Permainos Valstybinėje ligonių kasoje

Seimas pritarė Sveikatos draudimo įstatymo pakeitimams, kurie leis nuo 2025 m. liepos 1 d. Valstybinę ligonių kasą prie Sveikatos apsaugos ministerijos (VLK) ir penkias teritorines ligonių kasas sujungti į vieną juridinį vienetą. Taip pat priimtomis įstatymo pataisomis VLK direktoriui įtvirtinta teisė taikyti minimalias poveikio priemones gydymo įstaigoms, vaistinėms ir kitiems ūkio subjektams, pažeidusiems teisės aktus.

„Seimo priimti Sveikatos draudimo įstatymo pakeitimai leis Valstybinei ligonių kasai turėti svaresnių teisinių priemonių siekiant tvirtesnės pacientų apsaugos ir efektyvesnio Privalomojo sveikatos draudimo fondo lėšų panaudojimo. Tikimės, kad naujasis reglamentavimas padės, pirmiausia, prevenciškai užkirsti kelią įstaigoms neteisėtai prirašinėti paslaugas ir už tai gauti apmokėjimą, pelnytis iš pacientų, imant priemokas ir apmokestinant paslaugas, už kurias jau yra sumokėta, taip pat užtikrins paprastesnį ir sklandesnį neteisėtai panaudotų lėšų susigrąžinimą tiek pacientams, tiek fondui“, – sako VLK direktorius Gytis Bendorius.

Kitų metų liepą įsigaliosiančios Sveikatos draudimo įstatymo pataisos leis VLK vadovo sprendimu pateikti rašytinį nurodymą gydymo įstaigai, vaistinei ar kitam ūkio subjektui dėl įstatymų ir kitų teisės aktų pažeidimų bei įpareigoti grąžinti neteisėtai gautas Privalomojo sveikatos draudimo fondo lėšas. O tais atvejais, kai nusižengiama privalomuoju sveikatos draudimu apdrausto paciento teisei į nemokamas sveikatos priežiūros paslaugas, vaistus, medicinos pagalbos priemones ar medicinos priemones – neteisėtai paimtą mokestį grąžinti pacientui.

„Pasitikime savo sutarčių partneriais ir norime pabrėžti, kad didžioji dauguma jų paslaugas teikia sąžiningai ir stengiasi dirbti vienodomis konkurencijos sąlygomis. Taigi įstatymo pataisomis įtvirtintos tik minimalios poveikio priemonės, skatinančios visas įstaigas elgtis sąžiningai, atgrasančios nuo galimybės piktnaudžiauti Privalomojo sveikatos draudimo fondo lėšomis ir leidžiančios ligonių kasoms apginti pacientų teisę gauti mokesčių mokėtojų jau apmokėtas ir valstybės laiduojamas sveikatos priežiūros paslaugas. Mažareikšmiams ar dėl žmogiškosios klaidos atsiradusiems pažeidimams poveikio priemonės nebus taikomos“, – atkreipia dėmesį G. Bendorius.

VLK direktoriaus sprendimai galės būti skundžiami administracinių bylų teisenos įstatymo nustatyta tvarka, tačiau primenama, jog apskundimas nesustabdo sprendimų vykdymo.

VLK inf.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Rekomenduojami video

Visi naujausi straipsniai

Atnaujinta prie Šilutės ligoninės stovinti skulptūra „Pūga“

Šilutės rajono savivaldybė savo naujienose skelbia, kad Savivaldybės  lėšomis atnaujinta istorinė skulptūra „Pūga“, stovinti prie Šilutės ligoninės.  Priminsime ne kartą „Pamaryje“ aprašytą istoriją: šis paminklas skirtas Natkiškių kaimo (dabar Pagėgių sav.) medicinos felčerei Zosei Petraitienei, kuri, vykdama pas gimdyvę, 1982 m. sausio 6 d. žuvo siautėjant stipriai pūgai. Po penkerių metų priešais Šilutės ligoninę buvo atidengta skulptūra „Pūga“ (skulptorius Antanas Šnaras, architektas Petras Lapė). 1994 metais Natkiškiuose, kurių apylinkėse ir įvyko nelaimė, Z. Petraitienės vardu pavadinta mokykla. Z. Petraitienė jaunystėje

Laukuose nuiminėjate derlių. Neparsineškite į ūkį afrikinio kiaulių maro

Prasidėjus grūdų derliaus nuėmimo darbams, Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba (VMVT) ragina ūkininkus laikytis biosaugos ir iš laukų neparsinešti į savo ūkį afrikinio kiaulių maro (AKM). VMVT specialistai įspėja, kad tuose pačiuose laukuose gali būti vaikščioję AKM užsikrėtę šernai. Jie galėjo užkrėsti nuimamą derlių, šiaudus, žolę ir pan.  Siekiant apsisaugoti nuo viruso plitimo, privaloma visas į ūkį grįžtančias transporto priemones dezinfekuoti. Kokiais grūdais šerti kiaules? Specialistai primena, kad šerti kiaules šių metų derliaus grūdais galima tik juos išlaikius 60 dienų. 

Brangs komunalinės atliekos

Šilutės rajono savivaldybės taryba posėdyje planuoja svarstyti didesnius įkainius už komunalinių atliekų surinkimą ir tvarkymą. Siūloma pakeisti Šilutės r. savivaldybės tarybos 2021 m. gruodžio 16 d. sprendimo „Dėl Šilutės rajono savivaldybės vietinės rinkliavos už komunalinių atliekų surinkimą iš atliekų turėtojų ir atliekų tvarkymą nuostatų patvirtinimo“ 1 punktu patvirtintų nuostatų 1 priedą. Su UAB „Ecorevice“ 2024 m. sausio 8 d. sudaryta viešojo pirkimo sutartis, kuri įsigaliojo 2024 m. balandžio 15 d. Pagal sutarties sąlygas pasikeitė atliekamų paslaugų kaina. Padidėjo metinė pastoviosios

Gėlių puokštės iš Ramunių gatvės  

Kur šiandien žmonės dažniausiai susipažįsta? Teisingai – internete. Pamačiusi, kokias gražias gėlių puokštes kuria usėniškė Vaida Breiterienė, nusprendžiau susipažinti. Tai buvo dar pavasarį. Akis patraukė puokštė su senoviniais kaimiškais baltais narcizais ir panorau jų pasimerkti. Ilgai netruko ir gėlės jau puikavosi vazoje mūsų namuose, skleisdamos nuostabų aromatą.Tuo labiau džiaugiausi, kad pavyko pamaloninti į renginį bibliotekoje atvykusias viešnias iš Kauno. Žiedai pievose ir prie namų Dienas leisti tarp savo auginamų, laukuose ir pievose skinamų gėlių Vaida pradėjo išėjusi iš darbo. Prie

Taip pat skaitykite