Per 4 mėnesius sporto ir sveikatingumo centre „Oazis“ ištirpo 55 kilogramai

Kiekvienas turime savų tikslų – vieni verslo, kiti kūrybinių. Siekiantiems tikslo prireikia kantrybės, užsispyrimo, valios. Šių savybių ypač nestokoja sportininkai, stovintys ant aukščiausių pakylų. Jie žino, kiek sūraus prakaito tenka išlieti, kol pasiekiamas norimas rezultatas. Tą patyrė ir Martynas Norbutas, sportuojantis sporto ir sveikatingumo centre „Oazis“.

Dabar Martynas jaučiasi kur kas geriau.

Dabar Martynas jaučiasi kur kas geriau.

Viršsvoris – amžiaus rykštė
Viršsvoris – mūsų amžiaus rykštė. Ne tik dailiosios lyties atstovės su nerimu apžiūrinėja save iš visų pusių. Ta pati rykštė plaka ir vyrus. Nerimą kelia ir vaikai. Pastebima, kad mokykloje kasmet daugėja vaikų, turinčių viršsvorį, be to, jie vis vangiau laisvalaikiui renkasi sportą, judėjimą, o mieliau sėdi prie kompiuterių. Neretai turintys viršsvorį ieško mistinių dietų ar laukia tikėdamiesi, gal kas išras stebuklingą tabletę, padėsiančią lieknėti. Nusprendę sportuoti renkasi sporto klubus, išklauso trenerių patarimų, prakaituoja prie treniruoklių, tačiau dažnai, nesulaukę greitai norimo rezultato, grįžta prie ankstesnės gyvensenos, teisindamiesi, kad gyvena tik kartą, tad norisi ir skaniai pavalgyti. Ir valgo, ilsisi prie televizoriaus ar bendrauja, socialiniuose tinklapiuose postringauja apie viską, net apie sportą.
Sporto ir sveikatingumo centro „Oazis“ vadovas Mindaugas Vilkas papasakojo priešingą pavyzdį, kaip dar 20 metų neturintis vaikinas, nusprendęs atsisakyti viršsvorio, pasiekė užsibrėžtą tikslą – „atsikratė“ 55 kilogramų. Rezultatą pasiekė per 4 mėnesius.
Padėjo atsikratyti viršsvorio
Martynas Norbutas išsiskyrė iš savo bendraamžių jau vaikystėje. Visada turėjo viršsvorio. Valgė, kaip ir kiti, bet svoris augo kartu su metais. Medikai ligos nerado, kaltino lėtą medžiagų apykaitą. Martynas nebuvo nei tinginys, nei uolus sportininkas, kaip ir daugelis, mėgo įvairius žaidimus, ypač žaisti tinklinį. Vis pamąstydavo apie sporto klubą. Lemiamą postūmį davė draugė, pakvietusi sportuoti drauge. „Įkyrėjo gyventi su viršsvoriu“, – atvirai prisipažįsta Martynas, netrukus švęsiantis dvidešimtmetį.
Tikslą gyventi be viršsvorio vaikinui įgyvendinti padėjo sporto ir sveikatingumo centro „Oazis“ treneris Marijus Orentas. Jis nė sekundei nesuabejojo, kad Martynui pavyks. Parengė programą, patarė, kokius papildus naudoti. „Oazio“ vadovas Mindaugas Vilkas patarė, kaip maitintis. Tokių patarimų sulaukia kiekvienas sportuojantis „Oazis“ centre.
„Buvau pasiryžęs, ėjau, dariau ir nieko negalvojau. Kai nesuki galvos, daugiau laiko lieka dirbti“, – sako Martynas. Ir jam pavyko. Pradėjo sportuoti pernai, gruodžio 4 dieną. Kasdien po porą valandų. Kiekvieną dieną atvažiuodavo iš Ciparių kaimo (Žemaičių Naumiesčio sen.), kur jis gyvena ir padeda ūkininkauti tėvams. Jau per pirmą mėnesį jis „atsikratė“ 20 kilogramų, dar 15 – per antrą, po 10 kilogramų – per trečią ir ketvirtą mėnesius. Šiandien 191 m ūgio vaikinas sveria 93,4 kg.
Kiekvienas gali patirti stebuklą
Martynas jaučiasi gerai, kraujo ir kiti tyrimai rodo, kad jis yra puikios sveikatos. „Savijauta daug geresnė. Anksčiau neišvengdavau aplinkinių komentarų dėl viršsvorio, dabar jaučiu kitokius žvilgsnius. Dažniausiai manęs klausia, kaip jaučiuosi, galvoja, gal nusilpau. Tačiau aš jaučiuosi labai gerai ir lengvai. Kuo labiau krito svoris, tuo geriau jaučiausi“, – sako Martynas.
„Atėjęs sportuoti žmogaus, turintis noro ir valios, su trenerio priežiūra pasieks tikslą. Martynas sportuodavo kasdien po kelias valandas. Darbas ir mityba padėjo atsikratyti nereikalingo svorio. Jei kas pamąstė, kad Martynas badavo, klysta. Jis nesilaikė alinančios vandens ir džiūvėsių ar kokios kitos dietos – valgė viską, bet pagal rekomendacijas. Tokį stebuklą gali patirti kiekvienas, turintis tikslą atsikratyti viršsvorio“, – sako Mindaugas Vilkas. Jis neslepia, kad yra pavyzdžių, kai sporto klube daugiau laiko praleidžiama rašant žinutes telefonu negu sportuojant. Nenuostabu, kad taip sportuojantys po mėnesio nesulaukia laukto rezultato.
Būtina suprasti, kad pirmiausia reikia pakeisti mąstymą, turėti tikslą ir nepritrūkti valios. Stebuklingų programų, kaip ir stebuklingų piliulių, nėra, yra tik stebuklingi pavyzdžiai, kaip darbu galima pasiekti tikslą.

Hits: 206

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Renginių, skirtų emocinei sveikatai, ciklas

MO muziejus drauge su kitų kultūros įstaigų atstovais ne kartą akcentavo meno ir kultūros svarbą. Muziejų ir galerijų lankymas gerina žmonių emocinę sveikatą, mažina stresą bei suteikia laimės. Tą patvirtina Pasaulio sveikatos organizacijos atlikti tyrimai. „Apie muziejų ir vizualiųjų menų teigiamą poveikį visuomenei ne kartą kalbėjome, kai muziejus buvo uždarytas karantino metu. Įsitikinome, kad nepaisant mokslinių įrodymų, galbūt tuo nėra pasitikima, nesistengiama sistemiškiau išnaudoti. Todėl norime tęsti šią temą ir analizuoti, kaip geriau išnaudoti muziejus – vietas, kuriose auga gerovės

Baudos už žolės deginimą

Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento duomenimis, daugiausia  gaisrų atvirosiose teritorijose kyla balandžio mėnesį. Praėjusių metų  balandį  ugniagesiams juos teko gesinti 815 kartų. Šiais metais žolė Lietuvoje jau liepsnojo  360  kartų. Daugiausia tokių gaisrų šiemet kilo Vilniaus (179), Kauno (43) ir Šiaulių (26)  apskrityse.  Šiemet išdegė per 100 ha, praėjusiais metais per tą patį laiką ugnis nusiaubė 575 ha (kilo 918 gaisrų).    Dabar šalyje  vyksta akcija „Nedegink žolės“, jos metu gyventojams platinama informacija apie daromą žalą deginant sausą žolę ir už

Atvelykiui – apie žibučių miškelį Pagryniuose

Pagryniuose, Šilutės priemiestyje,  reto grožio vieta: 7 arų ploto privatus miškelis išvien mėlynuoja žibuoklių žiedais. Kiek jų čia žydi, sunku ir suskaičiuoti. Vešlūs krūmeliai kelia po dešimtis žiedų. Šį pavasarį mėlynasis miškelis ypač gražus. Dabar – pats žibučių žydėjimas. O padėkos už šį sukurtą grožį nusipelno Žaliosios gatvės sodybos šeimininkai – garsūs Pamario krašto bitininkai Onutė ir Pranas Petrošiai. Sukurti tokį žibuoklyną – ne vienerių metų darbas. Onutė Petrošienė pasakojo, kad pirmosios žibutės čia buvo pasodintos gal prieš 10 metų.

Dovana F. Bajoraičio viešajai bibliotekai – stalo žaidimas „Kelionė koklių motyvais“

Rudenį trys klaipėdiečiai – meno projektų koordinatorė Žana Jegorova, Baltijos regiono istorijos ir archeologijos instituto mokslo darbuotoja dr. Raimonda Nabažaitė, ir tapytojas Rodionas Petrovas (Rodion Petroff) sukūrė pažintinį stalo žaidimą „Kelionė koklių motyvais“, kuris yra glaudžiai susijęs su Klaipėdoskrašto  istorija. Jame vaizduojami kokliai priklauso Mažosios Lietuvos istorijos muziejui. Šis žaidimas kviečia prisiliesti prie krosnių istorijos (tai artima ir Šilutės kraštui). Žaidėjai žaisdami artimiau prisilies prie archeologijos ir jos ypatumų, daugiau sužinos apie Europos istoriją, mieste vyravusią prekybą, garsių menininkų kūrybą,

Taip pat skaitykite