Paroda „Vydūnas – žinomas, bet nepažintas“ – A. Mickevičiaus viešojoje bibliotekoje

Šiais metais minimos šviesuolio, rašytojo, dramaturgo, filosofo, švietėjo, humanisto, chorvedžio, kultūros veikėjo Vydūno (tikr. Vilhelmas Storostas) 155-osios gimimo ir 70-osios mirties metinės. Ta proga lapkričio 20 d. Vilniaus apskrities A. Mickevičiaus viešojoje bibliotekoje pristatyta 2018 m. žurnalistės, fotomenininkės Lilijos Valatkienės (Vilnius) Pagėgių savivaldybės Vydūno viešajai bibliotekai sukurta fotorefleksijų ir dokumentinės fotografijos darbų paroda „Vydūnas – žinomas, bet nepažintas“.

Nuotraukų autorė Asta Andrulienė.

 

Paroda – neatsiejama Vydūno bibliotekos gyvavimo dalis

Parodos atidarymas prasidėjo Vydūno draugijos folklorinio ansamblio „Giedotojai“, vadovaujamo Eglės Burkšaitytės ir Vitalijos Brazaitienės, sugiedota „Lietuvių giesme“. Sveikinimo žodį tarė Pagėgių savivaldybės Vydūno viešosios bibliotekos direktorė Milda Jašinskaitė-Jasevičienė.

Bibliotekos vadovė prisiminė 2018-uosius, kai šalyje buvo minimi LR Seimo paskelbti Vydūno metai, o šviesios atminties doc. dr. Vaclovo Bagdonavičiaus siūlymu ir Pagėgių savivaldybės tarybos sprendimu Pagėgių savivaldybės viešajai bibliotekai suteiktas Vydūno vardas. Bibliotekos vadovė pabrėžė, jog šios p. Lilijos Valatkienės sukurtos parodos pristatymas tuomet buvo didžiulė šventė ir svarus argumentas bent kiek abejojantiems, ar Vydūno vardas tikrai turi būti suteiktas šiai bibliotekai. Minint iškilias Vydūno sukaktis, bibliotekos bendruomenė tiesiog negalėjo su Lietuva nepasidalinti simboliu tapusia paroda, kuri ne tik tapo neatsiejama bibliotekos istorijos dalis, bet ir plačiai atvėrė duris į Vydūno pažinimą, jo kūrybos suvokimą. Direktorė džiaugėsi, jog bėgant metams ši paroda įgauna vis didesnę vertę, tampa vis prasmingesnė.

Parodos autorę pasveikino Lietuvos žurnalistų sąjungos pirmininko pavaduotoja, Vytauto Didžiojo universiteto prof. dr. Audronė Nugaraitė bei Vydūno draugijos pirmininkė prof. dr. Aušra Martišiūtė-Linartienė.

Tuo pat metu Vydūno draugiją 35-erių metų veiklos proga pasveikino, ilgiausių gyvavimo metų palinkėjo ir gėlių draugijos pirmininkei p. Aušrai įteikė parodos autorė L. Valatkienė bei Vydūno viešosios bibliotekos direktorė M. Jašinskaitė-Jasevičienė.

Parodos autorė papasakojo apie parodą „Vydūnas – žinomas, bet nepažintas“. Dėkodama už gražią bendrystę, parodos autorė dovanų įteikė Vydūno viešosios bibliotekos bendruomenei bei Vydūno draugijai.

Skambėjo lietuvininkų dainos

Įsimintiną meninę programą bei galimybę prisiliesti prie Vydūno išminties dovanojo Nacionalinės žurnalistų kūrėjų asociacijos pirmininko pavaduotojas, žurnalistas, publicistas, knygų autorius Raimondas Polis, Jis apžvelgė Vydūno idėjas, filosofinį bei literatūrinį palikimą.

Mažosios Lietuvos dainomis renginį sušildė Vydūno draugijos folkloro ansamblis „Giedotojai“. Vydūno tekstus skaitė Pagėgių A. Mackaus gimnazijos gimnazistai: Rugilė Jonelytė, Jogailė Ramanauskaitė ir Aurimas Pocius (skaitovus ruošė Pagėgių sav. kultūros centro kultūrinės veiklos vadybininkė Vaida Petrauskienė).

Kultūrologas Vytautas Jonas Juška kalbėjo, kad Vydūno skleistos mintys ir idėjos išlieka aktualios šių laikų lietuvių tautai bei valstybei. Akcentuota, jog Vydūno viešosios bibliotekos veikloje nuolat prasmingai skleidžiamos, priartinamos prie skirtingų visuomenės grupių ir aktualinamos Vydūno propaguotos idėjos bei filosofinės mintys. Pasidžiaugta, jog susirinkusiuosius jau ne vienerius metus sieja graži bendrystė.

Sveikinimo ir padėkos žodį už Mažosios Lietuvos šviesuolio Vydūno atminimo sklaidą bei idėjų puoselėjimą parodos autorei tarė Pagėgių savivaldybės vicemerė Aušra Zongailienė. Dėkodama už Pagėgių krašto garsinimą bei galimybę pažinti Vydūną iš arčiau, prisiliesti prie jo pasaulėvokos ir idėjinio palikimo, vicemerė parodos autorei ir šio renginio iniciatoriams bei dalyviams perdavė Pagėgių savivaldybės mero Vaido Bendaravičiaus bei bibliotekos bendruomenės dovanas.

Vilniaus apskrities Adomo Mickevičiaus viešosios bibliotekos direktorė Emilija Banionytė pasidžiaugė šios svarią informacinę vertę turinčios parodos eksponavimu jos vadovaujamoje įstaigoje. Ji pakvietė visus dar kartą sugrįžti.

Pagėgiškiai bibliotekininkai nuoširdžiai dėkoja drauge į Vilnių vykusiems bei gražią kultūrinę bendrystę išreiškusiems Pagėgių gimnazistams, jų vadovei Vaidai Petrauskienei ir prie bibliotekos organizuojamų kultūrinių veiklų visada prisidedantiems kolegoms iš Pagėgių sav. kultūros centro.

Daugiau skaityti čia

Dalia Mankienė,

Pagėgių savivaldybės Vydūno viešosios bibliotekos

vyresn. bibliotekininkė

 

 

 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Rekomenduojami video

Visi naujausi straipsniai

Po vandeniu atsidūrusio Vilkyčių automobilių sporto komplekso šeimininkai skaičiuoja nuostolius

Šilutės rajone esantis Vilkyčių automobilių sporto kompleksas – vienintelė Lietuvoje trasa, kurioje jau daugelį metų vyksta Europos automobilių autokroso čempionato etapas. Šios varžybos suplanuotos ir šiemet. Jos vyks birželio 8-9 d. Tačiau organizatorių planus ramiai ruoštis varžyboms sujaukė gamta – dalis Vilkyčių automobilių sporto komplekso nukentėjo nuo potvynio. Kebeliuose, ant Veiviržo upės kranto 1987-ais metais Kazimiero Gudžiūno įkurtas automobilių sporto kompleksas kasmet sutraukia tūkstančius automobilių sporto gerbėjų. Čia per metus organizuojamos mažiausiai trejos tarptautinės automobilių kroso ir ralio kroso varžybos.

Bavarijos princas Luitpoldas papasakojo apie giminystės ryšius su Lietuva

Nedaugelis žino, kad Lietuvą ir Vokietijos Bavarijos žemę nuo seno sieja ypatingi santykiai. Istoriniai šaltiniai byloja apie garsiosios Vitelsbachų dinastijos giminystės ryšius su Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės (LDK) valdovų dinastijomis, Aukštutinės Bavarijos Ingolštato universitete studijavo ne vienas Lietuvos didikas, o ant ilgiausios pasaulyje Burghauzeno pilies vartų iki šiol puikuojasi herbas su Vyčio simboliu.   Glaudų Lietuvos ir didžiausios pagal plotą Vokietijos žemės ryšį patvirtina ir Jo Karališkoji Didenybė Bavarijos princas Luitpoldas. Praėjusiais metais jis lankėsi Lietuvoje, kur aptarė verslo klausimus ir

Katyčiuose rasta granata, Šilutėje – gaisras virtuvėje

Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamentas, Tauragės apskrities VPK praneša apie įvykius Šilutės rajone. Vasario 22 d. vakare Skvero g., Katyčiuose, rasta rankinė granata. Įvestas planas „Skydas“. Atvykę išminuotojai rastą rankinę granatą išsivežė. Vasario 21 d. per pietus ugniagesiai gelbėtojai gavo pranešimą apie gaisrą daugiabučiame name H. Zudermano gatvėje, Šilutėje. Pranešta, kad bute gaminant maistą užsidegė aliejus. Gaisro metu apdegė virtuvės baldai ir buitinė technika. Aprūko 30 m² lubų ir sienų. Nuo sausio 24 iki vasario 3 d. vyras, gim. 1986

To nebuvo dešimt metų! Dėl potvynio atidarytos Kauno hidroelektrinės pralaidos

Kauno HES

Kauno hidroelektrinėje (Kauno HE), kurią valdo „Ignitis gamyba“, pirmą kartą per daugiau nei 10 metų dėl potvynio buvo atidarytos pralaidos, kad iš Kauno HE tvenkinio būtų išleidžiamas perteklinis vanduo. Hidroelektrinės pralaidų atidarymas nors retas, bet įprastas procesas. Dažniausiai jis vykdomas tuomet, kai vandens debitas yra didesnis už debitą, kurį galima praleisti per hidroagregatus elektros energijos gamybos proceso metu.  Pralaida keletui dienų buvo atidaryta praėjusią savaitę. Paskutinį kartą dėl potvynio Kauno hidroelektrinės pralaida buvo pakelta 2013 m. Pasak „Ignitis gamybos“ gamybos

Taip pat skaitykite