Pasibaigė mokinių popieriaus karpinių konkursas „Atkurtai Lietuvai – 30“

2020-uosius metus Lietuvos Respublikos Seimas buvo paskelbęs Tautodailės metais. Ta proga rajone buvo organizuota ne viena tautodailės darbų paroda.

Karpinių konkurso nugalėtojai ir kitų prizinių vietų laimėtojai kartu su savo mokytojomis.

Tautodailininkė, karpytoja, Lietuvos tautodailininkų sąjungos Šilutės sekcijos pirmininkė Rūta Emigart Čiuželienė personalinę parodą surengė Šilutės pirmosios gimnazijos bibliotekoje. Tada kartu su bibliotekininke Laima Jablonskyte kilo mintis suorganizuoti konkursą – paskatinti gimnazistus karpyti ir išbandyti savo jėgas konkurse.

Rūta Emigart Čiuželienė pasižadėjo iškarpyti tris naujus darbus ir padovanoti juos gražiausius karpinius pateikusiems mokiniams.

Konkurse panoro dalyvauti Šilutės meno mokyklos, Šilutės Vydūno gimnazijos ir Juknaičių pagrindinės mokyklos mokiniai. Konkursui buvo pateikti 56 karpiniai. Mokinius rengė mokytojos Kristina Blankaitė, Neda Jencienė ir Daliutė Montvydienė. Virtualiame balsavime dalyvavo 117 žiūrovų. Prizus ir padėkos raštus nugalėtojams taip pat skyrė Šilutės pirmoji gimnazija ir gimnazijos „Dryžuoto šaliko“ teatro studija.

Lietuvoje popieriaus karpiniais pradėta užsiiminėti XVI a. Itin populiarūs namų interjero puošybai popieriaus karpiniai buvo XIX a. pabaigoje – XX a. pirmaisiais dešimtmečiais. Miesto, ypač kaimo žmonės, karpiniais gražindavo žibalinių lempų gaubtus, lentynas, paveikslų, veidrodžių rėmus. Sudėtingesnio ornamento karpiniais – užuolaidėlėmis puošdavo namų langus, indaujas. Specialūs karpiniai su paukščių, arklių, obuolių, varpų ir kitais siluetais būdavo kuriami vestuvėms, jaunavedžių sėdimai vietai papuošti. Kiauraraščių karpinių ornamentika išplaukė iš audinių, medžio raižinių specifikos, komponavimo tradicijų. Karpiniai atspindėjo originalią liaudies kūrybinę savimonę, vieno ar kito krašto etninę kultūrą.

Gegužės 19-ąją, po ilgos pertraukos dėl pandemijos, į Šilutės pirmąją gimnaziją rinkosi mokiniai, karpinių konkurso nugalėtojai ir kitų prizinių vietų laimėtojai kartu su savo mokytojomis. Dalyvavo konkurso iniciatorės, atėjo gimnazijos direktorė Laima Spirgienė. Susirinkusieji apžiūrėjo bibliotekoje eksponuojamą parodą, pažiūrėjo sukurtą filmuką.

Bibliotekininkė Laima Jablonskytė pasidžiaugė gražiais mokinių darbais ir tuo, kad bus apdovanota net 30 mokinių. Mokytojos taip pat džiaugėsi savo mokinių kūrybiškumu.

Meno mokyklos mokytoja Neda Jencienė papasakojo, kad paskatinti Skuodo karpytojos tautodailininkės Elvitos Šeputaitės pavyzdžio pabandė su gimnazistais karpyti iš kelių spalvų popieriaus ir juos klijuoti keliais sluoksniais. „Mokiniams patiko ir jie sukūrė gražius darbus“, – džiaugėsi mokytoja.

Mokytoja Kristina Blankaitė pasidžiaugė, kad pagaliau įvyko baigiamasis renginys. „Smagu buvo žiūrėti ir vertinti mokinių darbus. Kokia įvairi darbų stilistika, atsižvelgiant į mokinių amžių, kokia naujų idėjų gausa. Džiugina tai“, – sakė pedagogė.

Vydūno gimnazijos mokytoja Daliutė Montvydienė apgailestavo, kad mokiniai, pradėję savo darbus karpyti gimnazijoje pamokų metu, dėl pandemijos turėjo darbus užbaigti savarankiškai namuose, ir vėliau ne visus juos pavykę surinkti ir pristatyti į konkursą.

Rūta Emigart Čiuželienė pasidžiaugė, kad konkursas pavyko, mokiniai sukūrė daug gražių darbų. Papasakojo apie savo personalines parodas, bendradarbiavimą su Lietuvos tautodailininkų sąjungos Žemaitijos skyriumi, pasidalino ateities planais ir viltimi, kad mokinių konkursas taps tradiciniu. Padėkojo gimnazijai už įrėmintus mokinių darbus ir atsiradusią galimybę juos eksponuoti rajono mokyklose.

Po sveikinimų buvo skelbiami rezultatai. Tautodailininkės R.  Čiuželienės prizas ir  pirmoji vieta (žiūrovų II vieta) atiteko Vydūno gimnazijos gimnazistei Evelinai Linkevičiūtei, 3 kl.

Tautodailininkės R.  Čiuželienės prizas ir  antroji vieta už Pamario krašto kultūros ženklų įprasminimą atiteko Rokui Bočkui iš Šilutės meno mokyklos.

Tautodailininkės R.  Čiuželienės prizas ir trečioji vieta atiteko Kiprui Vytautui Spirgiui iš Šilutės pirmosios gimnazijos.

Žiūrovų pirmoji vieta atiteko Emilijai Pleikytei iš Šilutės pirmosios gimnazijos.

Žiūrovų trečioji vieta atiteko Martynui Mickui ir Matui Mamkaičiui iš Vydūno gimnazijos.

Padėkos įteiktos šiems mokiniams:

Už tradicinio, simbolino, apeiginio Lietuvos augalo temos aktualizavimą – Emilei Kaziukonytei, Vydūno gimn.

Už Pasaulio medžio sandaros įdomią interpretaciją – Deimantei Urniežiūtei, Pirmoji gimn.

Jauniausiam konkurso dalyviui paskatinamasis prizas – Rugilei Martinkutei, 7 kl., Juknaičių pagr. Mokykla.

Už Pamariui svarbios žvejų temos atskleidimą – Kornelijai Suchodimcovai, Šilutės meno mokykla.

Už trapiausio mūsų etninės kultūros paveldo – šiaudinių sodų temos interpretaciją – Emilijai Rupainytei, Šilutės meno mokykla.

Jauniausiam konkurso dalyviui – už kūrybiškumą ir vaikystės šviesą  karpiniuose – Džiugai Sidaravičiūtei, 6 kl., Juknaičių pagr. mokykla.

„Dryžuotojo  šaliko“ teatro studijos prizas „Įdomaus žiūrėjimo“ – Justinai Skirbutytei, Šilutės Vydūno gimn..

Už originalią ir netradicinę Pasaulio medžio interpretaciją – Kamilei Simonaitytei, Šilutės pirmoji gimnazija, Ia kl.

Pagyrimo raštais už dalyvavimą Šilutės rajono mokinių popieriaus karpinių konkurse „Atkurtai Lietuvai – 30“ apdovanoti: Vydūno gimnazijos mokiniai – Aidas Jankauskas, Aistė Petrikaitė, Agnė Gricūnaitė, Akvilė Venskutė, Donata Kinčiūtė, Gabrielė Bernotaitė, Ieva Ropytė, Justina Nastytė, Karolina Skurdelytė, Monika Rumpytė, Rokas Ratkevičius, Rūta Degutytė, Ugnė Simutytė; iš Šilutės pirmosios gimnazijos – Inelda Liekytė,; Šilutės meno mokyklos – Vanesa Levičeva, Giedrius Eidukis.

Šilutės pirmosios gimnazijos direktorė L. Spirgienė, sveikindama mokinius gražios parodos surengimo proga, pasidžiaugė jų darbais ir pažadėjo, kad karpiniai keliaus per mokyklų bibliotekas, tad ir kitų mokyklų mokiniai galės jais pasidžiaugti ne tik virtualioje erdvėje.

Birutė Morkevičienė

 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Rekomenduojami video

Visi naujausi straipsniai

Gydytojai rekomenduoja hidrolizuotą kolageną. Kas tai?

Apie kolageno papildus ir jų naudą girdėjo daugelis. Tačiau ne visiems pažįstamas hidrolizuotas kolagenas, kurio sudėtyje gausu aukščiausios kokybės I, II ir III tipo kolageno peptidų. Kuo ypatingas šis papildas ir ką žinoti apie jo vartojimą? Atsakome! Kokybiškas maisto papildas Hidrolizuotas kolagenas, paprastai išgaunamas iš galvijų, yra populiarus miltelių formos papildas, kuris nuo kitų kolageno papildų skiriasi savo forma, bet ne veiksmingumu. Šios rūšies kolagenas suskaidomas į mažesnius peptidus, kad būtų lengviau įsisavinamas, todėl jis labai efektyviai veikia odos sveikatą,

Geriausios antklodės visiems metų laikams. Kaip išsirinkti?

Antklodės yra svarbi miego dalis, daranti įtaką ne tik komfortiškam miegui, bet ir bendrai gyvenimo gerovei. Pasirinkus tinkamą antklodę, ypač vilnonę, galima pagerinti miego kokybę ir savijautą visais metų laikais. Vilnonės antklodės yra ypač vertinamos dėl jų natūralių savybių, kurios suteikia šilumą, reguliuoja drėgmės lygį ir leidžia odai kvėpuoti. Vilna yra gamtos duota medžiaga, turinti  puikias izoliacines savybes. Tai reiškia, kad vilnonė antklodė gali suteikti šilumos, kai reikia, tačiau tuo pat metu gali būti naudojama visais metų laikais, reguliuojant kūno

Patarimai, į ką atkreipti dėmesį renkant rankinę vyrui?

Laikai, kai vyrai buvo santūrūs dėl aksesuarų, seniai praėjo. Vis labiau populiarėja tokie vyriški aksesuarai kaip elegantiškas laikrodis, sąsagos, krepšys ar rankinė. Tinkamai priderinti prie stiliaus ir progos suteikia vyriško charakterio ir elegancijos.   Vyriška odinė rankinė per petį yra praktiškas ir stilingas aksesuaras, galintis papildyti bet kurio vyro garderobą. Renkantis tokią rankinę, svarbu atkreipti dėmesį į keletą svarbių aspektų, kurie padės išsirinkti kokybišką ir ilgalaikį gaminį. Atkreipkite dėmesį į odos kokybę. Aukštos kokybės oda yra patvari, atspari dėvėjimuisi ir

Šilutės ligoninėje atnaujinta įranga akių ligų diagnostikai

Konsultacinės poliklinikos akių ligų kabinetas pasipildė šiuolaikišku, išskirtines diagnostines galimybes turinčiu optiniu koherentiniu tomografu. Akių vidines struktūras (visus tinklainės sluoksnius) leidžiantis pamatyti prietaisas gerokai pagerina ankstyvąją akių ligų diagnostiką ir gydymą. Neskausmingas prietaisas Nuo šiol pacientams, sergantiems glaukoma, geltonosios dėmės degeneracija, diabetine retinopatija ir kitomis akių ligomis, nereikės vykti į kitus miestus, norint patikslinti diagnozę ir atlikti tyrimą. Šis neinvazinis, šviesos metodu pagrįstas tyrimas neturi jokių skausmingų pojūčių, yra saugus, patogus ir atliekamas per trumpą laiką (nuo 5 iki 10

Taip pat skaitykite