Pasveikino ir atsisveikino

Spalio 27 d. vykusiame Šilutės r. savivaldybės tarybos posėdyje pasveikintas Šilutės apygardoje tiesiogiai į Seimą išrinktas Alfredas Stasys Nausėda, kuris palieka Savivaldybės tarybą ir išvyksta dirbti į Seimą. A. S. Nausėda į Seimą kandidatavo kaip Valstiečių ir žaliųjų sąjungos narys, prieš rinkimus palikęs socialdemokratus ir įstojęs į „valstiečių“ sąjungą.

Į Seimą išrinktą Alfredą Stasį Nausėdą (centre) pasveikino ir apdovanojo Savivaldybės meras Vytautas Laurinaitis ir administracijos direktorius Sigitas Šeputis.

Į Seimą išrinktą Alfredą Stasį Nausėdą (centre) pasveikino ir apdovanojo Savivaldybės meras Vytautas Laurinaitis ir administracijos direktorius Sigitas Šeputis.

Meras Vytautas Laurinaitis, sveikindamas A. S. Nausėdą su pergale Seimo rinkimuose, palinkėjo sveikatos, lojalumo Savivaldybei, sėkmės leidžiant įstatymus ir neiti į Europos Parlamento rinkimus, apsiriboti Seimu. Mat kiekviena pergalė rinkimuose susieta su mandato pakeitimu.
Savivaldybės Tarybą paliekančiam A. S. Nausėdai padovanota didelė įrėminta dabartinės Savivaldybės tarybos nuotrauka, padaryta Šilutės H. Šojaus dvaro Freskų salėje, kur prisiekė vietos politikai. Anot mero, gal ši nuotrauka kabos A. S. Nausėdos darbo kabinete Seime.
Dovaną ir puokštę rožių į Seimą išlydimam A. S. Nausėdai kartu su meru teikė ir Savivaldybės administracijos direktorius Sigitas Šeputis.
A. S. Nausėdai dovanų įteikė ir Tarybos narė Genovaitė Kimbrienė, Valstiečių ir žaliųjų sąjungos atstovė, kuri kartu su Povilu Tunaičiu ir A. S. Nausėda buvo sudarę frakciją. Du „valstiečiai“ frakcijos turėti negalėjo, nes tam būtini bent trys nariai. Kai A. S. Nausėda paliko Socialdemokratų frakciją ir perėjo pas „valstiečius“, jie ir sudarė frakciją.
Tiesa, ir atsisveikinimo su Savivaldybės taryba posėdyje A. S. Nausėda sėdėjo įprastinėje vietoje – kartu su socialdemokratais Arūnu Pupšiu, Algiu Bekeriu, Antanu Martinkumi, čia yra ir posėdyje nedalyvavusio socialdemokrato Antano Kubaičio vieta. Dar vieno socialdemokrato, mero pavaduotojo Algirdo Balčyčio, vieta per Tarybos posėdžius yra šalia mero V. Laurinaičio. Be šių šešių atstovų, rajono socialdemokratai valdžioje turi ir savo lyderį S. Šeputį, kuris užima Savivaldybės administracijos direktoriaus pareigas, todėl nėra Tarybos narys.
Dėl Seimo nario mandato Šilutės apygardoje per antrąjį turą varžėsi du Savivaldybės tarybos nariai – A. S. Nausėda ir Tėvynės sąjungos–Lietuvos krikščionių demokratų Šilutės skyriaus pirmininkė Sandra Tamašauskienė. Socialdemokratų ir partijos Tvarka ir teisingumas Šilutės skyrių pirmininkai S. Šeputis ir V. Laurinaitis paskelbė, kad skyriai remia A. S. Nausėdą, kuris rinkimus laimėjo visose 28 apygardos balsavimo apylinkėse.
Vakar Vyriausiosios rinkimų komisijos pirmininkas Zenonas Vaigauskas naujiesiems Seimo nariams įteikė pažymėjimus, lapkričio 14 d. vyks pirmasis Seimo posėdis. Kai jame A. S. Nausėda duos priesaiką, jis pradės Seimo nario darbą, todėl netrukus laisvą Šilutės r. savivaldybės tarybos nario mandatą gaus kitas sąraše esantis socialdemokratas Saulius Vytuvis iš Saugų, jau buvęs Tarybos nariu.
Naujajame Seime dirbs tiesiogiai į jį išrinkti A. S. Nausėda ir partijos Tvarka ir teisingumas dabar laikinasis pirmininkas Remigijus Žemaitaitis, už kurį galėjo balsuoti Švėkšnos, Gardamo, Vainuto krašto ir gretimų savivaldybių rinkėjai. Pasibaigiančią kadenciją Seime Šilutės kraštui atstovavęs socialdemokratas Artūras Skardžius į Seimą patenka pagal partijos sąrašą. Tačiau pagal partijos sąrašą į Seimą patekęs Seimo Pirmininko pavaduotojas, partijos Tvarka ir teisingumas atstovas Kęstas Komskis dėl galimo balsų pirkimo skandalo mandato negauna – taip nusprendė Vyriausioji rinkimų komisija.
„Pamario“ inf.

Hits: 62

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Mažosios Lietuvos atstovai kreipėsi į Prezidentą dėl krašto heraldikos kūrimo

2021 m. balandžio 16 d. Mažosios Lietuvos etninės kultūros globos taryba oficialiu raštu kreipėsi į Lietuvos Respublikos Prezidentą, prašydama padėti išspręsti nevaisingą diskusiją su Lietuvos heraldikos komisija (LHK), kuri atsisako įteisinti Mažosios Lietuvos vietos žmonių pasirinktą regiono herbo simbolį. Kurti etnografinio Mažosios Lietuvos regiono heraldiką imtasi 2014 metais. Mažosios Lietuvos etninės kultūros globos taryba sukvietė regiono savivaldybių (Klaipėdos miesto, Klaipėdos rajono, Neringos, Jurbarko, Tauragės rajono, Pagėgių ir Šilutės) kultūrininkus, visuomenininkus, senuosius krašto gyventojus, išeiviją išreikšti nuomonę, koks simbolis geriausiai atspindėtų

Kintų mokykloje istorijos moko dr. Rubenas Bukavickas

Gera žinia Kintų pagrindinės mokyklos bendruomenės vardu interneto svetainėje pasidžiaugė šios mokyklos vadovė Asta Gužauskienė. Istorijos mokytojas Rubenas Bukavickas gavo mokslų daktaro laipsnį. Direktorė Asta Gužauskienė rašo: „Kad darbuotojai kelia kvalifikaciją mokymuose, kursuose, seminaruose, daugumai visuomenės tai yra žinoma ir gana įprasta. Bet priimti sprendimą studijuoti – iššūkis! Kintų mokykloje mėgstami iššūkiai – kasmet studijuoja vidutiniškai po penkis darbuotojus: vieni siekia profesijos ar papildomos profesijos, persikvalifikavimo, kiti – pedagogikos studijų ar net mokslinio laipsnio! Šiuo metu mokykloje dirba 47 darbuotojai,

COVID-19 Šilutės rajone: per parą nustatyti 5 nauji atvejai, sergančiųjų – 398, paskiepyti per 7 tūkst. gyventojų

Praėjusią parą, trečiadienį, Lietuvoje patvirtinta 1344 nauji koronaviruso (COVID-19) atvejai, mirė 14 žmonių, ketvirtadienį pranešė Statistikos departamentas. Šilutės rajone – 5 nauji atvejai.  Balandžio 22 d. duomenimis, Šilutės rajone šiuo metu iš viso sergančiųjų koronavirusu – 398 asmenys, o mirusiųjų nuo COVID-19 – 63. Nuo karantino pradžios užsikrėtė 2 797 Šilutės r. savivaldybės gyventojai. Iš jų pasveiko 2 253 asmenys. Žinoma, jog iš viso Šilutės r. savivaldybėje paskiepyti 7 056 asmenys. Iš viso Lietuvoje nuo pandemijos pradžios COVID-19 susirgo 237 950

Balandžio 22-oji – Pasaulinė žemės diena

Pasaulinę Žemės dieną Jungtinės Tautos oficialiai paskelbė 1971 m. Žemės dienai buvo pasirinktas pavasario lygiadienis – laikas, kai dienos ir nakties ilgumas tampa vienodas visuose Žemės rutulio taškuose. Lietuvai atgavus Nepriklausomybę, Žemės dienos iniciatorius John McConnell kreipėsi į mūsų tautą, ragindamas tapti Žemės globėjais, o pavasario ekvinokciją, kuri skirtingose planetos vietose yra kovo 20-21 d., minėti kaip Pasaulinę žemės dieną. Atsiliepiant į šį kreipimąsi, Lietuvos Respublikos Atkūriamasis Seimas (tuometinė Lietuvos Respublikos Aukščiausioji Taryba) 1992 m. Žemės dieną oficialiai įteisino ir

Taip pat skaitykite