Pavasario žygis – Rusnėje

Šilutės r. savivaldybės visuomenės sveikatos biuras skelbia apie organizuojamą Pavasario žygį ir kviečia registruotis bei jame dalyvauti.

Gegužės 10 d. visame pasaulyje minima Tarptautinė judėjimo sveikatos labui diena. Šios dienos minėjimo pradžią dar 2000 m. pasiūlė Pasaulio sveikatos organizacija (PSO), o nuo 2002 metų minėjimai organizuojami daugumoje pasaulio valstybių. PSO ragina įvairiais renginiais ir akcijomis skatinti piliečių fizinį aktyvumą, kaip vieną iš svarbiausių kovos su lėtinėmis neinfekcinėmis ligomis priemonę.

Šilutės r. savivaldybės visuomenės sveikatos biuras ir Nemuno deltos regioninis parkas kviečia gegužės 7 d. praleisti aktyviai. Norime dvi atmintinas dienas (Europos širdies nepakankamumo dieną ir Judėjimo sveikatos labui dieną) sujungti į vieną. Abiejų tikslas – daugiau fiziškai judėti. 

Pėsčiomis po Rusnės miestelį (5 km)

Šį maršrutą pėsčiomis  pradėsite Nemuno deltos regioninio parko lankytojų centre. Čia pirmiausia apžiūrėsite Lankytojų centro ekspoziciją, kur galėsite susipažinti su visa Nemuno deltos gamta bei jos teikiamais turtais. Atsisėdę į išmaniąją kėdę pajusite paukščio skrydį, o kompiuteriniame terminale bandysite atspėti paukščio rūšį.

Apsilankę ekspozicijoje žygiuosite Rusnės miestelio centro link, pirma stotelė – Rusnės evangelikų liuteronų bažnyčia. Čia ne tik paskaitysite apie jos istoriją, bet ir aplankysite šalia bažnyčios esančią „didvyrių giraitę“, pasodintų medžių alėją, bei jos viduryje pastatytą paminklą, skirtą Pirmojo pasaulinio karo aukoms atminti. Perėję alėją, žygiuosite Atmatos upės link, kur puikuojasi kadaise stovėjusio senojo Rusnės tilto liekanos. Tęsdami savo kelionę pėsčiųjų taku einančiu pylimu pakeliui pražygiuosite paminklą, skirtą kadaise Rusnėje gyvenusiam H. Kallenbachui bei jo bendražygiui M. Gandhi, o vėliau prieisite Rusnės salos pradžią – vietą, kur Rusnės upė išsišakoja į Atmatą ir Skirvytę. Toliau keliaudami pylimu pamatysite didingąjį Rusnės klevą, prie kurio kadaise buvo populiari susitikimų vieta.

Praėję tiltą per Pakalnės upę pereisite gatvę ir kairiuoju upės krantu pražygiuosite etnografinį Skirvytėlės kaimą, kurio pabaigoje pamatysite kabantį tiltą. Kirtę jį atsidursite prie Rusnės salos uostelio. Į miestelį grįšite Pakalnės upės dešinio kranto pylimu ir užbaigsite kelionę grįžę į lankytojų centrą.

Pėsčiųjų maršrutas po Rusnės salą (16 km)

Šį maršrutą pėsčiomis pradėsite Nemuno deltos regioninio parko lankytojų centre. Maršrutas bus toks, kuris aprašytas aukščiau, tačiau jis ilgesnis. Žygiuosite vienos seniausių Pamario krašto gyvenviečių – Vorusnės kaimo link. Pasieksite Naikupės apžvalgos bokštelį, kuris pastatytas prie pat rezervato ribos, o nuo jo atsiveria nuostabi Kuršių marių panorama. Vėliau pasiekę Pakalnės upę žygiuosite dešiniojo kranto pylimu, kur galėsite grožėtis upės pakrante. Priėję Rusnės prieplauką toliau eisite pylimu, o vėliau grįšite į lankytojų centrą.

Maršrutų dalyviai turi savarankiškai atvykti į žygio starto vietą – Nemuno deltos regioninio parko direkciją (Kuršmarių g. 13, Rusnė). Būtina užsiregistruoti. Išsamesnė informacija – Visuomenės sveikatos biuro interneto svetainėje.

Visuomenės sveikatos biuro inf.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Pasak entnologo L. Klimkos, iki Šeštinių dera viską pasėti

Paskutinį pavasario mėnesį paprastai švenčiame ir dvi kilnojamąsias katalikų bažnyčios šventes – Šeštines ir Sekmines. Šeštinės – Kristaus dangun įžengimo šventė, kilnojama pagal Velykų laiką tarp gegužės 4 ir birželio 2 d., būna šeštosios savaitės po Velykų ketvirtadienį. Tai privaloma šventė tikintiesiems. Kryžiaus dienos Pirmosios trys tos savaitės dienos pažymimos kaip taikos, sveikatos ir derliaus maldavimų dienos. Šios dienos dar buvo vadintos Kryžiaus dienomis. Kadaise Lietuvos kaimuose visas tas dienas žmonių būriai giedodami litanijas eidavo melstis prie kaimo kryžių. Jie

Vyriausybė pritarė, kad medžiotojams būtų privaloma drausti civilinę atsakomybę

Vyriausybė pritarė Seimo siūlymui įvesti privalomą civilinį draudimą kiekvienam medžiotojui. Tačiau siūlo nustatyti vėlesnę šios prievolės įsigaliojimo datą ir numatyti instituciją, kuri vykdys priežiūros funkciją. „Medžiotojai turi apsidrausti, nes tai apsaugos juos pačius nuo įvairių sudėtingų situacijų, kuriose jie gali atsidurti įvykus nelaimei medžioklės metu. Todėl šis sprendimas yra tikrai prasmingas“, – komentavo aplinkos ministras Simonas Gentvilas. Medžioklės įstatyme įtvirtinus pareigą medžiotojams draustis civilinės atsakomybės draudimu bus garantuojamas žalos atlyginimas tretiesiems asmenims, jei jiems, jų sveikatai ar turtui būtų padaryta

Meldinių nendrinukių sutiktuvės Šyšos polderyje

Po kelių metų pertraukos, birželio 1 d. Šyšos polderyje vyks meldinių nendrinukių sutiktuvės. Šį paukštį saugantys ūkininkai ir gamtos mylėtojai kviečiami 12 val. prie Šyšos polderio 2-osios siurblinės, kur, ragaujant skanias vaišes ir klausantis supančios gamtos garsų, vyks neformalus bendravimas su gamtininkais, bus aptariamos šios rūšies apsaugos naujovės, diskutuojama apie ūkininkams iškylančias problemas. Vakare (nuo 19 val.) susirinkusieji bus kviečiami pasitikti saulėlydį klausantis meldinių nendrinukių Šyšos polderio pievose. Išvykimas 19 val. nuo Šyšos polderio 2-osios (naujosios) siurblinės. „Nekantraujame po visų

Pasak VMI, šilutiškiai už 2021 metus dar nesumokėjo beveik 186,8 tūkst. eurų GPM

Klaipėdos apskrities valstybinė mokesčių inspekcija (Klaipėdos AVMI) informuoja, kad beveik 900 Šilutės r. savivaldybės gyventojų gegužės–birželio mėnesiais sulauks pranešimų apie deklaruotą ir laiku nesumokėtą gyventojų pajamų mokestį (GPM) už 2021 m., kurį reikėjo sumokėti iki gegužės 2 d. Šilutiškiai už praėjusius metus bendrai skolingi 186,8 tūkst. eurų GPM. VMI gyventojus apie turimas skolas informuoja savo iniciatyva per Mano VMI, o nesinaudojančius e.paslaugomis – paštu. „Didžioji dalis mokesčių mokėtojų mokesčius deklaruoja ir sumoka laiku, dėkojame jiems. Visgi kasmet turime ir vėluojančių.

Taip pat skaitykite