Perka dyzelinius, bet mąsto apie dujomis ar elektra varomus autobusus

Šilutės autobusų parkas atsinaujina. Numatoma pirkti apie 11 autobusų, pagamintų 2007-2011 metais. Pirmieji 4 mikroautobusai jau nupirkti ir vežioja keleivius. Per artimiausius 5 metus tikimasi įsigyti visiškai naujų šiuolaikinių dujomis arba elektra varomų autobusų.

Pirkimams pradėjo rengtis pernai
Praėjusių metų spalį Šilutės r. savivaldybės administracijos direktorius Sigitas Šeputis pasirašė įsakymą, leidžiantį UAB Šilutės autobusų parkui įsigyti autobusų (1 autobusą apie 50 vietų, 2 autobusus apie 20 vietų, 5-6 autobusus iki 30 vietų), kurių bendra įsigijimo vertė neviršytų 1,2 mln. tuomet dar litų.

Pirmieji Šilutės autobusų parką pasiekė ir į maršrutus išriedėjo 2007-2009 m. pagaminti mikroautobusai „Mercedes Sprinter“, galintys vežti 21 keleivį.

Beveik 70 tūkst. žmonių kas mėnesį pervežanti bendrovė turi per 40 autobusų, iš kurių 37 dar gali važiuoti. Seniausias „Mercedes“, pagamintas 1975 metais, naujausieji – 2001 metų laidos. Vien Šilutės autobusų parke ši technika spėjo nuriedėti po kelis milijonus kilometrų. Direktoriaus teigimu,vidutinė autobuso rida iki didesnių gedimų pradžios paprastai būna apie 1,5 milijono km. Šilutės autobusų parko direktorius Artūras Stonkus sakė, kad gavus Savivaldybės administracijos direktoriaus leidimą, įsigyti naujų autobusų nebuvo lengva. Teko ilgai derėtis su bankais, nes jie neskubėjo skolinti palankiomis sąlygomis įmonei, kuri turi nemažai skolų ir dar skolinga savo darbuotojams. Pagaliau pavyko gauti 300 tūkstančių eurų paskolą penkeriems metams, prie kurios 20 procentų (60 tūkstančių eurų) turi prisidėti pats Šilutės autobusų parkas. Tokiu būdu autobusams įsigyti skirta 360 tūkst. eurų ir ši suma nežymiai didesnė už Savivaldybės administracijos pernai numatytą 1,2 milijono litų (apie 345 tūkstančius eurų).
Penki mikroautobusai
Atsižvelgiant į poreikius, nupirkti 5 mikroautobusai „Mercedes Sprinter“ su 13-14 sėdimų vietų. Jie pagaminti 2007-2009 metais ir nuriedėję iki 300 tūkst. km. Keturi iš jų jau važinėja numatytais maršrutais, dar vieno laukiama už poros savaičių. Kartu su stovimomis vietomis, šie mikroautobusai gali vežti iki 21 keleivio.
Pasak autobusų parko direktoriaus, iš patirties galima spėti, kad šie autobusai be didesnių gedimų sugebės nuriedėti dar apie pusę milijono kilometrų. Kol kas nauju pirkiniu visi patenkinti. Eksploatacijos išlaidos sumažėjo, keleiviai telpa, o važiavimo komfortas padidėjo, nes nauji autobusai patogesni, be to visuose juose sumontuota oro kondicionavimo įranga.

UAB Šilutės autobusų parko direktoriaus Artūro Stonkaus teigimu, jau laikas pradėti mąstyti apie modernius elektra arba gamtinėmis dujomis varomus autobusus.

Netrukus numatoma įsigyti ir didesnių autobusų. Gruodį į Šilutę turėtų parriedėti 5 MAN autobusai, galėsiantys vežti po 30 keleivių. Brangiausias autobusų parko pirkinys – 2011 m. pagamintas 49 vietų turistinis autobusas MAN, atitinkantis „Euro-5“ ekologinius reikalavimus. Įmonės direktorius A. Stonkus sakė, kad gana naują ir brangų autobusą teko pirkti todėl, kad dėl aplinkosaugos reikalavimų senesnių autobusų nebeįleidžia į daugelį Europos miestų.
Dujos ar elektra?
A. Stonkaus žiniomis, iki 2020 metų, remiant ES, atsiras galimybė įsigyti moderniausių ir ekologiškiausių autobusų. Benzininių rusiškų LAZ pavyko atsikratyti dar prieš 20 metų, įsigijus dėvėtų dyzelinių vakarietiškų autobusų, o dabar pamažu baigiasi ir dyzelinių autobusų era. Perspektyviausi – gamtinėmis dujomis varomi hibridiniai arba visiškai elektriniai autobusai. Jau dabar mąstoma, kokius rinktis. Tai svarbus sprendimas, nes kol kas Šilutės autobusų parkas neturi nei gamtinių dujų pylimo kolonėlės, nei akumuliatorių krovimo stotelės.
Įrengti dujų pilstymo kolonėlę, nuolat atsivežant dujų cisternomis, atsieitų apie milijoną eurų. Akumuliatorių krovimo stotelė – pigesnė, tačiau neaišku, kiek vienu pakrovimu galėtų nuvažiuoti elektrinis autobusas. Patys elektriniai autobusai dar tik žengia į rinką. Tokius jau gamina lenkai ir rengiasi pradėti gaminti švedai. Būtų optimalu, kad vienu pakrovimu autobusas galėtų nuvažiuoti apie 150 km, pavyzdžiui, iki Tauragės ir atgal.
Nežinia kur iškels, jei iškels…
Ne pirmus metus kalbama apie Šilutės autobusų parko iškėlimą iš centrinės miesto dalies ir apie autobusų stoties sujungimą su Šilutės geležinkelio stotimi. Pasak A. Stonkaus, apie iškėlimą nemažai kalbėta iki ekonominės krizės, tada planuota įmonę perkelti į priemiestį, ties UAB „Velka“ arba kažkur ties UAB „Šilutės melioracija“.
Autobusų stoties vietoje turėjo atsirasti prekybos centras, kaip padaryta Klaipėdoje, Skuode, Tauragėje ir kitur. Planus nusinešė krizė – viskas liko savo vietose.
„Nors krizė jau baigėsi, kol kas apie autobusų stoties ir autobusų parko perkėlimą nieko nebegirdėti“, – sakė UAB Šilutės autobusų parko direktorius Artūras Stonkus.

Vaidotas VILKAS

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Tegul sklando Vydūno mintys tarp mūsų

Šią penktadienio pavakare prie Bitėnų (Pagėgių sav.) kapinių, kartais pavadinamų Mažosios Lietuvos panteonu, vartų susirinko būrelis žmonių. Jie iš M. Jankaus muziejaus, Rambyno regioninio parko, Pagėgių savivaldybės, Vydūno bibliotekos. Proga susirinkti – prieš 30 metų šioje smėlio kalnelio viršukalnėje amžinojo poilsio buvo paguldyti iš Vokietijos pargabenti garsiojo Vydūno (Vilhelmo Storosto) palaikai. Vydūno bibliotekos direktorė Milda Jašinskaitė-Jasevičienė, lyg atsiprašydama susirinkusiųjų, sakė, kad renginys nebus toks, kokį planavo dėl tądien ir naktį siautusios vėtros. Prieš žengiant per vartus į jaukias kapinaites, M.

Spalio 22-oji. Griežtesnė tvarka Šilutės prekybos centruose

Lietuvoje nuo spalio 22 d. dėl sparčiai plintančio COVID-19 įsigaliojo griežtesnė tvarka aptarnaujant pirkėjus prekybos centruose bei mažose parduotuvėse. Vienur aptarnauja tik turinčius galimybių pasą, kitur reguliuoja pirkėjų srautus pagal į parduotuvę įsinešamų krepšelių ar vežimėlių prekėms kiekį. Prekybos centre IKI Dariaus ir Girėno g., Šilutėje, veikiantis prekybos centras „Iki“ spalio 22 d. aptarnavo pirkėjus, tik gavusius su ištraukiama rankena didokus krepšius prekėms susidėti. Prie įėjimo į prekybos salę budinti centro darbuotoja pirkėjui primindavo, kad paimtų šį krepšį. Patogus, nes

Naktį audra talžė ir Šilutės rajoną

Jau spalio 21-oji, ketvirtadienis, su vėju ir dažnu lietumi neleido užmiršti Hidrometeorologijos tarnybos ir Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo tarnybos paviešintų ir net gyventojams išsiųstų pranešimų, kad bus audra, siautės stiprus vėjas. Šilutėje orai buvo keistai permainingi: štai Pagryniuose, Šilutės priemiestyje, stiprus vėjas plėšė medžių lapus, padange greitai slinko debesys, tai nušvisdavo saulė, tai staiga prapliupdavo lietus, o pavakare padangėje pasirodė vaivorykštės puslankis, greta – mažiau ryškus antras. Vėjas vis stiprėjo. Tačiau ir toks pabjuręs oras šalčio neatnešė. Naktis jau buvo

„Mano VMI“ jau galima rasti žemės mokesčio deklaracijas

žemės mokesčio

Klaipėdos apskrities valstybinė mokesčių inspekcija (Klaipėdos AVMI) informuoja, kad nuo spalio 21 d. privačios žemės savininkai prisijungę prie Mano VMI jau gali sužinoti mokėtiną žemės mokesčio sumą už 2021 m. ir iš karto ją apmokėti. VMI e. paslaugomis nesinaudojantieji žemės mokesčio deklaracijų sulauks paštu iki lapkričio pradžios. Žemės mokestį šiais metais reikia sumokėti iki lapkričio 15 d. Šilutės rajono savivaldybėje šiais metais žemės mokestis apskaičiuotas 11,5 tūkst. privačios žemės savininkų, kurie į savivaldybės biudžetą sumokės beveik 646,2 tūkst. eurų: apie

Taip pat skaitykite