Paukščių stebėtojai pamatė, kaip jūrinis erelis medžioja žąsį…

Į Nemuno deltos regioninį parką traukė pavieniai, šeimomis, su draugais ir net mokykliniais autobusiukais. Visi skubėjo į renginį „Paukščių rojus“. Atvyko iš Šilutės, Nidos, Klaipėdos, Vilniaus, Kauno, Panevėžio, Ukmergės, Alytaus, Marijampolės, Mažeikių bei kitų miestų. Iš geltonų mokyklinių autobusiukų pabiro Usėnų ir Endriejavo pagrindinių mokyklų moksleiviai ir jų mokytojai. Visiems rūpėjo pamatyti pulkus paukščių ir pažvelgti į juos iš arčiau.

Rusnės saloje įprastas reginys – pulkai paukščių.

 

Visi – į „Paukščių rojų“
Pavasarėjant kasmet Nemuno delta tampa savotišku paukščių rojumi. Iš tolimų kraštų grįžtančių paukščių didžiuliai būriai ilsisi ir atgauna jėgas išsiliejusių žemupio upių semiamose pievose.
Šiemet Nemuno deltos regioninis parkas pakvietė organizuotai stebėti parskridusių paukščių.
Pirmą kartą organizuotas renginys sulaukė didelio susidomėjimo, pranoko ir pačių organizatorių lūkesčius. Į renginį užsiregistravo per 260 dalyvių, nors sparnuočių stebėti atvyko apie 180. Pirmadienį NDRP direkcijos elektroniniame pašte netrūko laiškų, kuriuose užsiregistravę dalyviai apgailestavo dėl įvairių aplinkybių negalėję atvykti.
Šeštadienį buvo užregistruotas ir 1000-asis NDRP lankytojas. Ja tapusiai usėniškei Lolitai Venckutei NDRP direkcijos vadovas Vaidas Pavilonis įteikė kvietimą nemokamai paplaukioti pontoniniu plaustu Nemuno deltos regioninio parko upėmis.

Suvenyrinių inkilėlių prigamino Estera ir Sigitas Žiliai.

Lydėjo ornitologai
Norintieji pamatyti paukščius iš arčiau buvo suskirstyti į grupes po 10. Grupėms vadovavę ornitologai ir ekologai lydėjo į specialiai įrengtas stebėjimų stoteles. Saugomų teritorijų specialistai dalyvius aprūpino žiūronais, žemėlapiais, mokė naudotis monokliais, kuriais galima išvysti net smulkiausias detales, pavyzdžiui, paukščio akių spalvą…
Rusnės saloje stebėti baltakakčių, pilkųjų žąsų būriai, dryžagalvės kryklės, smailiauodegės antys, gervės, antys cyplės, griciukai, gulbės giesmininkės. Labiausiai pasisekė paskutinei grupei, kurią lydėjo ekologė Kristina Keterienė. Šiai stebėtojų grupei pavyko pamatyti dramatišką reginį, kaip jūrinis erelis medžioja žąsis…
Stebėti paukščius padėjo net pati gamta – buvo puiki pavasario diena. Panevėžiečiai sutuoktiniai Zita ir Sigitas atviravo, kad automobiliu važiuodami į Rusnės salą jau matė pulkus paukščių. Panevėžiečiai gamtos entuziastai Rusnės saloje lankėsi pirmą kartą. O kaip žieduojami paukščiai Ventės rage, jie jau yra matę.
Ir poilsiauti, ir meistrauti
Prie NDRP direkcijos įrengta poilsio aikštelė netruko sulaukti mažųjų dėmesio. Kol vieni stebėjo paukščius, kiti prie direkcijos būstinės galėjo meistrauti. Rusnės specialiosios mokyklos darbuotojai mokė, kaip pagaminti paukšteliams inkilą, o NDRP darbuotojos Aurelija ir Jovita – kaip iš ekologiško plastilino pasidaryti velykinių dekoracijų. Rusniškiai Valentina ir Valdas Baužai siūlė skanauti žolelių arbatos, Daiva ir Raimundas Plikšniai – košės.

Vienai grupei vadovavo ekologas Robertas Kubilius.

Pastelinių spalvų inkilėlių siūlė įsigyti šilutiškiai Estera ir Sigitas Žiliai. Pedagogė E. Žiliuvienė atviravo, kad laisvalaikiu mėgsta daryti rankdarbius. Šįkart jai talkino vyras Sigitas.
Didelio susidomėjimo sulaukė Nemuno deltos nacionalinio parko direkcijoje eksponuojama klaipėdiečio gamtos fotografo Juliaus Morkūno darbų paroda. Iš parodos nuotraukų žvelgia kikilis, cyplė, pilkoji žąsis, paprastasis suopis, dagilis, upinė žuvėdra, jūrinis erelis, kiti paukščiai.
Įvairių profesijų gamtos gerbėjai
Į „Paukščių rojų“ atvyko įvairaus amžiaus, profesijų žmonės. Buvusi medikė, garbaus amžiaus šilutiškė ponia Ruzveltienė atviravo sparnuočiais besižavinti nuo pat vaikystės. Ji ir pati yra užauginusi nemažai paukščių. Gyvenanti viename Laisvės alėjos daugiabučio ketvirtame aukšte ji globojanti sparnuočius. Pasakojo, kad vieną sausio sekmadienį mačiusi būrius svilikų: „Gal kokie 80 paukščiukų. Vaizdas buvo puikus. Pabėriau jiems saulėgrąžų. Kai išskleidžia savo uodegėles atrodo, kad išskleidė vėduokles“.

Laima PUTRIUVIENĖ

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Natkiškietės prakalbino moliūgus

Natkiškių kultūros namuose, meno mėgėjų kolektyvų atstovai kartu su „Moterų seklyčia“, bandė prakalbinti moliūgus. Edukaciją ir pavadinome „Prakalbink moliūgą“. Atmosfera buvo draugiška, šilta, o dirbančiųjų nuotaika puiki ir pakili. Atlikus gana sunkų, bet gerą darbą, smagu pasigrožėti ne tik patiems, bet akis paganyti ir kitiems. Ačiū meno mėgėjų kolektyvų atstovams ir darbščiųjų rankų būrelio moterims už edukacinę veiklą. Po trijų valandų darbo, sėdome prie pabaigtuvių stalo. Vaišinomės meno vadovo Valdo iškeptu pyragu, žolelių arbata. Dėkojame už moliūgus Sonatai ir Rimui

Pieno separatoriai – šiuolaikinio verslo pagalbininkai

Daugelis mūsų kasdien vartoja pieno produktus, geria gryną pieną. Tačiau taip pat daugelis nepagalvoja apie tai, kaip pienas pasiekia mūsų stalą, mūsų stiklines ir tuo pačiu skrandžius.  Žinoma, tai yra ilgas darbas, kuris prasideda gyvūno priežiūra ir baigiasi technikos indėliu, kuris garantuoja ne tik tikslumą, tačiau ir našumą. Darbų optimizacijai reikalingas pieno separatorius be kurio šiuolaikinė pieninkystės rinka nebūtų tokia gera kokia yra šiuo metu. Nors įranga buvo išrasta jau XIX amžiuje, tačiau plačiai pradėta naudoti tik XX. Šiuo metu

Kokybiški dažai, lakas bei klijai Kaune – kaip išsirinkti?

Kokybiškos ir tinkamos priemonės yra bene svarbiausias aspektas, kai kalbame apie įvairius remonto darbus. Esminiais faktoriais dažniausiai tampa būtent geras lakas, dažai bei klijai. Kaunas pasižymi išties didele šių prekių pasirinkimo įvairove, todėl garantuotai surasite jus labiausiai tenkinantį variantą. Visgi, sudėtingiausiu aspektu gali būti nežinojimas, nuo kur pradėti šias paieškas. Geriausiu pagalbininku šioje situacijoje galėtų būti info.lt portalas, mat čia vienoje vietoje surasite daug skirtingų įmonių, o tai palengvins išsirinkti optimaliausią variantą. Kokybiški dažai Dažai Kaune yra viena populiariausių prekių,

Savivaldybė planuoja imti 750 tūkst. Eur ilgalaikę paskolą

Ar imti ilgalaikę 750 tūkst. eurų paskolą spalio paskutinę savaitę bus svarstoma Šilutės r. savivaldybės tarybos posėdyje. Kitą savaitę vyksiančiuose Tarybos komitetų posėdžiuose dėl to vyks svarstymai ir diskusijos. Savivaldybės Biudžeto ir finansų skyriaus vedėja Dorita Mongirdaitė vietos politikams pateiktame aiškinamajame rašte nurodo, kad  Savivaldybės 2021 metų prognozuojamos pajamos, nuo kurių skaičiuojamas Savivaldybės skolinimosi limitas, yra 25 823 tūkst. eurų. Savivaldybės skolinimosi limitas (60 proc.) sudaro 15 493,8 tūkst. eurų. Savivaldybės negrąžintų ilgalaikių paskolų likutis 2021 m. sausio 1 d.

Taip pat skaitykite