Pavasarį sujauks žiemiški orai: savaitės pabaigoje bus ypač nemalonu

Aurelijaus Žemgulio nuotr.

Savaitgalis Šilutės krašte buvo lietingas, nors ir be šalčių. Buvo ir šlapdribos, ir gausiai lietaus. Gražaus pavasario savaitės, kuri prasidėjo, sinoptikai irgi nežada. 

Lietuvos hidrometeorologijos tarnyba  praneša, kad savaitės pradžioje Lietuvoje permainingus orus lems žemo atmosferos slėgio laukas. Tarpais dangus pragiedrės, tarpais lis ar kris šlapdriba.

Šiandien, pirmadienį, dažniau ir gausiau lis vakarinėje šalies pusėje. Tad menkas lynojimas Šilutės krašte, jau prasidėjęs rytą, galimas ir vėliau.  O tankiau saulė pro debesis pasirodys rytiniuose rajonuose. Atitinkamai šalies rytuose bus ir aukštesnė temperatūra, apie 5-7 laipsnius šilumos. Žemaitijoje diena vėsesnė, temperatūra sieks vos 2-4 laipsnius šilumos. Nebus vėjuota, pūs iki vidutinio stiprumo pietvakarių, pietų vėjas.

Rytoj, antradienį,  debesys neištisai dengs dangų. Krituliai jau bus menkesni ir pasitaikys tik vietomis. Naktį ir rytą daug kur formuosis plikledis, vietomis nusidrieks rūkas. Vėjas naktį bus mažai juntamas, dieną jau truputį stipriau papūs iš šiaurės rytų, šiaurės. Temperatūra naktį kris iki 0-4 laipsnių šalčio, dieną kils iki 4–8 laipsnių šilumos.

Trečiadienį žymesnių kritulių jau nenumatoma. Naktį vėl balutes padengs ledas. Temperatūra kris iki 0-4 laipsnių šalčio. Dieną smarkiau papūs šiaurės vėjas. Temperatūra kils vangiau ir sieks apie 3-6 laipsnius šilumos.

Ketvirtadienio dieną rytiniame šalies pakraštyje gali truputį pasnigti. Vėjas išliks šiaurinių krypčių. Temperatūra naktį jau nukris iki 2–7 laipsnių šalčio, dieną šils tik iki 2–5 laipsnių šilumos.

Penktadienį žiemiškų orų nuotaiką dar labiau sustiprins vietomis iš dangaus byrantis sniegas, žvarbus šiaurės rytų vėjas ir žema temperatūra. Naktį šals iki 4–7 laipsnių šalčio, dieną vos sušils iki 2–4 laipsnių šilumos.

Savaitgalį ilgiau spindint saulei dienomis jau bus truputį šilčiau. Tačiau tikro pavasariško oro su šiluma ir saule dar teks palaukti.

Meteo.lt inf.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Kryžius primins KGB nukankintas aukas

Vakar (spalio 24 d.) Vilkyškiuose, Šv. Onos bažnyčioje, šv. Mišias aukojo Telšių vyskupas Algirdas Jurevičius. Po pamaldų šventoriuje buvo pašventintas 8 metrų aukščio ąžuolinis kryžius, skirtas šios bažnyčios rūsiuose sovietinių KGB smogikų nukankintoms aukoms atminti.  Aukštąjį kryžių sumeistravo Plungės krašto kryždirbys Antanas Vaškys, gyvenantis Plokščių kaime. Tinklaraščiui bernardinai.lt jis pasakęs: „Aš darau taip, kaip mūsų patriarchas Svirskis įvedė madą, kai kryžius, koplytstulpis ir skulptūra drožiami iš to paties medžio gabalo. Dauguma meistrų jau dirbame tokiu principu. Nes ir darbai dabar

Šiandien – Lietuvos Konstitucijos diena

Konstitucijos

Šiandien, spalio 25-ąją minime 29-ąsias Nepriklausomos Lietuvos Konstitucijos metines, jau penkioliktą kartą surengtas Konstitucijos egzaminas.  Nugalėtojų laukia specialus Prezidento Gitano Nausėdos įsteigtas prizas, taip pat jie bus apdovanoti Teisingumo ministerijos prizais. Per keturiolika Konstitucijos egzamino gyvavimo metų konstitucines žinias pasitikrino apie 400 tūkst. žmonių – maždaug kas septintas Lietuvos pilietis. Dabartinė Lietuvos Respublikos Konstitucija (lot. constitutio „nustatymas“) buvo priimta 1992 m. spalio 25 d. referendume.  Tai pagrindinis valstybės įstatymas, turintis aukščiausią teisinę galią, nustatantis šalies politinės, teisinės ir ekonominės sistemos

Kas dar paskui Skvernelį?

Demokratų partija „Vardan Lietuvos“. Jau rašėme, kad ją steigia Saulius Skvernelis su bendraminčiais. Ar šilutiškiai iš Regionų partijos pereis į šią partiją? Panašu, kad dar du Šilutės r. savivaldybės tarybos nariai, priklausantys Regionų partijos Šilutės skyriui, stovi pasirinkimo kryžkelėje… Šilutės rajone tiesiogiai į Seimą išrinktas šiame krašte gimęs, užaugęs ir Šilutėje mokęsis Zigmantas Balčytis jau pasirinko Sauliaus Skvernelio ir bendraminčių komandą Seime, perėjo į jų frakciją ir ketina prisidėti prie Demokratų partijos „Vardan Lietuvos“ steigimo bei stoti į ją. Primename,

Mokinių rudens atostogos pailgės dviem dienomis

rudens atostogos

Visiems mokiniams dviem dienomis pratęsiamos rudens atostogos: tiek, kad po Vėlinių būtų grįžtama į klases praėjus inkubaciniam Covid-19 virusinės ligos laikotarpiui, t. y. septynioms dienoms. Mokinių atostogos prasidės lapkričio 3 d., į mokyklas jie grįš lapkričio 10 d. Anksčiau grįžimas buvo numatytas lapkričio 8 d. Matant blogėjančią situaciją šalyje, rekomenduojama vengti kontaktų, tačiau paprastai per šventines dienas padaugėja susitikimų, žmonės lankosi pas gimines, tuomet auga ir užsikrėtimo tikimybė. Ministerija prašo tėvų sąmoningumo ir pasirūpinti, kad vaikai vengtų nebūtinų susibūrimų. Per

Taip pat skaitykite