Pamario vaikai – už švarią gamtą

Šilutės rajono ikimokyklinio ugdymo įstaigose vyko netradicinė savaitė, kurios metu vaikai savo darželiuose dalyvavo talkose, mokėsi rūšiuoti atliekas. Po šios ekologinės savaitės senojo turgaus aikštėje įvyko baigiamasis pilietinės akcijos renginys „Pamario vaikai – švarios gamtos draugai“.

Mažyliai gavo spalvotus vėjo malūnėlius užduotims atlikti.

Ko išmoko darželinukai
Tądien senojo turgaus aikštėje susirinko apie 350 vaikų iš viso rajono. Tai jau antroji tokia ekologinė akcija. Pirmoji buvo surengta 2013-aisiais. Šilutės r. savivaldybės Švietimo sk. vyr. specialistė Vida Nemanienė pabrėžė, jog ekologinis ugdymas vaikams yra labai reikalingas, juk ir atliekas rūšiuoti savo vaikus ne visos šeimos. Pasak jos, rajono ikimokyklinių įstaigų pedagogai labai kūrybiški, jie geba vaikus išmokyti sukurti įvairių darbelių iš antrinių žaliavų ir juos pademonstruoti.
„Vaikams tai labai patinka. Kurdami jie prisiliečia prie natūralios gamtos. Pavyzdžiui, pasigamina instrumentą iš kaštonų ar akmenukų, kuriais išgauna įvairius garsus. Taip vaikai mokosi ne tik pagaminti daiktą, bet ir rūšiuoti atliekas“, – kalbėjo V. Nemanienė. Anot jos, vaikai mėgsta gaiviuosius gėrimus, saldainius, todėl jie turi žinoti, į kurią šiukšlių dėžę reikia mesti atliekas. Renginio metu vaikai demonstravo, kad jie žino rūšiavimo taisykles.
Šventėje dalyvavo ne tik mažieji, jų mokytojai, bet ir Savivaldybės meras V. Laurinaitis. Jis džiaugėsi vaikų žiniomis ir paragino mažuosius nešiukšlinti mieste ir drausminti tuos, kurie taip daro.
Šventėje Šilutės seniūnas Raimondas Steponkus pajuokavo, kad dabar galės eiti atostogų, mat pademonstravę savo žinias vaikai tarsi įrodė, jog mieste taps švaru.
Šilutės urėdija vaikams padovanojo ąžuoliuką, kuris augs primindama, kad tik rūšiuodami šiukšles galime išsaugoti medžius ir gamtą.

Namų tvarkytoja tiek vaikus, tiek Karsloną mokė rūšiuoti atliekas.

Mokėsi visą savaitę
Šioje pilietinėje akcijoje dalyvavo 10 rajono ikimokyklinių įstaigų, kuriose vaikams buvo rengiamos edukacinės valandėlės apie gamtą vyko praktiniai užsiėmimai, kaip rūšiuoti atliekas. Pasak pedagogų, vaikams tokie praktiniai mokymai, įvairios akcijos labai svarbu.
Pavyzdžiui, Šilutės lopšelio-darželio „Žibutė“ auklėtiniai ne tik patys mokėsi atliekų rūšiavimo, bet ir savo tėvelius mokė. Šio darželio direktorės pavaduotoja ugdymui Janina Dumkina sakė, kad vaikams tai buvo ypač naudinga veikla, jie mielai taip daro ir vėliau. „Ne tik ši akcija, bet ir dalyvavimas kitose veiklose vaikus išmokė, į kurią dėžę mesti plastiką, popierių ar stiklą. Jie jau žino, kad šiukšlinti negalima. Vaikai pasakoja, jog ir namie rūšiuoja šiukšles, nors kai kurie ir ne visas. Mažieji paskatina ir kitus švarinti gamtą“, – sakė J. Dumkina.
Prie šios akcijos prisidėjo ir Juknaičių pagrindinės mokyklos ikimokyklinukų grupės. Šios įstaigos direktoriaus pavaduotoja ikimokykliniam ugdymui Birutė Toleikienė pasakojo, ką vaikai veikė per visą edukacinę savaitę: „Pirmiausia mūsų auklėtiniai peržiūrėjo mokomąjį filmuką apie atliekas, kaip tinkamai jas rūšiuoti, turėjome ir praktines užduotis – ėjome rinkti šiukšles, dėjome jas į specialias dėžes, iš antrinių žaliavų darėme darbelius, puošėme įstaigos kiemą. Dar mažiesiems organizavome šventę, kurioje vėl buvo priminta apie atliekų rūšiavimą, apie gamtą, kaip ją saugoti, jog būtina ją gerbti ir mylėti“, – dėstė B. Toleikienė. Pasak jos, ekologinė savaitė labai patiko vaikams, jie mielai norėjo dalyvauti visose organizuotose veiklose.
Šilutės lopšelio-darželio „Ąžuoliukas“ direktorės pavaduotoja ugdymui Daiva Mikulskytė pridūrė, jog ikimokyklinis amžius – geriausias metas ugdytis ekologines nuostatas, pradėti rūpintis aplinka, kurioje gyvename.

Viktorija ŠIMKUTĖ

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Rekomenduojami video

Visi naujausi straipsniai

Bus kompensuojami nauji tyrimai ir procedūros

Nuo gegužės 1 d. Privalomojo sveikatos draudimo fondo (PSDF) lėšomis finansuojamų paslaugų sąrašą papildys nauji tyrimai ir procedūros, kurios padės efektyviau diagnozuoti ir gydyti prostatos ir krūties vėžį, žarnyno infekciją. „Siekdama užtikrinti pacientams kuo geresnį paslaugų spektro prieinamumą ir kokybę, Sveikatos apsaugos ministerija skatina naujų paslaugų diegimą į sveikatos apsaugos sistemą. Atsižvelgdami į gydymo įstaigų ir medikų bendruomenės siūlymus, taip pat medicinos mokslo pasiekimus, sudarome sąlygas Lietuvoje taikyti pažangiausius diagnostikos ir gydymo metodus“, – sako Sveikatos apsaugos ministerijos Asmens sveikatos

Lietuvių kalbos mokslui nusipelnęs kraštietis

Šilutės raj. savivaldybės F. Bajoraičio viešoji biblioteka paviešino žinią apie kraštietį profesorių Kazį Alminą, kurio 120-osios gimimo metinės minėtos balandžio 15 d. Minime lietuvių kalbos vardyno rinkėjo bei tyrėjo profesoriaus Kazio Almino 120-ąsias gimimo metines. Tenka pripažinti, jog lietuvių kalbos mokslui nusipelnęs kraštietis nėra plačiai žinomas. Nedaug vietos jam skiriama ir kalbotyros kūrėjams skirtose publikacijose. Tuo tarpu kalbininko nuopelnai yra svarbūs ne tik lietuvių kalbos, bet ir šalies istorijai bei kultūrai. Kazys (Kazimieras) Alminas (iki 1939 m. Alminauskis) priklauso tam

Nacionalinė Lietuvos bibliotekų savaitė šiemet kviečia kalbėti apie Europos vertybes

Kaip ir kiekvieną pavasarį, balandžio 23-29 d., vyks Lietuvos bibliotekininkų draugijos organizuojama Nacionalinė Lietuvos bibliotekų savaitė. Tai – svarbiausia metų savaitė visoms šalies bibliotekoms, pristatanti šių kultūros įstaigų veiklą ir iniciatyvas bendruomenei, kviečianti kalbėti apie bibliotekininko profesiją ir jos prestižą. Savaitės metu visose bibliotekose vyks daugybė renginių, o ją vainikuos jau tradicija tapęs masinis bibliotekininkų žygis. Šiųmetė savaitės tema „Europos šeimoje“ akcentuoja vienybę, lygybę ir vertybes. Ji pasirinkta neatsitiktinai – būtent šiemet minimas Lietuvos įstojimo į Europos Sąjungą 20-metis. Pasak

Ar mums pavyks susitarti: artėja referendumas dėl pilietybės išsaugojimo

Gegužės 12 d. vyks referendumas dėl Lietuvos Respublikos (LR) pilietybės išsaugojimo. Reikia susitarti svarbiu klausimu ir išsakyti pilietinę nuomonę dėl Lietuvos ateities: didesnė ar mažesnė – dviejų ar trijų milijonų piliečių valstybė bus Lietuva. Artėjantis referendumas – ne tik užsienio lietuvių klausimas, juo sprendžiama ilgametė problema. Lietuviai, išvykę po 1990 m. kovo 11 d. ir įgiję kitos valstybės pilietybę, praranda gimimu įgytą LR pilietybę. Taip Lietuva kasmet praranda apie 1 000 savo piliečių. Lietuva yra viena iš nedaugelio Europos Sąjungos

Taip pat skaitykite