Paskutinė viltis gauti daugiau balsų Savivaldybės taryboje

Ne ką telaimėję praėjusiuose dviejuose Šilutės r. savivaldybės rinkimuose, todėl nepakviesti į valdžios postų dalybas, Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų, Liberalų sąjūdžio ir Lietuvos laisvės sąjungos atstovai nutarė pasinaudoti paskutine galimybe pakeisti šių rinkimų rezultatus galbūt savo naudai.

Minėtųjų partijų atstovai kreipėsi į Lietuvos vyriausiąjį administracinį teismą (LVAT) dėl 2015-07-09 LR Vyriausiosios rinkimų komisijos sprendimo patvirtinti 2015 m. birželio 21 d. pakartotinių rinkimų rezultatus. Minėtasis teismas skundą išnagrinėjo praėjusį penktadienį ir vakar, baigiantis darbo dienai, planavo paskelbti savo sprendimą.
LVAT adresuotame skunde jo autoriai rašo: „2015-07-09 Komisijos posėdyje, svarstant klausimą dėl 2015-06-21 pakartotinių Šilutės rajono savivaldybės tarybos rinkimų galutinių rezultatų patvirtinimo, buvo viešai paskelbta apie du ikiteisminius tyrimus, pradėtus partijos „Tvarka ir teisingumas“ narių atžvilgiu bei apie faktą, jog preliminariais duomenimis per pakartotinius Šilutės rajono savivaldybės tarybos rinkimus partijos „Tvarka ir teisingumas“ kandidatų naudai galimai buvo papirkti net 125 rinkėjai“.
Nelaukdami, kol teismas paskelbs savo nutartį, vakar iš ryto skundo autoriai surengė spaudos konferenciją. Ją pradėjusi TS-LKD Šilutės skyriaus pirmininkė Sandra Tamašauskienė vietos žiniasklaidos atstovams paaiškino, kad, atsižvelgdami į užfiksuotus pažeidimus pakartotinių savivaldos rinkimų metu, jie pageidautų, jog daug rinkėjų balsų surinkęs partijos Tvarka ir teisingumas sąrašas „būtų eliminuotas“ iš rinkimų rezultatų, o šios partijos narių gautos vietos Taryboje būtų padalytos kitoms partijoms.
9 puslapių apimties skunde Vyriausiajam administraciniam teismui šis pageidavimas skamba taip: „Ginant viešąjį Šilutės rajono gyventojų interesą įpareigoti Lietuvos Respublikos Vyriausiąją rinkimų komisiją pakartotinai nagrinėjant klausimą dėl pakartotinių Šilutės rajono savivaldybės tarybos rinkimų galutinių rezultatų patvirtinimo, už sistemingus ir pasikartojančius rinkimų pažeidimus, vadovaujantis Lietuvos Respublikos rinkimų įstatymo 86 str. 1 d., atšaukti visą partijos „Tvarka ir teisingumas“ kandidatų sąrašą“.
S. Tamašauskienei antrino į Tarybą išrinktas Liberalų sąjūdžio kandidatas Jonas Jatautas: „Tegul mums piliečiai atleidžia, ne dėl vietos prie valdžios lovio kovojame, o vardan teisybės. Čia ne „mač-revanš“ (rusiškas kalambūras – aut. pastaba). Mes pasiruošę viską pradėti iš naujo – rezultatai turi būti skaidrūs“. J. Jatautas dar pridūrė, kad liepos 20-oji yra Perkūno diena, tad „tikėkimės perkūno iš giedro dangaus…“
O kaip būtų su tiesiogiai išrinktu meru, taip pat partijos Tvarka ir teisingumas atstovu, Vytautu Laurinaičiu? Kažkuris iš konferencijos dalyvių bandė sakyti, kad mero išrinkimo teisėtumo klausimo jie nekelia, bet kitas pataisė, kad gerai būtų ir tai peržiūrėti.

Petras Skutulas

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Moksleivius kviečia dalyvauti konkurse „Ką žinai apie Lietuvos kariuomenę“

28-ąjį kartą skelbiamas konkursas „Ką žinai apie Lietuvos kariuomenę“. Kviečiami dalyvauti 9–12 klasių ir gimnazijų 1–4 klasių mokiniai. Konkurso tikslas – puoselėti moksleivių pilietiškumą, skatinti juos domėtis dabarties krašto saugumu ir gynybos aktualijomis, Lietuvos valstybės ir Lietuvos kariuomenės istorija. Jaunimas turi galimybių susipažinti su šiuolaikine Lietuvos kariuomene ir visa krašto apsaugos sistema. Konkursą organizuoja Krašto apsaugos ministerija ir Lietuvos kariuomenė, padeda Švietimo, mokslo ir sporto ministerija bei Kauno technologijos universitetas. Trimis etapais vyksiančio konkurso premijų fondas – 1800 Eur, kurį

Policijai vos spėjus pagirti…

Tauragės apskrities VPK praneša apie įvykius Šilutės rajone. Praėjusį savaitgalį reidų metu nesulaikius nė vieno neblaivaus vairuotojo, šią savaitę jų vėl yra. Kovo 18-20 d. Tauragės apskr. VPK aptarnaujamoje teritorijoje buvo stabdomos visos transporto priemonės ir tikrinamas vairuotojų blaivumas. Patikrinta 441 transporto priemonė (Tauragėje – 115, Šilalėje – 122, Pagėgių sav. – 94, Šilutėje – 74). Pažeidimų nenustatyta. Kovo 21-os vakare Saugose sustabdytas automobilis „Ford Focus“, kurį vairavo neblaivi (1,67 prom.) moteris, gim. 1992 m. Kovo 20 d. po pietų

Kviečia registruotis norinčius prekiauti šilutės miesto šventėje

2023 m. gegužės 27 d. vyks Šilutės miesto šventė. Organizatoriai kviečia tautodailininkus, liaudies meistrus, prekybininkus iki 2023 m. gegužės 19 d. registruotis norinčius prekiauti šventės metu. Registraciją tvarko Ramutė Girskienė, Šilutės seniūnijos žemėtvarkos inžinierė, tel. 8 441 62 124, 8 699 20 567, el. p. ramute.girskiene@silute.lt 2021-12-16 Šilutės r. savivaldybės tarybos sprendimu Nr. T1-861 nustatytas naujas vietinės rinkliavos už leidimo prekiauti (teikti paslaugas) viešose vietose išdavimą dydis – 2,00 Eur/kv. m. Prieš atlikdami mokėjimą susisiekite su atsakingu darbuotoju ir pasitikslinkite galimus prekybos vietų dydžius. Rekvizitai:

Lietuvos bankas išleido monetą „Kartu su Ukraina“

Lietuvos bankas į apyvartą kovo 16 d. išleido proginę 2 eurų monetą „Kartu su Ukraina“. Didžioji už monetas gautų lėšų dalis (išskyrus nominalą ir pridėtinės vertės mokestį) bus skirta Ukrainai padėti. Kiekvieno, perkančio monetą, pagalba – 10 Eur, bendra monetos kaina – 14,52 Eur. Pagalbos lėšos bus pervestos į Ukrainos nacionalinio banko atidarytą sąskaitą humanitarinei pagalbai rinkti. Šią monetą – tiek numizmatinėje pakuotėje, tiek ritinėliais – galima nusipirkti Lietuvos banko el. parduotuvėje monetos.lb.lt ir Lietuvos banko kasose Vilniuje ir Kaune.

Taip pat skaitykite