„Paraginti skiepytis nuo COVID-19 turėtų artimieji“

Taip sakė Gardamo seniūnė Birutė Pocevičienė ir prisiminė pokalbį su garbaus amžiaus senjoru: nei jis, nei jo žmona neketina skiepytis…

„Nežinau, ar man pavyko jį įtikinti, kaip yra svarbu pasiskiepyti… Manau, kad naudingesni būtų vaikų, artimųjų, giminaičių paraginimai ir patarimai“, – sakė seniūnė ir pridūrė, kad jos garbaus amžiaus mama jau gavo pirmąjį skiepą, buvo nusiteikusi tam ir įkalbinėti neprireikė.

„Žmonės linkę klausyti savo vaikų, anūkų, giminaičių, jais pasitiki labiau negu kuo kitu. Be to, kaimo žmonės žiūri televizijos laidas, klausosi radijo. Žinių būna įvairių. Kad ir dėl dabar kitaip pavadintos „AstraZenecos“ vakcinos. Išplito nepasitikėjimas, kyla įtarimų, mes Gardame nesuradome norinčių ja skiepytis“, – aiškino B. Pocevičienė, kaip gyventojų požiūrį į skiepijimąsi nulemia skleidžiama informacija.

Per 1900 gyventojų turinčią Gardamo seniūniją aptarnauja Šilutės pirminės sveikatos priežiūros medicinos punktas miestelyje, dalis gyventojų yra pasirinkę „Purienos“ šeimos gydytojų centro  medikus, yra prisirašiusių kitur.

„Yra garbaus amžiaus gyventojų, yra neįgaliųjų, tad prireikus juos ir atvešime skiepytis, ir į namus parvešime. Visus gyventojų duomenis turime, viską žinome ir bendrausime su medikais, jeigu tik reikės“, – patikino Gardamo seniūnė.

 

Balandžio 12 d. duomenimis, Šilutės rajone paskiepyti 5665 asmenys, užsikrėtė 2768 žmonės, iš jų 2240 pasveiko, 384 serga, 63 mirė.

 

Per 1460 gyventojų turinčioje Rusnės seniūnijoje, pasak seniūnės Dalios Drobnienės, nieko baisaus nėra: žmonės eina ir važiuoja skiepytis į pastate šalia seniūnijos įsikūrusią medicinos įstaigą. Seniūnė ir kiti specialistai nuolatos bendrauja su vietos medikais, keičiasi informacija, tikslina gyventojų adresus ir kt.

„Jeigu reikia, žmones atvežame, paskiepytus parvežame į namus. Kalbuosi dažnai, niekas nesiskundė, kad blogai pasiskiepiję pasijuto, kad nenori skiepytis. Dažniau jie patys ateina, atvažiuoja į mūsų ambulatoriją, kitus vaikai, artimieji atveža. Gerai pažįstu salos žmones, jie supratingi, linkę pasirūpinti savimi, įvairūs gandai jų nepasitenkinimo, abejonių nesukelia“, – sakė D. Drobnienė ir priminė, jog 85 ir vyresnio amžiaus gyventojų seniūnijoje yra 46, virš 65 metų amžiaus – gerokai daugiau.

Ir rusniškiai yra pasirinkę ne tik vietos medikus, yra prisirašiusių ir Šilutės šeimos gydytojų centruose. Tad pastarieji ten ir tariasi dėl skiepų.

Praėjusią parą Lietuvoje nustatyti 1088 nauji susirgimo COVID-19 atvejai, mirė 12 žmonių. Sergamumo kreivė vėl kyla aukštyn: po Velykų ir trumpam atšilusių orų, kaip tikėtasi, situacija vėl blogėja.

Stasė Skutulienė

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Sekmadienį įsigalioja naujos Konstitucijos pataisos

Gegužės 22 d., sekmadienį, įsigalioja trys prieš mėnesį Seimo priimtos Konstitucijos pataisos, susijusios su rinkimais. Visos jos svarbios tiek dėl kitąmet įvyksiančių merų ir savivaldybių tarybų rinkimų, tiek dėl 2024 metais numatomų Seimo rinkimų. Pagrindiniame šalies dokumente įtvirtintos nuostatos dėl tiesioginių merų rinkimų, jaunesnių kandidatų į Seimą ir apribojimo užimti pareigas, pažeidus Konstituciją, trukmės nustatymo. Seimas, įgyvendindamas Konstitucinio Teismo nutarimą, priimtomis Konstitucijos pataisomis nusprendė, kad savivaldos teisė turi būti įgyvendinama ne tik per savivaldybių tarybas, bet ir per savivaldybių merus.

Vasaros pranašai – žaibai: kaip apsisaugoti?

Sakoma, kad tikroji vasara prasideda tik nugriaudėjus pirmosioms perkūnijoms. Turbūt retas laukia šios gamtos stichijos. Ji gali būti išties pavojinga tiek žmonių sveikatai ir gyvybei, tiek turtui. Ir nors daugeliui turbūt nebereikia priminti, kad žaibuojant negalima slėptis po aukštais medžiais ar būti vandenyje, tačiau dar ne visi žino, kaip nuo šios stichijos poveikio apsaugoti elektroninę įrangą, kurią didelės energijos iškrova gali sugadinti nepataisomai ir pridaryti rimtų nuostolių. Stichija, kurios verčiau pasisaugoti Kas sekundę visame pasaulyje į žemės paviršių trenkia apie

Prognozuojamas lietingas ir vėjuotas savaitgalis

Gegužės 20-ąją, penktadienį, į Lietuvą artės šaltasis atmosferos frontas. Bus debesuota su pragiedruliais. Daugelyje vietovių praslinks trumpi lietūs, kuriuos vietomis lydės perkūnijos. Kai kur nušniokš smarkiai. Pūs apysmarkis pietvakarių, vakarų. Kai kur numatomi staigūs vėjo gūsiai iki 15-18 m/s. Bus šilta diena, daug kur šils iki 18-23, beveik visur pietinėje šalies dalyje iki 24-26, tik prie jūros ir šiaurės rytiniuose rajonuose vietomis tesušils iki 15-17 laipsnių. Gegužės 21 d., šeštadienį, naktį visoje šalyje žymesnio lietaus nenumatoma, tik dienai pereinant į

Ilgametė Šilutės ligoninės gydytoja – Lietuvos gydytojų sąjungos garbės narė

Pikžirnienė

Vilniuje įvyko Lietuvos gydytojų sąjungos (LGS) suvažiavimas, kurio metu Šilutės ligoninės Reanimacijos ir intensyvios terapijos skyriaus vedėjai Audronei Pikžirnienei buvo suteiktas šios organizacijos Garbės nario vardas. Gydytoja anesteziologė–reanimatologė A. Pikžirnienė LGS Šilutės filialui vadovavo 20 metų. Per šį laikotarpį pasiekta daug dalykų, gerinančių gydytojų darbo sąlygas, finansavimą sveikatos apsaugai, visuomenės sveikatą.  Lietuvos gydytojų sąjunga yra profsąjunginė savarankiška, savanoriška organizacija, vienijanti daugiau nei  70 proc. Lietuvos gydytojų ir ginanti gydytojų profesines, darbo, ekonomines, socialines teises bei interesus. 1989–aisiais šalies Atgimimo laikotarpiu

Taip pat skaitykite