Per 4 mėnesius sporto ir sveikatingumo centre „Oazis“ ištirpo 55 kilogramai

Kiekvienas turime savų tikslų – vieni verslo, kiti kūrybinių. Siekiantiems tikslo prireikia kantrybės, užsispyrimo, valios. Šių savybių ypač nestokoja sportininkai, stovintys ant aukščiausių pakylų. Jie žino, kiek sūraus prakaito tenka išlieti, kol pasiekiamas norimas rezultatas. Tą patyrė ir Martynas Norbutas, sportuojantis sporto ir sveikatingumo centre „Oazis“.

Dabar Martynas jaučiasi kur kas geriau.

Dabar Martynas jaučiasi kur kas geriau.

Viršsvoris – amžiaus rykštė
Viršsvoris – mūsų amžiaus rykštė. Ne tik dailiosios lyties atstovės su nerimu apžiūrinėja save iš visų pusių. Ta pati rykštė plaka ir vyrus. Nerimą kelia ir vaikai. Pastebima, kad mokykloje kasmet daugėja vaikų, turinčių viršsvorį, be to, jie vis vangiau laisvalaikiui renkasi sportą, judėjimą, o mieliau sėdi prie kompiuterių. Neretai turintys viršsvorį ieško mistinių dietų ar laukia tikėdamiesi, gal kas išras stebuklingą tabletę, padėsiančią lieknėti. Nusprendę sportuoti renkasi sporto klubus, išklauso trenerių patarimų, prakaituoja prie treniruoklių, tačiau dažnai, nesulaukę greitai norimo rezultato, grįžta prie ankstesnės gyvensenos, teisindamiesi, kad gyvena tik kartą, tad norisi ir skaniai pavalgyti. Ir valgo, ilsisi prie televizoriaus ar bendrauja, socialiniuose tinklapiuose postringauja apie viską, net apie sportą.
Sporto ir sveikatingumo centro „Oazis“ vadovas Mindaugas Vilkas papasakojo priešingą pavyzdį, kaip dar 20 metų neturintis vaikinas, nusprendęs atsisakyti viršsvorio, pasiekė užsibrėžtą tikslą – „atsikratė“ 55 kilogramų. Rezultatą pasiekė per 4 mėnesius.
Padėjo atsikratyti viršsvorio
Martynas Norbutas išsiskyrė iš savo bendraamžių jau vaikystėje. Visada turėjo viršsvorio. Valgė, kaip ir kiti, bet svoris augo kartu su metais. Medikai ligos nerado, kaltino lėtą medžiagų apykaitą. Martynas nebuvo nei tinginys, nei uolus sportininkas, kaip ir daugelis, mėgo įvairius žaidimus, ypač žaisti tinklinį. Vis pamąstydavo apie sporto klubą. Lemiamą postūmį davė draugė, pakvietusi sportuoti drauge. „Įkyrėjo gyventi su viršsvoriu“, – atvirai prisipažįsta Martynas, netrukus švęsiantis dvidešimtmetį.
Tikslą gyventi be viršsvorio vaikinui įgyvendinti padėjo sporto ir sveikatingumo centro „Oazis“ treneris Marijus Orentas. Jis nė sekundei nesuabejojo, kad Martynui pavyks. Parengė programą, patarė, kokius papildus naudoti. „Oazio“ vadovas Mindaugas Vilkas patarė, kaip maitintis. Tokių patarimų sulaukia kiekvienas sportuojantis „Oazis“ centre.
„Buvau pasiryžęs, ėjau, dariau ir nieko negalvojau. Kai nesuki galvos, daugiau laiko lieka dirbti“, – sako Martynas. Ir jam pavyko. Pradėjo sportuoti pernai, gruodžio 4 dieną. Kasdien po porą valandų. Kiekvieną dieną atvažiuodavo iš Ciparių kaimo (Žemaičių Naumiesčio sen.), kur jis gyvena ir padeda ūkininkauti tėvams. Jau per pirmą mėnesį jis „atsikratė“ 20 kilogramų, dar 15 – per antrą, po 10 kilogramų – per trečią ir ketvirtą mėnesius. Šiandien 191 m ūgio vaikinas sveria 93,4 kg.
Kiekvienas gali patirti stebuklą
Martynas jaučiasi gerai, kraujo ir kiti tyrimai rodo, kad jis yra puikios sveikatos. „Savijauta daug geresnė. Anksčiau neišvengdavau aplinkinių komentarų dėl viršsvorio, dabar jaučiu kitokius žvilgsnius. Dažniausiai manęs klausia, kaip jaučiuosi, galvoja, gal nusilpau. Tačiau aš jaučiuosi labai gerai ir lengvai. Kuo labiau krito svoris, tuo geriau jaučiausi“, – sako Martynas.
„Atėjęs sportuoti žmogaus, turintis noro ir valios, su trenerio priežiūra pasieks tikslą. Martynas sportuodavo kasdien po kelias valandas. Darbas ir mityba padėjo atsikratyti nereikalingo svorio. Jei kas pamąstė, kad Martynas badavo, klysta. Jis nesilaikė alinančios vandens ir džiūvėsių ar kokios kitos dietos – valgė viską, bet pagal rekomendacijas. Tokį stebuklą gali patirti kiekvienas, turintis tikslą atsikratyti viršsvorio“, – sako Mindaugas Vilkas. Jis neslepia, kad yra pavyzdžių, kai sporto klube daugiau laiko praleidžiama rašant žinutes telefonu negu sportuojant. Nenuostabu, kad taip sportuojantys po mėnesio nesulaukia laukto rezultato.
Būtina suprasti, kad pirmiausia reikia pakeisti mąstymą, turėti tikslą ir nepritrūkti valios. Stebuklingų programų, kaip ir stebuklingų piliulių, nėra, yra tik stebuklingi pavyzdžiai, kaip darbu galima pasiekti tikslą.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Buvusiam Seimo nariui K. Bartoševičiui pareikšti įtarimai

Šiandien, vasario 1 d., ikiteisminiame tyrime, pradėtame 2022 m. lapkričio 15 d. dėl galimai įvykdytų nusikalstamų veikų, numatytų Lietuvos Respublikos baudžiamojo kodekso 150 straipsnio 3 ir 4 dalyse bei 153 straipsnio 1 dalyje, buvusiam Seimo nariui Kristijonui Bartoševičiui pareikšti įtarimai pagal nurodytus straipsnius. Įvyko jo apklausa. Nukentėjusiais pripažinti 4 asmenys Turimi ikiteisminio tyrimo duomenys leidžia įtarti, kad nusikalstamos veikos buvo įvykdytos įtariamajam esant Seimo nariu. Šiuo metu nukentėjusiais yra pripažinti 4 asmenys, tuo metu buvę mažamečiai arba nepilnamečiai. Detalesnė informacija

Patarimai, į kuriuos svarbu atsižvelgti perkant ginklų seifą

Vienas iš populiariausių seifų šiandieninėje rinkoje yra ginklų seifai. Jie būna įvairių stilių ir dydžių. Daugelis yra tik plonos metalinės skardos spintos be apsaugos nuo ugnies ar įsilaužimo. Kyla klausimas, nuo ko pradėti renkantis ginklų seifą? Pirmiausia atsižvelkite į konstrukciją, metalo storį ir fiksavimo mechanizmo tipą. Po to įvertinkite atsparumą ugniai. Anksčiau ginklų spintelės buvo pagamintos iš medžio ir stiklo, todėl ginklai net būdavo matomi jose… Ginklams saugoti skirtuose seifuose dažniausiai galima laikyti nuo vieno iki penkių ginklų. Perkant seifą

Neteisėtu praturtėjimu kaltinami sutuoktiniai pravers teismo duris

Tauragės apskrities vyriausiojo policijos komisariato Kriminalinės policijos ekonominių nusikaltimų tyrimo skyriaus pareigūnai baigė ikiteisminį tyrimą, kurį Klaipėdos apygardos prokuratūros prokurorai perdavė teismui. Baudžiamojoje byloje sutuoktinių pora iš Pagėgių savivaldybės kaltinama neteisėtu praturtėjimu. Skaičiuojama, kad 40-metis K. K. ir 38 metų K. Ž. K. turėjo turto, kuriam įsigyti per kelerius metus panaudojo beveik 300 tūkst. eurų neteisėtų pajamų. Ikiteisminiam tyrimui vadovavo ir jį organizavo Klaipėdos apygardos prokuratūros Baudžiamojo persekiojimo skyriaus prokurorė Dalia Mackevičienė. Tyrimą atliko Tauragės apskrities vyriausiojo policijos komisariato Kriminalinės

Vasario 1 d. prasidėjo žiemos priėmimas į profesines mokyklas

Vasario 1 d. prasideda 2023 m. pagrindinio priėmimo į profesinio mokymo įstaigas žiemos etapas. Stojančiųjų prašymai mokytis LAMA BPO informacinėje sistemoje bus priimami iki vasario 12 d. Prašymus teikti gali ir jau įgijusieji išsilavinimą ar profesinę kvalifikaciją, ir jos dar neturintieji. „Šiuo metu darbo rinkoje labiausiai pasigendama inžinerijos ir informacinių technologijų sričių specialistų, taip pat didėja darbuotojų poreikis statybos, gamybos sektoriuose. Norėdami užpildyti šią spragą, skatiname kuo didesnį profesinio mokymo prieinamumą ir atvirumą, planuojame investicijas į profesinio mokymo programų atnaujinimą.

Taip pat skaitykite