Pamario vaikai – už švarią gamtą

Šilutės rajono ikimokyklinio ugdymo įstaigose vyko netradicinė savaitė, kurios metu vaikai savo darželiuose dalyvavo talkose, mokėsi rūšiuoti atliekas. Po šios ekologinės savaitės senojo turgaus aikštėje įvyko baigiamasis pilietinės akcijos renginys „Pamario vaikai – švarios gamtos draugai“.

Mažyliai gavo spalvotus vėjo malūnėlius užduotims atlikti.

Ko išmoko darželinukai
Tądien senojo turgaus aikštėje susirinko apie 350 vaikų iš viso rajono. Tai jau antroji tokia ekologinė akcija. Pirmoji buvo surengta 2013-aisiais. Šilutės r. savivaldybės Švietimo sk. vyr. specialistė Vida Nemanienė pabrėžė, jog ekologinis ugdymas vaikams yra labai reikalingas, juk ir atliekas rūšiuoti savo vaikus ne visos šeimos. Pasak jos, rajono ikimokyklinių įstaigų pedagogai labai kūrybiški, jie geba vaikus išmokyti sukurti įvairių darbelių iš antrinių žaliavų ir juos pademonstruoti.
„Vaikams tai labai patinka. Kurdami jie prisiliečia prie natūralios gamtos. Pavyzdžiui, pasigamina instrumentą iš kaštonų ar akmenukų, kuriais išgauna įvairius garsus. Taip vaikai mokosi ne tik pagaminti daiktą, bet ir rūšiuoti atliekas“, – kalbėjo V. Nemanienė. Anot jos, vaikai mėgsta gaiviuosius gėrimus, saldainius, todėl jie turi žinoti, į kurią šiukšlių dėžę reikia mesti atliekas. Renginio metu vaikai demonstravo, kad jie žino rūšiavimo taisykles.
Šventėje dalyvavo ne tik mažieji, jų mokytojai, bet ir Savivaldybės meras V. Laurinaitis. Jis džiaugėsi vaikų žiniomis ir paragino mažuosius nešiukšlinti mieste ir drausminti tuos, kurie taip daro.
Šventėje Šilutės seniūnas Raimondas Steponkus pajuokavo, kad dabar galės eiti atostogų, mat pademonstravę savo žinias vaikai tarsi įrodė, jog mieste taps švaru.
Šilutės urėdija vaikams padovanojo ąžuoliuką, kuris augs primindama, kad tik rūšiuodami šiukšles galime išsaugoti medžius ir gamtą.

Namų tvarkytoja tiek vaikus, tiek Karsloną mokė rūšiuoti atliekas.

Mokėsi visą savaitę
Šioje pilietinėje akcijoje dalyvavo 10 rajono ikimokyklinių įstaigų, kuriose vaikams buvo rengiamos edukacinės valandėlės apie gamtą vyko praktiniai užsiėmimai, kaip rūšiuoti atliekas. Pasak pedagogų, vaikams tokie praktiniai mokymai, įvairios akcijos labai svarbu.
Pavyzdžiui, Šilutės lopšelio-darželio „Žibutė“ auklėtiniai ne tik patys mokėsi atliekų rūšiavimo, bet ir savo tėvelius mokė. Šio darželio direktorės pavaduotoja ugdymui Janina Dumkina sakė, kad vaikams tai buvo ypač naudinga veikla, jie mielai taip daro ir vėliau. „Ne tik ši akcija, bet ir dalyvavimas kitose veiklose vaikus išmokė, į kurią dėžę mesti plastiką, popierių ar stiklą. Jie jau žino, kad šiukšlinti negalima. Vaikai pasakoja, jog ir namie rūšiuoja šiukšles, nors kai kurie ir ne visas. Mažieji paskatina ir kitus švarinti gamtą“, – sakė J. Dumkina.
Prie šios akcijos prisidėjo ir Juknaičių pagrindinės mokyklos ikimokyklinukų grupės. Šios įstaigos direktoriaus pavaduotoja ikimokykliniam ugdymui Birutė Toleikienė pasakojo, ką vaikai veikė per visą edukacinę savaitę: „Pirmiausia mūsų auklėtiniai peržiūrėjo mokomąjį filmuką apie atliekas, kaip tinkamai jas rūšiuoti, turėjome ir praktines užduotis – ėjome rinkti šiukšles, dėjome jas į specialias dėžes, iš antrinių žaliavų darėme darbelius, puošėme įstaigos kiemą. Dar mažiesiems organizavome šventę, kurioje vėl buvo priminta apie atliekų rūšiavimą, apie gamtą, kaip ją saugoti, jog būtina ją gerbti ir mylėti“, – dėstė B. Toleikienė. Pasak jos, ekologinė savaitė labai patiko vaikams, jie mielai norėjo dalyvauti visose organizuotose veiklose.
Šilutės lopšelio-darželio „Ąžuoliukas“ direktorės pavaduotoja ugdymui Daiva Mikulskytė pridūrė, jog ikimokyklinis amžius – geriausias metas ugdytis ekologines nuostatas, pradėti rūpintis aplinka, kurioje gyvename.

Viktorija ŠIMKUTĖ

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Orai: antroji savaitės pusė atneš šilumos

Lietuvos hidrometeorologijos tarnyba praneša, kad spalio 3 d., pirmadienį, pragiedrulių atsiras tik vakariniame Lietuvos pakraštyje, čia ir lietaus nežadama. Rugsėjo mėnesį LHMT duomenimis rugsėjo mėnesio antrojo dešimtadienio vidutinė oro temperatūra Lietuvoje buvo 11,4°C. Aukščiausia oro temperatūra siekė 16,1–20,4°C, žemiausia nukrito iki 0,3–7,3°C, Nidoje 8,7°C. Šilčiausia buvo 11 d. Klaipėdoje – 20,4°C, vėsiausia – 11-os naktį Skuode, 0,3°C. Schemoje rugsėjo mėn. kritulių kiekis.   Spalio 4 d., antradienį, tik Rytų Lietuvoje vietomis lis smarkiai. Temperatūra žemės iki 4-9, pajūryje iki 10-12°C.

Šiemet Lietuvoje – beveik 15 tūkst. santuokų, Šilutės rajone – 241

2022 metais, kaip įprasta, jaunavedžiai gražiausiai savo gyvenimo šventei rinkosi vasaros savaitgalius – skelbia Registrų centras. Remiantis metrikacijos paslaugų informacinės sistemos (MEPIS) duomenimis, populiariausių santuokos sudarymo datų viršūnėje – rugpjūčio 20-oji. Tądien žiedus sumainė beveik 870 porų. Per 770 jaunavedžių savo šventei pasirinko rugpjūčio 6-ąją, dar beveik 750 – liepos 23 dieną. Įdomu, kad pernai dažniausiai pasirenkamų vestuvių datų trejetuke taip pat puikavosi rugpjūčio ir liepos savaitgaliai. 2021-ųjų rugpjūčio 21-ąją amžinos meilės įžadais apsikeitė beveik 540 porų, dar apie 400

Siūloma nustatyti 282 vilkų sumedžiojimo limitą ir jo neskirstyti rajonais

Aplinkos ministerija parengė įsakymo projektą dėl vilkų sumedžiojimo 2022-2023 m. limito ir kviečia visuomenę, suinteresuotas institucijas su juo susipažinti. Atsižvelgus į vilkų populiacijos būklės stebėsenos duomenis, rūšies apsaugos poreikius ir moksliniais tyrimais apskaičiuotą vilkų šeimų skaičių, siūloma nustatyti 282 vilkų sumedžiojimo limitą. Siekiant, kad vilkai būtų medžiojami proporcingai jų natūraliai gausai, limito rekomenduojama neskirstyti rajonams. Vilko apsaugos planas įpareigoja nustatant sumedžiojimo limitą įvertinti besiveisiančių vilkų šeimų skaičių. Tyrimai rodo, kad Lietuvos teritorijoje gyvena ne mažiau kaip 87 vilkų šeimos. Vilko

Taip pat skaitykite