Pedagogikos studijas šįmet pradėjo beveik 2 tūkst. studentų

Šį rudenį prie beveik 1,5 tūkst. pedagogikos balakalauro pirmakursių jungiasi dar 440 aukštąjį išsilavinimą jau turinčiųjų specialistų – tiek jų pasirinko profesines pedagogines studijas, suteikiančias mokytojo kvalifikaciją.

Jie papildys pedagogikos studentų gretas, kurios šiemet beveik ketvirtadaliu gausesnės nei pernai: šįmet bakalauro studijas pedagogo kvalifikaciją teikiančiose studijų programose pradėjo 1 434 pirmakursiai (2022 m. – 1 084). Be to, tai negalutinis pedagogikos studentų skaičius – rudenį studentai gali rinktis dar ir pedagogikos gretutines studijas šalia savo pirmojo studijuojamo dalyko.

Iš priimtųjų į profesines pedagogikos studijas apie 80 absolventų galės dirbti užsienio kalbų dalykų mokytojais, apie 50 – biologijos, apie 50 – informacinių technologijų, beveik 40 – chemijos, po 36 – matematikos ir lietuvių kalbos ir literatūros. Visi įstojusieji studijuos Vilniaus universitete, Vytauto Didžiojo universitete, Mykolo Romerio universitete, Kauno technologijos universitete ir Klaipėdos universitete.

„Mokytojo profesiją gali rinktis ir kitą aukštąjį išsilavinimą turintys profesionalai. Matome, kad įvairios stipendijos, studijų programų ir infrastruktūros atnaujinimas į šią sritį padeda pritraukti daugiau studentų. Svarbu, kad specialistai ne tik siekia įgyti mokytojo kvalifikaciją, bet ir renkasi tų dalykų pedagogines studijas, kurių mokytojų šiuo metu labiausiai trūksta“, – sako švietimo, mokslo ir sporto viceministras Justas Nugaras.

Pedagogiką rinkosi daugiau studentų

Jau antri metai yra neribojamas stojančiųjų į didžiausio poreikio pedagogines specializacijas priėmimas. Tai yra matematikos, lietuvių kalbos ir literatūros, prancūzų kalbos, vokiečių kalbos, fizikos, chemijos, biologijos, istorijos, geografijos, informacinių technologijų, pradinio ugdymo ir specialiosios pedagogikos specialybės. Pasirinkusiems šias specialybes pirmosios pakopos studentams ir gretutinių studijų studentams valstybė skiria ir prioritetinę paramą, kuri siekia beveik 319 eurų per mėnesį.

Bendras stojančiųjų į pirmosios pakopos prioritetines pedagogikos studijas skaičius auga. Specialiąją pedagogiką – vieną didžiausio poreikio pedagogikos specialybių – šiemet pasirinko beveik dvigubai daugiau stojančiųjų į valstybės finansuojamas studijų vietas nei ankstesniais metais: šįmet – 140, pernai – 84. Daugiau nei pusšimčiu padaugėjo priimtųjų į ikimokyklinį, priešmokyklinį, pradinį ugdymą – nuo 399 pernai iki 452 šįmet.

Kitos skatinimo priemonės

Švietimo, mokslo ir sporto ministerija yra numačiusi daugiau priemonių, kaip pritraukti naujus pedagogus ar suteikti daugiau kvalifikacijų jau dirbantiesiems. Viena jų – paskutinio kurso pirmosios pakopos, gretutinių pedagogikos studijų ir pedagogikos profesinių studijų studentai kviečiami iš anksto sudaryti įsidarbinimo sutartį su savivaldybe ar mokykla ir kas mėnesį gauti 539 eurų tikslinę išmoką. Taip pat atvertas kelias pradėti dirbti mokytoju ir tuo pačiu įgyti pedagogo kvalifikaciją – valstybė skiria finansavimą antrai kvalifikacijai įgyti.

Šiais mokslo metais startuoja nacionalinės kvalifikacijos tobulinimo programos. Jos siūlomos matematikos ir gyvenimo įgūdžių mokantiems mokytojams, taip pat visiems pedagogams, norintiems pagilinti įtraukiojo ugdymo kompetencijas. Tokios ilgalaikės nacionalinės kvalifikacijos tobulinimo programos rengiamos pirmą kartą. Pedagogai gali nemokamai studijuoti informatikos magistrantūrą ir tapti informatikos mokytojais. Preliminariais duomenimis, šiais mokslo metais naujai mokyklose dirbti pradėjo beveik 1,3 tūkst. pedagogų.

Švietimo, mokslo ir sporto min. inf.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Rekomenduojami video

Visi naujausi straipsniai

Kaip tinkamai laikyti nusipirktą pieną

Pienas – vienas perkamiausių lietuvių maisto produktų. Kad jis išlaikytų savo skonį ir maistines savybes iki pat galiojimo laiko pabaigos, jį parsinešę namo turėtume laikytis tam tikrų taisyklių. Dalis iš jų, ko gero, yra žinomos daugeliui, tačiau kai kurios gali nustebinti. Apie tai, kokių klaidų vengti nusipirkus pieno, pasakoja prekės ženklą „Dvaro“ valdančios bendrovės „Pieno žvaigždės“ vyriausioji technologė Dalia Mickeliūnienė. Pienas turi būti laikomas šaldytuve. Tad įsipylę pieno, visuomet stenkitės kuo greičiau jį padėti atgal į šaldytuvą. Taip pat visuomet

Gydymo įstaigos gaus daugiau lėšų už suteiktas paslaugas, medikai – didesnius atlyginimus

Siekiant sudaryti sąlygas gydymo įstaigoms nuo 2024 m. sausio 1 d. didinti medikų darbo užmokestį ne mažiau kaip 10 proc., sveikatos apsaugos ministro įsakymu padidintos asmens sveikatos priežiūros paslaugų bazinės kainos. Tai leis gydymo įstaigoms gauti papildomų lėšų iš Privalomojo sveikatos draudimo fondo (PSDF) ir skirti jas darbuotojų darbo užmokesčiui didinti. Pagal padidintus įkainius būtų atsiskaitoma už asmens sveikatos priežiūros paslaugas, suteiktas nuo šių metų lapkričio 1 d. „Laikomės įsipareigojimų reguliariai didinti medicinos darbuotojų atlygius – tai daroma peržiūrint įkainius

Su patyčiomis mokyklose vaikai kovoja pasitelkę piešinius

Patyčios tarp mokyklinio amžiaus vaikų yra viena opiausių problemų. Pasaulio sveikatos organizacijos (PSO) duomenimis, patyčias patiria vidutiniškai 42 proc. berniukų ir 37 proc. mergaičių 40-yje labiausiai išsivysčiusių šalių. Pasipriešinti patyčioms nusiteikę ir Lietuvos vaikai, pasitelkę tam kūrybingas idėjas. „Su patyčiomis susidurti gali ne tik vaikai ar paaugliai, bet ir suaugusieji. Tačiau, jei suaugusieji gali apsiginti, labai dažnai vaikai jaučiasi bejėgiai prieš juos emociškai, o kartais net fiziškai žalojantį elgesį. Galime pasidžiaugti, kad patyčios mokyklose nebėra tabu – ši problema ne

Narkotikų pardavėjas ir pirkėjai sulaukė teismo nuosprendžio

Tauragės apylinkės teismas paskelbė nuosprendį, kuriuo kokainu prekiavęs šilutiškis nuteistas 1 metų ir 4 mėnesių laisvės apribojimo bausme, o iš jo narkotinę medžiagą įgijusiems jaunuoliams paskirtos 2500 eurų dydžio baudos. Bylos duomenimis, D. A. savo bute laikė kiek daugiau nei 20 g. narkotinės medžiagos – kokaino, kuri buvo supakuota į folijos lankstinukus. 0,650 g. kokaino, supakuoto į du folijos lankstinukus, jis pardavė už 160 eurų L. B. ir T. V. Pastarieji buvo sulaikyti prekybos centro aikštelėje policijos pareigūnų, kurie automobilio

Taip pat skaitykite