Pašyšių kaime – kaimynų linksmybės

Šeštadienį Šyšos upės pakrantėje gražiai sutvarkytame parke Pašyšių kaimo bendruomenė surengė šventę „Susirinkime visi“. Su kaimynais pašvęsti atvyko Juknaičių, Leitgirių ir Usėnų bendruomenių atstovai.

Suaugusiųjų žaidimai: su kepuraite – vaikas, šalia dvi pribuvėjos, atokiau – tėvai, netrukus ateis „kunigas“...

Suaugusiųjų žaidimai: su kepuraite – vaikas, šalia dvi pribuvėjos, atokiau – tėvai, netrukus ateis „kunigas“…

Kas sportavo, kas jodinėjo žirgais, kas gaivinosi gira, rinko ir pirko vaikams žaislų, žodžiu, šventė visi. Šeimos atėjo poromis bei su vaikučiais, kurių buvo ir mamų glėbiuose, ir jau vikriai bėgiojančių, ir dar gulinčių vežimėliuose. Netrūko jaunimo. Tokia Pašyšių šventė jau rengiama keliolika metų. Tačiau naujovių vis būna. Šįkart vietos bibliotekoje buvo surengta Pašyšių ir Juknaičių moterų rankdarbių paroda. Šiuo metu kaimo žmonės gali džiaugtis, kad turi labai aktyvią, veiklią ir visus suburiančią bendruomenės pirmininkę Astą Stonkuvienę. Moteris su pagalbininkais visus savus suvadino ir dar kaimynų pakvietė. Juknaičių bendruomenės pirmininkė Laima Barkauskienė atskubėjo su būreliu moterų, usėniškiai atvyko pasipuošę žalios spalvos marškinėliais su užrašu, iš kur yra. Leitgirių kaimui atstovavo mažas būrelis, užtat su dviem mažyliais.
Kai nustojo lyti, Asta Stonkuvienė pakvietė tris kaimynų ir vieną saviškių komandas pasivaržyti miklumo, vikrumo rungtyse. Žiūrovams netrūko smagaus juoko, jie negailėjo plojimų. Kai nemažai pabėgioti tekusioje rungtyje solidus vyras puošėsi kepuraite – jam teko vaidinti vaiką, dukra jį fotografavo ir sakė, jog mamai parodys šią nuotrauką. Nepabūgęs vyras puošėsi toliau, tačiau dukrai liepė nieko mamai nesakyti… Visose rungtyse laimėjo draugystė, tad dovanų gavo visi.

Šyšos pakrantė dar labiau pažaliavo, kai atvyko kaimynai iš Usėnų.

Šyšos pakrantė dar labiau pažaliavo, kai atvyko kaimynai iš Usėnų.

Sveikino ir dėkojo
Šie metai – Bendruomenių metai. Šilutės r. savivaldybės meras Vytautas Laurinaitis šia proga atvežė Pašyšių bendruomenei sveikinimą, kitą įteikė juknaitiškei L. Barkauskienei. Gero derliaus, puikios nuotaikos linkėjo Seimo narys Artūras Skardžius, gėlių puokštę, kaip dėkingumo ženklą, įteikęs Astai Stonkuvienei. Šventėje dalyvavo ir Savivaldybės administracijos direktorius Sigitas Šeputis, Juknaičių seniūnas Alfredas Gaubys. Seniūnas apdovanojo aplinką puoselėjančius ir grožį kaime kuriančius Genę Rimkienę ir Valentiną Dumčių.
Bendruomenės pirmininkė A. Stonkuvienė irgi pagerbė aktyviausius, veikliausius ir daug gero Pašyšiuose nuveikusius žmones. Pagerbtos Pašyšių pagrindinėje mokykloje dirbusios mokytojos, mat nuo rugsėjo Pašyšiuose bebus pradinė mokykla. Ta proga padėkota E. D. Šertvytienei, I. Bartkevičiūtei, K. Skužinskienei, taip pat bibliotekininkei D. Lisauskienei. Neliko pamirštas kalėdinę eglutę kaimui padovanojęs Ž. Bagdonas, taip pat mažasis darbštuolis Nojus, kuris artėjant šventei pagelbėjo valyti tvenkinį. Padėkota vet. gydytojui S. Balčiauskui, mokinei G. Vladičkaitei, pieno punkte dirbančiai Z. Agintienei. Visos kaimo šventės, kiti renginiai nebūtų tokie įdomūs ir gerai organizuoti, jeigu neprisidėtų L. Čemerkienė, L. Adomavičienė, Pašyšių jaunimo aktyvas E. Kumža, G. Stonkus, V. Austynas. Pagirtina, kad visi darbštuoliai ir geradariai prisiminti, pagerbti, jiems padėkota. Anot bendruomenės lyderės A. Stonkuvienės, bene ji viena tiek suspėtų ir įstengtų padaryti… Nelikus Pašyšiuose pagrindinės mokyklos, minėti valstybės šventes, rengti kitas šventes būs gerokai sunkiau.

Juknaičių bendruomenės pirmininkė Laima Barkauskienė ir kitos juknaitiškės ryšėjo vienodas kaklaskares.

Juknaičių bendruomenės pirmininkė Laima Barkauskienė ir kitos juknaitiškės ryšėjo vienodas kaklaskares.

Šįkart šventėje pasidžiaugta, kad Pašyšiuose sulaukta net 7 naujagimių. Jiems dovanų skyrė verslininkas Vygantas Vilkius. Pašyšiai sulaukė Gintarės Bernotaitės, Mato Šiaudvyčio, Elijos Venckutės, Lėjos Pociūtės, Olivijos Urbytės, Gusto Stankevičiaus ir Milanos Nikelytės.

Ko gero, džiugiausia šio kaimo žmonėms yra tai, kad krykštauja daug vaikučių. Mamos, mažiesiems susėdus ant suolo, net leido visus fotografuoti. Turi Pašyšiai labai gražių vaikų, tad kaimas turi ateitį.
Pašyšių ir kaimynų moterys palapinėje suruošė vaišių stalą. Dainavo jaunoji scenos žvaigždė Violeta Vilniškytė, linksmino vestuvių muzikantai J. Zalcas ir G. Armonas, iš Saugų atvykusios moterų vokalinio ansamblio „Artuma“ dainininkės. Vakare buvo uždegtas laužas.

Stasė Rimaitė

Pašyšių bendruomenės pirmininkė Asta Stonkuvienė.

Pašyšių bendruomenės pirmininkė Asta Stonkuvienė.

„Komanda“ iš Leitgirių kaimo.

„Komanda“ iš Leitgirių kaimo.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Užuolaidų audiniai. Kaip išsirinkti geriausią?

Kuriant jaukų namų dizainą ir ieškant geriausio sprendimo Jus pasitiks patys įvairiausi užuolaidų audiniai, labai didelė spalvų ir raštų įvairovė. Svarbu nepasimesti visoje šioje gausoje ir išsirinkti tai, kas tiktų labiausiai. Užuolaidų pasirinkimas iš tiesų yra labai kruopštus ir daug atidumo reikalaujantis darbas, kurį geriausia patikėti savo srities dizaineriams. Jeigu neturite pakankamai patirties ir įžvalgos tam, kad išsirinktumėte užuolaidų audinius patys, arba tiesiog norėtumėte rasti dar geresnį sprendimą, naudinga pasikonsultuoti su specialistais. Skaitydami toliau atrasite daugybę užuolaidų pasirinkimų patiems įvairiausiems

Natkiškietės prakalbino moliūgus

Natkiškių kultūros namuose, meno mėgėjų kolektyvų atstovai kartu su „Moterų seklyčia“, bandė prakalbinti moliūgus. Edukaciją ir pavadinome „Prakalbink moliūgą“. Atmosfera buvo draugiška, šilta, o dirbančiųjų nuotaika puiki ir pakili. Atlikus gana sunkų, bet gerą darbą, smagu pasigrožėti ne tik patiems, bet akis paganyti ir kitiems. Ačiū meno mėgėjų kolektyvų atstovams ir darbščiųjų rankų būrelio moterims už edukacinę veiklą. Po trijų valandų darbo, sėdome prie pabaigtuvių stalo. Vaišinomės meno vadovo Valdo iškeptu pyragu, žolelių arbata. Dėkojame už moliūgus Sonatai ir Rimui

Pieno separatoriai – šiuolaikinio verslo pagalbininkai

Daugelis mūsų kasdien vartoja pieno produktus, geria gryną pieną. Tačiau taip pat daugelis nepagalvoja apie tai, kaip pienas pasiekia mūsų stalą, mūsų stiklines ir tuo pačiu skrandžius.  Žinoma, tai yra ilgas darbas, kuris prasideda gyvūno priežiūra ir baigiasi technikos indėliu, kuris garantuoja ne tik tikslumą, tačiau ir našumą. Darbų optimizacijai reikalingas pieno separatorius be kurio šiuolaikinė pieninkystės rinka nebūtų tokia gera kokia yra šiuo metu. Nors įranga buvo išrasta jau XIX amžiuje, tačiau plačiai pradėta naudoti tik XX. Šiuo metu

Kokybiški dažai, lakas bei klijai Kaune – kaip išsirinkti?

Kokybiškos ir tinkamos priemonės yra bene svarbiausias aspektas, kai kalbame apie įvairius remonto darbus. Esminiais faktoriais dažniausiai tampa būtent geras lakas, dažai bei klijai. Kaunas pasižymi išties didele šių prekių pasirinkimo įvairove, todėl garantuotai surasite jus labiausiai tenkinantį variantą. Visgi, sudėtingiausiu aspektu gali būti nežinojimas, nuo kur pradėti šias paieškas. Geriausiu pagalbininku šioje situacijoje galėtų būti info.lt portalas, mat čia vienoje vietoje surasite daug skirtingų įmonių, o tai palengvins išsirinkti optimaliausią variantą. Kokybiški dažai Dažai Kaune yra viena populiariausių prekių,

Taip pat skaitykite