Partijos vėl ruošiasi rinkimams

Pakartotiniai rinkimai Šilutės rajone paskelbti birželio 21 d. Du daugiausia rinkėjų balsų gavę kandidatai po dviejų savaičių varžytųsi antrajame tiesioginių mero rinkimų ture. Tad visi su rinkimais susiję reikalai tvarkomi iš naujo. Vėl formuojami kandidatų į Savivaldybės tarybą sąrašai, vėl keliami kandidatai į tiesiogiai renkamo mero postą.

Liberalų sąjūdžio staigmena
Savaitgalį Lietuvos Respublikos liberalų sąjūdis apsisprendė dėl pakartotiniuose rinkimuose dalyvausiančių kandidatų sąrašų ir kandidatų tiesioginiuose mero rinkimuose. Šilutės rajone kandidatu tiesioginiuose mero rinkimuose patvirtintas šilutiškis Jonas Jatautas, buvęs Vydūno gimnazijos direktorius, kurį laiką vadovavęs švietimo įstaigai užsienyje ir vėl sugrįžęs į gimtąjį rajoną.
Liberalų sąjūdžio atstovas Šilutės rajono savivaldybės taryboje Edvardas Vitkauskas „Pamariui“ telefonu paaiškino, kad J. Jatautas – nepartinis kandidatas, kuris sąraše bus antras, pirmas – dabartinis šios politinės jėgos Šilutės skyriaus pirmininkas Raimundas Ambrozaitis, ir kovo 1 d. vykusiuose rinkimuose kandidatavęs į mero postą.
Pokyčius iš naujo sudarytame kandidatų į savivaldybės tarybą sąraše nulėmė analizė ir išvados, nes Liberalų sąjūdžio atstovai rinkimuose tegavo du mandatus – dvi kadencijas buvusiam Seimo nariui Audriui Endzinui ir į merus kandidatavusiam Savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotojui R. Ambrozaičiui, iš pirmos vietos rinkėjų valia atsidūrusiam antroje.
Naujajame kandidatų sąraše A. Endzinas yra trečias, ketvirtas – verslininkas iš Rusnės, anksčiau irgi buvęs Savivaldybės tarybos narys Raimondas Plikšnys, penktas – dabartinis Tarybos narys Jonas Purlys, šeštas – E. Vitkauskas. Naujiena, kad dabartiniame kandidatų į savivaldybės tarybą 50 narių sąraše gal 22 ar 24 būsią nepartiniai asmenys.
Praėjusiuose rinkimuose Liberalų sąjūdžio sąraše buvo 27 kandidatai.
V. Laurinaitis vėl sieks mero posto
Pirmieji dėl dalyvavimo pakartotiniuose rinkimuose apsisprendė partijos Tvarka ir teisingumas nariai – kandidatu tiesioginiuose mero rinkimuose vėl patvirtintas Vytautas Laurinaitis, kuris jau buvo laimėjęs tiesioginius Šilutės r. savivaldybės mero rinkimus. Deja, tie rinkimų rezultatai panaikinti… Tuomet į rajono Tarybos narius šios partijos sąraše buvo 40 kandidatų. Naujiena: Katyčių seniūne dirbusi Juzefa Tamavičienė jau paliko seniūnės pareigas. Rinkimų sąraše ji iš 18 vietos buvo pakilusi į 14.
V. Laurinaitis ir po rinkimų kandidatų sąraše išliko pirmas. Iš trečios vietos į antrą buvo išreitinguotas verslininkas, dabartinis Tarybos narys Steponas Kazlauskas, iš ketvirtos į trečią vietą pakilo ir neseniai Šilutės miškų urėdu dirbantis Vaidas Bendaravičius, tačiau iš antros vietos į ketvirtą krito šios politinės jėgos lyderis rajone, dabartinis rajono Tarybos narys Vaidas Pavilonis. Net iš 14 vietos į septintą sąraše pakilo Arvydas Stonis, iš 26 – į 8 – Laimutė Uselienė.
Ar kandidatų laimėjimai ir nesėkmės keičia tvarkiečių naująjį sąrašą? Anot V. Laurinaičio, didelių pokyčių nenumatyta.

„Pamario“ inf.

4 komentarai

 • Įdomu

  Visai nieko sumanyta kelti Joną Jatautą – žinomas pedagogas, turi idėjų, matė gyvenimą užsienyje, gal toks meras ir nebūtų pastumdėlis ar partijų tarnas. Lauksiu, kaip p. Jonas prisistatys rinkėjams, kokią turės programą. Ir iš bendravimo galima daug suprasti. Labai domėsiuosi jo rinkimų agitacija. Turi būti pranašesnė už kitų nusibodusias.

 • Gal

  Iš J. Jatauto tikiuosi europietiškos rinkimų kampanijos, kultūringos, su geromis idėjomis, išskirtinės ir naujoviškos. JIS – tai gali, jeigu visko nesugadins Liberalų sąjūdis. Mat jie važiuoja į priekį, o atsiduria gale. Ar ne taip atsitiko per panaikintus rinkimus? Pigi saviškio net ne žurnalisto reklamikė ir nepelnytos pagyros jiems pakenkė. Tiesiog liberalus mums piršo pigiausiu ir nesąžiningu būdu. Jonai J., neužkibk ant šito kabliuko, nes tamstai to nereikia.

 • o tai kaip dabar bus?

  Ar TT pirks balsus ? Kad tik per daug nesupirktų, vėl reiks rinkimus iš naujo daryt.

 • Joo

  Jei Jatautas užsieniečiams nepatiko, tai kaip šilutiškiams gali įtikti?

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Sekmadienį įsigalioja naujos Konstitucijos pataisos

Gegužės 22 d., sekmadienį, įsigalioja trys prieš mėnesį Seimo priimtos Konstitucijos pataisos, susijusios su rinkimais. Visos jos svarbios tiek dėl kitąmet įvyksiančių merų ir savivaldybių tarybų rinkimų, tiek dėl 2024 metais numatomų Seimo rinkimų. Pagrindiniame šalies dokumente įtvirtintos nuostatos dėl tiesioginių merų rinkimų, jaunesnių kandidatų į Seimą ir apribojimo užimti pareigas, pažeidus Konstituciją, trukmės nustatymo. Seimas, įgyvendindamas Konstitucinio Teismo nutarimą, priimtomis Konstitucijos pataisomis nusprendė, kad savivaldos teisė turi būti įgyvendinama ne tik per savivaldybių tarybas, bet ir per savivaldybių merus.

Vasaros pranašai – žaibai: kaip apsisaugoti?

Sakoma, kad tikroji vasara prasideda tik nugriaudėjus pirmosioms perkūnijoms. Turbūt retas laukia šios gamtos stichijos. Ji gali būti išties pavojinga tiek žmonių sveikatai ir gyvybei, tiek turtui. Ir nors daugeliui turbūt nebereikia priminti, kad žaibuojant negalima slėptis po aukštais medžiais ar būti vandenyje, tačiau dar ne visi žino, kaip nuo šios stichijos poveikio apsaugoti elektroninę įrangą, kurią didelės energijos iškrova gali sugadinti nepataisomai ir pridaryti rimtų nuostolių. Stichija, kurios verčiau pasisaugoti Kas sekundę visame pasaulyje į žemės paviršių trenkia apie

Prognozuojamas lietingas ir vėjuotas savaitgalis

Gegužės 20-ąją, penktadienį, į Lietuvą artės šaltasis atmosferos frontas. Bus debesuota su pragiedruliais. Daugelyje vietovių praslinks trumpi lietūs, kuriuos vietomis lydės perkūnijos. Kai kur nušniokš smarkiai. Pūs apysmarkis pietvakarių, vakarų. Kai kur numatomi staigūs vėjo gūsiai iki 15-18 m/s. Bus šilta diena, daug kur šils iki 18-23, beveik visur pietinėje šalies dalyje iki 24-26, tik prie jūros ir šiaurės rytiniuose rajonuose vietomis tesušils iki 15-17 laipsnių. Gegužės 21 d., šeštadienį, naktį visoje šalyje žymesnio lietaus nenumatoma, tik dienai pereinant į

Ilgametė Šilutės ligoninės gydytoja – Lietuvos gydytojų sąjungos garbės narė

Pikžirnienė

Vilniuje įvyko Lietuvos gydytojų sąjungos (LGS) suvažiavimas, kurio metu Šilutės ligoninės Reanimacijos ir intensyvios terapijos skyriaus vedėjai Audronei Pikžirnienei buvo suteiktas šios organizacijos Garbės nario vardas. Gydytoja anesteziologė–reanimatologė A. Pikžirnienė LGS Šilutės filialui vadovavo 20 metų. Per šį laikotarpį pasiekta daug dalykų, gerinančių gydytojų darbo sąlygas, finansavimą sveikatos apsaugai, visuomenės sveikatą.  Lietuvos gydytojų sąjunga yra profsąjunginė savarankiška, savanoriška organizacija, vienijanti daugiau nei  70 proc. Lietuvos gydytojų ir ginanti gydytojų profesines, darbo, ekonomines, socialines teises bei interesus. 1989–aisiais šalies Atgimimo laikotarpiu

Taip pat skaitykite