Pasaulinė poezijos diena su poetu Dariumi Rekiu

Šilutės F. Bajoraičio viešojoje bibliotekoje vyko susitikimas, skirtas Pasaulinei poezijos dienai paminėti. Prieš 18 metų UNESCO organizacija Paryžiuje nutarė kovo 21-ąją paskelbti Pasauline poezijos diena.

F. Bajoraičio viešosios bibliotekos nuotr.

Poezijos dieną visame pasaulyje vyksta įvairūs renginiai, seminarai, konferencijos, mokymai, festivaliai. Teigiama, kad poetai savo kūryba gali sukurti geresnį pasaulį…
Minint Pasaulinę poezijos dieną F. Bajoraičio viešojoje bibliotekoje svečiavosi klaipėdiškis poezijos kūrėjas, Klaipėdos universiteto socialinių mokslų daktaras, aktyvus visuomenininkas Darius Rekis.

D. Rekis yra išleidęs poezijos rinktinę „Pasislėpusios saulės šviesoje“ (2011), prozos knygą jaunimui „Viską susapnuoti dar kartą“ (2014). Naujausia Dariaus Rekio eilėraščių rinktinė pavadinta „Pražydusios klumpės“ (2016), iliustruota Vytauto Bikausko grafikos piešiniais.

Darius Rekis naujaisiais eilėraščiais tikina, kad šiais laikais galima gyventi be sumaišties, bet sudėtingai, o rašyti suprantamai, tačiau ne paprastai. Knygą jos redaktorius Antanas Stanevičius rekomenduoja visiems, kurie ir nebeskaito poezijos, teisindamiesi, kad nesupranta šiandieninių autorių. Eilėraščių rinktinė „Pražydusios klumpės“ buvo pateikta Ievos Simonaitytės jubiliejinių metų literatūrinei premijai.
D. Rekio kūryba domėjosi mokytoja ekspertė Irena Arlauskienė. Susitikimo metu ji išsamiai analizavo autoriaus kūrybą. Anot literatės, pirmoje knygoje skaitytojui suteikiama galimybė pažinti autorių, tarsi prisiliesti prie jo gyvenimo, drauge pažvelgti į žmogaus būties, egzistencijos probleminius klausimus iš įvairių pozicijų. Čia kiekvienas gali atrasti save visų pirma kaip žmogų, klausiantį: kas aš ir kodėl aš esu?
Antroji knyga „Viską susapnuoti dar kartą“ skirta mėgstantiems svajoti. Tai pasaka, nukelianti į miego pasaulį, kuriame bent trumpam galima atsiriboti nuo kasdienybės ir pasidžiaugti stebuklais. Tai knyga apie svajones, vaiko pasąmonės kuriamą kitokį pasaulį, kuriame vaizduotė jį įsuka į begalybę linksmų nuotykių, drauge įtraukiančių skaitytoją ir kviečiančių jį į viską pažvelgti kitomis akimis.
Kalbėdama apie naujausią Dariaus Rekio poezijos rinktinę „Pražydusios klumpės“ Irena Arlauskienė užsiminė: „Primityviai pagalvojus, į kokį reliktinį daiktą – roges, puodus, dviračių krepšelius – nesodina dabar žmonės gėlių. Prisiminkime poeto nuostatą – „rašyti suprantamai, bet ne paprastai“ ir suflerį iš skyriaus „Duonos trupiniai“: „Klumpėmis iš praeities / Ataidi prisiminimai – / Juos užgožia TV serialo aidas“. Pirmos dvi eilutės – raktas ir į knygos pavadinimą“. Įdomu tai, kad skaitydama knygą Irena Arlauskienė įžvelgė latvišką poeto kilmę. Įtarimą sukėlė ir tėvo vardas Oskaras, ir gyvenimo paribyje su Latvija vietos.
Vakaro svečias skaitė savo poeziją, dalijosi mintimis apie savo kūrybą, darbą Klaipėdos universitete, visuomeninę veiklą kartu su studentais, planuojant studentų karjeros kelius, organizuojant aktyvų jų laisvalaikį, seminarus.
Autorius sunkiai randa laiko mokslinei veiklai, tačiau kūrybai laiko ištaiko. Pasiteiravus apie artimiausius kūrybinius planus, D. Rekis atsakė, kad dvi knygos turi pasirodyti rudenį, jos jau paruoštos spaudai. Tai fantastinis romanas, kurio veiksmas vyksta Vakarų Lietuvoje, ir poezijos rinktinė – dedikacija Klaipėdai, mat šis miestas 2017 metais paskelbtas Lietuvos kultūros sostine.
Susitikimą lydėjo muzikinės melodijos, atliekamos Šilutės kultūros ir pramogų centro neformalaus vaikų švietimo būrelio ,,Jaunimo muzikos studija“ muzikantų ir vokalisčių Violetos Vilniškytės, Gintarės Muraulaitės, Karolinos Degutytės, Ainiaus Dulaičio, Kęstučio Railos, Irmanto Balčiaus (vadovas Vygantas Stoškus).
Tą pačią dieną Darius Rekis susitiko ir su Kintų jaunimu F. Bajoraičio viešosios bibliotekos Kintų filiale.

Dalia Pupšytė, Šilutės
F. Bajoraičio viešosios
bibliotekos bibliotekininkė

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Rekomenduojami video

Visi naujausi straipsniai

IN MEMORIAM Gerdrūta Leškytė (1942 03 04–2023 12 05)

IN MEMORIAM Gerdrūta Leškytė (1942 03 04–2023 12 05) Pamario bibliotekininkų bendruomenę pasiekė skaudi žinia. Žiemiškai baltą gruodžio 5-osios rytą Amžinybėn iškeliavo buvusi ilgametė Šilutės F. Bajoraičio viešosios bibliotekos darbuotoja Gerdrūta Leškytė. Daugelis šilutiškių ją prisimena kaip Giedrę iš bibliotekos. Gerdrūta Leškytė gimė 1942 kovo 4 d. Upynoje, Šilalės rajone. 1959 m. baigė Upynos vidurinę mokyklą. Taip pačiais metais pradėjo dirbti Lietuvos TSR valstybinėje respublikinėje bibliotekoje (dabar – Lietuvos nacionalinė Martyno Mažvydo biblioteka). 1965–1968 m. dirbo Šilalės rajono Upynos vidurinės

Atsakė, kiek elektros sunaudoja kalėdinės girliandos: suma gali siekti ir eurą, ir kelis šimtus

Artėjant Kalėdoms, norisi namus papuošti elektrinėmis girliandomis ir dekoracijomis, tačiau dažną stabdo dvejonės, kaip tokios puošmenos gali išauginti sąskaitas už elektrą. Ekspertai sako, kad vienareikšmiškai pasakyti, kiek elektros sunaudos kalėdinės dekoracijos, yra sudėtinga, nes tai priklauso ir nuo jų parametrų, ir nuo naudojimo laiko. „Elektrinės girliandos turi labai daug parametrų, kurie gali lemti tokių papuošimų elektros sunaudojimą: girliandos ilgis, lempučių kiekis joje, lempučių tipas ir galingumas. Labiausiai elektros sunaudojimas priklauso nuo girliandos lempučių kiekio, tipo ir galingumo, tad į tai

Popietė „Advento vainikas kitaip“

​Švėkšnoje veikiantis „Diemedžio“ ugdymo centras interneto svetainėje pasidalijo šia gera žinia. ​Adventas – laukimo ir susikaupimo, gerų darbų metas. Norisi draugauti, būti geresniais kitiems, dažniau nusišypsoti. Advento simbolis – vainikas, kuris reiškia šviesos troškimą. Gruodžio 2 dieną, ,,Diemedžio” ugdymo centre vyko edukacinė popietė „Advento vainikas kitaip“, kurią organizavo auklėtoja Vilma Uselienė. Popietė prasidėjo B. Fererro istorija apie 4 advento vainiko žvakes, kurios simbolizuoja taiką, tikėjimą, meilę ir viltį. Ši istorija privertė susimąstyti apie tai, kaip svarbu išsaugoti viltį, nes kol

Šilutės M. Jankaus pagrindinėje mokykloje – „Laiškas Gediminui“

Šių metų spalio-lapkričio mėnesiais Šilutės M. Jankaus pagrindinėje mokykloje buvo įgyvendinamas mokyklinis projektas „Laiškas Gediminui“. 2023-ieji metai yra paskelbti Gedimino laiškų metais, todėl vienas iš projekto tikslų ir buvo paminėti šį istorinį įvykį. Mokiniai, dalyvaudami šiame svarbiame projekte, pagilino savo istorines žinias apie Lietuvos kunigaikštį Gediminą, suprato jo rašytų laiškų svarbą, sužinojo, kas padėjo kunigaikščiui jo sumanymą išpildyti ir su kokiais instrumentais buvo rašomi laiškai. Pirmoje projekto dalyje mokiniai buvo supažindinti su daugybe knygų, esančių bibliotekoje, apie garsųjį Gediminą. Antroje

Taip pat skaitykite