„Paraginti skiepytis nuo COVID-19 turėtų artimieji“

Taip sakė Gardamo seniūnė Birutė Pocevičienė ir prisiminė pokalbį su garbaus amžiaus senjoru: nei jis, nei jo žmona neketina skiepytis…

„Nežinau, ar man pavyko jį įtikinti, kaip yra svarbu pasiskiepyti… Manau, kad naudingesni būtų vaikų, artimųjų, giminaičių paraginimai ir patarimai“, – sakė seniūnė ir pridūrė, kad jos garbaus amžiaus mama jau gavo pirmąjį skiepą, buvo nusiteikusi tam ir įkalbinėti neprireikė.

„Žmonės linkę klausyti savo vaikų, anūkų, giminaičių, jais pasitiki labiau negu kuo kitu. Be to, kaimo žmonės žiūri televizijos laidas, klausosi radijo. Žinių būna įvairių. Kad ir dėl dabar kitaip pavadintos „AstraZenecos“ vakcinos. Išplito nepasitikėjimas, kyla įtarimų, mes Gardame nesuradome norinčių ja skiepytis“, – aiškino B. Pocevičienė, kaip gyventojų požiūrį į skiepijimąsi nulemia skleidžiama informacija.

Per 1900 gyventojų turinčią Gardamo seniūniją aptarnauja Šilutės pirminės sveikatos priežiūros medicinos punktas miestelyje, dalis gyventojų yra pasirinkę „Purienos“ šeimos gydytojų centro  medikus, yra prisirašiusių kitur.

„Yra garbaus amžiaus gyventojų, yra neįgaliųjų, tad prireikus juos ir atvešime skiepytis, ir į namus parvešime. Visus gyventojų duomenis turime, viską žinome ir bendrausime su medikais, jeigu tik reikės“, – patikino Gardamo seniūnė.

 

Balandžio 12 d. duomenimis, Šilutės rajone paskiepyti 5665 asmenys, užsikrėtė 2768 žmonės, iš jų 2240 pasveiko, 384 serga, 63 mirė.

 

Per 1460 gyventojų turinčioje Rusnės seniūnijoje, pasak seniūnės Dalios Drobnienės, nieko baisaus nėra: žmonės eina ir važiuoja skiepytis į pastate šalia seniūnijos įsikūrusią medicinos įstaigą. Seniūnė ir kiti specialistai nuolatos bendrauja su vietos medikais, keičiasi informacija, tikslina gyventojų adresus ir kt.

„Jeigu reikia, žmones atvežame, paskiepytus parvežame į namus. Kalbuosi dažnai, niekas nesiskundė, kad blogai pasiskiepiję pasijuto, kad nenori skiepytis. Dažniau jie patys ateina, atvažiuoja į mūsų ambulatoriją, kitus vaikai, artimieji atveža. Gerai pažįstu salos žmones, jie supratingi, linkę pasirūpinti savimi, įvairūs gandai jų nepasitenkinimo, abejonių nesukelia“, – sakė D. Drobnienė ir priminė, jog 85 ir vyresnio amžiaus gyventojų seniūnijoje yra 46, virš 65 metų amžiaus – gerokai daugiau.

Ir rusniškiai yra pasirinkę ne tik vietos medikus, yra prisirašiusių ir Šilutės šeimos gydytojų centruose. Tad pastarieji ten ir tariasi dėl skiepų.

Praėjusią parą Lietuvoje nustatyti 1088 nauji susirgimo COVID-19 atvejai, mirė 12 žmonių. Sergamumo kreivė vėl kyla aukštyn: po Velykų ir trumpam atšilusių orų, kaip tikėtasi, situacija vėl blogėja.

Stasė Skutulienė

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Rekomenduojami video

Visi naujausi straipsniai

Jurginės – „Čyru vyru pavasaris, Jurai, mesk skrandą į pašalį“

Lietuvos etnografijos muziejus taip pavadino paskelbtą balandžio 23 d. minimoms Jurginėms skirtą publikaciją. O sinoptikai, balandžio 21-22 dienomis dalį Lietuvos nuklojus sniegui, skrandos nusimesti neragina. Šaltoka, ypač naktimis, kai daug kur stiprios šalnos, trūksta šilumos ir dienomis. Bet yra ir gerų žinių: oras pamažu šyla, gal sulauksime ir žadamų 24 laipsnių šilumos? O šįkart – apie Jurgines. Nemažai turime atmintinų dienų bei metinių švenčių. Bet prisiminti vertėtų dar vieną – balandžio 23 – Šv. Jurgio dieną.  Nuo seno šią dieną

Medikų dienos proga

Lietuvos medicinos darbuotojų dienos proga bus pagerbti nusipelnę šalies medikai. Minint balandžio 27-ąją – Lietuvos medicinos darbuotojų dieną, Sveikatos apsaugos ministerija (SAM) tradiciškai apdovanojimais pagerbs labiausiai nusipelniusius sveikatos apsaugos srityje dirbančius profesionalus, suteikdama 26-iems Nusipelniusio Lietuvos gydytojo, 27-iems – Nusipelniusio Lietuvos slaugytojo ir 23-ims – Nusipelniusio Lietuvos sveikatos apsaugos darbuotojo vardą. 27 Nusipelniusių Lietuvos slaugytojų sąraše – Laimutė Pocienė iš Pagėgių pirminės sveikatos priežiūros centro. Šilutės rajono medikų šiuose sąrašuose nėra. „Šiemet už nuopelnus ir pasiekimus bus apdovanota aštuonios dešimtys

Gyvulininkystės ūkiams siūloma naujovė – pavadavimo ūkyje paslaugos

Žemės ūkio ministerija pradėjo diskusiją su socialiniais parneriais dėl naujos bandomosios pilotinės priemonės „Pavadavimo ūkyje paslaugos“, skirtos šalies gyvulininkystės sektoriui. Šią intervencinę priemonę, pritarus Europos Komisijai, ketinama įtraukti į Lietuvos žemės ūkio ir kaimo plėtros 2023-2027 m. strateginį planą. „Gyvulininkystės ūkiuose pavadavimo paslauga labai aktuali, nes tai sunkus rutininis darbas dėl nepertraukiamo gamybos ciklo, nenormuotos darbo dienos, ypač pieno gamyboje. O siūloma nauja paslauga aktuali ir vyresnio amžiaus, ir jauniesiems ūkininkams“, – sako žemės ūkio ministras Kęstutis Navickas.Pagalba bus skirta

Agrarinės aplinkosaugos veiklose dalyvaujantiems ūkininkams trumpėja įsipareigojimų laikotarpis

Žemės ūkio ministerijai patikslinus Lietuvos kaimo plėtros 2014-2020 metų programos priemonės „Agrarinė aplinkosauga ir klimatas“ įgyvendinimo taisykles (toliau – AGRO taisyklės), ūkininkams sutrumpintas paskutinių metų įsipareigojimų laikotarpis – dirbti žemę jie gali nelaukdami žemės ūkio naudmenų ir pasėlių deklaravimo pradžios. Pareiškėjai galės vykdyti pasirinktą priemonės „Agrarinė aplinkosauga ir klimatas“ veiklą nuo pirmos paramos paraiškos pateikimo dienos iki paskutinių įsipareigojimo metų gruodžio 31 d., išskyrus atvejus, kai veikloje numatyti specialūs terminai, tada įsipareigojimai turės būti tęsiami iki jų įvykdymo pabaigos. Prisiimtų

Taip pat skaitykite