Pasaulio įdomybės

„Lufthansa“ atsisako kreipinio „Gerbiamos ponios ir ponai“

Oro bendrovė „Lufthansa“ savo skrydžiuose atsisako kreipinio „Gerbiamos ponios ir ponai“. 

Vietoj to įgula į keleivius kreipsis lyčiai neutralia formuluote, antradienį Frankfurte patvirtino įmonės atstovė. Atitinkamas nurodymas galios visoms koncerno bendrovėms, tarp jų „Austrian“, „Swiss“, „Eurowings“ ir „Brussels Airlines“.

„Mums svarbu, kad mes, kreipdamiesi į keleivius, atsižvelgtume į visus juos“, – laikraščiui „Bild“ sakė „Lufthansa“ atstovas. Galimos įvairios pasveikinimo formuluotės, pavyzdžiui,  „Laba diena“, „Labas vakaras“ ar tiesiog „Sveiki atvykę“. Sprendimą, kaip kreiptis į klientus, priims lėktuvo įgulos vadas.

 

Prancūzija skyrė „Google“ 500 mln. eurų baudą

Prancūzijos konkurencijos taryba antradienį skyrė „Google“ 500 mln. eurų baudą, nes pastaroji negebėjo surengti „geranoriškų“ derybų su žiniasklaidos kompanijomis dėl jų turinio naudojimo pagal ES autorių teisių taisykles.

Taryba savo tinklalapyje paskelbtame nutarime taip pat nurodė „Google“ pateikti žiniasklaidos priemonėms „pasiūlymą atsiskaityti už dabartinį jų autorių teisių saugomo turinio naudojimą“, antraip bendrovei gali tekti papildomai atlyginti žalą, kurios suma kasdien gali siekti 900 tūkst. eurų.

 

Rusijoje – naujas paros mirčių nuo COVID-19 rekordas

Remiantis oficialiais duomenimis, Rusijoje per pastarąsias 24 valandas nustatyta 780 infekuotų žmonių mirčių ir 24 702 nauji infekcijos atvejai.

Šalies valdžios institucijoms tenka susidurti su vakcinų atžvilgiu skeptiška populiacija, – vienos nepriklausomos apklausos rezultatai praėjusią savaitę parodė, kad 54 proc. rusų neketina skiepytis nuo COVID-19.

Tačiau pastaruoju metu buvo pastebėti kiek didesni besiskiepijančių srautai, ypač šalies pandemijos epicentru laikomoje sostinėje Maskvoje, kai tenykštė valdžia įvedė vakcinacijos prievolę daugeliui paslaugų sektoriaus darbuotojų.

 

Tokijuje duris atvėrė olimpinis kaimelis

Likus dešimčiai dienų iki olimpinių žaidynių pradžios, Tokijuje duris atvėrė olimpinis kaimelis. Paprastai džiugią ceremoniją antradienį temdė besitęsiantis japonų nerimas dėl koronaviruso plitimo milžiniškame sporto renginyje. Pirmadienį olimpiados sostinėje Tokijuje įsigaliojo jau ketvirtoji ekstremali padėtis, kuri tęsis iki rugpjūčio 22-osios – taigi iki pat olimpinių žaidynių pabaigos.

21 pastate 44 hektarų dydžio olimpiniame kaimelyje Tokijo įlankoje įsikurs 18 000 atletų ir oficialių asmenų. Į Japoniją jau atvyksta vis daugiau delegacijų. Iki šios savaitės pabaigos laukiama per 2 200 dalyvių.

Dviem Ugandos delegacijos atstovams, taip pat vienam serbų atletui ir vienam Izraelio delegacijos nariui buvo nustatytas koronavirusas. Tai Japonijoje dar labiau pakurstė nerimą dėl viruso plitimo.

 

Pekine smogus audrai, uždarytos mokyklos

Pekine pirmadienį dėl smarkaus lietaus ir stipraus vėjo atšaukti šimtai skrydžių, uždarytos mokyklos ir turistų traukos vietos.

Kinijos sostinę paveikus smarkiausiai audrai nuo šių metų pradžios, miesto valdžia įspėjo gyventojus likti namuose. Prognozuojama, kad per dieną kai kuriose miesto vietose gali iškristi iki 100 mm lietaus. Anot skrydžių sekimo tinklalapio „VariFlight“, dviejuose miesto oro uostuose buvo atšaukta apie 700 skrydžių.

Pirmadienį mieste gyvenantys vaikai, uždarius mokyklas ir darželius, liko namuose. Taip pat užvertos populiarios turistų traukos vietos, įskaitant dalį Didžiosios kinų sienos. Valstybinė žiniasklaida taip pat skelbė, kad kai kurie Pekino automatiniai traukiniai laikinai bus valdomi rankiniu būdu.

Kinijos liūčių sezono metu potvyniai yra dažni. Praėjusių metų rugpjūtį padidėjęs vandens lygis užtvindė kelius ir privertė dešimtis tūkstančių žmonių palikti savo namus.

Parengta pagal Eltos pranešimus

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Pieno separatoriai – šiuolaikinio verslo pagalbininkai

Daugelis mūsų kasdien vartoja pieno produktus, geria gryną pieną. Tačiau taip pat daugelis nepagalvoja apie tai, kaip pienas pasiekia mūsų stalą, mūsų stiklines ir tuo pačiu skrandžius.  Žinoma, tai yra ilgas darbas, kuris prasideda gyvūno priežiūra ir baigiasi technikos indėliu, kuris garantuoja ne tik tikslumą, tačiau ir našumą. Darbų optimizacijai reikalingas pieno separatorius be kurio šiuolaikinė pieninkystės rinka nebūtų tokia gera kokia yra šiuo metu. Nors įranga buvo išrasta jau XIX amžiuje, tačiau plačiai pradėta naudoti tik XX. Šiuo metu

Kokybiški dažai, lakas bei klijai Kaune – kaip išsirinkti?

Kokybiškos ir tinkamos priemonės yra bene svarbiausias aspektas, kai kalbame apie įvairius remonto darbus. Esminiais faktoriais dažniausiai tampa būtent geras lakas, dažai bei klijai. Kaunas pasižymi išties didele šių prekių pasirinkimo įvairove, todėl garantuotai surasite jus labiausiai tenkinantį variantą. Visgi, sudėtingiausiu aspektu gali būti nežinojimas, nuo kur pradėti šias paieškas. Geriausiu pagalbininku šioje situacijoje galėtų būti info.lt portalas, mat čia vienoje vietoje surasite daug skirtingų įmonių, o tai palengvins išsirinkti optimaliausią variantą. Kokybiški dažai Dažai Kaune yra viena populiariausių prekių,

Savivaldybė planuoja imti 750 tūkst. Eur ilgalaikę paskolą

Ar imti ilgalaikę 750 tūkst. eurų paskolą spalio paskutinę savaitę bus svarstoma Šilutės r. savivaldybės tarybos posėdyje. Kitą savaitę vyksiančiuose Tarybos komitetų posėdžiuose dėl to vyks svarstymai ir diskusijos. Savivaldybės Biudžeto ir finansų skyriaus vedėja Dorita Mongirdaitė vietos politikams pateiktame aiškinamajame rašte nurodo, kad  Savivaldybės 2021 metų prognozuojamos pajamos, nuo kurių skaičiuojamas Savivaldybės skolinimosi limitas, yra 25 823 tūkst. eurų. Savivaldybės skolinimosi limitas (60 proc.) sudaro 15 493,8 tūkst. eurų. Savivaldybės negrąžintų ilgalaikių paskolų likutis 2021 m. sausio 1 d.

Ar pabrangs ugdymas Šilutės meno mokykloje?

Šilutės meno mokykla kreipėsi į Savivaldybę prašydama padidinti mokesčius už mokinių ugdymą šioje įstaigoje. Jau perengtas sprendimo projektas. Jį svarstys kitą savaitę Tarybos komitetuose, o galutinį žodį tars Savivaldybės taryba spalio pabaigoje vyksiančiame posėdyje.   Svarstoma, kad  meno mokyklos dailės, muzikos bei šokio skyriuose nuo lapkričio 1 d. galiotų tokio dydžio mokesčiai:   besimokantiems pagal dailės arba muzikos ankstyvojo ugdymo programą – 16 Eur;   besimokantiems dailės ir šokio skyriuose pagal pradinio arba pagrindinio ugdymo programas – 16 Eur;  

Taip pat skaitykite