Paskutinė viltis gauti daugiau balsų Savivaldybės taryboje

Ne ką telaimėję praėjusiuose dviejuose Šilutės r. savivaldybės rinkimuose, todėl nepakviesti į valdžios postų dalybas, Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų, Liberalų sąjūdžio ir Lietuvos laisvės sąjungos atstovai nutarė pasinaudoti paskutine galimybe pakeisti šių rinkimų rezultatus galbūt savo naudai.

Minėtųjų partijų atstovai kreipėsi į Lietuvos vyriausiąjį administracinį teismą (LVAT) dėl 2015-07-09 LR Vyriausiosios rinkimų komisijos sprendimo patvirtinti 2015 m. birželio 21 d. pakartotinių rinkimų rezultatus. Minėtasis teismas skundą išnagrinėjo praėjusį penktadienį ir vakar, baigiantis darbo dienai, planavo paskelbti savo sprendimą.
LVAT adresuotame skunde jo autoriai rašo: „2015-07-09 Komisijos posėdyje, svarstant klausimą dėl 2015-06-21 pakartotinių Šilutės rajono savivaldybės tarybos rinkimų galutinių rezultatų patvirtinimo, buvo viešai paskelbta apie du ikiteisminius tyrimus, pradėtus partijos „Tvarka ir teisingumas“ narių atžvilgiu bei apie faktą, jog preliminariais duomenimis per pakartotinius Šilutės rajono savivaldybės tarybos rinkimus partijos „Tvarka ir teisingumas“ kandidatų naudai galimai buvo papirkti net 125 rinkėjai“.
Nelaukdami, kol teismas paskelbs savo nutartį, vakar iš ryto skundo autoriai surengė spaudos konferenciją. Ją pradėjusi TS-LKD Šilutės skyriaus pirmininkė Sandra Tamašauskienė vietos žiniasklaidos atstovams paaiškino, kad, atsižvelgdami į užfiksuotus pažeidimus pakartotinių savivaldos rinkimų metu, jie pageidautų, jog daug rinkėjų balsų surinkęs partijos Tvarka ir teisingumas sąrašas „būtų eliminuotas“ iš rinkimų rezultatų, o šios partijos narių gautos vietos Taryboje būtų padalytos kitoms partijoms.
9 puslapių apimties skunde Vyriausiajam administraciniam teismui šis pageidavimas skamba taip: „Ginant viešąjį Šilutės rajono gyventojų interesą įpareigoti Lietuvos Respublikos Vyriausiąją rinkimų komisiją pakartotinai nagrinėjant klausimą dėl pakartotinių Šilutės rajono savivaldybės tarybos rinkimų galutinių rezultatų patvirtinimo, už sistemingus ir pasikartojančius rinkimų pažeidimus, vadovaujantis Lietuvos Respublikos rinkimų įstatymo 86 str. 1 d., atšaukti visą partijos „Tvarka ir teisingumas“ kandidatų sąrašą“.
S. Tamašauskienei antrino į Tarybą išrinktas Liberalų sąjūdžio kandidatas Jonas Jatautas: „Tegul mums piliečiai atleidžia, ne dėl vietos prie valdžios lovio kovojame, o vardan teisybės. Čia ne „mač-revanš“ (rusiškas kalambūras – aut. pastaba). Mes pasiruošę viską pradėti iš naujo – rezultatai turi būti skaidrūs“. J. Jatautas dar pridūrė, kad liepos 20-oji yra Perkūno diena, tad „tikėkimės perkūno iš giedro dangaus…“
O kaip būtų su tiesiogiai išrinktu meru, taip pat partijos Tvarka ir teisingumas atstovu, Vytautu Laurinaičiu? Kažkuris iš konferencijos dalyvių bandė sakyti, kad mero išrinkimo teisėtumo klausimo jie nekelia, bet kitas pataisė, kad gerai būtų ir tai peržiūrėti.

Petras Skutulas

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Šilgalių bibliotekoje – muzikos ir meno vakaronė „Vasarėlė kviečia susitikti…“

Parodos autorė nėra profesionali fotografė. Fotografuoti mėgstančiai Irenai Dapkuvienei visuomet patiko stebėti gamtą, todėl  ilgainiui ji nusprendė įamžinti patikusias akimirkas. Ypač patinka fotografuoti spontaniškai, be didesnio pasiruošimo. Kaip pasakojo parodos autorė, pradžioje sunkiai sekėsi įvaldyti fotoaparato subtilybes, tačiau, įdėjus nemažai pastangų, fotografuoti pavyksta vis geriau ir lengviau. Taip pat renginio dalyviai galėjo susipažinti  su ankstesniais p. Irenos fotografijos darbais, kurie prieš metus taipogi buvo eksponuoti Šilgalių bibliotekoje ir skirti Tėvo dienai paminėti. Bibliotekininkė Tatjana Biliūnienė padėkojo parodos autorei Irenai Dapkuvienei

Vasara kvepiančios uogos

Vasara neįsivaizduojama be saulės, vandens, ledų ir šviežių uogų bei vaisių. Jau pačioje šiltojo sezono pradžioje naujojo derliaus uogos pasiekė parduotuves, o jų populiarumą rodo ir parduodami kiekiai, kurie vasarąženkliai padidėja. Vaida Budrienė, prekybos tinklo „Iki“ komunikacijos vadovė, sako, kad šviežios uogos sulaukia didelio susidomėjimo ir jų paklausa išauga. „Jau sezono pradžioje pirkėjams siūlome platų šviežių uogų asortimentą. Gyventojai itin būna pasiilgę braškių, tačiau matome ir kitų šviežių uogų, pavyzdžiui, trešnių ar šilauogių paklausą. Iš esmės šviežių uogų paklausa, palyginus

Lietuvos paštas: modernizavus siuntų skirstymą išryškėjo gyventojų adresų problema

Praėjus kiek daugiau nei trims mėnesiams nuo Lietuvos pašto perėjimo prie automatizuoto skirstymo, išryškėjo netinkamų gyventojų adresų problemos mastas – oficialiose valstybės duomenų bazėse daugiau nei 100 tūkst. nepilnų adresų (pavyzdžiui, nurodyta tik gyvenvietė be gatvės ir namo numerio), todėl laiškai ir siuntos šiais adresais gavėjų nepasiekia. Lietuvos paštas ėmėsi laikinų priemonių šiai problemai sumažinti, tačiau ilgalaikiam sprendimui būtinas atsakingų institucijų įsitraukimas. „Nepilnų adresų problema egzistavo jau seniai, tačiau perėjus prie modernios išmanaus skirstymo sistemos išryškėjo tikrasis šios problemos mastas.

5 atsakymai apie vienišo asmens išmoką: ką reikia žinoti

Jau nuo liepos 1 dienos bus skiriama 28 eurų dydžio vienišo asmens išmoka. Planuojama, kad prašymą jai gauti bus galima pateikti ne tik internetu asmeninėje paskyroje ar atvykus į teritorinį „Sodros“, bet ir telefonu.   KAS GALI GAUTI IŠMOKĄ NUO 2021 M. LIEPOS 1 d.? Tokią teisę turi vieniši asmenys, gaunantys: •    šalpos senatvės pensiją, •    šalpos neįgalumo pensiją (išskyrus neįgalius vaikus iki 18 metų), •    šalpos kompensaciją, jeigu ją gauna senatvės pensijos amžių sukakęs asmuo ar netekęs 60 proc. ir

Taip pat skaitykite