Per karantiną vandens suvartota mažiau

   Apie UAB „Šilutės vandenys“

  • Šilutės miesto valymo įrenginių pajėgumas – 10 400 kubinių metrų per parą, kitose gyvenvietėse – nuo 30 iki 250 kubinių metrų per parą.
  • Šiuo metu bendrovė eksploatuoja 47 vandenvietes, kuriuose yra 65 vandens išgavimo gręžiniai. Vanduo išgaunamas iš 80-140 m gylio gręžinių.
  • 2011 – 2015 m. įrengti ir pradėti eksploatuoti šeši vandens gerinimo įrenginiai – Laučių, Inkaklių, Saugų, Gorainių, Pašyšių, Vilkyčių ir Kintų gyvenvietėse. Kitose vandenvietės išgaunamas vanduo atitinka Higienos normų reikalavimus. Bendrovė eksploatuoja 301 km vandens tinklų, 206,6 km – nuotekų tinklų, apie 40 km – lietaus nuotekų tinklų.
  • Turi 15 valymo įrenginių, kurie per metus išvalo vidutiniškai apie 2500 tūkst. kubinių metrų nuotekų. Eksploatuoja 75 nuotekų perpumpavimo stotis.

 

Šilutės rajono savivaldybės uždaroji akcinė bendrovė „Šilutės vandenys“ valdo aukščiau aprašytą ūkį. Vandens tiekimas ir nuotekų valymas rajono ūkyje išsiskiria ne tik svarba kiekvienam gyventojui, bet ir dėmesiu aplinkos saugojimui, taršos mažinimui.

Kaip sekasi per pandemiją?

Dėl COVID-19 plitimo daugelis gyventojų dirbo iš namų nuotoliniu būdu, taip pat nuotoliniu būdu vyko ir mokinių mokymas, duris užvėrė kavinės, valgyklos, restoranai, viešbučiai… Sumenko vandens poreikiai ir įstaigose, įmonėse, nes beveik pusę 2020 metų šeimos gyveno namuose, verslai buvo sustabdyti.

Anot UAB „Šilutės vandenys“ direktoriaus Alfredo Markvaldo, klaidinga manyti, kad vandens suvartota daugiau. „Priešingai, pernai vandens suvartota net mažiau nei įprasta. Stebėjomės tuo, tikrinome. Manau, kad gyventojai labiau taupė. Duomenys rodo, kad gyventojai suvartojo gal 5 procentais daugiau vandens, o bendras vandens suvartojimas sumažėjo. Buvo uždarytos viešojo maitinimo įmonės, ne maistu prekiaujančios parduotuvės, smulkūs ir vidutiniai verslininkai visai nedirbo, įvairių įmonių, įstaigų, organizacijų darbuotojai neretai dirbo nuotoliniu būdu iš namų“, – sakė A. Markvaldas. Jis priminė, jog įmonei praėjusieji metai buvo geri, gauta beveik 80 tūkst. Eur pelno.

Už vandenį ir nuotekas gyventojai moka tvarkingai, tam turi įtakos ir nuoseklus „Šilutės vandenų“ specialistų dėmesys, kontrolė: „Dėmesys toks, kad skolingų gyventojų nebeliko…“

Įprasta, kad trys Savivaldybės įmonės – „Šilutės vandenų“ bendrovė, Šilutės autobusų parkas, UAB „Šilutės šilumos tinklai“ – pavasarį pateikia Savivaldybei praėjusių metų veiklos ataskaitas, kurias svarsto Savivaldybės taryba. Tad galutinius ir tikslius „Šilutės vandenų“ rezultatus, išvysime ataskaitoje. Apie tai informuosime vėliau.

pamarys.eu inf.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Ir šią savaitę sinoptikai žada lietaus, o šilumos – iki 25 laipsnių

Ši savaitė ir Šilutės krašte prasidėjo vis su lietumi, netrūko saulės ir vėjo. Tačiau karščių jau nebėra. Pirmadienį, rugpjūčio 2 d., itin drėgnus orus atnešęs ciklonas po truputį keliavo šiaurinių platumų link. Buvo ir lietaus, tačiau negausiai, o šilumos irgi netrūko. Rugpjūčio 3-ios, antradienio, naktį vietomis trumpas lietus, kai kur galima perkūnija. Vėjas pietvakarių, vakarų, pajūryje – šiaurės vakarų 7-12 m/s, pajūryje gūsiai 15-17 m/s. Žemiausia temperatūra 10-15, pajūryje 16-18 laipsnių. Dieną daug kur trumpas lietus, vietomis su perkūnija. Vėjas

Jau pradeda žydėti rykštenės: skinkite negailėdami

Pievos ir patvoriai jau geltonuoja – pradeda žydėti rykštenės. Jos mėgstamos dėl ryškios spalvos, be to, ilgai laikosi pamerktos. Aplinkosaugininkai ragina šį invazinį augalą skinti kad ir glėbiais – taip sumažinsime jo paplitimą. Tačiau įspėja nuvytusių žiedynų nemesti kur pakliuvo, tik į kompostavimo įrenginius ar žaliųjų atliekų aikšteles, kad nepaplistų sėklos. Į Lietuvos invazinių rūšių sąrašą šiuo metu įtrauktos trys rykštenių rūšys: kanadinė rykštenė, aukštoji rykštenė ir didžioji (vėlyvoji) rykštenė.Jos pradeda žydėti apie vasaros vidurį, o baigia rudenį. Visos jos

Pagerbkite tikrą Mokytoją – teikite kandidatūras „Metų mokytojo“ premijai gauti

Šilutės rajono savivaldybės taryba priėmė sprendimą įsteigti „Metų mokytojo“ nominaciją. Galbūt nėra svarbiausia dovana, piniginė premija. Svarbiausia, kad krašto bendruomenei suteikta proga iš geriausių mokytojų pasiūlyti kandidatūras ir švęsti, džiaugtis per iškilmes, kai bus pagerbiamas „Metų mokytojas“. Savivaldybė, kviesdama teikti kandidatūras, interneto svetainėje tikina neabejojanti, kad jūsų mokykloje yra tas išskirtinis – pilietiškas, inovatyvus, jaunąją kartą įkvėpti gebantis, kolegas motyvuojantis ir bendruomenę buriantis Mokytojas. Jei taip – kviečiame jį nominuoti, užpildant nustatytos formos rekomendaciją, kartu pateikiant kandidato sutikimą dėl asmens

Pratęsiamas išlaidų kompensavimo prašymų teikimo terminas nedidelių saulės elektrinių įsigijimui

Lietuvos Respublikos energetikos ministerija, siekdama užtikrinti sklandų išlaidų kompensavimo, nedidelių, iki 10 KW galios saulės elektrinių įsigijimui iš elektrinių parkų procesą, pratęsė išlaidų kompensavimo prašymų teikimo terminą dviem mėnesiams iki 2021 metų rugsėjo 30 d. Įgyvendinimo terminas pratęstas pareiškėjams 2020 m. liepos mėn. teikusiems paraiškas kompensacinei išmokai pagal priemonę „AIE namų ūkiams (įsigijimas iš elektrinių parkų)“ gauti. Sprendimas buvo priimtas, atsižvelgiant į gausų pateiktų paraiškų skaičių ir karantino metu sulėtėjusį reikalingų dokumentų tvarkymo procesą, neigiamą COVID-19 pandemijos poveikį elektrinių parkų

Taip pat skaitykite