Paukščių lesinimas jiems gali būti pražūtingas

Pastebėjus lede įšalusįių paukščių, pirmiausia, jei yra galimybė, reikia pabaidyti (tarkim, mesti akmenuką) ir įsitikinti, ar jis tikrai prišalo.

„Įšalusių lede paukščių, kitų sužeistų gyvūnų Aplinkos apsaugos departamento pareigūnai paimti globoti negali. Tai gali tik specialistai, kompetentingi įvertinti gyvūno būklę, suprantantys, kokios pagalbos reikia, turintys sąlygas globoti. Be to, gyvūnui gali prireikti veterinarų pagalbos, o tokių paslaugų aplinkosaugininkai neteikia“, – sako Aplinkos apsaugos departamento Pranešimų priėmimo tarnybos viršininkas Mantas Arbūzas.

Jo teigimu, pastebėjus lede įšalusį paukštį, pirmiausia, jei yra galimybė, reikia pabaidyti (tarkim, mesti akmenuką) ir įsitikinti, ar jis tikrai prišalo. Ledo sukaustyti paukščiai akivaizdžiai bando ištrūkti arba nepajuda iš vietos bent dieną.

„Vien praėjusią žiemą į tokių pranešimų  gavome per 400. Svarbu pabrėžti, kad pražūtingas yra būtent žmonių pomėgis lesinti paukščius vandens telkiniuose“, – teigia M. Arbūzas.

Todėl aplinkosaugininkas primena – turime elgtis atsakingai ir paukščiams nedaryti meškos paslaugos: „Paukščius lesinti galima tik tada, kai jiems tikrai reikia globos, ir tai daryti gali tik specialistai – gyvūnų globėjai, veterinarai. Lesinami paukščiai įpranta toje vietoje rasti maisto ir, atėjus laikui migruoti, nebeišskrenda.“

Pasak M. Arbūzo, žmonės pagelbėti paukščiams gali ir kitais būdais, pavyzdžiui, įkėlę inkilą. Taip suteiksite paukščiukams saugią ir šiltą užuovėją.

Įsitikinus, kad paukščiui tikrai reikia pagalbos, geriausia skambinti tiesiai Gyvūnų globėjų asociacijai svetainėje nurodytais telefonais. Tik išskirtiniais atvejais, kai reikalinga ir kitų tarnybų pagalba, galima kreiptis skubiosios pagalbos tarnybų telefonu 112.

Šilutės rajono gyventojai gali skambinti į arčiausiai veikiantį centrą Klaipėdos rajone, į  Vakarų Lietuvos gyvūnų priežiūros centrą, tel. 8 687 36 888.

Aplinkos apsaugos dep. inf.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Rekomenduojami video

Visi naujausi straipsniai

Draudikai perspėja apie dažnėjančias automobilių ir jų dalių vagystes

Draudikai atkreipia dėmesį, kad pavasarį kartu su gamta pabunda ir vagys. Remiantis „Lietuvos draudimo“ duomenimis, kovo mėnesį pastebimai išauga automobilių ir jų dalių bei įrangos vagysčių skaičius. Populiariausi tarp ilgapirščių – BMW ir „Toyota“ markių automobiliai, o dažniausiai vagystės įvyksta didžiuosiuose šalies miestuose. „Lietuvos draudimo“ surinkti duomenys rodo, jog bendras lengvųjų automobilių vagysčių skaičius 2023 m. išaugo 35 proc. (lyginant su 2022 m.). Padaugėjo ir dėl automobilių vagysčių patiriami nuostoliai – automobilių vagysčių nuostoliams padengti per metus suma padidėjo 170

Lietuvos bankas ir kortos

Tarpukario Lietuvoje vienas populiariausių stalo žaidimų buvo kortos, jos buvo skirtos tiek žaidimams, tiek būrimui. 1924 m. Lietuvoje įsigaliojo kortų monopolis – jas gaminti galėjo tik valstybė, o platinti – tik tie, kurie turėjo valstybės leidimą. Atsivežti kortas iš užsienio buvo draudžiama, veikla buvo griežtai kontroliuojama valstybės institucijų. Šioje tarpukario kortų istorijoje Lietuvos bankas taip pat suvaidino nemažą vaidmenį. Lietuviškos kortos Lietuvoje kortos atsirado ir paplito Renesanso epochoje. Aistringas kortuotojas buvo Lenkijos karalius ir LDK kunigaikštis Žygimantas Senasis. Panašiu metu

Gyventojų saulės elektrinėms – dar 40 mln. eurų parama

Atsižvelgiant į smarkiai išaugusį įrengiamų saulės elektrinių populiarumą ir gyventojams aktyviai naudojantis valstybės parama, Energetikos ministerija antrą ketvirtį planuoja dar vieną 40 mln. eurų paramą. Planuojama, kad į paramą galės pretenduoti gyventojai, įsirengę arba didinę turimų elektrinių galią nuo 2023 m. rugpjūčio 23 d. arba dar planuojantys įsirengti elektrinę ar padidinti esamos galią. Saulės modulių kainos per metus sumažėjo perpus. Šiuo metu vidutinė pigesnių 10 kW saulės elektrinių įsirengimo kaina gali svyruoti tarp 5000-6000 eurų, brangesnių elektrinių – apie 8690

Policijos reidai: Šilutėje – 24 pažeidėjai

Tauragės apskrities VPK skelbia iš anksto suplanuotų ir paskelbtų policijos reidų rezultatus. Šilutėje – situacija prasčiausia. Policijos pareigūnai kovo 11-17 dienomis surengtų reidų metu tikrino vairuotojų veiklas, nesusijusias su vairavimu: naudojimasis mobiliojo ryšio priemonėmis vairuojant, kai neturima laisvų rankų įrangos, privalomų saugos priemonių (saugos diržų, saugos šalmų, vaikams skirtų specialių sėdynių (prisegimo sistemų) naudojimą. Nustatyti 46 pažeidimai (Tauragė – 17, Šilutė – 24, Pagėgiai – 2, Šilalė – 3). Pažeidėjams surašyti administracinio nusižengimo protokolai. Primename, kad nuo kovo 19 d.

Taip pat skaitykite