Paukščių stebėtojai pamatė, kaip jūrinis erelis medžioja žąsį…

Į Nemuno deltos regioninį parką traukė pavieniai, šeimomis, su draugais ir net mokykliniais autobusiukais. Visi skubėjo į renginį „Paukščių rojus“. Atvyko iš Šilutės, Nidos, Klaipėdos, Vilniaus, Kauno, Panevėžio, Ukmergės, Alytaus, Marijampolės, Mažeikių bei kitų miestų. Iš geltonų mokyklinių autobusiukų pabiro Usėnų ir Endriejavo pagrindinių mokyklų moksleiviai ir jų mokytojai. Visiems rūpėjo pamatyti pulkus paukščių ir pažvelgti į juos iš arčiau.

Rusnės saloje įprastas reginys – pulkai paukščių.

 

Visi – į „Paukščių rojų“
Pavasarėjant kasmet Nemuno delta tampa savotišku paukščių rojumi. Iš tolimų kraštų grįžtančių paukščių didžiuliai būriai ilsisi ir atgauna jėgas išsiliejusių žemupio upių semiamose pievose.
Šiemet Nemuno deltos regioninis parkas pakvietė organizuotai stebėti parskridusių paukščių.
Pirmą kartą organizuotas renginys sulaukė didelio susidomėjimo, pranoko ir pačių organizatorių lūkesčius. Į renginį užsiregistravo per 260 dalyvių, nors sparnuočių stebėti atvyko apie 180. Pirmadienį NDRP direkcijos elektroniniame pašte netrūko laiškų, kuriuose užsiregistravę dalyviai apgailestavo dėl įvairių aplinkybių negalėję atvykti.
Šeštadienį buvo užregistruotas ir 1000-asis NDRP lankytojas. Ja tapusiai usėniškei Lolitai Venckutei NDRP direkcijos vadovas Vaidas Pavilonis įteikė kvietimą nemokamai paplaukioti pontoniniu plaustu Nemuno deltos regioninio parko upėmis.

Suvenyrinių inkilėlių prigamino Estera ir Sigitas Žiliai.

Lydėjo ornitologai
Norintieji pamatyti paukščius iš arčiau buvo suskirstyti į grupes po 10. Grupėms vadovavę ornitologai ir ekologai lydėjo į specialiai įrengtas stebėjimų stoteles. Saugomų teritorijų specialistai dalyvius aprūpino žiūronais, žemėlapiais, mokė naudotis monokliais, kuriais galima išvysti net smulkiausias detales, pavyzdžiui, paukščio akių spalvą…
Rusnės saloje stebėti baltakakčių, pilkųjų žąsų būriai, dryžagalvės kryklės, smailiauodegės antys, gervės, antys cyplės, griciukai, gulbės giesmininkės. Labiausiai pasisekė paskutinei grupei, kurią lydėjo ekologė Kristina Keterienė. Šiai stebėtojų grupei pavyko pamatyti dramatišką reginį, kaip jūrinis erelis medžioja žąsis…
Stebėti paukščius padėjo net pati gamta – buvo puiki pavasario diena. Panevėžiečiai sutuoktiniai Zita ir Sigitas atviravo, kad automobiliu važiuodami į Rusnės salą jau matė pulkus paukščių. Panevėžiečiai gamtos entuziastai Rusnės saloje lankėsi pirmą kartą. O kaip žieduojami paukščiai Ventės rage, jie jau yra matę.
Ir poilsiauti, ir meistrauti
Prie NDRP direkcijos įrengta poilsio aikštelė netruko sulaukti mažųjų dėmesio. Kol vieni stebėjo paukščius, kiti prie direkcijos būstinės galėjo meistrauti. Rusnės specialiosios mokyklos darbuotojai mokė, kaip pagaminti paukšteliams inkilą, o NDRP darbuotojos Aurelija ir Jovita – kaip iš ekologiško plastilino pasidaryti velykinių dekoracijų. Rusniškiai Valentina ir Valdas Baužai siūlė skanauti žolelių arbatos, Daiva ir Raimundas Plikšniai – košės.

Vienai grupei vadovavo ekologas Robertas Kubilius.

Pastelinių spalvų inkilėlių siūlė įsigyti šilutiškiai Estera ir Sigitas Žiliai. Pedagogė E. Žiliuvienė atviravo, kad laisvalaikiu mėgsta daryti rankdarbius. Šįkart jai talkino vyras Sigitas.
Didelio susidomėjimo sulaukė Nemuno deltos nacionalinio parko direkcijoje eksponuojama klaipėdiečio gamtos fotografo Juliaus Morkūno darbų paroda. Iš parodos nuotraukų žvelgia kikilis, cyplė, pilkoji žąsis, paprastasis suopis, dagilis, upinė žuvėdra, jūrinis erelis, kiti paukščiai.
Įvairių profesijų gamtos gerbėjai
Į „Paukščių rojų“ atvyko įvairaus amžiaus, profesijų žmonės. Buvusi medikė, garbaus amžiaus šilutiškė ponia Ruzveltienė atviravo sparnuočiais besižavinti nuo pat vaikystės. Ji ir pati yra užauginusi nemažai paukščių. Gyvenanti viename Laisvės alėjos daugiabučio ketvirtame aukšte ji globojanti sparnuočius. Pasakojo, kad vieną sausio sekmadienį mačiusi būrius svilikų: „Gal kokie 80 paukščiukų. Vaizdas buvo puikus. Pabėriau jiems saulėgrąžų. Kai išskleidžia savo uodegėles atrodo, kad išskleidė vėduokles“.

Laima PUTRIUVIENĖ

Hits: 86

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Mažosios Lietuvos atstovai kreipėsi į Prezidentą dėl krašto heraldikos kūrimo

2021 m. balandžio 16 d. Mažosios Lietuvos etninės kultūros globos taryba oficialiu raštu kreipėsi į Lietuvos Respublikos Prezidentą, prašydama padėti išspręsti nevaisingą diskusiją su Lietuvos heraldikos komisija (LHK), kuri atsisako įteisinti Mažosios Lietuvos vietos žmonių pasirinktą regiono herbo simbolį. Kurti etnografinio Mažosios Lietuvos regiono heraldiką imtasi 2014 metais. Mažosios Lietuvos etninės kultūros globos taryba sukvietė regiono savivaldybių (Klaipėdos miesto, Klaipėdos rajono, Neringos, Jurbarko, Tauragės rajono, Pagėgių ir Šilutės) kultūrininkus, visuomenininkus, senuosius krašto gyventojus, išeiviją išreikšti nuomonę, koks simbolis geriausiai atspindėtų

Kintų mokykloje istorijos moko dr. Rubenas Bukavickas

Gera žinia Kintų pagrindinės mokyklos bendruomenės vardu interneto svetainėje pasidžiaugė šios mokyklos vadovė Asta Gužauskienė. Istorijos mokytojas Rubenas Bukavickas gavo mokslų daktaro laipsnį. Direktorė Asta Gužauskienė rašo: „Kad darbuotojai kelia kvalifikaciją mokymuose, kursuose, seminaruose, daugumai visuomenės tai yra žinoma ir gana įprasta. Bet priimti sprendimą studijuoti – iššūkis! Kintų mokykloje mėgstami iššūkiai – kasmet studijuoja vidutiniškai po penkis darbuotojus: vieni siekia profesijos ar papildomos profesijos, persikvalifikavimo, kiti – pedagogikos studijų ar net mokslinio laipsnio! Šiuo metu mokykloje dirba 47 darbuotojai,

COVID-19 Šilutės rajone: per parą nustatyti 5 nauji atvejai, sergančiųjų – 398, paskiepyti per 7 tūkst. gyventojų

Praėjusią parą, trečiadienį, Lietuvoje patvirtinta 1344 nauji koronaviruso (COVID-19) atvejai, mirė 14 žmonių, ketvirtadienį pranešė Statistikos departamentas. Šilutės rajone – 5 nauji atvejai.  Balandžio 22 d. duomenimis, Šilutės rajone šiuo metu iš viso sergančiųjų koronavirusu – 398 asmenys, o mirusiųjų nuo COVID-19 – 63. Nuo karantino pradžios užsikrėtė 2 797 Šilutės r. savivaldybės gyventojai. Iš jų pasveiko 2 253 asmenys. Žinoma, jog iš viso Šilutės r. savivaldybėje paskiepyti 7 056 asmenys. Iš viso Lietuvoje nuo pandemijos pradžios COVID-19 susirgo 237 950

Balandžio 22-oji – Pasaulinė žemės diena

Pasaulinę Žemės dieną Jungtinės Tautos oficialiai paskelbė 1971 m. Žemės dienai buvo pasirinktas pavasario lygiadienis – laikas, kai dienos ir nakties ilgumas tampa vienodas visuose Žemės rutulio taškuose. Lietuvai atgavus Nepriklausomybę, Žemės dienos iniciatorius John McConnell kreipėsi į mūsų tautą, ragindamas tapti Žemės globėjais, o pavasario ekvinokciją, kuri skirtingose planetos vietose yra kovo 20-21 d., minėti kaip Pasaulinę žemės dieną. Atsiliepiant į šį kreipimąsi, Lietuvos Respublikos Atkūriamasis Seimas (tuometinė Lietuvos Respublikos Aukščiausioji Taryba) 1992 m. Žemės dieną oficialiai įteisino ir

Taip pat skaitykite