„Pamarys“ laiko tėkmės verpetuose

Pradėjome 2018 metus, kai Vasario 16-ąją Lietuva švęs Nepriklausomybės 100 metų jubiliejų. Smalsu atversti paskutiniuosius 2016 metų „Pamario“ laikraščio numerius bei pirmuosius 2017-ųjų, stabtelėti prie 2017 metų įvykių ir simboliškai palyginti 2017 ir 2018 metų sandūrą.

2016 metų pabaiga
2016 metų pabaigoje šv. Kalėdų proga Šilutės krašto žmones pasveikino tiesiogiai į Seimą išrinktas, iš socialdemokratų pas valstiečius perėjęs ilgametis Savivaldybės kaimo reikalų skyriaus vedėjas Alfredas Stasys Nausėda, priesaiką Seime davęs 2016 m. lapkričio 14 d. Savo sritį išmanantis žmogus įsiliejo į Seimo darbą, tiesa, buvo pristojusi liga, tačiau pasveiko, sugrįžo pas valstiečius ir, panašu, nesėdi ten rankų sudėjęs.
2016 m. gruodžio pabaigoje, kai į posėdį susirinko Savivaldybės taryba, piketavo būrelis Šilutės pirminės sveikatos priežiūros centro jungimui prie Šilutės ligoninės prieštaravusių žmonių. Šios dvi įstaigos tebėra nesujungtos.
Tų pačių metų gruodį Šilutėje statybines medžiagas, sodo, buities prekes pardavinėjanti UAB „Statyk pats“ paminėjo 10 metų veiklos sukaktį. Miškininkai Šilutėje ir Pagėgiuose išdalijo 3000 eglišakių, taip išsaugoję augti tiek eglučių. Pagėgių savivaldybės meras Virginijus Komskis paliko partiją Tvarka ir teisingumas. Šilutėje buvo pagerbti 39 geriausi 2016 metų sportininkai ir 10 jų trenerių.
Šilutės senelių globos namai po konkurso sulaukė naujos vadovės – Evelinos Balandės.
2017-ųjų pradžia
Tai buvo ugninio Gaidžio metai. Sukako dveji metai, kai Lietuvoje įvestas euras, pakeitęs daugeliui mielus litus. Mažai džiaugsmo, o liūdnos prognozės, kad pinigų keitimas žmogui visada atneša nuostolių, pasitvirtino. Prasidėjo kainų šuoliai ir toji pasiutpolkė nesibaigia… Prekės ir paslaugos pabrango 3-4 kartus, o štai apie pensijas, atlyginimus to nepasakysi.
Tradiciškai potvynis kankino rusniškius bei į salą nuvažiuoti sumaniusius žmones. Sausio 6 d. ant apsemto kelio buvo 25 cm vandens. Tuomet rusniškiai skaičiavo: dvi kadencijas Seime, 8 metus, estakadą žadėjo vienas seimo narys, tiek pat – kitas, dar vieną kadenciją, ketverius metus, – trečias… Taip susidarė net du dešimtmečiai, o ką tik į Seimą išrinktas A. S. Nausėda svarstymo metu Seime atsiėmė savo siūlymą skirti lėšų estakadai. Tuomet sukilo rusniškiai ir nuvažiavo prie Seimo, užgriuvo televizijas ir pasakė karčią tiesą… Tai gavo atgarsį: netrukus atvyko premjeras S. Skvernelis ir pažadėjo, kad estakada bus 2018-aisiais.
Iki Raganų eglės Vilkyškių miške buvo nutiestas lentomis grįstas takas, o štai 2017 metų pabaigoje Raganų eglė pripažinta Lietuvos metų medžiu. Šis Lietuvos medžių medis varžysis konkurse dėl Europos medžio vardo.
Sausio pradžioje į Pamario kraštą žiema atnešė gausiai sniego, buvo net 10 laipsnių šalčio.
Rusniškis dainininkas Valdas Lacko sėkmingai pasirodė „Eurovizijos“ atrankoje.
Suskaičiuota, kad Lietuvoje veikia 47 aukštosios mokyklos: 14 valstybinių universitetų ir 13 kolegijų, 8 nevalstybiniai universitetai ir 12 privačių kolegijų. Šalies valdžia užsimojo: tiek nereikia… Užsimota ranka tebekybo ore…
Prezidentė Dalia Grybauskaitė pasiūlė Seimui įstatymo pataisas su negailestingu atpildu prieš vaikus smurtaujantiems tėvams. Ledai pajudėjo.
Rusniškiai, padėkoję Dievui už šaltuką, įsirengė ledo kelią iš Rusnės į Šilutę per pievas… Įdomu, ar 2018 metais Visagalis jiems besuteiks tokią dovaną, kai nuo 2017 metų rudens prasidėję lietūs, šlapdriba vis kankina apsemtu keliu.
2017–aisiais
Mažėjo gyventojų, mažėjo nusikaltimų ir kitų bėdų. Sakoma, nėra žmogaus – nėra problemos. O Šilutės rajonas pateko į sąrašiuką tų, kur gyventojų mažėjo labiausiai. Tiesa, Pagėgių krašte šie skaičiai dar baisesni, ten grėsmingai artinasi tuštuma.
Sausį sulaukėme Anatolijaus Žibaičio knygos „Gardamo istorijos vingiai“, o poetas ir rašytojas Audrius Šikšnius išleido devintąją knygą – „Žiemojantį angelą“, kurios ištraukų spausdino ir „Pamarys“. Vasario pradžioje rajone buvo paskelbta gripo epidemija. Garsiam žolininkui Virginijui Skirkevičiui įteikta „Sidabrinės nendrės“ premija. Vasario gale „Pamarys“ priminė, kad lietus ir šlapdriba ištvindė krašto upes, užlieti keliai, o Seimas išdirbo 100 dienų. Prezidentė Dalia Grybauskaitė apdovanojo valstybės vėliavomis kolektyvus, išradingiausiai šventusius Vasario 16-ąją. „Šilutės baldai“ su direktore Asta Dijokiene bei Šilutės meno mokyklos atstovai iš Prezidentės gavo dovaną, nes šventės proga Šilutės vaikų darželiams padovanojo medinių spalvotų kaladėlių pilims statyti.
Vasario gale ant kelio į Rusnę buvo 35 cm vandens. Pabrango rūkalai, alkoholis. Švėkšna per Užgavėnes apsijuosė „Draugystės“ šaliku, kuris buvo ilgesnis nei 200 metrų. Rusniškiai kovo pradžioje kilo į Vilnių reikalauti estakados. Kovo 6-7 d. prisnigo 21,1 mm. Pusnys nesutrukdė Švėkšnoje atidaryti bendruomenės namus „Gilė“. Šilutėje mirė šuns apkandžiotas kūdikis. Kovo gale Vokietijoje rastas Vasario 16–osios aktas. 7751 margutis papuošė Švėkšnoje Velykų medį. Pasirodė ketvirtoji Irenos Arlauskienės knyga „O kas toliau?“.
Užsimota: iškelti Šilutės autobusų parką už miesto, o jo vietoje pastatyti autobusų stotį su „Lidl“ prekybos centru. UAB „Žibai“ statė ir pastatė „Maximą“, kuri prieš Kalėdas atvėrė duris. „Medea“ klinika atšventė savo veiklos Šilutėje 10 metų sukaktį, netrukus švęstos įkurtuvės Gluosnių g. 4. Kažkas padegė iš lentų grįstą Aukštumalos pažintinį taką.
Rusniškiai statė vytinę – laivą Nacionalinei ekspedicijai. Šilutės miesto šventė išsiskyrė didele eisena. „Kuršių deltos ekspresas“ plukdė keleivius iš Šilutės į Nidą. Šilutės ligoninė paminėjo 125 metų sukaktį, ta proga Leonui Bačėnui suteiktas nusipelniusio Lietuvos gydytojo vardas. Rudenį vaikai nebetilpo į lopšelius–darželius: rajone įsteigta net 11 naujų grupių. Europos bokso čempionate Evaldas Petrauskas laimėjo bronzą. Turizmo ir paslaugų verslo mokyklą paliko ilgametis direktorius Pranas Avižinis. Šilutiškis Dovydas Pancerovas, išleido knygą „Kiborgų žemė“ ir sugrįžo į Šilutę ją pristatyti. Saugose bendruomenė iš žolynų sukūrė karūną Mindaugo karūnavimo proga ir pasiekė Lietuvos rekordą. Kintuose ir aplinkui nuaidėjo muzikos festivalis. „Mingės flotilėje“ dalyvavo pusšimtis laivų ir Simas Knapkis su „Vytautu Didžiuoju“. Laura Regelskytė – geriausia rajono abiturientė, iš 6 egzaminų gavo po 100 balų.
Švėkšnoje duris atvėrė „Egminos“ parduotuvė. Į kitą parapiją išvyko Šilutės katalikų bažnyčios klebonas Stasys Toleikis, į jo vietą atvyko Remigijus Saunorius. Šilutės ligoninė sulaukė net 4 naujų gydytojų. Bikavėnuose pastatytas ženklas Lietuvos 100–mečiui. Švėkšnoje pradėjo veikti „Šoferiukų“ vairavimo mokyklos filialas. Vyko „Muzikos malūno“ Saugose baigiamasis koncertas su „Mėlynąja vakariene“.
Rugsėjį per seniūnijas buvo surengtas žygis Lietuvos šimtmečio garbei, po jo Švėkšnoje atidengtas paminklas Nepriklausomybės Akto signatarui K. S. Šauliui. Šilutės seniūnijos darbuotoja Renata Skvirbienė paskelbta geriausia metų socialine darbuotoja, Stasiui Tunylai suteiktas Garbės donoro vardas.
Ruduo užklupo lietumis. Laukuose liko nenuimto derliaus, nevyko sėja. Spalio 1-6 d. iškrito 78,1 mm kritulių, kai mėnesio norma – 90 mm. „Šilutės“ krepšinio komanda džiugino geru žaidimu. Šilutės ligoninės Reanimacijos ir intensyvios terapijos skyriui sukako 20 metų. Spalio 20 d. – nėra buvę, kad rudenį apsemtų kelią į Rusnę! Rajone paskelbta ekstremali situacija.
Šilutė trankiai šventė likusį šimtadienį iki Lietuvos šimtmečio šventės.
Gruodžio 1 d. Šilutėje buvo įžiebta Kalėdų eglė.
Draugaukime
Apie visa tai ir daug kitų istorijų savo skaitytojams pateikė „Pamarys, buvęs su jumis du kartus per savaitę. Šiemet – naujiena: „Pamarys“ savo skaitytojus lankys ketvirtadieniais, bent jau pirmąjį šių metų pusmetį. Žinių jame bus daugiau, nes laikraštis – storesnis.
Draugaukime, rašykite mums, pasakokite savo istorijas, skelbkitės – kartu žingsniuokime 2018-ųjų metų keliu.

Jūsų laikraštis
„Pamarys“

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Rekomenduojami video

Visi naujausi straipsniai

Nacionaliniame miškasodyje „Kad giria žaliuotų“ jau dalyvavo Šilutės krašto medžiotojai

miškasodis

Pagrindinis Nacionalinio miškasodžio renginys šiemet vyks balandžio 20 d. Planuojama pasodinti net 100 simbolinių girių visoje Lietuvoje. Šilutės rajono medžiotojų klubų atstovai, pakviesti Šilutės rajono medžiotojų ir žvejų draugijos pirmininkės Nijolės Endrikaitienės,  miškininkams talkino anksčiau.   Iš įvairių medžiotojų klubų susirinkę pora dešimčių medžiotojų ir jų šeimų narių trečiadienį Kintų girininkijos Rūdynų miške atsodino vieno hektaro iškirstą plotą. Darbas vyko sklandžiai, mat talkininkams vadovavo, beje, ir pats sodino šių miškų girininkas Tomas Lukošius. Pasak jo, medžiotojai tądien iš viso pasodino

Ant tilto rastas aprūdijęs šaunamasis ginklas

Tauragės apskrities VPK praneša apie įvykius Šilutės rajone. Balandžio 17 d. vakare, po 20 val., Sakūčių k., Kintų sen., ant tilto rastas aprūdijęs šaunamasis ginklas. Ginklas paimtas. Surinkta medžiaga. Balandžio 17 d. vėlų vakarą buitinio konflikto metu Šilutėje neblaivi (2,00 prom.) moteris, gim. 1967 m., sukėlė fizinį skausmą vyrui, gim. 1981 m. Įtariamoji sulaikyta. Pradėtas ikiteisminis tyrimas. Balandžio 18 d. rytą Šilutės r. PK gautas pranešimas, jog balandžio 17 d. apie 14 val. Šyšgirių k., Kintų sen., pievoje pastebėta, kad

Aukcione laimėjo autokroso trasą

Registrų centras skelbia, kad tarp e. aukcionų laimikių – buvusios kareivinės ir autokroso trasa… Šių metų pradžia elektroninių aukcionų entuziastams nepašykštėjo patrauklių pasiūlymų – Registrų centro administruojamame elektroninių varžytynių ir aukcionų portale naujus savininkus surado buvusios kareivinės, autokroso trasa ir kiti įdomūs objektai. Be to, džiaugtis gali ir didelio pirkėjų susidomėjimo sulaukusių aukcionų organizatoriai, kuriems už parduodamą turtą pavyko gauti keliskart didesnę pinigų sumą. „E. varžytynių ir aukcionų portalas yra patogus įrankis įmonėms ir institucijoms realizuoti savo turimą turtą didžiausią

Seimas įteisino galimybę laikinai naudotis laisva valstybine žeme

Ketvirtadienį Seimas priėmė Žemės bei Vietos savivaldos įstatymų pataisas ir įteisino galimybę valstybinės žemės patikėtiniams išduoti sutikimus laikinai naudotis laisvos valstybinės žemės fondo žemės plotais. Savivaldybės ir Nacionalinė žemės tarnyba plotus, kuriuose nesuformuoti žemės sklypai ir kurie iki 2023 m. gruodžio 31 d. pagal Nacionalinės žemės tarnybos išduotame leidime laikinai naudotis valstybine žeme žemės ūkio veiklai vykdyti nurodytas sąlygas, buvo naudojami žemės ūkio veiklai vykdyti, galės būti perduoti laikinai naudotis ne ilgiau kaip iki 2026 m. gruodžio 31 d. Aplinkos

Taip pat skaitykite