Per karantiną vandens suvartota mažiau

   Apie UAB „Šilutės vandenys“

  • Šilutės miesto valymo įrenginių pajėgumas – 10 400 kubinių metrų per parą, kitose gyvenvietėse – nuo 30 iki 250 kubinių metrų per parą.
  • Šiuo metu bendrovė eksploatuoja 47 vandenvietes, kuriuose yra 65 vandens išgavimo gręžiniai. Vanduo išgaunamas iš 80-140 m gylio gręžinių.
  • 2011 – 2015 m. įrengti ir pradėti eksploatuoti šeši vandens gerinimo įrenginiai – Laučių, Inkaklių, Saugų, Gorainių, Pašyšių, Vilkyčių ir Kintų gyvenvietėse. Kitose vandenvietės išgaunamas vanduo atitinka Higienos normų reikalavimus. Bendrovė eksploatuoja 301 km vandens tinklų, 206,6 km – nuotekų tinklų, apie 40 km – lietaus nuotekų tinklų.
  • Turi 15 valymo įrenginių, kurie per metus išvalo vidutiniškai apie 2500 tūkst. kubinių metrų nuotekų. Eksploatuoja 75 nuotekų perpumpavimo stotis.

 

Šilutės rajono savivaldybės uždaroji akcinė bendrovė „Šilutės vandenys“ valdo aukščiau aprašytą ūkį. Vandens tiekimas ir nuotekų valymas rajono ūkyje išsiskiria ne tik svarba kiekvienam gyventojui, bet ir dėmesiu aplinkos saugojimui, taršos mažinimui.

Kaip sekasi per pandemiją?

Dėl COVID-19 plitimo daugelis gyventojų dirbo iš namų nuotoliniu būdu, taip pat nuotoliniu būdu vyko ir mokinių mokymas, duris užvėrė kavinės, valgyklos, restoranai, viešbučiai… Sumenko vandens poreikiai ir įstaigose, įmonėse, nes beveik pusę 2020 metų šeimos gyveno namuose, verslai buvo sustabdyti.

Anot UAB „Šilutės vandenys“ direktoriaus Alfredo Markvaldo, klaidinga manyti, kad vandens suvartota daugiau. „Priešingai, pernai vandens suvartota net mažiau nei įprasta. Stebėjomės tuo, tikrinome. Manau, kad gyventojai labiau taupė. Duomenys rodo, kad gyventojai suvartojo gal 5 procentais daugiau vandens, o bendras vandens suvartojimas sumažėjo. Buvo uždarytos viešojo maitinimo įmonės, ne maistu prekiaujančios parduotuvės, smulkūs ir vidutiniai verslininkai visai nedirbo, įvairių įmonių, įstaigų, organizacijų darbuotojai neretai dirbo nuotoliniu būdu iš namų“, – sakė A. Markvaldas. Jis priminė, jog įmonei praėjusieji metai buvo geri, gauta beveik 80 tūkst. Eur pelno.

Už vandenį ir nuotekas gyventojai moka tvarkingai, tam turi įtakos ir nuoseklus „Šilutės vandenų“ specialistų dėmesys, kontrolė: „Dėmesys toks, kad skolingų gyventojų nebeliko…“

Įprasta, kad trys Savivaldybės įmonės – „Šilutės vandenų“ bendrovė, Šilutės autobusų parkas, UAB „Šilutės šilumos tinklai“ – pavasarį pateikia Savivaldybei praėjusių metų veiklos ataskaitas, kurias svarsto Savivaldybės taryba. Tad galutinius ir tikslius „Šilutės vandenų“ rezultatus, išvysime ataskaitoje. Apie tai informuosime vėliau.

pamarys.eu inf.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Tegul sklando Vydūno mintys tarp mūsų

Šią penktadienio pavakare prie Bitėnų (Pagėgių sav.) kapinių, kartais pavadinamų Mažosios Lietuvos panteonu, vartų susirinko būrelis žmonių. Jie iš M. Jankaus muziejaus, Rambyno regioninio parko, Pagėgių savivaldybės, Vydūno bibliotekos. Proga susirinkti – prieš 30 metų šioje smėlio kalnelio viršukalnėje amžinojo poilsio buvo paguldyti iš Vokietijos pargabenti garsiojo Vydūno (Vilhelmo Storosto) palaikai. Vydūno bibliotekos direktorė Milda Jašinskaitė-Jasevičienė, lyg atsiprašydama susirinkusiųjų, sakė, kad renginys nebus toks, kokį planavo dėl tądien ir naktį siautusios vėtros. Prieš žengiant per vartus į jaukias kapinaites, M.

Spalio 22-oji. Griežtesnė tvarka Šilutės prekybos centruose

Lietuvoje nuo spalio 22 d. dėl sparčiai plintančio COVID-19 įsigaliojo griežtesnė tvarka aptarnaujant pirkėjus prekybos centruose bei mažose parduotuvėse. Vienur aptarnauja tik turinčius galimybių pasą, kitur reguliuoja pirkėjų srautus pagal į parduotuvę įsinešamų krepšelių ar vežimėlių prekėms kiekį. Prekybos centre IKI Dariaus ir Girėno g., Šilutėje, veikiantis prekybos centras „Iki“ spalio 22 d. aptarnavo pirkėjus, tik gavusius su ištraukiama rankena didokus krepšius prekėms susidėti. Prie įėjimo į prekybos salę budinti centro darbuotoja pirkėjui primindavo, kad paimtų šį krepšį. Patogus, nes

Naktį audra talžė ir Šilutės rajoną

Jau spalio 21-oji, ketvirtadienis, su vėju ir dažnu lietumi neleido užmiršti Hidrometeorologijos tarnybos ir Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo tarnybos paviešintų ir net gyventojams išsiųstų pranešimų, kad bus audra, siautės stiprus vėjas. Šilutėje orai buvo keistai permainingi: štai Pagryniuose, Šilutės priemiestyje, stiprus vėjas plėšė medžių lapus, padange greitai slinko debesys, tai nušvisdavo saulė, tai staiga prapliupdavo lietus, o pavakare padangėje pasirodė vaivorykštės puslankis, greta – mažiau ryškus antras. Vėjas vis stiprėjo. Tačiau ir toks pabjuręs oras šalčio neatnešė. Naktis jau buvo

„Mano VMI“ jau galima rasti žemės mokesčio deklaracijas

žemės mokesčio

Klaipėdos apskrities valstybinė mokesčių inspekcija (Klaipėdos AVMI) informuoja, kad nuo spalio 21 d. privačios žemės savininkai prisijungę prie Mano VMI jau gali sužinoti mokėtiną žemės mokesčio sumą už 2021 m. ir iš karto ją apmokėti. VMI e. paslaugomis nesinaudojantieji žemės mokesčio deklaracijų sulauks paštu iki lapkričio pradžios. Žemės mokestį šiais metais reikia sumokėti iki lapkričio 15 d. Šilutės rajono savivaldybėje šiais metais žemės mokestis apskaičiuotas 11,5 tūkst. privačios žemės savininkų, kurie į savivaldybės biudžetą sumokės beveik 646,2 tūkst. eurų: apie

Taip pat skaitykite