Paraiškos dėl paramos verslui kurti priimamos nuo birželio 3 d.

Dažniausiai norintiems dirbti savarankiškai verslo pradžiai trūksta finansinių lėšų. Užimtumo tarnybos parama verslui kurti (PVK) gali būti išeitis tokioje situacijoje atsidūrusiems žmonėms. Nuo birželio 3 d. bus priimamos paraiškos ir jas galima teikti 30 dienų nuo informacijos apie atranką paskelbimo Užimtumo tarnybos interneto svetainėje. Vienos steigiamos darbo vietos dydis negalės viršyti 31 LR Vyriausybės patvirtintos minimalios mėnesinės algos dydžio sumos (šiuo metu – iki 28 644 Eur).

Šiemet ketinančių teikti paraiškas laukia lankstesnis nagrinėjimo procesas. Anksčiau tiesioginėms darbo funkcijoms nebūtinų lėšų prašymai būdavo iš karto atmetami. Dabar bus galima koreguoti perkamų priemonių sąrašą sumažinant prašomos subsidijos dydį.

„Atkreipę dėmesį į dažniausiai pasitaikančias paraiškų atmetimo priežastis ir klientų pastabas, nuo šiol suteiksime galimybę taisyti perkamų priemonių sąrašą. Tai leis patiems žmonėms geriau išsigryninti būsimo verslo veikimo principus ir neužkirs kelio dalyvauti tolesniuose vertinimo etapuose“, – sakė Užimtumo tarnybos direktoriaus pavaduotoja Giedrė Sinkevičė.

Parama verslui kurti yra skirta norintiems siekti skaitmeninės ir žaliosios transformacijos tikslų, skatinti žiedinės ekonomikos plėtrą ir finansuojama iš Ekonomikos gaivinimo ir atsparumo didinimo plano „Naujos kartos Lietuva“ lėšų. Steigiamos darbo vietos turi atitikti kalendoriniams metams nustatytus paramos verslui kurti prioritetus.

Norintys pasinaudoti parama verslui kurti, turi užsiregistruoti Užimtumo tarnyboje. To nepadariusių paraiškos iš karto bus atmestos. Paraiškos bus nagrinėjamos tik pateiktos per administracinių ir viešųjų paslaugų portalą „Elektroniniai valdžios vartai“. Parama yra skiriama tik naujai veiklai vykdyti ir naujoms darbo vietoms kurti. Subsidijos neskiriamos darbo vietoms, skirtoms laikiniems ar sezoniniams darbams atlikti.

Parama gali pasinaudoti tiek dirbantieji, tiek bedarbiai, jau turintys darbo patirties. Anksčiau vystę savarankišką veiklą pretenduos į paramą tik tada, jei planuoja keisti verslo kryptį. Jei paraiška bus patvirtinta, užimti klientai turės nutraukti darbo sutartis ar vykdomą veiklą iki sutarties dėl finansavimo pasirašymo dienos.

Visos paraiškų atrankos metu bus siekiama suteikti kuo daugiau žinių ne tik apie paramos verslui priemonės reikalavimus, bet ir pretendentų švietimui apie verslo vystymą. Kartu su paraiška privaloma pateikti „Inovacijų agentūros“ baigtų „Verslo e.gido“ kursų pažymėjimą. Dokumentai apie patirtį, išsilavinimą Lietuvoje ar užsienyje sustiprins galimybę gauti paramą.

Anot G. Sinkevičės, vien tik noras būti nepriklausomu ir uždirbti daugiau nepadės sukurti sėkmingo verslo: „Dar prieš teikdamas paraišką, kiekvienas kandidatas turi žinoti bent jau bazinius reikalavimus. Išsamiau apie paramos priemonę pasakosime savo organizuojamuose mokymuose, rekomenduojame naudotis ir nemokamomis „Inovacijų agentūros“ paslaugomis, kur bus galima aptarti verslo idėją, jo pradžią, reikalavimus gamybos, statybos ar paslaugų srities verslams, gauti mentoriaus pagalbą. Finansinė parama skiriama tik verslo startui, o vėliau prireiks daugybės savarankiškų verslumo žinių.“

Užimtumo tarnyba paraiškų teikimo etapą vykdys birželio 3 d.-liepos 2 d., kurios bus nagrinėjamos 45 darbo dienas. Paramos gavėjai įsteigtas darbo vietas turės išlaikyti 36 mėnesius nuo jų įsteigimo dienos. Įgytą turtą privalės apdrausti, o mokamas darbo užmokestis turės būti ne mažesnis nei nurodytas paraiškoje. Taip pat bus galima įsigyti tik naujas darbo priemones.

Užimtumo tarnybos inf.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Rekomenduojami video

Visi naujausi straipsniai

Pirmosios ponios Dianos Nausėdienės vizitas Pagėgių sav. Vydūno viešojoje bibliotekoje

Pirmoji ponia Diana Nausėdienė lankėsi Pagėgių savivaldybės Vydūno viešojoje bibliotekoje, kur dalyvavo bendroje edukacijoje ir diskusijoje su Pagėgių Šv. Kryžiaus parapijos Carito, Meno ir sporto mokyklos neformaliojo suaugusiųjų švietimo bei Pagėgių sav. neįgaliųjų draugijos atstovais, bibliotekos lankytojais. „Be galo malonu būti tarp aktyvių, skaitančių, mąstančių, socialiai atsakingų žmonių. Ačiū jums už tai, kad esate tie Vydūno įkvėpti spinduliai, nešantys ir dalijantys šviesą kitiems, ypatingai jaunimui. Tai be galo svarbu, tai kuria atvirą, drąsią ir tvirtą bendruomenę“, – sakė D. Nausėdienė.

Joninėms ant Rambyno kalno 140 metų

Šventas mūsų kalnas ir šita vieta – buvo taip per amžius, bus taip visada. Daug čia buvo švenčių, keitėsi laikai, o Rambynas žilas matė visa tai… Regimantas Šilinskas „Ant Rambyno“   Prieš 140 metų ant legendomis apipinto didingo Rambyno kalno pirmą kartą suskambo lietuviška daina, eilėmis ir scenarijų žodžiais prabilo mėgėjiškų teatrų dalyviai, o susirinkę žiūrovai iš visos Lietuvos iki ryto klausėsi muzikos, juokėsi, verkė ir dainavo kartu. Buvo kartu. Ši šventė – gyvoji tradicija, o jos meninė ir kultūrinė

Vogė alkoholinius gėrimus

Tauragės apskrities VPK praneša apie įvykius Šilutės rajone. Nuo kovo 2 iki gegužės 2 dienos 38-erių metų vyras per 8 kartus iš parduotuvės Šilutėje pavogė alkoholinių gėrimų už 154 eurus. Pradėtas ikiteisminis tyrimas. Į Šilutės r. PK kreipėsi vyras, gim. 1977 m., dėl socialiniame tinkle paskelbtos šmeižiančios informacijos apie jį. Pradėtas ikiteisminis tyrimas. Birželio 11 d. vakare Saugose akivaizdžiai neblaivus (tikrintis neblaivumą atsisakė) vyras, gim. 1971 m., sužalojo 6 metais už save vyresnį vyrą. Įtariamasis sulaikytas. Pradėtas ikiteisminis tyrimas. Į

Ant naujo pašto ženklo – pirmą sykį Klaipėdoje startuosiančios didžiųjų burlaivių lenktynės

Šiandien, birželio 14 d. Lietuvos paštas išleidžia Natalijos Vaišnorienės kurtą pašto ženklą „Lietuvos didžiųjų burlaivių regata“. Pašto ženklo nominalas – 1,55 Eur, tiražas – 40 tūkst. vnt. Antspaudavimas pirmos dienos datos spaudu išleidimo dieną vyks Klaipėdos pašte, adresu H. Manto g. 7. Didžiųjų burlaivių lenktynių „The Tall Ships Races“ starto uostu šįmet pirmą kartą istorijoje taps Klaipėda. Į Lietuvos uostamiestį birželio 27-30 d. suplauks didieji burlaiviai, o birželio 30-ąją iš Klaipėdos startavę burlaiviai lenktyniaus iki Helsinkio. Liepos 7 dieną jie

Taip pat skaitykite