Pažinkime Lietuvos dvarus: įdomų kelionių projektą vainikuos šventinis renginys

Kelionių ir pažinimo projektas „Pažinkime Lietuvos dvarus“ tęsėsi dvejus metus. Per šį laiką daugybė Lietuvos pilių ir dvarų buvo aplankyti, juose smalsavo ir jais gėrėjosi daugybė keliautojų. Aktyviausi keliautojai, surinkę gražias simbolinių dvarų raktų kolekcijas ir korteles atsiuntę Lietuvos pilių ir dvarų asociacijai, bus laukiami baigiamojoje projekto šventėje viename iš dvarų jau visai netrukus.

„Pažinkime Lietuvos dvarus“ – tai projektas, paskatinęs daugiau keliauti po šalį, atverti daugybės įspūdingų pilių ir dvarų duris, pažinti kultūros paveldo paslaptis ir grožį. O kad kelionės būtų dar smagesnės, keliautojai visuose dalyvaujančiuose dvaruose teiraudavosi simbolinių „raktų“, paliudijančių, kad atvėrė dar vienas paveldo objekto duris. Atvykti ir atrakinti istorinio kultūros paveldo objektų duris kvietė pilys ir dvarai visoje Lietuvos teritorijoje. Tai ir restauruoti, vėl atgiję, dažnai kultūros ir tradicijų puoselėjimo veiklų pilni istoriniai objektai, ir dar tik naujam gyvenimui prikeliami dvarai.

Projekte dalyvavo Biržų, Medininkų, Tauragės, Panemunės, Trakų salos ir Trakų pusiasalio pilys, Alantos, Abromiškių, Antašavos, Aristavėlės, Aukštosios Fredos, Bistrampolio, Burbiškio, Hugo Šojaus (Šilutė), Ilzenbergo, Jurbarko, Kelmės, Kuršėnų, Lipliūnų, Liubavo, Markučių, Paežerių, Paliesiaus, Plungės, Renavo, Rokiškio, Tuskulėnų ir Verkių dvarai, Siručio rūmai. Visi šie istoriniai objektai savaime labai įdomūs, daugelyje jų gausu ir pažintinių, pramoginių, kultūrinių veiklų. Po visą Lietuvą išsibarsčiusios pilys ir dvarai – kiekvienas savaip unikalus, įdomus ir neabejotinai vertas atrasti, pažinti.

Keliautojai po Lietuvos pilis ir dvarus taip pat galėjo paskirti savo balsą vienam iš projekto dalyvių dviejose nominacijose: labiausiai patikusios ir svetingiausios pilies ar dvaro. Kam gi atiteks šie titulai? Tai paskelbsime jau netrukus.

Šventinis projekto užbaigimo renginys

Projektas „Pažinkime Lietuvos dvarus“ baigiasi šių metų rudenį, spalio 31 dieną. Aktyviausi keliautojai, surinkę didžiausią raktų-lipdukų iš įvairių pilių ir dvarų kolekciją savo keliautojo kortelėse ir atsiuntę ją elektroniniu paštu Lietuvos pilių ir dvarų asociacijai, bus kviečiami dalyvauti baigiamajame projekto renginyje. Projektą vainikuosianti šventė vyks šių metų lapkričio 10 d. viename iš Žemaitijos dvarų.

Projektas paskatino daugiau keliauti po Lietuvą ir geriau pažinti dvarų paveldą

„Sveikinimai su tokiu įdomiu ir vykusiu projektu! Projektu susidomėjome visa šeima, tad ir lankėmės visi kartu. Pažinome dalį Lietuvos dvarų, gerėjomės darbuotojų nuoširdumu, meile savo darbui, sužinojome begalę naujo. Mano, kaip mamos, tikslas – vaikams įdiegti norą pirmiausia pažinti savo kraštą, užauginti meilę savam kraštui. Nuo pat pradžių pagavom azartą, tad su didžiuliu malonumu laukėme kiekvienos kelionės. Lauksime naujų projektų! Tikiuosi, pasimatysime!“ – iš atsiliepimų.

Projekto laikotarpiu Lietuvos pilys ir dvarai sulaukė daugiau lankytojų nei įprastai. Keliautojai domėjosi paveldo objektais, jų istorija, dalyvavo kultūriniuose renginiuose, ekskursijose. Jie ne tik atrado didingus pastatus, jų aplinką ir istoriją, bet ir sutiko, susipažino su kultūros paveldą puoselėjančiais žmonėmis, kuriems, besiimantiems iniciatyvos ir atsakomybės atkurti, saugoti ir puoselėti unikalų mūsų šalies paveldą, taip pat svarbu dalintis savo meile jam, žiniomis, idėjomis.

Projekte dalyvavusieji neretai pasidalija puikiais įspūdžiais, gerais atsiliepimais. Lietuvos pilių ir dvarų asociacija sulaukė nemažai keliautojų skambučių, laiškų. Nemaža tokių, kuriems kelionės po dvarus tapo visos šeimos ilgalaikiu planu. Pilys ir dvarai traukia ne tik istorija ir paveldu besidominčius, bet ir kultūros bei meno mėgėjus, taip pat visus, neabejingus grožiui, ieškančius ypatingos auros vietų, kuriose lankantis kuriami nuostabūs prisiminimai.

Įgyvendindama šį ir kitus pažinimo, sklaidos projektus, Lietuvos pilių ir dvarų asociacija atlieka savo misiją – nepaliaujamai skleisti žinią, skatinti pažinti, atskleisti kultūros paveldo žavesį ir svarbą ir meile jam uždegti kuo daugiau žmonių. Keliautojai, kurie dalyvavo projekte, bet dar neatsiuntė keliautojo kortelės, nuskenuotas arba nufotografuotas korteles gali atsiųsti iki 2023 m. spalio pabaigos elektroniniu paštu projektai@dvarai.lt. Visą informaciją apie projektą rasite www.lietuvos.dvarai.lt. Sekite naujienas: Lietuvos pilių ir dvarų asociacija www.dvarai.lt ir www.lietuvos.dvarai.lt.

Lietuvos pilių ir dvarų asociacija

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Rekomenduojami video

Visi naujausi straipsniai

Elektroninių sukčių Kalėdos prasideda anksčiau: kaip nepasimauti ant jų kalbiuko?

Pinigų plovimo prevencijos kompetencijų centras informuoja, kad per trečiąjį metų ketvirtį, nuo liepos iki rugsėjo, elektroniniai sukčiai iš mūsų šalies gyventojų ir įmonių siekė išvilioti 5,1 mln. eurų – net penktadaliu daugiau nei per tą patį laiką pernai. Tačiau, nepaisant suintensyvėjusių atakų, šalies finansų institucijų atsparumas sukčiavimui taip pat auga. Realūs nuostoliai, kuriuos sugebėjo padaryti sukčiai, minėtu laikotarpiu, palyginus su 2022-aisiais, sumažėjo 3 procentais, iki 2,3 mln. eurų. Vidutinė išviliojama suma šių metų trečiąjį ketvirtį siekė 871 eurą. Skaičiuojama, kad

Baltijos šalių tyrimas: dūmų detektorių namuose mažėja, lietuviai jų turi mažiausiai

Lietuvoje ir kitose Baltijos šalyse mažėja dūmų detektorius namuose turinčių asmenų, o gaisruose žuvusių žmonių skaičius mūsų šalyje auga. Tyrimo duomenys rodo, kad praėjusiais metais šiuos įrenginius nuosavame būste buvo įsirengę 70 proc. Lietuvos gyventojų, šiemet – 64 proc. mūsų šalies žmonių. Ši tendencija akivaizdi ir Latvijoje (detektorių nuo 78 proc. sumažėjo iki 73 proc.) bei Estijoje (detektorių nuo 93 proc. sumažėjo iki 90 proc.). Be to, gerokai mažiau lietuvių, lyginant su latviais ir estais, savo būstuose turi šiuos namų

Generalinei prokuratūrai pateiktas skundas dėl Vyriausybės neskaidriai panaudotų milijardų

Viešojo intereso gynimo fondas ir Sveikatos teisės institutas pateikė skundą Generalinei prokuratūrai dėl COVID valdymui skirtų lėšų panaudojimo teisėtumo ir prašo pradėti ikiteisminį tyrimą dėl galimų nusikalstamų veikų (didelio masto lėšų iššvaistymo ir piktnaudžiavimo valdžia) bei pradėti viešojo intereso gynimo procedūrą. Ar galimas Lietuvoje milijardinis „skandalas” dėl Vyriausybės veiklos, dabar turės atsakyti Prokuratūra. STI suburtos teisės ir finansų ekspertų grupės atliktas tyrimas parodė, kad 2020-2022 metų laikotarpiu Vyriausybė be teisėto pagrindo ir neužtikrindama lėšų panaudojimo skaidrumo paskirstė apie 3 milijardus

Orai antrąją savaitės pusę, kai baigiasi kalendorinis ruduo

Hidrometeorologijos tarnyba praneša apie neramius orus, kurie prasidės jau šiandien, lapkričio 29 d., trečiadienį. Tarnybos įspėja, kad trečiadienį jau turėtų būti itin neramu ir bent jau Rytų Lietuvoje sulauksime itin smarkaus snygio. Trečiadienio naktis buvo ir rūku, plikledžiu, šerkšnu. Vėjas buvo silpnas. Temperatūra siekė 6-11, rytiniuose rajonuose kai kur –12-15,pajūryje – 3-5 laipsnius šalčio. Dieną daug kur pasnigs, Rytų Lietuvoje vietomis smarkiai. Kai kur pustys. Vėjas besikeičiančios krypties, 6-11 m/s. Temperatūra 1-6 laipsniai šalčio, Kuršių nerijoje 0-2 laipsniai šilumos. Orų

Taip pat skaitykite