Per 4 mėnesius sporto ir sveikatingumo centre „Oazis“ ištirpo 55 kilogramai

Kiekvienas turime savų tikslų – vieni verslo, kiti kūrybinių. Siekiantiems tikslo prireikia kantrybės, užsispyrimo, valios. Šių savybių ypač nestokoja sportininkai, stovintys ant aukščiausių pakylų. Jie žino, kiek sūraus prakaito tenka išlieti, kol pasiekiamas norimas rezultatas. Tą patyrė ir Martynas Norbutas, sportuojantis sporto ir sveikatingumo centre „Oazis“.

Dabar Martynas jaučiasi kur kas geriau.

Dabar Martynas jaučiasi kur kas geriau.

Viršsvoris – amžiaus rykštė
Viršsvoris – mūsų amžiaus rykštė. Ne tik dailiosios lyties atstovės su nerimu apžiūrinėja save iš visų pusių. Ta pati rykštė plaka ir vyrus. Nerimą kelia ir vaikai. Pastebima, kad mokykloje kasmet daugėja vaikų, turinčių viršsvorį, be to, jie vis vangiau laisvalaikiui renkasi sportą, judėjimą, o mieliau sėdi prie kompiuterių. Neretai turintys viršsvorį ieško mistinių dietų ar laukia tikėdamiesi, gal kas išras stebuklingą tabletę, padėsiančią lieknėti. Nusprendę sportuoti renkasi sporto klubus, išklauso trenerių patarimų, prakaituoja prie treniruoklių, tačiau dažnai, nesulaukę greitai norimo rezultato, grįžta prie ankstesnės gyvensenos, teisindamiesi, kad gyvena tik kartą, tad norisi ir skaniai pavalgyti. Ir valgo, ilsisi prie televizoriaus ar bendrauja, socialiniuose tinklapiuose postringauja apie viską, net apie sportą.
Sporto ir sveikatingumo centro „Oazis“ vadovas Mindaugas Vilkas papasakojo priešingą pavyzdį, kaip dar 20 metų neturintis vaikinas, nusprendęs atsisakyti viršsvorio, pasiekė užsibrėžtą tikslą – „atsikratė“ 55 kilogramų. Rezultatą pasiekė per 4 mėnesius.
Padėjo atsikratyti viršsvorio
Martynas Norbutas išsiskyrė iš savo bendraamžių jau vaikystėje. Visada turėjo viršsvorio. Valgė, kaip ir kiti, bet svoris augo kartu su metais. Medikai ligos nerado, kaltino lėtą medžiagų apykaitą. Martynas nebuvo nei tinginys, nei uolus sportininkas, kaip ir daugelis, mėgo įvairius žaidimus, ypač žaisti tinklinį. Vis pamąstydavo apie sporto klubą. Lemiamą postūmį davė draugė, pakvietusi sportuoti drauge. „Įkyrėjo gyventi su viršsvoriu“, – atvirai prisipažįsta Martynas, netrukus švęsiantis dvidešimtmetį.
Tikslą gyventi be viršsvorio vaikinui įgyvendinti padėjo sporto ir sveikatingumo centro „Oazis“ treneris Marijus Orentas. Jis nė sekundei nesuabejojo, kad Martynui pavyks. Parengė programą, patarė, kokius papildus naudoti. „Oazio“ vadovas Mindaugas Vilkas patarė, kaip maitintis. Tokių patarimų sulaukia kiekvienas sportuojantis „Oazis“ centre.
„Buvau pasiryžęs, ėjau, dariau ir nieko negalvojau. Kai nesuki galvos, daugiau laiko lieka dirbti“, – sako Martynas. Ir jam pavyko. Pradėjo sportuoti pernai, gruodžio 4 dieną. Kasdien po porą valandų. Kiekvieną dieną atvažiuodavo iš Ciparių kaimo (Žemaičių Naumiesčio sen.), kur jis gyvena ir padeda ūkininkauti tėvams. Jau per pirmą mėnesį jis „atsikratė“ 20 kilogramų, dar 15 – per antrą, po 10 kilogramų – per trečią ir ketvirtą mėnesius. Šiandien 191 m ūgio vaikinas sveria 93,4 kg.
Kiekvienas gali patirti stebuklą
Martynas jaučiasi gerai, kraujo ir kiti tyrimai rodo, kad jis yra puikios sveikatos. „Savijauta daug geresnė. Anksčiau neišvengdavau aplinkinių komentarų dėl viršsvorio, dabar jaučiu kitokius žvilgsnius. Dažniausiai manęs klausia, kaip jaučiuosi, galvoja, gal nusilpau. Tačiau aš jaučiuosi labai gerai ir lengvai. Kuo labiau krito svoris, tuo geriau jaučiausi“, – sako Martynas.
„Atėjęs sportuoti žmogaus, turintis noro ir valios, su trenerio priežiūra pasieks tikslą. Martynas sportuodavo kasdien po kelias valandas. Darbas ir mityba padėjo atsikratyti nereikalingo svorio. Jei kas pamąstė, kad Martynas badavo, klysta. Jis nesilaikė alinančios vandens ir džiūvėsių ar kokios kitos dietos – valgė viską, bet pagal rekomendacijas. Tokį stebuklą gali patirti kiekvienas, turintis tikslą atsikratyti viršsvorio“, – sako Mindaugas Vilkas. Jis neslepia, kad yra pavyzdžių, kai sporto klube daugiau laiko praleidžiama rašant žinutes telefonu negu sportuojant. Nenuostabu, kad taip sportuojantys po mėnesio nesulaukia laukto rezultato.
Būtina suprasti, kad pirmiausia reikia pakeisti mąstymą, turėti tikslą ir nepritrūkti valios. Stebuklingų programų, kaip ir stebuklingų piliulių, nėra, yra tik stebuklingi pavyzdžiai, kaip darbu galima pasiekti tikslą.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Darbas sau – vis dažnesnis lietuvių pasirinkimas. Kalbamės su verslininku Dariumi

Darbas gyvenime užima labai svarbią vietą, kadangi kasdien bent jau 8 valandas, o kartais ir daugiau praleidžiame atlikdami tam tikrus procesus. Natūralu, jog norisi rasti tokį darbą, kuris ne tik finansiškai, tačiau ir moraliai patenkintų lūkesčius. Apie tai kalbamės su sąskaita123.lt idėjos generatoriumi Dariumi, kuris kasdien susiduria su dirbti sau pradedančiais žmonėmis. Kodėl lietuviai vis dažniau renkasi darbą sau? Žinoma, kiekvienas žmogus atsakytų vis kitaip ir tai yra visiškai natūralu. Tačiau mano aplinkoje dažniausiai darbą sau sąlygojo noras dirbti laisvesnėmis

Nauji ribojimai dėl plintančio COVID-19. Suvaržymų bus didelių

Rugpjūčio 4 d. posėdžiavusi Vyriausybė apsisprendė griežtinti reikalavimus, susijusius su vėl sparčiai plintančiu COVID-19. Vieni reikalavimai jau įsigalios kitą savaitę, kiti suplanuoti nuo rugsėjo 13 d. Duota laiko apsispręsti prieš skiepus nusiteikusiems ar skiepijimąsi atidėliojantiems gyventojams.   Trečiadienį Vyriausybė sutarė dėl galimybių paso prievolės norint naudotis įvairiomis veiklomis, o šį sprendimą priims kitą savaitę. Be galimybių paso netrukus nebus galima naudotis veiklomis ar paslaugomis uždarose erdvėse, išskyrus numatytas išimtis: nebūtų galimybės eiti į teatrą, į kino teatrą, netrukus be galimybių

Šilutės ligoninėje draudžiamas pacientų lankymas

Atsižvelgiant į epidemiologinę situaciją Šilutės rajone bei siekiant išvengti naujų COVID-19 ligos užsikrėtimo atvejų, nuo rugpjūčio 4 d. Šilutės ligoninėje draudžiama lankyti pacientus.   Pacientų lankymas draudžiamas, išskyrus gydančio gydytojo leidimu terminalės sveikatos būklės pacientų (kraštutinai sunkios) ir pacientų iki 14 metų lankymą. Rugpjūčio 3 d. duomenimis, per parą Šilutės rajone užregistruoti 7 nauji COVID-19 ligos atvejai. Iš viso šiuo metu rajone serga 58 asmenys.  Daugiau apie epidemiologinę situaciją šalyje: https://koronastop.lrv.lt/lt/statistika-lietuvoje Šilutės ligoninės inf.

Lietuviai per metus išgeria milijonus butelių giros

Lietuvių taip mėgstamą girą galima pavadinti vienu seniausių bei brandžiausias tradicijas turinčių nacionalinių gėrimų. Savo populiarumo gira neprarado iki šiol – vien pernai lietuviškas prekybos tinklas „Maxima“ iš viso pardavė virš 4 milijonų pastarosios butelių bei skardinių. Sustatę juos šalia vienas kito, turėtume atstumą nuo Vilniaus iki Klaipėdos… Geriausia – natūralus saldumas Tiems, kurie rūpinasi savo mityba ir nori šiuo gėrimu vasara gaivintis kuo dažniau, „Maximos“ Maisto gamybos departamento vadovė Brigita Baratinskaitė primena apie giros naudą organizmui. Ją užtikrinti, pasak

Taip pat skaitykite