Penktasis šeimyninių ansamblių koncertas

Laukdami artėjančių švenčių, Šilutės meno mokyklos Muzikos skyrius pakvietė į ansamblių koncertą „Muzikuokime drauge“. Kultūros ir pramogų centro fojė daugiau negu valandą skambėjo muzika.

Nomeda ir Norbertas Vaitkai.

Šeimyninių ansamblių vakaro koncerto iniciatorės ir vedėjos Šilutės meno mokyklos Muzikos skyriaus fortepijono mokytojos Liuda Kašėtienė ir Žydrė Adomaitienė džiaugiasi, kad penktasis koncertas pranoko tiek jų, tiek atlikėjų ir klausytojų lūkesčius.
Šis koncertas ypatingas tuo, kad ansamblius sudarė seserys, broliai, pusbroliai, pusseserės, su savo atžalomis kartu groti išdrįso ne tik mamos. Antai ne muzikantas, o medikas Edgaras Padimanskas sėdo prie fortepijono groti kartu su dukromis Goda ir Juste. Beje, Goda buvo jauniausia šio vakaro dalyvė. O štai naumiestiškių Krutikovų ansamblį sudarė senelis Valerijonas, močiutė Irena ir anūkės Gustė ir Ugnė.
Mireta Pečiūraitė kartu su mama Jurgita grojo violončelėmis. Smuku grojančiai Guodai Stoškutei fortepijonu pritarė mama Reminta. Jaunajai pianistei Saulei Norvaišaitei gitara pritarė jos dėdė Adas Nausėda. Šis duetas padainavo A. Mamontovo dainą „Baltoji varnelė“.
Vakaro vedėjos priminė, kad idėja sukviesti muzikuojančių šeimų ansamblius į koncertą kilo jų kolegei šviesios atminties mokytojai Danutei Lešinskaitei. Po pirmojo koncerto buvo ilgoka pertrauka. Vėliau iniciatyvos ėmėsi kolegės Žydrė ir Liuda. Šeimyninių ansamblių koncertai organizuojami kas dveji metai ir kaskart tampa vis populiaresni. Penktasis koncertas pranoko visus lūkesčius – jame dalyvavo per 60 atlikėjų, 26 ansambliai, kuriuos rengė 14 mokytojų. Daugiausia, net 9 ansamblius paruošė mokytoja Liuda Kašėtienė. Kai kuriems dalyviams šis koncertas buvo pirmas išbandymas, o štai Anelė, Elzė ir Anupras Šveikauskai šeimyninių ansamblių koncerte dalyvauja net ketvirtą kartą.
Kuo šis koncertas netradicinis, paaiškino Ž. Adomaitienė: „Ansamblių sudėtis – iš netradicinių instrumentų. Jei fortepijoniniai duetai, trio yra įprastas reiškinys, tai fortepijono ir akordeono duetas pasitaiko retai. Nomeda ir Norbertas Vaitkai fortepijonu ir akordeonu atliko italų liaudies dainą „Santa Liučija“. Jiems paruošti numerį padėjo mokytoja Liuda Sandra Tunaitienė ir Loreta Kabanova“.
Koncertą užbaigė Ž. Adomaitienės sukurta daina „Man patinka Kalėdos“, kurią traukė visi koncerto dalyviai. Po skambios dainos vaišintasi saldainiais.
Koncerto klausėsi gausus atlikėjų artimųjų ir ansamblių gerbėjų būrys. Buvusi Meno mokyklos direktorė Rūta Gatelienė pasidžiaugė, kad šeimyninių ansamblių koncertas išaugo ne tik dalyvių skaičiumi, bet ir atlikimo lygiu.
Dalyviams koncertą primins padėkos raštai ir organizatorių dovanėlės – sniego gniūžtes imituojančios žvakės.

Laima PUTRIUVIENĖ

Violončelių trio Rugilė Domeikytė, Naglis Pirogovas su mama Neringa, jiems akompanavo Pijus Pirogovas.

Alanas ir Arnoldas Strukčinskai su mama Jelena.

Sesutės Padimanskaitės su tėčiu Edgaru.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Savaitgalio orai: šeštadienis bus lietaus  

Lietuvos hidrometeorologijos tarnyba praneša, kad rugpjūčio 5 d., penktadienį, dangų dengs menkas debesų sluoksnis. Nelis. Pūs vidutinio stiprumo pietų, pietryčių krypties vėjas. Bus karšta diena. Įdienojus oras kais iki 27-32 laipsnių karščio. Rugpjūčio 6 d., šeštadienį, naktis be lietaus, tik paryčiais vakarinį šalies pakraštį pasieks vėsesni orai. Vakariniuose rajonuose ims slinkti trumpalaikės liūtys, gali sugriaudėti perkūnija. Pietų, pietvakarių vėjas keis kryptį į vakarų, šiaurės vakarų, bus nestiprus. Debesų daugės, tačiau oras neskubės vėsti ir saulei tekant termometrai rodys nuo 15

Liepą Šilutės rajone – 70 santuokų

Santuokų skaičiumi liepos mėnuo išskirtinis 2022 metais. Taip pat ir tuo, kad iš 70 santuokų net 37 – bažnytinės, o dvi – užsienyje. Šilutės r. savivaldybės Civilinės metrikacijos poskyris skelbia, kad liepą rajone įregistruota: 52 naujagimiai, 55 mirtys, 70 santuokų ir 6 ištuokos. Liepą sulaukta 25 berniukų ir 27 mergaičių, 28 naujagimiai gimė Šilutės mieste, 24 – seniūnijose, 23 sulaukta užsienyje, jie tik įtraukti į sąrašus. Viena šeima susilaukė dvynių. 17 naujagimių pripažinta tėvystė, nes poros nėra įregistravusios santuokos. Populiarūs

Kada reikia siuntimo pas gydytoją, o kada ne?

Siuntimas pas gydytoją specialistą yra svarbus ir, rodos, daugumai žmonių aiškus dalykas. Ligonių kasų specialistai pastebi, kad neretai gyventojai nežino, jog kai kuriais atvejais norint gauti Privalomojo sveikatos draudimo fondo (PSDF) lėšomis apmokamas gydytojų specialistų paslaugas siuntimo nė nereikia. Privalomuoju sveikatos draudimu apdraustiems žmonėms siuntimus gauti PSDF lėšomis apmokamų paslaugų išduoda šeimos gydytojai arba gydytojai specialistai. Siuntimai išduodami, jei gydytojui dėl paciento sveikatos būklės reikia pasikonsultuoti su kitu gydytoju, atlikti tyrimus, tikslinti gydymą, gydyti ligoninėje. Siuntimas galioja 60 dienų ir

Kataraktą galima įveikti

Akies lęšiukas savo funkcijas atlieka gerai tik tada, kai jis yra skaidrus, tačiau yra tokių akių ligų, kurios trukdo lęšiukui tinkamai funkcionuoti. Viena iš jų – katarakta. Katarakta (akies lęšiuko sudrumstėjimas) – viena dažniausių regėjimo netekimo priežasčių. Šią ligą gali sukelti nemažai veiksnių, tačiau pagrindinis susirgimo rizikos faktorius yra amžius. Sulėtėjus medžiagų apykaitai, akies lęšiukas pradeda drumstėti. Tai natūralūs senatviniai organizmo pokyčiai. Tačiau jei lęšiuko skaidrumas ima trukdyti įprastiniai veiklai, reiktų nedelsiant kreiptis į gydytoją. Jaunesniems žmonėms katarakta gali būti

Taip pat skaitykite