Pavasarį sujauks žiemiški orai: savaitės pabaigoje bus ypač nemalonu

Aurelijaus Žemgulio nuotr.

Savaitgalis Šilutės krašte buvo lietingas, nors ir be šalčių. Buvo ir šlapdribos, ir gausiai lietaus. Gražaus pavasario savaitės, kuri prasidėjo, sinoptikai irgi nežada. 

Lietuvos hidrometeorologijos tarnyba  praneša, kad savaitės pradžioje Lietuvoje permainingus orus lems žemo atmosferos slėgio laukas. Tarpais dangus pragiedrės, tarpais lis ar kris šlapdriba.

Šiandien, pirmadienį, dažniau ir gausiau lis vakarinėje šalies pusėje. Tad menkas lynojimas Šilutės krašte, jau prasidėjęs rytą, galimas ir vėliau.  O tankiau saulė pro debesis pasirodys rytiniuose rajonuose. Atitinkamai šalies rytuose bus ir aukštesnė temperatūra, apie 5-7 laipsnius šilumos. Žemaitijoje diena vėsesnė, temperatūra sieks vos 2-4 laipsnius šilumos. Nebus vėjuota, pūs iki vidutinio stiprumo pietvakarių, pietų vėjas.

Rytoj, antradienį,  debesys neištisai dengs dangų. Krituliai jau bus menkesni ir pasitaikys tik vietomis. Naktį ir rytą daug kur formuosis plikledis, vietomis nusidrieks rūkas. Vėjas naktį bus mažai juntamas, dieną jau truputį stipriau papūs iš šiaurės rytų, šiaurės. Temperatūra naktį kris iki 0-4 laipsnių šalčio, dieną kils iki 4–8 laipsnių šilumos.

Trečiadienį žymesnių kritulių jau nenumatoma. Naktį vėl balutes padengs ledas. Temperatūra kris iki 0-4 laipsnių šalčio. Dieną smarkiau papūs šiaurės vėjas. Temperatūra kils vangiau ir sieks apie 3-6 laipsnius šilumos.

Ketvirtadienio dieną rytiniame šalies pakraštyje gali truputį pasnigti. Vėjas išliks šiaurinių krypčių. Temperatūra naktį jau nukris iki 2–7 laipsnių šalčio, dieną šils tik iki 2–5 laipsnių šilumos.

Penktadienį žiemiškų orų nuotaiką dar labiau sustiprins vietomis iš dangaus byrantis sniegas, žvarbus šiaurės rytų vėjas ir žema temperatūra. Naktį šals iki 4–7 laipsnių šalčio, dieną vos sušils iki 2–4 laipsnių šilumos.

Savaitgalį ilgiau spindint saulei dienomis jau bus truputį šilčiau. Tačiau tikro pavasariško oro su šiluma ir saule dar teks palaukti.

Meteo.lt inf.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Lietuviškos sraigės įtiko ir prancūzų gurmanams

Lemtingas lietuviško verslo sprendimas buvo sraiges ne auginti, o supirkti ir perdirbti. Šaldytus maisto produktus iš sraigių mėsos prieš aštuonerius metus gaminti pradėjusi bendrovė „Darvėja“ aktyviai tyrinėjo Lietuvos ir užsienio rinkas, dalyvavo tarptautinėse parodose. Verslas nusprendė investuoti į sraigių mėsos perdirbimo technologijas ir modernią įrangą. Apie šaldytų sraigių mėsos produktų gamybą, žiūrėkite reportaže: Ši įmonė šiandien skina nuoseklaus darbo ir išplėtotų partnerysčių vaisius – aukštos kokybės lietuviška produkcija pasaulyje tampa vis populiaresnė. Be to, ir pirkėjai Lietuvoje atranda greitai paruošiamus

Provanso paieškos nuvedė į Venckus

Žodis Provansas mums asocijuojasi su Prancūzijos miestais Nica, Marseliu, Kanais, Avinjonu, ir, žinoma, levandomis. Žydintys laukai užburia akis, o kvapas įsimena ilgam. Negalėdami nuvykti į Prancūziją, džiaugiamės turėdami galimybę pasigrožėti šių nuostabių augalų vaizdais ir kvapais visai mūsų pašonėje – Venckų kaime, prie Žemaičių Naumiesčio. Levandų sode mus, būrelį Šilutės moterų seklyčios narių, pasitiko šeimininkai Lina ir Mindaugas Vingiai. Pirmiausia pasivaikščiojome po levandų lauką, supantį didelę seną obelį, dar dosniai dalijančią derlių. Kieme akys krypo į atskiruose didelio sodo kampeliuose

Zigmantas Balčytis išrinktas Lietuvos regionų partijos pirmininko pavaduotoju

Liepos 29 d. istorinėje vietovėje, pirmojoje Lietuvos sostinėje Kernavėje, įvyko neeilinis LR Seimo Lietuvos regionų frakcijos seniūno Jono Pinskaus vadovaujamos partijos suvažiavimas. Ši partija, anot J. Pinskaus,  įgauna naują kryptį – tampa Lietuvos regionų partija su nauja programa, įstatais, o svarbiausia – unikaliu, novatorišku, šalies regionus ir juose gyvenančius žmones, jų tikėjimą geresne dabartimi ir ateitimi atspindinčiu identitetu. Šio neeilinio suvažiavimo metu partijos pirmininko pavaduotoju buvo patvirtintas naujas partijos narys, Seimo narys, Seimo audito komiteto pirmininkas, sukaupęs didžiulę patirtį būdamas

Valstybinė energetikos reguliavimo tarnyba įvertino UAB „Šilutės šilumos tinklų“ finansinį pajėgumą

Valstybinė energetikos reguliavimo taryba (VERT), vykdydama energetikos įmonių veiklos priežiūrą bei siekdama, kad vartotojai gautų nepertraukiamas bei kokybiškas paslaugas, atliko šilumos sektoriuje veikiančių ūkio subjektų finansinio pajėgumo vertinimą. VERT konstatavo, kad 43 šilumos tiekimo įmonių 2020 metų pabaigos finansinis pajėgumas vertinamas kaip pakankamas. Šiame sąraše ir Šilutės rajono savivaldybės uždaroji akcinė bendrovė „Šilutės šilumos tinklai“. UAB „Ukmergės šiluma“ finansinis pajėgumas vertinamas kaip  nepakankamas, nes ūkio subjekto bendrasis finansinio pajėgumo  rodiklis ataskaitiniais metais turi būti didesnis. Valstybinės energetikos reguliavimo tarnybos inf.

Taip pat skaitykite