Pamario vaikai – už švarią gamtą

Šilutės rajono ikimokyklinio ugdymo įstaigose vyko netradicinė savaitė, kurios metu vaikai savo darželiuose dalyvavo talkose, mokėsi rūšiuoti atliekas. Po šios ekologinės savaitės senojo turgaus aikštėje įvyko baigiamasis pilietinės akcijos renginys „Pamario vaikai – švarios gamtos draugai“.

Mažyliai gavo spalvotus vėjo malūnėlius užduotims atlikti.

Ko išmoko darželinukai
Tądien senojo turgaus aikštėje susirinko apie 350 vaikų iš viso rajono. Tai jau antroji tokia ekologinė akcija. Pirmoji buvo surengta 2013-aisiais. Šilutės r. savivaldybės Švietimo sk. vyr. specialistė Vida Nemanienė pabrėžė, jog ekologinis ugdymas vaikams yra labai reikalingas, juk ir atliekas rūšiuoti savo vaikus ne visos šeimos. Pasak jos, rajono ikimokyklinių įstaigų pedagogai labai kūrybiški, jie geba vaikus išmokyti sukurti įvairių darbelių iš antrinių žaliavų ir juos pademonstruoti.
„Vaikams tai labai patinka. Kurdami jie prisiliečia prie natūralios gamtos. Pavyzdžiui, pasigamina instrumentą iš kaštonų ar akmenukų, kuriais išgauna įvairius garsus. Taip vaikai mokosi ne tik pagaminti daiktą, bet ir rūšiuoti atliekas“, – kalbėjo V. Nemanienė. Anot jos, vaikai mėgsta gaiviuosius gėrimus, saldainius, todėl jie turi žinoti, į kurią šiukšlių dėžę reikia mesti atliekas. Renginio metu vaikai demonstravo, kad jie žino rūšiavimo taisykles.
Šventėje dalyvavo ne tik mažieji, jų mokytojai, bet ir Savivaldybės meras V. Laurinaitis. Jis džiaugėsi vaikų žiniomis ir paragino mažuosius nešiukšlinti mieste ir drausminti tuos, kurie taip daro.
Šventėje Šilutės seniūnas Raimondas Steponkus pajuokavo, kad dabar galės eiti atostogų, mat pademonstravę savo žinias vaikai tarsi įrodė, jog mieste taps švaru.
Šilutės urėdija vaikams padovanojo ąžuoliuką, kuris augs primindama, kad tik rūšiuodami šiukšles galime išsaugoti medžius ir gamtą.

Namų tvarkytoja tiek vaikus, tiek Karsloną mokė rūšiuoti atliekas.

Mokėsi visą savaitę
Šioje pilietinėje akcijoje dalyvavo 10 rajono ikimokyklinių įstaigų, kuriose vaikams buvo rengiamos edukacinės valandėlės apie gamtą vyko praktiniai užsiėmimai, kaip rūšiuoti atliekas. Pasak pedagogų, vaikams tokie praktiniai mokymai, įvairios akcijos labai svarbu.
Pavyzdžiui, Šilutės lopšelio-darželio „Žibutė“ auklėtiniai ne tik patys mokėsi atliekų rūšiavimo, bet ir savo tėvelius mokė. Šio darželio direktorės pavaduotoja ugdymui Janina Dumkina sakė, kad vaikams tai buvo ypač naudinga veikla, jie mielai taip daro ir vėliau. „Ne tik ši akcija, bet ir dalyvavimas kitose veiklose vaikus išmokė, į kurią dėžę mesti plastiką, popierių ar stiklą. Jie jau žino, kad šiukšlinti negalima. Vaikai pasakoja, jog ir namie rūšiuoja šiukšles, nors kai kurie ir ne visas. Mažieji paskatina ir kitus švarinti gamtą“, – sakė J. Dumkina.
Prie šios akcijos prisidėjo ir Juknaičių pagrindinės mokyklos ikimokyklinukų grupės. Šios įstaigos direktoriaus pavaduotoja ikimokykliniam ugdymui Birutė Toleikienė pasakojo, ką vaikai veikė per visą edukacinę savaitę: „Pirmiausia mūsų auklėtiniai peržiūrėjo mokomąjį filmuką apie atliekas, kaip tinkamai jas rūšiuoti, turėjome ir praktines užduotis – ėjome rinkti šiukšles, dėjome jas į specialias dėžes, iš antrinių žaliavų darėme darbelius, puošėme įstaigos kiemą. Dar mažiesiems organizavome šventę, kurioje vėl buvo priminta apie atliekų rūšiavimą, apie gamtą, kaip ją saugoti, jog būtina ją gerbti ir mylėti“, – dėstė B. Toleikienė. Pasak jos, ekologinė savaitė labai patiko vaikams, jie mielai norėjo dalyvauti visose organizuotose veiklose.
Šilutės lopšelio-darželio „Ąžuoliukas“ direktorės pavaduotoja ugdymui Daiva Mikulskytė pridūrė, jog ikimokyklinis amžius – geriausias metas ugdytis ekologines nuostatas, pradėti rūpintis aplinka, kurioje gyvename.

Viktorija ŠIMKUTĖ

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Vizitas Norvegijoje įgyvendinant projektą „Kultūros skūnė“

Viešosios įstaigos „Kintai Arts“ ir Kintų bendruomenės atstovas Borisas Belchev kartu su norvegų partneriais iš įmonės „Biotope“ šių metų balandžio mėnesio pabaigoje lankėsi šiauriausioje Norvegijos gyvenvietėje Vardė (Vardø). Išvykos tikslas – pasisemti gerosios patirties, kurią planuojama pritaikyti kartu su septyniais partneriais įgyvendindant „Kultūros skūnės“ projektą ir kartu su Kintų bendruomene statant Meno regyklą. Meno regykla Pasitelkiant šiuolaikinį profesionalųjį meną ir kūrybišką vietokūrą, EEE finansinių mechanizmų finansuojamas projektas „Kultūros Skūnė“ siekia aktualizuoti Pamario krašto kultūrinius išteklius ir sukurti vietos kultūros traukos

Lietuvoje beždžionių raupų atvejų dar nenustatyta

Pasaulio sveikatos organizacijos (PSO) duomenimis, 12 pasaulio šalių, kuriose beždžionių raupai nėra endeminiai, užregistruoti 92 laboratoriškai patvirtinti ir 28 įtariami šios ligos atvejai. Europos ligų prevencijos ir kontrolės centro (toliau – ECDC) 2022 m. gegužės 23 d. duomenimis, atvejai patvirtinti aštuoniose Europos šalyse – Belgijoje, Prancūzijoje, Vokietijoje, Italijoje, Portugalijoje, Ispanijoje, Švedijoje ir Nyderlanduose. Lietuvoje beždžionių raupų atvejų nėra nustatyta. Tai pirmas kartas, kai Europoje pranešta apie užkrėtimo grandines, neturinčias epidemiologinių sąsajų su Vakarų ar Centrine Afrika, kur ši liga yra

Už pramogavimą vandens motociklais po Krokų lanką gresia baudos

Prieš keletą dienų Aplinkos apsaugos departamento Šilutės gyvosios gamtos apsaugos inspekcijos pareigūnai, surengę  akciją „Poilsiauk atsakingai“,  Šilutės rajone, Krokų lankos botaniniame-zoologiniame draustinyje, pastebėjo du asmenis, plaukiojančius vandens motociklais. Pasitelkus gausesnes aplinkosaugos pareigūnų pajėgas plaukiojimas draustinyje vandens motociklais buvo sustabdytas. Už plaukiojimą draudžiamoje vietoje asmenims gresia baudos nuo 600 iki 1150 eurų. „Svarbu atkreipti dėmesį, kad vandens motociklai priskiriami vandens transporto priemonėms, varomoms vidaus degimo varikliais, turinčiais vandens srauto pompą, todėl plaukioti jais galima tik nurodytuose vandens telkiniuose ir laikantis nustatytų

25 tūkstančiai eurų renginiams

Šilutės r. savivaldybės tarybai siūloma svarstyti, kokiems strateginiams rajono renginiams paskirstyti 25 tūkstančius eurų iš Savivaldybės biudžeto. Tai – keturi tradiciniai nevyriausybinių organizacijų renginiai. Visuomeninei organizacijai „Forumas“, kuri rengia kasmetinį tarptautinį  Žuvienės virimo čempionatą, siūloma skirti 15 000 Eur. VšĮ „Kintai Arts“, jos Kintų muzikos festivaliui – 4000 Eur. Asociacijai „Pamario vakarai“, kuri organizuoja Rusnės festivalį, – 5000 Eur, Šilutės sportinių šokių klubui „Lūgnė“, rengiančiam  sportinių šokių konkursą „Pamario pora“, – 1000 Eur. Ar pritarti projektui, svarstys Savivaldybės taryba. Parengta

Taip pat skaitykite