Partijos vėl ruošiasi rinkimams

Pakartotiniai rinkimai Šilutės rajone paskelbti birželio 21 d. Du daugiausia rinkėjų balsų gavę kandidatai po dviejų savaičių varžytųsi antrajame tiesioginių mero rinkimų ture. Tad visi su rinkimais susiję reikalai tvarkomi iš naujo. Vėl formuojami kandidatų į Savivaldybės tarybą sąrašai, vėl keliami kandidatai į tiesiogiai renkamo mero postą.

Liberalų sąjūdžio staigmena
Savaitgalį Lietuvos Respublikos liberalų sąjūdis apsisprendė dėl pakartotiniuose rinkimuose dalyvausiančių kandidatų sąrašų ir kandidatų tiesioginiuose mero rinkimuose. Šilutės rajone kandidatu tiesioginiuose mero rinkimuose patvirtintas šilutiškis Jonas Jatautas, buvęs Vydūno gimnazijos direktorius, kurį laiką vadovavęs švietimo įstaigai užsienyje ir vėl sugrįžęs į gimtąjį rajoną.
Liberalų sąjūdžio atstovas Šilutės rajono savivaldybės taryboje Edvardas Vitkauskas „Pamariui“ telefonu paaiškino, kad J. Jatautas – nepartinis kandidatas, kuris sąraše bus antras, pirmas – dabartinis šios politinės jėgos Šilutės skyriaus pirmininkas Raimundas Ambrozaitis, ir kovo 1 d. vykusiuose rinkimuose kandidatavęs į mero postą.
Pokyčius iš naujo sudarytame kandidatų į savivaldybės tarybą sąraše nulėmė analizė ir išvados, nes Liberalų sąjūdžio atstovai rinkimuose tegavo du mandatus – dvi kadencijas buvusiam Seimo nariui Audriui Endzinui ir į merus kandidatavusiam Savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotojui R. Ambrozaičiui, iš pirmos vietos rinkėjų valia atsidūrusiam antroje.
Naujajame kandidatų sąraše A. Endzinas yra trečias, ketvirtas – verslininkas iš Rusnės, anksčiau irgi buvęs Savivaldybės tarybos narys Raimondas Plikšnys, penktas – dabartinis Tarybos narys Jonas Purlys, šeštas – E. Vitkauskas. Naujiena, kad dabartiniame kandidatų į savivaldybės tarybą 50 narių sąraše gal 22 ar 24 būsią nepartiniai asmenys.
Praėjusiuose rinkimuose Liberalų sąjūdžio sąraše buvo 27 kandidatai.
V. Laurinaitis vėl sieks mero posto
Pirmieji dėl dalyvavimo pakartotiniuose rinkimuose apsisprendė partijos Tvarka ir teisingumas nariai – kandidatu tiesioginiuose mero rinkimuose vėl patvirtintas Vytautas Laurinaitis, kuris jau buvo laimėjęs tiesioginius Šilutės r. savivaldybės mero rinkimus. Deja, tie rinkimų rezultatai panaikinti… Tuomet į rajono Tarybos narius šios partijos sąraše buvo 40 kandidatų. Naujiena: Katyčių seniūne dirbusi Juzefa Tamavičienė jau paliko seniūnės pareigas. Rinkimų sąraše ji iš 18 vietos buvo pakilusi į 14.
V. Laurinaitis ir po rinkimų kandidatų sąraše išliko pirmas. Iš trečios vietos į antrą buvo išreitinguotas verslininkas, dabartinis Tarybos narys Steponas Kazlauskas, iš ketvirtos į trečią vietą pakilo ir neseniai Šilutės miškų urėdu dirbantis Vaidas Bendaravičius, tačiau iš antros vietos į ketvirtą krito šios politinės jėgos lyderis rajone, dabartinis rajono Tarybos narys Vaidas Pavilonis. Net iš 14 vietos į septintą sąraše pakilo Arvydas Stonis, iš 26 – į 8 – Laimutė Uselienė.
Ar kandidatų laimėjimai ir nesėkmės keičia tvarkiečių naująjį sąrašą? Anot V. Laurinaičio, didelių pokyčių nenumatyta.

„Pamario“ inf.

4 komentarai

 • Įdomu

  Visai nieko sumanyta kelti Joną Jatautą – žinomas pedagogas, turi idėjų, matė gyvenimą užsienyje, gal toks meras ir nebūtų pastumdėlis ar partijų tarnas. Lauksiu, kaip p. Jonas prisistatys rinkėjams, kokią turės programą. Ir iš bendravimo galima daug suprasti. Labai domėsiuosi jo rinkimų agitacija. Turi būti pranašesnė už kitų nusibodusias.

 • Gal

  Iš J. Jatauto tikiuosi europietiškos rinkimų kampanijos, kultūringos, su geromis idėjomis, išskirtinės ir naujoviškos. JIS – tai gali, jeigu visko nesugadins Liberalų sąjūdis. Mat jie važiuoja į priekį, o atsiduria gale. Ar ne taip atsitiko per panaikintus rinkimus? Pigi saviškio net ne žurnalisto reklamikė ir nepelnytos pagyros jiems pakenkė. Tiesiog liberalus mums piršo pigiausiu ir nesąžiningu būdu. Jonai J., neužkibk ant šito kabliuko, nes tamstai to nereikia.

 • o tai kaip dabar bus?

  Ar TT pirks balsus ? Kad tik per daug nesupirktų, vėl reiks rinkimus iš naujo daryt.

 • Joo

  Jei Jatautas užsieniečiams nepatiko, tai kaip šilutiškiams gali įtikti?

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Natkiškietės prakalbino moliūgus

Natkiškių kultūros namuose, meno mėgėjų kolektyvų atstovai kartu su „Moterų seklyčia“, bandė prakalbinti moliūgus. Edukaciją ir pavadinome „Prakalbink moliūgą“. Atmosfera buvo draugiška, šilta, o dirbančiųjų nuotaika puiki ir pakili. Atlikus gana sunkų, bet gerą darbą, smagu pasigrožėti ne tik patiems, bet akis paganyti ir kitiems. Ačiū meno mėgėjų kolektyvų atstovams ir darbščiųjų rankų būrelio moterims už edukacinę veiklą. Po trijų valandų darbo, sėdome prie pabaigtuvių stalo. Vaišinomės meno vadovo Valdo iškeptu pyragu, žolelių arbata. Dėkojame už moliūgus Sonatai ir Rimui

Pieno separatoriai – šiuolaikinio verslo pagalbininkai

Daugelis mūsų kasdien vartoja pieno produktus, geria gryną pieną. Tačiau taip pat daugelis nepagalvoja apie tai, kaip pienas pasiekia mūsų stalą, mūsų stiklines ir tuo pačiu skrandžius.  Žinoma, tai yra ilgas darbas, kuris prasideda gyvūno priežiūra ir baigiasi technikos indėliu, kuris garantuoja ne tik tikslumą, tačiau ir našumą. Darbų optimizacijai reikalingas pieno separatorius be kurio šiuolaikinė pieninkystės rinka nebūtų tokia gera kokia yra šiuo metu. Nors įranga buvo išrasta jau XIX amžiuje, tačiau plačiai pradėta naudoti tik XX. Šiuo metu

Kokybiški dažai, lakas bei klijai Kaune – kaip išsirinkti?

Kokybiškos ir tinkamos priemonės yra bene svarbiausias aspektas, kai kalbame apie įvairius remonto darbus. Esminiais faktoriais dažniausiai tampa būtent geras lakas, dažai bei klijai. Kaunas pasižymi išties didele šių prekių pasirinkimo įvairove, todėl garantuotai surasite jus labiausiai tenkinantį variantą. Visgi, sudėtingiausiu aspektu gali būti nežinojimas, nuo kur pradėti šias paieškas. Geriausiu pagalbininku šioje situacijoje galėtų būti info.lt portalas, mat čia vienoje vietoje surasite daug skirtingų įmonių, o tai palengvins išsirinkti optimaliausią variantą. Kokybiški dažai Dažai Kaune yra viena populiariausių prekių,

Savivaldybė planuoja imti 750 tūkst. Eur ilgalaikę paskolą

Ar imti ilgalaikę 750 tūkst. eurų paskolą spalio paskutinę savaitę bus svarstoma Šilutės r. savivaldybės tarybos posėdyje. Kitą savaitę vyksiančiuose Tarybos komitetų posėdžiuose dėl to vyks svarstymai ir diskusijos. Savivaldybės Biudžeto ir finansų skyriaus vedėja Dorita Mongirdaitė vietos politikams pateiktame aiškinamajame rašte nurodo, kad  Savivaldybės 2021 metų prognozuojamos pajamos, nuo kurių skaičiuojamas Savivaldybės skolinimosi limitas, yra 25 823 tūkst. eurų. Savivaldybės skolinimosi limitas (60 proc.) sudaro 15 493,8 tūkst. eurų. Savivaldybės negrąžintų ilgalaikių paskolų likutis 2021 m. sausio 1 d.

Taip pat skaitykite