Pasikalbėjimai Tarybos posėdyje

Šilutės r. savivaldybės posėdis praėjusį ketvirtadienį vyko sklandžiai ir konstruktyviai, kol buvo nagrinėjami pagrindiniai klausimai. Tačiau apie valandą trukęs posėdis užsitęsė dar beveik pusvalandį, įsiplieskus diskusijai, kurioje daugiausai kalbėjo Tarybos narė Sandra Tamašauskienė ir meras Vytautas Laurinaitis.

Baigiantis Tarybos posėdžiui įsiplieskė diskusija – daugiausiai kalbėjo Tarybos narė Sandra Tamašauskienė ir Savivaldybės meras Vytautas Laurinaitis.

Diskusija prasidėjo S. Tamašauskienės priminimu, kad reikėtų pradėti ruoštis Lietuvos šimtmečio šventimui. Ji pasiūlė sudaryti darbo grupę, kuri galėtų parengti programą. Anot mero, tai neblogas pasiūlymas. Vytautas Laurinaitis patvirtino, kad tokią darbo grupę būtų galima suburti jau vasario mėnesį. Po to Tarybos narė prabilo apie 46 verslininkų pasirašytą kreipimąsi dėl paviršinių nuotekų valymo kainų.
„Opozicijos vardu prašau per mėnesį sukviesti verslininkus į Šilutės seniūnijos salę ir kuo skaidriau išaiškinti susidariusią padėtį. Atsiliepkime į jų prašymą“, – ragino S. Tamašauskienė. Meras suabejojo, ar verta kviesti verslininkus: „Mes jau diskutavome. Aš iniciatoriams paaiškinau, kad verslininkai pirmiausiai turėtų „Šilutės vandenims“ patikslinti duomenis dėl stogų ir aikštelių plotų. Patikslinus duomenis, sumos daugeliu atvejų pastebimai sumažėja. Su UAB „Šilutės vandenys“ direktoriumi Alfredu Markvaldu sutarta, kad iki vasario 15 dienos sąskaitų nebus išrašoma, nes reikia tikslinti duomenis. Kartu kreiptasi į Seimo narius, kad būtų pakeista skaičiavimo formulė. Savivaldybė pati nelabai gali ką keisti“, – kalbėjo meras.
Tarybos narys Steponas Kazlauskas pastebėjo, kad toks mokesčio didinimas nesuvokiamas sveiku protu. Kitas Tarybos narys Arvydas Jakas pasiūlė keisti Tarybos sprendimą, kuriuo nauji mokesčiai buvo patvirtinti. Neseniai vėl į tarybą sugrįžęs Alfonsas Vanagas atkreipė dėmesį, kad šalies savivaldybėse nustatyti skirtingi šio mokesčio dydžiai.
Meras verslininkams S. Kazlauskui, A. Jakui ir A. Vanagui, kaip suinteresuotiems asmenims, pasiūlė iš viso nediskutuoti šiuo klausimu, nes tai tik suteiks darbo Etikos komisijai… O verslininkų siūlymas esąs pateiktas per vėlai, kad dabar jį galėtų svarstyti Taryba.
Dar kartą pakartojusi savo siūlymą susitikti su verslininkais ir jiems išaiškinti situaciją, S. Tamašauskienė prabilo apie Šilutės pirminės sveikatos priežiūros centrą (PSPC). Ji minėjo PSPC darbuotojų pasirašytą peticiją, kuria jie nepritarią reorganizacijai. Anot Sandros Tamašauskienės, meras viešai kalbėjęs apie galimą įstaigos privatizaciją, o reorganizacijos svarstymas Taryboje atidėtas, pažadant jungtinį komitetų posėdį ar darbo grupės steigimą.
Politikė teiravosi, kodėl tos darbo grupės nesudaryta. Pasak mero, jau ne pirmą kartą jis kartojantis, kad Klaipėdos apygardos teismo sprendimas apskųstas Vyriausiajam administraciniam teismui. Šis teismas dar nieko nenusprendė, todėl kol kas nesą prasmės diskutuoti. O apie privatizavimą jokių kalbų nebuvę. Tai buvęs tik pamąstymas, kad jeigu netinka nė vienas siūlomas variantas, gal būtų galima PSPC privatizuoti. Anot mero, privatizuoti įstaigos niekas neketina, o S. Tamašauskienė savo kalbomis menkinanti Savivaldybės įstaigas, žeminanti jų darbuotojus. Meras sakė, kad dėl Sandros Tamašauskienės teiginių šiame posėdyje kreipiasi į Etikos komisiją. Tad panašu, kad Etikos komisijai, kurios sudėtyje vietoje mero pavaduotoju tapusio Algio Bekerio nuo šiol dirbs Alfonsas Vanagas, darbo netrūks.

Vaidotas VILKAS

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Mažosios Lietuvos saugomų teritorijų direkcijai vadovaus Darius Nicius

Saugomų teritorijų valdymo sistemos pertvarka vyksta pagal numatytą planą. Įsteigtos naujos Aukštaitijos, Dzūkijos–Suvalkijos, Mažosios Lietuvos ir Žemaitijos saugomų teritorijų direkcijos ir patvirtinti jų nuostatai, organizacinės struktūros ir šių direkcijų pareigybių sąrašai. Jau įvyko Aukštaitijos, Dzūkijos–Suvalkijos, Mažosios Lietuvos saugomų teritorijų direkcijų vadovų atrankos. Nauji vadovai Nuo 2022 m. liepos 1 d. Aukštaitijos saugomų teritorijų direkcijai vadovaus Adrija Gasiliauskienė, Dzūkijos–Suvalkijos saugomų teritorijų direkcijai vadovaus Paulius Čeponas, o Mažosios Lietuvos saugomų teritorijų direkcijai – Darius Nicius. „Nors spręstinų klausimų vis dar yra, bet

Konteinerių pervežimas. Ką reikia žinoti apie šią paslaugą?

Logistika mūsų ekonominiame gyvenime turi labai didelę reikšmę. Jeigu ne jos teikiamos paslaugos, negalėtų būti vystomi prekybiniai santykiai ne tik tarp atskirų įmonių, bet ir valstybių. Ypač daug šioje srityje pasitarnauja krovinių gabenimas konteineriais, kuris reikalauja išskirtinės atsakomybės už saugų prekių pristatymą i reikiamą vietą. Kada prireikia konteinerio kroviniams pervežti? Jūrinis konteineris, kaip labai patogi tara, yra naudojamas tada, kai reikia pergabenti didelius krovinių kiekius iš vieno sandėlio į kitą. Kadangi ne visada įmanoma prekes pervežti vien jūriniu transportu, nes

Iššūkis – aplankykite šią vasarą 35 parkus

Gegužės 24 d. paminėta Europos parkų diena. Šiais metais juos vienijanti organizacija „Europarc“ kviečia pasvarstyti, kas mes būtume be gamtos, nuo kurios priklauso mūsų fizinė ir dvasinė sveikata. Persijunk! Gamta mus aprūpina maistu ir oru, kuriuo kvėpuojame. Gaila, bet žmogaus ir gamtos ryšys šiandien yra praradęs pusiausvyrą. Todėl 2022 m. šūkis ragina: „Mes esame gamta – permąstyk, perkurk, persijunk“. Tai geriausia daryti būnant gamtoje – kviečiame lankyti Lietuvos parkus: ir tuos, kuriuose jau buvote ne kartą, ir tuos, kurių dar

Vizitas Norvegijoje įgyvendinant projektą „Kultūros skūnė“

Viešosios įstaigos „Kintai Arts“ ir Kintų bendruomenės atstovas Borisas Belchev kartu su norvegų partneriais iš įmonės „Biotope“ šių metų balandžio mėnesio pabaigoje lankėsi šiauriausioje Norvegijos gyvenvietėje Vardė (Vardø). Išvykos tikslas – pasisemti gerosios patirties, kurią planuojama pritaikyti kartu su septyniais partneriais įgyvendindant „Kultūros skūnės“ projektą ir kartu su Kintų bendruomene statant Meno regyklą. Meno regykla Pasitelkiant šiuolaikinį profesionalųjį meną ir kūrybišką vietokūrą, EEE finansinių mechanizmų finansuojamas projektas „Kultūros Skūnė“ siekia aktualizuoti Pamario krašto kultūrinius išteklius ir sukurti vietos kultūros traukos

Taip pat skaitykite