Pavasario žygis – Rusnėje

Šilutės r. savivaldybės visuomenės sveikatos biuras skelbia apie organizuojamą Pavasario žygį ir kviečia registruotis bei jame dalyvauti.

Gegužės 10 d. visame pasaulyje minima Tarptautinė judėjimo sveikatos labui diena. Šios dienos minėjimo pradžią dar 2000 m. pasiūlė Pasaulio sveikatos organizacija (PSO), o nuo 2002 metų minėjimai organizuojami daugumoje pasaulio valstybių. PSO ragina įvairiais renginiais ir akcijomis skatinti piliečių fizinį aktyvumą, kaip vieną iš svarbiausių kovos su lėtinėmis neinfekcinėmis ligomis priemonę.

Šilutės r. savivaldybės visuomenės sveikatos biuras ir Nemuno deltos regioninis parkas kviečia gegužės 7 d. praleisti aktyviai. Norime dvi atmintinas dienas (Europos širdies nepakankamumo dieną ir Judėjimo sveikatos labui dieną) sujungti į vieną. Abiejų tikslas – daugiau fiziškai judėti. 

Pėsčiomis po Rusnės miestelį (5 km)

Šį maršrutą pėsčiomis  pradėsite Nemuno deltos regioninio parko lankytojų centre. Čia pirmiausia apžiūrėsite Lankytojų centro ekspoziciją, kur galėsite susipažinti su visa Nemuno deltos gamta bei jos teikiamais turtais. Atsisėdę į išmaniąją kėdę pajusite paukščio skrydį, o kompiuteriniame terminale bandysite atspėti paukščio rūšį.

Apsilankę ekspozicijoje žygiuosite Rusnės miestelio centro link, pirma stotelė – Rusnės evangelikų liuteronų bažnyčia. Čia ne tik paskaitysite apie jos istoriją, bet ir aplankysite šalia bažnyčios esančią „didvyrių giraitę“, pasodintų medžių alėją, bei jos viduryje pastatytą paminklą, skirtą Pirmojo pasaulinio karo aukoms atminti. Perėję alėją, žygiuosite Atmatos upės link, kur puikuojasi kadaise stovėjusio senojo Rusnės tilto liekanos. Tęsdami savo kelionę pėsčiųjų taku einančiu pylimu pakeliui pražygiuosite paminklą, skirtą kadaise Rusnėje gyvenusiam H. Kallenbachui bei jo bendražygiui M. Gandhi, o vėliau prieisite Rusnės salos pradžią – vietą, kur Rusnės upė išsišakoja į Atmatą ir Skirvytę. Toliau keliaudami pylimu pamatysite didingąjį Rusnės klevą, prie kurio kadaise buvo populiari susitikimų vieta.

Praėję tiltą per Pakalnės upę pereisite gatvę ir kairiuoju upės krantu pražygiuosite etnografinį Skirvytėlės kaimą, kurio pabaigoje pamatysite kabantį tiltą. Kirtę jį atsidursite prie Rusnės salos uostelio. Į miestelį grįšite Pakalnės upės dešinio kranto pylimu ir užbaigsite kelionę grįžę į lankytojų centrą.

Pėsčiųjų maršrutas po Rusnės salą (16 km)

Šį maršrutą pėsčiomis pradėsite Nemuno deltos regioninio parko lankytojų centre. Maršrutas bus toks, kuris aprašytas aukščiau, tačiau jis ilgesnis. Žygiuosite vienos seniausių Pamario krašto gyvenviečių – Vorusnės kaimo link. Pasieksite Naikupės apžvalgos bokštelį, kuris pastatytas prie pat rezervato ribos, o nuo jo atsiveria nuostabi Kuršių marių panorama. Vėliau pasiekę Pakalnės upę žygiuosite dešiniojo kranto pylimu, kur galėsite grožėtis upės pakrante. Priėję Rusnės prieplauką toliau eisite pylimu, o vėliau grįšite į lankytojų centrą.

Maršrutų dalyviai turi savarankiškai atvykti į žygio starto vietą – Nemuno deltos regioninio parko direkciją (Kuršmarių g. 13, Rusnė). Būtina užsiregistruoti. Išsamesnė informacija – Visuomenės sveikatos biuro interneto svetainėje.

Visuomenės sveikatos biuro inf.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Siūloma nustatyti 282 vilkų sumedžiojimo limitą ir jo neskirstyti rajonais

Aplinkos ministerija parengė įsakymo projektą dėl vilkų sumedžiojimo 2022-2023 m. limito ir kviečia visuomenę, suinteresuotas institucijas su juo susipažinti. Atsižvelgus į vilkų populiacijos būklės stebėsenos duomenis, rūšies apsaugos poreikius ir moksliniais tyrimais apskaičiuotą vilkų šeimų skaičių, siūloma nustatyti 282 vilkų sumedžiojimo limitą. Siekiant, kad vilkai būtų medžiojami proporcingai jų natūraliai gausai, limito rekomenduojama neskirstyti rajonams. Vilko apsaugos planas įpareigoja nustatant sumedžiojimo limitą įvertinti besiveisiančių vilkų šeimų skaičių. Tyrimai rodo, kad Lietuvos teritorijoje gyvena ne mažiau kaip 87 vilkų šeimos. Vilko

Iš Šilutės kilęs Valdas Benkunskas sieks Vilniaus miesto mero posto

Tėvynės sąjunga – Lietuvos krikščionys demokratai (TS-LKD) Vilniaus miesto mero rinkimuose kelia dabartinio sostinės mero pavaduotojo Valdo Benkunsko kandidatūrą.  Vilniaus miesto vicemeras V. Benkunskas 12 metų dirba Vilniaus miesto savivaldybėje, septynerius metus yra Vilniaus vicemeras. V. Benkunskas šiuo metu savivaldybėje yra atsakingas už sostinės šilumos ir energetikos ūkį. 37-erių metų politikas prie TS-LKD prisijungė 2008 metais, 2011 m. buvo išrinktas Tarybos nariu Vilniaus miesto savivaldybėje. 2015-2017 metais ir nuo 2019-ųjų buvo Vilniaus miesto savivaldybės vicemeras, kuruoja energetikos, sporto ir sveikatingumo

Sukčių sėkmė nesibaigia. Šįkart apgautas vyras neteko 6328 eurų

Tauragės apskrities VPK skelbia rugsėjo 29-30 dienų įvykius Šilutės rajone. Sukčiai Rugsėjo 29 d.  vyras, gim. 1983 m., internetiniame puslapyje radęs skelbimą apie parduodamas galandimo stakles ir gaterį, į pardavėjo sąskaitą už juos pervedė pinigus, tačiau prekių negavo. Nuostolis 6328 Eur. Tiesą sakant, keistoka istorija… Kaip galima pirkti gaterį, pinigus iš anksto pervedant internetu… Juk čia ne koks porcelianinis puodukas. Ar galėjo pirkėjas pervesti solidžią sumą pinigų nematęs paties mechanizmo? O jeigu matė, tai tikriausiai žino, kur tas gateris yra?

Kokių klaidų vengti renkantis IT paslaugų teikėją?

Laikas, praleistas bandant išsiaiškinti versle naudojamas technologijas, gali būti brangus. Todėl bendradarbiavimas su IT paslaugų teikėju įmonei gali atnešti daug naudos. Tokiu būdu savo dėmesį galite sutelkti į pagrindinius verslo poreikius, nešvaistydami laiko tam, kas galbūt nėra stiprioji jūsų pusė. IT paslaugų teikėjų yra daug. Tačiau ne visi gali patenkinti konkrečius jūsų verslo poreikius. Taigi, norėdami nepatirti nusivylimo, turėtumėte vengti šių pagrindinių klaidų. 1. Noras rasti pigiausią pasiūlymą Daugelis iš mūsų nepraleistų progos sutaupyti. Tačiau renkantis IT paslaugų teikėją, nereikėtų

Taip pat skaitykite