Penktasis šeimyninių ansamblių koncertas

Laukdami artėjančių švenčių, Šilutės meno mokyklos Muzikos skyrius pakvietė į ansamblių koncertą „Muzikuokime drauge“. Kultūros ir pramogų centro fojė daugiau negu valandą skambėjo muzika.

Nomeda ir Norbertas Vaitkai.

Šeimyninių ansamblių vakaro koncerto iniciatorės ir vedėjos Šilutės meno mokyklos Muzikos skyriaus fortepijono mokytojos Liuda Kašėtienė ir Žydrė Adomaitienė džiaugiasi, kad penktasis koncertas pranoko tiek jų, tiek atlikėjų ir klausytojų lūkesčius.
Šis koncertas ypatingas tuo, kad ansamblius sudarė seserys, broliai, pusbroliai, pusseserės, su savo atžalomis kartu groti išdrįso ne tik mamos. Antai ne muzikantas, o medikas Edgaras Padimanskas sėdo prie fortepijono groti kartu su dukromis Goda ir Juste. Beje, Goda buvo jauniausia šio vakaro dalyvė. O štai naumiestiškių Krutikovų ansamblį sudarė senelis Valerijonas, močiutė Irena ir anūkės Gustė ir Ugnė.
Mireta Pečiūraitė kartu su mama Jurgita grojo violončelėmis. Smuku grojančiai Guodai Stoškutei fortepijonu pritarė mama Reminta. Jaunajai pianistei Saulei Norvaišaitei gitara pritarė jos dėdė Adas Nausėda. Šis duetas padainavo A. Mamontovo dainą „Baltoji varnelė“.
Vakaro vedėjos priminė, kad idėja sukviesti muzikuojančių šeimų ansamblius į koncertą kilo jų kolegei šviesios atminties mokytojai Danutei Lešinskaitei. Po pirmojo koncerto buvo ilgoka pertrauka. Vėliau iniciatyvos ėmėsi kolegės Žydrė ir Liuda. Šeimyninių ansamblių koncertai organizuojami kas dveji metai ir kaskart tampa vis populiaresni. Penktasis koncertas pranoko visus lūkesčius – jame dalyvavo per 60 atlikėjų, 26 ansambliai, kuriuos rengė 14 mokytojų. Daugiausia, net 9 ansamblius paruošė mokytoja Liuda Kašėtienė. Kai kuriems dalyviams šis koncertas buvo pirmas išbandymas, o štai Anelė, Elzė ir Anupras Šveikauskai šeimyninių ansamblių koncerte dalyvauja net ketvirtą kartą.
Kuo šis koncertas netradicinis, paaiškino Ž. Adomaitienė: „Ansamblių sudėtis – iš netradicinių instrumentų. Jei fortepijoniniai duetai, trio yra įprastas reiškinys, tai fortepijono ir akordeono duetas pasitaiko retai. Nomeda ir Norbertas Vaitkai fortepijonu ir akordeonu atliko italų liaudies dainą „Santa Liučija“. Jiems paruošti numerį padėjo mokytoja Liuda Sandra Tunaitienė ir Loreta Kabanova“.
Koncertą užbaigė Ž. Adomaitienės sukurta daina „Man patinka Kalėdos“, kurią traukė visi koncerto dalyviai. Po skambios dainos vaišintasi saldainiais.
Koncerto klausėsi gausus atlikėjų artimųjų ir ansamblių gerbėjų būrys. Buvusi Meno mokyklos direktorė Rūta Gatelienė pasidžiaugė, kad šeimyninių ansamblių koncertas išaugo ne tik dalyvių skaičiumi, bet ir atlikimo lygiu.
Dalyviams koncertą primins padėkos raštai ir organizatorių dovanėlės – sniego gniūžtes imituojančios žvakės.

Laima PUTRIUVIENĖ

Violončelių trio Rugilė Domeikytė, Naglis Pirogovas su mama Neringa, jiems akompanavo Pijus Pirogovas.

Alanas ir Arnoldas Strukčinskai su mama Jelena.

Sesutės Padimanskaitės su tėčiu Edgaru.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Užsienyje įsikūrę Šilutės rajono gyventojai šiemet susilaukė 57 naujagimių

Šilutės rajono savivaldybės Civilinės metrikacijos poskyris skelbia, kad lapkritį įregistruoti 22 naujagimiai, iš jų 5 gimę užsienyje. Per 11 šių metų mėnesių sulaukta 312 naujagimių, iš šio skaičiaus 57 gimė užsienio valstybėse. Lapkritį populiarūs buvo šie vardai: Matas, Jokūbas, Iglė, Liepa, reti – Tumas, Dovas, Lugnė, Upė. Iš 22 lapkritį užregistruotų naujagimių 14  berniukų ir 8  mergaitės, 13 mažylių susilaukė Šilutės miesto gyventojai, 44 – kaimiškųjų seniūnijų šeimos. Visus šių metų mėnesius mirusiųjų skaičiai buvo gerokai didesni už naujagimių. Lapkritį

Pasityčiojo iš paskutiniojo velionės noro

Netikėtai mirusios tauragiškės šeima ir artimieji iki šiol negali atsigauti ne tik dėl mylimo žmogaus netekties, bet ir šoko, kurį patyrė vykdydami paskutinę velionės valią. Kėdainiuose įsikūrusiame Lietuvos krematoriume moterį kremuoti iš pradžių atsisakyta dėl neva netinkamo karsto, o vėliau ir dėl jos pačios svorio.  Teko patirti tikrą košmarą Įtariama, kad iš velionės bei jos artimųjų galėjo būti pasityčiota, nes kažkam labai skubiai prireikė krematoriumo paslaugos. Sutrikus sveikatai, 52 metų Tauragės gyventoja (kilusi iš Katyčių) mirė praėjusią savaitę, lapkričio 29

Kvietimas teikti idėjas Klaipėdos krašto metų programai

Šilutė ir visas Klaipėdos kraštas 2023 m. ruošiasi paminėti neeilinį istorinį įvykį – Klaipėdos krašto suvienijimo su Lietuvos Respublika 100-metį. Šis istorinis įvykis turi ypatingą svarbą Valstybės ir tautos likimo bei raidos istorijoje. Lietuvos Respublikos Seimas 2021 m. birželio 17 d. priėmė nutarimą  „Dėl 2023 metų paskelbimo Klaipėdos krašto metais“, kuris turi politinę ir kultūrinę reikšmę. Kviečiame įstaigas, organizacijas, meno kūrėjus telkis, diskutuoti ir teikti idėjas, kaip galėtume šio ypatingo įvykio jubiliejų paminėti Šilutės rajone ir etnografiniame Mažosios Lietuvos regione.

Nuo sausio  brangiau mokėsime už komunalinių atliekų tvarkymą?

Šią savaitę Šilutės rajono savivaldybės tarybos komitetų posėdžiuose vietos politikai svarsto, ar didinti mokesčius už komunalinių atliekų tvarkymą. Tikslas – patvirtinti naujus Šilutės r. savivaldybės vietinės rinkliavos už komunalinių atliekų surinkimą iš atliekų turėtojų ir atliekų tvarkymą nuostatus dėl pasikeitusių įkainių. UAB Klaipėdos regiono atliekų tvarkymo centro 2020 m. spalio 28 d. valdybos sprendimu nuo 2021 m. sausio 1 d. Šilutės rajono savivaldybei nustatytas 44,13 Eur/t su PVM „vartų mokestis“. Pagal atliktus skaičiavimus Šilutės rajono savivaldybės „vartų mokestis“ už komunalinių

Taip pat skaitykite