Pašyšių kaime – kaimynų linksmybės

Šeštadienį Šyšos upės pakrantėje gražiai sutvarkytame parke Pašyšių kaimo bendruomenė surengė šventę „Susirinkime visi“. Su kaimynais pašvęsti atvyko Juknaičių, Leitgirių ir Usėnų bendruomenių atstovai.

Suaugusiųjų žaidimai: su kepuraite – vaikas, šalia dvi pribuvėjos, atokiau – tėvai, netrukus ateis „kunigas“...

Suaugusiųjų žaidimai: su kepuraite – vaikas, šalia dvi pribuvėjos, atokiau – tėvai, netrukus ateis „kunigas“…

Kas sportavo, kas jodinėjo žirgais, kas gaivinosi gira, rinko ir pirko vaikams žaislų, žodžiu, šventė visi. Šeimos atėjo poromis bei su vaikučiais, kurių buvo ir mamų glėbiuose, ir jau vikriai bėgiojančių, ir dar gulinčių vežimėliuose. Netrūko jaunimo. Tokia Pašyšių šventė jau rengiama keliolika metų. Tačiau naujovių vis būna. Šįkart vietos bibliotekoje buvo surengta Pašyšių ir Juknaičių moterų rankdarbių paroda. Šiuo metu kaimo žmonės gali džiaugtis, kad turi labai aktyvią, veiklią ir visus suburiančią bendruomenės pirmininkę Astą Stonkuvienę. Moteris su pagalbininkais visus savus suvadino ir dar kaimynų pakvietė. Juknaičių bendruomenės pirmininkė Laima Barkauskienė atskubėjo su būreliu moterų, usėniškiai atvyko pasipuošę žalios spalvos marškinėliais su užrašu, iš kur yra. Leitgirių kaimui atstovavo mažas būrelis, užtat su dviem mažyliais.
Kai nustojo lyti, Asta Stonkuvienė pakvietė tris kaimynų ir vieną saviškių komandas pasivaržyti miklumo, vikrumo rungtyse. Žiūrovams netrūko smagaus juoko, jie negailėjo plojimų. Kai nemažai pabėgioti tekusioje rungtyje solidus vyras puošėsi kepuraite – jam teko vaidinti vaiką, dukra jį fotografavo ir sakė, jog mamai parodys šią nuotrauką. Nepabūgęs vyras puošėsi toliau, tačiau dukrai liepė nieko mamai nesakyti… Visose rungtyse laimėjo draugystė, tad dovanų gavo visi.

Šyšos pakrantė dar labiau pažaliavo, kai atvyko kaimynai iš Usėnų.

Šyšos pakrantė dar labiau pažaliavo, kai atvyko kaimynai iš Usėnų.

Sveikino ir dėkojo
Šie metai – Bendruomenių metai. Šilutės r. savivaldybės meras Vytautas Laurinaitis šia proga atvežė Pašyšių bendruomenei sveikinimą, kitą įteikė juknaitiškei L. Barkauskienei. Gero derliaus, puikios nuotaikos linkėjo Seimo narys Artūras Skardžius, gėlių puokštę, kaip dėkingumo ženklą, įteikęs Astai Stonkuvienei. Šventėje dalyvavo ir Savivaldybės administracijos direktorius Sigitas Šeputis, Juknaičių seniūnas Alfredas Gaubys. Seniūnas apdovanojo aplinką puoselėjančius ir grožį kaime kuriančius Genę Rimkienę ir Valentiną Dumčių.
Bendruomenės pirmininkė A. Stonkuvienė irgi pagerbė aktyviausius, veikliausius ir daug gero Pašyšiuose nuveikusius žmones. Pagerbtos Pašyšių pagrindinėje mokykloje dirbusios mokytojos, mat nuo rugsėjo Pašyšiuose bebus pradinė mokykla. Ta proga padėkota E. D. Šertvytienei, I. Bartkevičiūtei, K. Skužinskienei, taip pat bibliotekininkei D. Lisauskienei. Neliko pamirštas kalėdinę eglutę kaimui padovanojęs Ž. Bagdonas, taip pat mažasis darbštuolis Nojus, kuris artėjant šventei pagelbėjo valyti tvenkinį. Padėkota vet. gydytojui S. Balčiauskui, mokinei G. Vladičkaitei, pieno punkte dirbančiai Z. Agintienei. Visos kaimo šventės, kiti renginiai nebūtų tokie įdomūs ir gerai organizuoti, jeigu neprisidėtų L. Čemerkienė, L. Adomavičienė, Pašyšių jaunimo aktyvas E. Kumža, G. Stonkus, V. Austynas. Pagirtina, kad visi darbštuoliai ir geradariai prisiminti, pagerbti, jiems padėkota. Anot bendruomenės lyderės A. Stonkuvienės, bene ji viena tiek suspėtų ir įstengtų padaryti… Nelikus Pašyšiuose pagrindinės mokyklos, minėti valstybės šventes, rengti kitas šventes būs gerokai sunkiau.

Juknaičių bendruomenės pirmininkė Laima Barkauskienė ir kitos juknaitiškės ryšėjo vienodas kaklaskares.

Juknaičių bendruomenės pirmininkė Laima Barkauskienė ir kitos juknaitiškės ryšėjo vienodas kaklaskares.

Šįkart šventėje pasidžiaugta, kad Pašyšiuose sulaukta net 7 naujagimių. Jiems dovanų skyrė verslininkas Vygantas Vilkius. Pašyšiai sulaukė Gintarės Bernotaitės, Mato Šiaudvyčio, Elijos Venckutės, Lėjos Pociūtės, Olivijos Urbytės, Gusto Stankevičiaus ir Milanos Nikelytės.

Ko gero, džiugiausia šio kaimo žmonėms yra tai, kad krykštauja daug vaikučių. Mamos, mažiesiems susėdus ant suolo, net leido visus fotografuoti. Turi Pašyšiai labai gražių vaikų, tad kaimas turi ateitį.
Pašyšių ir kaimynų moterys palapinėje suruošė vaišių stalą. Dainavo jaunoji scenos žvaigždė Violeta Vilniškytė, linksmino vestuvių muzikantai J. Zalcas ir G. Armonas, iš Saugų atvykusios moterų vokalinio ansamblio „Artuma“ dainininkės. Vakare buvo uždegtas laužas.

Stasė Rimaitė

Pašyšių bendruomenės pirmininkė Asta Stonkuvienė.

Pašyšių bendruomenės pirmininkė Asta Stonkuvienė.

„Komanda“ iš Leitgirių kaimo.

„Komanda“ iš Leitgirių kaimo.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Sekmadienį įsigalioja naujos Konstitucijos pataisos

Gegužės 22 d., sekmadienį, įsigalioja trys prieš mėnesį Seimo priimtos Konstitucijos pataisos, susijusios su rinkimais. Visos jos svarbios tiek dėl kitąmet įvyksiančių merų ir savivaldybių tarybų rinkimų, tiek dėl 2024 metais numatomų Seimo rinkimų. Pagrindiniame šalies dokumente įtvirtintos nuostatos dėl tiesioginių merų rinkimų, jaunesnių kandidatų į Seimą ir apribojimo užimti pareigas, pažeidus Konstituciją, trukmės nustatymo. Seimas, įgyvendindamas Konstitucinio Teismo nutarimą, priimtomis Konstitucijos pataisomis nusprendė, kad savivaldos teisė turi būti įgyvendinama ne tik per savivaldybių tarybas, bet ir per savivaldybių merus.

Vasaros pranašai – žaibai: kaip apsisaugoti?

Sakoma, kad tikroji vasara prasideda tik nugriaudėjus pirmosioms perkūnijoms. Turbūt retas laukia šios gamtos stichijos. Ji gali būti išties pavojinga tiek žmonių sveikatai ir gyvybei, tiek turtui. Ir nors daugeliui turbūt nebereikia priminti, kad žaibuojant negalima slėptis po aukštais medžiais ar būti vandenyje, tačiau dar ne visi žino, kaip nuo šios stichijos poveikio apsaugoti elektroninę įrangą, kurią didelės energijos iškrova gali sugadinti nepataisomai ir pridaryti rimtų nuostolių. Stichija, kurios verčiau pasisaugoti Kas sekundę visame pasaulyje į žemės paviršių trenkia apie

Prognozuojamas lietingas ir vėjuotas savaitgalis

Gegužės 20-ąją, penktadienį, į Lietuvą artės šaltasis atmosferos frontas. Bus debesuota su pragiedruliais. Daugelyje vietovių praslinks trumpi lietūs, kuriuos vietomis lydės perkūnijos. Kai kur nušniokš smarkiai. Pūs apysmarkis pietvakarių, vakarų. Kai kur numatomi staigūs vėjo gūsiai iki 15-18 m/s. Bus šilta diena, daug kur šils iki 18-23, beveik visur pietinėje šalies dalyje iki 24-26, tik prie jūros ir šiaurės rytiniuose rajonuose vietomis tesušils iki 15-17 laipsnių. Gegužės 21 d., šeštadienį, naktį visoje šalyje žymesnio lietaus nenumatoma, tik dienai pereinant į

Ilgametė Šilutės ligoninės gydytoja – Lietuvos gydytojų sąjungos garbės narė

Pikžirnienė

Vilniuje įvyko Lietuvos gydytojų sąjungos (LGS) suvažiavimas, kurio metu Šilutės ligoninės Reanimacijos ir intensyvios terapijos skyriaus vedėjai Audronei Pikžirnienei buvo suteiktas šios organizacijos Garbės nario vardas. Gydytoja anesteziologė–reanimatologė A. Pikžirnienė LGS Šilutės filialui vadovavo 20 metų. Per šį laikotarpį pasiekta daug dalykų, gerinančių gydytojų darbo sąlygas, finansavimą sveikatos apsaugai, visuomenės sveikatą.  Lietuvos gydytojų sąjunga yra profsąjunginė savarankiška, savanoriška organizacija, vienijanti daugiau nei  70 proc. Lietuvos gydytojų ir ginanti gydytojų profesines, darbo, ekonomines, socialines teises bei interesus. 1989–aisiais šalies Atgimimo laikotarpiu

Taip pat skaitykite