Pavasarį sujauks žiemiški orai: savaitės pabaigoje bus ypač nemalonu

Aurelijaus Žemgulio nuotr.

Savaitgalis Šilutės krašte buvo lietingas, nors ir be šalčių. Buvo ir šlapdribos, ir gausiai lietaus. Gražaus pavasario savaitės, kuri prasidėjo, sinoptikai irgi nežada. 

Lietuvos hidrometeorologijos tarnyba  praneša, kad savaitės pradžioje Lietuvoje permainingus orus lems žemo atmosferos slėgio laukas. Tarpais dangus pragiedrės, tarpais lis ar kris šlapdriba.

Šiandien, pirmadienį, dažniau ir gausiau lis vakarinėje šalies pusėje. Tad menkas lynojimas Šilutės krašte, jau prasidėjęs rytą, galimas ir vėliau.  O tankiau saulė pro debesis pasirodys rytiniuose rajonuose. Atitinkamai šalies rytuose bus ir aukštesnė temperatūra, apie 5-7 laipsnius šilumos. Žemaitijoje diena vėsesnė, temperatūra sieks vos 2-4 laipsnius šilumos. Nebus vėjuota, pūs iki vidutinio stiprumo pietvakarių, pietų vėjas.

Rytoj, antradienį,  debesys neištisai dengs dangų. Krituliai jau bus menkesni ir pasitaikys tik vietomis. Naktį ir rytą daug kur formuosis plikledis, vietomis nusidrieks rūkas. Vėjas naktį bus mažai juntamas, dieną jau truputį stipriau papūs iš šiaurės rytų, šiaurės. Temperatūra naktį kris iki 0-4 laipsnių šalčio, dieną kils iki 4–8 laipsnių šilumos.

Trečiadienį žymesnių kritulių jau nenumatoma. Naktį vėl balutes padengs ledas. Temperatūra kris iki 0-4 laipsnių šalčio. Dieną smarkiau papūs šiaurės vėjas. Temperatūra kils vangiau ir sieks apie 3-6 laipsnius šilumos.

Ketvirtadienio dieną rytiniame šalies pakraštyje gali truputį pasnigti. Vėjas išliks šiaurinių krypčių. Temperatūra naktį jau nukris iki 2–7 laipsnių šalčio, dieną šils tik iki 2–5 laipsnių šilumos.

Penktadienį žiemiškų orų nuotaiką dar labiau sustiprins vietomis iš dangaus byrantis sniegas, žvarbus šiaurės rytų vėjas ir žema temperatūra. Naktį šals iki 4–7 laipsnių šalčio, dieną vos sušils iki 2–4 laipsnių šilumos.

Savaitgalį ilgiau spindint saulei dienomis jau bus truputį šilčiau. Tačiau tikro pavasariško oro su šiluma ir saule dar teks palaukti.

Meteo.lt inf.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Specialistų rekomendacijos, kaip saugoti sveikatą kaitros metu

Lietuvos hidrometeorologijos tarnyba įspėja apie karštį:  rugpjūčio 12 d., penktadienį, temperatūra popietę kils iki +24-29°C; šeštadienio naktį vės iki 10-15 laipsnių, dieną oras įkais iki +25-30°C; sekmadienio dieną šils iki +26-31°C; Žolinės dieną temperatūra pakils iki +26-31°C.   Aktualu kiekvienam Karštis gali paveikti kiekvieno žmogaus sveikatą, bet ypač jautrūs yra kūdikiai ir vaikai iki 4 metų amžiaus, 65 metų amžiaus ir vyresni žmonės, asmenys, turintys antsvorio, dirbantys sunkų fizinį darbą, sergantys įvairiomis ligomis (endokrininės, inkstų, širdies ir kraujagyslių sistemų). Per

Rugpjūčio viduryje – Žolinė

Žolinė (Dzūkijoje – Kopūstinė) – tai atsisveikinimo su želmenimis ir gėlėmis diena. Javai jau nupjauti ir suvežti, uogos ir vaisiai surinkti, privirta uogienių. Moterys šią dieną rinkdavo gražiausias laukų gėleles, vaistažoles, dėkodavo Žemei už derlių ir grožį. Ūkininkai šiai šventei iškepdavo duonos iš šviežio derliaus ir padarydavo alaus, giros. Žolinės švęsti susirinkdavo visa giminė, buvo prisimenami ir giminės mirusieji. Buvo tikima, – kas neateis kartu švęsti per Žolinę, bus neturtingas. Šventės dieną buvo aukojami gyvuliai ir rituališkai kepama duona: naujojo

Vilniuje atidaroma viena moderniausių teniso arenų Europoje

Po kiek daugiau nei metus trukusios rekonstrukcijos Vilniuje esantis sporto kompleksas „SEB arena“ jau nuo rugsėjo duris atvers kaip didžiausias uždaras teniso, skvošo ir badmintono centras Vidurio Europoje. Atnaujintoje arenoje įrengtas ir pirmasis regione išmanusis teniso kortas, leisiantis organizuoti tarptautinius aukščiausio  lygio turnyrus. Naujojoje arenos dalyje įrengti 7 papildomi kietosios dangos kortai ir centrinis kortas, kurį supa net 1,5 tūkst. žiūrovų talpinančios tribūnos, 4 badmintono aikštelės ir net 10 patiems jauniausiems tenisininkams skirtų mažųjų teniso kortų. „Šiandien jau galime drąsiai

Prasideda ilgasis savaitgalis. Kokių klaidų nedaryti be priežiūros paliekant namus?

Žolinės savaitgalį dalis Lietuvos žmonių mėgausis besibaigiančia vasara, laisvadienius leisdami kurortuose, sodybose ar prie vandens telkinių. Nors tyrimai rodo, kad mūsų šalies gyventojai labiau negu estai ir latviai rūpinasi namų saugumu, draudikai atkreipia dėmesį, kad vasaros mėnesiais, ypač per Žolinę ar kitus ilguosius savaitgalius, be priežiūros palikti namai nukenčia dažniau nei įprastai. Todėl itin svarbu išvykstant pasirūpinti namų ir juose esančio turto saugumu, kad sugrįžus juos rastumėte tokius, kokius palikote. „Ne tik Lietuvos, bet ir kitų Baltijos šalių gyventojai pastaraisiais

Taip pat skaitykite