Pamario naujienos

PINIGAI. Kūno kultūros ir sporto departamentas 155 tūkst. Eur mažina lėšas Šilutės sporto komplekso (Rusnės g.) statybai.

Toks sporto kompleksas turėjo iškilti Rusnės gatvėje. Ar beiškils?

Toks sporto kompleksas turėjo iškilti Rusnės gatvėje. Ar beiškils?

SAVIVALDYBĖS taryba tikslins rajono biudžetą. Per 110 tūkst. Eur mokinio krepšelio lėšų reikia perskirstyti taip, kad iki gruodžio pabaigos būtų išmokėti atlyginimai pedagogams. Biudžetinės įstaigos sutaupytas lėšas turės skirti skoloms dengti. Dotacija socialinėms išmokoms ir kompensacijoms didėja 10,5 tūkst. Eur, 60,7 tūkst. Eur mažinama parama mokiniams.

ŠILUTĖS ligoninė prašo Savivaldybės dvidešimčiai metų pagal panaudos sutartį (nemokamai) suteikti 606 kv. m. ploto patalpas Slaugos ir palaikomojo gydymo skyriui. Šią savaitę posėdžiavę Savivaldybės tarybos komitetai tam pritarė. Patalpos būtų šalia ligoninės epidemiologijos stoties pastate, Tulpių g. 10.

VAIKŲ svajonėms išpildyti skirtame projekte Šilutės socialinių paslaugų centras dalyvauja trečius metus. Šis projektas Lietuvoje skirtas socialiai remtinų ir vargingai gyvenančių šeimų vaikams. Jų svajones gauti kalėdinę dovaną surenka seniūnijų socialiniai darbuotojai, interneto svetainėje skelbiami vaikų vardai, amžius ir noras gauti konkrečią dovaną.

DIDIEJI prekybos centrai Lietuvoje skelbia, kad, uždraudus skelbti alkoholio akcijas, jo parduota mažiau.

POLICIJA. Kaip dirbs Šilutės policijos komisariatas kitais metais, ar bus naujovių? Į šį klausimą bus atsakyta lapkričio 22 d., antradienį, Šilutės r. savivaldybės didžiojoje salėje vyksiančiame susitikime su policijos pareigūnais. Pradžia 10 val.

 

KETVIRTADIENĮ Savivaldybės taryba apsispręs, ar Šilutės savivaldybė taps šv. Jokūbo kelio savivaldybių asociacijos nare. Į šį kelią per Lietuvą įtraukta Švėkšnos šv. Apaštalo Jokūbo bažnyčia. Asociacijai priklauso jau 9 savivaldybės, trys pareiškė norą tapti narėmis, nes tai suteikia galimybių dalyvauti tarptautinio turizmo – kultūrinio, religinio – maršrutuose, pasinaudoti europine parama kultūros keliams plėsti, informacijai skleisti, kultūros ir gamtos paveldui išsaugoti.

MOaciuKESČIAI. Iki lapkričio 15 d. buvo privalu sumokėti žemės mokesčius. To nepadariusiems jau skaičiuojami delspinigiai už kiekvieną uždelstą dieną.

RENGINIAI. Kitąmet savivaldybės strateginių kultūros renginių sąrašas – ilgesnis. Dešimties valstybinių švenčių ir istorinių, minėtinų datų sąraše ir rugsėjo 29 d. minimas H. Zudermano 160-ųjų gimimo metinių minėjimas (Vokiečių kultūros diena), 13 tradicinių bendruomenių švenčių visose seniūnijose, Ūkininkų šventė, vykstanti Žemaičių Naumiestyje, kalėdinių renginių ciklas ir sportinių šokių renginys „Pamario pora“.

Profesionalaus meno skaidai skirta tarptautinė vaikų knygos šventė, „Pamario ženklai“ Kintuose ir Kintų muzikos festivalis. Žuvienės virimo čempionatas ir Moliūgų šventė Švėkšnoje tampa krašto žinomumą garsinančiais renginiais.

VAKAR Vileikių kaime tiesiu asfaltuotu keliu važiavęs automobilis vertėsi, vairuotojas nenukentėjo, į alkotesterį jis įpūtė 2,8 promilės.

NUOSTOLIAI. Saugose gyvenanti moteris pastebėjo, kad iš namų dingo aukso ir sidabro dirbiniai. Nuostolis – 1150 eurų.  Išdaužtas mokymosi įstaigos, esančios K. Kalinausko g., Šilutėje sporto salės gimnastikos patalpos lango stiklo paketas ir apgadinta pastato sienos apdaila (nuostolis – 160 eurų). Iš sodybos  Jurgaičių kaime dingo 6 ratlankiai, akumuliatorius ir raktų komplektas, nuostolis – 290 eurų.

SMURTAS.  Lapkričio 13-osios pavakarę  Kulėšų kaime (Šilutės sen.) smurtavo moteris, savo sugyventinį mušusi rankomis, spardžiusi kojomis…

ŽALA. Lapkričio 15-osios vakarą Gaidelių kaime (Šilutės sen.) iš moteriai, gim. 1964 m., priklausančios parduotuvės, išlaužus apsaugines žaliuzes ir išdaužus plastikinio lango stiklą, buvo patekta į vidų ir pavogta alkoholinių gėrimų. Žala tikslinama.

Lapkričio 9 d. policija užregistravo pranešimą, kad  Dariaus ir Girėno g. 18B, Šilutėje, sugadinta daugiabučio namo lauko siena ir vienos laiptinės durys. Žala – 605 eurai.

Daugiau naujienų  skaitykite „Pamario“ laikraštyje

 

Hits: 449

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Rotariečių dovana Šilutės ligoninės slaugytojoms

Šilutės Rotary klubo (2020-2021 m. prezidentas Šarūnas Stancikas) nariai, suprasdami medikų pasiaukojamo darbo svarbą gydant šilutiškius pandemijos sąlygomis, nutarė įteikti Šilutės ligoninės medikams kuklią dovanėlę: Klaipėdoje pradėjusio veikti „East Island SPA“ centro kompleksinių paslaugų kuponą ir 10 masažų kuponų. Šiandien, ketvirtadienį, šie dovanų kuponai įteikti Šilutės ligoninės medikų kolektyvui. Penkių minučių susitikime dovaną iš Šilutės RK prezidento Š. Stanciko priėmė ligoninės vyriausiasis gydytojas Viktoras Šileikis (jis irgi rotarietis) ir šios ligoninės slaugos administratorė Birutė Jurjonienė. Nuoširdžiai padėkojęs Šilutės klubo rotariečiams,

Elektroniniai sukčiai Lietuvoje iš gyventojų išvilioja milijonus  

Lietuvos bankų asociacijos (LBA) duomenimis, vien pirmąjį šių metų ketvirtį elektroniniai sukčiai iš Lietuvos gyventojų išviliojo 2,9 mln. eurų, tuo pačiu laikotarpiu pernai nuostoliai siekė 1,2 mln. eurų. Ekspertai situaciją sieja su pandemijos kasdienybe: darbu iš namų, nuotoliniu bendravimu bei noru „įdarbinti“ susitaupytus pinigus. Pirmąjį 2021 metų ketvirtį LBA priklausantys finansų bei kredito rinkos dalyviai užfiksavo 472 sukčiavimo incidentus elektroninėje erdvėje – maždaug šimtu daugiau nei vidutiniškai per ketvirtį pernai. Tiek atvejų gausa, tiek padaryta žala labiausiai išsiskiria investiciniai sukčiavimai:

Ką minėsime 2022 metais?

Seimas svarstys ir priims nutarimą, ką minėsime kitais metais. Paskelbimo atmintinais metais nutarimai priimami iš anksto, tad dabar Seimas dėmesį skiria 2022 metams. Pradžia padaryta: Seimo Švietimo ir mokslo komitetas pritarė 12 nutarimų projektų dėl 2022 metų paskelbimo atmintinais metais.   Švietimo ir mokslo komitetas posėdyje svarstė 12 Seimo nutarimų projektų dėl 2022 metų paskelbimo atmintinais metais. Atsižvelgiant į projektų gausą ir siūlomų minėti progų įvairovę, komiteto nariams buvo pasiūlyta įvertinti, ar visi projektai yra vienodai svarbūs ir reikšmingi. Komiteto

Pasiruoškite – siuntos iš ne ES valstybių brangs ir keliaus ilgiau

Kiekvieną dieną Lietuvoje registruojama po kelias dešimtis tūkstančių mažaverčių siuntų iš ne Europos Sąjungos (ES) valstybių. Nuo liepos 1 d. visi Bendrijos gyventojai gaunantys tokias siuntas susidurs su pokyčiais, kurie nebus malonūs ─ reikės ne tik daugiau pinigų, bet ir daugiau kantrybės. Šiuo metu siuntų iki 22 Eur deklaruoti nereikia, tačiau netrukus tvarka pasikeis. Liepos 1 d. neliks importo PVM lengvatos, o tai reiškia, kad net mažiausios vertės siuntos su prekėmis, atkeliaujančios iš trečiųjų šalių, bus apmokestintos. Pavyzdžiui, jūsų iš

Taip pat skaitykite