„Paraginti skiepytis nuo COVID-19 turėtų artimieji“

Taip sakė Gardamo seniūnė Birutė Pocevičienė ir prisiminė pokalbį su garbaus amžiaus senjoru: nei jis, nei jo žmona neketina skiepytis…

„Nežinau, ar man pavyko jį įtikinti, kaip yra svarbu pasiskiepyti… Manau, kad naudingesni būtų vaikų, artimųjų, giminaičių paraginimai ir patarimai“, – sakė seniūnė ir pridūrė, kad jos garbaus amžiaus mama jau gavo pirmąjį skiepą, buvo nusiteikusi tam ir įkalbinėti neprireikė.

„Žmonės linkę klausyti savo vaikų, anūkų, giminaičių, jais pasitiki labiau negu kuo kitu. Be to, kaimo žmonės žiūri televizijos laidas, klausosi radijo. Žinių būna įvairių. Kad ir dėl dabar kitaip pavadintos „AstraZenecos“ vakcinos. Išplito nepasitikėjimas, kyla įtarimų, mes Gardame nesuradome norinčių ja skiepytis“, – aiškino B. Pocevičienė, kaip gyventojų požiūrį į skiepijimąsi nulemia skleidžiama informacija.

Per 1900 gyventojų turinčią Gardamo seniūniją aptarnauja Šilutės pirminės sveikatos priežiūros medicinos punktas miestelyje, dalis gyventojų yra pasirinkę „Purienos“ šeimos gydytojų centro  medikus, yra prisirašiusių kitur.

„Yra garbaus amžiaus gyventojų, yra neįgaliųjų, tad prireikus juos ir atvešime skiepytis, ir į namus parvešime. Visus gyventojų duomenis turime, viską žinome ir bendrausime su medikais, jeigu tik reikės“, – patikino Gardamo seniūnė.

 

Balandžio 12 d. duomenimis, Šilutės rajone paskiepyti 5665 asmenys, užsikrėtė 2768 žmonės, iš jų 2240 pasveiko, 384 serga, 63 mirė.

 

Per 1460 gyventojų turinčioje Rusnės seniūnijoje, pasak seniūnės Dalios Drobnienės, nieko baisaus nėra: žmonės eina ir važiuoja skiepytis į pastate šalia seniūnijos įsikūrusią medicinos įstaigą. Seniūnė ir kiti specialistai nuolatos bendrauja su vietos medikais, keičiasi informacija, tikslina gyventojų adresus ir kt.

„Jeigu reikia, žmones atvežame, paskiepytus parvežame į namus. Kalbuosi dažnai, niekas nesiskundė, kad blogai pasiskiepiję pasijuto, kad nenori skiepytis. Dažniau jie patys ateina, atvažiuoja į mūsų ambulatoriją, kitus vaikai, artimieji atveža. Gerai pažįstu salos žmones, jie supratingi, linkę pasirūpinti savimi, įvairūs gandai jų nepasitenkinimo, abejonių nesukelia“, – sakė D. Drobnienė ir priminė, jog 85 ir vyresnio amžiaus gyventojų seniūnijoje yra 46, virš 65 metų amžiaus – gerokai daugiau.

Ir rusniškiai yra pasirinkę ne tik vietos medikus, yra prisirašiusių ir Šilutės šeimos gydytojų centruose. Tad pastarieji ten ir tariasi dėl skiepų.

Praėjusią parą Lietuvoje nustatyti 1088 nauji susirgimo COVID-19 atvejai, mirė 12 žmonių. Sergamumo kreivė vėl kyla aukštyn: po Velykų ir trumpam atšilusių orų, kaip tikėtasi, situacija vėl blogėja.

Stasė Skutulienė

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Keliaujančiųjų ir vairuotojų dieną – apie saugumą keliuose visiems eismo dalyviams

Rugsėjo 26 d., sekmadienį,  Lietuvoje jau dvyliktą kartą bus minima Keliaujančiųjų ir vairuotojų diena. Jos tikslas – priminti visiems apie pagarbą vieni kitiems kelyje, pagalvoti, ar mes, kiekvienas iš mūsų, tinkamai elgiamės kelyje. Anot VĮ Lietuvos automobilių kelių direkcijos (toliau – Kelių direkcijos) direktoriaus Remigijaus Lipkevičiaus, svarbiausia – kiekvieno atsakomybė už save patį ir kitą žmogų. Todėl minėdami Keliaujančiųjų ir vairuotojų dieną primename, kad saugumas priklauso tik nuo mūsų pačių. Vienas neatsakingas poelgis – viršytas greitis, vairavimas apsvaigus, važiavimas neprisisegus

Martyno Pekarsko „Pilis“ – personalinė paroda Kintuose

Spalio 1 d. penktadienį, 17.00  val. „Kintai Arts“ rezidencijoje (Kintai, Kuršių g. 30) atidaroma Martyno Pekarsko personalinė kūrybos paroda “Pilis”. Šioje parodoje autorius pristato savo poros metų darbo Kintuose – studijoje miške – rezultatus. Tarp didelio formato eksponatų tapyba, muzikiniu metodu atlikti piešiniai, „ready-made“ artefaktai, tekstai. „Neišeik pro duris ir pažinsi pasaulį. Nedirsčiok pro langą ir išvysi kelius. Juo toliau nukaksi, juo mažiau žinosi. Tad išmintingas žmogus neina ir žino; nežiūri ir permato; neveikia ir nuveikia“. Laozi Parodos autorius:  – Aš

COVID-19: „Šilutės rajone situacija grėsminga“

Taip šiandien, rugsėjo 24-os rytą, sakė Nacionalinio visuomenės sveikatos centro Šilutės skyriaus vedėja Roma Jovaišaitė. Kadangi praėjusios paros, rugsėjo 23 d., duomenis Statistikos departamentas skelbia po pusės dešimtos, R. Jovaišaitė paminėjo statistiką, sietiną su rugsėjo 22 d. situacija. 100 tūkst. gyventojų Lietuvoje tenka 550,7 susirgimo atvejo. Šilutės rajone šis skaičius siekia 1008,4 atvejo, tai penkta vieta Lietuvoje, prasčiau tik Rietavo, Telšių, Klaipėdos miesto ir Palangos savivaldybių teritorijose. Užtat Raseinių rajone šis skaičius tėra 137,2… Lietuvoje per savaitę iš atliktų tyrimų

Meras praskleidė Savivaldybės detektyvo uždangą

Šilutės r. savivaldybės mero Vytauto Laurinaičio rugsėjo 17 d. potvarkiu buvo sudaryta tarnybinio nusižengimo tyrimo komisija. Ir po pirmojo komisijos narių susirinkimo niekas nieko neaiškino. Pirmininkė dėl nedarbingumo nedalyvavo, kiti keturi nariai informacijos siūlė kreiptis vis į savo kolegas… Tai ir beliko pavadinti itin slaptu detektyvu Šilutės rajono savivaldybėje. Tuomet rašėme: 2021 m. rugsėjo 17 d. mero Vytauto Laurinaičio potvarkiu sudaryta Tarnybinio nusižengimo tyrimo komisija. Kieno ir kokį nusižengimą tirs ši komisija? Paslaptis! Daugiau išsiaiškinti nieko nepavyko…   Visas ankstesnis straipsnis

Taip pat skaitykite