Paminėjo 25 metų veiklos sukaktį

Tarptautinės diabeto dienos proga į Šilutės seniūnijos salę susirinkę klubo „Diabetas ABC“ nariai paminėjo veiklos 25 metų sukaktį. Nuo 1991 m. šiam veikliam klubui vadovauja Aldona Vytienė.

25 metus veikiančio klubo „Diabetas ABC“ ilgametė vadovė Aldona Vytienė stalą apkrovė dovanomis ir gėlėmis.

 

Iš pradžių į klubą susibūrė 34 nariai, šiuo metu jų yra 120. „Diabetas ABC“ priklauso Lietuvos diabeto asociacijai, kurioje yra 59 nariai.
Šventės proga Šilutės klubą „Diabetas ABC“ pasiekė Lietuvos diabeto asociacijos prezidentės Vidos Augustinienės padėka A. Vytienei už nuoširdų ilgametį darbą. Sulaukta gausaus būrio svečių, ištikimų draugų, pagalbininkų, rėmėjų.
Seimo narys Artūras Skardžius atvežė įrėmintą sveikinimą, gėlių, sveikino Šilutės r. savivaldybės mero pavaduotojas Algirdas Balčytis, perduotos Seimo Pirmininko pavaduotojo Kęsto Komskio dovanos. Dovanų ir gėlių pamažu kaupėsi tiek, kad vos besutilpo ant didelio stalo.
Anot šilutiškės Kristinos Šveikauskienės, žmogui reikia žmogaus. Ypač kai likimas prispaudžia ligos našta, kurią vienam būtų sunku pakelti, bet kai šalia likimo draugai, geranoriški gydytojai, slaugytojos, kai pataria, pamoko, paaiškina, rodos, liga beslegia mažiau. Tuo pasidžiaugė ir daugelį metų diabetu sergančius šilutiškius globojusi bei mokiusi

Seimo narys Artūras Skardžius klubo „Diabetas ABC“ šventėje ryžosi pasitikrinti, ar neserga diabetu.

Elvyra Balčytienė, apie tai kalbėjo buvusi ilgametė Raudonojo kryžiaus Šilutės skyriaus vadovė Joana Kubaitienė, Visuomenės sveikatos biuro direktorė Virginija Vaivadaitė, sveikino kitų nevyriausybinių organizacijų atstovai.
Į šventę susirinkusieji, kaip įprasta šiame klube, galėjo pasitikrinti cukraus kiekį kraujyje. Tam ryžosi ir A. Skardžius, ir A. Balčytis. Pasirodo, abu sveiki, diabetu neserga.
Po sveikinimų laukė „Karčemos“ ansamblio koncertas ir vaišių stalas. Kelios dešimtys klubo narių ir svečiai būryje džiaugėsi kelias valandas.

S. Rimaitė

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Šventuosius Jokūbo metus pasitikome tradiciniame piligrimų žygyje

2021 metai – Šventieji Jokūbo metai. Tai metai, kai liepos 25 d. yra sekmadienis, o per šimtmetį tai nutinka keliolika kartų. Šv. Jokūbo kelias (isp. Camino de Santiago) – katalikų piligriminis kelias į Kompostelos Santjago katedrą Ispanijoje kur, manoma, yra palaidotas Apaštalas Jokūbas. Šis kelias žinomas nuo viduramžių, jam jau virš 1000 metų. Važiuodami pernai specialiais šio kelio ženklais sužymėtu keliu susipažinome su mūsų krašto kultūros ir istorijos paveldu. Išvykstančius piligrimus palaimino ir išlydėjo Šilutės katalikų parapijos dekanas Remigijus Saunorius.

Bitininkai kviečiami teikti paraiškas

Bičių laikytojai, bitininkų asociacijos, bitininkų kooperatyvai, mokslo ir studijų institucijos jau gali teikti paramos paraiškas Paramos Lietuvos bitininkystės sektoriui 2020–2022 metų programos priemonėms įgyvendinti. Šiam kvietimui skirta 180 954 Eur. Programoje numatytos priemonės, kurioms įgyvendinti bitininkai gali gauti valstybės paramą: techninė pagalba bitininkams ir jų grupėms; kova su avilių kenkėjais ir bičių ligomis, ypač varoatoze; bičių avilių transportavimo į ganyklas racionalizavimas; medaus fizinių ir cheminių savybių analizė; bičių šeimų atnaujinimas; bitininkystei ir bitininkystės produkcijai skirtos taikomųjų mokslinių tyrimų programos; rinkos

Savaitė prasidėjo vagystėmis

Pirmąjį vasaros mėnesį pagausėjo vagysčių, sulaikytų neblaivių vairuotojų bei, kaip įprasta, netrūko smurtautojų. Šios savaitės pirmadienį ir antradienį Šilutės rajono policijos komisariate užfiksuoti šie įvykiai, kuriuos tiria pareigūnai. Birželio14 d. pavakare iš garažo Užkardos g., Gaidelių kaime, Šilutės sen., buvo pavogtas suvirinimo aparatas ir virinimo vielos ritės. Nuostolis 500 eurų. Policija tiria ir birželio 5 d. įvykį, kai buvo pastebėtas išdaužtas autobusų stotelės Lietuvininkų g., Šilutėje, šoninis stiklas. Nuostolis 220 eurų. Birželio14-15 d. Liepų g., Šilutėje,  iš automobilio „Honda Accord“

Europos automobilių kroso čempionato etape Vilkyčiuose bus ir lietuvių

Praėjusiais metais dėl pasaulinės pandemijos Lietuva neteko itin aukštos klasės renginio – Europos automobilių kroso čempionato etapo, kuris turėjo būti surengtas Vilkyčiuose. Tąkart šias varžybas, kaip ir dalį kitų etapų Europos čempionato kalendoriuje, teko atšaukti. Tačiau šiemet automobilių kroso gerbėjai šias lenktynes tikrai išvys. Geriausi Europos automobilių kroso lenktynininkai, besivaržantys bagiais bei kėbuliniais automobiliais, Lietuvoje pasirodys liepos 3-4 d. Tai bus antrasis Europos autokroso čempionato etapas. Dvi dienas varžysis Europos automobilių kroso čempionato dalyviai. Tarp iškeltų daugelio senojo žemyno šalių

Taip pat skaitykite