Partijos vėl ruošiasi rinkimams

Pakartotiniai rinkimai Šilutės rajone paskelbti birželio 21 d. Du daugiausia rinkėjų balsų gavę kandidatai po dviejų savaičių varžytųsi antrajame tiesioginių mero rinkimų ture. Tad visi su rinkimais susiję reikalai tvarkomi iš naujo. Vėl formuojami kandidatų į Savivaldybės tarybą sąrašai, vėl keliami kandidatai į tiesiogiai renkamo mero postą.

Liberalų sąjūdžio staigmena
Savaitgalį Lietuvos Respublikos liberalų sąjūdis apsisprendė dėl pakartotiniuose rinkimuose dalyvausiančių kandidatų sąrašų ir kandidatų tiesioginiuose mero rinkimuose. Šilutės rajone kandidatu tiesioginiuose mero rinkimuose patvirtintas šilutiškis Jonas Jatautas, buvęs Vydūno gimnazijos direktorius, kurį laiką vadovavęs švietimo įstaigai užsienyje ir vėl sugrįžęs į gimtąjį rajoną.
Liberalų sąjūdžio atstovas Šilutės rajono savivaldybės taryboje Edvardas Vitkauskas „Pamariui“ telefonu paaiškino, kad J. Jatautas – nepartinis kandidatas, kuris sąraše bus antras, pirmas – dabartinis šios politinės jėgos Šilutės skyriaus pirmininkas Raimundas Ambrozaitis, ir kovo 1 d. vykusiuose rinkimuose kandidatavęs į mero postą.
Pokyčius iš naujo sudarytame kandidatų į savivaldybės tarybą sąraše nulėmė analizė ir išvados, nes Liberalų sąjūdžio atstovai rinkimuose tegavo du mandatus – dvi kadencijas buvusiam Seimo nariui Audriui Endzinui ir į merus kandidatavusiam Savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotojui R. Ambrozaičiui, iš pirmos vietos rinkėjų valia atsidūrusiam antroje.
Naujajame kandidatų sąraše A. Endzinas yra trečias, ketvirtas – verslininkas iš Rusnės, anksčiau irgi buvęs Savivaldybės tarybos narys Raimondas Plikšnys, penktas – dabartinis Tarybos narys Jonas Purlys, šeštas – E. Vitkauskas. Naujiena, kad dabartiniame kandidatų į savivaldybės tarybą 50 narių sąraše gal 22 ar 24 būsią nepartiniai asmenys.
Praėjusiuose rinkimuose Liberalų sąjūdžio sąraše buvo 27 kandidatai.
V. Laurinaitis vėl sieks mero posto
Pirmieji dėl dalyvavimo pakartotiniuose rinkimuose apsisprendė partijos Tvarka ir teisingumas nariai – kandidatu tiesioginiuose mero rinkimuose vėl patvirtintas Vytautas Laurinaitis, kuris jau buvo laimėjęs tiesioginius Šilutės r. savivaldybės mero rinkimus. Deja, tie rinkimų rezultatai panaikinti… Tuomet į rajono Tarybos narius šios partijos sąraše buvo 40 kandidatų. Naujiena: Katyčių seniūne dirbusi Juzefa Tamavičienė jau paliko seniūnės pareigas. Rinkimų sąraše ji iš 18 vietos buvo pakilusi į 14.
V. Laurinaitis ir po rinkimų kandidatų sąraše išliko pirmas. Iš trečios vietos į antrą buvo išreitinguotas verslininkas, dabartinis Tarybos narys Steponas Kazlauskas, iš ketvirtos į trečią vietą pakilo ir neseniai Šilutės miškų urėdu dirbantis Vaidas Bendaravičius, tačiau iš antros vietos į ketvirtą krito šios politinės jėgos lyderis rajone, dabartinis rajono Tarybos narys Vaidas Pavilonis. Net iš 14 vietos į septintą sąraše pakilo Arvydas Stonis, iš 26 – į 8 – Laimutė Uselienė.
Ar kandidatų laimėjimai ir nesėkmės keičia tvarkiečių naująjį sąrašą? Anot V. Laurinaičio, didelių pokyčių nenumatyta.

„Pamario“ inf.

4 komentarai

 • Įdomu

  Visai nieko sumanyta kelti Joną Jatautą – žinomas pedagogas, turi idėjų, matė gyvenimą užsienyje, gal toks meras ir nebūtų pastumdėlis ar partijų tarnas. Lauksiu, kaip p. Jonas prisistatys rinkėjams, kokią turės programą. Ir iš bendravimo galima daug suprasti. Labai domėsiuosi jo rinkimų agitacija. Turi būti pranašesnė už kitų nusibodusias.

 • Gal

  Iš J. Jatauto tikiuosi europietiškos rinkimų kampanijos, kultūringos, su geromis idėjomis, išskirtinės ir naujoviškos. JIS – tai gali, jeigu visko nesugadins Liberalų sąjūdis. Mat jie važiuoja į priekį, o atsiduria gale. Ar ne taip atsitiko per panaikintus rinkimus? Pigi saviškio net ne žurnalisto reklamikė ir nepelnytos pagyros jiems pakenkė. Tiesiog liberalus mums piršo pigiausiu ir nesąžiningu būdu. Jonai J., neužkibk ant šito kabliuko, nes tamstai to nereikia.

 • o tai kaip dabar bus?

  Ar TT pirks balsus ? Kad tik per daug nesupirktų, vėl reiks rinkimus iš naujo daryt.

 • Joo

  Jei Jatautas užsieniečiams nepatiko, tai kaip šilutiškiams gali įtikti?

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Įsimenanti literačių rudeninė pažintis su Užnemune

Išvyką į Kybartų miestelį, įsikūrusį pasienyje su Kaliningrado sritimi, sugalvojome ne atsitiktinai. 2022 metus Lietuvos Respublikos Seimas yra paskelbęs Sūduvos metais ir Lietuvos Katalikų Bažnyčios Kronikos metais. Mūsų, Šilutės TAU sambūrio „Vėdrynas“ literačių, laukė ekskursija po istorinį Kybartų senamiestį ir, žinoma, po 2002 metais netikėtai atrastus požemius, esančius po Kybartų geležinkelio stotimi. Keturių valandų ekskursijoje mus lydėjo gidas Vitas Katkevičius, veiklus ir atsidavęs savo miestui Kybartų bendruomenės pirmininkas, pakvietęs mus į šią kelionę. Ties Jurbarku pervažiavę ilgiausią Lietuvoje tiltą per

Seimas paskelbė savivaldos rinkimus, jie vyks kitų metų kovo 5 d.  

2023 m. kovo 5 d. Lietuvoje vyks eiliniai savivaldybių tarybų ir merų rinkimai. Tokią rinkimų datą savo nutarimu įtvirtino Seimas. Už tokį Seimo pirmininkės Viktorijos Čmilytės-Nielsen parengtą nutarimą ketvirtadienį balsavo 119 Seimo narių, prieš balsavusių nebuvo, 1 parlamentaras susilaikė. Nutarimas dėl savivaldos rinkimų datos įsigalios šių metų spalio 7 d. Seimui paskelbus rinkimų datą, prasidės politinė rinkimų kampanija. Rinkimų kodeksas numato, kad rinkimų politinė kampanija prasideda nuo rinkimų datos paskelbimo ir baigiasi praėjus 100 dienų nuo Vyriausiosios rinkimų komisijos (VRK)

Savaitgalį pasitrauks lietus, sugrįš šalnos ir rudeniška šiluma

Hidrometeorologijos tarnyba praneša, kad rugsėjo 23 d., penktadienį, tankesni debesys sukinėsis rytinėje šalies pusėje. Vietomis sulauksime trumpalaikio, nedidelio lietaus. Labiausiai jis tikėtinas rytiniuose rajonuose. Pūs nestiprus šiaurės vakarų, šiaurės krypties vėjas. Aukščiausia temperatūra sieks 12-16 laipsnių šilumos. Rugsėjo 24 d., šeštadienį, naktį debesys sklaidysis, trumpai palis tik kai kur šalies rytuose ir pajūryje. Vėjas beveik visiškai nurims, dalyje Lietuvos formuosis rūkas. Temperatūra kris iki 1-6, pajūryje –  7-10 laipsnių šilumos. Vietomis žemės paviršių nubalins 0-4 laipsnių šalnos. Šeštadienio dieną debesuotumas

Išrinkti konkurso „Metų ūkis“ Šilutės rajono nugalėtojai

Specialiai sudaryta komisija rugsėjį tradiciškai rinko konkurso „Metų ūkis“ Šilutės rajono nugalėtojus. Šiuo konkursu siekiama skatinti ūkininkus pažangiai ūkininkauti, efektyvinti gamybą, laikytis ekologinės pusiausvyros. 3-ioji vieta šiame konkurse atiteko daržininkystės Grabupiuose (Šilutės sen.) plėtojančiam Vytautui Valančiui. 31-erių ūkininkas pasakojo, kad šia veikla užsiima jau 7-erius metus, augina bulves, kopūstus, morkas, svogūnus bei įvairias prieskonines žoleles. Jis savo produktais prekiauja turguje, tiekia pajūrio kavinėms. Ateityje planuoja atidaryti savo specializuotą parduotuvę. Pasak Vytauto, dabar ruošiamas cechas, kuriame bus rauginamos daržovės, kurių bus

Taip pat skaitykite