Parodyk, ką sugebi!

Pirmą kartą prieš metus Vainuto gimnazijoje surengtas konkursas „Atskleisk savo talentą“ šiemet vėl sugrįžo. Šį kartą talentų konkurse dalyvavo ne vien Vainuto gimnazijos mokiniai, bet ir gausus būrys svečių iš Veiviržėnų, Tauragės, Žemaičių Naumiesčio, Kretingos, Pajūrio ir Akmenės rajono mokyklų.

Dainuoja vainutiškė Gintarė Muraulaitė.
Patricijos Malinauskaitės nuotr.

Dalyviai demonstravo ne tik vokalinius ir choreografinius gebėjimus, bet ir grojo akordeonu, ukulėle, armonika. Tauragės r. Jovarų pagrindinės mokyklos mokiniai demonstravo rankų darbo papuošalus iš metalo ir tradicinę prijuostę bei ukulėle atliko kūrinį. Už salės vyko medžio darbų, rankdarbių ir fotografijų paroda.
Visus dalyvių pasirodymus stebėjo ir objektyviai vertino komisija: renginių vedėjas, poetas, Šilutės televizijos laidų autorius ir prodiuseris Marijus Budraitis, muzikos klubų „Karčiama“, „Karčiamėlė“ ir „Prieskonis“ vadovas Vygantas Stoškus, Vainuto gimnazijos absolventė Ingrida Tribičiūtė.
Žiūrovų dėmesį prikaustė ir svečių pasirodymai: Ingridos Tribičiūtės atlikta daina, jaunimo studijos „Prieskonis“gyvo garso dainos, sportinių šokių klubo „Kubana“ šokėjų numeriai.
Iš gausaus dalyvių rato buvo renkami ir apdovanojami geriausiai bei įdomiausiai pasirodę dalyviai. Kūrybiškiausią pasirodymą Vainutui padovanojo Ieva Krušaitė ir Robertas Matevičius iš Pajūrio Stanislovo Biržiškio gimnazijos. Vainutiškė Gintarė Muraulaitė ir Dominyka Gurinaitė iš Akmenės rajono Ventos gimnazijos geriausiai pademonstravo savo vokalinius gabumus, o Tauragės Jovarų pagrindinės mokyklos mokinių pasirodymas buvo įvertintas kaip orginaliausias vakaro numeris. Vainutiškiai Gabrielė Vindžigelskytė ir Ignas Barakauskas sušoko geriausią šokį. Veiviržėnų Jurgio Šaulio gimnazijos mokinys Kristijonas Ruškys, akordeonu atlikęs Pešovo kūrinį, laimėjo geriausio instrumentalisto apdovanojimą.
Didžiausių ovacijų ir žiūrovų palaikymo sulaukė Vainuto gimnazijos mokinys Ernestas Merkelis. Pagrindinį prizą laimėjo ir geriausiai pasirodė Kretingos Pranciškonų gimnazijos sportinių šokių studijos „Ritmas“ šokėjai Greta Stirbytė ir Pijus Stankevičius.
Gerą ir pavasarišką nuotaiką iš renginio „Atskleisk savo talentą“ išsinešė ne tik žiūrovai, bet ir dalyviai.
Giedrė Keserauskaitė

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Rekomenduojami video

Visi naujausi straipsniai

Prieš 93 metus – Didysis potvynis Kaune ir Vilniuje

Lietuvos hidrometeorologijos tarnyba nuolat skelbia ne tik orų prognozes, apžvalgas, bet ir primena įdomių istorijų. Šilutės krašte potvynis – nebe naujiena, bet prieš 93 metus vanduo sėmė ir Kauną, Vilnių. Meteo.lt primena, kad prieš 93 metus, 1931 m. balandžio viduryje, Kaune, kaip ir Vilniuje, vyko didelis potvynis.  Nors jį prognozavo VDU profesorius hidrologas Steponas Kolupaila, tačiau potvyniui nebuvo pasiruošta. Potvynis prasidėjo dar 1931 m. balandžio 13 d. vakarą, ledams pajudėjus, vanduo ėmė kilti, o labiausiai jis kilo balandžio 14-osios naktį.

Nauja virtuali paroda „Religinės knygos iš Mažosios Lietuvos“

LIMIS svetainėje paskelbta LEM virtuali paroda „Religinės knygos iš Mažosios Lietuvos“. Lietuvos etnografijos muziejaus religinių knygų rinkinyje saugomos lietuvininkų, evangelikų liuteronų religinės knygos, atspausdintos XIX a. pabaigoje ir XX a. pradžioje lietuvių kalba, gotišku šriftu įvairiose Mažosios Lietuvos ir kitose Vokietijos imperijos spaustuvėse. Tai – Biblijos, giesmynai, Mišių knygos, maldaknygės. Muziejininkai šias knygas įgijo iš vietinių gyventojų Šilutės, Klaipėdos rajonų apylinkėse, taip pat pirko iš kolekcionierių. Lietuvininkų religinių knygų rinkinys Lietuvos etnografijos muziejuje atskleidžia, kad Mažojoje Lietuvoje labiausiai paplito surinkimų

Kovas pasaulyje ir Europoje – šiltesnis nei įprasta

Lietuvos hidrometeorologijos tarnyba apžvelgia kovo mėnesio orus pasaulyje ir Europoje. 2024 m. kovo mėn. vidutinė oro temperatūra (14,14 °C) pasaulyje buvo 0,73 laipsnio aukštesnė už 1991-2020 m. vidurkį (arba net 1,68 laipsnio aukštesnė nei priešindustriniu laikotarpiu). Kovas buvo pats šilčiausias per visą tokių stebėjimų istoriją (tai jau dešimtas toks mėnuo iš eilės). Iki 2024 metų šilčiausiu laikytas 2016 m. kovas (+0,63° anomalija). Didele dalimi šilumos rekordą nulėmė anomaliai šilta tropinio Atlanto vandenyno dalis bei El Niño reiškinys Ramiajame vandenyne, tačiau

Šilutėje vėjo gūsiai siekė 23 metrus per sekundę

Meteo.lt skelbia praėjusio sekmadienio-pirmadienio, balandžio 14-15 d., maksimalaus vėjo greičio per sekundę duomenis, kurie buvo užfiksuoti dešimties metrų aukštyje. Šilutėje vėjo gūsiai siekė 23 metrus per sekundę. Nuo sekmadienio dienos iki pirmadienio ryto stipriausi vėjo gūsiai buvo registruoti: Klaipėdos uoste – iki 23 m/s; Šilutėje – iki 23 m/s; Šventojoje, Ventės rage ir Laukuvoje – iki 22 m/s; Klaipėdos meteorologijos stotyje (24 m aukštyje) – iki 22 m/s. Primename vėjo apibrėžimus: pavojingas vėjas ≥15 m/s (≥54 km/h); stichinis vėjas ≥28

Taip pat skaitykite