Paskutinė viltis gauti daugiau balsų Savivaldybės taryboje

Ne ką telaimėję praėjusiuose dviejuose Šilutės r. savivaldybės rinkimuose, todėl nepakviesti į valdžios postų dalybas, Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų, Liberalų sąjūdžio ir Lietuvos laisvės sąjungos atstovai nutarė pasinaudoti paskutine galimybe pakeisti šių rinkimų rezultatus galbūt savo naudai.

Minėtųjų partijų atstovai kreipėsi į Lietuvos vyriausiąjį administracinį teismą (LVAT) dėl 2015-07-09 LR Vyriausiosios rinkimų komisijos sprendimo patvirtinti 2015 m. birželio 21 d. pakartotinių rinkimų rezultatus. Minėtasis teismas skundą išnagrinėjo praėjusį penktadienį ir vakar, baigiantis darbo dienai, planavo paskelbti savo sprendimą.
LVAT adresuotame skunde jo autoriai rašo: „2015-07-09 Komisijos posėdyje, svarstant klausimą dėl 2015-06-21 pakartotinių Šilutės rajono savivaldybės tarybos rinkimų galutinių rezultatų patvirtinimo, buvo viešai paskelbta apie du ikiteisminius tyrimus, pradėtus partijos „Tvarka ir teisingumas“ narių atžvilgiu bei apie faktą, jog preliminariais duomenimis per pakartotinius Šilutės rajono savivaldybės tarybos rinkimus partijos „Tvarka ir teisingumas“ kandidatų naudai galimai buvo papirkti net 125 rinkėjai“.
Nelaukdami, kol teismas paskelbs savo nutartį, vakar iš ryto skundo autoriai surengė spaudos konferenciją. Ją pradėjusi TS-LKD Šilutės skyriaus pirmininkė Sandra Tamašauskienė vietos žiniasklaidos atstovams paaiškino, kad, atsižvelgdami į užfiksuotus pažeidimus pakartotinių savivaldos rinkimų metu, jie pageidautų, jog daug rinkėjų balsų surinkęs partijos Tvarka ir teisingumas sąrašas „būtų eliminuotas“ iš rinkimų rezultatų, o šios partijos narių gautos vietos Taryboje būtų padalytos kitoms partijoms.
9 puslapių apimties skunde Vyriausiajam administraciniam teismui šis pageidavimas skamba taip: „Ginant viešąjį Šilutės rajono gyventojų interesą įpareigoti Lietuvos Respublikos Vyriausiąją rinkimų komisiją pakartotinai nagrinėjant klausimą dėl pakartotinių Šilutės rajono savivaldybės tarybos rinkimų galutinių rezultatų patvirtinimo, už sistemingus ir pasikartojančius rinkimų pažeidimus, vadovaujantis Lietuvos Respublikos rinkimų įstatymo 86 str. 1 d., atšaukti visą partijos „Tvarka ir teisingumas“ kandidatų sąrašą“.
S. Tamašauskienei antrino į Tarybą išrinktas Liberalų sąjūdžio kandidatas Jonas Jatautas: „Tegul mums piliečiai atleidžia, ne dėl vietos prie valdžios lovio kovojame, o vardan teisybės. Čia ne „mač-revanš“ (rusiškas kalambūras – aut. pastaba). Mes pasiruošę viską pradėti iš naujo – rezultatai turi būti skaidrūs“. J. Jatautas dar pridūrė, kad liepos 20-oji yra Perkūno diena, tad „tikėkimės perkūno iš giedro dangaus…“
O kaip būtų su tiesiogiai išrinktu meru, taip pat partijos Tvarka ir teisingumas atstovu, Vytautu Laurinaičiu? Kažkuris iš konferencijos dalyvių bandė sakyti, kad mero išrinkimo teisėtumo klausimo jie nekelia, bet kitas pataisė, kad gerai būtų ir tai peržiūrėti.

Petras Skutulas

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Piktžolių kontrolė ūkininkams kasmet tampa vis didesniu iššūkiu

Ruduo įsibėgėja. Po truputį dirbamos žemės laukuose skverbiasi paviršiun žaluma – dygsta žieminių javų pasėliai. Tai ir ženklas ūkininkams, kad laikas pradėti mąstyti, kaip šiuos pasėlius apsaugoti nuo vis didesnį atsparumą herbicidams įgyjančių piktžolių. Kaip tai padaryti? Bandydami  atsakyti į šį klausimą, „Linas Agro“ kartu su Lietuvos agrarinių ir miškų mokslų centru (LAMMC) Labūnavos laukuose, platformoje „Grūdo kelias 2023”, įrengė įvairių herbicidų bandymų laukelius. Čia pagal „Linas Agro“ pateiktas rekomendacines schemas centro mokslininkai atliks piktžolių kontrolės efektyvumo bandymus žieminių rapsų

Orai: antroji savaitės pusė atneš šilumos

Lietuvos hidrometeorologijos tarnyba praneša, kad spalio 3 d., pirmadienį, pragiedrulių atsiras tik vakariniame Lietuvos pakraštyje, čia ir lietaus nežadama. Rugsėjo mėnesį LHMT duomenimis rugsėjo mėnesio antrojo dešimtadienio vidutinė oro temperatūra Lietuvoje buvo 11,4°C. Aukščiausia oro temperatūra siekė 16,1–20,4°C, žemiausia nukrito iki 0,3–7,3°C, Nidoje 8,7°C. Šilčiausia buvo 11 d. Klaipėdoje – 20,4°C, vėsiausia – 11-os naktį Skuode, 0,3°C. Schemoje rugsėjo mėn. kritulių kiekis.   Spalio 4 d., antradienį, tik Rytų Lietuvoje vietomis lis smarkiai. Temperatūra žemės iki 4-9, pajūryje iki 10-12°C.

Šiemet Lietuvoje – beveik 15 tūkst. santuokų, Šilutės rajone – 241

2022 metais, kaip įprasta, jaunavedžiai gražiausiai savo gyvenimo šventei rinkosi vasaros savaitgalius – skelbia Registrų centras. Remiantis metrikacijos paslaugų informacinės sistemos (MEPIS) duomenimis, populiariausių santuokos sudarymo datų viršūnėje – rugpjūčio 20-oji. Tądien žiedus sumainė beveik 870 porų. Per 770 jaunavedžių savo šventei pasirinko rugpjūčio 6-ąją, dar beveik 750 – liepos 23 dieną. Įdomu, kad pernai dažniausiai pasirenkamų vestuvių datų trejetuke taip pat puikavosi rugpjūčio ir liepos savaitgaliai. 2021-ųjų rugpjūčio 21-ąją amžinos meilės įžadais apsikeitė beveik 540 porų, dar apie 400

Taip pat skaitykite