Paskutinė viltis gauti daugiau balsų Savivaldybės taryboje

Ne ką telaimėję praėjusiuose dviejuose Šilutės r. savivaldybės rinkimuose, todėl nepakviesti į valdžios postų dalybas, Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų, Liberalų sąjūdžio ir Lietuvos laisvės sąjungos atstovai nutarė pasinaudoti paskutine galimybe pakeisti šių rinkimų rezultatus galbūt savo naudai.

Minėtųjų partijų atstovai kreipėsi į Lietuvos vyriausiąjį administracinį teismą (LVAT) dėl 2015-07-09 LR Vyriausiosios rinkimų komisijos sprendimo patvirtinti 2015 m. birželio 21 d. pakartotinių rinkimų rezultatus. Minėtasis teismas skundą išnagrinėjo praėjusį penktadienį ir vakar, baigiantis darbo dienai, planavo paskelbti savo sprendimą.
LVAT adresuotame skunde jo autoriai rašo: „2015-07-09 Komisijos posėdyje, svarstant klausimą dėl 2015-06-21 pakartotinių Šilutės rajono savivaldybės tarybos rinkimų galutinių rezultatų patvirtinimo, buvo viešai paskelbta apie du ikiteisminius tyrimus, pradėtus partijos „Tvarka ir teisingumas“ narių atžvilgiu bei apie faktą, jog preliminariais duomenimis per pakartotinius Šilutės rajono savivaldybės tarybos rinkimus partijos „Tvarka ir teisingumas“ kandidatų naudai galimai buvo papirkti net 125 rinkėjai“.
Nelaukdami, kol teismas paskelbs savo nutartį, vakar iš ryto skundo autoriai surengė spaudos konferenciją. Ją pradėjusi TS-LKD Šilutės skyriaus pirmininkė Sandra Tamašauskienė vietos žiniasklaidos atstovams paaiškino, kad, atsižvelgdami į užfiksuotus pažeidimus pakartotinių savivaldos rinkimų metu, jie pageidautų, jog daug rinkėjų balsų surinkęs partijos Tvarka ir teisingumas sąrašas „būtų eliminuotas“ iš rinkimų rezultatų, o šios partijos narių gautos vietos Taryboje būtų padalytos kitoms partijoms.
9 puslapių apimties skunde Vyriausiajam administraciniam teismui šis pageidavimas skamba taip: „Ginant viešąjį Šilutės rajono gyventojų interesą įpareigoti Lietuvos Respublikos Vyriausiąją rinkimų komisiją pakartotinai nagrinėjant klausimą dėl pakartotinių Šilutės rajono savivaldybės tarybos rinkimų galutinių rezultatų patvirtinimo, už sistemingus ir pasikartojančius rinkimų pažeidimus, vadovaujantis Lietuvos Respublikos rinkimų įstatymo 86 str. 1 d., atšaukti visą partijos „Tvarka ir teisingumas“ kandidatų sąrašą“.
S. Tamašauskienei antrino į Tarybą išrinktas Liberalų sąjūdžio kandidatas Jonas Jatautas: „Tegul mums piliečiai atleidžia, ne dėl vietos prie valdžios lovio kovojame, o vardan teisybės. Čia ne „mač-revanš“ (rusiškas kalambūras – aut. pastaba). Mes pasiruošę viską pradėti iš naujo – rezultatai turi būti skaidrūs“. J. Jatautas dar pridūrė, kad liepos 20-oji yra Perkūno diena, tad „tikėkimės perkūno iš giedro dangaus…“
O kaip būtų su tiesiogiai išrinktu meru, taip pat partijos Tvarka ir teisingumas atstovu, Vytautu Laurinaičiu? Kažkuris iš konferencijos dalyvių bandė sakyti, kad mero išrinkimo teisėtumo klausimo jie nekelia, bet kitas pataisė, kad gerai būtų ir tai peržiūrėti.

Petras Skutulas

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Spurgų istorija: kaip jos atsirado ir kuo ypatingos lietuviškosios

spurgų istorija

Spurgų istorija, anot prekybos tinklo „Maxima“ atstovų, prasidėjo Europoje. O prie šio deserto raidos prisidėjo ir Lietuva. Kokia ta spurgų istorija, jų įvairove ir populiarumo visame pasaulyje priežastis?  Spurgos tapo mūsų kultūros dalimi  Įvairios formos, skirtingi užpildai ir skonio receptorius suvilgantys pabarstukai. Šios spurgų detalės patenkina daugelio klientų norus ir prisideda prie spartėjančio šio deserto populiarumo Lietuvoje, pastebi „Maximos“ Komunikacijos ir įvaizdžio departamento direktorė Ernesta Dapkienė. „Spurgos parduotuvių lentynose iki pat šiol patraukia žmonių dėmesį. Didžiausią susidomėjimo šiuo desertu proveržį

Šilutės narkotikų prekeivis kvaišalus slėpė miškuose

narkotikų prekeivis

Šilutės narkotikų prekeivis, kurį sulaikė Tauragės apskrities vyriausiojo policijos komisariato Kriminalinės policijos organizuoto nusikalstamumo tyrimo skyriaus pareigūnai, Klaipėdos rajone, miške, slėpė ir laikė didelį kiekį, kaip įtariama narkotinių (psichotropinių) medžiagų. 28-erių Šilutės miesto gyventojas buvo ypač atsargus – didelius kvaišalų kiekius slėpė miškuose įrengtose slėptuvėse. Pareigūnai slėptuvėse rado ir paėmė apie 0,5 kg, kaip įtariama, narkotinių (psichotropinių) medžiagų –  kokaino ir „Ecstasy“ tablečių. Ikiteisminio tyrimo medžiagoje, atliekant pirminius veiksmus, nedelsiant buvo atliktos kratos įtariamojo namuose. Kratos metu pareigūnai vyro namuose

Ką reikia žinoti žvejojant saugomose teritorijose?

žvejyba saugomose teritorijose

Žvejyba saugomose teritorijose. Aplinkos ministerija dažnai sulaukia klausimų, ar galima žvejoti ir plaukioti ornitologiniuose, ichtiologiniuose draustiniuose ir kitose saugomose teritorijose esančiuose vandens telkiniuose. Primename, kad ornitologiniuose draustiniuose, siekiant apsaugoti paukščius, draudžiama plaukioti tiek savaeigėmis, tiek nesavaeigėmis plaukiojimo priemonėmis. Tik tuo atveju, jei ornitologiniame draustinyje esantis vandens telkinys yra išnuomotas mėgėjų žvejybai organizuoti, žuvų įveisimo ir mėgėjų žvejybos tikslais leidžiama plaukioti nesavaeigėmis plaukiojimo priemonėmis nuo rugpjūčio 1 d. iki balandžio 1d. Vienos populiariausių saugomose teritorijose esančių žvejybos vietų yra Nemuno deltos regioniniame

Skvernelis pasiūlė, Balčytis jau pasirinko, Vytautas Laurinaitis svarsto

Išsiskyrus buvusio premjero nepartinio Sauliaus Skvernelio ir Valstiečių ir žaliųjų sąjungai vadovaujančio Ramūno Karbauskio keliams, keliolikai Seimo narių susibūrus į frakciją „Vardan Lietuvos“, netrukus pasklido dar viena naujiena. S. Skvernelis ir jo bendraminčiai šioje frakcijoje kuria Demokratų partiją „Vardan Lietuvos“ ir kviečia jungtis visus norinčius. Apie tai jau rašėme. Šilutės krašte tiesiogiai į Seimą išrinktas Zigmantas Balčytis jau pasirinko: Seime perėjo į frakciją „Vardan Lietuvos“, padidinęs jos narių skaičių iki 14, nuskriaudęs Lietuvos regionų frakciją, kuri Seime beturės 8 narius.

Taip pat skaitykite