Pamario vaikai – už švarią gamtą

Šilutės rajono ikimokyklinio ugdymo įstaigose vyko netradicinė savaitė, kurios metu vaikai savo darželiuose dalyvavo talkose, mokėsi rūšiuoti atliekas. Po šios ekologinės savaitės senojo turgaus aikštėje įvyko baigiamasis pilietinės akcijos renginys „Pamario vaikai – švarios gamtos draugai“.

Mažyliai gavo spalvotus vėjo malūnėlius užduotims atlikti.

Ko išmoko darželinukai
Tądien senojo turgaus aikštėje susirinko apie 350 vaikų iš viso rajono. Tai jau antroji tokia ekologinė akcija. Pirmoji buvo surengta 2013-aisiais. Šilutės r. savivaldybės Švietimo sk. vyr. specialistė Vida Nemanienė pabrėžė, jog ekologinis ugdymas vaikams yra labai reikalingas, juk ir atliekas rūšiuoti savo vaikus ne visos šeimos. Pasak jos, rajono ikimokyklinių įstaigų pedagogai labai kūrybiški, jie geba vaikus išmokyti sukurti įvairių darbelių iš antrinių žaliavų ir juos pademonstruoti.
„Vaikams tai labai patinka. Kurdami jie prisiliečia prie natūralios gamtos. Pavyzdžiui, pasigamina instrumentą iš kaštonų ar akmenukų, kuriais išgauna įvairius garsus. Taip vaikai mokosi ne tik pagaminti daiktą, bet ir rūšiuoti atliekas“, – kalbėjo V. Nemanienė. Anot jos, vaikai mėgsta gaiviuosius gėrimus, saldainius, todėl jie turi žinoti, į kurią šiukšlių dėžę reikia mesti atliekas. Renginio metu vaikai demonstravo, kad jie žino rūšiavimo taisykles.
Šventėje dalyvavo ne tik mažieji, jų mokytojai, bet ir Savivaldybės meras V. Laurinaitis. Jis džiaugėsi vaikų žiniomis ir paragino mažuosius nešiukšlinti mieste ir drausminti tuos, kurie taip daro.
Šventėje Šilutės seniūnas Raimondas Steponkus pajuokavo, kad dabar galės eiti atostogų, mat pademonstravę savo žinias vaikai tarsi įrodė, jog mieste taps švaru.
Šilutės urėdija vaikams padovanojo ąžuoliuką, kuris augs primindama, kad tik rūšiuodami šiukšles galime išsaugoti medžius ir gamtą.

Namų tvarkytoja tiek vaikus, tiek Karsloną mokė rūšiuoti atliekas.

Mokėsi visą savaitę
Šioje pilietinėje akcijoje dalyvavo 10 rajono ikimokyklinių įstaigų, kuriose vaikams buvo rengiamos edukacinės valandėlės apie gamtą vyko praktiniai užsiėmimai, kaip rūšiuoti atliekas. Pasak pedagogų, vaikams tokie praktiniai mokymai, įvairios akcijos labai svarbu.
Pavyzdžiui, Šilutės lopšelio-darželio „Žibutė“ auklėtiniai ne tik patys mokėsi atliekų rūšiavimo, bet ir savo tėvelius mokė. Šio darželio direktorės pavaduotoja ugdymui Janina Dumkina sakė, kad vaikams tai buvo ypač naudinga veikla, jie mielai taip daro ir vėliau. „Ne tik ši akcija, bet ir dalyvavimas kitose veiklose vaikus išmokė, į kurią dėžę mesti plastiką, popierių ar stiklą. Jie jau žino, kad šiukšlinti negalima. Vaikai pasakoja, jog ir namie rūšiuoja šiukšles, nors kai kurie ir ne visas. Mažieji paskatina ir kitus švarinti gamtą“, – sakė J. Dumkina.
Prie šios akcijos prisidėjo ir Juknaičių pagrindinės mokyklos ikimokyklinukų grupės. Šios įstaigos direktoriaus pavaduotoja ikimokykliniam ugdymui Birutė Toleikienė pasakojo, ką vaikai veikė per visą edukacinę savaitę: „Pirmiausia mūsų auklėtiniai peržiūrėjo mokomąjį filmuką apie atliekas, kaip tinkamai jas rūšiuoti, turėjome ir praktines užduotis – ėjome rinkti šiukšles, dėjome jas į specialias dėžes, iš antrinių žaliavų darėme darbelius, puošėme įstaigos kiemą. Dar mažiesiems organizavome šventę, kurioje vėl buvo priminta apie atliekų rūšiavimą, apie gamtą, kaip ją saugoti, jog būtina ją gerbti ir mylėti“, – dėstė B. Toleikienė. Pasak jos, ekologinė savaitė labai patiko vaikams, jie mielai norėjo dalyvauti visose organizuotose veiklose.
Šilutės lopšelio-darželio „Ąžuoliukas“ direktorės pavaduotoja ugdymui Daiva Mikulskytė pridūrė, jog ikimokyklinis amžius – geriausias metas ugdytis ekologines nuostatas, pradėti rūpintis aplinka, kurioje gyvename.

Viktorija ŠIMKUTĖ

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Spurgų istorija: kaip jos atsirado ir kuo ypatingos lietuviškosios

spurgų istorija

Spurgų istorija, anot prekybos tinklo „Maxima“ atstovų, prasidėjo Europoje. O prie šio deserto raidos prisidėjo ir Lietuva. Kokia ta spurgų istorija, jų įvairove ir populiarumo visame pasaulyje priežastis?  Spurgos tapo mūsų kultūros dalimi  Įvairios formos, skirtingi užpildai ir skonio receptorius suvilgantys pabarstukai. Šios spurgų detalės patenkina daugelio klientų norus ir prisideda prie spartėjančio šio deserto populiarumo Lietuvoje, pastebi „Maximos“ Komunikacijos ir įvaizdžio departamento direktorė Ernesta Dapkienė. „Spurgos parduotuvių lentynose iki pat šiol patraukia žmonių dėmesį. Didžiausią susidomėjimo šiuo desertu proveržį

Šilutės narkotikų prekeivis kvaišalus slėpė miškuose

narkotikų prekeivis

Šilutės narkotikų prekeivis, kurį sulaikė Tauragės apskrities vyriausiojo policijos komisariato Kriminalinės policijos organizuoto nusikalstamumo tyrimo skyriaus pareigūnai, Klaipėdos rajone, miške, slėpė ir laikė didelį kiekį, kaip įtariama narkotinių (psichotropinių) medžiagų. 28-erių Šilutės miesto gyventojas buvo ypač atsargus – didelius kvaišalų kiekius slėpė miškuose įrengtose slėptuvėse. Pareigūnai slėptuvėse rado ir paėmė apie 0,5 kg, kaip įtariama, narkotinių (psichotropinių) medžiagų –  kokaino ir „Ecstasy“ tablečių. Ikiteisminio tyrimo medžiagoje, atliekant pirminius veiksmus, nedelsiant buvo atliktos kratos įtariamojo namuose. Kratos metu pareigūnai vyro namuose

Ką reikia žinoti žvejojant saugomose teritorijose?

žvejyba saugomose teritorijose

Žvejyba saugomose teritorijose. Aplinkos ministerija dažnai sulaukia klausimų, ar galima žvejoti ir plaukioti ornitologiniuose, ichtiologiniuose draustiniuose ir kitose saugomose teritorijose esančiuose vandens telkiniuose. Primename, kad ornitologiniuose draustiniuose, siekiant apsaugoti paukščius, draudžiama plaukioti tiek savaeigėmis, tiek nesavaeigėmis plaukiojimo priemonėmis. Tik tuo atveju, jei ornitologiniame draustinyje esantis vandens telkinys yra išnuomotas mėgėjų žvejybai organizuoti, žuvų įveisimo ir mėgėjų žvejybos tikslais leidžiama plaukioti nesavaeigėmis plaukiojimo priemonėmis nuo rugpjūčio 1 d. iki balandžio 1d. Vienos populiariausių saugomose teritorijose esančių žvejybos vietų yra Nemuno deltos regioniniame

Skvernelis pasiūlė, Balčytis jau pasirinko, Vytautas Laurinaitis svarsto

Išsiskyrus buvusio premjero nepartinio Sauliaus Skvernelio ir Valstiečių ir žaliųjų sąjungai vadovaujančio Ramūno Karbauskio keliams, keliolikai Seimo narių susibūrus į frakciją „Vardan Lietuvos“, netrukus pasklido dar viena naujiena. S. Skvernelis ir jo bendraminčiai šioje frakcijoje kuria Demokratų partiją „Vardan Lietuvos“ ir kviečia jungtis visus norinčius. Apie tai jau rašėme. Šilutės krašte tiesiogiai į Seimą išrinktas Zigmantas Balčytis jau pasirinko: Seime perėjo į frakciją „Vardan Lietuvos“, padidinęs jos narių skaičių iki 14, nuskriaudęs Lietuvos regionų frakciją, kuri Seime beturės 8 narius.

Taip pat skaitykite