Pamario naujienos

PINIGAI. Kūno kultūros ir sporto departamentas 155 tūkst. Eur mažina lėšas Šilutės sporto komplekso (Rusnės g.) statybai.

Toks sporto kompleksas turėjo iškilti Rusnės gatvėje. Ar beiškils?

Toks sporto kompleksas turėjo iškilti Rusnės gatvėje. Ar beiškils?

SAVIVALDYBĖS taryba tikslins rajono biudžetą. Per 110 tūkst. Eur mokinio krepšelio lėšų reikia perskirstyti taip, kad iki gruodžio pabaigos būtų išmokėti atlyginimai pedagogams. Biudžetinės įstaigos sutaupytas lėšas turės skirti skoloms dengti. Dotacija socialinėms išmokoms ir kompensacijoms didėja 10,5 tūkst. Eur, 60,7 tūkst. Eur mažinama parama mokiniams.

ŠILUTĖS ligoninė prašo Savivaldybės dvidešimčiai metų pagal panaudos sutartį (nemokamai) suteikti 606 kv. m. ploto patalpas Slaugos ir palaikomojo gydymo skyriui. Šią savaitę posėdžiavę Savivaldybės tarybos komitetai tam pritarė. Patalpos būtų šalia ligoninės epidemiologijos stoties pastate, Tulpių g. 10.

VAIKŲ svajonėms išpildyti skirtame projekte Šilutės socialinių paslaugų centras dalyvauja trečius metus. Šis projektas Lietuvoje skirtas socialiai remtinų ir vargingai gyvenančių šeimų vaikams. Jų svajones gauti kalėdinę dovaną surenka seniūnijų socialiniai darbuotojai, interneto svetainėje skelbiami vaikų vardai, amžius ir noras gauti konkrečią dovaną.

DIDIEJI prekybos centrai Lietuvoje skelbia, kad, uždraudus skelbti alkoholio akcijas, jo parduota mažiau.

POLICIJA. Kaip dirbs Šilutės policijos komisariatas kitais metais, ar bus naujovių? Į šį klausimą bus atsakyta lapkričio 22 d., antradienį, Šilutės r. savivaldybės didžiojoje salėje vyksiančiame susitikime su policijos pareigūnais. Pradžia 10 val.

 

KETVIRTADIENĮ Savivaldybės taryba apsispręs, ar Šilutės savivaldybė taps šv. Jokūbo kelio savivaldybių asociacijos nare. Į šį kelią per Lietuvą įtraukta Švėkšnos šv. Apaštalo Jokūbo bažnyčia. Asociacijai priklauso jau 9 savivaldybės, trys pareiškė norą tapti narėmis, nes tai suteikia galimybių dalyvauti tarptautinio turizmo – kultūrinio, religinio – maršrutuose, pasinaudoti europine parama kultūros keliams plėsti, informacijai skleisti, kultūros ir gamtos paveldui išsaugoti.

MOaciuKESČIAI. Iki lapkričio 15 d. buvo privalu sumokėti žemės mokesčius. To nepadariusiems jau skaičiuojami delspinigiai už kiekvieną uždelstą dieną.

RENGINIAI. Kitąmet savivaldybės strateginių kultūros renginių sąrašas – ilgesnis. Dešimties valstybinių švenčių ir istorinių, minėtinų datų sąraše ir rugsėjo 29 d. minimas H. Zudermano 160-ųjų gimimo metinių minėjimas (Vokiečių kultūros diena), 13 tradicinių bendruomenių švenčių visose seniūnijose, Ūkininkų šventė, vykstanti Žemaičių Naumiestyje, kalėdinių renginių ciklas ir sportinių šokių renginys „Pamario pora“.

Profesionalaus meno skaidai skirta tarptautinė vaikų knygos šventė, „Pamario ženklai“ Kintuose ir Kintų muzikos festivalis. Žuvienės virimo čempionatas ir Moliūgų šventė Švėkšnoje tampa krašto žinomumą garsinančiais renginiais.

VAKAR Vileikių kaime tiesiu asfaltuotu keliu važiavęs automobilis vertėsi, vairuotojas nenukentėjo, į alkotesterį jis įpūtė 2,8 promilės.

NUOSTOLIAI. Saugose gyvenanti moteris pastebėjo, kad iš namų dingo aukso ir sidabro dirbiniai. Nuostolis – 1150 eurų.  Išdaužtas mokymosi įstaigos, esančios K. Kalinausko g., Šilutėje sporto salės gimnastikos patalpos lango stiklo paketas ir apgadinta pastato sienos apdaila (nuostolis – 160 eurų). Iš sodybos  Jurgaičių kaime dingo 6 ratlankiai, akumuliatorius ir raktų komplektas, nuostolis – 290 eurų.

SMURTAS.  Lapkričio 13-osios pavakarę  Kulėšų kaime (Šilutės sen.) smurtavo moteris, savo sugyventinį mušusi rankomis, spardžiusi kojomis…

ŽALA. Lapkričio 15-osios vakarą Gaidelių kaime (Šilutės sen.) iš moteriai, gim. 1964 m., priklausančios parduotuvės, išlaužus apsaugines žaliuzes ir išdaužus plastikinio lango stiklą, buvo patekta į vidų ir pavogta alkoholinių gėrimų. Žala tikslinama.

Lapkričio 9 d. policija užregistravo pranešimą, kad  Dariaus ir Girėno g. 18B, Šilutėje, sugadinta daugiabučio namo lauko siena ir vienos laiptinės durys. Žala – 605 eurai.

Daugiau naujienų  skaitykite „Pamario“ laikraštyje

 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Keliaujančiųjų ir vairuotojų dieną – apie saugumą keliuose visiems eismo dalyviams

Rugsėjo 26 d., sekmadienį,  Lietuvoje jau dvyliktą kartą bus minima Keliaujančiųjų ir vairuotojų diena. Jos tikslas – priminti visiems apie pagarbą vieni kitiems kelyje, pagalvoti, ar mes, kiekvienas iš mūsų, tinkamai elgiamės kelyje. Anot VĮ Lietuvos automobilių kelių direkcijos (toliau – Kelių direkcijos) direktoriaus Remigijaus Lipkevičiaus, svarbiausia – kiekvieno atsakomybė už save patį ir kitą žmogų. Todėl minėdami Keliaujančiųjų ir vairuotojų dieną primename, kad saugumas priklauso tik nuo mūsų pačių. Vienas neatsakingas poelgis – viršytas greitis, vairavimas apsvaigus, važiavimas neprisisegus

Martyno Pekarsko „Pilis“ – personalinė paroda Kintuose

Spalio 1 d. penktadienį, 17.00  val. „Kintai Arts“ rezidencijoje (Kintai, Kuršių g. 30) atidaroma Martyno Pekarsko personalinė kūrybos paroda “Pilis”. Šioje parodoje autorius pristato savo poros metų darbo Kintuose – studijoje miške – rezultatus. Tarp didelio formato eksponatų tapyba, muzikiniu metodu atlikti piešiniai, „ready-made“ artefaktai, tekstai. „Neišeik pro duris ir pažinsi pasaulį. Nedirsčiok pro langą ir išvysi kelius. Juo toliau nukaksi, juo mažiau žinosi. Tad išmintingas žmogus neina ir žino; nežiūri ir permato; neveikia ir nuveikia“. Laozi Parodos autorius:  – Aš

COVID-19: „Šilutės rajone situacija grėsminga“

Taip šiandien, rugsėjo 24-os rytą, sakė Nacionalinio visuomenės sveikatos centro Šilutės skyriaus vedėja Roma Jovaišaitė. Kadangi praėjusios paros, rugsėjo 23 d., duomenis Statistikos departamentas skelbia po pusės dešimtos, R. Jovaišaitė paminėjo statistiką, sietiną su rugsėjo 22 d. situacija. 100 tūkst. gyventojų Lietuvoje tenka 550,7 susirgimo atvejo. Šilutės rajone šis skaičius siekia 1008,4 atvejo, tai penkta vieta Lietuvoje, prasčiau tik Rietavo, Telšių, Klaipėdos miesto ir Palangos savivaldybių teritorijose. Užtat Raseinių rajone šis skaičius tėra 137,2… Lietuvoje per savaitę iš atliktų tyrimų

Meras praskleidė Savivaldybės detektyvo uždangą

Šilutės r. savivaldybės mero Vytauto Laurinaičio rugsėjo 17 d. potvarkiu buvo sudaryta tarnybinio nusižengimo tyrimo komisija. Ir po pirmojo komisijos narių susirinkimo niekas nieko neaiškino. Pirmininkė dėl nedarbingumo nedalyvavo, kiti keturi nariai informacijos siūlė kreiptis vis į savo kolegas… Tai ir beliko pavadinti itin slaptu detektyvu Šilutės rajono savivaldybėje. Tuomet rašėme: 2021 m. rugsėjo 17 d. mero Vytauto Laurinaičio potvarkiu sudaryta Tarnybinio nusižengimo tyrimo komisija. Kieno ir kokį nusižengimą tirs ši komisija? Paslaptis! Daugiau išsiaiškinti nieko nepavyko…   Visas ankstesnis straipsnis

Taip pat skaitykite