Per 4 mėnesius sporto ir sveikatingumo centre „Oazis“ ištirpo 55 kilogramai

Kiekvienas turime savų tikslų – vieni verslo, kiti kūrybinių. Siekiantiems tikslo prireikia kantrybės, užsispyrimo, valios. Šių savybių ypač nestokoja sportininkai, stovintys ant aukščiausių pakylų. Jie žino, kiek sūraus prakaito tenka išlieti, kol pasiekiamas norimas rezultatas. Tą patyrė ir Martynas Norbutas, sportuojantis sporto ir sveikatingumo centre „Oazis“.

Dabar Martynas jaučiasi kur kas geriau.

Dabar Martynas jaučiasi kur kas geriau.

Viršsvoris – amžiaus rykštė
Viršsvoris – mūsų amžiaus rykštė. Ne tik dailiosios lyties atstovės su nerimu apžiūrinėja save iš visų pusių. Ta pati rykštė plaka ir vyrus. Nerimą kelia ir vaikai. Pastebima, kad mokykloje kasmet daugėja vaikų, turinčių viršsvorį, be to, jie vis vangiau laisvalaikiui renkasi sportą, judėjimą, o mieliau sėdi prie kompiuterių. Neretai turintys viršsvorį ieško mistinių dietų ar laukia tikėdamiesi, gal kas išras stebuklingą tabletę, padėsiančią lieknėti. Nusprendę sportuoti renkasi sporto klubus, išklauso trenerių patarimų, prakaituoja prie treniruoklių, tačiau dažnai, nesulaukę greitai norimo rezultato, grįžta prie ankstesnės gyvensenos, teisindamiesi, kad gyvena tik kartą, tad norisi ir skaniai pavalgyti. Ir valgo, ilsisi prie televizoriaus ar bendrauja, socialiniuose tinklapiuose postringauja apie viską, net apie sportą.
Sporto ir sveikatingumo centro „Oazis“ vadovas Mindaugas Vilkas papasakojo priešingą pavyzdį, kaip dar 20 metų neturintis vaikinas, nusprendęs atsisakyti viršsvorio, pasiekė užsibrėžtą tikslą – „atsikratė“ 55 kilogramų. Rezultatą pasiekė per 4 mėnesius.
Padėjo atsikratyti viršsvorio
Martynas Norbutas išsiskyrė iš savo bendraamžių jau vaikystėje. Visada turėjo viršsvorio. Valgė, kaip ir kiti, bet svoris augo kartu su metais. Medikai ligos nerado, kaltino lėtą medžiagų apykaitą. Martynas nebuvo nei tinginys, nei uolus sportininkas, kaip ir daugelis, mėgo įvairius žaidimus, ypač žaisti tinklinį. Vis pamąstydavo apie sporto klubą. Lemiamą postūmį davė draugė, pakvietusi sportuoti drauge. „Įkyrėjo gyventi su viršsvoriu“, – atvirai prisipažįsta Martynas, netrukus švęsiantis dvidešimtmetį.
Tikslą gyventi be viršsvorio vaikinui įgyvendinti padėjo sporto ir sveikatingumo centro „Oazis“ treneris Marijus Orentas. Jis nė sekundei nesuabejojo, kad Martynui pavyks. Parengė programą, patarė, kokius papildus naudoti. „Oazio“ vadovas Mindaugas Vilkas patarė, kaip maitintis. Tokių patarimų sulaukia kiekvienas sportuojantis „Oazis“ centre.
„Buvau pasiryžęs, ėjau, dariau ir nieko negalvojau. Kai nesuki galvos, daugiau laiko lieka dirbti“, – sako Martynas. Ir jam pavyko. Pradėjo sportuoti pernai, gruodžio 4 dieną. Kasdien po porą valandų. Kiekvieną dieną atvažiuodavo iš Ciparių kaimo (Žemaičių Naumiesčio sen.), kur jis gyvena ir padeda ūkininkauti tėvams. Jau per pirmą mėnesį jis „atsikratė“ 20 kilogramų, dar 15 – per antrą, po 10 kilogramų – per trečią ir ketvirtą mėnesius. Šiandien 191 m ūgio vaikinas sveria 93,4 kg.
Kiekvienas gali patirti stebuklą
Martynas jaučiasi gerai, kraujo ir kiti tyrimai rodo, kad jis yra puikios sveikatos. „Savijauta daug geresnė. Anksčiau neišvengdavau aplinkinių komentarų dėl viršsvorio, dabar jaučiu kitokius žvilgsnius. Dažniausiai manęs klausia, kaip jaučiuosi, galvoja, gal nusilpau. Tačiau aš jaučiuosi labai gerai ir lengvai. Kuo labiau krito svoris, tuo geriau jaučiausi“, – sako Martynas.
„Atėjęs sportuoti žmogaus, turintis noro ir valios, su trenerio priežiūra pasieks tikslą. Martynas sportuodavo kasdien po kelias valandas. Darbas ir mityba padėjo atsikratyti nereikalingo svorio. Jei kas pamąstė, kad Martynas badavo, klysta. Jis nesilaikė alinančios vandens ir džiūvėsių ar kokios kitos dietos – valgė viską, bet pagal rekomendacijas. Tokį stebuklą gali patirti kiekvienas, turintis tikslą atsikratyti viršsvorio“, – sako Mindaugas Vilkas. Jis neslepia, kad yra pavyzdžių, kai sporto klube daugiau laiko praleidžiama rašant žinutes telefonu negu sportuojant. Nenuostabu, kad taip sportuojantys po mėnesio nesulaukia laukto rezultato.
Būtina suprasti, kad pirmiausia reikia pakeisti mąstymą, turėti tikslą ir nepritrūkti valios. Stebuklingų programų, kaip ir stebuklingų piliulių, nėra, yra tik stebuklingi pavyzdžiai, kaip darbu galima pasiekti tikslą.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Smurtautojai nerimsta

Šilutės rajono policijos komisariato pareigūnai tiria šiuos įvykius. Rugpjūčio 8 d. prieš pietus  namo laiptinėje Traksėdžių k., Šilutės sen., pažįstamas asmuo sukėlė fizinį skausmą nepilnamečiui, gim. 2010 m. Rugpjūčio 10 d. rytą Rusnėje rastas moters, gim. 1942 m., kūnas be išorinių smurto žymių. Pradėtas ikiteisminis tyrimas mirties priežasčiai nustatyti. Rugpjūčio 10 d. vakare namuose, Liepų g., Šilutėje,  blaivus vyras, gim. 1963 m., sukėlė fizinį skausmą moteriai, gim. 1958 m. Tą patį vakarą Vainute neblaivi (2,08 prom.) 21-erių metų mergina sukėlė

Liepa: šilčiausia buvo Ventėje

Liepos mėn. vidutinė oro temperatūra Lietuvoje buvo 17,7°C: nuo 16,9-17°C šiaurės vakariniuose rajonuose iki 18,8-19,1°C pamaryje ir Kuršių nerijoje. Šilčiausia buvo Ventėje (19,1°C), o šalčiausia – Laukuvoje (16,9°C). Aukščiausia oro temperatūra siekė 27,6-32,8°C. Aukščiausia paros oro temperatūra registruota 22 d. Kybartuose 32,8°C, žemiausia – 30 d. Skuode – +4,4°C. Liepos 2 d. baigėsi pirmoji šiais metais kaitra, prasidėjusi birželio 25 d. Kaitra registruota 29-iose iš 52-ų meteorologijos stočių, ilgiausiai, po 7 dienas (06.26-07.02), ji tęsėsi Alytuje, Birštone, Druskininkuose ir Kaišiadoryse.

8 faktai apie pagalves. Kai kurių tikrai nesate girdėję!

Nors pagalves naudojame visi, tačiau apie jas dauguma mūsų žino visai nedaug. Siūlome papildyti savo žinių lobyną ir apie pagalves sužinoti daugiau!  8 įdomiausi faktai apie pagalves Ar kada susimąstėte, kokia yra vidutinė pagalvės tarnavimo trukmė? Paskaičiuota, kad plunksninės pagalvės naudojamos maždaug 8-10 metų, pūkinės – 5-10 metų, o sintetinės – nuo 6 mėnesių iki 2 metų. Galbūt atėjo laikas seną pagalvę pakeisti nauja? Platų kokybiškų pagalvių asortimentą galite rasti Epik.lt internetinėje parduotuvėje. Pagalvė nėra šių laikų išradimas: pirmosios pagalvės

Per Žolinę – Senųjų amatų dienos Neringoje. Dalyvaus ir šilutiškiai

Žolinės savaitgalį, rugpjūčio 13–15 d., Nidos prieplaukos aikštėje po dvejų metų pertraukos vyks jau XXIII gyvosios archeologijos festivalis „Senųjų̨ amatų dienos Neringoje“. Vienintelis toks festivalis Vakarų Lietuvoje Organizatoriai kviečia ne tik stebėti, bet ir išmėginti įvairius tradicinius amatus, gardžiuotis istorinės virtuvės patiekalais ir dalyvauti senosios kultūros įkvėptuose muzikos bei šokio pasirodymuose. Renginiai – nemokami. Vienas savičiausių Neringos renginių ir vienintelis toks Vakarų Lietuvoje festivalis kaskart sutraukia tradicijoms neabejingus meistrus iš visos Lietuvos ir leidžia lankytojams susipažinti su įvairių amatų istorija bei

Taip pat skaitykite