Paukščių stebėtojai pamatė, kaip jūrinis erelis medžioja žąsį…

Į Nemuno deltos regioninį parką traukė pavieniai, šeimomis, su draugais ir net mokykliniais autobusiukais. Visi skubėjo į renginį „Paukščių rojus“. Atvyko iš Šilutės, Nidos, Klaipėdos, Vilniaus, Kauno, Panevėžio, Ukmergės, Alytaus, Marijampolės, Mažeikių bei kitų miestų. Iš geltonų mokyklinių autobusiukų pabiro Usėnų ir Endriejavo pagrindinių mokyklų moksleiviai ir jų mokytojai. Visiems rūpėjo pamatyti pulkus paukščių ir pažvelgti į juos iš arčiau.

Rusnės saloje įprastas reginys – pulkai paukščių.

 

Visi – į „Paukščių rojų“
Pavasarėjant kasmet Nemuno delta tampa savotišku paukščių rojumi. Iš tolimų kraštų grįžtančių paukščių didžiuliai būriai ilsisi ir atgauna jėgas išsiliejusių žemupio upių semiamose pievose.
Šiemet Nemuno deltos regioninis parkas pakvietė organizuotai stebėti parskridusių paukščių.
Pirmą kartą organizuotas renginys sulaukė didelio susidomėjimo, pranoko ir pačių organizatorių lūkesčius. Į renginį užsiregistravo per 260 dalyvių, nors sparnuočių stebėti atvyko apie 180. Pirmadienį NDRP direkcijos elektroniniame pašte netrūko laiškų, kuriuose užsiregistravę dalyviai apgailestavo dėl įvairių aplinkybių negalėję atvykti.
Šeštadienį buvo užregistruotas ir 1000-asis NDRP lankytojas. Ja tapusiai usėniškei Lolitai Venckutei NDRP direkcijos vadovas Vaidas Pavilonis įteikė kvietimą nemokamai paplaukioti pontoniniu plaustu Nemuno deltos regioninio parko upėmis.

Suvenyrinių inkilėlių prigamino Estera ir Sigitas Žiliai.

Lydėjo ornitologai
Norintieji pamatyti paukščius iš arčiau buvo suskirstyti į grupes po 10. Grupėms vadovavę ornitologai ir ekologai lydėjo į specialiai įrengtas stebėjimų stoteles. Saugomų teritorijų specialistai dalyvius aprūpino žiūronais, žemėlapiais, mokė naudotis monokliais, kuriais galima išvysti net smulkiausias detales, pavyzdžiui, paukščio akių spalvą…
Rusnės saloje stebėti baltakakčių, pilkųjų žąsų būriai, dryžagalvės kryklės, smailiauodegės antys, gervės, antys cyplės, griciukai, gulbės giesmininkės. Labiausiai pasisekė paskutinei grupei, kurią lydėjo ekologė Kristina Keterienė. Šiai stebėtojų grupei pavyko pamatyti dramatišką reginį, kaip jūrinis erelis medžioja žąsis…
Stebėti paukščius padėjo net pati gamta – buvo puiki pavasario diena. Panevėžiečiai sutuoktiniai Zita ir Sigitas atviravo, kad automobiliu važiuodami į Rusnės salą jau matė pulkus paukščių. Panevėžiečiai gamtos entuziastai Rusnės saloje lankėsi pirmą kartą. O kaip žieduojami paukščiai Ventės rage, jie jau yra matę.
Ir poilsiauti, ir meistrauti
Prie NDRP direkcijos įrengta poilsio aikštelė netruko sulaukti mažųjų dėmesio. Kol vieni stebėjo paukščius, kiti prie direkcijos būstinės galėjo meistrauti. Rusnės specialiosios mokyklos darbuotojai mokė, kaip pagaminti paukšteliams inkilą, o NDRP darbuotojos Aurelija ir Jovita – kaip iš ekologiško plastilino pasidaryti velykinių dekoracijų. Rusniškiai Valentina ir Valdas Baužai siūlė skanauti žolelių arbatos, Daiva ir Raimundas Plikšniai – košės.

Vienai grupei vadovavo ekologas Robertas Kubilius.

Pastelinių spalvų inkilėlių siūlė įsigyti šilutiškiai Estera ir Sigitas Žiliai. Pedagogė E. Žiliuvienė atviravo, kad laisvalaikiu mėgsta daryti rankdarbius. Šįkart jai talkino vyras Sigitas.
Didelio susidomėjimo sulaukė Nemuno deltos nacionalinio parko direkcijoje eksponuojama klaipėdiečio gamtos fotografo Juliaus Morkūno darbų paroda. Iš parodos nuotraukų žvelgia kikilis, cyplė, pilkoji žąsis, paprastasis suopis, dagilis, upinė žuvėdra, jūrinis erelis, kiti paukščiai.
Įvairių profesijų gamtos gerbėjai
Į „Paukščių rojų“ atvyko įvairaus amžiaus, profesijų žmonės. Buvusi medikė, garbaus amžiaus šilutiškė ponia Ruzveltienė atviravo sparnuočiais besižavinti nuo pat vaikystės. Ji ir pati yra užauginusi nemažai paukščių. Gyvenanti viename Laisvės alėjos daugiabučio ketvirtame aukšte ji globojanti sparnuočius. Pasakojo, kad vieną sausio sekmadienį mačiusi būrius svilikų: „Gal kokie 80 paukščiukų. Vaizdas buvo puikus. Pabėriau jiems saulėgrąžų. Kai išskleidžia savo uodegėles atrodo, kad išskleidė vėduokles“.

Laima PUTRIUVIENĖ

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Rekomenduojami video

Visi naujausi straipsniai

Bus kompensuojami nauji tyrimai ir procedūros

Nuo gegužės 1 d. Privalomojo sveikatos draudimo fondo (PSDF) lėšomis finansuojamų paslaugų sąrašą papildys nauji tyrimai ir procedūros, kurios padės efektyviau diagnozuoti ir gydyti prostatos ir krūties vėžį, žarnyno infekciją. „Siekdama užtikrinti pacientams kuo geresnį paslaugų spektro prieinamumą ir kokybę, Sveikatos apsaugos ministerija skatina naujų paslaugų diegimą į sveikatos apsaugos sistemą. Atsižvelgdami į gydymo įstaigų ir medikų bendruomenės siūlymus, taip pat medicinos mokslo pasiekimus, sudarome sąlygas Lietuvoje taikyti pažangiausius diagnostikos ir gydymo metodus“, – sako Sveikatos apsaugos ministerijos Asmens sveikatos

Lietuvių kalbos mokslui nusipelnęs kraštietis

Šilutės raj. savivaldybės F. Bajoraičio viešoji biblioteka paviešino žinią apie kraštietį profesorių Kazį Alminą, kurio 120-osios gimimo metinės minėtos balandžio 15 d. Minime lietuvių kalbos vardyno rinkėjo bei tyrėjo profesoriaus Kazio Almino 120-ąsias gimimo metines. Tenka pripažinti, jog lietuvių kalbos mokslui nusipelnęs kraštietis nėra plačiai žinomas. Nedaug vietos jam skiriama ir kalbotyros kūrėjams skirtose publikacijose. Tuo tarpu kalbininko nuopelnai yra svarbūs ne tik lietuvių kalbos, bet ir šalies istorijai bei kultūrai. Kazys (Kazimieras) Alminas (iki 1939 m. Alminauskis) priklauso tam

Nacionalinė Lietuvos bibliotekų savaitė šiemet kviečia kalbėti apie Europos vertybes

Kaip ir kiekvieną pavasarį, balandžio 23-29 d., vyks Lietuvos bibliotekininkų draugijos organizuojama Nacionalinė Lietuvos bibliotekų savaitė. Tai – svarbiausia metų savaitė visoms šalies bibliotekoms, pristatanti šių kultūros įstaigų veiklą ir iniciatyvas bendruomenei, kviečianti kalbėti apie bibliotekininko profesiją ir jos prestižą. Savaitės metu visose bibliotekose vyks daugybė renginių, o ją vainikuos jau tradicija tapęs masinis bibliotekininkų žygis. Šiųmetė savaitės tema „Europos šeimoje“ akcentuoja vienybę, lygybę ir vertybes. Ji pasirinkta neatsitiktinai – būtent šiemet minimas Lietuvos įstojimo į Europos Sąjungą 20-metis. Pasak

Ar mums pavyks susitarti: artėja referendumas dėl pilietybės išsaugojimo

Gegužės 12 d. vyks referendumas dėl Lietuvos Respublikos (LR) pilietybės išsaugojimo. Reikia susitarti svarbiu klausimu ir išsakyti pilietinę nuomonę dėl Lietuvos ateities: didesnė ar mažesnė – dviejų ar trijų milijonų piliečių valstybė bus Lietuva. Artėjantis referendumas – ne tik užsienio lietuvių klausimas, juo sprendžiama ilgametė problema. Lietuviai, išvykę po 1990 m. kovo 11 d. ir įgiję kitos valstybės pilietybę, praranda gimimu įgytą LR pilietybę. Taip Lietuva kasmet praranda apie 1 000 savo piliečių. Lietuva yra viena iš nedaugelio Europos Sąjungos

Taip pat skaitykite