Pamario naujienos

PINIGAI. Kūno kultūros ir sporto departamentas 155 tūkst. Eur mažina lėšas Šilutės sporto komplekso (Rusnės g.) statybai.

Toks sporto kompleksas turėjo iškilti Rusnės gatvėje. Ar beiškils?

Toks sporto kompleksas turėjo iškilti Rusnės gatvėje. Ar beiškils?

SAVIVALDYBĖS taryba tikslins rajono biudžetą. Per 110 tūkst. Eur mokinio krepšelio lėšų reikia perskirstyti taip, kad iki gruodžio pabaigos būtų išmokėti atlyginimai pedagogams. Biudžetinės įstaigos sutaupytas lėšas turės skirti skoloms dengti. Dotacija socialinėms išmokoms ir kompensacijoms didėja 10,5 tūkst. Eur, 60,7 tūkst. Eur mažinama parama mokiniams.

ŠILUTĖS ligoninė prašo Savivaldybės dvidešimčiai metų pagal panaudos sutartį (nemokamai) suteikti 606 kv. m. ploto patalpas Slaugos ir palaikomojo gydymo skyriui. Šią savaitę posėdžiavę Savivaldybės tarybos komitetai tam pritarė. Patalpos būtų šalia ligoninės epidemiologijos stoties pastate, Tulpių g. 10.

VAIKŲ svajonėms išpildyti skirtame projekte Šilutės socialinių paslaugų centras dalyvauja trečius metus. Šis projektas Lietuvoje skirtas socialiai remtinų ir vargingai gyvenančių šeimų vaikams. Jų svajones gauti kalėdinę dovaną surenka seniūnijų socialiniai darbuotojai, interneto svetainėje skelbiami vaikų vardai, amžius ir noras gauti konkrečią dovaną.

DIDIEJI prekybos centrai Lietuvoje skelbia, kad, uždraudus skelbti alkoholio akcijas, jo parduota mažiau.

POLICIJA. Kaip dirbs Šilutės policijos komisariatas kitais metais, ar bus naujovių? Į šį klausimą bus atsakyta lapkričio 22 d., antradienį, Šilutės r. savivaldybės didžiojoje salėje vyksiančiame susitikime su policijos pareigūnais. Pradžia 10 val.

 

KETVIRTADIENĮ Savivaldybės taryba apsispręs, ar Šilutės savivaldybė taps šv. Jokūbo kelio savivaldybių asociacijos nare. Į šį kelią per Lietuvą įtraukta Švėkšnos šv. Apaštalo Jokūbo bažnyčia. Asociacijai priklauso jau 9 savivaldybės, trys pareiškė norą tapti narėmis, nes tai suteikia galimybių dalyvauti tarptautinio turizmo – kultūrinio, religinio – maršrutuose, pasinaudoti europine parama kultūros keliams plėsti, informacijai skleisti, kultūros ir gamtos paveldui išsaugoti.

MOaciuKESČIAI. Iki lapkričio 15 d. buvo privalu sumokėti žemės mokesčius. To nepadariusiems jau skaičiuojami delspinigiai už kiekvieną uždelstą dieną.

RENGINIAI. Kitąmet savivaldybės strateginių kultūros renginių sąrašas – ilgesnis. Dešimties valstybinių švenčių ir istorinių, minėtinų datų sąraše ir rugsėjo 29 d. minimas H. Zudermano 160-ųjų gimimo metinių minėjimas (Vokiečių kultūros diena), 13 tradicinių bendruomenių švenčių visose seniūnijose, Ūkininkų šventė, vykstanti Žemaičių Naumiestyje, kalėdinių renginių ciklas ir sportinių šokių renginys „Pamario pora“.

Profesionalaus meno skaidai skirta tarptautinė vaikų knygos šventė, „Pamario ženklai“ Kintuose ir Kintų muzikos festivalis. Žuvienės virimo čempionatas ir Moliūgų šventė Švėkšnoje tampa krašto žinomumą garsinančiais renginiais.

VAKAR Vileikių kaime tiesiu asfaltuotu keliu važiavęs automobilis vertėsi, vairuotojas nenukentėjo, į alkotesterį jis įpūtė 2,8 promilės.

NUOSTOLIAI. Saugose gyvenanti moteris pastebėjo, kad iš namų dingo aukso ir sidabro dirbiniai. Nuostolis – 1150 eurų.  Išdaužtas mokymosi įstaigos, esančios K. Kalinausko g., Šilutėje sporto salės gimnastikos patalpos lango stiklo paketas ir apgadinta pastato sienos apdaila (nuostolis – 160 eurų). Iš sodybos  Jurgaičių kaime dingo 6 ratlankiai, akumuliatorius ir raktų komplektas, nuostolis – 290 eurų.

SMURTAS.  Lapkričio 13-osios pavakarę  Kulėšų kaime (Šilutės sen.) smurtavo moteris, savo sugyventinį mušusi rankomis, spardžiusi kojomis…

ŽALA. Lapkričio 15-osios vakarą Gaidelių kaime (Šilutės sen.) iš moteriai, gim. 1964 m., priklausančios parduotuvės, išlaužus apsaugines žaliuzes ir išdaužus plastikinio lango stiklą, buvo patekta į vidų ir pavogta alkoholinių gėrimų. Žala tikslinama.

Lapkričio 9 d. policija užregistravo pranešimą, kad  Dariaus ir Girėno g. 18B, Šilutėje, sugadinta daugiabučio namo lauko siena ir vienos laiptinės durys. Žala – 605 eurai.

Daugiau naujienų  skaitykite „Pamario“ laikraštyje

 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Besidomintiems paukščių gyvenimu

Į Lietuvą sugrįžtantiems gandrams sutvarkyta per 100 lizdų Bendrovė „Energijos skirstymo operatorius“ (ESO) prisideda prie saugesnės aplinkos paukščiams – išlydėjus ir laukiant sugrįžtančių į Lietuvą gandrų, ant elektros linijų atramų pavojingai sukrauti gandralizdžiai sutvarkomi arba iškeliami ant specialių platformų. Kasmet perėti į Lietuvą parskrendantys gandrai lizdus suka tiesiai ant elektros linijų atramų. Pasak ESO Tinklų eksploatavimo tarnybos direktoriaus Virgiliajus Žukausko, elektros skirstymo oro linijos nėra natūrali gandrų buveinė. Todėl kasmet ESO perkelia gandralizdžius. Nuo praėjusių metų kovo ESO perkėlė net

Atsakė į amžiną klausimą: kuo skiriasi balto ir rudo lukšto kiaušiniai?

Tik baltus arba vien rudus – daugelis iš įpročio renkasi būtent vienos spalvos kiaušinius. Kitus veikia įsitikinimas, kad skirtinga lukšto spalva reiškia ir skirtingą kiaušinio kokybę. Tiesa, anot Vaidos Budrienės, prekybos tinko „Iki“ komunikacijos vadovės, prieš Velykas šios dvi pirkėjų grupės susivienija ir daugiausiai renkasi būtent baltuosius kiaušinius, kuriuos marginti yra paprasčiau. „Kasmet pastebime, kad prieš Velykas itin išauga kiaušinių baltu lukštu pardavimai. Šiuo metu kaip tik specialiai šiai šventei turime itin didelį tokių kiaušinių pasirinkimą. Taip pat šiuo laikotarpiu

Didėja transporto techninės apžiūros kainos

Lietuvos transporto saugos administracija (LTSA) pagal Privalomosios transporto priemonių techninės apžiūros maksimalių kainų nustatymo metodiką apskaičiavo, kiek nuo šių metų liepos mėnesio transporto priemonių savininkams kainuos techninės apžiūros paslauga. Techninės apžiūros kainos indeksuojamos kiekvienais metais, atsižvelgiant į infliacijos ir darbo užmokesčio pokyčius šalyje, jei darbo užmokesčio pokytis nuo paskutinio kainų tvirtinimo yra lygus arba viršija 9 proc. ir/arba infliacijos/defliacijos pokytis yra lygus arba viršija 5 proc. pagal Statistikos departamento duomenis. Pagal 2023 m. kovo mėnesį Statistikos departamento pateiktus naujausius duomenis

Saulės moduliai: kuo juos nuplauti pavasarį?

Po tamsios ir niūrios žiemos saulės modulių savininkai ruošiasi pradėti „gaudyti“ pavasario saulę. Tačiau kartu su prasidedančiu intensyviu saulės gamybos sezonu patariama nepersistengti valant, plaunant ar kitaip bandant nušveisti saulės modulius. Energetikos sprendimų bendrovės „Elektrum Lietuva“ saulės produktų vadovė Domantė Navarskaitė atkreipia dėmesį, kad nuo saulės modulių įvairūs nešvarumai pakankamai efektyviai pasišalina patys. „Saulės moduliai yra statomi kampu, su nuolydžiu, todėl paprastai krituliai juos neblogai nuplauna be jokių papildomų žmogaus pastangų. Taip nuo modulių gerai pašalinamos dulkės, medžių lapai ar

Taip pat skaitykite