Pernai Šilutės rajone sukčiai sugebėjo išvilioti 85 tūkst. eurų

Tauragės apskrities VPK praneša apie įvykius Šilutės rajone: dar vienas sukčiavimo atvejis.

Kovo 4 d. rytą į Šilutės r. PK kreipėsi vyras, gim. 2000 m., kuris pranešė, kad nuo 2022 m. gruodžio 22 d. iki 2023 m. birželio 11 d. nepažįstamas asmuo įtikino pranešėją investuoti į investavimo platformą ir apgaulės būdu iš jo išviliojo 11 790 eurų. Pradėtas ikiteisminis tyrimas.

Nuo 2023 m. lapkričio 19 d. iki gruodžio 16 d. Šilutės r. vaikinas, gim. 2002 m., pritaikydamas tuos pačius metodus, apgaule įgijo svetimą turtą – socialiniame tinkle dėjo skelbimus apie parduodamus kompiuterinius žaidimus, žaidimų kompiuterius ir taip iš asmenų įgijo 180 eurų. Pradėtas ikiteisminis tyrimas.

Sukčiai siautėja

Tauragės apskrities VPK Komunikacijos poskyrio vyr. specialistė Lina Banienė, atsakydama į pamarys.eu pateiktus klausimus apie sukčiavimą Šilutės rajone, pateikė tokią informaciją.

2023 m. Šilutės r. PK  registruotos 68 nusikalstamos veikos dėl sukčiavimo. Bendras nuostolis – 85 226 eurai. Pagrindinis sukčiavimo būdas – avansinis sukčiavimas, kai pirkėjai sumoka už prekę, tačiau jos negauna. Šiais metais jau užregistruotos 9 tokio pobūdžio nusikalstamos veikos. Pagrindiniai sukčiavimo būdai – investavimas, avansinis sumokėjimas.

2023 m. Pagėgių savivaldybėje užregistruota 10 nusikalstamų veikų. Bendras nuostolis – 6955 eurai.  Pagrindinis sukčiavimo būdas – avansinis sukčiavimas. Šiais metais registruotos dvi su sukčiavimu susijusios nusikalstamos veikos.

Pareigūnai ragina neprarasti budrumo. „Saugokitės siūlančių prekes ar paslaugas neįtikinamai mažomis kainomis, pasiskaitykite komentarus apie pardavėjais prisistatančius asmenis ir įsigyti siūlomą butą ar kitą turtą, venkite išankstinių mokėjimų nepažįstamiems ar menkai pažįstamiems asmenims, prieš tai nepažiūrėję pirkti ar nuomotis siūlomo buto. Jei vis dėlto pakliuvote į sukčių pinkles ar bent įtariate ketinimus sukčiauti – visada praneškite policijai bendruoju pagalbos telefonu 112.

Pabrėžiame, kad asmenys, vykdantys tokio pobūdžio nusikaltimus, nuolat tobulėja, keičia strategijas, pritaiko naujus būdus. Žmonės, kurie įpratę daug laiko praleisti socialinėse medijose, ten perka, parduoda bei ieško informacijos nesusimąstydami, kad gali būti lengvai apgauti.

Primename, kad „Facebook“ paskyrose dažnai galima rasti patrauklių pasiūlymų, tačiau būkite atsargūs, nepraraskite budrumo ir įtarumo!“

Mirties priežastys neskelbtinos

L. Banienės taip pat prašėme informacijos apie Šilutės rajone ir Pagėgių savivaldybės teritorijoje rastus mirusiųjų kūnus, tyrimų mirties priežasčiai nustatyti rezultatus. Gavome tokį atsakymą: „2023 m. Šilutės r. PK pareigūnai pradėjo 41 ikiteisminį tyrimą mirties priežasčiai nustatyti. Šiais metais pradėti 5 ikiteisminiai tyrimai. 2023 m. Pagėgių sav. pradėta 15 ikiteisminių tyrimų, šiais metais – 2. Dėl duomenų apsaugos asmenų mirties priežastys neskelbiamos“.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Rekomenduojami video

Visi naujausi straipsniai

Kokios SEO paslaugos gali būtų naudingos jūsų verslui?

Vienas pagrindinių lankytojų šaltinių daugumai svetainių yra Google paieškos sistema. Ieškodami informacijos, prekių, paslaugų, apžvalgų ar atsiliepimų, dauguma žmonių naudojasi būtent Google. Todėl nenuostabu, kad verslams ir kitiems svetainių savininkams SEO optimizavimas yra tapęs būtinybe. Tačiau kaip ir kitose internetinės rinkodaros srityse, tinkamas SEO optimizavimas reikalauja atitinkamų kompetencijų. Profesionalias SEO paslaugas rinktis geriausia, kai norima kompetentingai optimizuoti svetainę. Tačiau jei norima sutaupyti, SEO optimizavimo darbus galima atlikti ir savarankiškai. Tokiu atveju SEO paslaugos vis tiek gali praversti. Mat SEO optimizacijos

Policija praneša apie įvykius Šilutės rajone

Tauragės apskrities VPK praneša apie įvykius Šilutės rajone. Balandžio 11-os naktį namuose Traksėdžiuose vyras, gim. 1982 m., sukėlė fizinį skausmą moteriai, gim. 1989 m. Pradėtas ikiteisminis tyrimas. Balandžio 10 d. pavakare M. Jankaus g., Šilutėje, neblaivus (3,00 prom.) vyras, gim. 1976 m., sukėlė fizinį skausmą neblaiviai (2,34 prom.) moteriai, gim. 1970 m. Vyras sulaikytas. Pradėtas ikiteisminis tyrimas. Balandžio 10 d. prieš pietus Gluosnių g., Šilutėje, automobilio „Toyota Avensis Verso“ blaivus vairuotojas, gim. 1964 m., važiuodamas pagrindiniu keliu ir sukdamas į

Sveika mityba. Kas tai?

Balandžio 8-ąją Šilutės F. Bajoraičio viešosios bibliotekos Rusnės filiale vyko diskusija tema „Sveika mityba“, skirta Pasaulinei sveikatos dienai. Bibliotekoje lankėsi Šilutės visuomenės sveikatos biuro specialistas sveikos mitybos skatinimo srityje Paulius Paulauskas. Prisistatydamas jis paminėjo, kad yra kilęs iš Rusnės, todėl jam ypač malonu pabendrauti su šio krašto žmonėmis. Pokalbį mitybos tema specialistas pradėjo nuo maisto ir vandens svarbos žmogaus organizmui. Paulius Paulauskas pasakojo, kad svarbiausias žmogaus energijos šaltinis yra maistas, o vanduo yra svarbiausia terpė, palaikanti žmogaus gyvybę. Mityba ir

„Regitra“ primena: vežkitės dviračius be rūpesčių – užsisakykite tam skirtą lentelę

Šylant orams prasideda dviračių sezonas, todėl jei ir jūs susiruošėte savo vasaros poilsiui kartu gabentis dviračius, nepamirškite, kad jie neturėtų uždengti automobilio numerio ženklo. Vežkite dviračius be rūpesčių, turėdami „Regitros“ išduotą dviračių transportavimui skirtą numerio lentelę. Ji užtikrina, jog automobilis būtų lengvai identifikuojamas kelyje, atkartojant automobilio numerio ženklus. Šią lentelę galima užsisakyti tiesiog internetu. Dviračiai vis labiau populiarėja, tad nenuostabu, kad ir kelyje vis dažniau sutinkame keliautojus, kartu su savimi besivežančius ir dviračius. Vasaros kelionės dviračiais – malonus laisvalaikio leidimo

Taip pat skaitykite