Pasaulio įdomybės

„Lufthansa“ atsisako kreipinio „Gerbiamos ponios ir ponai“

Oro bendrovė „Lufthansa“ savo skrydžiuose atsisako kreipinio „Gerbiamos ponios ir ponai“. 

Vietoj to įgula į keleivius kreipsis lyčiai neutralia formuluote, antradienį Frankfurte patvirtino įmonės atstovė. Atitinkamas nurodymas galios visoms koncerno bendrovėms, tarp jų „Austrian“, „Swiss“, „Eurowings“ ir „Brussels Airlines“.

„Mums svarbu, kad mes, kreipdamiesi į keleivius, atsižvelgtume į visus juos“, – laikraščiui „Bild“ sakė „Lufthansa“ atstovas. Galimos įvairios pasveikinimo formuluotės, pavyzdžiui,  „Laba diena“, „Labas vakaras“ ar tiesiog „Sveiki atvykę“. Sprendimą, kaip kreiptis į klientus, priims lėktuvo įgulos vadas.

 

Prancūzija skyrė „Google“ 500 mln. eurų baudą

Prancūzijos konkurencijos taryba antradienį skyrė „Google“ 500 mln. eurų baudą, nes pastaroji negebėjo surengti „geranoriškų“ derybų su žiniasklaidos kompanijomis dėl jų turinio naudojimo pagal ES autorių teisių taisykles.

Taryba savo tinklalapyje paskelbtame nutarime taip pat nurodė „Google“ pateikti žiniasklaidos priemonėms „pasiūlymą atsiskaityti už dabartinį jų autorių teisių saugomo turinio naudojimą“, antraip bendrovei gali tekti papildomai atlyginti žalą, kurios suma kasdien gali siekti 900 tūkst. eurų.

 

Rusijoje – naujas paros mirčių nuo COVID-19 rekordas

Remiantis oficialiais duomenimis, Rusijoje per pastarąsias 24 valandas nustatyta 780 infekuotų žmonių mirčių ir 24 702 nauji infekcijos atvejai.

Šalies valdžios institucijoms tenka susidurti su vakcinų atžvilgiu skeptiška populiacija, – vienos nepriklausomos apklausos rezultatai praėjusią savaitę parodė, kad 54 proc. rusų neketina skiepytis nuo COVID-19.

Tačiau pastaruoju metu buvo pastebėti kiek didesni besiskiepijančių srautai, ypač šalies pandemijos epicentru laikomoje sostinėje Maskvoje, kai tenykštė valdžia įvedė vakcinacijos prievolę daugeliui paslaugų sektoriaus darbuotojų.

 

Tokijuje duris atvėrė olimpinis kaimelis

Likus dešimčiai dienų iki olimpinių žaidynių pradžios, Tokijuje duris atvėrė olimpinis kaimelis. Paprastai džiugią ceremoniją antradienį temdė besitęsiantis japonų nerimas dėl koronaviruso plitimo milžiniškame sporto renginyje. Pirmadienį olimpiados sostinėje Tokijuje įsigaliojo jau ketvirtoji ekstremali padėtis, kuri tęsis iki rugpjūčio 22-osios – taigi iki pat olimpinių žaidynių pabaigos.

21 pastate 44 hektarų dydžio olimpiniame kaimelyje Tokijo įlankoje įsikurs 18 000 atletų ir oficialių asmenų. Į Japoniją jau atvyksta vis daugiau delegacijų. Iki šios savaitės pabaigos laukiama per 2 200 dalyvių.

Dviem Ugandos delegacijos atstovams, taip pat vienam serbų atletui ir vienam Izraelio delegacijos nariui buvo nustatytas koronavirusas. Tai Japonijoje dar labiau pakurstė nerimą dėl viruso plitimo.

 

Pekine smogus audrai, uždarytos mokyklos

Pekine pirmadienį dėl smarkaus lietaus ir stipraus vėjo atšaukti šimtai skrydžių, uždarytos mokyklos ir turistų traukos vietos.

Kinijos sostinę paveikus smarkiausiai audrai nuo šių metų pradžios, miesto valdžia įspėjo gyventojus likti namuose. Prognozuojama, kad per dieną kai kuriose miesto vietose gali iškristi iki 100 mm lietaus. Anot skrydžių sekimo tinklalapio „VariFlight“, dviejuose miesto oro uostuose buvo atšaukta apie 700 skrydžių.

Pirmadienį mieste gyvenantys vaikai, uždarius mokyklas ir darželius, liko namuose. Taip pat užvertos populiarios turistų traukos vietos, įskaitant dalį Didžiosios kinų sienos. Valstybinė žiniasklaida taip pat skelbė, kad kai kurie Pekino automatiniai traukiniai laikinai bus valdomi rankiniu būdu.

Kinijos liūčių sezono metu potvyniai yra dažni. Praėjusių metų rugpjūtį padidėjęs vandens lygis užtvindė kelius ir privertė dešimtis tūkstančių žmonių palikti savo namus.

Parengta pagal Eltos pranešimus

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Rekomenduojami video

Visi naujausi straipsniai

Kultūros darbuotojai mokėsi idėjas paversti realybe

Kultūros bendruomenė nuolatos susiduria su naujų idėjų paieškos iššūkiais (ypač projektų rašymo laikotarpiu), nes kartais atrodo, kad viskas jau buvo sugalvota ir sukurta. Tačiau kas iš tiesų yra gera idėja, ko reikia, kad ją pavyktų paversti sėkminga realybe? Šito Šilutės rajono kultūros darbuotojai kartu su Klaipėdos r. savivaldybės J. Lankučio viešosios bibliotekos bibliotekininkais gegužės 8–9 d. mokėsi vykusiuose mokymuose „Kūrybinis procesas: nuo idėjos iki paraiškos“. Dviejų dienų mokymus vedė kompetentingų ir profesionalių kūrybinės asociacijos „Žuvies akis“ lektorių Godos Giedraitytės ir

Įvyko tradicinės sportinių šokių varžybos „Pamario pora 2024“

Jau 27-eri metai Šilutės sportinių šokių klubas „Lūgnė“, kartu su Lietuvos sportinių šokių federacija (LSŠF) Šilutėje organizuoja Lietuvos sportinių šokių reitingo varžybas „Pamario pora“. Į Pamario kraštą atvyksta varžytis sportinių šokių šokėjai iš įvairių Lietuvos miestų bei užsienio. Šiais metais šokėjus vertino Lietuvos bei tarptautinės kategorijos sportinių šokių vertintojai iš Lietuvos, Latvijos, Estijos ir Lenkijos. Varžybose dalyvavo daug talentingų šokėjų iš įvairių Lietuvos miestų ir Liepojos (Latvija). Ne vienoje rungtyje sėkmė lydėjo šilutiškius. Šios varžybos yra net ik gera proga

Projekto „Metai su knyga 2‘‘ ambasadorius Juozas Ališauskas – Vydūno viešojoje bibliotekoje

Pagėgių sav. Vydūno viešojoje bibliotekoje lankėsi jau antrus metus besitęsiančio respublikinio projekto „Metai su knyga 2“ paauglių skaitymo ambasadorius, aktorius, pedagogas, slemeris Juozas Ališauskas. Džiugu, jog šio skaitymo skatinimui skirto projekto ambasadoriai kasmet susitinka su įvairaus amžiaus Pagėgių savivaldybės Vydūno viešosios bibliotekos lankytojais ir supažindina su savo kūryba. Projekto organizatoriai: Vilniaus, Klaipėdos, Šiaulių, Panevėžio apskričių viešosios bibliotekos, Ąžuolyno biblioteka ir Lietuvos audiosensorinė biblioteka drauge su Lietuvos savivaldybių viešosiomis bibliotekomis. Kūrybiniame improvizacijų kupiname susitikime su kūrėju Juozu Ališausku dalyvavo Pagėgių Algimanto

Europos tamsiąją medunešę bitę siūloma įrašyti į Saugomų gyvūnų, augalų ir grybų rūšių sąrašą

Lietuvos raudonosios knygos komisija siūlo įrašyti Europos tamsiąją medunešę bitę (Apis mellifera mellifera) į Saugomų gyvūnų, augalų ir grybų rūšių sąrašą, vadinamą Lietuvos raudonąja knyga. Į šį sąrašą siūloma įrašyti tik gamtoje (uoksuose ar drevėse) gyvenančias šios bičių rūšies šeimas. Laikomų ir veisiamų nelaisvėje (aviliuose) Europos tamsiųjų medunešių bičių populiacijų dalis į jį nebūtų įtraukta. Netaikant šiam vietinės bitės porūšiui teisinių apsaugos priemonių, nustatytų Saugomų gyvūnų, augalų ir grybų rūšių įstatyme, negalima užtikrinti, kad šio porūšio laukinės populiacijos nebus prarastos.

Taip pat skaitykite