Paminėjo 25 metų veiklos sukaktį

Tarptautinės diabeto dienos proga į Šilutės seniūnijos salę susirinkę klubo „Diabetas ABC“ nariai paminėjo veiklos 25 metų sukaktį. Nuo 1991 m. šiam veikliam klubui vadovauja Aldona Vytienė.

25 metus veikiančio klubo „Diabetas ABC“ ilgametė vadovė Aldona Vytienė stalą apkrovė dovanomis ir gėlėmis.

 

Iš pradžių į klubą susibūrė 34 nariai, šiuo metu jų yra 120. „Diabetas ABC“ priklauso Lietuvos diabeto asociacijai, kurioje yra 59 nariai.
Šventės proga Šilutės klubą „Diabetas ABC“ pasiekė Lietuvos diabeto asociacijos prezidentės Vidos Augustinienės padėka A. Vytienei už nuoširdų ilgametį darbą. Sulaukta gausaus būrio svečių, ištikimų draugų, pagalbininkų, rėmėjų.
Seimo narys Artūras Skardžius atvežė įrėmintą sveikinimą, gėlių, sveikino Šilutės r. savivaldybės mero pavaduotojas Algirdas Balčytis, perduotos Seimo Pirmininko pavaduotojo Kęsto Komskio dovanos. Dovanų ir gėlių pamažu kaupėsi tiek, kad vos besutilpo ant didelio stalo.
Anot šilutiškės Kristinos Šveikauskienės, žmogui reikia žmogaus. Ypač kai likimas prispaudžia ligos našta, kurią vienam būtų sunku pakelti, bet kai šalia likimo draugai, geranoriški gydytojai, slaugytojos, kai pataria, pamoko, paaiškina, rodos, liga beslegia mažiau. Tuo pasidžiaugė ir daugelį metų diabetu sergančius šilutiškius globojusi bei mokiusi

Seimo narys Artūras Skardžius klubo „Diabetas ABC“ šventėje ryžosi pasitikrinti, ar neserga diabetu.

Elvyra Balčytienė, apie tai kalbėjo buvusi ilgametė Raudonojo kryžiaus Šilutės skyriaus vadovė Joana Kubaitienė, Visuomenės sveikatos biuro direktorė Virginija Vaivadaitė, sveikino kitų nevyriausybinių organizacijų atstovai.
Į šventę susirinkusieji, kaip įprasta šiame klube, galėjo pasitikrinti cukraus kiekį kraujyje. Tam ryžosi ir A. Skardžius, ir A. Balčytis. Pasirodo, abu sveiki, diabetu neserga.
Po sveikinimų laukė „Karčemos“ ansamblio koncertas ir vaišių stalas. Kelios dešimtys klubo narių ir svečiai būryje džiaugėsi kelias valandas.

S. Rimaitė

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Sekmadienį įsigalioja naujos Konstitucijos pataisos

Gegužės 22 d., sekmadienį, įsigalioja trys prieš mėnesį Seimo priimtos Konstitucijos pataisos, susijusios su rinkimais. Visos jos svarbios tiek dėl kitąmet įvyksiančių merų ir savivaldybių tarybų rinkimų, tiek dėl 2024 metais numatomų Seimo rinkimų. Pagrindiniame šalies dokumente įtvirtintos nuostatos dėl tiesioginių merų rinkimų, jaunesnių kandidatų į Seimą ir apribojimo užimti pareigas, pažeidus Konstituciją, trukmės nustatymo. Seimas, įgyvendindamas Konstitucinio Teismo nutarimą, priimtomis Konstitucijos pataisomis nusprendė, kad savivaldos teisė turi būti įgyvendinama ne tik per savivaldybių tarybas, bet ir per savivaldybių merus.

Vasaros pranašai – žaibai: kaip apsisaugoti?

Sakoma, kad tikroji vasara prasideda tik nugriaudėjus pirmosioms perkūnijoms. Turbūt retas laukia šios gamtos stichijos. Ji gali būti išties pavojinga tiek žmonių sveikatai ir gyvybei, tiek turtui. Ir nors daugeliui turbūt nebereikia priminti, kad žaibuojant negalima slėptis po aukštais medžiais ar būti vandenyje, tačiau dar ne visi žino, kaip nuo šios stichijos poveikio apsaugoti elektroninę įrangą, kurią didelės energijos iškrova gali sugadinti nepataisomai ir pridaryti rimtų nuostolių. Stichija, kurios verčiau pasisaugoti Kas sekundę visame pasaulyje į žemės paviršių trenkia apie

Prognozuojamas lietingas ir vėjuotas savaitgalis

Gegužės 20-ąją, penktadienį, į Lietuvą artės šaltasis atmosferos frontas. Bus debesuota su pragiedruliais. Daugelyje vietovių praslinks trumpi lietūs, kuriuos vietomis lydės perkūnijos. Kai kur nušniokš smarkiai. Pūs apysmarkis pietvakarių, vakarų. Kai kur numatomi staigūs vėjo gūsiai iki 15-18 m/s. Bus šilta diena, daug kur šils iki 18-23, beveik visur pietinėje šalies dalyje iki 24-26, tik prie jūros ir šiaurės rytiniuose rajonuose vietomis tesušils iki 15-17 laipsnių. Gegužės 21 d., šeštadienį, naktį visoje šalyje žymesnio lietaus nenumatoma, tik dienai pereinant į

Ilgametė Šilutės ligoninės gydytoja – Lietuvos gydytojų sąjungos garbės narė

Pikžirnienė

Vilniuje įvyko Lietuvos gydytojų sąjungos (LGS) suvažiavimas, kurio metu Šilutės ligoninės Reanimacijos ir intensyvios terapijos skyriaus vedėjai Audronei Pikžirnienei buvo suteiktas šios organizacijos Garbės nario vardas. Gydytoja anesteziologė–reanimatologė A. Pikžirnienė LGS Šilutės filialui vadovavo 20 metų. Per šį laikotarpį pasiekta daug dalykų, gerinančių gydytojų darbo sąlygas, finansavimą sveikatos apsaugai, visuomenės sveikatą.  Lietuvos gydytojų sąjunga yra profsąjunginė savarankiška, savanoriška organizacija, vienijanti daugiau nei  70 proc. Lietuvos gydytojų ir ginanti gydytojų profesines, darbo, ekonomines, socialines teises bei interesus. 1989–aisiais šalies Atgimimo laikotarpiu

Taip pat skaitykite