-20, dieną kais iki 26-31 laipsnio.

Aplinkos apsaugos agentūra informuoja, kad rugpjūčio 22 d. kietųjų dalelių KD10 koncentracija viršijo paros ribinę vertę Vilniuje ir Kaune. Vyrauja nepalankios sąlygos teršalams sklaidytis, oro užterštumo lygis kietosiomis dalelėmis daugelyje miestų išliks aukštas. Prastos oro kokybės priežastys –  transporto ir pakeltoji tarša, statybos ir kelių remonto darbai miestuose, žemės ūkio darbai užmiestyje, teršalų pernaša iš kitų valstybių.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Kiek kišenpinigių duoti vaikams ir kaip jiems padėti suprasti pinigų vertę?

Įsibėgėjant mokslo metams tėvams kyla klausimas: kiek kišenpinigių duoti vaikui ir kaip jį išmokyti juos valdyti? Patarimais tėvams, kaip savo atžalas pamažu mokyti atsakingai elgtis su pinigais, dalijasi Edvinas Jurevičius, „Luminor“ banko mažmeninės bankininkystės vadovas. Nebūtina laukti problemos Norėdami išugdyti supratimą apie pinigų vertę, tėvai turėtų kuo anksčiau vaikams pradėti pasakoti apie kasdieninius pirkinius, patiriamas išlaidas ir jų dydį bei galimybes taupyti. Dviejų vaikų tėvas E. Jurevičius su savo dukra apie pinigus pradėjo kalbėti, kai jai buvo treji. Jis įsitikinęs,

Kas yra Reiki ir kaip juo užsiimti?

Reiki gydymo sistema gydymui naudoja universalią gyvybinės jėgos energiją. Perkeliant ir manipuliuojant savo prigimtinės energijos srautu į kito kūną, ši energija gali būti naudojama išgydyti tiesiogiai arba perkeliant kūrinį gaunantį subjektą į gilaus atsipalaidavimo ir saugumo būseną, kad jo kūnas galėtų išgydyti save. Teigiama, kad aukšto Reiki lygio specialisto gydomasis prisilietimas skleidžia šilumą, komfortą ir net dilgčiojimo pojūtį kūne. Kas yra Reiki? Reiki atsirado Japonijoje, nors viena iš dviejų šakų vadinama Vakarų Reiki ir dažniausiai praktikuojama JAV. Reiki yra japonų

Kada ir kodėl verta plauti automobilio variklį?

Švaros paslaugų ekspertai primena po kapotu besislepiančio variklio priežiūros svarbą – neplaunant jo didėja rizika laiku nepastebėti rimtų gedimų ir užbėgti jiems už akių, susidurti su aušinimo problemomis ir į saloną sklindančiais nemaloniais kvapais. Variklį rekomenduojama plauti bent kartą per dvejus metus važinėjant mieste arba 1-2 kartus per metus eksploatuojant automobilį žvyrkeliais. Nors automobilio variklis slepiasi po kapotu ir įprastai yra atidengiamas tik papildyti langų plovimo skysčiui, ant jo vis viena kaupiasi nešvarumai, kuriuos rekomenduojama šalinti. „Daugiausia purvo ir dulkių

Šilutiškius teis naujuose teismo rūmuose

Prieš mėnesį į rekonstruotą pastatą persikraustę Tauragės apylinkės teismo Šilutės rūmai surengė atidarymo iškilmes. Per šventę Tauragės apylinkės teismo pirmininkas Egidijus Mockaitis akcentavo, kad tai yra itin svarbus istorinis įvykis. Erdvesnes ir šiltesnes patalpas apžiūrėjo svečiai. Įkurtuvių proga Tauragės apylinkės teismo Šilutės rūmus pasveikino Lietuvos Aukščiausiojo Teismo pirmininkė Sigita Rudėnaitė. Sveikinimo žodį tarė Nacionalinės teismų administracijos direktoriaus pavaduotojas Antanas Jatkevčius, Klaipėdos apygardos teismo pirmininkas Marius Dobrovolskis, Šilutės r. savivaldybės meras Vytautas Laurinaitis. Simbolinį raktą nuo pastato įteikė uždarosios akcinės bendrovės

Taip pat skaitykite