Pasikalbėjimai Tarybos posėdyje

Šilutės r. savivaldybės posėdis praėjusį ketvirtadienį vyko sklandžiai ir konstruktyviai, kol buvo nagrinėjami pagrindiniai klausimai. Tačiau apie valandą trukęs posėdis užsitęsė dar beveik pusvalandį, įsiplieskus diskusijai, kurioje daugiausai kalbėjo Tarybos narė Sandra Tamašauskienė ir meras Vytautas Laurinaitis.

Baigiantis Tarybos posėdžiui įsiplieskė diskusija – daugiausiai kalbėjo Tarybos narė Sandra Tamašauskienė ir Savivaldybės meras Vytautas Laurinaitis.

Diskusija prasidėjo S. Tamašauskienės priminimu, kad reikėtų pradėti ruoštis Lietuvos šimtmečio šventimui. Ji pasiūlė sudaryti darbo grupę, kuri galėtų parengti programą. Anot mero, tai neblogas pasiūlymas. Vytautas Laurinaitis patvirtino, kad tokią darbo grupę būtų galima suburti jau vasario mėnesį. Po to Tarybos narė prabilo apie 46 verslininkų pasirašytą kreipimąsi dėl paviršinių nuotekų valymo kainų.
„Opozicijos vardu prašau per mėnesį sukviesti verslininkus į Šilutės seniūnijos salę ir kuo skaidriau išaiškinti susidariusią padėtį. Atsiliepkime į jų prašymą“, – ragino S. Tamašauskienė. Meras suabejojo, ar verta kviesti verslininkus: „Mes jau diskutavome. Aš iniciatoriams paaiškinau, kad verslininkai pirmiausiai turėtų „Šilutės vandenims“ patikslinti duomenis dėl stogų ir aikštelių plotų. Patikslinus duomenis, sumos daugeliu atvejų pastebimai sumažėja. Su UAB „Šilutės vandenys“ direktoriumi Alfredu Markvaldu sutarta, kad iki vasario 15 dienos sąskaitų nebus išrašoma, nes reikia tikslinti duomenis. Kartu kreiptasi į Seimo narius, kad būtų pakeista skaičiavimo formulė. Savivaldybė pati nelabai gali ką keisti“, – kalbėjo meras.
Tarybos narys Steponas Kazlauskas pastebėjo, kad toks mokesčio didinimas nesuvokiamas sveiku protu. Kitas Tarybos narys Arvydas Jakas pasiūlė keisti Tarybos sprendimą, kuriuo nauji mokesčiai buvo patvirtinti. Neseniai vėl į tarybą sugrįžęs Alfonsas Vanagas atkreipė dėmesį, kad šalies savivaldybėse nustatyti skirtingi šio mokesčio dydžiai.
Meras verslininkams S. Kazlauskui, A. Jakui ir A. Vanagui, kaip suinteresuotiems asmenims, pasiūlė iš viso nediskutuoti šiuo klausimu, nes tai tik suteiks darbo Etikos komisijai… O verslininkų siūlymas esąs pateiktas per vėlai, kad dabar jį galėtų svarstyti Taryba.
Dar kartą pakartojusi savo siūlymą susitikti su verslininkais ir jiems išaiškinti situaciją, S. Tamašauskienė prabilo apie Šilutės pirminės sveikatos priežiūros centrą (PSPC). Ji minėjo PSPC darbuotojų pasirašytą peticiją, kuria jie nepritarią reorganizacijai. Anot Sandros Tamašauskienės, meras viešai kalbėjęs apie galimą įstaigos privatizaciją, o reorganizacijos svarstymas Taryboje atidėtas, pažadant jungtinį komitetų posėdį ar darbo grupės steigimą.
Politikė teiravosi, kodėl tos darbo grupės nesudaryta. Pasak mero, jau ne pirmą kartą jis kartojantis, kad Klaipėdos apygardos teismo sprendimas apskųstas Vyriausiajam administraciniam teismui. Šis teismas dar nieko nenusprendė, todėl kol kas nesą prasmės diskutuoti. O apie privatizavimą jokių kalbų nebuvę. Tai buvęs tik pamąstymas, kad jeigu netinka nė vienas siūlomas variantas, gal būtų galima PSPC privatizuoti. Anot mero, privatizuoti įstaigos niekas neketina, o S. Tamašauskienė savo kalbomis menkinanti Savivaldybės įstaigas, žeminanti jų darbuotojus. Meras sakė, kad dėl Sandros Tamašauskienės teiginių šiame posėdyje kreipiasi į Etikos komisiją. Tad panašu, kad Etikos komisijai, kurios sudėtyje vietoje mero pavaduotoju tapusio Algio Bekerio nuo šiol dirbs Alfonsas Vanagas, darbo netrūks.

Vaidotas VILKAS

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Spurgų istorija: kaip jos atsirado ir kuo ypatingos lietuviškosios

spurgų istorija

Spurgų istorija, anot prekybos tinklo „Maxima“ atstovų, prasidėjo Europoje. O prie šio deserto raidos prisidėjo ir Lietuva. Kokia ta spurgų istorija, jų įvairove ir populiarumo visame pasaulyje priežastis?  Spurgos tapo mūsų kultūros dalimi  Įvairios formos, skirtingi užpildai ir skonio receptorius suvilgantys pabarstukai. Šios spurgų detalės patenkina daugelio klientų norus ir prisideda prie spartėjančio šio deserto populiarumo Lietuvoje, pastebi „Maximos“ Komunikacijos ir įvaizdžio departamento direktorė Ernesta Dapkienė. „Spurgos parduotuvių lentynose iki pat šiol patraukia žmonių dėmesį. Didžiausią susidomėjimo šiuo desertu proveržį

Šilutės narkotikų prekeivis kvaišalus slėpė miškuose

narkotikų prekeivis

Šilutės narkotikų prekeivis, kurį sulaikė Tauragės apskrities vyriausiojo policijos komisariato Kriminalinės policijos organizuoto nusikalstamumo tyrimo skyriaus pareigūnai, Klaipėdos rajone, miške, slėpė ir laikė didelį kiekį, kaip įtariama narkotinių (psichotropinių) medžiagų. 28-erių Šilutės miesto gyventojas buvo ypač atsargus – didelius kvaišalų kiekius slėpė miškuose įrengtose slėptuvėse. Pareigūnai slėptuvėse rado ir paėmė apie 0,5 kg, kaip įtariama, narkotinių (psichotropinių) medžiagų –  kokaino ir „Ecstasy“ tablečių. Ikiteisminio tyrimo medžiagoje, atliekant pirminius veiksmus, nedelsiant buvo atliktos kratos įtariamojo namuose. Kratos metu pareigūnai vyro namuose

Ką reikia žinoti žvejojant saugomose teritorijose?

žvejyba saugomose teritorijose

Žvejyba saugomose teritorijose. Aplinkos ministerija dažnai sulaukia klausimų, ar galima žvejoti ir plaukioti ornitologiniuose, ichtiologiniuose draustiniuose ir kitose saugomose teritorijose esančiuose vandens telkiniuose. Primename, kad ornitologiniuose draustiniuose, siekiant apsaugoti paukščius, draudžiama plaukioti tiek savaeigėmis, tiek nesavaeigėmis plaukiojimo priemonėmis. Tik tuo atveju, jei ornitologiniame draustinyje esantis vandens telkinys yra išnuomotas mėgėjų žvejybai organizuoti, žuvų įveisimo ir mėgėjų žvejybos tikslais leidžiama plaukioti nesavaeigėmis plaukiojimo priemonėmis nuo rugpjūčio 1 d. iki balandžio 1d. Vienos populiariausių saugomose teritorijose esančių žvejybos vietų yra Nemuno deltos regioniniame

Skvernelis pasiūlė, Balčytis jau pasirinko, Vytautas Laurinaitis svarsto

Išsiskyrus buvusio premjero nepartinio Sauliaus Skvernelio ir Valstiečių ir žaliųjų sąjungai vadovaujančio Ramūno Karbauskio keliams, keliolikai Seimo narių susibūrus į frakciją „Vardan Lietuvos“, netrukus pasklido dar viena naujiena. S. Skvernelis ir jo bendraminčiai šioje frakcijoje kuria Demokratų partiją „Vardan Lietuvos“ ir kviečia jungtis visus norinčius. Apie tai jau rašėme. Šilutės krašte tiesiogiai į Seimą išrinktas Zigmantas Balčytis jau pasirinko: Seime perėjo į frakciją „Vardan Lietuvos“, padidinęs jos narių skaičių iki 14, nuskriaudęs Lietuvos regionų frakciją, kuri Seime beturės 8 narius.

Taip pat skaitykite