Partijos vėl ruošiasi rinkimams

Pakartotiniai rinkimai Šilutės rajone paskelbti birželio 21 d. Du daugiausia rinkėjų balsų gavę kandidatai po dviejų savaičių varžytųsi antrajame tiesioginių mero rinkimų ture. Tad visi su rinkimais susiję reikalai tvarkomi iš naujo. Vėl formuojami kandidatų į Savivaldybės tarybą sąrašai, vėl keliami kandidatai į tiesiogiai renkamo mero postą.

Liberalų sąjūdžio staigmena
Savaitgalį Lietuvos Respublikos liberalų sąjūdis apsisprendė dėl pakartotiniuose rinkimuose dalyvausiančių kandidatų sąrašų ir kandidatų tiesioginiuose mero rinkimuose. Šilutės rajone kandidatu tiesioginiuose mero rinkimuose patvirtintas šilutiškis Jonas Jatautas, buvęs Vydūno gimnazijos direktorius, kurį laiką vadovavęs švietimo įstaigai užsienyje ir vėl sugrįžęs į gimtąjį rajoną.
Liberalų sąjūdžio atstovas Šilutės rajono savivaldybės taryboje Edvardas Vitkauskas „Pamariui“ telefonu paaiškino, kad J. Jatautas – nepartinis kandidatas, kuris sąraše bus antras, pirmas – dabartinis šios politinės jėgos Šilutės skyriaus pirmininkas Raimundas Ambrozaitis, ir kovo 1 d. vykusiuose rinkimuose kandidatavęs į mero postą.
Pokyčius iš naujo sudarytame kandidatų į savivaldybės tarybą sąraše nulėmė analizė ir išvados, nes Liberalų sąjūdžio atstovai rinkimuose tegavo du mandatus – dvi kadencijas buvusiam Seimo nariui Audriui Endzinui ir į merus kandidatavusiam Savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotojui R. Ambrozaičiui, iš pirmos vietos rinkėjų valia atsidūrusiam antroje.
Naujajame kandidatų sąraše A. Endzinas yra trečias, ketvirtas – verslininkas iš Rusnės, anksčiau irgi buvęs Savivaldybės tarybos narys Raimondas Plikšnys, penktas – dabartinis Tarybos narys Jonas Purlys, šeštas – E. Vitkauskas. Naujiena, kad dabartiniame kandidatų į savivaldybės tarybą 50 narių sąraše gal 22 ar 24 būsią nepartiniai asmenys.
Praėjusiuose rinkimuose Liberalų sąjūdžio sąraše buvo 27 kandidatai.
V. Laurinaitis vėl sieks mero posto
Pirmieji dėl dalyvavimo pakartotiniuose rinkimuose apsisprendė partijos Tvarka ir teisingumas nariai – kandidatu tiesioginiuose mero rinkimuose vėl patvirtintas Vytautas Laurinaitis, kuris jau buvo laimėjęs tiesioginius Šilutės r. savivaldybės mero rinkimus. Deja, tie rinkimų rezultatai panaikinti… Tuomet į rajono Tarybos narius šios partijos sąraše buvo 40 kandidatų. Naujiena: Katyčių seniūne dirbusi Juzefa Tamavičienė jau paliko seniūnės pareigas. Rinkimų sąraše ji iš 18 vietos buvo pakilusi į 14.
V. Laurinaitis ir po rinkimų kandidatų sąraše išliko pirmas. Iš trečios vietos į antrą buvo išreitinguotas verslininkas, dabartinis Tarybos narys Steponas Kazlauskas, iš ketvirtos į trečią vietą pakilo ir neseniai Šilutės miškų urėdu dirbantis Vaidas Bendaravičius, tačiau iš antros vietos į ketvirtą krito šios politinės jėgos lyderis rajone, dabartinis rajono Tarybos narys Vaidas Pavilonis. Net iš 14 vietos į septintą sąraše pakilo Arvydas Stonis, iš 26 – į 8 – Laimutė Uselienė.
Ar kandidatų laimėjimai ir nesėkmės keičia tvarkiečių naująjį sąrašą? Anot V. Laurinaičio, didelių pokyčių nenumatyta.

„Pamario“ inf.

Hits: 66

4 komentarai

  • Įdomu

    Visai nieko sumanyta kelti Joną Jatautą – žinomas pedagogas, turi idėjų, matė gyvenimą užsienyje, gal toks meras ir nebūtų pastumdėlis ar partijų tarnas. Lauksiu, kaip p. Jonas prisistatys rinkėjams, kokią turės programą. Ir iš bendravimo galima daug suprasti. Labai domėsiuosi jo rinkimų agitacija. Turi būti pranašesnė už kitų nusibodusias.

  • Gal

    Iš J. Jatauto tikiuosi europietiškos rinkimų kampanijos, kultūringos, su geromis idėjomis, išskirtinės ir naujoviškos. JIS – tai gali, jeigu visko nesugadins Liberalų sąjūdis. Mat jie važiuoja į priekį, o atsiduria gale. Ar ne taip atsitiko per panaikintus rinkimus? Pigi saviškio net ne žurnalisto reklamikė ir nepelnytos pagyros jiems pakenkė. Tiesiog liberalus mums piršo pigiausiu ir nesąžiningu būdu. Jonai J., neužkibk ant šito kabliuko, nes tamstai to nereikia.

  • o tai kaip dabar bus?

    Ar TT pirks balsus ? Kad tik per daug nesupirktų, vėl reiks rinkimus iš naujo daryt.

  • Joo

    Jei Jatautas užsieniečiams nepatiko, tai kaip šilutiškiams gali įtikti?

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Mažosios Lietuvos atstovai kreipėsi į Prezidentą dėl krašto heraldikos kūrimo

2021 m. balandžio 16 d. Mažosios Lietuvos etninės kultūros globos taryba oficialiu raštu kreipėsi į Lietuvos Respublikos Prezidentą, prašydama padėti išspręsti nevaisingą diskusiją su Lietuvos heraldikos komisija (LHK), kuri atsisako įteisinti Mažosios Lietuvos vietos žmonių pasirinktą regiono herbo simbolį. Kurti etnografinio Mažosios Lietuvos regiono heraldiką imtasi 2014 metais. Mažosios Lietuvos etninės kultūros globos taryba sukvietė regiono savivaldybių (Klaipėdos miesto, Klaipėdos rajono, Neringos, Jurbarko, Tauragės rajono, Pagėgių ir Šilutės) kultūrininkus, visuomenininkus, senuosius krašto gyventojus, išeiviją išreikšti nuomonę, koks simbolis geriausiai atspindėtų

Kintų mokykloje istorijos moko dr. Rubenas Bukavickas

Gera žinia Kintų pagrindinės mokyklos bendruomenės vardu interneto svetainėje pasidžiaugė šios mokyklos vadovė Asta Gužauskienė. Istorijos mokytojas Rubenas Bukavickas gavo mokslų daktaro laipsnį. Direktorė Asta Gužauskienė rašo: „Kad darbuotojai kelia kvalifikaciją mokymuose, kursuose, seminaruose, daugumai visuomenės tai yra žinoma ir gana įprasta. Bet priimti sprendimą studijuoti – iššūkis! Kintų mokykloje mėgstami iššūkiai – kasmet studijuoja vidutiniškai po penkis darbuotojus: vieni siekia profesijos ar papildomos profesijos, persikvalifikavimo, kiti – pedagogikos studijų ar net mokslinio laipsnio! Šiuo metu mokykloje dirba 47 darbuotojai,

COVID-19 Šilutės rajone: per parą nustatyti 5 nauji atvejai, sergančiųjų – 398, paskiepyti per 7 tūkst. gyventojų

Praėjusią parą, trečiadienį, Lietuvoje patvirtinta 1344 nauji koronaviruso (COVID-19) atvejai, mirė 14 žmonių, ketvirtadienį pranešė Statistikos departamentas. Šilutės rajone – 5 nauji atvejai.  Balandžio 22 d. duomenimis, Šilutės rajone šiuo metu iš viso sergančiųjų koronavirusu – 398 asmenys, o mirusiųjų nuo COVID-19 – 63. Nuo karantino pradžios užsikrėtė 2 797 Šilutės r. savivaldybės gyventojai. Iš jų pasveiko 2 253 asmenys. Žinoma, jog iš viso Šilutės r. savivaldybėje paskiepyti 7 056 asmenys. Iš viso Lietuvoje nuo pandemijos pradžios COVID-19 susirgo 237 950

Balandžio 22-oji – Pasaulinė žemės diena

Pasaulinę Žemės dieną Jungtinės Tautos oficialiai paskelbė 1971 m. Žemės dienai buvo pasirinktas pavasario lygiadienis – laikas, kai dienos ir nakties ilgumas tampa vienodas visuose Žemės rutulio taškuose. Lietuvai atgavus Nepriklausomybę, Žemės dienos iniciatorius John McConnell kreipėsi į mūsų tautą, ragindamas tapti Žemės globėjais, o pavasario ekvinokciją, kuri skirtingose planetos vietose yra kovo 20-21 d., minėti kaip Pasaulinę žemės dieną. Atsiliepiant į šį kreipimąsi, Lietuvos Respublikos Atkūriamasis Seimas (tuometinė Lietuvos Respublikos Aukščiausioji Taryba) 1992 m. Žemės dieną oficialiai įteisino ir

Taip pat skaitykite