Pamario vaikai – už švarią gamtą

Šilutės rajono ikimokyklinio ugdymo įstaigose vyko netradicinė savaitė, kurios metu vaikai savo darželiuose dalyvavo talkose, mokėsi rūšiuoti atliekas. Po šios ekologinės savaitės senojo turgaus aikštėje įvyko baigiamasis pilietinės akcijos renginys „Pamario vaikai – švarios gamtos draugai“.

Mažyliai gavo spalvotus vėjo malūnėlius užduotims atlikti.

Ko išmoko darželinukai
Tądien senojo turgaus aikštėje susirinko apie 350 vaikų iš viso rajono. Tai jau antroji tokia ekologinė akcija. Pirmoji buvo surengta 2013-aisiais. Šilutės r. savivaldybės Švietimo sk. vyr. specialistė Vida Nemanienė pabrėžė, jog ekologinis ugdymas vaikams yra labai reikalingas, juk ir atliekas rūšiuoti savo vaikus ne visos šeimos. Pasak jos, rajono ikimokyklinių įstaigų pedagogai labai kūrybiški, jie geba vaikus išmokyti sukurti įvairių darbelių iš antrinių žaliavų ir juos pademonstruoti.
„Vaikams tai labai patinka. Kurdami jie prisiliečia prie natūralios gamtos. Pavyzdžiui, pasigamina instrumentą iš kaštonų ar akmenukų, kuriais išgauna įvairius garsus. Taip vaikai mokosi ne tik pagaminti daiktą, bet ir rūšiuoti atliekas“, – kalbėjo V. Nemanienė. Anot jos, vaikai mėgsta gaiviuosius gėrimus, saldainius, todėl jie turi žinoti, į kurią šiukšlių dėžę reikia mesti atliekas. Renginio metu vaikai demonstravo, kad jie žino rūšiavimo taisykles.
Šventėje dalyvavo ne tik mažieji, jų mokytojai, bet ir Savivaldybės meras V. Laurinaitis. Jis džiaugėsi vaikų žiniomis ir paragino mažuosius nešiukšlinti mieste ir drausminti tuos, kurie taip daro.
Šventėje Šilutės seniūnas Raimondas Steponkus pajuokavo, kad dabar galės eiti atostogų, mat pademonstravę savo žinias vaikai tarsi įrodė, jog mieste taps švaru.
Šilutės urėdija vaikams padovanojo ąžuoliuką, kuris augs primindama, kad tik rūšiuodami šiukšles galime išsaugoti medžius ir gamtą.

Namų tvarkytoja tiek vaikus, tiek Karsloną mokė rūšiuoti atliekas.

Mokėsi visą savaitę
Šioje pilietinėje akcijoje dalyvavo 10 rajono ikimokyklinių įstaigų, kuriose vaikams buvo rengiamos edukacinės valandėlės apie gamtą vyko praktiniai užsiėmimai, kaip rūšiuoti atliekas. Pasak pedagogų, vaikams tokie praktiniai mokymai, įvairios akcijos labai svarbu.
Pavyzdžiui, Šilutės lopšelio-darželio „Žibutė“ auklėtiniai ne tik patys mokėsi atliekų rūšiavimo, bet ir savo tėvelius mokė. Šio darželio direktorės pavaduotoja ugdymui Janina Dumkina sakė, kad vaikams tai buvo ypač naudinga veikla, jie mielai taip daro ir vėliau. „Ne tik ši akcija, bet ir dalyvavimas kitose veiklose vaikus išmokė, į kurią dėžę mesti plastiką, popierių ar stiklą. Jie jau žino, kad šiukšlinti negalima. Vaikai pasakoja, jog ir namie rūšiuoja šiukšles, nors kai kurie ir ne visas. Mažieji paskatina ir kitus švarinti gamtą“, – sakė J. Dumkina.
Prie šios akcijos prisidėjo ir Juknaičių pagrindinės mokyklos ikimokyklinukų grupės. Šios įstaigos direktoriaus pavaduotoja ikimokykliniam ugdymui Birutė Toleikienė pasakojo, ką vaikai veikė per visą edukacinę savaitę: „Pirmiausia mūsų auklėtiniai peržiūrėjo mokomąjį filmuką apie atliekas, kaip tinkamai jas rūšiuoti, turėjome ir praktines užduotis – ėjome rinkti šiukšles, dėjome jas į specialias dėžes, iš antrinių žaliavų darėme darbelius, puošėme įstaigos kiemą. Dar mažiesiems organizavome šventę, kurioje vėl buvo priminta apie atliekų rūšiavimą, apie gamtą, kaip ją saugoti, jog būtina ją gerbti ir mylėti“, – dėstė B. Toleikienė. Pasak jos, ekologinė savaitė labai patiko vaikams, jie mielai norėjo dalyvauti visose organizuotose veiklose.
Šilutės lopšelio-darželio „Ąžuoliukas“ direktorės pavaduotoja ugdymui Daiva Mikulskytė pridūrė, jog ikimokyklinis amžius – geriausias metas ugdytis ekologines nuostatas, pradėti rūpintis aplinka, kurioje gyvename.

Viktorija ŠIMKUTĖ

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Šilgalių bibliotekoje – muzikos ir meno vakaronė „Vasarėlė kviečia susitikti…“

Parodos autorė nėra profesionali fotografė. Fotografuoti mėgstančiai Irenai Dapkuvienei visuomet patiko stebėti gamtą, todėl  ilgainiui ji nusprendė įamžinti patikusias akimirkas. Ypač patinka fotografuoti spontaniškai, be didesnio pasiruošimo. Kaip pasakojo parodos autorė, pradžioje sunkiai sekėsi įvaldyti fotoaparato subtilybes, tačiau, įdėjus nemažai pastangų, fotografuoti pavyksta vis geriau ir lengviau. Taip pat renginio dalyviai galėjo susipažinti  su ankstesniais p. Irenos fotografijos darbais, kurie prieš metus taipogi buvo eksponuoti Šilgalių bibliotekoje ir skirti Tėvo dienai paminėti. Bibliotekininkė Tatjana Biliūnienė padėkojo parodos autorei Irenai Dapkuvienei

Vasara kvepiančios uogos

Vasara neįsivaizduojama be saulės, vandens, ledų ir šviežių uogų bei vaisių. Jau pačioje šiltojo sezono pradžioje naujojo derliaus uogos pasiekė parduotuves, o jų populiarumą rodo ir parduodami kiekiai, kurie vasarąženkliai padidėja. Vaida Budrienė, prekybos tinklo „Iki“ komunikacijos vadovė, sako, kad šviežios uogos sulaukia didelio susidomėjimo ir jų paklausa išauga. „Jau sezono pradžioje pirkėjams siūlome platų šviežių uogų asortimentą. Gyventojai itin būna pasiilgę braškių, tačiau matome ir kitų šviežių uogų, pavyzdžiui, trešnių ar šilauogių paklausą. Iš esmės šviežių uogų paklausa, palyginus

Lietuvos paštas: modernizavus siuntų skirstymą išryškėjo gyventojų adresų problema

Praėjus kiek daugiau nei trims mėnesiams nuo Lietuvos pašto perėjimo prie automatizuoto skirstymo, išryškėjo netinkamų gyventojų adresų problemos mastas – oficialiose valstybės duomenų bazėse daugiau nei 100 tūkst. nepilnų adresų (pavyzdžiui, nurodyta tik gyvenvietė be gatvės ir namo numerio), todėl laiškai ir siuntos šiais adresais gavėjų nepasiekia. Lietuvos paštas ėmėsi laikinų priemonių šiai problemai sumažinti, tačiau ilgalaikiam sprendimui būtinas atsakingų institucijų įsitraukimas. „Nepilnų adresų problema egzistavo jau seniai, tačiau perėjus prie modernios išmanaus skirstymo sistemos išryškėjo tikrasis šios problemos mastas.

5 atsakymai apie vienišo asmens išmoką: ką reikia žinoti

Jau nuo liepos 1 dienos bus skiriama 28 eurų dydžio vienišo asmens išmoka. Planuojama, kad prašymą jai gauti bus galima pateikti ne tik internetu asmeninėje paskyroje ar atvykus į teritorinį „Sodros“, bet ir telefonu.   KAS GALI GAUTI IŠMOKĄ NUO 2021 M. LIEPOS 1 d.? Tokią teisę turi vieniši asmenys, gaunantys: •    šalpos senatvės pensiją, •    šalpos neįgalumo pensiją (išskyrus neįgalius vaikus iki 18 metų), •    šalpos kompensaciją, jeigu ją gauna senatvės pensijos amžių sukakęs asmuo ar netekęs 60 proc. ir

Taip pat skaitykite