Per 4 mėnesius sporto ir sveikatingumo centre „Oazis“ ištirpo 55 kilogramai

Kiekvienas turime savų tikslų – vieni verslo, kiti kūrybinių. Siekiantiems tikslo prireikia kantrybės, užsispyrimo, valios. Šių savybių ypač nestokoja sportininkai, stovintys ant aukščiausių pakylų. Jie žino, kiek sūraus prakaito tenka išlieti, kol pasiekiamas norimas rezultatas. Tą patyrė ir Martynas Norbutas, sportuojantis sporto ir sveikatingumo centre „Oazis“.

Dabar Martynas jaučiasi kur kas geriau.

Dabar Martynas jaučiasi kur kas geriau.

Viršsvoris – amžiaus rykštė
Viršsvoris – mūsų amžiaus rykštė. Ne tik dailiosios lyties atstovės su nerimu apžiūrinėja save iš visų pusių. Ta pati rykštė plaka ir vyrus. Nerimą kelia ir vaikai. Pastebima, kad mokykloje kasmet daugėja vaikų, turinčių viršsvorį, be to, jie vis vangiau laisvalaikiui renkasi sportą, judėjimą, o mieliau sėdi prie kompiuterių. Neretai turintys viršsvorį ieško mistinių dietų ar laukia tikėdamiesi, gal kas išras stebuklingą tabletę, padėsiančią lieknėti. Nusprendę sportuoti renkasi sporto klubus, išklauso trenerių patarimų, prakaituoja prie treniruoklių, tačiau dažnai, nesulaukę greitai norimo rezultato, grįžta prie ankstesnės gyvensenos, teisindamiesi, kad gyvena tik kartą, tad norisi ir skaniai pavalgyti. Ir valgo, ilsisi prie televizoriaus ar bendrauja, socialiniuose tinklapiuose postringauja apie viską, net apie sportą.
Sporto ir sveikatingumo centro „Oazis“ vadovas Mindaugas Vilkas papasakojo priešingą pavyzdį, kaip dar 20 metų neturintis vaikinas, nusprendęs atsisakyti viršsvorio, pasiekė užsibrėžtą tikslą – „atsikratė“ 55 kilogramų. Rezultatą pasiekė per 4 mėnesius.
Padėjo atsikratyti viršsvorio
Martynas Norbutas išsiskyrė iš savo bendraamžių jau vaikystėje. Visada turėjo viršsvorio. Valgė, kaip ir kiti, bet svoris augo kartu su metais. Medikai ligos nerado, kaltino lėtą medžiagų apykaitą. Martynas nebuvo nei tinginys, nei uolus sportininkas, kaip ir daugelis, mėgo įvairius žaidimus, ypač žaisti tinklinį. Vis pamąstydavo apie sporto klubą. Lemiamą postūmį davė draugė, pakvietusi sportuoti drauge. „Įkyrėjo gyventi su viršsvoriu“, – atvirai prisipažįsta Martynas, netrukus švęsiantis dvidešimtmetį.
Tikslą gyventi be viršsvorio vaikinui įgyvendinti padėjo sporto ir sveikatingumo centro „Oazis“ treneris Marijus Orentas. Jis nė sekundei nesuabejojo, kad Martynui pavyks. Parengė programą, patarė, kokius papildus naudoti. „Oazio“ vadovas Mindaugas Vilkas patarė, kaip maitintis. Tokių patarimų sulaukia kiekvienas sportuojantis „Oazis“ centre.
„Buvau pasiryžęs, ėjau, dariau ir nieko negalvojau. Kai nesuki galvos, daugiau laiko lieka dirbti“, – sako Martynas. Ir jam pavyko. Pradėjo sportuoti pernai, gruodžio 4 dieną. Kasdien po porą valandų. Kiekvieną dieną atvažiuodavo iš Ciparių kaimo (Žemaičių Naumiesčio sen.), kur jis gyvena ir padeda ūkininkauti tėvams. Jau per pirmą mėnesį jis „atsikratė“ 20 kilogramų, dar 15 – per antrą, po 10 kilogramų – per trečią ir ketvirtą mėnesius. Šiandien 191 m ūgio vaikinas sveria 93,4 kg.
Kiekvienas gali patirti stebuklą
Martynas jaučiasi gerai, kraujo ir kiti tyrimai rodo, kad jis yra puikios sveikatos. „Savijauta daug geresnė. Anksčiau neišvengdavau aplinkinių komentarų dėl viršsvorio, dabar jaučiu kitokius žvilgsnius. Dažniausiai manęs klausia, kaip jaučiuosi, galvoja, gal nusilpau. Tačiau aš jaučiuosi labai gerai ir lengvai. Kuo labiau krito svoris, tuo geriau jaučiausi“, – sako Martynas.
„Atėjęs sportuoti žmogaus, turintis noro ir valios, su trenerio priežiūra pasieks tikslą. Martynas sportuodavo kasdien po kelias valandas. Darbas ir mityba padėjo atsikratyti nereikalingo svorio. Jei kas pamąstė, kad Martynas badavo, klysta. Jis nesilaikė alinančios vandens ir džiūvėsių ar kokios kitos dietos – valgė viską, bet pagal rekomendacijas. Tokį stebuklą gali patirti kiekvienas, turintis tikslą atsikratyti viršsvorio“, – sako Mindaugas Vilkas. Jis neslepia, kad yra pavyzdžių, kai sporto klube daugiau laiko praleidžiama rašant žinutes telefonu negu sportuojant. Nenuostabu, kad taip sportuojantys po mėnesio nesulaukia laukto rezultato.
Būtina suprasti, kad pirmiausia reikia pakeisti mąstymą, turėti tikslą ir nepritrūkti valios. Stebuklingų programų, kaip ir stebuklingų piliulių, nėra, yra tik stebuklingi pavyzdžiai, kaip darbu galima pasiekti tikslą.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Kalėdinis žąsų turgus Mažojoje Lietuvoje. NEPRAŽIOPSOKIT!

Gruodžio 18 d. lygiai 8 VAL. iš ryto Pagėgiuose, Turgaus g. prasidės vienintelis Lietuvoje „Kalėdinis žąsų turgus Mažojoje Lietuvoje“! 2017 m. „Kalėdiniam žąsų turgui Mažojoje Lietuvoje“ suteiktas tautinio paveldo produkto sertifikatas. Bus programa Jomarke alasą kels, kupčystę riktingai ves pievininkai, sūrininkai, paukštininkai. Veiks lioterija „Laimėk žąsį“, sušildys tija, kafija ir švarczupė! Pirkti bus visokio tavoro, reiks tik derėtis maloniai. Jomarko „šukdytojai“ – aktoriai Jonas Buziliauskas (Beausis) ir Giedrius Viduolis (Tata). Visus lietuvius ir lietuvaites iš visų miestų, miestelių ir ūkių

Kalėdų Senelis ir jo pagalbininkė jau keliauja į Šilutės H. Šojaus muziejų

Laba diena, turime džiugią žinią! Kalėdų Senelis ir jo pagalbininkė jau ruošia roges ir elnius kelionei į Šilutės Hugo Šojaus muziejų. Kalėdų senelis visų – mažų ir didelių draugų lauks gruodžio 11 ir 18 d. nuo 10:00 iki 16:00 val., o pagalbininkė Kalėdų Senelio rezidenciją aprodys gruodžio 10 ir 16 d. nuo 10.00 iki 16.00 val. Visus pasitiksime su dovanėlėmis ir šventine nuotaika, o susitikimo akimirkos bus įamžintos nuotrauka. Įėjimo kaina 5 eurai. Išsami informacija tel. 8 682 29145, 8

Švėkšnoje kuriama „Stebuklinga kalėdinė žydinti pieva“

Švėkšnos seniūnijos gyventojai, jauni ir brandaus amžiaus, ruošiasi artėjančioms didžiosioms metų šventėms – Kalėdinės eglės įžiebimui tradicinėje miestelio vietoje šalia šv. Apaštalo Jokūbo bažnyčios. Ir ne tik… Švėkšnos seniūnas Alfonsas Šeputis pasakojo, kad eglė būsianti karkasinė, kaip jau įprasta, ne žaliaskarė: „Prisidedame prie medžių išsaugojimo…“ Eglę planuojama įžiebti gruodžio 16 d. 16.30 val. Puošimo darbai prasidės gruodžio 8 d. „Jeigu COVID-19 neplis, jeigu šiek tiek nurimusi banga nepakils, ruošiamės švęsti prie eglės. Susirenka žmonės. Savaitę iki eglės įžiebimo švėkšniškiai puoš

Šilutėje duris atvers paramos valgykla

Šia gera žinia pasidalino Šilutės rajono savivaldybės Socialinės paramos skyriaus vedėjas Alvidas Šimelionis. Tik prieš keliolika metų Šilutėje nepasiturintys gyventojai gaudavo talonus ir eidavo pavalgyti nemokamų pietų į „Šilutės baldų“ valgyklą. Vėliau tokios paramos nebuvo, o artėjant Kalėdų šventėms Savivaldybė kviečia į paramos valgyklos atidarymą. Tilps 20 žmonių Iš A. Šimelionio išgirdome prašymą neviešinti šios valgyklos atidarymo datos, nes ten pavalgyti būsią tik 20 vietų, jeigu susirinktų gausiai, būtų nesmagu palikti žmones už durų. Valgyklos atidarymo renginys planuojamas lapkričio pabaigoje. 

Taip pat skaitykite