Pasveikino ir atsisveikino

Spalio 27 d. vykusiame Šilutės r. savivaldybės tarybos posėdyje pasveikintas Šilutės apygardoje tiesiogiai į Seimą išrinktas Alfredas Stasys Nausėda, kuris palieka Savivaldybės tarybą ir išvyksta dirbti į Seimą. A. S. Nausėda į Seimą kandidatavo kaip Valstiečių ir žaliųjų sąjungos narys, prieš rinkimus palikęs socialdemokratus ir įstojęs į „valstiečių“ sąjungą.

Į Seimą išrinktą Alfredą Stasį Nausėdą (centre) pasveikino ir apdovanojo Savivaldybės meras Vytautas Laurinaitis ir administracijos direktorius Sigitas Šeputis.

Į Seimą išrinktą Alfredą Stasį Nausėdą (centre) pasveikino ir apdovanojo Savivaldybės meras Vytautas Laurinaitis ir administracijos direktorius Sigitas Šeputis.

Meras Vytautas Laurinaitis, sveikindamas A. S. Nausėdą su pergale Seimo rinkimuose, palinkėjo sveikatos, lojalumo Savivaldybei, sėkmės leidžiant įstatymus ir neiti į Europos Parlamento rinkimus, apsiriboti Seimu. Mat kiekviena pergalė rinkimuose susieta su mandato pakeitimu.
Savivaldybės Tarybą paliekančiam A. S. Nausėdai padovanota didelė įrėminta dabartinės Savivaldybės tarybos nuotrauka, padaryta Šilutės H. Šojaus dvaro Freskų salėje, kur prisiekė vietos politikai. Anot mero, gal ši nuotrauka kabos A. S. Nausėdos darbo kabinete Seime.
Dovaną ir puokštę rožių į Seimą išlydimam A. S. Nausėdai kartu su meru teikė ir Savivaldybės administracijos direktorius Sigitas Šeputis.
A. S. Nausėdai dovanų įteikė ir Tarybos narė Genovaitė Kimbrienė, Valstiečių ir žaliųjų sąjungos atstovė, kuri kartu su Povilu Tunaičiu ir A. S. Nausėda buvo sudarę frakciją. Du „valstiečiai“ frakcijos turėti negalėjo, nes tam būtini bent trys nariai. Kai A. S. Nausėda paliko Socialdemokratų frakciją ir perėjo pas „valstiečius“, jie ir sudarė frakciją.
Tiesa, ir atsisveikinimo su Savivaldybės taryba posėdyje A. S. Nausėda sėdėjo įprastinėje vietoje – kartu su socialdemokratais Arūnu Pupšiu, Algiu Bekeriu, Antanu Martinkumi, čia yra ir posėdyje nedalyvavusio socialdemokrato Antano Kubaičio vieta. Dar vieno socialdemokrato, mero pavaduotojo Algirdo Balčyčio, vieta per Tarybos posėdžius yra šalia mero V. Laurinaičio. Be šių šešių atstovų, rajono socialdemokratai valdžioje turi ir savo lyderį S. Šeputį, kuris užima Savivaldybės administracijos direktoriaus pareigas, todėl nėra Tarybos narys.
Dėl Seimo nario mandato Šilutės apygardoje per antrąjį turą varžėsi du Savivaldybės tarybos nariai – A. S. Nausėda ir Tėvynės sąjungos–Lietuvos krikščionių demokratų Šilutės skyriaus pirmininkė Sandra Tamašauskienė. Socialdemokratų ir partijos Tvarka ir teisingumas Šilutės skyrių pirmininkai S. Šeputis ir V. Laurinaitis paskelbė, kad skyriai remia A. S. Nausėdą, kuris rinkimus laimėjo visose 28 apygardos balsavimo apylinkėse.
Vakar Vyriausiosios rinkimų komisijos pirmininkas Zenonas Vaigauskas naujiesiems Seimo nariams įteikė pažymėjimus, lapkričio 14 d. vyks pirmasis Seimo posėdis. Kai jame A. S. Nausėda duos priesaiką, jis pradės Seimo nario darbą, todėl netrukus laisvą Šilutės r. savivaldybės tarybos nario mandatą gaus kitas sąraše esantis socialdemokratas Saulius Vytuvis iš Saugų, jau buvęs Tarybos nariu.
Naujajame Seime dirbs tiesiogiai į jį išrinkti A. S. Nausėda ir partijos Tvarka ir teisingumas dabar laikinasis pirmininkas Remigijus Žemaitaitis, už kurį galėjo balsuoti Švėkšnos, Gardamo, Vainuto krašto ir gretimų savivaldybių rinkėjai. Pasibaigiančią kadenciją Seime Šilutės kraštui atstovavęs socialdemokratas Artūras Skardžius į Seimą patenka pagal partijos sąrašą. Tačiau pagal partijos sąrašą į Seimą patekęs Seimo Pirmininko pavaduotojas, partijos Tvarka ir teisingumas atstovas Kęstas Komskis dėl galimo balsų pirkimo skandalo mandato negauna – taip nusprendė Vyriausioji rinkimų komisija.
„Pamario“ inf.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Pasak entnologo L. Klimkos, iki Šeštinių dera viską pasėti

Paskutinį pavasario mėnesį paprastai švenčiame ir dvi kilnojamąsias katalikų bažnyčios šventes – Šeštines ir Sekmines. Šeštinės – Kristaus dangun įžengimo šventė, kilnojama pagal Velykų laiką tarp gegužės 4 ir birželio 2 d., būna šeštosios savaitės po Velykų ketvirtadienį. Tai privaloma šventė tikintiesiems. Kryžiaus dienos Pirmosios trys tos savaitės dienos pažymimos kaip taikos, sveikatos ir derliaus maldavimų dienos. Šios dienos dar buvo vadintos Kryžiaus dienomis. Kadaise Lietuvos kaimuose visas tas dienas žmonių būriai giedodami litanijas eidavo melstis prie kaimo kryžių. Jie

Vyriausybė pritarė, kad medžiotojams būtų privaloma drausti civilinę atsakomybę

Vyriausybė pritarė Seimo siūlymui įvesti privalomą civilinį draudimą kiekvienam medžiotojui. Tačiau siūlo nustatyti vėlesnę šios prievolės įsigaliojimo datą ir numatyti instituciją, kuri vykdys priežiūros funkciją. „Medžiotojai turi apsidrausti, nes tai apsaugos juos pačius nuo įvairių sudėtingų situacijų, kuriose jie gali atsidurti įvykus nelaimei medžioklės metu. Todėl šis sprendimas yra tikrai prasmingas“, – komentavo aplinkos ministras Simonas Gentvilas. Medžioklės įstatyme įtvirtinus pareigą medžiotojams draustis civilinės atsakomybės draudimu bus garantuojamas žalos atlyginimas tretiesiems asmenims, jei jiems, jų sveikatai ar turtui būtų padaryta

Meldinių nendrinukių sutiktuvės Šyšos polderyje

Po kelių metų pertraukos, birželio 1 d. Šyšos polderyje vyks meldinių nendrinukių sutiktuvės. Šį paukštį saugantys ūkininkai ir gamtos mylėtojai kviečiami 12 val. prie Šyšos polderio 2-osios siurblinės, kur, ragaujant skanias vaišes ir klausantis supančios gamtos garsų, vyks neformalus bendravimas su gamtininkais, bus aptariamos šios rūšies apsaugos naujovės, diskutuojama apie ūkininkams iškylančias problemas. Vakare (nuo 19 val.) susirinkusieji bus kviečiami pasitikti saulėlydį klausantis meldinių nendrinukių Šyšos polderio pievose. Išvykimas 19 val. nuo Šyšos polderio 2-osios (naujosios) siurblinės. „Nekantraujame po visų

Pasak VMI, šilutiškiai už 2021 metus dar nesumokėjo beveik 186,8 tūkst. eurų GPM

Klaipėdos apskrities valstybinė mokesčių inspekcija (Klaipėdos AVMI) informuoja, kad beveik 900 Šilutės r. savivaldybės gyventojų gegužės–birželio mėnesiais sulauks pranešimų apie deklaruotą ir laiku nesumokėtą gyventojų pajamų mokestį (GPM) už 2021 m., kurį reikėjo sumokėti iki gegužės 2 d. Šilutiškiai už praėjusius metus bendrai skolingi 186,8 tūkst. eurų GPM. VMI gyventojus apie turimas skolas informuoja savo iniciatyva per Mano VMI, o nesinaudojančius e.paslaugomis – paštu. „Didžioji dalis mokesčių mokėtojų mokesčius deklaruoja ir sumoka laiku, dėkojame jiems. Visgi kasmet turime ir vėluojančių.

Taip pat skaitykite