Pasaulio įdomybės

„Lufthansa“ atsisako kreipinio „Gerbiamos ponios ir ponai“

Oro bendrovė „Lufthansa“ savo skrydžiuose atsisako kreipinio „Gerbiamos ponios ir ponai“. 

Vietoj to įgula į keleivius kreipsis lyčiai neutralia formuluote, antradienį Frankfurte patvirtino įmonės atstovė. Atitinkamas nurodymas galios visoms koncerno bendrovėms, tarp jų „Austrian“, „Swiss“, „Eurowings“ ir „Brussels Airlines“.

„Mums svarbu, kad mes, kreipdamiesi į keleivius, atsižvelgtume į visus juos“, – laikraščiui „Bild“ sakė „Lufthansa“ atstovas. Galimos įvairios pasveikinimo formuluotės, pavyzdžiui,  „Laba diena“, „Labas vakaras“ ar tiesiog „Sveiki atvykę“. Sprendimą, kaip kreiptis į klientus, priims lėktuvo įgulos vadas.

 

Prancūzija skyrė „Google“ 500 mln. eurų baudą

Prancūzijos konkurencijos taryba antradienį skyrė „Google“ 500 mln. eurų baudą, nes pastaroji negebėjo surengti „geranoriškų“ derybų su žiniasklaidos kompanijomis dėl jų turinio naudojimo pagal ES autorių teisių taisykles.

Taryba savo tinklalapyje paskelbtame nutarime taip pat nurodė „Google“ pateikti žiniasklaidos priemonėms „pasiūlymą atsiskaityti už dabartinį jų autorių teisių saugomo turinio naudojimą“, antraip bendrovei gali tekti papildomai atlyginti žalą, kurios suma kasdien gali siekti 900 tūkst. eurų.

 

Rusijoje – naujas paros mirčių nuo COVID-19 rekordas

Remiantis oficialiais duomenimis, Rusijoje per pastarąsias 24 valandas nustatyta 780 infekuotų žmonių mirčių ir 24 702 nauji infekcijos atvejai.

Šalies valdžios institucijoms tenka susidurti su vakcinų atžvilgiu skeptiška populiacija, – vienos nepriklausomos apklausos rezultatai praėjusią savaitę parodė, kad 54 proc. rusų neketina skiepytis nuo COVID-19.

Tačiau pastaruoju metu buvo pastebėti kiek didesni besiskiepijančių srautai, ypač šalies pandemijos epicentru laikomoje sostinėje Maskvoje, kai tenykštė valdžia įvedė vakcinacijos prievolę daugeliui paslaugų sektoriaus darbuotojų.

 

Tokijuje duris atvėrė olimpinis kaimelis

Likus dešimčiai dienų iki olimpinių žaidynių pradžios, Tokijuje duris atvėrė olimpinis kaimelis. Paprastai džiugią ceremoniją antradienį temdė besitęsiantis japonų nerimas dėl koronaviruso plitimo milžiniškame sporto renginyje. Pirmadienį olimpiados sostinėje Tokijuje įsigaliojo jau ketvirtoji ekstremali padėtis, kuri tęsis iki rugpjūčio 22-osios – taigi iki pat olimpinių žaidynių pabaigos.

21 pastate 44 hektarų dydžio olimpiniame kaimelyje Tokijo įlankoje įsikurs 18 000 atletų ir oficialių asmenų. Į Japoniją jau atvyksta vis daugiau delegacijų. Iki šios savaitės pabaigos laukiama per 2 200 dalyvių.

Dviem Ugandos delegacijos atstovams, taip pat vienam serbų atletui ir vienam Izraelio delegacijos nariui buvo nustatytas koronavirusas. Tai Japonijoje dar labiau pakurstė nerimą dėl viruso plitimo.

 

Pekine smogus audrai, uždarytos mokyklos

Pekine pirmadienį dėl smarkaus lietaus ir stipraus vėjo atšaukti šimtai skrydžių, uždarytos mokyklos ir turistų traukos vietos.

Kinijos sostinę paveikus smarkiausiai audrai nuo šių metų pradžios, miesto valdžia įspėjo gyventojus likti namuose. Prognozuojama, kad per dieną kai kuriose miesto vietose gali iškristi iki 100 mm lietaus. Anot skrydžių sekimo tinklalapio „VariFlight“, dviejuose miesto oro uostuose buvo atšaukta apie 700 skrydžių.

Pirmadienį mieste gyvenantys vaikai, uždarius mokyklas ir darželius, liko namuose. Taip pat užvertos populiarios turistų traukos vietos, įskaitant dalį Didžiosios kinų sienos. Valstybinė žiniasklaida taip pat skelbė, kad kai kurie Pekino automatiniai traukiniai laikinai bus valdomi rankiniu būdu.

Kinijos liūčių sezono metu potvyniai yra dažni. Praėjusių metų rugpjūtį padidėjęs vandens lygis užtvindė kelius ir privertė dešimtis tūkstančių žmonių palikti savo namus.

Parengta pagal Eltos pranešimus

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Miškų savininkus kviečia apžiūrėti savo miškus

Šių metų sausis tik įpusėjo, o Lietuvoje jau du kartus siautė stiprūs vėjai. Jie laužė ir vertė medžius miškuose, parkuose, pakelėse, gyvenvietėse. Sprendžiant iš gaunamų pranešimų, labiausiai nukentėjo Vakarų Lietuvoje, Dzūkijoje ir Panevėžio regione esantys miškai. Valstybinė miškų tarnyba kviečia miškų savininkus apžiūrėti savo miškus ir vėjo pažeistus medžius sutvarkyti iki pavasarinio atšilimo. Valstybinės miškų tarnybos miško sanitarinės apsaugos specialistai pažymi, kad 2021 metų vasarą šalies miškai kentėjo nuo labai karštų orų. Labiausiai nusilpo eglės, todėl pernai eglynuose gausėjo žievėgraužių

Šilutėje veikianti įmonė „Klasmann-Deilmann“ dalį gamybos žada perkelti į Latviją

Portalas 15min.lt praneša, kad problemos su Kinija kai kuriuos Lietuvos verslininkus skatina keisti savo planus. Keli jau pranešė iškeliantys dalį gamybos iš Lietuvos. Tai planuoja daryti ir durpių substratus gaminanti Šilutėje įsikūrusi „Klasmann-Deilmann“. Kinija nuo gruodžio pradžios aktyviai blokuoja Lietuvos įmonių eksportą – Kinijos muitinės duomenimis, gruodį į Kiniją pateko prekių iš Lietuvos tik už 3 mln. eurų, kai rugsėjį šis skaičius siekė 44 mln. eurų. Be to, Kinija spaudžia ir tarptautines bendroves nenaudoti Lietuvoje gaminamų komponentų. Vietoj Lietuvos pasirinkusio

Dviem iš trijų lietuvių trūksta vitamino D. Kaip jo gauti su maistu? 

Pastebimai pagerinti gyvenimo kokybę ir sumažinti įvairių ligų grėsmę – tokį poveikį gali turėti pakankamas vitamino D kiekis organizme. Jis padeda užtikrinti tinkamas smegenų funkcijas, sustiprina imuninę sistemą, apsaugo nuo vėžio, įvairių infekcijų, širdies ir kraujagyslių ligų. Viena produktų grupė – ypatinga Šeimos gydytojas V. Morozovas akcentuoja vitamino D svarbą žmogaus organizmui. Anot mediko, šis elementas stiprina sveikatą bei imunitetą, padeda išvengti onkologinių bei širdies ir kraujagyslių ligų, pagerina gyvenimo kokybę. Tiesa, pažymi pašnekovas, kad pilnai atsiskleistų visa vitamino D

Minime Ievos Simonaitytės 125-ąsias gimimo metines

Sausio 23 d. minimos Ievos Simonaitytės 125-osios gimimo metinės. Šiuos metus Seimas paskelbė I. Simonaitytės metais. Šia proga pateikiame ištraukų iš Domo Kauno parengtos knygos „Aš esu Etmės Evė: Ieva Simonaitytė amžininkų liudijimuose“. Leidinyje, skirtame įprasminti šios Mažosios Lietuvos metraštininkės atmintį, publikuojami penkiasdešimt septynių žmonių, pažinojusių arba artimai besibičiuliavusių su rašytoja, sakytiniai liudijimai. Jie užrašyti 1978–1983 metais. Tikrasis vardas Evė Ieva Simonaitytė (1897–1978) – išskirtinio likimo asmenybė. Pavainikė, benamės duktė. Būdama penkerių, jau žinojo lemtį: aš esu Etmės Evė. Nuo

Taip pat skaitykite