Pasveikino ir atsisveikino

Spalio 27 d. vykusiame Šilutės r. savivaldybės tarybos posėdyje pasveikintas Šilutės apygardoje tiesiogiai į Seimą išrinktas Alfredas Stasys Nausėda, kuris palieka Savivaldybės tarybą ir išvyksta dirbti į Seimą. A. S. Nausėda į Seimą kandidatavo kaip Valstiečių ir žaliųjų sąjungos narys, prieš rinkimus palikęs socialdemokratus ir įstojęs į „valstiečių“ sąjungą.

Į Seimą išrinktą Alfredą Stasį Nausėdą (centre) pasveikino ir apdovanojo Savivaldybės meras Vytautas Laurinaitis ir administracijos direktorius Sigitas Šeputis.

Į Seimą išrinktą Alfredą Stasį Nausėdą (centre) pasveikino ir apdovanojo Savivaldybės meras Vytautas Laurinaitis ir administracijos direktorius Sigitas Šeputis.

Meras Vytautas Laurinaitis, sveikindamas A. S. Nausėdą su pergale Seimo rinkimuose, palinkėjo sveikatos, lojalumo Savivaldybei, sėkmės leidžiant įstatymus ir neiti į Europos Parlamento rinkimus, apsiriboti Seimu. Mat kiekviena pergalė rinkimuose susieta su mandato pakeitimu.
Savivaldybės Tarybą paliekančiam A. S. Nausėdai padovanota didelė įrėminta dabartinės Savivaldybės tarybos nuotrauka, padaryta Šilutės H. Šojaus dvaro Freskų salėje, kur prisiekė vietos politikai. Anot mero, gal ši nuotrauka kabos A. S. Nausėdos darbo kabinete Seime.
Dovaną ir puokštę rožių į Seimą išlydimam A. S. Nausėdai kartu su meru teikė ir Savivaldybės administracijos direktorius Sigitas Šeputis.
A. S. Nausėdai dovanų įteikė ir Tarybos narė Genovaitė Kimbrienė, Valstiečių ir žaliųjų sąjungos atstovė, kuri kartu su Povilu Tunaičiu ir A. S. Nausėda buvo sudarę frakciją. Du „valstiečiai“ frakcijos turėti negalėjo, nes tam būtini bent trys nariai. Kai A. S. Nausėda paliko Socialdemokratų frakciją ir perėjo pas „valstiečius“, jie ir sudarė frakciją.
Tiesa, ir atsisveikinimo su Savivaldybės taryba posėdyje A. S. Nausėda sėdėjo įprastinėje vietoje – kartu su socialdemokratais Arūnu Pupšiu, Algiu Bekeriu, Antanu Martinkumi, čia yra ir posėdyje nedalyvavusio socialdemokrato Antano Kubaičio vieta. Dar vieno socialdemokrato, mero pavaduotojo Algirdo Balčyčio, vieta per Tarybos posėdžius yra šalia mero V. Laurinaičio. Be šių šešių atstovų, rajono socialdemokratai valdžioje turi ir savo lyderį S. Šeputį, kuris užima Savivaldybės administracijos direktoriaus pareigas, todėl nėra Tarybos narys.
Dėl Seimo nario mandato Šilutės apygardoje per antrąjį turą varžėsi du Savivaldybės tarybos nariai – A. S. Nausėda ir Tėvynės sąjungos–Lietuvos krikščionių demokratų Šilutės skyriaus pirmininkė Sandra Tamašauskienė. Socialdemokratų ir partijos Tvarka ir teisingumas Šilutės skyrių pirmininkai S. Šeputis ir V. Laurinaitis paskelbė, kad skyriai remia A. S. Nausėdą, kuris rinkimus laimėjo visose 28 apygardos balsavimo apylinkėse.
Vakar Vyriausiosios rinkimų komisijos pirmininkas Zenonas Vaigauskas naujiesiems Seimo nariams įteikė pažymėjimus, lapkričio 14 d. vyks pirmasis Seimo posėdis. Kai jame A. S. Nausėda duos priesaiką, jis pradės Seimo nario darbą, todėl netrukus laisvą Šilutės r. savivaldybės tarybos nario mandatą gaus kitas sąraše esantis socialdemokratas Saulius Vytuvis iš Saugų, jau buvęs Tarybos nariu.
Naujajame Seime dirbs tiesiogiai į jį išrinkti A. S. Nausėda ir partijos Tvarka ir teisingumas dabar laikinasis pirmininkas Remigijus Žemaitaitis, už kurį galėjo balsuoti Švėkšnos, Gardamo, Vainuto krašto ir gretimų savivaldybių rinkėjai. Pasibaigiančią kadenciją Seime Šilutės kraštui atstovavęs socialdemokratas Artūras Skardžius į Seimą patenka pagal partijos sąrašą. Tačiau pagal partijos sąrašą į Seimą patekęs Seimo Pirmininko pavaduotojas, partijos Tvarka ir teisingumas atstovas Kęstas Komskis dėl galimo balsų pirkimo skandalo mandato negauna – taip nusprendė Vyriausioji rinkimų komisija.
„Pamario“ inf.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Žemės ūkio ministras K. Navickas tikina palaikantis pieno ūkininkus

Pieno gamintojai pirmadienį pradėjo protestus prie perdirbėjų ir prekybininkų atstovybių dėl itin nukritusių pieno pirkimo kainų. Žemės ūkio ministras Kęstutis Navickas sako, kad daliai ūkininkų argumentų ministerija pritaria bei yra parengusi planą, kaip jų naudai koreguoti įstatymus. „Vyksta žemdirbių akcija, kuriai viena esmine dalimi tikrai pritariame ir palaikome. Atsitikus krizėms ir ypač kainų svyravimams, pirmiausia nukenčia ir visas krūvis tenka žemdirbiams. Dėl to peržiūrime esamą reguliavimą. Manome, kad tos priemonės, kurios buvo numatytos iki šiol, nėra pakankamos“, – pirmadienį žurnalistams

Sėdę į transporto priemonę nepamirškime užsisegti saugos diržo!

Sausio 30-31 d. ir vasario 1-2 d. policijos pareigūnai sustiprino privalomų saugos priemonių (saugos diržų, saugos šalmų, vaikams skirtų specialių sėdynių (prisegimo sistemų) naudojimo kontrolę. Tauragės apskrities vyriausiojo policijos komisariato aptarnaujamojoje teritorijoje išaiškinti 45 Kelių eismo taisyklių pažeidimai. Daugiausia saugos diržų nenaudojimo atvejų nustatyta Šilalėje – 24, Šilutėje – 17, Tauragėje – 3, Pagėgių savivaldybėje – 1. Nustatyti 3 vairuotojai (Šilalėje – 2, Šilutėje – 1), kurie vairuodami savo transporto priemones ne tik nesegėjo saugos diržų, bet ir naudojosi mobiliaisiais

Apdovanoti konkurso „Metų ūkis 2022“ nugalėtojai

Žemės ūkio ministras Kęstutis Navickas pasveikino „Metų ūkis 2022“ pirmosios vietos laimėtojus – įvairių rajonų 33-iejų ūkių šeimininkus.  Šiame sąraše yra Simona ir Egidijus Vičkai iš Šilutės rajono bei Donata ir Paulius Dargeliai iš Pagėgių krašto. Šventėje pagerbtiesiems įteikti žemės ūkio ministerijos padėkos raštai už pažangų ūkininkavimą. Lietuvos ūkininkų sąjunga ilgiausias tradicijas žemdirbių visuomenėje turintį konkursą „Metų ūkis“ surengė jau 229-ąjį kartą. Šįkart šventė įvyko  Panevėžyje, Juozo Miltinio dramos teatre. 2022 metais konkursas įvyko 33 savivaldybėse. Joms buvo suteikta galimybė

2022 m. „Sidabrinės nendrės“ premija paskirta Daliutei Reginai Žibaitienei

Dalia-Žibaitienė

Praėjusią savaitę „Sidabrinės nendrės“ premijos komitetas paskelbė, kad 2022 m. „Sidabrinės nendrės“ premija ir laureato ženklas suteikiamas pedagogei, poetei, visuomenininkei Daliutei Reginai Žibaitienei, kuri daug metų garsino Šilutės kraštą rajoniniuose, respublikiniuose ir užsienio leidiniuose bei renginiuose. D. Žibaitienės kandidatūrą „Sidabrinės nendrės“ premijai praėjusiais metais pateikė Šilutės Martyno Jankaus mokykla. Teikime rašoma, kad D. Žibaitienė yra Žemaitijos rašytojų bendrijos narė (nuo 1996 m.), Vilniaus menininkų klubo „Plekšnė“ narė (nuo 2008 m.), Lietuvos mokytojų literatų draugijos „Spindulys“ narė – nuo 2013 m.,

Taip pat skaitykite