Pasikalbėjimai Tarybos posėdyje

Šilutės r. savivaldybės posėdis praėjusį ketvirtadienį vyko sklandžiai ir konstruktyviai, kol buvo nagrinėjami pagrindiniai klausimai. Tačiau apie valandą trukęs posėdis užsitęsė dar beveik pusvalandį, įsiplieskus diskusijai, kurioje daugiausai kalbėjo Tarybos narė Sandra Tamašauskienė ir meras Vytautas Laurinaitis.

Baigiantis Tarybos posėdžiui įsiplieskė diskusija – daugiausiai kalbėjo Tarybos narė Sandra Tamašauskienė ir Savivaldybės meras Vytautas Laurinaitis.

Diskusija prasidėjo S. Tamašauskienės priminimu, kad reikėtų pradėti ruoštis Lietuvos šimtmečio šventimui. Ji pasiūlė sudaryti darbo grupę, kuri galėtų parengti programą. Anot mero, tai neblogas pasiūlymas. Vytautas Laurinaitis patvirtino, kad tokią darbo grupę būtų galima suburti jau vasario mėnesį. Po to Tarybos narė prabilo apie 46 verslininkų pasirašytą kreipimąsi dėl paviršinių nuotekų valymo kainų.
„Opozicijos vardu prašau per mėnesį sukviesti verslininkus į Šilutės seniūnijos salę ir kuo skaidriau išaiškinti susidariusią padėtį. Atsiliepkime į jų prašymą“, – ragino S. Tamašauskienė. Meras suabejojo, ar verta kviesti verslininkus: „Mes jau diskutavome. Aš iniciatoriams paaiškinau, kad verslininkai pirmiausiai turėtų „Šilutės vandenims“ patikslinti duomenis dėl stogų ir aikštelių plotų. Patikslinus duomenis, sumos daugeliu atvejų pastebimai sumažėja. Su UAB „Šilutės vandenys“ direktoriumi Alfredu Markvaldu sutarta, kad iki vasario 15 dienos sąskaitų nebus išrašoma, nes reikia tikslinti duomenis. Kartu kreiptasi į Seimo narius, kad būtų pakeista skaičiavimo formulė. Savivaldybė pati nelabai gali ką keisti“, – kalbėjo meras.
Tarybos narys Steponas Kazlauskas pastebėjo, kad toks mokesčio didinimas nesuvokiamas sveiku protu. Kitas Tarybos narys Arvydas Jakas pasiūlė keisti Tarybos sprendimą, kuriuo nauji mokesčiai buvo patvirtinti. Neseniai vėl į tarybą sugrįžęs Alfonsas Vanagas atkreipė dėmesį, kad šalies savivaldybėse nustatyti skirtingi šio mokesčio dydžiai.
Meras verslininkams S. Kazlauskui, A. Jakui ir A. Vanagui, kaip suinteresuotiems asmenims, pasiūlė iš viso nediskutuoti šiuo klausimu, nes tai tik suteiks darbo Etikos komisijai… O verslininkų siūlymas esąs pateiktas per vėlai, kad dabar jį galėtų svarstyti Taryba.
Dar kartą pakartojusi savo siūlymą susitikti su verslininkais ir jiems išaiškinti situaciją, S. Tamašauskienė prabilo apie Šilutės pirminės sveikatos priežiūros centrą (PSPC). Ji minėjo PSPC darbuotojų pasirašytą peticiją, kuria jie nepritarią reorganizacijai. Anot Sandros Tamašauskienės, meras viešai kalbėjęs apie galimą įstaigos privatizaciją, o reorganizacijos svarstymas Taryboje atidėtas, pažadant jungtinį komitetų posėdį ar darbo grupės steigimą.
Politikė teiravosi, kodėl tos darbo grupės nesudaryta. Pasak mero, jau ne pirmą kartą jis kartojantis, kad Klaipėdos apygardos teismo sprendimas apskųstas Vyriausiajam administraciniam teismui. Šis teismas dar nieko nenusprendė, todėl kol kas nesą prasmės diskutuoti. O apie privatizavimą jokių kalbų nebuvę. Tai buvęs tik pamąstymas, kad jeigu netinka nė vienas siūlomas variantas, gal būtų galima PSPC privatizuoti. Anot mero, privatizuoti įstaigos niekas neketina, o S. Tamašauskienė savo kalbomis menkinanti Savivaldybės įstaigas, žeminanti jų darbuotojus. Meras sakė, kad dėl Sandros Tamašauskienės teiginių šiame posėdyje kreipiasi į Etikos komisiją. Tad panašu, kad Etikos komisijai, kurios sudėtyje vietoje mero pavaduotoju tapusio Algio Bekerio nuo šiol dirbs Alfonsas Vanagas, darbo netrūks.

Vaidotas VILKAS

Hits: 233

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Juokas gydo ir stiprina imunitetą! Rekomenduojame tris knygas, kurios privers kvatotis

Apie juoko naudą girdėjo kiekvienas: gaminasi vitaminas C, atsipalaiduoja raumenys ir mažėja patiriamo streso žala! Sutikite, to reikia kiekvienam šiuolaikiniam žmogui, kuris kartais pamiršta stabtelėti ir pasidžiaugti viena kita smagia akimirka. Gerų progų pasijuokti toli ieškoti nereikia. Visada verta pažiūrėti komediją ar perskaityti nuotaikingą knygą. Rekomenduojame tris romanus, kuriuos skaitydami prunkščiosite ir šluostysite juoko ašaras. Knygas parinkome labai skirtingas, tad tikime, kad jos įtiks įvairių skonių žmonėms.    Fredrik Backman „Gyveno kartą Uvė“ Švedų rašytojas Fredrik Backman garsus tuo, kad

Sveikatą gerinantys pirkiniai visai šeimai

Labai dažnai galima išgirsti žmones sakant, kad šeima jų gyvenime – didžiausias turtas. Ir tai – tiesa, tačiau taip pat nereikėtų pamiršti ir dar vienos, labai svarbios laimingo bei kokybiško gyvenimo sudedamosios dalies. Tai – sveikata. Tik šeima, kurios visi nariai yra visiškai sveiki, gali jaustis labai laiminga bei gyventi visavertį gyvenimą. Taigi, peršasi išvada, kad kiekviena šeima turi atsakingai galvoti apie sveikatą gerinančius sprendimus. Nešvaistykite laiko veltui ir savo dienotvarkę planuokite taip, kad bent valandą per dieną, visi kartu

Lėlių namas: nuo ko priklauso jo kaina?

Nereikia ir sakyti – gražus, erdvus, spalvingas ir stilingas lėlių namas yra kone kiekvienos mergaitės svajonė. Taigi, na, o tėveliams, seneliams, tetoms ar dėdėms, belieka tik įgyvendinti šią svajonę. Vis dėlto, suaugusieji, kurie nusprendžia pradžiuginti mažąsias princeses šiuo drįstume sakyti kilnojamu–nekilnojamu turtu, ne juokais suglumsta: pastebi, kad kainos skiriasi net kelis kartus. Tad atsakykime į klausimą, kodėl egzistuoja tokie didelį skirtumai? Kambarių skaičius Viena iš priežasčių, kodėl lėlių namų kainos yra tokios skirtingos, tai – kambarių skaičius. Šiandien galite savo

Kaip iškepti puikaus skonio šašlykus?

Atšilus lietuviai prisimena mėsos kepimo ant žarijų tradiciją ir mėgaujasi galimybe ruošti mėsą po atviru dangumi naudojasi vis daugiau žmonių.  Prekybos tinklo „Iki“ atstovai pastebi, kad vis daugiau pirkėjų į krepšelius deda ant žarijų kepti tinkamos mėsos paketus. „Populiariausi iš kepti ant žarijų tinkamų gaminių yra kiaulienos ir vištienos šašlykai. Šiltuoju sezonu jų parduodama iki 80 proc. daugiau. Pagal populiarumą po kiaulienos šašlykų rikiuojasi kiaulienos dešrelės – jas pirkėjai taip pat renkasi kepti ant grotelių. Į populiariausių trejetuką patenka ir

Taip pat skaitykite