Per 1000 mokytojų galės įgyti antro dalyko specializaciją

Ateinančiais mokslo metais daugiau kaip 1000 pedagogų galės įgyti papildomų dalykinių kompetencijų ir specializacijų, daugiausiai  ikimokyklinio ir priešmokyklinio bei pradinio ugdymo, specialiosios pedagogikos, taip pat lietuvių kalbos ir literatūros, logopedijos.

Tokią galimybę suteiks Nacionalinės švietimo agentūros įgyvendinamas projektas „Tęsk: ateik, tobulėk, prisidėk!“. Projekto partneriai – Vytauto Didžiojo universitetas, Vilniaus universitetas, Vilniaus kolegija – paskelbė kvietimus dalyvauti atrankoje pedagogams, norintiems 2024-2025 mokslo metais įgyti papildomų dalykinių kompetencijų ir specializacijų.

Populiariausia – specialioji pedagogika

Ne pirmus metus įgyvendinamas projektas leidžia jau dirbantiems mokytojams įgyti naują specializaciją. Pastaraisiais metais didžiausio dėmesio sulaukia specialioji pedagogika, kuri populiari ir tarp į aukštąsias mokyklas stojančiųjų pirmakursių: pernai ją pasirinko beveik dvigubai daugiau stojančiųjų nei ankstesniais metais. Specialiaisiais pedagogais pageidauja tapti ir jau dirbantys mokytojai – nuo praėjusių metų rudens šią sritį studijuoja 407 pedagogai.

„Tikimės ir šiais metais sulaukti norinčių tapti specialiaisiais pedagogais. Šių specialistų poreikis per pastaruosius metus išaugo keletą kartų. Nuo šių mokslo metų  bendrojo ugdymo mokyklos turi būti pasirengusios priimti vaikus, turinčius specialiųjų ugdymo(-si) poreikių, kaip numato Švietimo įstatymo pakeitimas“, – pastebi projekto „Tęsk: ateik, tobulėk, prisidėk!“ vadovas Algimantas Kartočius.

Iš verslo grįžta į mokyklas

Perkvalifikavimo studijos leidžia ne tik mokytojams įgyti naujų kompetencijų ir specializacijų, bet ir atveria galimybę sugrįžti į mokyklas tiems pedagogams, kurie ilgą laiką dirbo verslo sektoriuje. Tokių sėkmės istorijų yra ne viena.

„Persikvalifikavimo studijos – puiki galimybė tiems, kurie nori dirbti mokytoju, tačiau nori keisti mokomąjį dalyką arba pasididinti krūvį ir tapti dviejų skirtingų dalykų mokytoju. Turime ne vieną sėkmės istoriją, kai pasinaudodami perkvalifikavimo studijomis, į mokyklas sugrįžo dirbti tie, kurie 10-15 metų dirbo ne pedagoginį darbą. Įgyvendinti savo svajonę – būti mokytoju – žmonės sugrįžo iš pačių įvairiausių sektorių: statybų, draudimo, notarų biurų, saugos tarnybų ir kitų“, – sako A. Kartočius.

Anot jo, norintys persikvalifikuoti, turi turėti aukštąjį išsilavinimą, pedagogo profesinę kvalifikaciją bei gyventi ir dirbti Lietuvoje. Būsimi klausytojai gali rinktis vieną iš 19 papildomų dalykinių kompetencijų ir specializacijų.

Tikslas – daugiau kaip 4 tūkstančiai pedagogų

Galimybė persikvalifikuoti ateinančiais mokslo metais bus suteikta 1151 pedagogui. Jų studijos bus finansuojamos Europos socialinio fondo + ir Europos Sąjungos bendrojo finansavimo lėšomis. Numatoma, kad iki 2027 m. galimybe persikvalifikuoti ar įgyti papildomų dalykinių kompetencijų ir specializacijų pasinaudos 4430 pedagogų. Tam numatyta skirti 20,9 mln. eurų.

Pedagogai kviečiami rinktis iš 19 skirtingų modulių studijų: nuo tiksliųjų mokslų iki šokio ar pilietiškumo ugdymo. Prašymus dalyvauti atrankoje kviečiama pateikti iki mokslo metų pradžios, konkrečias priėmimo sąlygas ir datas skelbia projekte dalyvaujančios mokslo įstaigos.

Pedagogikos studijos išlieka prioritetinėmis

Valstybė skatina rinktis pedagogikos studijas ir baigiančiuosius mokyklas ar jau įgijusiuosius aukštąją išsilavinimą. Pedagogikos studijos ir šiemet išlieka prioritetinėmis – vykstant priėmimui į aukštąsias mokyklas stojantieji kviečiami rinktis didžiausio poreikio pedagogikos specializacijas. Į valstybės finansuojamas vietas siekiama priimti kuo daugiau stojančiųjų, norinčių ir galinčių studijuoti. Studentai gali gauti ir valstybės paramą, kuri siekia iki 600 Eur per mėnesį. Pernai pedagogiką aukštosiose mokyklose pasirinko studijuoti beveik 2 tūkst. studentų.

Švietimo, mokslo ir sporto min. inf.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Rekomenduojami video

Visi naujausi straipsniai

Šilutėje modernizuos sporto kompleksą

Šilutės r. savivaldybės taryba ruošiasi liepos mėnesio posėdžiui, kuriame planuoja apsispręsti, ar modernizuoti sporto kompleksą Gluosnių g. 13 B. Šią savaitę tokį sprendimo projektą svarstys Tarybos komitetai, o galutinį sprendimą priims Taryba posėdyje. Savivaldybės tarybai pritarus įgyvendinti projektą „Sporto komplekso esančio Šilutėje, Gluosnių g. 13B modernizavimas“, bus pasirašoma projekto finansavimo sutartis su Nacionaline sporto agentūra. Nacionalinė sporto agentūra buvo paskelbusi kvietimą teikti paraiškas sporto bazėms tvarkyti. Norima finansuoti sporto bazių pagerinimo projektus: remontuojant, atnaujinant (modernizuojant) arba rekonstruojant esamų sporto bazių

Projektas, kaip pritraukti sveikatos specialistų į Šilutės rajoną

Šilutės r. savivaldybės tarybos komitetai šią savaitę renkasi į posėdžius, numatyta svarstyti, ar pritarti projektui, kuris padėtų pritraukti į rajoną sveikatos specialistų. Sprendimo projektas parengtas siekiant gauti finansavimą ir įgyvendinti projektą „Sveikatos specialistų rengimas, pritraukimas Šilutės rajono savivaldybėje“. Centrinė projektų valdymo agentūra paskelbė kvietimą teikti projektų įgyvendinimo planus. Galimos projekto veiklos apima investicijas į sveikatos priežiūros specialistų rengimą (įskaitant studentų pritraukimą į studijas, profesinę praktiką, studijų procesą ir kt.). Siekiant pritraukti sveikatos priežiūros specialistus darbui sveikatos sistemos prioritetinėse investavimo srityse

Šilutės rajono policijos komisariate – 6 nauji pareigūnai

Tauragės apskrities vyriausiojo policijos komisariato gretose – 8 nauji pareigūnai. Šilutės rajono policijos komisariato Reagavimo skyriaus gretas papildė 6 pareigūnai, Šilalės rajono policijos komisariato Reagavimo skyriuje – 2 nauji pareigūnai. Tauragės AVPK viršininkas Raimondas Vaitkevičius pasidžiaugė, kad jauni žmonės renkasi policininko profesiją. Kartu priminė, kad pareigūno darbas yra ne tik įdomus, bet ir itin sudėtingas. Jis akcentavo, kad kiekviena diena policijoje reikalauja nesustoti ir visapusiškai tobulėti. Naujiems kolegoms linkima sėkmingos tarnybos, pasitikėjimo savimi ir savo darbu. Pagal Tauragės apskr. VPK

Kur statyti automobilį atvykus į pajūrį?

Aplinkos apsaugos departamentas vasaros metu sulaukia nemažai pranešimų apie neatsakingą automobilių statymą Lietuvos pajūryje. Aplinkosaugininkai primena, kokių reikalavimų reiktų laikytis statant automobilius, kai norima būti kuo arčiau jūros kranto. Kuršių nerijoje Aplinkosaugininkai atkreipia dėmesį, kad statant automobilius Kuršių nerijoje reikia vadovautis ne tik kelių eismo taisyklėmis ir kelio ženklais, bet ir laikytis Kuršių nerijos nacionalinio parko lankymo taisyklių. Kuršių nerijoje motorinėmis transporto priemonėmis įvažiuoti ir važinėti po mišką galima tik keliais. Nevalia važiuoti motorinėmis transporto priemonėmis ne ant kietosios kelio

Taip pat skaitykite