Paukščių stebėtojai pamatė, kaip jūrinis erelis medžioja žąsį…

Į Nemuno deltos regioninį parką traukė pavieniai, šeimomis, su draugais ir net mokykliniais autobusiukais. Visi skubėjo į renginį „Paukščių rojus“. Atvyko iš Šilutės, Nidos, Klaipėdos, Vilniaus, Kauno, Panevėžio, Ukmergės, Alytaus, Marijampolės, Mažeikių bei kitų miestų. Iš geltonų mokyklinių autobusiukų pabiro Usėnų ir Endriejavo pagrindinių mokyklų moksleiviai ir jų mokytojai. Visiems rūpėjo pamatyti pulkus paukščių ir pažvelgti į juos iš arčiau.

Rusnės saloje įprastas reginys – pulkai paukščių.

 

Visi – į „Paukščių rojų“
Pavasarėjant kasmet Nemuno delta tampa savotišku paukščių rojumi. Iš tolimų kraštų grįžtančių paukščių didžiuliai būriai ilsisi ir atgauna jėgas išsiliejusių žemupio upių semiamose pievose.
Šiemet Nemuno deltos regioninis parkas pakvietė organizuotai stebėti parskridusių paukščių.
Pirmą kartą organizuotas renginys sulaukė didelio susidomėjimo, pranoko ir pačių organizatorių lūkesčius. Į renginį užsiregistravo per 260 dalyvių, nors sparnuočių stebėti atvyko apie 180. Pirmadienį NDRP direkcijos elektroniniame pašte netrūko laiškų, kuriuose užsiregistravę dalyviai apgailestavo dėl įvairių aplinkybių negalėję atvykti.
Šeštadienį buvo užregistruotas ir 1000-asis NDRP lankytojas. Ja tapusiai usėniškei Lolitai Venckutei NDRP direkcijos vadovas Vaidas Pavilonis įteikė kvietimą nemokamai paplaukioti pontoniniu plaustu Nemuno deltos regioninio parko upėmis.

Suvenyrinių inkilėlių prigamino Estera ir Sigitas Žiliai.

Lydėjo ornitologai
Norintieji pamatyti paukščius iš arčiau buvo suskirstyti į grupes po 10. Grupėms vadovavę ornitologai ir ekologai lydėjo į specialiai įrengtas stebėjimų stoteles. Saugomų teritorijų specialistai dalyvius aprūpino žiūronais, žemėlapiais, mokė naudotis monokliais, kuriais galima išvysti net smulkiausias detales, pavyzdžiui, paukščio akių spalvą…
Rusnės saloje stebėti baltakakčių, pilkųjų žąsų būriai, dryžagalvės kryklės, smailiauodegės antys, gervės, antys cyplės, griciukai, gulbės giesmininkės. Labiausiai pasisekė paskutinei grupei, kurią lydėjo ekologė Kristina Keterienė. Šiai stebėtojų grupei pavyko pamatyti dramatišką reginį, kaip jūrinis erelis medžioja žąsis…
Stebėti paukščius padėjo net pati gamta – buvo puiki pavasario diena. Panevėžiečiai sutuoktiniai Zita ir Sigitas atviravo, kad automobiliu važiuodami į Rusnės salą jau matė pulkus paukščių. Panevėžiečiai gamtos entuziastai Rusnės saloje lankėsi pirmą kartą. O kaip žieduojami paukščiai Ventės rage, jie jau yra matę.
Ir poilsiauti, ir meistrauti
Prie NDRP direkcijos įrengta poilsio aikštelė netruko sulaukti mažųjų dėmesio. Kol vieni stebėjo paukščius, kiti prie direkcijos būstinės galėjo meistrauti. Rusnės specialiosios mokyklos darbuotojai mokė, kaip pagaminti paukšteliams inkilą, o NDRP darbuotojos Aurelija ir Jovita – kaip iš ekologiško plastilino pasidaryti velykinių dekoracijų. Rusniškiai Valentina ir Valdas Baužai siūlė skanauti žolelių arbatos, Daiva ir Raimundas Plikšniai – košės.

Vienai grupei vadovavo ekologas Robertas Kubilius.

Pastelinių spalvų inkilėlių siūlė įsigyti šilutiškiai Estera ir Sigitas Žiliai. Pedagogė E. Žiliuvienė atviravo, kad laisvalaikiu mėgsta daryti rankdarbius. Šįkart jai talkino vyras Sigitas.
Didelio susidomėjimo sulaukė Nemuno deltos nacionalinio parko direkcijoje eksponuojama klaipėdiečio gamtos fotografo Juliaus Morkūno darbų paroda. Iš parodos nuotraukų žvelgia kikilis, cyplė, pilkoji žąsis, paprastasis suopis, dagilis, upinė žuvėdra, jūrinis erelis, kiti paukščiai.
Įvairių profesijų gamtos gerbėjai
Į „Paukščių rojų“ atvyko įvairaus amžiaus, profesijų žmonės. Buvusi medikė, garbaus amžiaus šilutiškė ponia Ruzveltienė atviravo sparnuočiais besižavinti nuo pat vaikystės. Ji ir pati yra užauginusi nemažai paukščių. Gyvenanti viename Laisvės alėjos daugiabučio ketvirtame aukšte ji globojanti sparnuočius. Pasakojo, kad vieną sausio sekmadienį mačiusi būrius svilikų: „Gal kokie 80 paukščiukų. Vaizdas buvo puikus. Pabėriau jiems saulėgrąžų. Kai išskleidžia savo uodegėles atrodo, kad išskleidė vėduokles“.

Laima PUTRIUVIENĖ

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Sekmadienį įsigalioja naujos Konstitucijos pataisos

Gegužės 22 d., sekmadienį, įsigalioja trys prieš mėnesį Seimo priimtos Konstitucijos pataisos, susijusios su rinkimais. Visos jos svarbios tiek dėl kitąmet įvyksiančių merų ir savivaldybių tarybų rinkimų, tiek dėl 2024 metais numatomų Seimo rinkimų. Pagrindiniame šalies dokumente įtvirtintos nuostatos dėl tiesioginių merų rinkimų, jaunesnių kandidatų į Seimą ir apribojimo užimti pareigas, pažeidus Konstituciją, trukmės nustatymo. Seimas, įgyvendindamas Konstitucinio Teismo nutarimą, priimtomis Konstitucijos pataisomis nusprendė, kad savivaldos teisė turi būti įgyvendinama ne tik per savivaldybių tarybas, bet ir per savivaldybių merus.

Vasaros pranašai – žaibai: kaip apsisaugoti?

Sakoma, kad tikroji vasara prasideda tik nugriaudėjus pirmosioms perkūnijoms. Turbūt retas laukia šios gamtos stichijos. Ji gali būti išties pavojinga tiek žmonių sveikatai ir gyvybei, tiek turtui. Ir nors daugeliui turbūt nebereikia priminti, kad žaibuojant negalima slėptis po aukštais medžiais ar būti vandenyje, tačiau dar ne visi žino, kaip nuo šios stichijos poveikio apsaugoti elektroninę įrangą, kurią didelės energijos iškrova gali sugadinti nepataisomai ir pridaryti rimtų nuostolių. Stichija, kurios verčiau pasisaugoti Kas sekundę visame pasaulyje į žemės paviršių trenkia apie

Prognozuojamas lietingas ir vėjuotas savaitgalis

Gegužės 20-ąją, penktadienį, į Lietuvą artės šaltasis atmosferos frontas. Bus debesuota su pragiedruliais. Daugelyje vietovių praslinks trumpi lietūs, kuriuos vietomis lydės perkūnijos. Kai kur nušniokš smarkiai. Pūs apysmarkis pietvakarių, vakarų. Kai kur numatomi staigūs vėjo gūsiai iki 15-18 m/s. Bus šilta diena, daug kur šils iki 18-23, beveik visur pietinėje šalies dalyje iki 24-26, tik prie jūros ir šiaurės rytiniuose rajonuose vietomis tesušils iki 15-17 laipsnių. Gegužės 21 d., šeštadienį, naktį visoje šalyje žymesnio lietaus nenumatoma, tik dienai pereinant į

Ilgametė Šilutės ligoninės gydytoja – Lietuvos gydytojų sąjungos garbės narė

Pikžirnienė

Vilniuje įvyko Lietuvos gydytojų sąjungos (LGS) suvažiavimas, kurio metu Šilutės ligoninės Reanimacijos ir intensyvios terapijos skyriaus vedėjai Audronei Pikžirnienei buvo suteiktas šios organizacijos Garbės nario vardas. Gydytoja anesteziologė–reanimatologė A. Pikžirnienė LGS Šilutės filialui vadovavo 20 metų. Per šį laikotarpį pasiekta daug dalykų, gerinančių gydytojų darbo sąlygas, finansavimą sveikatos apsaugai, visuomenės sveikatą.  Lietuvos gydytojų sąjunga yra profsąjunginė savarankiška, savanoriška organizacija, vienijanti daugiau nei  70 proc. Lietuvos gydytojų ir ginanti gydytojų profesines, darbo, ekonomines, socialines teises bei interesus. 1989–aisiais šalies Atgimimo laikotarpiu

Taip pat skaitykite