Penktasis šeimyninių ansamblių koncertas

Laukdami artėjančių švenčių, Šilutės meno mokyklos Muzikos skyrius pakvietė į ansamblių koncertą „Muzikuokime drauge“. Kultūros ir pramogų centro fojė daugiau negu valandą skambėjo muzika.

Nomeda ir Norbertas Vaitkai.

Šeimyninių ansamblių vakaro koncerto iniciatorės ir vedėjos Šilutės meno mokyklos Muzikos skyriaus fortepijono mokytojos Liuda Kašėtienė ir Žydrė Adomaitienė džiaugiasi, kad penktasis koncertas pranoko tiek jų, tiek atlikėjų ir klausytojų lūkesčius.
Šis koncertas ypatingas tuo, kad ansamblius sudarė seserys, broliai, pusbroliai, pusseserės, su savo atžalomis kartu groti išdrįso ne tik mamos. Antai ne muzikantas, o medikas Edgaras Padimanskas sėdo prie fortepijono groti kartu su dukromis Goda ir Juste. Beje, Goda buvo jauniausia šio vakaro dalyvė. O štai naumiestiškių Krutikovų ansamblį sudarė senelis Valerijonas, močiutė Irena ir anūkės Gustė ir Ugnė.
Mireta Pečiūraitė kartu su mama Jurgita grojo violončelėmis. Smuku grojančiai Guodai Stoškutei fortepijonu pritarė mama Reminta. Jaunajai pianistei Saulei Norvaišaitei gitara pritarė jos dėdė Adas Nausėda. Šis duetas padainavo A. Mamontovo dainą „Baltoji varnelė“.
Vakaro vedėjos priminė, kad idėja sukviesti muzikuojančių šeimų ansamblius į koncertą kilo jų kolegei šviesios atminties mokytojai Danutei Lešinskaitei. Po pirmojo koncerto buvo ilgoka pertrauka. Vėliau iniciatyvos ėmėsi kolegės Žydrė ir Liuda. Šeimyninių ansamblių koncertai organizuojami kas dveji metai ir kaskart tampa vis populiaresni. Penktasis koncertas pranoko visus lūkesčius – jame dalyvavo per 60 atlikėjų, 26 ansambliai, kuriuos rengė 14 mokytojų. Daugiausia, net 9 ansamblius paruošė mokytoja Liuda Kašėtienė. Kai kuriems dalyviams šis koncertas buvo pirmas išbandymas, o štai Anelė, Elzė ir Anupras Šveikauskai šeimyninių ansamblių koncerte dalyvauja net ketvirtą kartą.
Kuo šis koncertas netradicinis, paaiškino Ž. Adomaitienė: „Ansamblių sudėtis – iš netradicinių instrumentų. Jei fortepijoniniai duetai, trio yra įprastas reiškinys, tai fortepijono ir akordeono duetas pasitaiko retai. Nomeda ir Norbertas Vaitkai fortepijonu ir akordeonu atliko italų liaudies dainą „Santa Liučija“. Jiems paruošti numerį padėjo mokytoja Liuda Sandra Tunaitienė ir Loreta Kabanova“.
Koncertą užbaigė Ž. Adomaitienės sukurta daina „Man patinka Kalėdos“, kurią traukė visi koncerto dalyviai. Po skambios dainos vaišintasi saldainiais.
Koncerto klausėsi gausus atlikėjų artimųjų ir ansamblių gerbėjų būrys. Buvusi Meno mokyklos direktorė Rūta Gatelienė pasidžiaugė, kad šeimyninių ansamblių koncertas išaugo ne tik dalyvių skaičiumi, bet ir atlikimo lygiu.
Dalyviams koncertą primins padėkos raštai ir organizatorių dovanėlės – sniego gniūžtes imituojančios žvakės.

Laima PUTRIUVIENĖ

Violončelių trio Rugilė Domeikytė, Naglis Pirogovas su mama Neringa, jiems akompanavo Pijus Pirogovas.

Alanas ir Arnoldas Strukčinskai su mama Jelena.

Sesutės Padimanskaitės su tėčiu Edgaru.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

COVID-19 – socialinės globos įstaigose

Socialinės apsaugos ir darbo ministerija kiekvieną pirmadienį skelbia naujausią informaciją apie koronaviruso plitimą Lietuvos socialinės globos įstaigose. Šilutės rajone veikia minimai ministerijai pavaldūs Macikų socialinės globos namai, vietos Savivaldybės pavaldumo Šilutės socialinės globos namai (buvę senelių globos namai), yra trys privatūs – „Pamario senjorų namai“, „Senjorų Eldoradas“ ir „Globavita“. Ministerija skelbia, kad šalyje esančiuose globos namuose įkurdinta beveik 13 tūkst. garbaus amžiaus ir neįgalių žmonių. Tokių namų yra 215, šiuo metu veikia 206. Rugpjūčio 2 d. duomenimis, šiuo metu nustatyti

Kviečiame teikti pasiūlymus Gyvūnų gerovės metams paminėti

Seimui 2022 m. paskelbus Gyvūnų gerovės metais, Aplinkos ministerija kviečia visuomenę, socialinius partnerius, verslą pasidalinti idėjomis, kaip juos paminėti. Pasiūlymų laukiame iki rugpjūčio 20 d. elektroniniu paštu info@am.lt. Atrinktos priemonės bus įtrauktos į Gyvūnų gerovės metų minėjimo programą. „Aš norėčiau, kad kiekvieni metai būtų gyvūnų gerovės, nes dėmesio šiai sričiai stokojama tiek iš valstybės, tiek iš piliečių. Juk, pripažinkim, kad dar požiūris į gyvį kaip į daiktą, nuosavybę, kažkokį madingą atributą, pelno nešėją labai gajus“, – pastebi aplinkos ministro patarėjas,

Prezidentas: sienų apsaugai – platesni karių įgaliojimai

Lietuvos Respublikos Prezidentas Gitanas Nausėda antradienį susitikęs su krašto apsaugos ministru Arvydu Anušausku ir kariuomenės vadu gen. ltn. Valdemaru Rupšiu aptarė karių įsitraukimą ekstremaliosios situacijos metu. Šalies vadovas teigiamai įvertino susitikimo metu krašto apsaugos ministro A. Anušausko pristatytus Krašto apsaugos sistemos organizavimo ir karo tarnybos įstatymo bei Karinės jėgos naudojimo statuto pakeitimus, nustatančius konkrečius įgaliojimus, kuriuos kariai įgytų ekstremaliųjų situacijų metu, ir šių įgaliojimų įgijimo sąlygas. „Įstatymų pakeitimai leis kariams efektyviai prisidėti tiek saugant Lietuvos Respublikos sienas, tiek, poreikiui esant,

Taip pat skaitykite