„Paraginti skiepytis nuo COVID-19 turėtų artimieji“

Taip sakė Gardamo seniūnė Birutė Pocevičienė ir prisiminė pokalbį su garbaus amžiaus senjoru: nei jis, nei jo žmona neketina skiepytis…

„Nežinau, ar man pavyko jį įtikinti, kaip yra svarbu pasiskiepyti… Manau, kad naudingesni būtų vaikų, artimųjų, giminaičių paraginimai ir patarimai“, – sakė seniūnė ir pridūrė, kad jos garbaus amžiaus mama jau gavo pirmąjį skiepą, buvo nusiteikusi tam ir įkalbinėti neprireikė.

„Žmonės linkę klausyti savo vaikų, anūkų, giminaičių, jais pasitiki labiau negu kuo kitu. Be to, kaimo žmonės žiūri televizijos laidas, klausosi radijo. Žinių būna įvairių. Kad ir dėl dabar kitaip pavadintos „AstraZenecos“ vakcinos. Išplito nepasitikėjimas, kyla įtarimų, mes Gardame nesuradome norinčių ja skiepytis“, – aiškino B. Pocevičienė, kaip gyventojų požiūrį į skiepijimąsi nulemia skleidžiama informacija.

Per 1900 gyventojų turinčią Gardamo seniūniją aptarnauja Šilutės pirminės sveikatos priežiūros medicinos punktas miestelyje, dalis gyventojų yra pasirinkę „Purienos“ šeimos gydytojų centro  medikus, yra prisirašiusių kitur.

„Yra garbaus amžiaus gyventojų, yra neįgaliųjų, tad prireikus juos ir atvešime skiepytis, ir į namus parvešime. Visus gyventojų duomenis turime, viską žinome ir bendrausime su medikais, jeigu tik reikės“, – patikino Gardamo seniūnė.

 

Balandžio 12 d. duomenimis, Šilutės rajone paskiepyti 5665 asmenys, užsikrėtė 2768 žmonės, iš jų 2240 pasveiko, 384 serga, 63 mirė.

 

Per 1460 gyventojų turinčioje Rusnės seniūnijoje, pasak seniūnės Dalios Drobnienės, nieko baisaus nėra: žmonės eina ir važiuoja skiepytis į pastate šalia seniūnijos įsikūrusią medicinos įstaigą. Seniūnė ir kiti specialistai nuolatos bendrauja su vietos medikais, keičiasi informacija, tikslina gyventojų adresus ir kt.

„Jeigu reikia, žmones atvežame, paskiepytus parvežame į namus. Kalbuosi dažnai, niekas nesiskundė, kad blogai pasiskiepiję pasijuto, kad nenori skiepytis. Dažniau jie patys ateina, atvažiuoja į mūsų ambulatoriją, kitus vaikai, artimieji atveža. Gerai pažįstu salos žmones, jie supratingi, linkę pasirūpinti savimi, įvairūs gandai jų nepasitenkinimo, abejonių nesukelia“, – sakė D. Drobnienė ir priminė, jog 85 ir vyresnio amžiaus gyventojų seniūnijoje yra 46, virš 65 metų amžiaus – gerokai daugiau.

Ir rusniškiai yra pasirinkę ne tik vietos medikus, yra prisirašiusių ir Šilutės šeimos gydytojų centruose. Tad pastarieji ten ir tariasi dėl skiepų.

Praėjusią parą Lietuvoje nustatyti 1088 nauji susirgimo COVID-19 atvejai, mirė 12 žmonių. Sergamumo kreivė vėl kyla aukštyn: po Velykų ir trumpam atšilusių orų, kaip tikėtasi, situacija vėl blogėja.

Stasė Skutulienė

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Kartono vartojimo nauda ir picų dėžės

Pakavimo priemonės reikalingos daugeliu gyvenimo atvejų: kai norima į dėžes sandariai sudėti daiktus, nes tenka kraustytis; dėžės reikalingos konditerijos gaminiams laikyti ir t. t. Dėžės kainuoja nebrangiai, todėl jas naudoja daugelis, kadangi jos tikrai palengvina gyvenimą, kuomet reikia produktus ar daiktus saugiai ir gražiai perkelti iš vienos vietos į kitą. Kartonas yra viena populiariausių pakavimo medžiagų, mat tai švari ir ekologiška medžiaga, kurią galima perdirbti, kainuoja nebrangiai. Kartonas yra paveikus klimatiniams veiksniams, todėl greitai suyra, tinka antriniam naudojimui. Dėžės pagal

Kodėl verta rinktis kačių maistą „Ontario“?

Katės – vienos iš mylimiausių naminių gyvūnų, kurioms patinka šiluma ir dėmesys. Dauguma kačių gyvena namuose ir į lauką eina tik kartu su šeimininkais, todėl derėtų užtikrinti visas sąlygas, kad augintinis namuose jaustųsi gerai ir jam tikrai nieko netrūktų. Tai padaryti nėra sunku, nes dauguma gyvūnų mėgsta tai, ką išrenka šeimininkas. Išsirinkti geriausius daiktus ir maisto produktus gali padėti konsultantas, kuris yra gyvūnų parduotuvėje, taip pat veterinaras ar internetinėse parduotuvėse esantys aprašai, skirti apibūdinti kačių daiktams ar maisto produktams. Šie

Maisto produktų tausojimo gudrybės: nuo šaldytuvo lentynėlių paslapčių iki šaldytų avokadų ir acte mirkytų uogų

Tausoti, saugoti ir veltui nešvaistyti maisto. Tokios tvarumo idėjos šiuo metu yra ne tik labai populiarios: jos taip pat leidžia gyventi taupiau, sąmoningiau ir kuo ilgiau mėgautis maisto produktų šviežumu. Visgi neretai tenka susidurti su galvosūkiu, kaip to pasiekti savo virtuvėje. Gudrybės šaldytuve Didelę dalį pasaulio užkariavusi sąmoningo maisto vartojimo filosofija sėkmingai kelią skinasi ir į lietuvių virtuves. Todėl šį, vis dažnesnį šalies gyventojų pasirinkimą sveikinanti „Maximos“ Komunikacijos ir įvaizdžio departamento direktorė Ernesta Dapkienė tikina – švaistyti mažiau reiškia gyventi

Įspūdžiai po savanorystės F. Bajoraičio viešojoje bibliotekoje

Kiekvienas žmogus savanorystės reikšmę suvokia savaip. Standartinis apibrėžimas skamba taip: įvairaus amžiaus žmonių, kurie laisva valia skiria savo laiką, žinias, patirtį ir energiją visuomenės naudai, atliekama veikla, už kurią nėra gaunama piniginio atlygio.   O kas mums yra savanorystė? Iš pradžių ši veikla mums reiškė papildomą 0,25 balą, kuris būtų priskaičiuojamas stojant į universitetą. Tačiau laikui bėgant supratome, jog savanorystė yra kur kas daugiau. Šilutės F. Bajoraičio viešojoje bibliotekoje praleistos valandos virto ne tik malonumo, džiaugsmo, bet ir pažinimo šaltiniu.

Taip pat skaitykite