„Penktasis regionas“ teiks konferencijų ir renginių organizavimo paslaugas

Asociacija „Penktasis regionas“ įgyvendino projektą „Asociacijos iniciatyvos teikti konferencijų ir renginių organizavimo paslaugas Pagėgių savivaldybės nevyriausybinėms organizacijoms (NVO)“. Panaudojus paramos lėšas buvo įsigytas renginių įgarsinimo komplektas, kintamos elektros srovės generatorius, kėdžių, stalų bei palapinių renginiams.

Vertė per 21 tūkst. Eur
Asociacija „Penktasis regionas“ organizuoja kaimo gyventojų sueigas viešose erdvėse, laisvalaikį, užimtumą, todėl buvo nuspręsta stiprinti materialinę bazę ir įsigyti konferencijų ir renginių organizavimo paslaugoms teikti reikalingą įrangą. Ji bus naudojama asociacijos veikloje ir nuomojama Pagėgių savivaldybės NVO. Įgyvendintas projektas leis praktiškai išbandyti konkretaus verslo organizavimo modelį, kurį vėliau bus galima plėsti.
Siekdama išsiaiškinti ar tikslinga būtų įsigyti renginių organizavimo paslaugoms teikti reikalingą įrangą, asociacija „Penktas regionas“ atliko tyrimą, kurio metu surinko informaciją apie Pagėgių savivaldybės teritorijoje esančių bendruomenių ir NVO teikiamas paslaugas ir kuriamus vietos produktus. Atlikta paslaugų analizė parodė, kad Pagėgių savivaldybėje veikiančios NVO gyvuoja iš viešųjų pinigų – savivaldybių, valstybės, ES paramos. Pagėgių savivaldybės teritorijoje veikia per 60 NVO.
Pastaruoju metu vis dažniau kuriamos idėjos, kurias įgyvendinus NVO galėtų veikti savarankiškai, t. y. patys savo veikla galėtų gauti pajamų. Taip kilo idėja įsigyti renginių organizavimo paslaugoms teikti reikalingą įrangą, nes NVO organizuodamos renginius, konferencijas, sueigas viešose erdvėse, būtiną įgarsinimo įrangą nuomoja iš privačių firmų, moka už prisijungimą prie stacionarių elektros energijos tiekimo tinklų. Dažnai jų netenkina dideli įkainiai, todėl palapines, kėdes, suolus, stalus, atsiveža iš kitų seniūnijų ar privačių asmenų.
Vietos projekte „Asociacijos iniciatyvos teikti konferencijų ir renginių organizavimo paslaugas Pagėgių savivaldybės nevyriausybinėms organizacijoms (NVO)“ suplanuotų veiklų įgyvendinimui reikalingų investicijų asociacija „Penktas regionas“ nebuvo pajėgi finansiškai padengti, todėl 80 proc. jo bendros vertės sudarė paramos lėšos. Bendra vietos prjekto vertė 21 721 Eur, iš kurių parama sudarė 17 377 Eur.
Asociacija „Penktasis regionas“, teikdama nuomos paslaugą bei organizuodama renginius, taps labiau žinoma Mažosios Lietuvos krašte ir tuo pačiu didins finansinį savarankiškumą.
Minimalios kainos
Galutiniai įgyvendinto projekto naudos gavėjai bus Pagėgių savivaldybės gyventojai. Gautos pajamos bus investuojamos į tolimesnę veiklą, projekto veiklos tęstinumą bei paslaugų užtikrinimą.
Šiuo projektu siekiama plėtoti Pagėgių savivaldybės teritorijoje veikiančių NVO bendradarbiavimą, skatinant socialinę ekonomiką kaimo vietovėse. Taip pat siekiama NVO ekonominio savarankiškumo, kurti naujas paslaugas, skatinti socialinį verslumą, didinti užimtumą, kurti ekonominę ir socialinę gerovę Pagėgių savivaldybėje.
Asociacija „Penktas regionas“ įregistruota 2010 m. vasario 18 d.. Vienas veiklos tikslų – organizuoti ir teikti paramą kaimo plėtros projektams ir iniciatyvoms įgyvendinti.

Pamario inf.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Keliaujančiųjų ir vairuotojų dieną – apie saugumą keliuose visiems eismo dalyviams

Rugsėjo 26 d., sekmadienį,  Lietuvoje jau dvyliktą kartą bus minima Keliaujančiųjų ir vairuotojų diena. Jos tikslas – priminti visiems apie pagarbą vieni kitiems kelyje, pagalvoti, ar mes, kiekvienas iš mūsų, tinkamai elgiamės kelyje. Anot VĮ Lietuvos automobilių kelių direkcijos (toliau – Kelių direkcijos) direktoriaus Remigijaus Lipkevičiaus, svarbiausia – kiekvieno atsakomybė už save patį ir kitą žmogų. Todėl minėdami Keliaujančiųjų ir vairuotojų dieną primename, kad saugumas priklauso tik nuo mūsų pačių. Vienas neatsakingas poelgis – viršytas greitis, vairavimas apsvaigus, važiavimas neprisisegus

Martyno Pekarsko „Pilis“ – personalinė paroda Kintuose

Spalio 1 d. penktadienį, 17.00  val. „Kintai Arts“ rezidencijoje (Kintai, Kuršių g. 30) atidaroma Martyno Pekarsko personalinė kūrybos paroda “Pilis”. Šioje parodoje autorius pristato savo poros metų darbo Kintuose – studijoje miške – rezultatus. Tarp didelio formato eksponatų tapyba, muzikiniu metodu atlikti piešiniai, „ready-made“ artefaktai, tekstai. „Neišeik pro duris ir pažinsi pasaulį. Nedirsčiok pro langą ir išvysi kelius. Juo toliau nukaksi, juo mažiau žinosi. Tad išmintingas žmogus neina ir žino; nežiūri ir permato; neveikia ir nuveikia“. Laozi Parodos autorius:  – Aš

COVID-19: „Šilutės rajone situacija grėsminga“

Taip šiandien, rugsėjo 24-os rytą, sakė Nacionalinio visuomenės sveikatos centro Šilutės skyriaus vedėja Roma Jovaišaitė. Kadangi praėjusios paros, rugsėjo 23 d., duomenis Statistikos departamentas skelbia po pusės dešimtos, R. Jovaišaitė paminėjo statistiką, sietiną su rugsėjo 22 d. situacija. 100 tūkst. gyventojų Lietuvoje tenka 550,7 susirgimo atvejo. Šilutės rajone šis skaičius siekia 1008,4 atvejo, tai penkta vieta Lietuvoje, prasčiau tik Rietavo, Telšių, Klaipėdos miesto ir Palangos savivaldybių teritorijose. Užtat Raseinių rajone šis skaičius tėra 137,2… Lietuvoje per savaitę iš atliktų tyrimų

Meras praskleidė Savivaldybės detektyvo uždangą

Šilutės r. savivaldybės mero Vytauto Laurinaičio rugsėjo 17 d. potvarkiu buvo sudaryta tarnybinio nusižengimo tyrimo komisija. Ir po pirmojo komisijos narių susirinkimo niekas nieko neaiškino. Pirmininkė dėl nedarbingumo nedalyvavo, kiti keturi nariai informacijos siūlė kreiptis vis į savo kolegas… Tai ir beliko pavadinti itin slaptu detektyvu Šilutės rajono savivaldybėje. Tuomet rašėme: 2021 m. rugsėjo 17 d. mero Vytauto Laurinaičio potvarkiu sudaryta Tarnybinio nusižengimo tyrimo komisija. Kieno ir kokį nusižengimą tirs ši komisija? Paslaptis! Daugiau išsiaiškinti nieko nepavyko…   Visas ankstesnis straipsnis

Taip pat skaitykite